Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Tullinge SK

95 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ella SjöbergD18 (24)12:556:14
1Henrik PerssonH40 (25)14:446:38
2Anna BlomgrenD70 (4)14:37+1:389:40
2Anna FlodmanÖppen motion 1 (20)11:16+2:337:56
2Simon ImarkH20 (21)12:52+0:025:08
2Monica HatlenD50 (30)15:25+0:118:01
3Wilma LeicktD14 (49)11:28+1:326:40
3Anna-Karin SundqvistD55 (9)13:04+0:177:52
4Karin LundbergD35 (13)16:17+0:518:01
4Alfred LängheimH16 (43)13:15+0:356:27
4Maria BrattD55 (9)13:32+0:458:09
4Gabriela EgerupÖppen motion 2 (44)14:04+2:528:50
4Per BerghH35 (8)13:26+0:596:29
4Kerstin ImarkD45 (36)17:07+1:278:49
5Oskar ForsbergH20 (21)13:58+1:085:35
6Anna-Karin OhlssonD60 (6)18:05+5:3511:31
6Lennart HävrénH65 (15)17:20+3:489:01
6Fanny BergmanD10 (27)11:53+2:097:55
6Lars NordinH50 (50)13:56+0:526:16
7Frida DäckforsD10 (27)12:26+2:428:17
8Isa FlodmanD10 (27)12:40+2:568:26
9Loa MattilaÖppen motion 1 (20)18:03+9:2012:42
9Kristin BerghD35 (13)17:23+1:578:33
9Cloe MatthewsU1 (33)9:13+1:5410:28
9Sofia PerssonD45 (36)18:01+2:219:17
10Göran OhlssonH60 (18)19:35+5:0510:05
10Peter MattilaÖppen motion 1 (20)18:07+9:2412:45
11Victor ImarkH20 (21)14:52+2:025:56
11Piero SannicoloH50 (50)15:31+2:276:59
12Eskil MyrbergerH10 (26)11:25+3:327:55
12Lisa SundbergÖppen motion 2 (44)18:01+6:4911:19
13Lina MatthewsD40 (25)19:19+3:599:30
13jenny eckerudÖppen motion 1 (20)20:14+11:3114:14
13Lovisa LängheimD18 (24)16:31+3:367:58
13Lars SjöbergH45 (44)15:02+2:137:01
14Hampus HatlenH16 (43)14:30+1:507:04
15Klara JunegardD14 (49)13:29+3:337:50
16Ella MatthewsD12 (40)16:13+4:309:19
16Stina NygrenD10 (27)15:20+5:3610:13
16Åsa SandD45 (36)19:47+4:0710:11
18Nellie BolinD12 (40)16:53+5:109:42
18Felix FlodmanH14 (65)12:59+3:147:01
18Lukas ArkängH20 (21)17:50+5:007:08
18Arvid MyrbergerH12 (56)15:36+5:318:48
18Stefan WisborgH40 (25)20:59+6:159:27
19Pauline LevinsonÖppen motion 2 (44)20:11+8:5912:41
19Ida NygrenD14 (49)14:01+4:058:08
19Jörgen AxelssonH50 (50)16:33+3:297:27
20Hilda TrofastD12 (40)17:51+6:0810:15
20Tove SjöbergD16 (42)16:20+2:448:44
20Jessica SjöbergÖppen motion 3 (93)19:12+4:437:52
21Tilda AnderssonD18 (24)19:36+6:419:28
22Leo WisborgH12 (56)16:02+5:579:03
22Asa hanssonÖppen motion 2 (44)21:56+10:4413:47
22Peter BergmanH45 (44)16:02+3:137:29
23Adam BrattH18 (27)18:19+5:338:15
23Rebecka HeinrupD21 (49)19:19+3:485:51
23Werner KöhlerH55 (25)23:57+10:4411:47
25Melker WisborgU1 (33)13:31+6:1215:21
25Nova MatthewsD14 (49)14:43+4:478:33
26Lovisa HöglundD45 (36)22:59+7:1911:50
28Emil HelanderH14 (65)13:54+4:097:30
29Maria HessleÖppen motion 2 (44)23:53+12:4115:01
30rikard EckerudÖppen motion 2 (44)24:26+13:1415:22
30Ida ForsénD21 (49)21:12+5:416:25
30Aron HöglundH12 (56)18:19+8:1410:20
31Ulrika WisborgÖppen motion 2 (44)24:46+13:3415:34
31Gustav MyrbergerH12 (56)18:27+8:2210:25
31Rudolf HersénH50 (50)18:02+4:588:07
32Alva BladhD16 (42)19:05+5:2910:12
32Filip HatlenH14 (65)14:51+5:068:01
33Emilia BergmanD14 (49)17:58+8:0210:26
34Emil AnderssonH21 (78)19:26+3:455:05
35Katja LeicktD16 (42)20:27+6:5110:56
36Frida JunegardD21 (49)22:06+6:356:41
39Robin BjörklundH16 (43)20:30+7:5010:00
40Fanny SundbergD14 (49)21:38+11:4212:34
40susanne irmeÖppen motion 2 (44)36:41+25:2923:04
40Mats KarlssonH50 (50)19:48+6:448:55
42Sandra Isaacs-EkenstedtÖppen motion 2 (44)42:13+31:0126:33
43Daniel EkenstedtÖppen motion 2 (44)42:18+31:0626:36
44Kimberly EkenstedtD14 (49)26:50+16:5415:36
50Albin HessleH12 (56)31:37+21:3217:51
53Magdalena Hoffsten-ArkängÖppen motion 3 (93)26:26+11:5710:50
58Örjan ArkängÖppen motion 3 (93)28:43+14:1411:46
58Axel TrofastH14 (65)21:20+11:3511:31
61Felix ArkängH14 (65)24:28+14:4313:13
62Anna MyrbergerÖppen motion 3 (93)29:32+15:0312:06
67Cleo MattilaÖppen motion 3 (93)32:01+17:3213:07
69Carin MattilaÖppen motion 3 (93)32:02+17:3313:07
79Jörgen DäckforsÖppen motion 3 (93)33:48+19:1913:51
Lena PerssonD14 (49)ej godkänd
Markus AdolfssonH21 (78)ej godkänd
Henrik TrofastH40 (25)ej godkänd
Henrik DufbergH55 (25)ej godkänd
Wilhelm BergmanH16 (43)ej start
Tintin KarlbergH21 (78)ej start
Albin AnderssonH20 (21)ej start
Klara BolinD18 (24)ej start
David TörnqvistH16 (43)ej start
Jörgen OhlinH35 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser