Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Täby OK

73 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan NäsmanH45 (44)12:495:59
2My RönnolsD60 (6)13:24+0:548:32
2Emma HagrotD20 (12)13:50+0:126:40
3Eva HallstenD40 (25)16:29+1:098:07
3Axel MålargårdH16 (43)13:01+0:216:20
3Willy LjungdellH70 (13)15:13+1:209:10
4Mats LundbladH70 (13)15:29+1:369:19
5Linda LönnebergD40 (25)16:52+1:328:18
6Lovisa NordquistD12 (40)13:42+1:597:52
6Otto BalckH16 (43)13:29+0:496:34
6Petra LjungdellD40 (25)16:55+1:358:20
7Elias TrossingH10 (26)10:07+2:147:01
7Erik NederheimH12 (56)12:00+1:556:46
7Johan PalmgrenH55 (25)15:51+2:387:48
9Julia HolmströmD10 (27)12:46+3:028:30
9Åsa SjölanderD40 (25)17:24+2:048:34
10Anton HänströmH18 (27)14:39+1:536:35
10Ulf CarnbyH65 (15)18:38+5:069:42
10Lars HagrotH60 (18)19:35+5:0510:05
10Ida HänströmD16 (42)15:01+1:258:01
11Hugo SjölanderH14 (65)12:08+2:236:33
12Ella LindqvistD12 (40)14:47+3:048:29
13Alma HallstenD12 (40)15:06+3:238:40
13Johan LindqvistÖppen motion 3 (93)17:56+3:277:20
14Max LindqvistH10 (26)12:47+4:548:52
16Martin TrossingH40 (25)19:43+4:598:52
18Josefine AnderssonD18 (24)17:46+4:518:34
19Erik BalckH10 (26)14:03+6:109:45
21Elin JavehedU2 (45)18:28+8:0212:18
21Filip SjölanderH10 (26)14:25+6:3210:00
21Fredrik HanssonH18 (27)17:27+4:417:51
22Christina Lövald HellbergÖppen motion 2 (44)21:56+10:4413:47
22Filip LindqvistH14 (65)13:22+3:377:13
23Alma BarkstedtD12 (40)18:50+7:0710:49
24Ella LjungdellD10 (27)21:11+11:2714:07
24Emelie HolmströmD12 (40)18:53+7:1010:51
24Ellen SkunckeD18 (24)26:09+13:1412:37
24Göran HanssonH55 (25)25:02+11:4912:19
25Ann-Charlotte SpangenbergD21 (49)19:26+3:555:53Ladda ner rutt i gpx-format
26Ella HallstenU1 (33)14:46+7:2716:46
26Mats AjlingH50 (50)17:07+4:037:42
27Lovisa NederheimD10 (27)30:01+20:1720:00
27Simon TrossingH12 (56)17:48+7:4310:03
29Rebecka JavehedD12 (40)22:05+10:2212:41
29Noa BerglundH14 (65)14:14+4:297:41
29Per SchölinH50 (50)17:41+4:377:57
31Marcus EkmanH16 (43)17:30+4:508:32
32Mikael NordquistH50 (50)18:14+5:108:12
33Helena FalkÖppen motion 3 (93)22:41+8:129:17
33Axel BalckH14 (65)14:56+5:118:04
34Fredrik AhlbergH16 (43)18:49+6:099:10
36Oskar NederheimH50 (50)19:13+6:098:39
37Erik SjölanderU2 (45)25:37+15:1117:04
37Tatiana LindqvistÖppen motion 2 (44)29:24+18:1218:29
37Elias LjungdellH14 (65)15:07+5:228:10
38Malin HanssonD16 (42)21:39+8:0311:34
39Iris AhlqvistU2 (45)30:33+20:0720:22
39Emilia HagrotD16 (42)21:57+8:2111:44
40Wilmer HagrotH12 (56)20:58+10:5311:50
41Robert JohanssonH21 (78)20:31+4:505:22
41Meja BerglundU2 (45)31:28+21:0220:58
43Klara SkunckeD14 (49)26:35+16:3915:27
45Mats EkmanH50 (50)26:11+13:0711:47
46Matilda SkunckeÖppen motion 3 (93)25:40+11:1110:31
54Elliot LjungdellH12 (56)43:57+33:5224:49
54Axel SchölinH14 (65)20:10+10:2510:54
61Anna TrossingÖppen motion 3 (93)29:21+14:5212:01
73Arne LindqvistÖppen motion 3 (93)33:03+18:3413:32
74Åsa SkunckeÖppen motion 3 (93)33:11+18:4213:35
78Robin LjungdellÖppen motion 3 (93)33:45+19:1613:49
82Eva HagrotÖppen motion 3 (93)35:33+21:0414:34
Wilmer LindqvistInskolning (11)fullföljt
Fredrika NordquistD14 (49)ej godkänd
Peter OlssonH60 (18)ej start
Göran HanssonH60 (18)ej start
Andrea WesterdahlD21 (49)ej start
Alma EmbretsenD16 (42)ej start
Philip ForngrenH16 (43)ej start
Elias JavehedH14 (65)ej start
Joakim BacklundH40 (25)ej start
Carolina JonsellD20 (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser