Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Bror FureskogH70 (13)15:43+1:509:28
6Irina NybergD21 (49)16:55+1:245:07

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Cimmie WignellÖppen motion 3 (93)ej godkänd
Siri EnglundÖppen motion 3 (93)utgått

Attunda OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marcus SteneboH14 (65)9:455:16
2Svante SandvikH12 (56)10:33+0:285:57
2Ulla MolinD50 (30)15:25+0:118:01
2Anna StrandD45 (36)16:51+1:118:41
3Lars Håkan SandvikH50 (50)13:39+0:356:08
5Lena NilssonD45 (36)17:27+1:478:59
6Vilma NilssonD14 (49)12:09+2:137:03
6Elliot JonssonÖppen motion 1 (20)13:53+5:109:46
7Anders HallménH65 (15)17:49+4:179:16
7Sven-Anders OlssonH60 (18)18:28+3:589:31
7Oliver JonssonÖppen motion 1 (20)15:25+6:4210:51
7Annika LindbergD50 (30)16:05+0:518:22
7Fredrik SoneH50 (50)14:02+0:586:19
8Christopher WilestedtH20 (21)14:31+1:415:48
10Margareta HallménD65 (10)20:47+6:0113:14
10Stefan MarteliusH55 (25)16:24+3:118:04
10Nina IversD45 (36)18:05+2:259:19
10Elis IversH14 (65)11:59+2:146:28
11Karin SteneboD50 (30)16:40+1:268:40
12Greta SandvikD10 (27)13:27+3:438:58
14Oskar EngesH20 (21)15:49+2:596:19
14Fredrik SteneboH50 (50)15:54+2:507:09
14Ulrik IversH45 (44)15:08+2:197:04
15Marianne HenkeD40 (25)20:31+5:1110:06
16Lars GerhardssonH55 (25)17:38+4:258:41
17Jessica StrömqvistD40 (25)22:35+7:1511:07
18Lena BuhreD40 (25)22:41+7:2111:10
19Marcus BarbozaH14 (65)13:03+3:187:03
19Madelene BarbozaD45 (36)20:52+5:1210:45
20Samuel LindénH16 (43)15:03+2:237:20
20Viktor SoneH14 (65)13:04+3:197:03
21Samuel BjörklundÖppen motion 3 (93)19:30+5:017:59
23Jonatan BuhreU1 (33)11:50+4:3113:26
24Ludvig LindénH18 (27)18:20+5:348:15
25Maja SandvikD16 (42)17:33+3:579:23
25Linnéa SandströmD12 (40)19:55+8:1211:26
28Emil SoneH16 (43)16:34+3:548:04
28Charlotte EngesD50 (30)28:53+13:3915:02
30Livia SandströmU2 (45)21:52+11:2614:34
30Linda StrömqvistD12 (40)22:23+10:4012:51
30Magnus StrömqvistH45 (44)16:40+3:517:47
32Linnea NordinD14 (49)17:48+7:5210:20
33Fabian TörnqvistH12 (56)18:48+8:4310:37
33Roger LindénH45 (44)16:55+4:067:54
34Sara StrömqvistD12 (40)24:14+12:3113:55
35Lukas SjöblomH12 (56)19:27+9:2210:59
38Hailey BuhreD14 (49)20:52+10:5612:07
38Magnus NordinH50 (50)19:38+6:348:50
39Karl EngesH21 (78)19:38+3:575:08
40Gustav SvenskU2 (45)30:53+20:2720:35
43Joel BjörklundH12 (56)23:43+13:3813:23
44Hampus Runeborg SjöblomU2 (45)38:34+28:0825:42
80Isabel runeborgÖppen motion 3 (93)34:04+19:3513:57
81Sara RuneborgÖppen motion 3 (93)34:06+19:3713:58
90Malcolm TornqvistÖppen motion 3 (93)56:07+41:3822:59
Marie HerrnholdD21 (49)ej godkänd
Björn-Ove PetterssonH60 (18)ej godkänd
Ted LagerströmH12 (56)ej godkänd
Fredrik JonssonÖppen motion 1 (20)ej godkänd
Maria Von SchmalenséeD45 (36)ej godkänd
Olle Pettersson GradinH16 (43)ej start
Lovisa NilssonD16 (42)ej start
Sofia IversD16 (42)ej start
Oskar DanielsH21 (78)ej start
Lisa TörnqvistD45 (36)ej start
Johan StridhH50 (50)ej start

Auckland OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Tommy HayesH21 (78)17:01+1:204:27

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Maria DanielssonD35 (13)17:12+1:468:28

Bromma-Vällingby SOK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gunvor SandbergD70 (4)19:16+6:1712:45
3Kristin NilssonD45 (36)17:04+1:248:47Ladda ner rutt i gpx-format
4Karin ModinD18 (24)14:20+1:256:55
4Lena BjessmoD50 (30)15:35+0:218:06
6Anders NilssonÖppen motion 2 (44)15:08+3:569:31
10Tage SandbergH70 (13)20:11+6:1812:09
17Tim SandgrenH18 (27)16:34+3:487:27
17Thomas PetterssonH50 (50)16:18+3:147:20
17Simon SandgrenH45 (44)15:33+2:447:15
18Erik ForsbergH18 (27)16:37+3:517:29
19Elin BjessmoD18 (24)17:53+4:588:38
19Jenny SalemyrD50 (30)19:35+4:2110:11
20Sofia DamneD18 (24)18:14+5:198:48
22Tova SandgrenD12 (40)18:24+6:4110:34
22Jan KettisenH55 (25)22:08+8:5510:54
28Selma CarlsonD14 (49)14:56+5:008:40
30Monica SandgrenD45 (36)24:12+8:3212:28
34Sam NilssonÖppen motion 2 (44)26:45+15:3316:49
42Morris RassètH14 (65)16:09+6:248:43
42Patrik NilssonH45 (44)22:29+9:4010:30
43Thomas DanielsonH50 (50)23:46+10:4210:42
45Julia BadelD14 (49)28:30+18:3416:34
52Luka BadelH12 (56)34:42+24:3719:36
57Joakim BergH21 (78)23:56+8:156:15
59Emil FunemyrH14 (65)23:06+13:2112:29
76Staffan BjessmoÖppen motion 3 (93)33:17+18:4813:38
Sven HunhammarH50 (50)ej start
Mattias BerglundH50 (50)ej start

buyers club

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Filip LangÖppen motion 3 (93)18:48+4:197:42

Centrum OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lukas GustavssonÖppen motion 3 (93)14:41+0:126:01
5Anna margaretha NilssonÖppen motion 1 (20)13:44+5:019:40
10Sara JonassonD35 (13)18:51+3:259:17
19Marie NilssonÖppen motion 3 (93)19:08+4:397:50
22Petra SundströmÖppen motion 3 (93)19:33+5:048:00
27Magnus GrafströmH45 (44)16:28+3:397:41
32Elin GustavssonÖppen motion 3 (93)21:58+7:299:00
34Sanna GustavssonD21 (49)21:39+6:086:33
34Jonas KjällH21 (78)19:26+3:455:05
36Erika HörnfeldtÖppen motion 3 (93)23:10+8:419:29
39Linnea BörjarsD21 (49)22:36+7:056:50
43Kristina AspvallD21 (49)24:40+9:097:28
47Lars JakobssonH21 (78)21:39+5:585:40
49Johan GothH21 (78)22:20+6:395:50
51Oskar NordmarkH21 (78)22:42+7:015:56
63Anton AlverbäckH21 (78)29:40+13:597:45
70Elin ThyrÖppen motion 3 (93)32:07+17:3813:09
Oskar HermanssonH21 (78)diskvalificerad
Mattias HenrikssonH21 (78)ej godkänd
Ove OksvoldH40 (25)ej start

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Kristina TinglöfD55 (9)32:43+19:5619:42

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Arne KlintbergH60 (18)15:30+1:007:59
7Fanny SundbladD20 (12)15:17+1:397:22

Enebybergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ann-Marie Rees-AnderssonD65 (10)19:10+4:2412:12

Espoon Akilles

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Tuomas HakkarainenH40 (25)15:33+0:497:00

Finspångs SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Ladislav SemradH21 (78)18:18+2:374:47
Simon LundinH21 (78)diskvalificerad
Per LindmanH21 (78)ej godkänd
Jenni SimolaD21 (49)ej start

Forsa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Ylva ForslinU1 (33)9:37+2:1810:55
Siri ForslinInskolning (11)fullföljt

Fossum IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Emil AhlbäckH21 (78)16:51+1:104:24

Fredrikshofs IF Skid & OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Bengt ÖqvistH65 (15)17:51+4:199:17
9Magnus BurlingH45 (44)14:33+1:446:47

Gotlands Bro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Gunnar ErikssonÖppen motion 2 (44)29:01+17:4918:14

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ella OlssonD18 (24)12:57+0:026:15

Gustavsbergs OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ida ÖsterbergD14 (49)9:565:46
1Lotta ValentinD60 (6)12:307:57
1Ann-Marie HolmströmD65 (10)14:469:24
1Max ÖsterbergH12 (56)10:055:41
1Leif StrandbergH70 (13)13:538:21
2Ulf BurmanH60 (18)15:24+0:547:56
3Matz LarssonH65 (15)15:19+1:477:58
3Jonathan NilssonH12 (56)11:06+1:016:16
4Erland LjungströmH80 (5)18:27+4:1812:13
5Per ÖhlundH65 (15)16:55+3:238:48
5Margareta HaraldssonD65 (10)17:23+2:3711:04
8Joel Linder LinnersjöÖppen motion 1 (20)16:28+7:4511:35
11Sofie LindellD12 (40)14:42+2:598:26
12Magnus LindblomH40 (25)17:50+3:068:01
16Peter LandénH50 (50)16:07+3:037:15
18Stina AndreassonÖppen motion 3 (93)19:06+4:377:49
19Fredrik AlzénH40 (25)21:24+6:409:38
20Axel Linder LinnersjöÖppen motion 2 (44)20:49+9:3713:05
21Martin BellanderH45 (44)15:58+3:097:27
22Lova AggeforsD18 (24)20:44+7:4910:00
23Malin StrandbergD18 (24)20:56+8:0110:06
23Anna LindellD50 (30)23:27+8:1312:12
25Ville BexanderÖppen motion 3 (93)20:35+6:068:26
25Malte BellanderH12 (56)16:58+6:539:35
30Conny StrandbergH50 (50)17:42+4:387:58
30Markus AggeforsÖppen motion 3 (93)21:54+7:258:58
31Emma BellanderD16 (42)18:23+4:479:49
33Gabriella FriskD45 (36)26:51+11:1113:50
36Rasmus LindblomH14 (65)14:59+5:148:05
37Jonatan LindellH50 (50)19:36+6:328:49
38Patrik FriskH45 (44)17:12+4:238:02
40Tiger LandénH16 (43)20:58+8:1810:13
41Louise LindellD16 (42)26:47+13:1114:19
44Anders WestmanH50 (50)24:55+11:5111:13
48Tore WestmanH12 (56)27:01+16:5615:15
49Klaus SiegelÖppen motion 3 (93)25:54+11:2510:36
51Arvid WestmanH14 (65)17:46+8:019:36
Mattias NordinH40 (25)ej godkänd
Magnus HaraldssonH65 (15)ej start
Tilda BellanderD18 (24)ej start
Jan LavénH55 (25)ej start

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Raphael MakH21 (78)24:08+8:276:19

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Eric HuijsersH50 (50)19:06+6:028:36

Haninge SOK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1P-O IvarssonH65 (15)13:327:02
1Moa GlanshedD12 (40)11:436:44
2Felix PerssonH18 (27)13:02+0:165:52
2Berit LindungerD75 (3)19:36+3:3716:20
3Helena KorhonenD65 (10)16:43+1:5710:38
5Kerstin OhlssonD55 (9)15:18+2:319:13
6Nina PerssonD16 (42)14:22+0:467:40
6Ingrid GraneliD65 (10)17:38+2:5211:13
7Ludvig NirvinU2 (45)15:15+4:4910:10
7Aila HalttunenD65 (10)17:45+2:5911:18
8Linus NileviH12 (56)12:17+2:126:56
9Dan KlangH65 (15)18:32+5:009:39
9Jakob Gadefors NauH16 (43)13:59+1:196:49
11Lena NileviD40 (25)18:09+2:498:56
13Henrik SjögrenH40 (25)18:38+3:548:23
19Torbjörn OhlssonH55 (25)18:37+5:249:10
20Elin StorellU2 (45)18:19+7:5312:12
23Gustav StorellH12 (56)16:09+6:049:07
27Henrik MorastH45 (44)16:28+3:397:41
33Filip StorellH16 (43)18:31+5:519:01
36Fredrik MorastH45 (44)17:04+4:157:58
39Hampus GlanshedH12 (56)20:20+10:1511:29
42Joakim SkärlénH21 (78)20:47+5:065:26
42Embla MorastÖppen motion 3 (93)24:18+9:499:57
43Alvar MelinH16 (43)29:00+16:2014:08
66Christel NilssonÖppen motion 3 (93)31:53+17:2413:04
75Kerstin MorastÖppen motion 3 (93)33:13+18:4413:36
Martin SkärlénH18 (27)ej godkänd
Emmy TheanderD10 (27)ej start
Elin TheanderD12 (40)ej start
Erik TheanderInskolning (11)ej start

Harju KEK RSK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ats SõnajalgH21 (78)ej start

Hellas Orientering

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Milo MondiniU2 (45)10:266:57
21Galina RibediucD21 (49)19:09+3:385:48
37Leonas MockunasH21 (78)19:30+3:495:06
37Massimo MondiniÖppen motion 3 (93)23:11+8:429:30
Mikael NybergH50 (50)ej start
Charlotta GibergD50 (30)ej start

Helsingin Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Pihla OtsamoD21 (49)17:45+2:145:22

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Maria SchmiterlöwÖppen motion 3 (93)19:49+5:208:07

IBM Club Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jan-Olof WåhlbergH70 (13)17:24+3:3110:28

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lotta WeyhenmeyerD18 (24)13:41+0:466:36

IFK Enskede

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karin StadigD35 (13)15:27+0:017:36
3Jon Forsberg RundströmU2 (45)13:37+3:119:04
4Per ForsbergH50 (50)13:42+0:386:10
5Martin AhlströmH35 (8)14:21+1:546:55
6Nina De BoussardD35 (13)16:41+1:158:13
6Lucas De BoussardH10 (26)9:36+1:436:40
7Henrik LundforsÖppen motion 2 (44)15:37+4:259:49
7Lovisa LindqvistD14 (49)12:24+2:287:12
7Katarina RundströmD45 (36)17:45+2:059:08
7Carina HallendalD40 (25)17:00+1:408:22
8Elin AhlströmD40 (25)17:18+1:588:31
10Linn De BoussardD14 (49)12:42+2:467:23
10Patric De BoussardH45 (44)14:36+1:476:49
11Therese SjöbergD35 (13)20:20+4:5410:00
12Karin BjörklundD35 (13)21:08+5:4210:24
15Elis Forsberg RundströmH14 (65)12:39+2:546:50
16Hannes LindqvistH14 (65)12:44+2:596:52
19Peter AlbinssonH50 (50)16:33+3:297:27
20Nora AhlströmD10 (27)16:27+6:4310:58
20Linus AlbinssonH18 (27)16:51+4:057:35
20Christopher LindqvistH45 (44)15:55+3:067:26
23Felicia StrindérD14 (49)14:28+4:328:24
23Anders BjörklundH50 (50)17:04+4:007:41
24Liam de BoussardU2 (45)19:39+9:1313:06
27Nils Forsberg RundströmH16 (43)16:21+3:417:58
28Malin AlbinssonD45 (36)23:28+7:4812:05
30Pontus AxellH16 (43)16:44+4:048:09
31Simon AhlströmU1 (33)19:13+11:5421:50
33Felix AhlströmU1 (33)22:37+15:1825:42
39Emma HallendalD14 (49)21:01+11:0512:13
Gustav BjörklundH16 (43)ej start

IFK Lidingö SOK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin CarlsteinU1 (33)7:198:18
1Hans TarandiH60 (18)14:307:28
1Astrid SkantzeD10 (27)9:446:29
1Lukas WernerH16 (43)12:406:10
1Birgitta ThunellD75 (3)15:5913:19
1Øystein Kvaal ØsterbøH21 (78)15:414:06
3Emma TarandiD35 (13)16:16+0:508:00
3Hans Olof AmblieH35 (8)13:00+0:336:16
4Gunnel BalckD70 (4)21:18+8:1914:06
4Carolinne GripU1 (33)8:17+0:589:24
4Mikael TarandiH65 (15)16:53+3:218:47
5Oliver LiwångH12 (56)11:19+1:146:23
5Sara LiwångD10 (27)11:23+1:397:35
5Lukas TarandiU1 (33)8:31+1:129:40
5Julia RajanD18 (24)14:36+1:417:03
5Mia LiljaD50 (30)15:43+0:298:11
6Simon SchusterH20 (21)14:03+1:135:37
7Ausrine KutkaiteD21 (49)17:34+2:035:19
7Elisabeth BengtssonD55 (9)16:40+3:5310:02
8Felix SpäthH21 (78)17:03+1:224:27
8Maja LiljaD14 (49)12:38+2:427:20
8Pasi ValjusÖppen motion 2 (44)15:43+4:319:53
8Ella BroquistD16 (42)14:53+1:177:57
8Sussie TistadD45 (36)17:56+2:169:14
9Lisa ThunellD16 (42)14:56+1:207:59
9Stig ThunellH55 (25)16:20+3:078:02
10Linnea MattusÖppen motion 2 (44)17:53+6:4111:14
10Ebba GanslandtD20 (12)15:54+2:167:40
10Hans LiwångH40 (25)17:14+2:307:45
10Annica JanssonD50 (30)16:13+0:598:26
11Isabella TapperD20 (12)16:29+2:517:57
12Wilmer CarlsteinU1 (33)9:23+2:0410:39
12Matleena BoströmD21 (49)17:54+2:235:25
12Cina BroquistD50 (30)16:45+1:318:43
12Pär LiljaH45 (44)14:57+2:086:59
12Elin JarlemarkD20 (12)16:44+3:068:05
12Nicolas SimoninH21 (78)17:36+1:554:36
13Andreas HallH21 (78)17:37+1:564:36
14Maria FranklingÖppen motion 2 (44)18:48+7:3611:49
14Helena KarlssonD21 (49)18:04+2:335:28
14Lovisa KihlborgD50 (30)17:57+2:439:20
14Anton WarneÖppen motion 1 (20)20:46+12:0314:37
15Niina HulkkonenD21 (49)18:06+2:355:29
15Adrian WernerH12 (56)14:15+4:108:03
16Ingrid EngmanU2 (45)17:46+7:2011:50
16Amelie RajanD16 (42)15:32+1:568:18
16Linnea ClaesdotterD21 (49)18:24+2:535:34
17Nils MalmH40 (25)20:15+5:319:07
18Agnes DambergD16 (42)15:48+2:128:26
18Rasmus Palmqvist AslaksenH21 (78)18:02+2:214:43
19Emil EdwardssonU1 (33)11:15+3:5612:47
19Nils SamrudH12 (56)15:42+5:378:52
19Mattias CarlsteinH45 (44)15:52+3:037:24
20Arvid EdwardssonU1 (33)11:16+3:5712:48
20Åke EngmanH12 (56)15:51+5:468:57
21Sara MelchersonÖppen motion 2 (44)20:53+9:4113:08
21Vera SkantzeD12 (40)18:17+6:3410:30
21Ingemar StenbeckH50 (50)16:41+3:377:30
21Sandra ValjusD14 (49)14:19+4:238:19
22Irma JarlemarkD10 (27)17:38+7:5411:45
22Robert Olsson KihlborgH16 (43)15:17+2:377:27
24Susanna TervoD21 (49)19:23+3:525:52
24Madeleine CasselÖppen motion 2 (44)22:23+11:1114:04
26Barbora PijákováD21 (49)19:44+4:135:58
26Ludvig JarlemarkH16 (43)16:20+3:407:58
27Petter SkantzeH45 (44)16:28+3:397:41
28Viktor WarneU1 (33)16:38+9:1918:54
29Alva GawellU2 (45)21:37+11:1114:24
29Olof MelchersonH16 (43)16:38+3:588:06
30Timo MähönenH21 (78)18:42+3:014:53
30Michael BroquistH45 (44)16:40+3:517:47
37Björn LovangH45 (44)17:10+4:218:01
41Ramona Åkermarck-MähönenD21 (49)23:33+8:027:08
41Rolf LiljaÖppen motion 2 (44)38:38+27:2624:17
41Simon LiljaH16 (43)21:28+8:4810:28
44Christina LiljaÖppen motion 2 (44)1:03:47+52:3540:06
45Casper BroquistH12 (56)24:55+14:5014:04
46Molly BroquistD14 (49)30:21+20:2517:38
50Erik FranklingH14 (65)17:42+7:579:34
63Jeanette JarlemarkÖppen motion 3 (93)29:41+15:1212:09
64Mårten BoströmH21 (78)31:17+15:368:11
Simon Amblie TarandiInskolning (11)fullföljt
Evelina GripInskolning (11)fullföljt
Tapani MattusH60 (18)ej godkänd
Emma HöökD14 (49)ej godkänd
Magdalena CarlsteinD40 (25)ej godkänd
Tom RubenH10 (26)ej start
Jonathan BlomlöfH16 (43)ej start
Anna FranklingD12 (40)ej start
Claes VallinH60 (18)ej start
Alice HugossonD21 (49)ej start
Magnus RajanH50 (50)ej start
Bryan Russel-KeelyH21 (78)ej start
Karolina BjärnlidD20 (12)ej start
Edith KlasénU1 (33)ej start
Tom ValjusU1 (33)ej start
Ville Åman KlasénU1 (33)ej start

IFK Mora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Per Harald Löfgren JohansenH21 (78)16:40+0:594:21
10Kristin Löfgren JohansenD21 (49)17:48+2:175:23
14Gustav BjörklundH18 (27)15:06+2:206:48

IFK Tumba SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Valter EdvardssonU2 (45)14:25+3:599:36

IK Hakarpspojkarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Gabriella GustafssonD21 (49)18:52+3:215:43
22Tova OlssonD21 (49)19:16+3:455:50
31Anton HanssonH21 (78)18:53+3:124:56
38Alice AxelssonD21 (49)22:21+6:506:46

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Tim DalheimerH18 (27)16:50+4:047:34

IL Tyrving

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Oda SikkelandD20 (12)14:08+0:306:49
9Karl FremstadH21 (78)17:13+1:324:30

Järfälla OK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta BillstamD70 (4)12:598:35
2Ulf RadlerH65 (15)14:52+1:207:44
2Anne LundmarkD65 (10)16:42+1:5610:38
2William GrunderH16 (43)12:42+0:026:11
3Nils EdvardssonH45 (44)13:18+0:296:12
3Jamie RollerU1 (33)7:45+0:268:48
4Oskar EdvardssonH20 (21)13:32+0:425:24
5Lars LöthmanH80 (5)29:03+14:5419:14
6Bo WinanderH70 (13)17:07+3:1410:18
6Robert PedersenH40 (25)16:19+1:357:20
6Jesper ÅkessonH14 (65)11:07+1:226:00
7Stina PedersenD12 (40)14:05+2:228:05
8Max HedinU2 (45)15:18+4:5210:12
8Anton SilierH18 (27)13:58+1:126:17
8Isak AndersonU1 (33)9:09+1:5010:23
9Benjamin HjerténH10 (26)11:00+3:077:38
9Eric RollerH50 (50)15:15+2:116:52
9Sophia ÖrnebrandU2 (45)15:25+4:5910:16
9Jonatan AndersonH14 (65)11:46+2:016:21
10Max BoströmH10 (26)11:07+3:147:43
10Manne HammarbergH16 (43)14:01+1:216:50
11Ann RollerD45 (36)18:36+2:569:35
12Miia RollerD14 (49)12:49+2:537:27
12Norton SundsténU2 (45)16:48+6:2211:12
12Anna PalmÖppen motion 1 (20)19:10+10:2713:29
12Jan NettelbjerH55 (25)16:37+3:248:11
13Valle SundsténU2 (45)16:54+6:2811:16
13Benjamin LangerakH20 (21)15:26+2:366:10
13Petra SundsténÖppen motion 2 (44)18:16+7:0411:29
14Kjell LindblomH65 (15)20:41+7:0910:46
15Noel WaldenfjordH18 (27)15:17+2:316:53
15Sofia El HajjiD10 (27)15:10+5:2610:06
15Susanne BovalliusD50 (30)19:00+3:469:53
16Kenneth PetterssonH60 (18)22:14+7:4411:27
16Sara ForsbergD40 (25)22:24+7:0411:02
16Asbjörn GrøvlenH45 (44)15:10+2:217:05
17Isak WestringH16 (43)14:47+2:077:12
17Elsa ForsbergD12 (40)16:51+5:089:41
17Malin KvarnefalkD45 (36)20:20+4:4010:28
18Josef AnderssonÖppen motion 2 (44)20:06+8:5412:38
18Erik BovalliusH16 (43)14:48+2:087:13
18Amanda MörkforsD10 (27)16:09+6:2510:46
18Hugo SundelinU2 (45)18:06+7:4012:04
18Johan WestringH45 (44)15:40+2:517:19
19Ida PetterssonD10 (27)16:10+6:2610:46
19Bella PedersenD14 (49)14:01+4:058:08
19Stella ÖstblomD12 (40)17:36+5:5310:06
20Hampus NorrbyH20 (21)21:31+8:418:36
20Leif MörkforsH55 (25)18:51+5:389:17
21Albin KvarnefalkH20 (21)26:02+13:1210:24
21Maria EdvardssonD45 (36)21:26+5:4611:02
22Justus HedinU2 (45)18:42+8:1612:28
24Melker PalmH14 (65)13:35+3:507:20
25Vera EnbomD10 (27)22:24+12:4014:56
25Teresia WällstedtD45 (36)22:47+7:0711:44
26David NymanH10 (26)22:47+14:5415:49
27Frank SteinerH50 (50)17:08+4:047:43
28Sofia EdvardssonD16 (42)17:59+4:239:37
29Hampus SundbergH12 (56)18:14+8:0910:18
29Magdalena GrunderD45 (36)23:51+8:1112:17
30Thea LennartssonD14 (49)16:55+6:599:50
31Julia PetterssonD12 (40)23:15+11:3213:21
32Theodor Karlsson BrabieH16 (43)18:04+5:248:48
34Majken HedinD12 (40)24:14+12:3113:55
34Andreas GrunderH45 (44)16:59+4:107:56
35Sara AndersonÖppen motion 3 (93)22:56+8:279:23
35Erik WällstedtH14 (65)14:57+5:128:04
35Emma HusénD45 (36)40:42+25:0220:58
36Alice HallménD16 (42)20:54+7:1811:10
38Carl ÖrnebrandH12 (56)19:41+9:3611:07
39Björn BoströmÖppen motion 3 (93)23:24+8:559:35
39Nora HedinD16 (42)21:57+8:2111:44
40Martin StenbackH45 (44)19:06+6:178:55
41Viktor TofteH12 (56)21:42+11:3712:15
41Anton MörkforsH14 (65)15:54+6:098:35
42Anton WällstedtH16 (43)22:49+10:0911:07
43Helena NymanÖppen motion 3 (93)24:44+10:1510:08
47Simon AndersonH12 (56)26:10+16:0514:47
47Marcus GrunderH14 (65)16:59+7:149:10
49John NymanH12 (56)31:13+21:0817:38
51Oskar BartschH12 (56)31:40+21:3517:53
62Aleksandr ManoilovH21 (78)26:20+10:396:53
62Anton BartschH14 (65)24:47+15:0213:23
William JonssonInskolning (11)fullföljt
Folke WällstedtInskolning (11)fullföljt
Jannick Karlsson BrabieH14 (65)ej godkänd
Dora KockD21 (49)ej start
Ellinor HambergD16 (42)ej start
Maria PedersenD40 (25)ej start
Johan LundbäckH16 (43)ej start
Lars JonassonH70 (13)ej start
Jon SundbergH40 (25)ej start

Järla Orientering

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karolin OhlssonD21 (49)15:314:42
2Sven BörjessonH10 (26)8:23+0:305:49
5Filippa BäcklundU2 (45)14:25+3:599:36
5Märta AhlquistD12 (40)13:29+1:467:44
8Olof HagwallH10 (26)10:20+2:277:10
10Tuva NybergU1 (33)9:21+2:0210:37
11Ludvig HagwallH12 (56)13:53+3:487:50
13Victor SadaranganiH18 (27)15:00+2:146:45
13Teodor GerholmH10 (26)12:21+4:288:34
13Britta BörjessonD12 (40)15:06+3:238:40
14Mirjam CostermansD10 (27)14:32+4:489:41
14Melker HagwallU1 (33)10:06+2:4711:28
15Åsa SundströmD16 (42)15:24+1:488:14
15Joel GerholmU1 (33)10:28+3:0911:53
17Sonja AhlquistD14 (49)13:44+3:487:59
21Dondi NilssonU1 (33)11:23+4:0412:56
22Petra CarlenarsonD40 (25)24:24+9:0412:01
25Vilmer FolckeH10 (26)20:43+12:5014:23
26Alma RothschildU2 (45)20:00+9:3413:20
26Per NicanderÖppen motion 2 (44)23:32+12:2014:48
26Jens RönnolsH21 (78)18:18+2:374:47
28Jonas NicanderÖppen motion 2 (44)23:47+12:3514:57
34Disa UtbultU2 (45)24:37+14:1116:24
35Ingrid CarlenarsonU2 (45)24:47+14:2116:31
38Ivar GentzH14 (65)15:12+5:278:12
63Eskil CostermansH14 (65)26:12+16:2714:09
72Tindra ÅhlinÖppen motion 3 (93)32:23+17:5413:16
Axel FribergerH14 (65)ej start
Tomas WallinH14 (65)ej start
Cecilia RangdagU2 (45)ej start

KA3

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Jan EkmanÖppen motion 3 (93)25:24+10:5510:24

Kamrat och IF KIF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emelie HolmströmD35 (13)15:267:36
2Casper GidingH45 (44)13:10+0:216:09
2Mattias JohanssonH35 (8)12:29+0:026:01
11Martin GranqvistH40 (25)17:16+2:327:46
Elna JohanssonInskolning (11)fullföljt
Theodor LauriInskolning (11)fullföljt
Linda SjögrenD35 (13)ej start
Maria AnderssonD35 (13)ej start
Martin Holth JohannessenH35 (8)ej start

KFUM Örebro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Melker ForsbergH18 (27)13:33+0:476:06Ladda ner rutt i gpx-format

Kils OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Ludvig ErikssonH21 (78)18:09+2:284:45
40Sanna SkoogD21 (49)22:59+7:286:57

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
tilda badelInskolning (11)fullföljt

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11anne karlssonÖppen motion 1 (20)18:41+9:5813:09

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Elton ElesÖppen motion 1 (20)32:40+23:5723:00

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Caroline KeyÖppen motion 1 (20)ej godkänd

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
evie keyÖppen motion 1 (20)ej godkänd

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ola StadigÖppen motion 2 (44)12:04+0:527:35

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33lennart solbergÖppen motion 2 (44)26:37+15:2516:44

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6sebastian westerÖppen motion 3 (93)16:17+1:486:40

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Angelo tornblom welanderÖppen motion 3 (93)23:44+9:159:43

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51Stefan OlsonÖppen motion 3 (93)26:02+11:3310:40

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52bo landarvÖppen motion 3 (93)26:25+11:5610:49

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
56Inger SörlenÖppen motion 3 (93)28:22+13:5311:37

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Anki LandarvÖppen motion 3 (93)28:49+14:2011:48

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
71lisa kannestenÖppen motion 3 (93)32:08+17:3913:10

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jan ÅmanÖppen motion 3 (93)ej godkänd

Koovee

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tim RobertsonH21 (78)16:22+0:414:17

Lahden Suunnistajat-37

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Joni SolonenH21 (78)19:26+3:455:05
40Teemu NiskanenH21 (78)19:57+4:165:13

Leksands OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maja MörthD18 (24)ej start

Linköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Sven EngströmH21 (78)17:50+2:094:40
31Therese KlintbergD21 (49)21:15+5:446:26
Fredrik JohanssonH21 (78)ej godkänd

Långhundra IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sven WigertzH55 (25)14:17+1:047:02
10Lovisa WigertzD18 (24)15:20+2:257:24
15Anders LindgrenH40 (25)19:39+4:558:51
19Alexander AlnessH20 (21)19:19+6:297:43
22Annette WigertzD50 (30)22:41+7:2711:48

Mälarö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Hedda TunbladD10 (27)14:15+4:319:30
18Junior YlipääH10 (26)13:59+6:069:42
27Stina YlipääD14 (49)14:47+4:518:35
30Nora TunbladU1 (33)17:44+10:2520:09
37Elsa TunbladD12 (40)26:04+14:2114:58
Alma RingströmU1 (33)ej start
Kasper RingströmU2 (45)ej start

Nord West

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Nikita StepanovH21 (78)17:51+2:104:40

Nydalens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Sverre Turter SandvoldH21 (78)19:13+3:325:01

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Philip CarlssonH18 (27)13:19+0:335:59
7Carl CarlssonH20 (21)14:07+1:175:38

Nynäshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gunvor GranathD75 (3)19:41+3:4216:24

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Algirdas BartkeviciusH21 (78)16:48+1:074:23
10Mathias HallménH21 (78)17:16+1:354:31

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Matiss SliksjanisH21 (78)18:16+2:354:46
Valters ReneslacisH21 (78)ej godkänd

OK Kolmården

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Leo JohanssonH18 (27)13:27+0:416:03
14Ville JohanssonH21 (78)17:44+2:034:38
16Claudia WaltiD18 (24)17:13+4:188:19

OK Kåre

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Jonas GustafssonH21 (78)17:56+2:154:41

OK Linné

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per GrywenzH55 (25)13:136:30
10Olle GrywenzH20 (21)14:45+1:555:54
13Kristin OlovssonD21 (49)18:03+2:325:28
27Lisa RönnolsD21 (49)20:01+4:306:03
29David EngstedtÖppen motion 3 (93)21:52+7:238:57
31Annika BjörkD21 (49)21:15+5:446:26
31Rasa EngstedtÖppen motion 3 (93)21:55+7:268:58
Lena GrandinD50 (30)ej start

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Jakob FranssonH21 (78)23:45+8:046:13

OK Pan-Kristianstad

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nelly CarlssonD21 (49)ej start
Elin CarlssonD21 (49)ej start

OK Ravinen

96 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel StåhlbergÖppen motion 2 (44)11:127:02
1Mats BrohagenÖppen motion 1 (20)8:436:08
1Axel GranqvistH20 (21)12:505:08
1Amanda GranqvistD16 (42)13:367:16
1Rebecca WaldenfjordD20 (12)13:386:35
1Allan MogensenH50 (50)13:045:53
1Martin LindskogÖppen motion 3 (93)14:295:56
2Ellen AnelandD12 (40)12:10+0:276:59
2Anna EkD40 (25)16:22+1:028:03
2Per MårtenssonH50 (50)13:23+0:196:01
3Viola HolmströmD10 (27)10:56+1:127:17
3Henrik SandströmÖppen motion 3 (93)14:54+0:256:06
3Hannes MogensenH14 (65)10:23+0:385:36
3Hanna HänströmD20 (12)13:51+0:136:41
4Krister KölzowÖppen motion 3 (93)15:34+1:056:22
4Wilma MårtenssonD12 (40)13:17+1:347:38
4Helena BergmanD21 (49)16:44+1:135:04
4Ruslan GlebovH21 (78)16:46+1:054:23
5Ture LindskogH10 (26)9:19+1:266:28
5Smilla MogensenD16 (42)14:13+0:377:36
5Oscar LundquistÖppen motion 2 (44)14:28+3:169:05
5Martin RinnbäckH16 (43)13:18+0:386:29
5Tone AlbrektssonD20 (12)14:45+1:077:07
5Henrik SvenssonH14 (65)11:06+1:216:00
5Björn LundquistH40 (25)15:48+1:047:07
6Lena HellströmD55 (9)15:48+3:019:31
6Amanda KarlssonD20 (12)14:59+1:217:14
7Torbjörn KölzowÖppen motion 3 (93)17:11+2:427:02
7Tilda MårtenssonD16 (42)14:40+1:047:50
7Hugo LindskogH14 (65)11:28+1:436:11
8Tuva HolmströmD12 (40)14:24+2:418:16
8Kent BergmanÖppen motion 3 (93)17:13+2:447:03
9Hannes SvahnH20 (21)14:39+1:495:51
9Maria MogensenÖppen motion 3 (93)17:19+2:507:05
9Glenn WiderströmH60 (18)19:24+4:5410:00
10Anna LundquistD40 (25)17:57+2:378:50
11Leo JunlénU2 (45)16:47+6:2111:11
11Malin LindskogÖppen motion 3 (93)17:40+3:117:14
11Josefine KlintbergD21 (49)17:50+2:195:24
11Oscar AnelandH16 (43)14:15+1:356:57
12Albin LindskogH16 (43)14:20+1:406:59
12Niklas WansölinÖppen motion 3 (93)17:45+3:167:16
12Emma AlmgrenD16 (42)15:13+1:378:08
13Curt RahlénH60 (18)21:49+7:1911:14
13Teo StruckH14 (65)12:18+2:336:38
13Kristina AnelandD45 (36)18:47+3:079:40
14Mikael NyströmH45 (44)15:08+2:197:04
15Ola KåbergH50 (50)15:57+2:537:11
16Olle KallurH16 (43)14:45+2:057:11
16Gustav LübckeH12 (56)15:10+5:058:34
16Ingalill KåbergD50 (30)19:02+3:489:54
17Agnes LübckeU1 (33)10:47+3:2812:15
17Edvin ForsbergH14 (65)12:52+3:076:57
17Lars ForsbergÖppen motion 3 (93)18:53+4:247:44
18Ellen StadigU1 (33)11:04+3:4512:34
18Christer JohanssonH55 (25)18:33+5:209:08
18Ove RinnbäckH50 (50)16:25+3:217:23
18Ewa AlbrektssonD45 (36)20:46+5:0610:42
19Hedda RöstinD16 (42)16:13+2:378:40
20Therese HolmströmD45 (36)21:19+5:3910:59
21Johanna AlmgrenD16 (42)16:31+2:558:49
21Erik LundquistH14 (65)13:06+3:217:04
23Lars KlassonH50 (50)17:04+4:007:41
24Hugo NyströmH10 (26)19:36+11:4313:36
24Sanna-Kaisa NyströmD40 (25)26:03+10:4312:49
25Michael GranqvistH50 (50)17:06+4:027:42
26Olle SandströmH14 (65)13:41+3:567:23
27Johnny RahlénÖppen motion 3 (93)21:33+7:048:49
27Ture StåhlbergÖppen motion 2 (44)23:46+12:3414:56
28Nick BarrableH21 (78)18:30+2:494:50
31Sanna RinnbäckD14 (49)17:18+7:2210:03
32Linus ForsbergÖppen motion 2 (44)25:06+13:5415:47
35Iris StåhlbergÖppen motion 2 (44)28:05+16:5317:39
36Max JunlénU2 (45)25:31+15:0517:00
37Viktoria HelmerssonD21 (49)22:08+6:376:42
38Annakarin RahlénÖppen motion 2 (44)29:26+18:1418:30
38Elinor LangeÖppen motion 3 (93)23:12+8:439:30
38Jacob LindstamH21 (78)19:33+3:525:07
39Heidi BjerkhaugÖppen motion 2 (44)30:07+18:5518:56
42Sarah-Jane BarrableD21 (49)24:30+8:597:25
42Isabella SjögrenU2 (45)33:10+22:4422:06
42Olle BrohagenH14 (65)16:09+6:248:43
44Bruno GodefroyH21 (78)21:11+5:305:32
44Anette ÖnerudD21 (49)25:51+10:207:50
46Svante BrohagenH12 (56)25:50+15:4514:35
48Folke KåbergH14 (65)17:24+7:399:24
53Gustav NyströmH12 (56)37:40+27:3521:16
57Annica LübckeÖppen motion 3 (93)28:39+14:1011:44
58Joachim WansölinH21 (78)24:02+8:216:17
60Paula StruckÖppen motion 3 (93)29:01+14:3211:53
65Yngve RahlénH21 (78)32:25+16:448:29
Hedda MogensenInskolning (11)fullföljt
Love BerzellH21 (78)ej godkänd
Milla KlassonD12 (40)ej godkänd
Ann GranqvistD50 (30)ej godkänd
Gustav BergmanH21 (78)ej godkänd
Hanna KorhonenD21 (49)ej start
Olivia EngelD14 (49)ej start
Linn StillbergerD40 (25)ej start
Emilia EngelD18 (24)ej start
Evelina BergD18 (24)ej start
Tilda AnderssonD20 (12)ej start
Camilla EngelD45 (36)ej start
Gunilla BergÖppen motion 3 (93)ej start

OK Roslagen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Agnes BromanD18 (24)15:57+3:027:42
28Inga KazlauskaitéD21 (49)20:19+4:486:09
33Teklé GvildyteD21 (49)21:23+5:526:28

OK Södertörn

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gunnel JunegardD80 (1)21:4418:06
1Ann FranzénD50 (30)15:147:56
2Elisabeth LarssonD14 (49)11:17+1:216:33
2Albin FranzénU2 (45)11:24+0:587:36
2Ulf EskilssonH80 (5)16:38+2:2911:00
3Anita KarlssonD60 (6)14:19+1:499:07
3Emma HenriquesD12 (40)13:02+1:197:29
3Ronny HedlundH75 (4)15:35+1:2610:19
4Victoria de VilliersÖppen motion 1 (20)13:36+4:539:34
4Sara MöllerD16 (42)14:08+0:327:33
4Daniela RennerD40 (25)16:33+1:138:09
4Niklas ErlandssonH14 (65)10:35+0:505:43
5Jesper LagerbergH50 (50)13:48+0:446:12
6Anna SchandlD45 (36)17:40+2:009:06
7Tilde BacklundD18 (24)14:38+1:437:04
8Ella AnderssonD18 (24)14:58+2:037:13
8Martin SigrandH45 (44)14:24+1:356:43
8Björn RennerH14 (65)11:42+1:576:19
9Filip MöllerH18 (27)14:22+1:366:28
11Lars-Gunnar LarssonH65 (15)19:00+5:289:53
11Ingemar JohnssonH70 (13)23:23+9:3014:05
12Hugo LindbärgH20 (21)15:22+2:326:08
12Ester AnderssonD16 (42)15:13+1:378:08
12Hanna LagerbergD18 (24)16:05+3:107:46
13Anna SundbergD50 (30)17:08+1:548:55
14Johannes NorrbyH12 (56)14:08+4:037:59
14Linda RennerD18 (24)16:54+3:598:09
15Carolina SigrandÖppen motion 2 (44)19:08+7:5612:02
15Ludvig SigrandH16 (43)14:31+1:517:04
15Martin WännmanU2 (45)17:10+6:4411:26
15Rut LundinD12 (40)15:20+3:378:48
15Lotten SandénD18 (24)17:00+4:058:12
15Claes RennerH55 (25)17:08+3:558:26
17Felizia TegnebrattU2 (45)17:51+7:2511:54
17Helena BerglindÖppen motion 2 (44)20:03+8:5112:36
19Louise MarkstedtD21 (49)18:52+3:215:43
22Alexander SchandlH18 (27)18:16+5:308:13
22Sanna HedbergD16 (42)16:34+2:588:51
23Nikita GurevichH21 (78)18:13+2:324:46
24Dmitrii IurevH21 (78)18:16+2:354:46
26Lovisa BergstenD14 (49)14:46+4:508:35
27Anna Maria SandénD50 (30)28:01+12:4714:35
28Lovis de VilliersD12 (40)21:51+10:0812:33
29Henry TegnebrattU1 (33)16:45+9:2619:02
29Lena ErlandssonD50 (30)30:33+15:1915:54
33Blenda SandénD12 (40)24:13+12:3013:55
33Olle SandénH50 (50)18:16+5:128:13
34Mattis SandénH16 (43)18:49+6:099:10
35Carl WännmanH12 (56)19:27+9:2210:59
38Leah TegnebrattU2 (45)26:22+15:5617:34
39Staffan ZillingH50 (50)19:42+6:388:52
41Christophe HerlyH45 (44)19:54+7:059:17
41Katarina LindbärgÖppen motion 3 (93)24:17+9:489:57
45Tove ErlandssonU2 (45)40:57+30:3127:18
46Mattias SkepplingH50 (50)31:48+18:4414:19
50Christina GranathÖppen motion 3 (93)26:01+11:3210:39
53Viktor ZillingH14 (65)19:23+9:3810:28
55Johanna RaukolaÖppen motion 3 (93)28:17+13:4811:35
66Sebastian TegnebrattH21 (78)35:57+20:169:24
89Loke SundbergÖppen motion 3 (93)43:31+29:0217:50
Alicia SchandlD16 (42)ej godkänd
Göran HellgrenH50 (50)ej godkänd
Jacob Hård Af SegerstadÖppen motion 3 (93)ej godkänd
Maria HenriquesD40 (25)ej start
Per FranzénH50 (50)ej start

OK Tisaren

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lilian ForsgrenD21 (49)16:00+0:294:50
18Ellinor TjernlundD21 (49)18:38+3:075:38
48Lovisa PihelD21 (49)2:10:00+1:54:2939:23

OK Älvsjö-Örby

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Britt-Marie HellgrenD60 (6)15:16+2:469:43
5Margareta WadinD60 (6)17:29+4:5911:08
18Hjalmar SandbergH16 (43)14:48+2:087:13
32Fredrik SandbergH45 (44)16:41+3:527:47
44Jan RönnbergÖppen motion 3 (93)24:59+10:3010:14

OK Österåker

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Tomas AlbinssonH45 (44)13:51+1:026:28
6Håkan DahlbäckH55 (25)15:47+2:347:46
6Linus HolmqvistH35 (8)14:49+2:227:09
12Simon LundellH14 (65)12:15+2:306:37
12Michaela LundellD40 (25)18:26+3:069:04
13Nayara GillsparrD35 (13)24:08+8:4211:53
13Björn LindgrenH65 (15)20:06+6:3410:28
14Erik AnderssonH55 (25)17:01+3:488:22
20Torbjörn GillsparrH40 (25)22:27+7:4310:06
21Anna FoghammarD50 (30)19:54+4:4010:21
26Signe AlbinssonD10 (27)24:43+14:5916:28
26Fredrik LundellÖppen motion 3 (93)21:31+7:028:49
27Linus NilssonH14 (65)13:42+3:577:24
30Therese NilssonD16 (42)18:20+4:449:48
37Tilde JonssonD16 (42)21:17+7:4111:22
44Malte AlbinssonH14 (65)16:43+6:589:02
45Isabelle SjöbergD21 (49)28:04+12:338:30
46Kristina CanowD21 (49)29:02+13:318:47
47Mikaela WallerströmD21 (49)37:44+22:1311:26
53Tobias AnderssonH21 (78)23:18+7:376:05
67Lena NilssonÖppen motion 3 (93)32:01+17:3213:07
85Jeanette JonssonÖppen motion 3 (93)36:41+22:1215:02
Niclas NilssonH50 (50)ej godkänd
Caroline WestbomD35 (13)ej start
Ingrid AnderssonD65 (10)ej start

Orienteering Klosterneuburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Marlene BergerD21 (49)21:40+6:096:33

RACO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Carl HolmesH21 (78)23:05+7:246:02

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Eddie BjärrenholtH60 (18)17:26+2:568:59
Alexandra BjärrenholtD21 (49)ej start

Skarpnäcks OL

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Veronika Bergh PapasikasÖppen motion 1 (20)11:23+2:408:00
5Gunnar LangsH60 (18)18:04+3:349:18
10Truls MansénU2 (45)16:01+5:3510:40
12Klas LangelsH70 (13)23:29+9:3614:08
14Fanny DecknerÖppen motion 3 (93)18:26+3:577:33
15Lars SegerqvistH60 (18)22:05+7:3511:22
15Åsa EdgrenD45 (36)19:45+4:0510:10
16Tindra JonssonD14 (49)13:35+3:397:53
16Henry DecknerU1 (33)10:31+3:1211:57
16Frida ArnessonD18 (24)17:13+4:188:19
22Nora DecknerU1 (33)11:25+4:0612:58
22Tilde MansénD14 (49)14:21+4:258:20
23Lova JonssonD10 (27)18:21+8:3712:14
23Priscilla FerreraD40 (25)25:04+9:4412:20
23Roland PerssonH45 (44)16:09+3:207:32
25Karolina Bergh PapasikasD16 (42)17:33+3:579:23
31Måns EdgrenH14 (65)14:38+4:537:54
34Teodor JonssonH12 (56)19:05+9:0010:46
64Margareta BerghÖppen motion 3 (93)29:53+15:2412:14
86Anita LindbohmÖppen motion 3 (93)39:58+25:2916:22
Vera RolfssonD18 (24)ej start

Skogsluffarnas OK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Caio PruthH10 (26)8:50+0:576:08
5Magnus FalkenströmH45 (44)13:59+1:106:32
8Elisabeth TollemarkD50 (30)16:09+0:558:24
9Henning FalkenströmH12 (56)12:41+2:367:09
10Andreas NamslauerÖppen motion 3 (93)17:33+3:047:11
11Mostafa HaidaryÖppen motion 2 (44)17:55+6:4311:16
13Ruben HårdH12 (56)14:06+4:017:57
13Douglas LundinH50 (50)15:38+2:347:02
14Kalle LindqvistH40 (25)19:30+4:468:47
14Simon StridhH14 (65)12:20+2:356:40
16Janne SynnermarkH10 (26)13:17+5:249:13
17Simon PalmgrenH12 (56)15:26+5:218:43
21Telma PruthD10 (27)17:00+7:1611:20
23Fredrik PalmgrenÖppen motion 3 (93)19:38+5:098:02
24Tilde CarlingerD16 (42)17:18+3:429:15
26Erika CarlingerD50 (30)25:55+10:4113:29
28Märta NamslauerU2 (45)20:57+10:3113:58
30Olle SynnermarkH14 (65)14:25+4:407:47
31Svante SvahnU2 (45)23:00+12:3415:20
33Ivar SvahnU2 (45)23:18+12:5215:32
33Arvid HammarbäckH14 (65)14:56+5:118:04
35Johan TirénH45 (44)17:02+4:137:57
37Sandro PruthH12 (56)19:39+9:3411:06
39Åke FalkenströmH14 (65)15:22+5:378:18
43Märta FalkenströmU2 (45)34:11+23:4522:47
45Sixten LindqvistH14 (65)16:50+7:059:05
46Melker CarlingerH14 (65)16:51+7:069:06
52Ebbot DahlbergH14 (65)17:56+8:119:41
Love PalmgrenH14 (65)ej godkänd
Jan StridhH50 (50)ej godkänd
Elias TidevallH18 (27)ej start
Henrik WolffH50 (50)ej start
Torbjörn ThorsénH50 (50)ej start

Skogslöparna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Oskar ForsbergH40 (25)16:33+1:497:27
10Signe ForsbergD12 (40)14:29+2:468:19
22Ture ForsbergH10 (26)14:43+6:5010:13

Snättringe SK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav Eggöy MarkhesterH10 (26)7:535:28
1Jörgen HectorH55 (25)13:136:30
1Rune RådeströmH75 (4)14:099:22
3Jesper LidmarH18 (27)13:19+0:335:59
3Robert WallstenH40 (25)15:25+0:416:56
5Frida HectorD18 (24)14:36+1:417:03
5Per KallhaugeH55 (25)15:05+1:527:25
6Ludvig Eggöy MarkhesterH12 (56)11:58+1:536:45
7Johan CallebergH18 (27)13:43+0:576:10
7Stefan Svensson GeliusH45 (44)14:20+1:316:41
7Peter GranathH35 (8)14:50+2:237:09
8Isak GeliusH16 (43)13:55+1:156:47
8Göran NilssonH60 (18)18:59+4:299:47
8Kristina TedhamreD20 (12)15:45+2:077:36
9Alva Lidström LauriD14 (49)12:41+2:457:22
10Ellen FlordalD10 (27)13:08+3:248:45
11Simon HectorH21 (78)17:30+1:494:34
12Torbjörn BergmanH60 (18)20:32+6:0210:35
12Johan LidmarH50 (50)15:37+2:337:02
13Elin WolgastD14 (49)13:06+3:107:36
14Stina BorängD40 (25)20:23+5:0310:02
15Tobias KarlssonH20 (21)16:34+3:446:37
15Fredrik Eggöy MarkhesterÖppen motion 1 (20)26:51+18:0818:54
17Thea GeliusD10 (27)15:57+6:1310:38
17Ella KarlssonD16 (42)15:38+2:028:21
18Valentin KoziavinH21 (78)18:02+2:214:43
20Anneli ChristieD40 (25)23:19+7:5911:29
21Karin FlordalD40 (25)23:56+8:3611:47
21Björn SalomonssonH55 (25)19:07+5:549:25
23Cecilia HectorD16 (42)16:51+3:159:00
24John WolgastH16 (43)15:22+2:427:29
26Josef FranzénH18 (27)20:01+7:159:00
26Kerstin ChristieD12 (40)19:56+8:1311:27
27Matilda FlordalU1 (33)15:08+7:4917:11
31Gittan GeliusD45 (36)24:13+8:3312:28
36Lilly ChristieD14 (49)20:03+10:0711:39
37Erik Lidström LauriH16 (43)19:06+6:269:19
38Andreas BorängH16 (43)19:37+6:579:34
42Per WolgastH50 (50)21:14+8:109:33
43James ChristieH45 (44)26:22+13:3312:19
46David HectorH21 (78)21:18+5:375:34
48Flavio PoltéraH21 (78)22:15+6:345:49
48Bo LauriÖppen motion 3 (93)25:45+11:1610:33
50Jesper AnderssonH21 (78)22:33+6:525:54
61Fredric JohanssonH21 (78)25:59+10:186:48Ladda ner rutt i gpx-format
83Lena BrobergÖppen motion 3 (93)35:54+21:2514:42
Hugo FlordalH40 (25)ej godkänd
Hugo AbelH10 (26)ej start
Karin AbelD35 (13)ej start
Molly GeliusD12 (40)ej start
Jakob TedhamreH16 (43)ej start

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Linnéa JonssonÖppen motion 3 (93)25:43+11:1410:32
77alexander ottossonÖppen motion 3 (93)33:20+18:5113:39

Solna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Annika SvenssonD55 (9)12:56+0:097:47
4Linus DanielssonH10 (26)9:06+1:136:19
13Lars NordinH70 (13)25:21+11:2815:16
39Johan DanielssonH45 (44)18:12+5:238:30
42Love DanielssonH12 (56)22:32+12:2712:43
65Johan KarlstenÖppen motion 3 (93)30:36+16:0712:32
Jan BojlingH70 (13)ej start

Stockholm Multisport Klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Johan StrandbergH40 (25)17:09+2:257:43
15Allan EverumÖppen motion 3 (93)18:40+4:117:39

Stockholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Christer HördellH60 (18)21:54+7:2411:17
84Per LjungÖppen motion 3 (93)36:27+21:5814:56

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jesper SvenskH20 (21)13:22+0:325:20
43Andreas NordforsH21 (78)20:58+5:175:29

Sundbybergs IK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristoffer TengrothH18 (27)12:465:45
1Karolina HellbergD40 (25)15:207:33
1Rune CarlssonH80 (5)14:099:22
2Irma WidehagD10 (27)10:52+1:087:14
2Kajsa BogrenD16 (42)13:37+0:017:16
3Ronja StåhlD16 (42)13:45+0:097:21
3Maria Slars PaulssonÖppen motion 2 (44)12:47+1:358:02
3Bengt SvenssonH55 (25)14:14+1:017:00
4Alice HellbergD10 (27)10:58+1:147:18
4Edvin SkantzeU2 (45)13:43+3:179:08
5Jan KihlH60 (18)18:04+3:349:18
6Ida HellbergU1 (33)8:55+1:3610:07
7Eskil WidehagH16 (43)13:53+1:136:46
7Saga HellbergU1 (33)8:57+1:3810:10
8Jan LindhH55 (25)16:14+3:017:59
10Göran JonssonH50 (50)15:23+2:196:55
11Jonatan StåhlH18 (27)14:44+1:586:38
11Matilda LindhD16 (42)15:03+1:278:02
12Hans-Erik PerssonH65 (15)19:18+5:4610:03
12Noel HellbergH12 (56)14:01+3:567:55
13Ronny NordgrenH55 (25)16:50+3:378:17
14Sigrid CarlssonD16 (42)15:19+1:438:11
15Alve WistedtH10 (26)13:06+5:139:05
16Rasmus KihlH18 (27)16:29+3:437:25
16Christian LindhH20 (21)16:49+3:596:43
16Cecilia WestströmD50 (30)19:02+3:489:54
19Lilly Slars PaulssonU2 (45)18:14+7:4812:09
19Anna-Clara WistedtD40 (25)22:47+7:2711:13
20Liselott KihlD50 (30)19:47+4:3310:18
21Per WistedtH40 (25)23:46+9:0210:42
23Alice Slars PaulssonU2 (45)19:17+8:5112:51
24Åsa LindhD50 (30)24:34+9:2012:47
25Hanna SundströmU2 (45)19:50+9:2413:13
25Ingegerd CarlssonD50 (30)25:09+9:5513:05
27Vilde Jonsson WoldD16 (42)17:45+4:099:29
27Charlotte StåhlD45 (36)23:19+7:3912:01
28Egon WistedtH12 (56)17:54+7:4910:06
32Ludvig SundströmH12 (56)18:28+8:2310:25
34Lisa WadenbrantD16 (42)19:15+5:3910:17
35Urban StåhlH50 (50)19:07+6:038:36
67Martin KihlH21 (78)39:23+23:4210:18
Joakim SkantzeH50 (50)ej godkänd
Botvid SimonssonH12 (56)utgått
Clea WallnäsD16 (42)ej start
Erik WallnäsH12 (56)ej start

Sundsvalls OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Olle Danielsson JohanssonU1 (33)7:21+0:028:21
10Axel Danielsson JohanssonU1 (33)9:21+2:0210:37
29Sara LundstenD21 (49)20:30+4:596:12

Säterbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Anki GustafssonD50 (30)19:11+3:579:59

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kateryna DzemaD21 (49)16:37+1:065:02

Söders-Tyresö

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristina BergstrandD55 (9)12:477:42
2Åke WansölinH70 (13)15:00+1:079:02
2Johan HedmanH40 (25)15:13+0:296:51
2Staffan ElmhagenH75 (4)14:11+0:029:23
4Erik NorinH12 (56)11:17+1:126:22
7Johanna SahlstedtD35 (13)17:11+1:458:27
8Alf Eriksson-LångH70 (13)18:12+4:1910:57
9Maja ThimbergÖppen motion 2 (44)17:33+6:2111:02
11Elin AlmgrenD10 (27)13:10+3:268:46
11Stefan NorinH45 (44)14:55+2:066:58
11Björn RegerH55 (25)16:36+3:238:10
12Camilla GöstasD45 (36)18:41+3:019:37
14Jenny Göstas KällmanD14 (49)13:10+3:147:39
18Linn NilssonD14 (49)13:45+3:497:59
23Pille HedströmD45 (36)22:14+6:3411:27
24Emma NorinD14 (49)14:34+4:388:28
24Anton HedströmH12 (56)16:43+6:389:26
24Ebba SahlstedtU1 (33)12:53+5:3414:38
29Lovisa Göstas KällmanD16 (42)18:17+4:419:46
34Mårten KällmanÖppen motion 3 (93)22:49+8:209:21
34Kristina NorinD45 (36)32:15+16:3516:37
41Peter ZetterströmH50 (50)20:39+7:359:18
87Marianne JernbergÖppen motion 3 (93)41:53+27:2417:09
88Maggan TärnblomÖppen motion 3 (93)41:56+27:2717:11
Irma SahlstedtInskolning (11)fullföljt
Matts BjörkeH65 (15)ej start

Södertälje-Nykvarn OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Mats HellstadiusÖppen motion 3 (93)15:49+1:206:28
8Frida Jönsson HellstadiusD21 (49)17:36+2:055:20
17Moa Leijon LindD21 (49)18:36+3:055:38
22Kent OhlssonH21 (78)18:12+2:314:45
Jonas LeanderssonH21 (78)ej godkänd
Jakob EnmarkH21 (78)ej start

Tullinge SK

95 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ella SjöbergD18 (24)12:556:14
1Henrik PerssonH40 (25)14:446:38
2Anna BlomgrenD70 (4)14:37+1:389:40
2Anna FlodmanÖppen motion 1 (20)11:16+2:337:56
2Simon ImarkH20 (21)12:52+0:025:08
2Monica HatlenD50 (30)15:25+0:118:01
3Wilma LeicktD14 (49)11:28+1:326:40
3Anna-Karin SundqvistD55 (9)13:04+0:177:52
4Karin LundbergD35 (13)16:17+0:518:01
4Alfred LängheimH16 (43)13:15+0:356:27
4Maria BrattD55 (9)13:32+0:458:09
4Gabriela EgerupÖppen motion 2 (44)14:04+2:528:50
4Per BerghH35 (8)13:26+0:596:29
4Kerstin ImarkD45 (36)17:07+1:278:49
5Oskar ForsbergH20 (21)13:58+1:085:35
6Anna-Karin OhlssonD60 (6)18:05+5:3511:31
6Lennart HävrénH65 (15)17:20+3:489:01
6Fanny BergmanD10 (27)11:53+2:097:55
6Lars NordinH50 (50)13:56+0:526:16
7Frida DäckforsD10 (27)12:26+2:428:17
8Isa FlodmanD10 (27)12:40+2:568:26
9Loa MattilaÖppen motion 1 (20)18:03+9:2012:42
9Kristin BerghD35 (13)17:23+1:578:33
9Cloe MatthewsU1 (33)9:13+1:5410:28
9Sofia PerssonD45 (36)18:01+2:219:17
10Göran OhlssonH60 (18)19:35+5:0510:05
10Peter MattilaÖppen motion 1 (20)18:07+9:2412:45
11Victor ImarkH20 (21)14:52+2:025:56
11Piero SannicoloH50 (50)15:31+2:276:59
12Eskil MyrbergerH10 (26)11:25+3:327:55
12Lisa SundbergÖppen motion 2 (44)18:01+6:4911:19
13Lina MatthewsD40 (25)19:19+3:599:30
13jenny eckerudÖppen motion 1 (20)20:14+11:3114:14
13Lovisa LängheimD18 (24)16:31+3:367:58
13Lars SjöbergH45 (44)15:02+2:137:01
14Hampus HatlenH16 (43)14:30+1:507:04
15Klara JunegardD14 (49)13:29+3:337:50
16Ella MatthewsD12 (40)16:13+4:309:19
16Stina NygrenD10 (27)15:20+5:3610:13
16Åsa SandD45 (36)19:47+4:0710:11
18Nellie BolinD12 (40)16:53+5:109:42
18Felix FlodmanH14 (65)12:59+3:147:01
18Lukas ArkängH20 (21)17:50+5:007:08
18Arvid MyrbergerH12 (56)15:36+5:318:48
18Stefan WisborgH40 (25)20:59+6:159:27
19Pauline LevinsonÖppen motion 2 (44)20:11+8:5912:41
19Ida NygrenD14 (49)14:01+4:058:08
19Jörgen AxelssonH50 (50)16:33+3:297:27
20Hilda TrofastD12 (40)17:51+6:0810:15
20Tove SjöbergD16 (42)16:20+2:448:44
20Jessica SjöbergÖppen motion 3 (93)19:12+4:437:52
21Tilda AnderssonD18 (24)19:36+6:419:28
22Leo WisborgH12 (56)16:02+5:579:03
22Asa hanssonÖppen motion 2 (44)21:56+10:4413:47
22Peter BergmanH45 (44)16:02+3:137:29
23Adam BrattH18 (27)18:19+5:338:15
23Rebecka HeinrupD21 (49)19:19+3:485:51
23Werner KöhlerH55 (25)23:57+10:4411:47
25Melker WisborgU1 (33)13:31+6:1215:21
25Nova MatthewsD14 (49)14:43+4:478:33
26Lovisa HöglundD45 (36)22:59+7:1911:50
28Emil HelanderH14 (65)13:54+4:097:30
29Maria HessleÖppen motion 2 (44)23:53+12:4115:01
30rikard EckerudÖppen motion 2 (44)24:26+13:1415:22
30Ida ForsénD21 (49)21:12+5:416:25
30Aron HöglundH12 (56)18:19+8:1410:20
31Ulrika WisborgÖppen motion 2 (44)24:46+13:3415:34
31Gustav MyrbergerH12 (56)18:27+8:2210:25
31Rudolf HersénH50 (50)18:02+4:588:07
32Alva BladhD16 (42)19:05+5:2910:12
32Filip HatlenH14 (65)14:51+5:068:01
33Emilia BergmanD14 (49)17:58+8:0210:26
34Emil AnderssonH21 (78)19:26+3:455:05
35Katja LeicktD16 (42)20:27+6:5110:56
36Frida JunegardD21 (49)22:06+6:356:41
39Robin BjörklundH16 (43)20:30+7:5010:00
40Fanny SundbergD14 (49)21:38+11:4212:34
40susanne irmeÖppen motion 2 (44)36:41+25:2923:04
40Mats KarlssonH50 (50)19:48+6:448:55
42Sandra Isaacs-EkenstedtÖppen motion 2 (44)42:13+31:0126:33
43Daniel EkenstedtÖppen motion 2 (44)42:18+31:0626:36
44Kimberly EkenstedtD14 (49)26:50+16:5415:36
50Albin HessleH12 (56)31:37+21:3217:51
53Magdalena Hoffsten-ArkängÖppen motion 3 (93)26:26+11:5710:50
58Örjan ArkängÖppen motion 3 (93)28:43+14:1411:46
58Axel TrofastH14 (65)21:20+11:3511:31
61Felix ArkängH14 (65)24:28+14:4313:13
62Anna MyrbergerÖppen motion 3 (93)29:32+15:0312:06
67Cleo MattilaÖppen motion 3 (93)32:01+17:3213:07
69Carin MattilaÖppen motion 3 (93)32:02+17:3313:07
79Jörgen DäckforsÖppen motion 3 (93)33:48+19:1913:51
Lena PerssonD14 (49)ej godkänd
Markus AdolfssonH21 (78)ej godkänd
Henrik TrofastH40 (25)ej godkänd
Henrik DufbergH55 (25)ej godkänd
Wilhelm BergmanH16 (43)ej start
Tintin KarlbergH21 (78)ej start
Albin AnderssonH20 (21)ej start
Klara BolinD18 (24)ej start
David TörnqvistH16 (43)ej start
Jörgen OhlinH35 (8)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Joakim TörnrosH35 (8)12:276:00
2Ludvig LangeH14 (65)10:00+0:155:24
4Helen TörnrosD65 (10)16:59+2:1310:49
4Ingrid AndréD14 (49)11:35+1:396:44
5Åsa MårsellD35 (13)16:28+1:028:06
5Kerstin ÅbergD14 (49)12:01+2:056:59
6Mattias BomanH45 (44)14:16+1:276:40
8Alice LjungbergD12 (40)14:24+2:418:16
9Ebba AdebrantD18 (24)15:10+2:157:19
9Helena AdebrantD50 (30)16:12+0:588:26
9Ellinor ÖstervallD20 (12)15:47+2:097:37
10Elsa KällD14 (49)12:42+2:467:23
11Oskar EklövH10 (26)11:19+3:267:51
12Alexander KällH18 (27)14:45+1:596:38
13Elias AdebrantH16 (43)14:27+1:477:02
14Catrin SandelinD45 (36)19:09+3:299:52
17Viggo MårsellH10 (26)13:24+5:319:18
17Ruben HylanderH20 (21)17:06+4:166:50
20Isak SandelinH10 (26)14:13+6:209:52
22Rickard GunéeH40 (25)26:07+11:2311:45
22Charlotta ÖstervallD45 (36)21:30+5:5011:04
23Tim TörnblomH10 (26)14:57+7:0410:22
23Kim ÖrnbergH16 (43)15:21+2:417:29
24Magnus KjellstrandH45 (44)16:18+3:297:37
24Anders KällH45 (44)16:18+3:297:37
25Ludvig Svahn LindH14 (65)13:39+3:547:22
26Simon AdebrantH12 (56)17:36+7:319:56
26Patrik AdebrantH45 (44)16:22+3:337:38
27Vanja LifU2 (45)20:23+9:5713:35
28Stefan LjungbergÖppen motion 3 (93)21:38+7:098:51
32Mira MårsellU1 (33)19:15+11:5621:52
33Kajsa LjungbergD16 (42)19:12+5:3610:16
34Lydia HylanderD14 (49)18:39+8:4310:50
37Elsa LifD14 (49)20:39+10:4312:00
54Lena LjungbergÖppen motion 3 (93)26:35+12:0610:53
Staffan TörnrosH65 (15)ej godkänd
Hilda MårsellD12 (40)ej godkänd
Kristoffer HylanderH45 (44)ej godkänd
Daniel LindH21 (78)ej start
Johan GibergH20 (21)ej start
Ebba KolmodinD14 (49)ej start
Valter EdvardssonU2 (45)ej start

Täby OK

73 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan NäsmanH45 (44)12:495:59
2My RönnolsD60 (6)13:24+0:548:32
2Emma HagrotD20 (12)13:50+0:126:40
3Eva HallstenD40 (25)16:29+1:098:07
3Axel MålargårdH16 (43)13:01+0:216:20
3Willy LjungdellH70 (13)15:13+1:209:10
4Mats LundbladH70 (13)15:29+1:369:19
5Linda LönnebergD40 (25)16:52+1:328:18
6Lovisa NordquistD12 (40)13:42+1:597:52
6Otto BalckH16 (43)13:29+0:496:34
6Petra LjungdellD40 (25)16:55+1:358:20
7Elias TrossingH10 (26)10:07+2:147:01
7Erik NederheimH12 (56)12:00+1:556:46
7Johan PalmgrenH55 (25)15:51+2:387:48
9Julia HolmströmD10 (27)12:46+3:028:30
9Åsa SjölanderD40 (25)17:24+2:048:34
10Anton HänströmH18 (27)14:39+1:536:35
10Ulf CarnbyH65 (15)18:38+5:069:42
10Lars HagrotH60 (18)19:35+5:0510:05
10Ida HänströmD16 (42)15:01+1:258:01
11Hugo SjölanderH14 (65)12:08+2:236:33
12Ella LindqvistD12 (40)14:47+3:048:29
13Alma HallstenD12 (40)15:06+3:238:40
13Johan LindqvistÖppen motion 3 (93)17:56+3:277:20
14Max LindqvistH10 (26)12:47+4:548:52
16Martin TrossingH40 (25)19:43+4:598:52
18Josefine AnderssonD18 (24)17:46+4:518:34
19Erik BalckH10 (26)14:03+6:109:45
21Elin JavehedU2 (45)18:28+8:0212:18
21Filip SjölanderH10 (26)14:25+6:3210:00
21Fredrik HanssonH18 (27)17:27+4:417:51
22Christina Lövald HellbergÖppen motion 2 (44)21:56+10:4413:47
22Filip LindqvistH14 (65)13:22+3:377:13
23Alma BarkstedtD12 (40)18:50+7:0710:49
24Ella LjungdellD10 (27)21:11+11:2714:07
24Emelie HolmströmD12 (40)18:53+7:1010:51
24Ellen SkunckeD18 (24)26:09+13:1412:37
24Göran HanssonH55 (25)25:02+11:4912:19
25Ann-Charlotte SpangenbergD21 (49)19:26+3:555:53Ladda ner rutt i gpx-format
26Ella HallstenU1 (33)14:46+7:2716:46
26Mats AjlingH50 (50)17:07+4:037:42
27Lovisa NederheimD10 (27)30:01+20:1720:00
27Simon TrossingH12 (56)17:48+7:4310:03
29Rebecka JavehedD12 (40)22:05+10:2212:41
29Noa BerglundH14 (65)14:14+4:297:41
29Per SchölinH50 (50)17:41+4:377:57
31Marcus EkmanH16 (43)17:30+4:508:32
32Mikael NordquistH50 (50)18:14+5:108:12
33Helena FalkÖppen motion 3 (93)22:41+8:129:17
33Axel BalckH14 (65)14:56+5:118:04
34Fredrik AhlbergH16 (43)18:49+6:099:10
36Oskar NederheimH50 (50)19:13+6:098:39
37Erik SjölanderU2 (45)25:37+15:1117:04
37Tatiana LindqvistÖppen motion 2 (44)29:24+18:1218:29
37Elias LjungdellH14 (65)15:07+5:228:10
38Malin HanssonD16 (42)21:39+8:0311:34
39Iris AhlqvistU2 (45)30:33+20:0720:22
39Emilia HagrotD16 (42)21:57+8:2111:44
40Wilmer HagrotH12 (56)20:58+10:5311:50
41Robert JohanssonH21 (78)20:31+4:505:22
41Meja BerglundU2 (45)31:28+21:0220:58
43Klara SkunckeD14 (49)26:35+16:3915:27
45Mats EkmanH50 (50)26:11+13:0711:47
46Matilda SkunckeÖppen motion 3 (93)25:40+11:1110:31
54Elliot LjungdellH12 (56)43:57+33:5224:49
54Axel SchölinH14 (65)20:10+10:2510:54
61Anna TrossingÖppen motion 3 (93)29:21+14:5212:01
73Arne LindqvistÖppen motion 3 (93)33:03+18:3413:32
74Åsa SkunckeÖppen motion 3 (93)33:11+18:4213:35
78Robin LjungdellÖppen motion 3 (93)33:45+19:1613:49
82Eva HagrotÖppen motion 3 (93)35:33+21:0414:34
Wilmer LindqvistInskolning (11)fullföljt
Fredrika NordquistD14 (49)ej godkänd
Peter OlssonH60 (18)ej start
Göran HanssonH60 (18)ej start
Andrea WesterdahlD21 (49)ej start
Alma EmbretsenD16 (42)ej start
Philip ForngrenH16 (43)ej start
Elias JavehedH14 (65)ej start
Joakim BacklundH40 (25)ej start
Carolina JonsellD20 (12)ej start

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Gustav EklöfH21 (78)19:10+3:295:01

Vallentuna-Össeby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Staffan GanteliusH75 (4)15:55+1:4610:32
8Mattias SandqvistH50 (50)14:37+1:336:35

Varegg Fleridrett

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Kristine FjellangerD21 (49)16:50+1:195:06
45Niklas ProforsH21 (78)21:17+5:365:34

Waxholms OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Cecilia FochsenD45 (36)15:408:04
10Jens FochsenH12 (56)12:42+2:377:10
23Johan FochsenH14 (65)13:30+3:457:17
25Wilhelm NordqvistH16 (43)15:27+2:477:32
27Sofia QuasD12 (40)20:35+8:5211:49
28Kjell NordqvistH50 (50)17:10+4:067:43
32Livia QuasU2 (45)23:09+12:4315:26
David RyderåsH14 (65)ej start

Väsby OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars PerssonH80 (5)17:55+3:4611:51
6Maria ColeD50 (30)16:00+0:468:20
8Ulla GummesonD65 (10)18:59+4:1312:05
8Annika LundströmD55 (9)17:01+4:1410:15
8Stefan GranathH40 (25)17:04+2:207:41
8Petter IsakssonH35 (8)18:33+6:068:57
14Iben StattinU2 (45)17:00+6:3411:20
17Roger TinglöfH55 (25)18:14+5:018:58
21Edvin JohanssonH12 (56)15:58+5:539:01
22Hans JonssonH50 (50)17:03+3:597:40
24Katrin JosefssonD45 (36)22:33+6:5311:37
25Samuel KyletoftH18 (27)18:48+6:028:28
25Maria LidénÖppen motion 2 (44)22:39+11:2714:14
29Wilma JosefssonD14 (49)15:05+5:098:46
32Alice ErikssonD12 (40)23:17+11:3413:22
32Catrine JohanssonD45 (36)25:43+10:0313:15
35Moa JohanssonD14 (49)19:50+9:5411:31
36Emil KarlssonH16 (43)18:56+6:169:14
36Matilda ModigD12 (40)25:49+14:0614:50
38Alva SmedsD12 (40)30:30+18:4717:31
40Noah SantaliusH14 (65)15:42+5:578:29
41Tilde BredermanD14 (49)21:40+11:4412:35
42Madeleine GranathD14 (49)23:51+13:5513:51
44Folke IsakssonH12 (56)24:33+14:2813:52
49Emil AnterudH14 (65)17:33+7:489:29
54Joakim OlssonH21 (78)23:40+7:596:11
55Rasmus LundströmH14 (65)20:12+10:2710:55
56Martin ErikssonH14 (65)20:28+10:4311:03
57Viktor SandqvistH14 (65)20:47+11:0211:14
60Jonas ÖhmanH21 (78)24:58+9:176:32
60Eskil IsakssonH14 (65)23:55+14:1012:55
Erik LidénH12 (56)ej godkänd
Elin smedsÖppen motion 1 (20)ej godkänd
Victor GranathH10 (26)ej start

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Tommy WåhlinH70 (13)18:13+4:2010:58
16Kristina WåhlinÖppen motion 2 (44)19:40+8:2812:22
21Tamás SzütsH16 (43)15:16+2:367:26
56Christoffer AndersénH21 (78)23:47+8:066:13
Alfred LönnH21 (78)ej godkänd

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Oscar VångellH21 (78)18:04+2:234:43
29Viktor SilvemarkH21 (78)18:35+2:544:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser