Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Järfälla OK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamD70 (4)12:598:35
2Ulf RadlerH65 (15)14:52+1:207:44
2Anne LundmarkD65 (10)16:42+1:5610:38
2William GrunderH16 (43)12:42+0:026:11
3Nils EdvardssonH45 (44)13:18+0:296:12
3Jamie RollerU1 (33)7:45+0:268:48
4Oskar EdvardssonH20 (21)13:32+0:425:24
5Lars LöthmanH80 (5)29:03+14:5419:14
6Bo WinanderH70 (13)17:07+3:1410:18
6Robert PedersenH40 (25)16:19+1:357:20
6Jesper ÅkessonH14 (65)11:07+1:226:00
7Stina PedersenD12 (40)14:05+2:228:05
8Max HedinU2 (45)15:18+4:5210:12
8Anton SilierH18 (27)13:58+1:126:17
8Isak AndersonU1 (33)9:09+1:5010:23
9Benjamin HjerténH10 (26)11:00+3:077:38
9Eric RollerH50 (50)15:15+2:116:52
9Sophia ÖrnebrandU2 (45)15:25+4:5910:16
9Jonatan AndersonH14 (65)11:46+2:016:21
10Max BoströmH10 (26)11:07+3:147:43
10Manne HammarbergH16 (43)14:01+1:216:50
11Ann RollerD45 (36)18:36+2:569:35
12Miia RollerD14 (49)12:49+2:537:27
12Norton SundsténU2 (45)16:48+6:2211:12
12Anna PalmÖppen motion 1 (20)19:10+10:2713:29
12Jan NettelbjerH55 (25)16:37+3:248:11
13Valle SundsténU2 (45)16:54+6:2811:16
13Benjamin LangerakH20 (21)15:26+2:366:10
13Petra SundsténÖppen motion 2 (44)18:16+7:0411:29
14Kjell LindblomH65 (15)20:41+7:0910:46
15Noel WaldenfjordH18 (27)15:17+2:316:53
15Sofia El HajjiD10 (27)15:10+5:2610:06
15Susanne BovalliusD50 (30)19:00+3:469:53
16Kenneth PetterssonH60 (18)22:14+7:4411:27
16Sara ForsbergD40 (25)22:24+7:0411:02
16Asbjörn GrøvlenH45 (44)15:10+2:217:05
17Isak WestringH16 (43)14:47+2:077:12
17Elsa ForsbergD12 (40)16:51+5:089:41
17Malin KvarnefalkD45 (36)20:20+4:4010:28
18Josef AnderssonÖppen motion 2 (44)20:06+8:5412:38
18Erik BovalliusH16 (43)14:48+2:087:13
18Amanda MörkforsD10 (27)16:09+6:2510:46
18Hugo SundelinU2 (45)18:06+7:4012:04
18Johan WestringH45 (44)15:40+2:517:19
19Ida PetterssonD10 (27)16:10+6:2610:46
19Bella PedersenD14 (49)14:01+4:058:08
19Stella ÖstblomD12 (40)17:36+5:5310:06
20Hampus NorrbyH20 (21)21:31+8:418:36
20Leif MörkforsH55 (25)18:51+5:389:17
21Albin KvarnefalkH20 (21)26:02+13:1210:24
21Maria EdvardssonD45 (36)21:26+5:4611:02
22Justus HedinU2 (45)18:42+8:1612:28
24Melker PalmH14 (65)13:35+3:507:20
25Vera EnbomD10 (27)22:24+12:4014:56
25Teresia WällstedtD45 (36)22:47+7:0711:44
26David NymanH10 (26)22:47+14:5415:49
27Frank SteinerH50 (50)17:08+4:047:43
28Sofia EdvardssonD16 (42)17:59+4:239:37
29Hampus SundbergH12 (56)18:14+8:0910:18
29Magdalena GrunderD45 (36)23:51+8:1112:17
30Thea LennartssonD14 (49)16:55+6:599:50
31Julia PetterssonD12 (40)23:15+11:3213:21
32Theodor Karlsson BrabieH16 (43)18:04+5:248:48
34Majken HedinD12 (40)24:14+12:3113:55
34Andreas GrunderH45 (44)16:59+4:107:56
35Sara AndersonÖppen motion 3 (93)22:56+8:279:23
35Erik WällstedtH14 (65)14:57+5:128:04
35Emma HusénD45 (36)40:42+25:0220:58
36Alice HallménD16 (42)20:54+7:1811:10
38Carl ÖrnebrandH12 (56)19:41+9:3611:07
39Björn BoströmÖppen motion 3 (93)23:24+8:559:35
39Nora HedinD16 (42)21:57+8:2111:44
40Martin StenbackH45 (44)19:06+6:178:55
41Viktor TofteH12 (56)21:42+11:3712:15
41Anton MörkforsH14 (65)15:54+6:098:35
42Anton WällstedtH16 (43)22:49+10:0911:07
43Helena NymanÖppen motion 3 (93)24:44+10:1510:08
47Simon AndersonH12 (56)26:10+16:0514:47
47Marcus GrunderH14 (65)16:59+7:149:10
49John NymanH12 (56)31:13+21:0817:38
51Oskar BartschH12 (56)31:40+21:3517:53
62Aleksandr ManoilovH21 (78)26:20+10:396:53
62Anton BartschH14 (65)24:47+15:0213:23
William JonssonInskolning (11)fullföljt
Folke WällstedtInskolning (11)fullföljt
Jannick Karlsson BrabieH14 (65)ej godkänd
Dora KockD21 (49)ej start
Ellinor HambergD16 (42)ej start
Maria PedersenD40 (25)ej start
Johan LundbäckH16 (43)ej start
Lars JonassonH70 (13)ej start
Jon SundbergH40 (25)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila