Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholms City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholms City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 16 maj 2018

H17-

2 890 m, 340 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidR
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF15:125:15
2Ruslan GlebovOK Ravinen15:38+0:265:24
3Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering16:27+1:155:41
4Simon ImarkTullinge SK16:28+1:165:41
5Mårten BoströmIFK Lidingö SOK16:31+1:195:42
6Olle BoströmJärla Orientering17:09+1:575:56
7Kristoffer TengrothSundbybergs IK17:23+2:116:00
8Kalle BergmanOK Ravinen17:25+2:136:01
9Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF17:33+2:216:04
10Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK17:35+2:236:05
11Love BerzellOK Ravinen17:37+2:256:05
12Oskar EdvardssonJärfälla OK17:40+2:286:06
13Leonas MockunasHellas Orientering17:48+2:366:09
14Simon HectorSnättringe SK17:55+2:436:11
15Oskar ForsbergTullinge SK17:57+2:456:12
16Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL18:00+2:486:13
17Albin AnderssonOK Ravinen18:01+2:496:14
18Rasmus Møller JessOK Linné18:14+3:026:18
19David BejbomJärla Orientering18:15+3:036:18
20Magnus GlänneforsTullinge SK18:22+3:106:21
21Casper GidingKamrat och IF KIF18:30+3:186:24
22Jesper LidmarSnättringe SK18:36+3:246:26
23Jens RönnolsJärla Orientering18:42+3:306:28
24Simon SchusterIFK Lidingö SOK18:43+3:316:28
24Hannes SvahnOK Ravinen18:43+3:316:28
26Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK18:45+3:336:29
26Felix PerssonHaninge SOK18:45+3:336:29
28Jonas KjällCentrum OK18:49+3:376:30
29Bruno GodefroyOK Ravinen18:50+3:386:31
30Michael ReforsJärla Orientering18:51+3:396:31
31Jörgen OhlinTullinge SK18:52+3:406:31
31Viktor AntonssonEksjö SOK18:52+3:406:31
31Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK18:52+3:406:31
34Oscar BjörckJärla Orientering18:53+3:416:32
35Mathias HallJärla Orientering18:59+3:476:34
36Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK19:00+3:486:34
37Markus FredlundTullinge SK19:01+3:496:34
38Emil GrehnOK Rodhen19:06+3:546:36
39Timo MähönenIFK Lidingö SOK19:08+3:566:37
40Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF19:11+3:596:38
41Simon SkogmanMarkbygdens OK19:12+4:006:38
42Mattias ÅgrenCentrum OK19:13+4:016:38
43Simon LundinFinspångs SOK19:17+4:056:40
43Mattias MillingerJärla Orientering19:17+4:056:40
45Tintin KarlbergTullinge SK19:20+4:086:41
45Oskar SvenssonFinspångs SOK19:20+4:086:41
45Nils EdvardssonJärfälla OK19:20+4:086:41
45Johan PerssonAttunda OK19:20+4:086:41
49Johannes ÖhgrenOK Kåre19:22+4:106:42
50Alexander NilssonGotlands Bro OK19:25+4:136:43
51Anton SilierJärfälla OK19:30+4:186:44
52Gustav EklöfUlricehamns OK19:33+4:216:45
52Lukas OlmKils OK19:33+4:216:45
54Markus AdolfssonTullinge SK19:34+4:226:46
55Emil AnderssonTullinge SK19:39+4:276:47
55Oskar MalmbergIFK Umeå19:39+4:276:47
57Erik JanssonIFK Lidingö SOK19:41+4:296:48
58Robert JohanssonTäby OK19:51+4:396:52
59Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK19:52+4:406:52
60Hugo LindbärgOK Södertörn19:54+4:426:53
61Magnus YngvessonRobertsfors IK19:58+4:466:54
62Mattias JohanssonKamrat och IF KIF20:00+4:486:55
63Filip MöllerOK Södertörn20:02+4:506:55
64Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby20:10+4:586:58
65Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK20:11+4:596:59
66Johan KaminskyIF Hagen20:21+5:097:02
67Björn LundquistOK Ravinen20:23+5:117:03
67Christoffer EskilssonTullinge SK20:23+5:117:03
69Lukas GustavssonCentrum OK20:30+5:187:05
70Adam NymanCentrum OK20:31+5:197:05
71Fredrik PerssonDomnarvets GOIF20:34+5:227:06
71Tobias ForsénTullinge SK20:34+5:227:06
73Tobias KarlssonSnättringe SK20:39+5:277:08
73Hanmpus  OlesundOK Landehof20:39+5:277:08
75Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK20:45+5:337:10
75Jerk RönnolsCentrum OK20:45+5:337:10
77Victor SadaranganiJärla Orientering20:46+5:347:11
77Alexander SchandlOK Södertörn20:46+5:347:11
79Andreas NordforsStora Tuna OK20:47+5:357:11
80Robert HanningJärla Orientering20:53+5:417:13
81Oskar NordmarkCentrum OK20:55+5:437:14
81Conny ForsbergLånghundra IF20:55+5:437:14
81Andreas LundstenVittjärvs IK20:55+5:437:14
84Petter BodingIFK Lidingö SOK21:04+5:527:17
84Joakim SkärlénHaninge SOK21:04+5:527:17
86David HectorSnättringe SK21:09+5:577:19
87Ove OksvoldCentrum OK21:12+6:007:20
88Ola HultinOK Roslagen21:18+6:067:22
88Johan HedmanSöders-Tyresö21:18+6:067:22
90Viktor WohlgemuthOK Ravinen21:19+6:077:22
91Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK21:26+6:147:24
92Torbjörn LännevallOK Roslagen21:30+6:187:26
92Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK21:30+6:187:26
92Fredrik SoneAttunda OK21:30+6:187:26
92Henric FröbergTjalve IF Norrköping21:30+6:187:26
96Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK21:31+6:197:26
97Mikael KindbornOK Hällen21:33+6:217:27
98Jonas ÖhmanVäsby OK21:36+6:247:28
99Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF21:39+6:277:29
100Mats AnderssonOK Långberget21:43+6:317:30
101Hans LiwångIFK Lidingö SOK21:44+6:327:31
102Jonas ErlandssonRehns BK21:49+6:377:32
103Conny StrandbergGustavsbergs OK21:52+6:407:33
104Oskar HermanssonCentrum OK21:53+6:417:34
104Mikael NyströmOK Ravinen21:53+6:417:34
104Fredrik SetterqvistOK Södertörn21:53+6:417:34
107Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK21:54+6:427:34
108Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL21:59+6:477:36
108Johan GothCentrum OK21:59+6:477:36
110Hugo FlordalSnättringe SK22:01+6:497:37
111Robin GrankvistVäsby OK22:02+6:507:37
112Anders BrinkmanVandrarringen22:03+6:517:37
113Casper HedarOK Tor22:05+6:537:38
113Pontus GilleOK Roslagen22:05+6:537:38
115Martin  GrothKlubblös22:07+6:557:39
116Per OksvoldCentrum OK22:09+6:577:39Ladda ner rutt i gpx-format
117Henrik SundblomRånäs OK22:11+6:597:40
117Antonio SeriniIFK Lidingö SOK22:11+6:597:40
119Rasmus KihlSundbybergs IK22:15+7:037:41
119Håkan OlofssonÄrla IF22:15+7:037:41
121Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK22:16+7:047:42
122Jesper AnderssonSnättringe SK22:17+7:057:42
123Robert PedersenJärfälla OK22:19+7:077:43
124Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF22:21+7:097:44
125Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby22:22+7:107:44
125Ulrik IversAttunda OK22:22+7:107:44
125Douglas LundinSkogsluffarnas OK22:22+7:107:44
125Mats AjlingTäby OK22:22+7:107:44
129Peter LandénGustavsbergs OK22:26+7:147:45
130Mats WarvelinLånghundra IF22:27+7:157:46
131Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK22:30+7:187:47
132Johan WestringJärfälla OK22:31+7:197:47
133Johan LidmarSnättringe SK22:41+7:297:50
134Per ForsbergIFK Enskede22:43+7:317:51
135Eric RollerJärfälla OK22:46+7:347:52
135Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK22:46+7:347:52
137Magnus BergmanOK Kåre22:51+7:397:54
138Peter GranathSnättringe SK22:57+7:457:56
138Emil ThalinOK Älvsjö-Örby22:57+7:457:56
140Joakim BergBromma-Vällingby SOK22:58+7:467:56
141Klas BirgerssonLånghundra IF22:59+7:477:57
142Tobias AnderssonOK Österåker23:01+7:497:57
143John SolbreckLånghundra IF23:02+7:507:58
144Ulf BurmanGustavsbergs OK23:04+7:527:58
145Niklas EverittCentrum OK23:05+7:537:59
145Joakim OlssonVäsby OK23:05+7:537:59
147Henrik MorastHaninge SOK23:06+7:547:59
148Erik MattssonJärla Orientering23:07+7:557:59
149Martin GranqvistKamrat och IF KIF23:11+7:598:01
149Piero SannicoloTullinge SK23:11+7:598:01
149Mikael NybergHellas Orientering23:11+7:598:01
152Stefan GranathVäsby OK23:15+8:038:02
152Mats ÅbergOK Linné23:15+8:038:02
154Mats HainkeSnättringe SK23:16+8:048:03
155Joakim AlmtorpLånghundra IF23:22+8:108:05
156Martin LindskogOK Ravinen23:25+8:138:06
157Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK23:32+8:208:08
158Jon LindmarkCentrum OK23:35+8:238:09
158Ola KåbergOK Ravinen23:35+8:238:09
160Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby23:37+8:258:10
161Frank SteinerJärfälla OK23:39+8:278:11
161Magnus KarlssonCentrum OK23:39+8:278:11
163Roland PerssonSkarpnäcks OL23:40+8:288:11
164Ove RinnbäckOK Ravinen23:47+8:358:13
165Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK23:48+8:368:14
166Pär LiljaIFK Lidingö SOK23:53+8:418:15
167Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK23:54+8:428:16
168Anders HållbergIFK Lidingö SOK24:00+8:488:18
169Simon ÖsterlundVästerås SOK24:03+8:518:19
170Björn FredmanOK Älvsjö-Örby24:05+8:538:20
171Björn NyqvistJärla Orientering24:06+8:548:20
172Urban FreijOK Enen24:10+8:588:21
173Henrik FlordalKatrineholms OK24:11+8:598:22
174Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK24:13+9:018:22
174Michael AhlquistJärla Orientering24:13+9:018:22
176Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF24:17+9:058:24
177Love OttossonHaninge SOK24:21+9:098:25
177Lars SjöbergTullinge SK24:21+9:098:25
179Henrik SjögrenHaninge SOK24:23+9:118:26
180Johannes BladhTullinge SK24:25+9:138:26
181Christopher WilestedtAttunda OK24:28+9:168:27
181Kjell NordqvistWaxholms OK24:28+9:168:27
183Sebastian BolleSundbybergs IK24:31+9:198:28
184Erik WessbergJärfälla OK24:33+9:218:29
184Joachim WansölinOK Ravinen24:33+9:218:29
186Per ÖgrenBergnäsets AIK24:34+9:228:30
187Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK24:36+9:248:30
188Martin AhlströmIFK Enskede24:43+9:318:33
188Emil WippJärla Orientering24:43+9:318:33
190Stefan NorinSöders-Tyresö24:44+9:328:33
191Thomas CallebergSnättringe SK24:45+9:338:33
192Mark ÅkessonJärfälla OK24:46+9:348:34
193Fredrik NorlinIFK Mora OK24:47+9:358:34
194Lars SegermanSkarpnäcks OL24:49+9:378:35
195Tommy SchmidOL Trollelg24:50+9:388:35
196Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK24:56+9:448:37
197Anders LundJärfälla OK24:58+9:468:38
197Håkan DahlbäckOK Österåker24:58+9:468:38
199Anders  PlattJärla Orientering24:59+9:478:38
200Jacob SvenssonSöders-Tyresö25:03+9:518:40
200Johan LindqvistTäby OK25:03+9:518:40
202Persson KalleOK Österåker25:04+9:528:40
203Mats FryxellTullinge SK25:07+9:558:41
204Björn LönneSkarpnäcks OL25:08+9:568:41
205Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF25:17+10:058:44
206Daniel RejmentOK Linné25:19+10:078:45
206Krister  GumaeliusWaxholms OK25:19+10:078:45
208Alexander AlnessLånghundra IF25:20+10:088:45
208Erik CallebergSnättringe SK25:20+10:088:45
210Lars GerhardssonAttunda OK25:24+10:128:47
211Hans JonssonVäsby OK25:35+10:238:51
212Mats BernSnättringe SK25:39+10:278:52
213Lukas ArkängTullinge SK25:41+10:298:53
214Magnus StrömqvistAttunda OK25:53+10:418:57
215Duncan RobertsonSvaide Roma SOK25:58+10:468:59
216Jonas HellströmAttunda OK26:01+10:499:00
217Eric HuijsersHammarby IF OF26:02+10:509:00
218Lasse ForsbergOK Ravinen26:03+10:519:00
219Svante JonsellVallentuna-Össeby OL26:04+10:529:01
220Petter SkantzeIFK Lidingö SOK26:05+10:539:01
221Andreas JohnsonSigtuna OK26:06+10:549:01
222Matts AnderssonOK Ravinen26:08+10:569:02
223Göran EklundSkarpnäcks OL26:15+11:039:04
223Matz LarssonGustavsbergs OK26:15+11:039:04
225Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK26:16+11:049:05
226Henrik BladhTullinge SK26:17+11:059:05
227Henrik TrofastTullinge SK26:18+11:069:06
228Fredric JohanssonSnättringe SK26:20+11:089:06
229Stefan MarteliusAttunda OK26:22+11:109:07
230David GranathTjällmo-Godegårds OK26:23+11:119:07
230Josef FranzénSnättringe SK26:23+11:119:07
232Mikael SternJärla Orientering26:27+11:159:09
233Lars GrankvistTäby OK26:29+11:179:09
234Martin SkärlénHaninge SOK26:32+11:209:10
235Jan LavénGustavsbergs OK26:33+11:219:11
236Mattias HenrikssonCentrum OK26:46+11:349:15
236Fredrik MorastHaninge SOK26:46+11:349:15
236Mikael NordquistTäby OK26:46+11:349:15
239Olle StorellHaninge SOK26:51+11:399:17
240Rudolf HersénTullinge SK26:54+11:429:18
241Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK26:55+11:439:18
242Eddie BjärrenholtRånäs OK26:57+11:459:19
243Christer JohanssonOK Ravinen27:01+11:499:20
244Erik DanielsAttunda OK27:09+11:579:23
245Ludvig LarsendahlVästerås SOK27:10+11:589:24
246Cristian FranzénAnkarsrums OK27:27+12:159:29
247Björn RegerSöders-Tyresö27:35+12:239:32
248Roger TinglöfVäsby OK27:36+12:249:33
248Anders LindgrenLånghundra IF27:36+12:249:33
250Glenn WiderströmOK Ravinen27:40+12:289:34
251Peter BergmanTullinge SK27:43+12:319:35
252Anders BjörklundIFK Enskede27:45+12:339:36
253Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF27:48+12:369:37
254Jonas SjöblomAttunda OK27:49+12:379:37
255Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK28:23+13:119:49
256Fredrik AlzénGustavsbergs OK28:25+13:139:49
257Gunnar SvanbergJärfälla OK28:27+13:159:50
258Tomas SandqvistVäsby OK28:28+13:169:51
259Magnus LennartssonJärfälla OK28:29+13:179:51
260Örjan SahlOK Klemmingen28:31+13:199:52
261Torbjörn OhlssonHaninge SOK28:38+13:269:54
262Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK28:39+13:279:54
263Elis  NordströmKils OK28:41+13:299:55
264Rolf KarlssonJärla Orientering28:44+13:329:56
265Robin ErikssonOK Roslagen28:45+13:339:56
266Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK28:48+13:369:57
267Oskar NederheimTäby OK28:53+13:419:59
268Hans TarandiIFK Lidingö SOK28:54+13:4210:00
268Sven-Anders OlssonAttunda OK28:54+13:4210:00
270Nils-Robert PerssonTullinge SK29:09+13:5710:05
271Torbjörn GillsparrOK Österåker29:13+14:0110:06
272Stefan LindvallHaninge SOK29:26+14:1410:11
273Jonas GoldJärfälla OK29:27+14:1510:11
273Per ÖhlundGustavsbergs OK29:27+14:1510:11
275Fredrik JonssonAttunda OK29:36+14:2410:14
276Erik DyreliusSnättringe SK29:41+14:2910:16
277Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK29:43+14:3110:16
278Tim SolemKlubblös29:54+14:4210:20
279Peter WippJärla Orientering30:01+14:4910:23
280Gunnar SkärlénHaninge SOK30:05+14:5310:24
281Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK30:10+14:5810:26
282Leif MörkforsJärfälla OK30:24+15:1210:31
283Patric De BoussardIFK Enskede30:41+15:2910:37
284Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK30:43+15:3110:37
285Yngve RahlénOK Ravinen30:44+15:3210:38
286Jonatan LindellGustavsbergs OK30:46+15:3410:38
287Matz TapperBromma-Vällingby SOK30:57+15:4510:42
288Tommy WendtHellas Orientering31:06+15:5410:45
289Arne KvarnefalkJärfälla OK31:24+16:1210:51
290Mats LundbladTäby OK31:30+16:1810:53
291Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK31:35+16:2310:55
292Torbjörn TrondsetNynäshamns OK31:50+16:3811:00
293Göran ModinBromma-Vällingby SOK32:03+16:5111:05
294Per WolgastSnättringe SK32:08+16:5611:07
295Johan StridhAttunda OK32:36+17:2411:16
296James ChristieSnättringe SK32:54+17:4211:23
297Matts BjörkeSöders-Tyresö33:01+17:4911:25
298Aytürk DüzenKlubblös33:12+18:0011:29
299Stefan NordströmSigtuna OK33:24+18:1211:33
300Joakim  JörgensenTumba-Mälarhöjden OK33:25+18:1311:33
301Björn SalomonssonSnättringe SK33:34+18:2211:36
302Lennart HävrénTullinge SK33:53+18:4111:43
303Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK34:02+18:5011:46
304Per  GustafssonVallentuna-Össeby OL34:45+19:3312:01
305Torbjörn WrighedMotala AIF OL35:07+19:5512:09
306Werner KöhlerTullinge SK35:32+20:2012:17
307Magnus  HaraldssonGustavsbergs OK36:33+21:2112:38
308Mårten KällmanSöders-Tyresö37:05+21:5312:49
309Fredrik HanssonTäby OK37:06+21:5412:50
310Tage SandbergBromma-Vällingby SOK37:24+22:1212:56
311Tomas EklundSkogsluffarnas OK37:37+22:2513:00
312Johan BalckTäby OK38:27+23:1513:18
313Per StridOK Roslagen39:22+24:1013:37
314Anthony LoccisanoKlubblös40:02+24:5013:51
315Per LjungStockholms OK45:52+30:4015:52
316Per WesterlundSkogsluffarnas OK48:37+33:2516:49
Anders ÖnerudOK Ravinenej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Christopher LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Magnus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Curt RahlénOK Ravinenej godkänd
Harald MildGustavsbergs OKej godkänd
Christer HördellStockholms OKej godkänd
Henrik ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Erik AnderssonOK Österåkerej godkänd
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Alf JanssonSkarpnäcks OLej godkänd
Örjan AhnoffCentrum OKej godkänd
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd
Timo GierlichKlubblösej godkänd
Gustaf EricsonJärla Orienteringej godkänd
Sven WigertzLånghundra IFej godkänd
William HultqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Urban  SelanderSkarpnäcks OLej godkänd
Daniel Holmström WikellCentrum OKej godkänd
Oskar BacklundÄrla IFej godkänd
Tomas BjörelindJärla Orienteringej godkänd
Jörgen HectorSnättringe SKej godkänd
Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpinej godkänd
Oliver HagmanOK Roslagenej start
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start
Mattias ÖstholmNynäshamns OKej start
Niclas LidströmFrösö IFej start
Hans UtbultJärla Orienteringej start
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej start
Albin KvarnefalkJärfälla OKej start
Henrik SandströmOK Ravinenej start
Lars LandströmLånghundra IFej start
Håkan PalmOK Klemmingenej start
Joel LännevallOK Roslagenej start
Niclas SjögrenHaninge SOKej start
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej start
Jacob KällströmVallentuna-Össeby OLej start
Linus RisplingCentrum OKej start
Per GrywenzOK Linnéej start
Olle SjöforsOK Älmeej start
Viktor LindbergOK Roslagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser