Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Snättringe SK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav Eggöy MarkhesterH10 (26)7:535:28
1Jörgen HectorH55 (25)13:136:30
1Rune RådeströmH75 (4)14:099:22
3Jesper LidmarH18 (27)13:19+0:335:59
3Robert WallstenH40 (25)15:25+0:416:56
5Frida HectorD18 (24)14:36+1:417:03
5Per KallhaugeH55 (25)15:05+1:527:25
6Ludvig Eggöy MarkhesterH12 (56)11:58+1:536:45
7Johan CallebergH18 (27)13:43+0:576:10
7Stefan Svensson GeliusH45 (44)14:20+1:316:41
7Peter GranathH35 (8)14:50+2:237:09
8Isak GeliusH16 (43)13:55+1:156:47
8Göran NilssonH60 (18)18:59+4:299:47
8Kristina TedhamreD20 (12)15:45+2:077:36
9Alva Lidström LauriD14 (49)12:41+2:457:22
10Ellen FlordalD10 (27)13:08+3:248:45
11Simon HectorH21 (78)17:30+1:494:34
12Torbjörn BergmanH60 (18)20:32+6:0210:35
12Johan LidmarH50 (50)15:37+2:337:02
13Elin WolgastD14 (49)13:06+3:107:36
14Stina BorängD40 (25)20:23+5:0310:02
15Tobias KarlssonH20 (21)16:34+3:446:37
15Fredrik Eggöy MarkhesterÖppen motion 1 (20)26:51+18:0818:54
17Thea GeliusD10 (27)15:57+6:1310:38
17Ella KarlssonD16 (42)15:38+2:028:21
18Valentin KoziavinH21 (78)18:02+2:214:43
20Anneli ChristieD40 (25)23:19+7:5911:29
21Karin FlordalD40 (25)23:56+8:3611:47
21Björn SalomonssonH55 (25)19:07+5:549:25
23Cecilia HectorD16 (42)16:51+3:159:00
24John WolgastH16 (43)15:22+2:427:29
26Josef FranzénH18 (27)20:01+7:159:00
26Kerstin ChristieD12 (40)19:56+8:1311:27
27Matilda FlordalU1 (33)15:08+7:4917:11
31Gittan GeliusD45 (36)24:13+8:3312:28
36Lilly ChristieD14 (49)20:03+10:0711:39
37Erik Lidström LauriH16 (43)19:06+6:269:19
38Andreas BorängH16 (43)19:37+6:579:34
42Per WolgastH50 (50)21:14+8:109:33
43James ChristieH45 (44)26:22+13:3312:19
46David HectorH21 (78)21:18+5:375:34
48Flavio PoltéraH21 (78)22:15+6:345:49
48Bo LauriÖppen motion 3 (93)25:45+11:1610:33
50Jesper AnderssonH21 (78)22:33+6:525:54
61Fredric JohanssonH21 (78)25:59+10:186:48Ladda ner rutt i gpx-format
83Lena BrobergÖppen motion 3 (93)35:54+21:2514:42
Hugo FlordalH40 (25)ej godkänd
Hugo AbelH10 (26)ej start
Karin AbelD35 (13)ej start
Molly GeliusD12 (40)ej start
Jakob TedhamreH16 (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila