Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H45

2 140 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan NäsmanTäby OK12:49
2Casper GidingKamrat och IF KIF13:10+0:21
3Nils EdvardssonJärfälla OK13:18+0:29
4Tomas AlbinssonOK Österåker13:51+1:02
5Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK13:59+1:10
6Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK14:16+1:27
7Stefan Svensson GeliusSnättringe SK14:20+1:31
8Martin SigrandOK Södertörn14:24+1:35
9Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK14:33+1:44
10Patric De BoussardIFK Enskede14:36+1:47
11Stefan NorinSöders-Tyresö14:55+2:06
12Pär LiljaIFK Lidingö SOK14:57+2:08
13Lars SjöbergTullinge SK15:02+2:13
14Mikael NyströmOK Ravinen15:08+2:19
14Ulrik IversAttunda OK15:08+2:19
16Asbjörn GrøvlenJärfälla OK15:10+2:21
17Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK15:33+2:44
18Johan WestringJärfälla OK15:40+2:51
19Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK15:52+3:03
20Christopher LindqvistIFK Enskede15:55+3:06
21Martin BellanderGustavsbergs OK15:58+3:09
22Peter BergmanTullinge SK16:02+3:13
23Roland PerssonSkarpnäcks OL16:09+3:20
24Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK16:18+3:29
24Anders KällTumba-Mälarhöjden OK16:18+3:29
26Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK16:22+3:33
27Petter SkantzeIFK Lidingö SOK16:28+3:39
27Magnus GrafströmCentrum OK16:28+3:39
27Henrik MorastHaninge SOK16:28+3:39
30Magnus StrömqvistAttunda OK16:40+3:51
30Michael BroquistIFK Lidingö SOK16:40+3:51
32Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby16:41+3:52
33Roger LindénAttunda OK16:55+4:06
34Andreas GrunderJärfälla OK16:59+4:10
35Johan TirénSkogsluffarnas OK17:02+4:13
36Fredrik MorastHaninge SOK17:04+4:15
37Björn LovangIFK Lidingö SOK17:10+4:21
38Patrik FriskGustavsbergs OK17:12+4:23
39Johan DanielssonSolna OK18:12+5:23
40Martin StenbackJärfälla OK19:06+6:17
41Christophe HerlyOK Södertörn19:54+7:05
42Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK22:29+9:40
43James ChristieSnättringe SK26:22+13:33
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila