Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MIK-medeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MIK-medeln
Arrangörsorganisation: Mälarhöjdens IK OK
Datum: söndag 8 april 2018

D21

4 110 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering28:376:57
2Helena BergmanOK Ravinen31:02+2:257:33
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering31:52+3:157:45
4Kristin OlovssonOK Linné32:25+3:487:53
5Hilda ForsgrenOK Linné32:29+3:527:54
6Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF32:37+4:007:56
7Sofia LönnkvistTullinge SK33:09+4:328:03
8Frida SandbergStora Tuna OK33:24+4:478:07
9Sara SjökvistJärla Orientering33:26+4:498:08
10Annika BillstamOK Linné34:03+5:268:17
11Rebecka OlssonOK Linné34:27+5:508:22
12Magdalena OlssonStora Tuna OK34:34+5:578:24
13Stina HaraldssonJärla Orientering34:37+6:008:25
14Ida HylanderNyköpings OK35:48+7:118:42
15Kate MorrisonOK Linné35:55+7:188:44
16Lisa CarlssonOK Linné36:03+7:268:46
17Tove LagerbergOK Södertörn36:07+7:308:47
18Alice HugossonIFK Lidingö SOK36:09+7:328:47
19Lisa AnderssonÄrla IF36:27+7:508:52
20Sara EskilssonAlfta-Ösa OK36:32+7:558:53
21Amanda HolmgrenVittjärvs IK36:46+8:098:56
22Sanna SkoogKils OK37:24+8:479:05
23Maria AnderssonKamrat och IF KIF37:38+9:019:09
24Annika BjörkOK Linné37:44+9:079:10
25Linn BrännebyÄrla IF37:48+9:119:11
26Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad37:50+9:139:12
27Matilda AnderssonOK Kåre37:51+9:149:12
28Lisa RönnolsOK Linné38:06+9:299:16
29Katarina SvahnIFK Mora OK38:13+9:369:17
30Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL38:15+9:389:18
31Fay WalshOK Linné38:30+9:539:22
32Signe KlintingJärla Orientering38:39+10:029:24
33Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK39:22+10:459:34
34Johanna SjölundSundsvalls OK39:35+10:589:37
35Jenny ErikssonOK Kåre39:36+10:599:38
36Malin AnderssonOK Nolaskogsarna40:02+11:259:44
37Victoria HöstmanIF Femman40:47+12:109:55
38Anna TidermanSnättringe SK42:12+13:3510:16
39Fanni GyurkoKalevan Rasti42:16+13:3910:17
40Moa KjellstrandCentrum OK42:26+13:4910:19
41Julia OhlssonOK Linné42:32+13:5510:20
42Emelie HolmströmKamrat och IF KIF42:36+13:5910:21
43Jenny BergOK Ravinen42:49+14:1210:25
44Hanna BarkegrenOK Kåre43:33+14:5610:35
45Emma KantarpÄrla IF43:34+14:5710:36
46Filipa RodriguesJärla Orientering43:44+15:0710:38
47Elsa JanssonJärla Orientering44:13+15:3610:45
48Hedwig HaasSundsvalls OK44:16+15:3910:46
49Annika CarlbergSundsvalls OK44:26+15:4910:48
50Galina RibediucHellas Orientering44:32+15:5510:50
51Elisabeth AhlgrenLinköpings OK44:36+15:5910:51
52Kristina AnelandOK Ravinen45:23+16:4611:02
53Lovisa LarssonOK Linné47:35+18:5811:34
54Stina GranefeltOK Tyr47:47+19:1011:37
55Lena ÖhmanCentrum OK48:01+19:2411:40
56Sara JonassonCentrum OK48:14+19:3711:44
57Sofia PerssonSnättringe SK48:25+19:4811:46
58Jenni SimolaFinspångs SOK48:47+20:1011:52
59Karna ThorssonOK Linné49:13+20:3611:58
60Katrina BerganderOK Linné49:32+20:5512:03
61Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK50:07+21:3012:11
62Josefine HöögHagaby GoIF Örebro50:15+21:3812:13
63Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK51:02+22:2512:25
64Elin ThyrCentrum OK51:34+22:5712:32
65Johanna RagvaldOK Linné51:48+23:1112:36
66Frida JunegardTullinge SK52:23+23:4612:44
67Marie HerrnholdAttunda OK53:25+24:4812:59
68Maria JohannessonSolna OK53:43+25:0613:04
69Elin FjellströmKFUM Örebro OK54:16+25:3913:12
70Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK54:35+25:5813:16
71Frida AnsinSvaide Roma SOK58:14+29:3714:10
72Therese PerssonSnättringe SK1:12:04+43:2717:32
Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebroej godkänd
Emma LindgrenVisborgs OKej start
Sara LundstenSundsvalls OKej start
Maria BjörklundStora Tuna OKej start

H21

4 390 m, 157 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen29:506:47
2Henrik JohannessonStora Tuna OK31:26+1:367:09
3Simon ImarkTullinge SK31:30+1:407:10
4Emil SvenskStora Tuna OK31:35+1:457:11
5Joakim SvenskStora Tuna OK31:43+1:537:13
6Anton SjökvistStora Tuna OK32:07+2:177:18
7Rassmus AnderssonOK Linné32:19+2:297:21
8Niklas AldénOK Linné32:32+2:427:24
9Lauri NenonenKalevan Rasti33:06+3:167:32
10Jan TroengOK Linné33:24+3:347:36
11Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro33:25+3:357:36
12Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna33:35+3:457:38
13Robbin KantarpÄrla IF33:42+3:527:40
14Erik BerzellJärla Orientering33:43+3:537:40
15Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF34:09+4:197:46
16Mats TroengOK Linné34:14+4:247:47
17Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF34:16+4:267:48
18Olle KaleredStora Tuna OK34:22+4:327:49
19Love BerzellOK Ravinen34:32+4:427:51
20Oskar DanielsAttunda OK34:39+4:497:53
20Josef NordlundOK Linné34:39+4:497:53
22Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna34:57+5:077:57
23Hannu AirilaKalevan Rasti34:58+5:087:57
24Anton ForsbergStora Tuna OK35:12+5:228:01
25Jesper SvenskStora Tuna OK35:28+5:388:04
26Simon HectorSnättringe SK35:30+5:408:05
27David LingforsOK Linné35:33+5:438:05
28Zsolt LenkeiIFK Mora OK35:46+5:568:08
29Leonas MockunasHellas Orientering36:02+6:128:12
30Philip CarlssonNyköpings OK36:06+6:168:13
31Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK36:07+6:178:13
32Santeri SilvennoinenKalevan Rasti36:16+6:268:15
33Victor ImarkTullinge SK36:17+6:278:15
33Nick BarrableOK Ravinen36:17+6:278:15
35Daniel RoosAttunda OK36:28+6:388:18
36Emil AnderssonÄrla IF36:29+6:398:18
37Simon LundinFinspångs SOK36:41+6:518:21
37Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna36:41+6:518:21
39August MollénOK Denseln36:51+7:018:23
40Magnus GlänneforsTullinge SK37:14+7:248:28
41Johan NäsmanTäby OK37:16+7:268:29
42Axel WrådheAttunda OK37:27+7:378:31
43Christoffer SchönningJärfälla OK37:38+7:488:34
44Oskar EdvardssonJärfälla OK37:47+7:578:36
45Markus RäsänenKalevan Rasti37:49+7:598:36
46Ludvig ErikssonKils OK37:54+8:048:37
47Niklas CarlssonSundbybergs IK38:05+8:158:40
48Karl EngesAttunda OK38:06+8:168:40
48Alvaro PrietoAttunda OK38:06+8:168:40
50Per LindmanFinspångs SOK38:07+8:178:40
51Jörgen OhlinTullinge SK38:13+8:238:42
52Casper GidingKamrat och IF KIF38:14+8:248:42
53Jan ProchazkaKalevan Rasti38:23+8:338:44
53Carl CarlssonNyköpings OK38:23+8:338:44
55Johan HöijOK Linné38:24+8:348:44
56Viktor SilvemarkÄrla IF38:27+8:378:45
57Henning SjökvistStora Tuna OK38:37+8:478:47
58Henrik JonssonÄrla IF38:40+8:508:48
59Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK38:42+8:528:48
59Joel LännevallOK Roslagen38:42+8:528:48
61Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna38:56+9:068:52
62Viktor SvenskStora Tuna OK39:00+9:108:53
63Erik HerneOK Ravinen39:01+9:118:53
64Tintin KarlbergTullinge SK39:41+9:519:02
65Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna39:49+9:599:04
66Jesper LidmarSnättringe SK39:52+10:029:04
67Per-Åke OlssonOK Ravinen39:55+10:059:05
68Albin FalkNyköpings OK39:58+10:089:06
69Kalle LarssonÄrla IF39:59+10:099:06
70Roope KoskinenKalevan Rasti40:03+10:139:07
70Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna40:03+10:139:07
72Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna40:19+10:299:11
73Oscar VångellÄrla IF40:27+10:379:12
74Anders AxlingSundsvalls OK40:34+10:449:14
75Axel GranqvistOK Ravinen40:37+10:479:15
76Martin LarboIFK Lidingö SOK40:51+11:019:18
77Göran ThimbergSöders-Tyresö41:02+11:129:20
78Henrik PerssonTullinge SK41:06+11:169:21
79Simon MarkendahlHagaby GoIF Örebro41:12+11:229:23
80Noel WaldenfjordJärfälla OK41:25+11:359:26
81Morgan KarlssonSundbybergs IK41:31+11:419:27
82Robert WallstenSnättringe SK41:32+11:429:27
83Johan EdenhamnLänna IF41:39+11:499:29
84Anders VedinSundsvalls OK41:41+11:519:29
85Erik BlomgrenStora Tuna OK41:47+11:579:31
86Mattias JohanssonKamrat och IF KIF41:53+12:039:32
87Mikael JanssonIFK Lidingö SOK42:26+12:369:39
88David MellinSundbybergs IK42:40+12:509:43
89William PommerStora Tuna OK42:41+12:519:43
90Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF42:44+12:549:44
91Fredrik LarssonOK Södertörn42:54+13:049:46
92Anders BoströmOK Linné43:03+13:139:48
93Christoffer EskilssonTullinge SK43:26+13:369:53
94Johan PerssonAttunda OK43:29+13:399:54
95Albin BergkvistOK Kåre43:34+13:449:55
96Viktor JanrikOK Linné43:43+13:539:57
97Anton HanssonIK Hakarpspojkarna43:55+14:0510:00
98Mattias MårtsStora Tuna OK43:58+14:0810:00
99Christoffer AndersénVästerås SOK44:45+14:5510:11
100Fredrik PerssonDomnarvets GOIF45:09+15:1910:17
101Jonas KjällCentrum OK45:19+15:2910:19
102Olov EricsonAlfta-Ösa OK45:45+15:5510:25
103Erik HannrupIF Thor45:48+15:5810:25
104Hannes SvahnOK Ravinen45:50+16:0010:26
105Johan CallebergSnättringe SK45:51+16:0110:26
106Emil AnderssonTullinge SK45:59+16:0910:28
107Niklas WraneSöders-Tyresö46:12+16:2210:31
108Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö46:20+16:3010:33
109Tobias KarlssonSnättringe SK46:31+16:4110:35
110David HectorSnättringe SK46:44+16:5410:38
111Emil GrehnOK Rodhen46:56+17:0610:41
112Mattias KallhaugeSnättringe SK47:00+17:1010:42
113Nikita GurevichOK Södertörn47:06+17:1610:43
114Fredrik SoneAttunda OK47:13+17:2310:45
115Peter GranathSnättringe SK48:11+18:2110:58
116Hugo FlordalSnättringe SK48:46+18:5611:06
117Adam NymanCentrum OK48:48+18:5811:06
118Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK48:50+19:0011:07
119Bruno GodefroyOK Ravinen48:51+19:0111:07
120Erik MattssonJärla Orientering48:55+19:0511:08
121Emil AlexanderssonStora Tuna OK49:14+19:2411:12
122Simon MellinSundbybergs IK49:22+19:3211:14
122André SahlstenSkarpnäcks OL49:22+19:3211:14
124Anton NilssonJärla Orientering49:29+19:3911:16
125Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL50:04+20:1411:24
126Jesper LagerbergOK Södertörn50:12+20:2211:26
127Filip IvarssonOK Hammaren50:56+21:0611:36
128Christian StamerPreetzer TSV51:14+21:2411:40
129Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF52:24+22:3411:56
130Simon JärplingOK Klemmingen52:34+22:4411:58
131Fredrik SteneboAttunda OK52:43+22:5312:00
132David SundströmSöderhamns OK52:56+23:0612:03
133Nils MalmIFK Lidingö SOK53:52+24:0212:16
134Joakim SkärlénHaninge SOK53:56+24:0612:17
135Johan LindqvistTäby OK54:38+24:4812:26
136Erik BjörklundOK Linné55:36+25:4612:39
137Joel Börjesson ErikssonStorviks IF55:44+25:5412:41
138Johan LidmarSnättringe SK57:07+27:1713:00
139Aleksandr ManoilovJärfälla OK57:31+27:4113:06
140Jonas ÖhmanVäsby OK1:00:12+30:2213:42
141Andreas LundstenVittjärvs IK1:00:15+30:2513:43
142Stefan NorinSöders-Tyresö1:03:49+33:5914:32
143Joakim OlssonVäsby OK1:05:08+35:1814:50
144Fredric JohanssonSnättringe SK1:05:19+35:2914:52 Ladda ner rutt i gpx-format
145Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:09:18+39:2815:47
146Erik DyreliusSnättringe SK1:15:33+45:4317:12
147Henrik NorellSnättringe SK1:21:45+51:5518:37
148Erik CallebergSnättringe SK1:25:10+55:2019:24
149Yngve RahlénOK Ravinen1:25:55+56:0519:34
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Isac von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Olle GrywenzOK Linnéej godkänd
Mikael NilssonSnättringe SKej godkänd
Michael ReforsJärla Orienteringej godkänd
David GranathTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Jörgen HectorSnättringe SKej godkänd
Janne KukkonenKuopion Suunnistajatej start
Olof ErikssonOK Linnéej start
Pontus JohanssonOK Linnéej start
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej start
Fredrik OrmöSnättringe SKej start
Petter JohanssonOK Tisarenej start
David BejbomJärla Orienteringej start

D20

3 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre29:018:07
2Hanna HugossonSundsvalls OK29:22+0:218:13
3Vilma KarlssonSnättringe SK30:28+1:278:32
4Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF30:36+1:358:34
5Tova OlssonIK Hakarpspojkarna31:21+2:208:46
6Jenny WegebroSundsvalls OK34:31+5:309:40
7Rebecca WaldenfjordOK Ravinen34:36+5:359:41
8Hanna RöstinOK Ravinen35:49+6:4810:01
9Amanda KarlssonOK Ravinen35:55+6:5410:03
10Kristina TedhamreSnättringe SK36:06+7:0510:06
11Tone AlbrektssonOK Ravinen37:52+8:5110:36
12Emma HagrotTäby OK38:29+9:2810:46
13Ronja JungåkerOK Kåre38:32+9:3110:47
14Moa WestbladOK Ravinen40:34+11:3311:21
15Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK41:43+12:4211:41
16Carolina JonsellTäby OK43:37+14:3612:13
17Tilda AnderssonOK Ravinen45:29+16:2812:44
18Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK50:53+21:5214:15
19Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:01:52+32:5117:19
20Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:02:45+33:4417:34
Sofia FurebySnättringe SKej godkänd
Johanna Börjesson ErikssonStorviks IFej start
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarnaej start

H20

4 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ondrej HlavacÄrla IF36:398:42
2Benjamin LangerakJärfälla OK36:44+0:058:43
3Albin AnderssonOK Ravinen37:31+0:528:54
4Gustav FrænellSundsvalls OK38:42+2:039:11
5Christian RedtzerAttunda OK40:31+3:529:37
6Viktor WohlgemuthOK Ravinen40:55+4:169:43
7Andreas MagnvallOK Södertörn47:16+10:3711:13
8Oskar EngesAttunda OK53:53+17:1412:47
9Christian LindhSundbybergs IK55:38+18:5913:12
10Lukas ArkängTullinge SK1:00:34+23:5514:23

D18

3 570 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK30:518:38
2Tilde BacklundOK Södertörn31:10+0:198:43
3Signe NilssonNyköpings OK31:12+0:218:44
4Frida VikströmSundsvalls OK31:21+0:308:46
5Julia RajanIFK Lidingö SOK32:55+2:049:13
6Lotta WeyhenmeyerIF Thor33:00+2:099:14
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:15+2:249:18
8Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF34:02+3:119:31
9Hanna LagerbergOK Södertörn36:51+6:0010:19
10Ella AnderssonOK Södertörn37:01+6:1010:22
11Frida HectorSnättringe SK37:18+6:2710:26
12Alva LindellIF Thor38:24+7:3310:45
13Emilia EngelOK Ravinen38:45+7:5410:51
14Linnéa GustafssonOK Hällen39:23+8:3211:01
15Lovisa LängheimTullinge SK42:35+11:4411:55
16Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK43:13+12:2212:06
17Moa KarlssonStorviks IF45:02+14:1112:36
18Lovisa WigertzLånghundra IF45:33+14:4212:45
19Vera RolfssonSkarpnäcks OL45:56+15:0512:51
20Maja MörthLeksands OK46:01+15:1012:53
21Karin ModinBromma-Vällingby SOK46:26+15:3513:00
22Malin StrandbergGustavsbergs OK49:45+18:5413:56
23Sofia ZillingOK Södertörn52:01+21:1014:34
24Linda RennerOK Södertörn52:09+21:1814:36
25Tilda AnderssonTullinge SK54:21+23:3015:13
26Lotten SandénOK Södertörn58:41+27:5016:26
27Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:15:05+44:1421:01
Tilde EngbergHärnösands OKej godkänd
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Anna LithellOK Linnéej godkänd

H18

4 240 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK32:147:36
2Felix PerssonHaninge SOK32:40+0:267:42
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb33:02+0:487:47
4Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK33:46+1:327:57
5Simon FriskJärla Orientering34:18+2:048:05
6Anton SilierJärfälla OK34:24+2:108:06
7Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF35:40+3:268:24
8Anton HänströmTäby OK36:57+4:438:42
9Johan LangerakJärfälla OK37:10+4:568:45
10Arvid WesterbergOK Kolmården37:47+5:338:54
11Filip MöllerOK Södertörn37:51+5:378:55
12Alexander SchandlOK Södertörn38:08+5:548:59
13Måns ErikssonÖstersunds OK40:09+7:559:28
14William NilssonNyköpings OK41:08+8:549:42
15Andreas NäslundVästerås SOK42:38+10:2410:03
16Jonatan StåhlSundbybergs IK43:08+10:5410:10
17Ludvig HolmqvistOK Tor44:18+12:0410:26
18Jakob SjöbergGävle OK46:49+14:3511:02
19Viggo KlassonOK Ravinen49:04+16:5011:34
20Melvin JakobssonOK Södertörn51:37+19:2312:10
21Martin SkärlénHaninge SOK51:39+19:2512:10
22Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK54:16+22:0212:47
23Fredrik HanssonTäby OK54:46+22:3212:55
24Sebastian BolleSundbybergs IK1:00:19+28:0514:13
25Christopher AnderssonVingåkers OK1:05:57+33:4315:33
Linus AlbinssonIFK Enskedeej godkänd
Johannes BladhTullinge SKej start
Victor SadaranganiJärla Orienteringej start
Adam BrattTullinge SKej start

D16

3 500 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK27:167:47
2Hanna LundbergOK Renen29:50+2:348:31
3Matilda LindhSundbybergs IK31:42+4:269:03
4Sofia IversAttunda OK32:03+4:479:09
5Nina PerssonHaninge SOK32:42+5:269:20
6Tilda MårtenssonOK Ravinen33:33+6:179:35
7Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF33:39+6:239:36
8Vendela SöderqvistOK Kåre33:41+6:259:37
9Ida HänströmTäby OK33:47+6:319:39
10Kajsa BogrenSundbybergs IK34:09+6:539:45
11Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb34:59+7:439:59
12Amelie RajanIFK Lidingö SOK36:23+9:0710:23
13Ida HofstedtTäby OK36:25+9:0910:24
14Sigrid CarlssonSundbybergs IK37:04+9:4810:35
15Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK37:24+10:0810:41
16Lovisa NilssonAttunda OK37:54+10:3810:49
17Lovisa HambäckLånghundra IF38:01+10:4510:51
18Lisa ThunellIFK Lidingö SOK38:48+11:3211:05
19Sanna HedbergOK Södertörn39:07+11:5111:10
20Åsa SundströmJärla Orientering39:27+12:1111:16
21Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL39:42+12:2611:20
22Emma WesterlundNyköpings OK41:01+13:4511:43
23Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö41:49+14:3311:56
24Sofia EdvardssonJärfälla OK42:18+15:0212:05
25Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF43:09+15:5312:19
26Ronja StåhlSundbybergs IK43:40+16:2412:28
27Hedda RöstinOK Ravinen44:52+17:3612:49
28Ella KarlssonSnättringe SK45:39+18:2313:02
29Ester AnderssonOK Södertörn45:44+18:2813:04
30Tove SjöbergTullinge SK46:08+18:5213:10
31Cornelia IvarssonOK Hammaren47:33+20:1713:35
32Agnes DambergIFK Lidingö SOK48:37+21:2113:53
33Tuva FalkSundbybergs IK49:34+22:1814:09
34Alma HellströmAttunda OK51:29+24:1314:42
35Katja LeicktTullinge SK52:02+24:4614:52
36Ester OlofssonOK Storsjön52:04+24:4814:52
37Cecilia HectorSnättringe SK52:59+25:4315:08
38Liv AlmrothSundbybergs IK58:10+30:5416:37
39Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK58:25+31:0916:41
40Maja SandvikAttunda OK1:04:16+37:0018:21
Clea WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Sara MöllerOK Södertörnej godkänd
Lisa WadenbrantSundbybergs IKej godkänd
Alice EkNyköpings OKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Ebba LindellIF Thorej start

H16

3 450 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak AnängenNyköpings OK26:257:39
2Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK26:36+0:117:42
3Melker LundinOK Hällen26:45+0:207:45
4Karl LundinOK Hällen27:02+0:377:50
5Edvin HellstenNyköpings OK27:09+0:447:52
6Otto BalckTäby OK27:58+1:338:06
7Emil BoströmOK Linné28:13+1:488:10
8William GrunderJärfälla OK28:23+1:588:13
9Konrad StamerJärfälla OK28:36+2:118:17
9Manne HammarbergJärfälla OK28:36+2:118:17
11Philip ForngrenTäby OK28:50+2:258:21
12Olle KallurOK Ravinen29:04+2:398:25
13Hampus HatlenTullinge SK30:00+3:358:41
14Axel MålargårdTäby OK30:10+3:458:44
15Oscar AnelandOK Ravinen30:50+4:258:56
16Alfred LängheimTullinge SK30:56+4:318:57
17Axel LindgrenNyköpings OK31:59+5:349:16
18Kasper LagerströmNyköpings OK32:40+6:159:28
19Axel HedströmÖstersunds OK32:56+6:319:32
20Martin RinnbäckOK Ravinen33:21+6:569:40
21Eskil WidehagSundbybergs IK33:54+7:299:49
22Karl GrywenzOK Linné34:26+8:019:58
22Olle Pettersson GradinAttunda OK34:26+8:019:58
24Albin HainkeSnättringe SK34:35+8:1010:01
25Erik Lidström LauriSnättringe SK34:56+8:3110:07
26Alvar MelinHaninge SOK35:00+8:3510:08
27Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF35:33+9:0810:18
28Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby36:58+10:3310:42
29Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL37:07+10:4210:45
30Wilhelm BergmanTullinge SK37:32+11:0710:52
31Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK37:53+11:2810:58
32Isak GeliusSnättringe SK38:29+12:0411:09
33Elis SandbergAlfta-Ösa OK39:46+13:2111:31
34Ludde BlomIFK Enskede40:26+14:0111:43
35Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK41:37+15:1212:03
36Olof MelchersonIFK Lidingö SOK41:48+15:2312:06
37Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK42:17+15:5212:15
38Pontus AxellIFK Enskede42:39+16:1412:21
39Johan FredholmSnättringe SK43:15+16:5012:32
40John WolgastSnättringe SK43:43+17:1812:40
41Gustav BjörklundIFK Enskede45:03+18:3813:03
42Andreas BorängSnättringe SK49:17+22:5214:17
43Oskar HaglundHaninge SOK50:29+24:0414:37
44Jakob TedhamreSnättringe SK50:39+24:1414:40
45Marcus EkmanTäby OK52:06+25:4115:06
46Nils Forsberg RundströmIFK Enskede52:20+25:5515:10
47Mattis SandénOK Södertörn54:31+28:0615:48
48Andreas HolmqvistNyköpings OK59:10+32:4517:08
49Vidar BäckmanFrösö IF1:05:56+39:3119:06
50Anton WällstedtJärfälla OK1:13:59+47:3421:26
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Isak WestringJärfälla OKej godkänd
Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOKej godkänd
Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOKej start
Emil AhlströmVästerås SOKej start
Erik BovalliusJärfälla OKej start
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start

D16 Kort

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LindellGustavsbergs OK1:11:3023:45

H16 Kort

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LundforsIFK Enskede44:3114:47

D14

3 010 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn24:258:06
2Fredrika NordquistTäby OK24:35+0:108:10
3Ebba OttossonGävle OK24:43+0:188:12
4Ida ÖsterbergGustavsbergs OK25:37+1:128:30
5Lovis HellstenNyköpings OK27:23+2:589:05
6Miia RollerJärfälla OK27:38+3:139:10
7Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK29:24+4:599:46
8Maja AhlströmVästerås SOK29:31+5:069:48
9Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK29:41+5:169:51
10Meja AleniusNyköpings OK29:51+5:269:55
11Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK30:23+5:5810:05
12Tindra JonssonSkarpnäcks OL30:39+6:1410:10
13Katja GustafssonTrosabygdens OK30:54+6:2910:15
14Ellen PelanderOK Djerf31:23+6:5810:25
15Elin WolgastSnättringe SK31:27+7:0210:26
16Hanna LindqvistÖstersunds OK31:35+7:1010:29
17Doris IkoTäby OK31:56+7:3110:36
18Klara JunegardTullinge SK32:02+7:3710:38
19Emilia BergmanTullinge SK32:24+7:5910:45
20Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö33:16+8:5111:03
21Ida HellströmAttunda OK34:02+9:3711:18
22Olivia EngelOK Ravinen34:14+9:4911:22
23Emma HallendalIFK Enskede34:21+9:5611:24
24Wilma LeicktTullinge SK35:00+10:3511:37
25Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK35:20+10:5511:44
25Bella PedersenJärfälla OK35:20+10:5511:44
27Hanna AnängenNyköpings OK37:32+13:0712:28
28Felicia StrindérIFK Enskede38:10+13:4512:40
29Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK38:17+13:5212:43
30Alva Lidström LauriSnättringe SK38:39+14:1412:50
31Malin StrömqvistAttunda OK39:05+14:4012:59
32Lovisa LindqvistIFK Enskede39:14+14:4913:02
33Ella SandbergAlfta-Ösa OK43:06+18:4114:19
34Emelie RökenTäby OK43:49+19:2414:33
35Emma NorinSöders-Tyresö47:09+22:4415:39
36Tilde BredermanVäsby OK48:51+24:2616:13
37Linn OlssonOK Södertörn48:54+24:2916:14
38Fanny SundbergTullinge SK48:55+24:3016:15
39Hanna CarlqvistSnättringe SK50:55+26:3016:54
40Tilde MansénSkarpnäcks OL52:10+27:4517:19
41Louise ByströmBromma-Vällingby SOK54:22+29:5718:03
42Nova MatthewsTullinge SK58:05+33:4019:17
43Lena PerssonTullinge SK1:03:19+38:5421:02
44Leija MagnussonAlfta-Ösa OK1:24:11+59:4627:58
Thea LennartssonJärfälla OKej start
Elin LadängesAlfta-Ösa OKej start
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej start
Linn NilssonSöders-Tyresöej start

H14

3 000 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK18:056:01
2Odin EkNyköpings OK20:56+2:516:58
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK21:20+3:157:06
4Viktor SoneAttunda OK22:26+4:217:28
5Jesper ÅkessonJärfälla OK22:57+4:527:39
6Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF24:03+5:588:01
7Elis Forsberg RundströmIFK Enskede24:32+6:278:10
8Elis IversAttunda OK24:46+6:418:15
9Marcus GrunderJärfälla OK25:34+7:298:31
10Viktor BoströmOK Linné25:41+7:368:33
11Niklas ErlandssonOK Södertörn26:07+8:028:42
12Björn RennerOK Södertörn26:39+8:348:53
13Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK26:52+8:478:57
14Noa BerglundTäby OK27:20+9:159:06
15Simon LundellOK Österåker27:37+9:329:12
16Jacob PåledalOK Roxen27:41+9:369:13
17Gustaf HofstedtTäby OK28:22+10:179:27
18Filip LindqvistTäby OK29:16+11:119:45
19Hannes LindqvistIFK Enskede29:41+11:369:53
20Melker PalmJärfälla OK30:46+12:4110:15
21Linus NilssonOK Österåker31:51+13:4610:37
22Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK32:08+14:0310:42
23Rasmus LindblomGustavsbergs OK32:58+14:5310:59
24Edvin WollbrandOK Ravinen34:17+16:1211:25
25Simon StridhSkogsluffarnas OK34:49+16:4411:36
26Emil HelanderTullinge SK36:49+18:4412:16
27Anton MörkforsJärfälla OK36:57+18:5212:19
28Erik WällstedtJärfälla OK37:07+19:0212:22
29Noah SantaliusVäsby OK37:15+19:1012:25
30Filip HatlenTullinge SK37:36+19:3112:32
31Axel BalckTäby OK37:51+19:4612:37
32Calle JohanssonOK Ravinen38:54+20:4912:58
33Olle BrohagenOK Ravinen39:29+21:2413:09
34Love PalmgrenSkogsluffarnas OK39:44+21:3913:14
35Malte AlbinssonOK Österåker40:57+22:5213:39
36Axel TrofastTullinge SK42:37+24:3214:12
37Leo LjungbergSkarpnäcks OL43:31+25:2614:30
38Mathias DryseliusSkarpnäcks OL44:22+26:1714:47
39Filip DryseliusSkarpnäcks OL44:32+26:2714:50
40Arvid BoströmSnättringe SK45:57+27:5215:19
41Erik FranklingIFK Lidingö SOK49:08+31:0316:22
42Viktor ZillingOK Södertörn1:00:12+42:0720:04
43Anton DyreliusSnättringe SK1:26:04+1:07:5928:41
Wille SöderqvistOK Kåreej godkänd
Olle ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Ludvig FerdmanTullinge SKej start

D14 Kort

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilly ChristieSnättringe SK36:0513:43
2Madeleine GranathVäsby OK39:26+3:2114:59
Kimberly EkenstedtTullinge SKej start

H14 Kort

2 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore AhlinHellas Orientering22:488:40
2Malte OlofssonOK Storsjön24:55+2:079:28
3Felix ArkängTullinge SK28:39+5:5110:53
4Olof AnderssonOK Södertörn58:12+35:2422:07

D12

2 430 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen17:387:15
2Tove OlssonOK Södertörn18:11+0:337:28
3Wilma MårtenssonOK Ravinen18:22+0:447:33
4Ingrid JohanssonSundbybergs IK21:32+3:548:51
5Molly GeliusSnättringe SK22:00+4:229:03
6Miriam GustafssonTrosabygdens OK22:01+4:239:03
7Ella LindqvistTäby OK22:30+4:529:15
8Moa GlanshedHaninge SOK22:38+5:009:18
9Cajsa AleniusNyköpings OK22:45+5:079:21
10Maja FalkSundbybergs IK22:58+5:209:27
11Britta BörjessonJärla Orientering23:07+5:299:30
12Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK23:35+5:579:42
13Sofie LindellGustavsbergs OK24:02+6:249:53
14Elin AbelSnättringe SK24:11+6:339:57
15Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK24:12+6:349:57
16Alice RökenTäby OK25:07+7:2910:20
17Tuva HolmströmOK Ravinen25:52+8:1410:38
18Linda StrömqvistAttunda OK26:13+8:3510:47
19Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK26:45+9:0711:00
20Kerstin ChristieSnättringe SK27:35+9:5711:21
21Alma HallstenTäby OK28:08+10:3011:34
22Emma HenriquesOK Södertörn28:13+10:3511:36
23Maja RundlöfVäsby OK28:26+10:4811:42
24Elsa ForsbergJärfälla OK29:43+12:0512:13
25Rut LundinOK Södertörn30:20+12:4212:28
26Anna FranklingIFK Lidingö SOK30:38+13:0012:36
27Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb31:49+14:1113:05
28Milla KlassonOK Ravinen32:50+15:1213:30
29Stella ÖstblomJärfälla OK33:02+15:2413:35
30Sara StrömqvistAttunda OK34:51+17:1314:20
31Emelie HolmströmTäby OK36:01+18:2314:49
32Stina PedersenJärfälla OK38:40+21:0215:54
33Blenda SandénOK Södertörn50:41+33:0320:51
Nellie BolinTullinge SKej start
Maja ThimbergSöders-Tyresöej start

H12

2 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK15:056:17
2Jens FochsenWaxholms OK15:27+0:226:26
3Emil ÅbergOK Linné15:33+0:286:28
4Svante SandvikAttunda OK16:52+1:477:01
5Axel ThybeckLindebygdens OK17:25+2:207:15
6Arvid MyrbergerTullinge SK17:49+2:447:25
7Oliver LiwångIFK Lidingö SOK18:13+3:087:35
8Erik NorinSöders-Tyresö18:17+3:127:37
9Ruben HårdSkogsluffarnas OK19:20+4:158:03
10Noel HellbergSundbybergs IK20:31+5:268:32
11Ludvig HagwallJärla Orientering21:36+6:319:00
12Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK21:45+6:409:03
13Hampus SundbergJärfälla OK22:04+6:599:11
14Edvard PelanderOK Djerf23:29+8:249:47
15Sandro PruthSkogsluffarnas OK23:32+8:279:48
16Gustav MyrbergerTullinge SK23:43+8:389:52
17Linus HanssonAlfta-Ösa OK24:19+9:1410:07
18Elliot JonssonAttunda OK26:16+11:1110:56
19Elias BladhTullinge SK26:26+11:2111:00
20Petter FochsenWaxholms OK26:30+11:2511:02
21Leo WisborgTullinge SK26:41+11:3611:07
22Jonathan AnderssonVingåkers OK27:55+12:5011:37
23Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:02+12:5711:40
24Erik WallnäsSundbybergs IK29:10+14:0512:09
25Hampus GlanshedHaninge SOK30:07+15:0212:32
26Noah MehreteabJärfälla OK37:38+22:3315:40
27Aron HöglundTullinge SK39:59+24:5416:39
28Botvid SimonssonSundbybergs IK43:01+27:5617:55
Johannes NorrbyOK Södertörnej godkänd
Gustav LjunggrenOK Hammarenej start
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej start
Erik LidénVäsby OKej start

D12 Kort

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella MatthewsTullinge SK25:2211:38
2Ylva ReménSnättringe SK29:18+3:5613:26

H12 Kort

2 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel CarlqvistSnättringe SK16:257:31
2Anton HedströmSöders-Tyresö19:03+2:388:44
3Leo SvenreHellas Orientering26:50+10:2512:18
Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOKej godkänd

D10

2 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK18:058:24
2Bodil JohanssonSundbybergs IK18:17+0:128:30
3Sara LiwångIFK Lidingö SOK18:45+0:408:43
4Viola HolmströmOK Ravinen18:50+0:458:45
5Fanny BergmanTullinge SK19:29+1:249:03
6Lovisa ThybeckLindebygdens OK20:08+2:039:21
7Ellen FlordalSnättringe SK20:43+2:389:38
8Julia HolmströmTäby OK21:19+3:149:54
9Alma WesselLänna IF22:22+4:1710:24
10Greta SandvikAttunda OK22:43+4:3810:33
11Ida RökenTäby OK23:58+5:5311:08
12Ida PetterssonJärfälla OK24:43+6:3811:29
13Irma WidehagSundbybergs IK25:35+7:3011:53
14Nora AhlströmIFK Enskede25:59+7:5412:05
15Amanda MörkforsJärfälla OK27:07+9:0212:36
16Dagny IkoTäby OK29:17+11:1213:37
17Signe AlbinssonOK Österåker46:35+28:3021:40
Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Thea GeliusSnättringe SKej godkänd

H10

2 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HellstenNyköpings OK15:047:00
2Sven BörjessonJärla Orientering15:24+0:207:09
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK16:27+1:237:39
4Anton ÅbergOK Linné17:33+2:298:09
5Olof HagwallJärla Orientering18:42+3:388:41
6Erik BalckTäby OK19:08+4:048:53
7Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK19:25+4:219:01
8Max BoströmJärfälla OK20:04+5:009:20
9Folke JohanssonSundbybergs IK21:13+6:099:52
10Caio PruthSkogsluffarnas OK23:11+8:0710:46
11Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK25:00+9:5611:37
12Alfred LarssonAlfta-Ösa OK25:40+10:3611:56
13Alfred WesselLänna IF27:11+12:0712:38
14Alvin NordinOK Älvsjö-Örby28:23+13:1913:12
15Max LindqvistTäby OK32:14+17:1014:59
16Oliver JonssonAttunda OK33:56+18:5215:46
17Victor GranathVäsby OK45:59+30:5521:23
Hugo AbelSnättringe SKej start

D35

3 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie NilssonCentrum OK1:03:2716:33
2Caroline WestbomOK Österåker1:06:18+2:5117:18
3Kristin BerghTullinge SK1:07:51+4:2417:42

H35

4 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AhlströmIFK Enskede45:3610:23
2Bart Van WijngaardenOK Klemmingen56:28+10:5212:51
3Erik HellstenNyköpings OK56:30+10:5412:52
4Joakim LarssonAlfta-Ösa OK59:08+13:3213:28
Per BerghTullinge SKej start

D40

3 350 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK27:308:12
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK28:59+1:298:39
3Eva HallstenTäby OK30:13+2:439:01
4Carina HallendalIFK Enskede31:43+4:139:28
5Karin WimmerSnättringe SK33:50+6:2010:05
6Linda RinaldoOK Tor34:10+6:4010:11
7Åsa LinnersjöOK Tor34:11+6:4110:12
8Anna-Stina PåledalOK Roxen34:56+7:2610:25
9Linda LönnebergTäby OK35:21+7:5110:33
10Lena WesterlundOK Djerf38:30+11:0011:29
11Elin AhlströmIFK Enskede38:55+11:2511:37
12Lina MatthewsTullinge SK39:43+12:1311:51
13Marianne HenkeAttunda OK40:06+12:3611:58
14Anna EkOK Ravinen41:46+14:1612:28
15Sara HellstenNyköpings OK42:25+14:5512:39
16Sofia CarlssonLindebygdens OK43:20+15:5012:56
17Stina BorängSnättringe SK43:42+16:1213:02
18Marie-Louise EngbergHärnösands OK44:02+16:3213:08
19Maria PedersenJärfälla OK44:31+17:0113:17 Ladda ner rutt i gpx-format
20Angelica LindblomGustavsbergs OK44:33+17:0313:17
21Marit SöderqvistOK Kåre47:24+19:5414:08
22Michaela LundellOK Österåker48:10+20:4014:22
23Daniela RennerOK Södertörn48:42+21:1214:32
24Jessica StrömqvistAttunda OK52:38+25:0815:42
25Jenny  ÅmanValbo AIF1:01:51+34:2118:27
26Ida WesselLänna IF1:31:47+1:04:1727:23

H40

4 240 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen33:247:52
2Magnus JohanssonNyköpings OK34:07+0:438:02
3Björn LjunggrenOK Hammaren34:40+1:168:10
4Gustav NäsmanHaninge SOK35:24+2:008:20
5Linus RisplingCentrum OK35:56+2:328:28
5Ulf PerssonIFK Enskede35:56+2:328:28
7Per MårtenssonOK Ravinen36:22+2:588:34
8Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL36:23+2:598:34
9Henrik SjögrenHaninge SOK37:53+4:298:56
10Tomas HenrikssonAttunda OK39:46+6:229:22
11Emil AnderssonLänna IF39:50+6:269:23
12Olle NäslundÖstersunds OK40:12+6:489:28
13Robert PedersenJärfälla OK40:42+7:189:35
14Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF41:53+8:299:52
15Mats GustafssonTrosabygdens OK46:46+13:2211:01
16Magnus LindblomGustavsbergs OK46:51+13:2711:02
17Robert LarssonIFK Lidingö SOK47:30+14:0611:12
18Fredrik BoströmSnättringe SK48:02+14:3811:19
19Ove OksvoldCentrum OK48:06+14:4211:20
20Hans LiwångIFK Lidingö SOK49:36+16:1211:41
21Henrik BladhTullinge SK50:06+16:4211:48
22Lars NicanderJärla Orientering50:23+16:5911:52
23Stefan GranathVäsby OK50:56+17:3212:00
24Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK52:21+18:5712:20
25Jon SundbergJärfälla OK52:38+19:1412:24
26Henrik TrofastTullinge SK54:33+21:0912:51
27Torbjörn GillsparrOK Österåker54:47+21:2312:55
Per-Ove MelinderTullinge SKej godkänd
Henrik AnängenNyköpings OKej godkänd

D45

3 180 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK28:048:49
2Kerstin ImarkTullinge SK29:34+1:309:17
3Tina JunegardTullinge SK29:56+1:529:24
4Camilla EngelOK Ravinen30:34+2:309:36
5Cecilia FochsenWaxholms OK30:38+2:349:37
6Anna StrandAttunda OK30:40+2:369:38
7Lena NilssonAttunda OK31:57+3:5310:02
8Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF34:20+6:1610:47
9Ann RollerJärfälla OK34:41+6:3710:54
10Nina IversAttunda OK35:16+7:1211:05
11Katarina RundströmIFK Enskede36:22+8:1811:26
12Marika Nylund EkNyköpings OK36:26+8:2211:27
13Karin LindellIF Thor36:48+8:4411:34
14Camilla GöstasSöders-Tyresö37:58+9:5411:56
15Yvonne GrehnOK Rodhen39:15+11:1112:20
16Ewa AlbrektssonOK Ravinen39:49+11:4512:31
17Gittan GeliusSnättringe SK39:54+11:5012:32
18Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK41:00+12:5612:53
19Gunilla KallhaugeSnättringe SK41:48+13:4413:08
20Malena AhlströmVästerås SOK43:01+14:5713:31
21Anethe MansénSkarpnäcks OL43:17+15:1313:36
22Anna Hedström RingvallÖstersunds OK44:15+16:1113:54
23Therese HolmströmOK Ravinen44:57+16:5314:08
24Karolina AnderssonLänna IF45:34+17:3014:19
25Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK46:46+18:4214:42
26Maria EdvardssonJärfälla OK49:03+20:5915:25
27Malin AlbinssonIFK Enskede49:59+21:5515:43
28Charlotte StåhlSundbybergs IK50:45+22:4115:57
29Lisa LeicktTullinge SK55:02+26:5817:18
30Magdalena GrunderJärfälla OK56:57+28:5317:54
31Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF57:09+29:0517:58
32Anna WolgastSnättringe SK59:45+31:4118:47
33Sara ThörnOK Södertörn1:00:37+32:3319:03
34Teresia WällstedtJärfälla OK1:03:02+34:5819:49
35Monica AnderssonVingåkers OK1:04:34+36:3020:18
36Kristina AnderssonOK Södertörn1:06:07+38:0320:47

H45

4 210 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK32:577:49
2Ronny FalkSundbybergs IK35:18+2:218:23
3Fredrik JohanssonSundbybergs IK37:18+4:218:51
4Tomas AlbinssonOK Österåker37:25+4:288:53
5Anders BøgevigOK Ravinen37:42+4:458:57
6Niklas HenrikssonAttunda OK38:24+5:279:07
7Calle BohmanHellas Orientering39:46+6:499:26
8Stefan BergOK Ravinen40:35+7:389:38
9Fredrik LindellIF Thor41:23+8:269:49
9Johan BlomsterIF Thor41:23+8:269:49
11Anders TillegårdSundbybergs IK42:47+9:5010:09
12Christopher LindqvistIFK Enskede42:51+9:5410:10
13Per LembreJärla Orientering43:04+10:0710:13
14Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK43:50+10:5310:24
15Johan HörnfeldtOK Ravinen44:46+11:4910:38
16Bo SegermanIF Thor44:50+11:5310:38
17Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK45:03+12:0610:42
18Ulrik IversAttunda OK45:10+12:1310:43
19Mats EkmanTäby OK45:52+12:5510:53
20Ola BengtssonTäby OK46:51+13:5411:07
21Andreas GrunderJärfälla OK48:50+15:5311:35
22Roland PerssonSkarpnäcks OL49:56+16:5911:51
23Christoffer NorrmanAttunda OK50:38+17:4112:01
24Asbjörn GrøvlenJärfälla OK50:42+17:4512:02
25Björn LovangIFK Lidingö SOK51:02+18:0512:07
26Lars SegermanSkarpnäcks OL52:37+19:4012:29
27Per DambergIFK Lidingö SOK53:28+20:3112:41
28Donald McCarthyÄrla IF53:34+20:3712:43
29Mathias LindgrenNyköpings OK58:56+25:5913:59
30Magnus StrömqvistAttunda OK1:00:45+27:4814:25
31Johan NäslundÖstersunds OK1:00:47+27:5014:26
32Jonas HellströmAttunda OK1:04:46+31:4915:23
33Michael AhlquistJärla Orientering1:07:54+34:5716:07
34Christophe HerlyOK Södertörn1:10:08+37:1116:39
35Robert CederholmLänna IF1:10:10+37:1316:40
36Niclas LarssonAttunda OK1:17:46+44:4918:28
37Greger BäckströmOK Klemmingen1:27:25+54:2820:45
Jan StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Peter HaglundHaninge SOKej godkänd
Johan WestringJärfälla OKej start
Magnus LennartssonJärfälla OKej start
Mark ÅkessonJärfälla OKej start

D50

3 180 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK28:409:00
2Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF29:27+0:479:15
3Ulla MolinAttunda OK29:42+1:029:20
4Anna-Lena LängheimTullinge SK30:48+2:089:41
5Karin SvenskStora Tuna OK32:29+3:4910:12
6Annika LindbergAttunda OK33:11+4:3110:26
7Ann FranzénOK Södertörn34:31+5:5110:51
8Anna SundbergOK Södertörn35:26+6:4611:08
9Anna NordinSundsvalls OK36:00+7:2011:19
10Marianne CarlbergRånäs OK36:02+7:2211:19
11Tove HammarbergJärfälla OK36:07+7:2711:21
12Monica HatlenTullinge SK37:11+8:3111:41
13Anna Von KrusenstiernaOK Kåre37:58+9:1811:56
14Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF38:01+9:2111:57
15Anneli RundlöfVäsby OK38:24+9:4412:04
16Kristina MarteliusAttunda OK38:54+10:1412:13
17Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK39:30+10:5012:25
18Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb40:53+12:1312:51
19Cecilia WestströmSundbybergs IK42:00+13:2013:12
20Ann GranqvistOK Ravinen42:20+13:4013:18
21Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK43:26+14:4613:39
22Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK43:58+15:1813:49
23Madeleine LimparAttunda OK44:36+15:5614:01
24Eva-Lena NilssonNyköpings OK45:58+17:1814:27
25Carin HomannJärfälla OK47:38+18:5814:58
26Ann JärplingOK Klemmingen48:05+19:2515:07
27Anna EngquistHaninge SOK48:17+19:3715:11
28Katarina LindbärgOK Södertörn48:42+20:0215:18
29Kristina KlangHaninge SOK50:45+22:0515:57
30Lena ErlandssonOK Södertörn57:59+29:1918:14
31Louise NilssonJärfälla OK1:04:46+36:0620:22
32Elisabeth HectorSnättringe SK1:07:17+38:3721:09
33Charlotte EngesAttunda OK1:16:28+47:4824:02
34Annette WigertzLånghundra IF1:20:04+51:2425:10
Mari-Helen LidströmSnättringe SKej godkänd
Åsa LindhSundbybergs IKej godkänd
Karin SteneboAttunda OKej start
Margareta BerghSkarpnäcks OLej start

H50

3 830 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK27:437:14
2Lars NordinTullinge SK28:29+0:467:26
3Lars Håkan SandvikAttunda OK28:41+0:587:29
4Mikael NybergHellas Orientering29:31+1:487:42
5Per ForsbergIFK Enskede30:41+2:588:00
6Jan CarlssonSöders-Tyresö33:00+5:178:36
7Per CarlbergRånäs OK33:43+6:008:48
8Conny ForsbergLånghundra IF33:59+6:168:52
9Mikael WesterbergOK Kolmården34:01+6:188:52
10Per FranzénOK Södertörn34:32+6:499:00
11Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK34:39+6:569:02
12Per WollbrandOK Ravinen34:45+7:029:04
13Patrik LeicktTullinge SK34:55+7:129:06
14Ulf LindqvistÖstersunds OK35:41+7:589:19
15Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF35:44+8:019:19
16Peter HambäckLånghundra IF35:56+8:139:22
17Conny StrandbergGustavsbergs OK36:07+8:249:25
18Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL36:08+8:259:26
19Hans SundqvistTullinge SK36:41+8:589:34
20Piero SannicoloTullinge SK37:14+9:319:43
21Patrik ThybeckLindebygdens OK37:24+9:419:45
22Anders BjörklundIFK Enskede37:31+9:489:47
23Johan RedtzerAttunda OK37:51+10:089:52
24Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK38:10+10:279:57
25Thomas CallebergSnättringe SK38:16+10:339:59
26Magnus RajanIFK Lidingö SOK38:30+10:4710:03
27Michael GranqvistOK Ravinen38:31+10:4810:03
28Joakim PerssonHaninge SOK38:32+10:4910:03
29Arne JanssonOK Klemmingen38:33+10:5010:03
30Patrik OttossonGävle OK38:58+11:1510:10
31Mats AjlingTäby OK39:01+11:1810:11
32Göran JonssonSundbybergs IK39:30+11:4710:18
33Jens WernerGustavsbergs OK39:58+12:1510:26
34Martin JohanssonOK Ravinen40:17+12:3410:31
35Frank SteinerJärfälla OK41:02+13:1910:42
36Björn OlofssonOK Storsjön41:05+13:2210:43
37Lars KlassonOK Ravinen41:29+13:4610:49
38Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK41:30+13:4710:50
39Johan MalmOK Kolmården41:35+13:5210:51
40Peter AlbinssonIFK Enskede42:04+14:2110:59
41Staffan ZillingOK Södertörn42:16+14:3311:02
42Mattias SkepplingOK Södertörn42:20+14:3711:03
43Göran LängheimTullinge SK42:23+14:4011:03
44Tom SvenssonHammarby IF OF42:48+15:0511:10
45Ola BovalliusJärfälla OK42:56+15:1311:12
46Jonatan LindellGustavsbergs OK42:57+15:1411:12
47Jan AnderssonGävle OK43:08+15:2511:15
48Kjell ObergerIFK Lidingö SOK43:20+15:3711:18
49Mats CarlssonSundbybergs IK44:29+16:4611:36
50Ove RinnbäckOK Ravinen44:30+16:4711:37
51Fredrik MorastHaninge SOK44:41+16:5811:40
52Joakim AhlströmVästerås SOK44:47+17:0411:41
53Kalle PerssonOK Österåker45:19+17:3611:49
54Joakim SkantzeSundbybergs IK46:21+18:3812:06
55Kenneth HermanssonSigtuna OK46:40+18:5712:11
56Kenneth JönssonTullinge SK46:43+19:0012:11
57Eric HuijsersHammarby IF OF47:16+19:3312:20
58Peter LandénGustavsbergs OK47:35+19:5212:25
59Olle SjöforsOK Älme50:11+22:2813:06
60Johan StridhAttunda OK50:47+23:0413:15
61Leif LundinJärla Orientering52:26+24:4313:41
62Anders HolmqvistSnättringe SK53:09+25:2613:52
63Mats KarlssonTullinge SK53:10+25:2713:52
64Anders ÖnerudOK Ravinen56:09+28:2614:39
65Tomas GlanshedHaninge SOK58:11+30:2815:11
66Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:00:17+32:3415:44
67Torulf BäckmanFrösö IF1:03:24+35:4116:33
68Mattias RobertsonCentrum OK1:03:54+36:1116:41
69Gunnar SkärlénHaninge SOK1:24:25+56:4222:02
Christer LotsanderOK Hammarenej godkänd
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej godkänd
Hans JonssonVäsby OKej start
Lars-Åke LarssonÖstersunds OKej start
Sven BolmbladOK Södertörnej start
Peter ZetterströmSöders-Tyresöej start
Anders BerkelundVäsby OKej start
Niclas LidströmFrösö IFej start
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start
Anders KarlssonSnättringe SKej start

D55

3 180 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö28:118:51
2Johanna SundströmJärla Orientering29:40+1:299:19
3Marie MalmborgSöders-Tyresö32:04+3:5310:05
4Gunilla KreissJärla Orientering33:47+5:3610:37
5Maria BrattTullinge SK36:02+7:5111:19
6Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK36:56+8:4511:36
7Annika SvenssonSolna OK37:35+9:2411:49
8Kia NordströmTäby OK37:37+9:2611:49
9Åsa SundbergOK Södertörn38:13+10:0212:01
10Ann-sofie SvanbergOK Södertörn39:06+10:5512:17
11Eva SvanbergJärfälla OK40:33+12:2212:45
12Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby41:03+12:5212:54
13Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL43:29+15:1813:40 Ladda ner rutt i gpx-format
14Kerstin OhlssonHaninge SOK44:25+16:1413:58
15Katarina RingelsOK Klemmingen45:03+16:5214:10
16Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK47:27+19:1614:55
17Madelene BjernulfSundbybergs IK52:08+23:5716:23
18Inger SkantzLänna IF1:00:05+31:5418:53
19Christel NilssonHaninge SOK1:07:37+39:2621:15
20Kristina TinglöfDegerfors OK1:19:25+51:1424:58
21Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:34:11+1:06:0029:37
Carina DoyleSundbybergs IKej godkänd

H55

3 570 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK30:398:35
2Stefan LundOK Linné31:25+0:468:48
3Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF32:59+2:209:14
4Sven WigertzLånghundra IF33:11+2:329:17
5Kennet OlanderTullinge SK33:52+3:139:29
6Stig ThunellIFK Lidingö SOK34:30+3:519:39
7Carl-Johan ThorellOK Ravinen34:37+3:589:41
8Anders LundJärfälla OK34:49+4:109:45
9Peter LundbergJärfälla OK34:51+4:129:45
10Tommy HolmérVäsby OK34:53+4:149:46
11Johan PalmgrenTäby OK34:54+4:159:46
12Jan LavénGustavsbergs OK35:45+5:0610:00
13Janne NilssonCentrum OK36:07+5:2810:07
14Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF37:06+6:2710:23
15Lars GerhardssonAttunda OK37:33+6:5410:31
16Bengt SvenssonSundbybergs IK38:09+7:3010:41
17Johnny JunegardTullinge SK38:14+7:3510:42
18Bo LauriSnättringe SK38:22+7:4310:44
19Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK38:37+7:5810:49
20Lars GreilertHaninge SOK38:41+8:0210:50
21Peo SvenskStora Tuna OK39:02+8:2310:56
22Mats JönssonKorsnäs IF OK39:29+8:5011:03
23Patrik AhlgrenTäby OK39:37+8:5811:05
24Torbjörn OhlssonHaninge SOK41:12+10:3311:32
25Dan NilssonNyköpings OK41:21+10:4211:34
26Torbjörn JohanssonOK Södertörn41:45+11:0611:41
27Björn RegerSöders-Tyresö42:33+11:5411:55
28Roger TinglöfVäsby OK42:46+12:0711:58
29Anders S NybergSäterbygdens OK44:05+13:2612:20
30Matts AnderssonOK Ravinen44:17+13:3812:24
31Stefan MarteliusAttunda OK44:35+13:5612:29
32Claes RennerOK Södertörn48:01+17:2213:27
33Lars ÖhrmanStockholms OK53:24+22:4514:57
34Jan LindhSundbybergs IK55:24+24:4515:31
35Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:10:31+39:5219:45
Anders WinaldHellas Orienteringej godkänd
Jan NettelbjerJärfälla OKej godkänd
Håkan RedtzerAttunda OKej godkänd
Leif MörkforsJärfälla OKej godkänd
Jan NordinSundsvalls OKej godkänd
Per KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Per BlomIFK Enskedeej start
Anders MansénSkarpnäcks OLej start

D60

2 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta ValentinGustavsbergs OK22:469:33
2Eva ElnerudSigtuna OK24:11+1:2510:09
3EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF24:15+1:2910:11
4Anita KarlssonOK Södertörn24:35+1:4910:19
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby25:34+2:4810:44
6Lena LarssonSala OK25:50+3:0410:51
7My RönnolsTäby OK25:56+3:1010:53
8Pia-Lena PutkonenTullinge SK26:39+3:5311:11
9Margareta WadinOK Älvsjö-Örby30:20+7:3412:44
10Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK30:22+7:3612:45
11Eva OlssonRånäs OK30:31+7:4512:49
12Susanne HolmbergOK Södertörn32:25+9:3913:37
13Carina ErikssonNyköpings OK38:23+15:3716:07
14Ulla WesterlundTäby OK39:18+16:3216:30
15Eva WareniusAvesta OK40:17+17:3116:55

H60

3 350 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK28:258:28
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK29:05+0:408:40
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL29:28+1:038:47
4Lennart AgénTullinge SK29:41+1:168:51
5Anders JakobssonOK Södertörn30:32+2:079:06
6Ulf BurmanGustavsbergs OK31:49+3:249:29
7Stefan GustafssonOK Hällen33:46+5:2110:04
8Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK34:12+5:4710:12
9Gunnar SvanbergJärfälla OK34:21+5:5610:15
10Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL34:45+6:2010:22
11Rolf KarlssonJärla Orientering34:46+6:2110:22
12Sten-Olof MatssonLeksands OK35:45+7:2010:40
13Tapani MattusIFK Lidingö SOK35:50+7:2510:41
14Eddie BjärrenholtRånäs OK37:47+9:2211:16
15Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK37:57+9:3211:19
16Harald BauerIFK Lidingö SOK41:38+13:1312:25
17Lars RönnolsTäby OK41:39+13:1412:25
18Kenneth PetterssonJärfälla OK41:57+13:3212:31
19Roland JanssonOK Linné42:13+13:4812:36
20Jan GottfridssonNorbergs OK44:17+15:5213:13
21Reinhold LenneboIF Thor44:21+15:5613:14 Ladda ner rutt i gpx-format
21Torbjörn BergmanSnättringe SK44:21+15:5613:14
23Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL45:01+16:3613:26
24Lars LandströmLånghundra IF46:39+18:1413:55
25Göran IvarezOK Södertörn48:23+19:5814:26
26Sven-Anders OlssonAttunda OK48:47+20:2214:33
27Karl MollénOK Denseln48:50+20:2514:34
28Göran HedmanValbo AIF53:35+25:1015:59
29Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:05:46+37:2119:37
30Lars-Olof LarssonTäby OK1:11:58+43:3321:28
Roland WareniusAvesta OKej godkänd
Ove ErikssonNyköpings OKej godkänd
Mikael SternJärla Orienteringej godkänd
Mats LundmanOK Roslagenej start
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start

D65

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL21:589:13
2Anne LundmarkJärfälla OK28:43+6:4512:03
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK30:27+8:2912:47
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK30:45+8:4712:55
5Monica SvärdOK Klemmingen34:09+12:1114:20
6Ingrid GraneliHaninge SOK35:31+13:3314:55
7Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL36:44+14:4615:26
8Ulla GummesonVäsby OK41:30+19:3217:26
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start

H65

3 150 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSala OK29:399:24
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn29:57+0:189:30
3Dan KlangHaninge SOK30:09+0:309:34
4Mikael TarandiIFK Lidingö SOK30:11+0:329:34
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK31:41+2:0210:03
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL31:56+2:1710:08
7Urban BoströmSolna OK32:07+2:2810:11
7Arne JohanssonOK Ravinen32:07+2:2810:11
9Lennart HävrénTullinge SK33:01+3:2210:28
10Lars StrinnholmÖstersunds OK34:16+4:3710:52
11Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn34:50+5:1111:03
12Bo DavidssonSolna OK35:11+5:3211:10
13Kjell HolmbergOK Södertörn35:14+5:3511:11
14Ingemar GardSöders-Tyresö36:31+6:5211:35
15Matz LarssonGustavsbergs OK36:50+7:1111:41
16Sven Erik SundinSelånger SOK36:58+7:1911:44
17Christer NordströmOK Älvsjö-Örby37:21+7:4211:51
18Bendy WallinTrosabygdens OK38:18+8:3912:09
19Ulf KjellinOK Hedströmmen38:26+8:4712:12
20Magnus HaraldssonGustavsbergs OK39:15+9:3612:27
21Anders LarssonSkarpnäcks OL39:26+9:4712:31
22Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL39:29+9:5012:32
23Lars WestinVallentuna-Össeby OL40:04+10:2512:43
24Göran SvärdOK Klemmingen41:44+12:0513:14
25Hans-Erik PerssonSundbybergs IK41:55+12:1613:18
26Björn LindgrenOK Österåker43:00+13:2113:39
27Sven-Inge NylundJärfälla OK44:49+15:1014:13
28Leif JonssonGustavsbergs OK45:47+16:0814:32
29Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK47:25+17:4615:03
30Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK48:01+18:2215:14
31Olle ArmanNyköpings OK48:11+18:3215:17
32Leif KlingOckelbo OK48:38+18:5915:26
Tommy HöglundLånghundra IFej godkänd
Peter RasmussenNyköpings OKej godkänd

D70

2 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK26:3911:11
2Maria EhnTullinge SK28:34+1:5512:00
3Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF33:45+7:0614:10
4Ewa NordlundLänna IF37:12+10:3315:37
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL40:26+13:4716:59
6Anna BlomgrenTullinge SK41:23+14:4417:23
7Birgitta KlangLånghundra IF42:29+15:5017:51
8Solveig TjernbergSödertälje IF43:12+16:3318:09
9Carin RunqvistJärfälla OK43:28+16:4918:15
10Elke WilkeTierps SOK49:30+22:5120:47
11Birgitta WallinTrosabygdens OK52:17+25:3821:58
12Birgitta NylundJärfälla OK55:25+28:4623:17
13Karin TibbelinAttunda OK1:21:01+54:2234:02
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H70

3 150 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF26:568:33 Ladda ner rutt i gpx-format
2Christer SandhOK Roxen27:12+0:168:38
3Hans-Ove ErikssonNyköpings OK28:47+1:519:08
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK33:13+6:1710:32
5Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF33:17+6:2110:33
6Leif StrandbergGustavsbergs OK33:48+6:5210:43
7Claes NidebornStora Tuna OK33:51+6:5510:44
8Bror FureskogAlfta-Ösa OK34:03+7:0710:48
9Ingvar SvenssonBjursås OK34:32+7:3610:57
10Gunnar EhnTullinge SK34:36+7:4010:59
11Per-Erik WåhlbergOK Linné36:00+9:0411:25
12Göran LarboAttunda OK38:27+11:3112:12
13Leif NordlundLänna IF38:29+11:3312:13
14Ebbe AdolfssonSundbybergs IK39:23+12:2712:30
15Åke WansölinSöders-Tyresö40:55+13:5912:59
16Torbjörn HellquistTullinge SK41:43+14:4713:14
17Tomas ÅhgrenLånghundra IF42:53+15:5713:36
18Lars JonassonJärfälla OK42:55+15:5913:37
19Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL43:47+16:5113:53
20Bo WinanderJärfälla OK43:49+16:5313:54
21Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden45:30+18:3414:26
22Sven PihlEnköpings AIF45:51+18:5514:33
23John ÖstlundSundbybergs IK48:06+21:1015:16
24Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö51:41+24:4516:24
25Jan BojlingSolna OK57:48+30:5218:20
26Ingemar JohnssonOK Södertörn1:03:27+36:3120:08
27Lars NordinSolna OK1:21:25+54:2925:50
Sören ErikssonLänna IFej godkänd

D75

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK30:1513:44
2Britt ErikssonHammarby IF OF38:09+7:5417:20
3Berit LindungerHaninge SOK45:27+15:1220:39
4Eva von HeijneSigtuna OK54:19+24:0424:41
5Gunnel JunegardOK Södertörn1:01:12+30:5727:49
6Gunvor GranathNynäshamns OK1:44:44+1:14:2947:36
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Barbro CedérusSnättringe SKej start

H75

3 150 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan ElmhagenSöders-Tyresö39:3512:33
2Rune RådeströmSnättringe SK42:30+2:5513:29
3Lars CedérusSnättringe SK43:03+3:2813:40
4Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF43:24+3:4913:46
5Nils SjödinTjalve IF Norrköping43:29+3:5413:48
6Ronny HedlundOK Södertörn43:46+4:1113:53
7Torbjörn TirénHellas Orientering44:05+4:3013:59
8Håkan SjökvistSöders-Tyresö44:53+5:1814:14
9Henrik BergmanOK Linné46:03+6:2814:37
10Bo RomsonHellas Orientering47:38+8:0315:07
11Leif HermundstadSnättringe SK47:59+8:2415:13
12Bo HedlundIFK Enskede48:34+8:5915:25
13Sune LindellOK Hällen49:12+9:3715:37
14Kenneth BerglundHellas Orientering50:19+10:4415:58
15Jan LarssonTullinge SK56:37+17:0217:58
16Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:11:23+31:4822:39
17Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:12:28+32:5323:00
18Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:17:09+37:3424:29
19Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:36:45+57:1030:42
Bo SundénKarlsbyhedens OKej godkänd

H80

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK25:3910:46
2Roland LöwgrenSpårvägens OK29:55+4:1612:34
3Ulf EskilssonOK Södertörn38:57+13:1816:21
4Stig LindskogVisborgs OK39:50+14:1116:44
5Gösta GutelandSnättringe SK41:57+16:1817:37
6Bjarne ErlandssonHammarby IF OF42:10+16:3117:43
7Lars-Erik LindellVäsby OK57:11+31:3224:01
Lars PerssonVäsby OKej godkänd

Inskolning

1 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Livia BrandtTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Alice Eggöy MarkhesterSnättringe SKfullföljt
Erik EkbladKlubblösfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Alve KropfCentrum OKfullföljt
Signe LindelavOK Roslagenfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Mira MårsellIFK Tumba SOKfullföljt
Alva SandqvistTäby OKfullföljt
Simon TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Klara WallersKlubblösfullföljt
Anton WallstenSnättringe SKfullföljt
Gustav ÅkermanTullinge SKfullföljt

U1

2 050 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FranzénOK Södertörn14:587:18
2Theo AleniusNyköpings OK16:09+1:117:52
3Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK16:17+1:197:56
4Linnéa PåledalOK Roxen17:13+2:158:23
5Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK18:33+3:359:02
6Olle GranefeltOK Tyr19:04+4:069:18
7Jon Forsberg RundströmIFK Enskede19:30+4:329:30
8Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK20:15+5:179:52
9Tuva NybergJärla Orientering20:41+5:4310:05
10Lin PelanderOK Djerf21:37+6:3910:32
11Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK22:05+7:0710:46
12Simon AhlströmIFK Enskede22:16+7:1810:51
13Melker HagwallJärla Orientering22:37+7:3911:01
14Måns TroengOK Linné22:42+7:4411:04
15Wilma WallstenSnättringe SK23:12+8:1411:19
16Sara BergOK Ravinen23:28+8:3011:26
17Lukas TarandiIFK Lidingö SOK24:18+9:2011:51
18Ella HallstenTäby OK28:54+13:5614:05
19Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK30:21+15:2314:48
20Ida AnderssonTullinge SK31:52+16:5415:32
21Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede32:54+17:5616:02
22Felix AhlströmIFK Enskede33:33+18:3516:21
23Vide MessingOK Älvsjö-Örby33:41+18:4316:25
24Melker WisborgTullinge SK42:45+27:4720:51
Matilda FlordalSnättringe SKej godkänd

U2

2 180 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ÅhgrenTullinge SK18:288:28
2Ludvig LjunggrenOK Hammaren18:51+0:238:38
3Sara HellströmAttunda OK19:39+1:119:00
4Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK19:51+1:239:06
5Emma BergOK Ravinen20:27+1:599:22
6Sofia El HajjiJärfälla OK20:52+2:249:34
7Eskil MybergerTullinge SK21:49+3:2110:00
8Jamie RollerJärfälla OK22:14+3:4610:11
9Per NicanderJärla Orientering22:29+4:0110:18
10Sigge RinaldoOK Tor22:45+4:1710:26
11Livia Palo-hedendahlJärfälla OK22:53+4:2510:29
12Nike RinaldoOK Tor23:08+4:4010:36
13Lukas KantarpÄrla IF23:11+4:4310:38
14Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL23:38+5:1010:50
15Emil NorlinIFK Enskede24:19+5:5111:09
16Truls MansénSkarpnäcks OL24:22+5:5411:10
17Iben StattinVäsby OK25:01+6:3311:28
18Frida EkbladOK Ravinen26:06+7:3811:58
19Jonas NicanderJärla Orientering26:35+8:0712:11
20Mirja HårdSkogsluffarnas OK27:51+9:2312:46
21Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK28:37+10:0913:07
22Telma PruthSkogsluffarnas OK31:22+12:5414:23
23Marius HovmöllerSöders-Tyresö34:03+15:3515:37
24Lova JonssonSkarpnäcks OL38:40+20:1217:44
25Sofia Drakenby DahlgrenKlubblös39:57+21:2918:19
26Hedda HedströmSöders-Tyresö40:57+22:2918:47
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Cloe MatthewsTullinge SKej godkänd
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Eskil MyrbergerTullinge SKej start

U3

2 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK21:228:07
2Linus LönnebergTäby OK24:27+3:059:17
3Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK31:06+9:4411:49
4Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK31:08+9:4611:50
5Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK32:30+11:0812:21
6Ruben ArenanderSkarpnäcks OL37:04+15:4214:05
7Ivar MessingOK Älvsjö-Örby39:12+17:5014:54
8Loke SundbergOK Södertörn45:41+24:1917:22

U4

3 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa JohanssonVäsby OK45:4215:10
2Viktor SandqvistVäsby OK50:23+4:4116:44
3Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL53:29+7:4717:46
4Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF55:38+9:5618:28

Öppen motion 1

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva HedlundIFK Enskede22:4210:24
2Margit MelinHaninge SOK23:06+0:2410:35
3Josefina HårdSkogsluffarnas OK27:02+4:2012:24
4Tanja LindqvistTäby OK35:14+12:3216:09
5Alexander MagnvallOK Södertörn57:35+34:5326:24

Öppen motion 3

2 630 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas EverittCentrum OK18:587:12
2Olof ArevångTullinge SK22:19+3:218:29
2Viktor WistrandTullinge SK22:19+3:218:29
4Walter SöderqvistOK Kåre22:55+3:578:42
5Emma MarkendahlOK Klyftamo25:00+6:029:30
6Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb25:53+6:559:50
7Agnes ModinBromma-Vällingby SOK26:44+7:4610:09
8Johanna SkurKlubblös27:16+8:1810:22
9Sara ForsbergJärfälla OK27:35+8:3710:29
10Mia LindforsKlubblös28:04+9:0610:40
11Josefin CarlssonKlubblös28:09+9:1110:42
12Anna GustafssonTrosabygdens OK28:56+9:5811:00
13Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK29:08+10:1011:04
14Malena CarlqvistSnättringe SK29:42+10:4411:17
15Sara ErikssonKlubblös29:44+10:4611:18
16Cim HolmqvistOK Österåker30:13+11:1511:29
17Mats BrohagenOK Ravinen30:16+11:1811:30
18Caroline OttossonGävle OK31:44+12:4612:03
19Fabian TörnqvistAttunda OK32:16+13:1812:16
20Christer AskerblomKlubblös32:43+13:4512:26
21Evelina ÖstblomKlubblös32:45+13:4712:27
22Conrad SarbanSkarpnäcks OL33:27+14:2912:43
23Bo LandarvKlubblös33:29+14:3112:43
24John DryseliusSkarpnäcks OL34:51+15:5313:15
25Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL35:05+16:0713:20
26Robert PuustaOK Älvsjö-Örby35:42+16:4413:34
27Linda LundbergOK Renen35:47+16:4913:36
28Heidi HolmquistSnättringe SK36:22+17:2413:49
29Louise Eggöy MarkhesterSnättringe SK36:45+17:4713:58
30Ingela ArenanderSkarpnäcks OL37:06+18:0814:06
31Eva HagrotTäby OK38:04+19:0614:28
32Annica AhlgrenTäby OK38:33+19:3514:39
33Gustaf EricsonJärla Orientering39:23+20:2514:58
34Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK39:46+20:4815:07
35Hanna Lidström-HulténFrösö IF40:12+21:1415:17
36Anders EjewallSnättringe SK40:52+21:5415:32
37Nayara GillsparrOK Österåker41:10+22:1215:39
38Kerstin MovinSnättringe SK41:13+22:1515:40
39Fredrik MoseliusKlubblös41:56+22:5815:56
40David LiljequistSöderhamns OK44:26+25:2816:53
41Lucas JohanssonTullinge SK45:20+26:2217:14
42Carolina AnderssonTullinge SK46:49+27:5117:48
43Olle ÖbergSkogsluffarnas OK48:14+29:1618:20
44Lisa SundbergTullinge SK53:20+34:2220:16
45Göran R WallénIFK Lidingö SOK56:02+37:0421:18
46Richard SchandlOK Södertörn1:00:14+41:1622:54
47Anki SchandlKlubblös1:00:17+41:1922:55
Camilla JovérKlubblösej godkänd
Karolina ErikssonKlubblösej godkänd
Ela-Marie TideliusKlubblösej godkänd
Sarah BladhTullinge SKej godkänd
Camilla AleniusNyköpings OKej start

Öppen motion 5

3 440 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian WesterAspudden elit27:037:51
2Edvin ForsbergOK Ravinen27:24+0:217:57
3Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK28:51+1:488:23
4Simon StålhammarTullinge SK28:54+1:518:24
5Karl LemoineGävle OK30:06+3:038:45
6Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK36:50+9:4710:42
7Mikael WesterVingåkers OK36:51+9:4810:42
8Robert HagströmEskilstuna OL38:01+10:5811:03
9Åsa RomsonHellas Orientering38:17+11:1411:07
10Katja KinnunenTäby OK38:20+11:1711:08
11Andreas JaenssonKalmar OK38:34+11:3111:12
12Marie EkhKlubblös39:06+12:0311:21
13Örjan AhnoffCentrum OK39:14+12:1111:24
14Emma JohanssonSundbybergs IK40:06+13:0311:39
15Mårten KällmanSöders-Tyresö40:52+13:4911:52
16Björn BoströmJärfälla OK41:04+14:0111:56
17Robert WestwedahlKlubblös41:24+14:2112:02
18Christian NilssonKlubblös42:15+15:1212:16
19Sara MelchersonIFK Lidingö SOK42:32+15:2912:21
20Anders HolmqvistOK Tor42:46+15:4312:25
21Erika HörnfeldtCentrum OK43:12+16:0912:33
22Edvin S. FridKlubblös43:14+16:1112:34
23Justus ArenanderSkarpnäcks OL43:40+16:3712:41
24Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK44:22+17:1912:53
25Joar BäckmanFrösö IF47:01+19:5813:40
26Charlotta NilssonFrösö IF47:05+20:0213:41
27Emil WallersKlubblös48:25+21:2214:04
28Lena NilssonOK Österåker48:46+21:4314:10
29Sissel WidehagSundbybergs IK48:51+21:4814:12
30Claes-Håkan MörthLeksands OK49:12+22:0914:18
31Maria FranklingIFK Lidingö SOK49:54+22:5114:30
32Erik MyrbergerTullinge SK49:56+22:5314:30
33Annika BerntssonVäsby OK50:00+22:5714:32
34Anneli ChristieSnättringe SK50:19+23:1614:37
35Eva HamplinSnättringe SK50:22+23:1914:38
36David EngstedtOK Linné50:49+23:4614:46
37Reine BorgströmSkogsluffarnas OK51:30+24:2714:58
38Emma AlmrothKlubblös52:04+25:0115:08
39Lars-Göran TideliusKlubblös52:16+25:1315:11
40Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF52:42+25:3915:19
41Per ArnessonSkarpnäcks OL52:45+25:4215:20
42Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK52:55+25:5215:22
43Elisabeth StålhammarTullinge SK53:02+25:5915:25
44Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK54:53+27:5015:57
45Eva LindellTrosabygdens OK55:39+28:3616:10
46Mohammad JafariTrosabygdens OK55:42+28:3916:11
47Jenny MagnvallOK Södertörn56:25+29:2216:24
48Annica LübckeOK Ravinen57:57+30:5416:50
49Kerstin JensenKlubblös58:06+31:0316:53
50Anki LandarvKlubblös58:37+31:3417:02
51Jenny ReménSnättringe SK1:00:41+33:3817:38
52Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:04:56+37:5318:52
53Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:06:34+39:3119:21
54Per FranklingIFK Lidingö SOK1:07:38+40:3519:39
55Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:07:39+40:3619:39
56Anna Maria SandénOK Södertörn1:09:34+42:3120:13
57Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:09:56+42:5320:19
58Helena BerglindOK Södertörn1:10:25+43:2220:28
59Mikael BerglundKlubblös1:11:10+44:0720:41
60Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:15:40+48:3721:59
61Ulf LundinOK Södertörn1:16:17+49:1422:10
62Tindra ÅhlinJärla Orientering1:27:42+1:00:3925:29
63Helena SvelanderOK Kullingshof1:37:58+1:10:5528:28
Jimmy AnderssonOK Kullingshofej godkänd

Öppen motion 7

3 250 m, 137 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK29:289:04
2Kent BergmanOK Ravinen29:50+0:229:10
3Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK32:18+2:509:56
4Linnea BörjarsCentrum OK32:33+3:0510:00
5Mats BernSnättringe SK33:04+3:3610:10
6Samantha SaegerOK Linné33:06+3:3810:11
7Anna RökenTäby OK34:04+4:3610:28
8Tommy StenviOK Linné34:27+4:5910:36
9Fredrik AnderssonOK Södertörn35:18+5:5010:51
10Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna35:20+5:5210:52
11Per LjungStockholms OK35:55+6:2711:03
12Lina SvärdIF Thor36:25+6:5711:12
13Thomas WesterGustavsbergs OK36:30+7:0211:13
14Carin RosénGustavsbergs OK36:54+7:2611:21
15Maria SchmiterlöwHjobygdens OK37:04+7:3611:24
16Ola HedinOK Hammaren37:09+7:4111:25
17Per-Olof SjöströmVästerås SOK37:21+7:5311:29
18Karin ÅkermanVästerås SOK37:23+7:5511:30
19Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK37:25+7:5711:30
20Stefan WångbergOK Ravinen37:47+8:1911:37
21Anders GärderudIFK Lidingö SOK38:14+8:4611:45
22Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF38:47+9:1911:56
23Lena GumaeliusWaxholms OK39:03+9:3512:00
24Olle BlomgrenOK Södertörn39:08+9:4012:02
25Anders HedbergOK Södertörn39:32+10:0412:09
26Bernth GustavssonWaxholms OK39:48+10:2012:14
27Håkan SvenssonI 19 IF39:51+10:2312:15
28Stefan FerdmanTullinge SK39:54+10:2612:16
29Nils-Robert PerssonTullinge SK40:10+10:4212:21
30Åsa SandTullinge SK40:32+11:0412:28
30Rasa EngstedtOK Linné40:32+11:0412:28
32Klara SarbanSkarpnäcks OL40:42+11:1412:31
33Tomas MovinSnättringe SK40:46+11:1812:32
34Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL41:09+11:4112:39
35Mikael NordquistTäby OK41:23+11:5512:44
36Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL41:54+12:2612:53
37Anna TedhamreSnättringe SK42:12+12:4412:59
38Karin GreilertHaninge SOK42:16+12:4813:00
39Jan SöderbergIFK Lidingö SOK42:23+12:5513:02
40Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby42:24+12:5613:02
41Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL43:05+13:3713:15
41Boel SundbergOK Södertörn43:05+13:3713:15
43Stina NordinSundsvalls OK43:25+13:5713:21
44Hans MalmbergWaxholms OK43:43+14:1513:27
45Per StålhammarTullinge SK44:32+15:0413:42
46Karin NordlundOK Linné44:43+15:1513:45
47Tomas BjörelindJärla Orientering44:49+15:2113:47
48Charlotte IhrforsOK Linné45:05+15:3713:52
49Johanna RaukolaOK Södertörn45:35+16:0714:01
50Per LindellTrosabygdens OK45:46+16:1814:04
51Barbro ErikssonKarlsbyhedens OK46:02+16:3414:09
51Mattias HovmöllerSöders-Tyresö46:02+16:3414:09
53Elmin HovmöllerSöders-Tyresö46:06+16:3814:11
54Ulf CarnbyTäby OK46:13+16:4514:13
55Hans SöderbergGamleby OK46:30+17:0214:18
56Anette ÖnerudOK Ravinen46:34+17:0614:19
57Ola NyqvistOK Södertörn47:00+17:3214:27
58Per IkoTäby OK47:02+17:3414:28
59Christina GranathOK Södertörn47:06+17:3814:29
60Carina BoströmOK Linné47:15+17:4714:32
61Krister NilssonIFK Lidingö SOK48:06+18:3814:48
62Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK48:42+19:1414:59
63Alicia SchandlOK Södertörn48:44+19:1614:59
64Robert SvartholmGammelstads IF48:55+19:2715:03
65Pille HedströmSöders-Tyresö49:04+19:3615:05
66Karin BjörklundIFK Enskede49:11+19:4315:08
67Sofia WesterbergOK Kolmården49:25+19:5715:12
68James ChristieSnättringe SK49:31+20:0315:14
69Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL50:11+20:4315:26
70Elin JacobssonCentrum OK50:24+20:5615:30
71Göran JohanssonSnättringe SK50:39+21:1115:35
72Arne LindqvistTäby OK51:39+22:1115:53
73Roger HagelinGustavsbergs OK51:48+22:2015:56
74Stefan NorellAttunda OK52:16+22:4816:04
75Sofie HagbergNyköpings OK52:29+23:0116:08
76Ingemar TedhamreSnättringe SK52:48+23:2016:14
77Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK53:01+23:3316:18
78Göran FriskAttunda OK53:10+23:4216:21
79Sara NylénBromma-Vällingby SOK54:15+24:4716:41
80Håkan SvahnOK Ravinen54:18+24:5016:42
81Ann BergmanOK Ravinen54:33+25:0516:47
82Jesper AnderssonVingåkers OK54:35+25:0716:47
83Fredrik JohanssonTullinge SK54:52+25:2416:52
84Anna LindellGustavsbergs OK55:16+25:4817:00
85Martin ErikssonOK Södertörn55:39+26:1117:07
86Monica FröjdSnättringe SK56:00+26:3217:13
87Thomas SundbergTullinge SK56:16+26:4817:18
88Christer HedinIFK Enskede57:43+28:1517:45
89Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK57:45+28:1717:46
90Malin HanssonTäby OK58:02+28:3417:51
91Ulla ClevnertSpårvägens OK58:13+28:4517:54
92Sarah-Jane BarrableOK Ravinen58:39+29:1118:02
93Karin IvarssonHaninge SOK58:43+29:1518:04
94Jasinta RajanIFK Lidingö SOK59:18+29:5018:14
95Åsa NylénBromma-Vällingby SOK59:23+29:5518:16
95Arne WesterlundNyköpings OK59:23+29:5518:16
97Lisa TörnqvistAttunda OK59:51+30:2318:24
98Lovisa LarssonTullinge SK1:00:10+30:4218:30
99Gunilla ErikssonTullinge SK1:00:11+30:4318:31
100Klas LangelsSkarpnäcks OL1:00:13+30:4518:31
101Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK1:00:46+31:1818:41
102Annica HedbergOK Södertörn1:01:31+32:0318:55
103Johanna WachtmeisterKlubblös1:02:17+32:4919:09
104Anna-Karin EklundSöderhamns OK1:02:36+33:0819:15
105Lotta TapperIFK Lidingö SOK1:02:54+33:2619:21
106Örjan ArkängTullinge SK1:03:08+33:4019:25
107Gun JanssonOK Klemmingen1:03:33+34:0519:33
108Lovisa HöglundTullinge SK1:03:40+34:1219:35
109Helena BachmanTäby OK1:04:02+34:3419:42
110Marianne JernbergSöders-Tyresö1:05:10+35:4220:03
111Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn1:05:22+35:5420:06
112Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK1:05:39+36:1120:12
113Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:05:51+36:2320:15
114Östen BomanSöderhamns OK1:05:56+36:2820:17
115Johan KarlstenSolna OK1:06:21+36:5320:24
116Evelina BergOK Ravinen1:06:53+37:2520:34
117Göran HanssonTäby OK1:06:54+37:2620:35
118Håkan ErikssonUmeå OK1:07:42+38:1420:49
119Claes AnderssonSnättringe SK1:08:13+38:4520:59
120Kristina Nygren FriskAttunda OK1:09:56+40:2821:31
121Stefan WisborgTullinge SK1:10:45+41:1721:46
122Gunilla BergOK Ravinen1:11:33+42:0522:00
123Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby1:11:57+42:2922:08
124Sören AnderssonJärbo OK1:19:22+49:5424:25
125Viviann AnderssonSnättringe SK1:20:50+51:2224:52
126Hans LindgrenTrosabygdens OK1:22:50+53:2225:29
127Ross SmithOK Linné1:27:38+58:1026:57
128Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby1:30:45+1:01:1727:55
129Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:31:36+1:02:0828:11
130Pia VikströmTäby OK1:31:38+1:02:1028:11
131Christina WilenKlubblös1:32:58+1:03:3028:36
132Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:34:34+1:05:0629:05
133Gunnar BramstenSundbybergs IK1:40:42+1:11:1430:59
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
Henrik ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Anette LinnersjöGustavsbergs OKej godkänd
Mats SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mikael AleniusNyköpings OKej start

Öppen motion 8

4 390 m, 127 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering31:047:04
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro33:03+1:597:31
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF36:16+5:128:15
4Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK36:26+5:228:17
5Fredrik AhnlénOK Hammaren37:14+6:108:28
6Mattias IvaresOK Södertörn38:44+7:408:49
7Anton SundinSträngnäs-Malmby OL39:48+8:449:03
8Johan HedmanSöders-Tyresö40:02+8:589:07
9Anton GumaeliusWaxholms OK40:59+9:559:20
10John HartleySöders-Tyresö41:37+10:339:28
11Kjell AlmgrenOK Ravinen41:52+10:489:32
12Erik  KropfCentrum OK42:23+11:199:39
13Marcus BrandtTumba-Mälarhöjden OK42:34+11:309:41
14Pär WestbladOK Ravinen42:40+11:369:43
15Andreas BjärkmarSävedalens AIK43:38+12:349:56
16Jonas HalaiKamrat och IF KIF43:45+12:419:57
17Jonas LundbladTullinge SK44:07+13:0310:02
18Marielle LarssonOK Södertörn44:35+13:3110:09
19Joachim WansölinOK Ravinen44:48+13:4410:12
20John SvanbergOK Södertörn45:14+14:1010:18
21Sara LundbladTullinge SK45:16+14:1210:18
22Niklas WestbladOK Ravinen45:31+14:2710:22
23Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF46:03+14:5910:29
24Jorrit BoekelCentrum OK46:23+15:1910:33
25Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby46:32+15:2810:35
26Juha LoenbergSkarpnäcks OL46:33+15:2910:36
27Josefin PerssonJärla Orientering46:38+15:3410:37
28Ove HedlundIFK Enskede46:41+15:3710:38
29Andrea WesterdahlTäby OK46:51+15:4710:40
30Magnus BacklundKlubblös46:52+15:4810:40
31Lennart SwahnSundbybergs IK47:05+16:0110:43
32Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby47:08+16:0410:44
33Tomas JonssonJärfälla OK47:18+16:1410:46
34Erik BerggrenTullinge SK47:40+16:3610:51
35Linus HolmqvistOK Österåker47:51+16:4710:53
36Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby48:48+17:4411:06
37Christofer NäsholmÄrla IF49:06+18:0211:11
38Oskar HermanssonCentrum OK49:24+18:2011:15
39Niklas NorlingOK Ödmården49:32+18:2811:16
40Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK49:53+18:4911:21
41Anders AbelSnättringe SK51:47+20:4311:47
42Olof SundströmKlubblös51:54+20:5011:49
43Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK51:55+20:5111:49
44Arvid RinaldoOK Tor52:00+20:5611:50
45Zdenek LiscinskyTullinge SK52:27+21:2311:56
46Linnea TroengSkogslöparna52:39+21:3511:59
47Gunnar HedinSöders-Tyresö53:48+22:4412:15
48Matts TenlandAndarums IF53:58+22:5412:17
49Philip PålssonSkåneslättens OL54:01+22:5712:18
50Åsa BörjessonJärla Orientering54:13+23:0912:21
51Johan AleniusIFK Lidingö SOK54:21+23:1712:22
52Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL54:34+23:3012:25
53Björn LinderGustavsbergs OK54:46+23:4212:28 Ladda ner rutt i gpx-format
54Anders PelanderOK Djerf55:30+24:2612:38
55Kjell EricssonSträngnäs-Malmby OL55:48+24:4412:42
56Stefan NorlinIFK Enskede55:51+24:4712:43
57Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL55:55+24:5112:44
58Jan DahlbergHaninge SOK55:59+24:5512:45
59Jennie Hellström OlssonOK Linné56:11+25:0712:47
60Göran NilssonSnättringe SK56:33+25:2912:52
61Niklas HallHaninge SOK56:36+25:3212:53
62Olof LethagenCentrum OK56:38+25:3412:54
63Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK56:56+25:5212:58
64Daniel RejmentOK Linné57:01+25:5712:59
65Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK57:15+26:1113:02
66Niclas NilssonOK Österåker57:26+26:2213:04
67Maria CarlströmCentrum OK57:32+26:2813:06
68Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering57:43+26:3913:08
69Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö57:47+26:4313:09
70Thomas IvarssonOK Hammaren57:48+26:4413:09
71Ulf AnderssonHaninge SOK57:51+26:4713:10
72Magnus EricsonJärla Orientering58:10+27:0613:14
73Karin TidevallSkogsluffarnas OK58:17+27:1313:16
74Petra SundströmCentrum OK58:33+27:2913:20
75Eva NygrenOK Ravinen58:51+27:4713:24
75Arvid RudbergGamleby OK58:51+27:4713:24
77Oskar StenviOK Linné1:00:47+29:4313:50
78Nils EklöwOK Södertörn1:01:09+30:0513:55
79Malin CarlssonSöders-Tyresö1:01:12+30:0813:56
80Emil HåsteenRånäs OK1:01:18+30:1413:57
81Jonathan SvenssonVäxjö OK1:01:36+30:3214:01
82Tobias GunnarssonKlubblös1:01:38+30:3414:02
83Peter ForsOK Grip1:01:47+30:4314:04
84Jennie BlomqvistCentrum OK1:01:55+30:5114:06
85Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL1:02:24+31:2014:12
86Anna SchandlOK Södertörn1:03:35+32:3114:29
87Andrea BalakovaNyköpings OK1:03:54+32:5014:33
88Norna MolinOK Klemmingen1:04:21+33:1714:39
89Lukas GranlundHammarby IF OF1:04:47+33:4314:45
90Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:05:28+34:2414:54
91Curt RahlénKlubblös1:05:31+34:2714:55
92Ida Pihl SkogOK Linné1:05:44+34:4014:58
93Anders KarlssonTullinge SK1:05:58+34:5415:01
94Lars-Erik SjöbergOK Ravinen1:07:33+36:2915:23
95Jukka LoukusaGustavsbergs OK1:08:08+37:0415:31
96Kristina ForsOK Grip1:08:59+37:5515:42
97henrik anderssonSthlm gigolo1:09:36+38:3215:51
98Maria LybertOK Ravinen1:10:13+39:0915:59
99Lena HellströmOK Ravinen1:10:25+39:2116:02
100Daniel HelanderTullinge SK1:11:04+40:0016:11
101Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:11:06+40:0216:11
102Eva HagwallJärla Orientering1:11:51+40:4716:22
103Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:12:13+41:0916:27
104Julia BergströmNyköpings OK1:13:06+42:0216:39
105Linda RuthströmJärla Orientering1:13:53+42:4916:49
106Thomas PetterssonAttunda OK1:14:30+43:2616:58
107Emma MiléusAttunda OK1:14:31+43:2716:58
108Johan SköldJärfälla OK1:14:41+43:3717:00
109Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:16:48+45:4417:29
110Carina NilssonTäby OK1:17:32+46:2817:39
111Johan BalckTäby OK1:17:58+46:5417:45
112Anders RöstinSöders-Tyresö1:18:32+47:2817:53
113Camilla KäckAttunda OK1:18:53+47:4917:58
114Anders BackKlubblös1:19:50+48:4618:11
115Ulrika ForsbergOK Ravinen1:21:06+50:0218:28
116Carin KihlströmTäby OK1:22:44+51:4018:50
117Kjell AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:23:05+52:0118:55
118Anders RyrmanCentrum OK1:26:49+55:4519:46
119Paul NorénOK Södertörn1:27:24+56:2019:54
120Anna TorpfältTrosabygdens OK1:27:31+56:2719:56
121Annika BengtssonSöders-Tyresö1:31:17+1:00:1320:47
122Lena BuhreAttunda OK1:41:20+1:10:1623:04
123Josef AnderssonJärfälla OK2:01:13+1:30:0927:36
Hanna BrusSnättringe SKej godkänd
Mats HainkeSnättringe SKej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej godkänd
Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Erik AnderssonOK Södertörnej start
Petra NicanderJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser