Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

2 220 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Allan MogensenOK Ravinen13:04
2Per MårtenssonOK Ravinen13:23+0:19
3Lars Håkan SandvikAttunda OK13:39+0:35
4Per ForsbergIFK Enskede13:42+0:38
5Jesper LagerbergOK Södertörn13:48+0:44
6Lars NordinTullinge SK13:56+0:52
7Fredrik SoneAttunda OK14:02+0:58
8Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL14:37+1:33
9Eric RollerJärfälla OK15:15+2:11
10Göran JonssonSundbybergs IK15:23+2:19
11Piero SannicoloTullinge SK15:31+2:27
12Johan LidmarSnättringe SK15:37+2:33
13Douglas LundinSkogsluffarnas OK15:38+2:34
14Fredrik SteneboAttunda OK15:54+2:50
15Ola KåbergOK Ravinen15:57+2:53
16Peter LandénGustavsbergs OK16:07+3:03
17Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK16:18+3:14
18Ove RinnbäckOK Ravinen16:25+3:21
19Jörgen AxelssonTullinge SK16:33+3:29
19Peter AlbinssonIFK Enskede16:33+3:29
21Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK16:41+3:37
22Hans JonssonVäsby OK17:03+3:59
23Lars KlassonOK Ravinen17:04+4:00
23Anders BjörklundIFK Enskede17:04+4:00
25Michael GranqvistOK Ravinen17:06+4:02
26Mats AjlingTäby OK17:07+4:03
27Frank SteinerJärfälla OK17:08+4:04
28Kjell NordqvistWaxholms OK17:10+4:06
29Per SchölinTäby OK17:41+4:37
30Conny StrandbergGustavsbergs OK17:42+4:38
31Rudolf HersénTullinge SK18:02+4:58
32Mikael NordquistTäby OK18:14+5:10
33Olle SandénOK Södertörn18:16+5:12
34Eric HuijsersHammarby IF OF19:06+6:02
35Urban StåhlSundbybergs IK19:07+6:03
36Oskar NederheimTäby OK19:13+6:09
37Jonatan LindellGustavsbergs OK19:36+6:32
38Magnus NordinAttunda OK19:38+6:34
39Staffan ZillingOK Södertörn19:42+6:38
40Mats KarlssonTullinge SK19:48+6:44
41Peter ZetterströmSöders-Tyresö20:39+7:35
42Per WolgastSnättringe SK21:14+8:10
43Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK23:46+10:42
44Anders WestmanGustavsbergs OK24:55+11:51
45Mats EkmanTäby OK26:11+13:07
46Mattias SkepplingOK Södertörn31:48+18:44
Göran HellgrenOK Södertörnej godkänd
Niclas NilssonOK Österåkerej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Jan StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Henrik WolffSkogsluffarnas OKej start
Mikael NybergHellas Orienteringej start
Sven HunhammarBromma-Vällingby SOKej start
Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OKej start
Per FranzénOK Södertörnej start
Magnus RajanIFK Lidingö SOKej start
Johan StridhAttunda OKej start
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila