Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm (WRE)

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm (WRE)
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 1 maj 2018

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3

Tumba-Mälarhöjden OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joakim TörnrosH35 (8)12:276:00
2Ludvig LangeH14 (65)10:00+0:155:24
4Helen TörnrosD65 (10)16:59+2:1310:49
4Ingrid AndréD14 (49)11:35+1:396:44
5Åsa MårsellD35 (13)16:28+1:028:06
5Kerstin ÅbergD14 (49)12:01+2:056:59
6Mattias BomanH45 (44)14:16+1:276:40
8Alice LjungbergD12 (40)14:24+2:418:16
9Ebba AdebrantD18 (24)15:10+2:157:19
9Helena AdebrantD50 (30)16:12+0:588:26
9Ellinor ÖstervallD20 (12)15:47+2:097:37
10Elsa KällD14 (49)12:42+2:467:23
11Oskar EklövH10 (26)11:19+3:267:51
12Alexander KällH18 (27)14:45+1:596:38
13Elias AdebrantH16 (43)14:27+1:477:02
14Catrin SandelinD45 (36)19:09+3:299:52
17Viggo MårsellH10 (26)13:24+5:319:18
17Ruben HylanderH20 (21)17:06+4:166:50
20Isak SandelinH10 (26)14:13+6:209:52
22Rickard GunéeH40 (25)26:07+11:2311:45
22Charlotta ÖstervallD45 (36)21:30+5:5011:04
23Tim TörnblomH10 (26)14:57+7:0410:22
23Kim ÖrnbergH16 (43)15:21+2:417:29
24Magnus KjellstrandH45 (44)16:18+3:297:37
24Anders KällH45 (44)16:18+3:297:37
25Ludvig Svahn LindH14 (65)13:39+3:547:22
26Simon AdebrantH12 (56)17:36+7:319:56
26Patrik AdebrantH45 (44)16:22+3:337:38
27Vanja LifU2 (45)20:23+9:5713:35
28Stefan LjungbergÖppen motion 3 (93)21:38+7:098:51
32Mira MårsellU1 (33)19:15+11:5621:52
33Kajsa LjungbergD16 (42)19:12+5:3610:16
34Lydia HylanderD14 (49)18:39+8:4310:50
37Elsa LifD14 (49)20:39+10:4312:00
54Lena LjungbergÖppen motion 3 (93)26:35+12:0610:53
Staffan TörnrosH65 (15)ej godkänd
Hilda MårsellD12 (40)ej godkänd
Kristoffer HylanderH45 (44)ej godkänd
Daniel LindH21 (78)ej start
Johan GibergH20 (21)ej start
Ebba KolmodinD14 (49)ej start
Valter EdvardssonU2 (45)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila