Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholms City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholms City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 16 maj 2018

H14

1 950 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus SteneboAttunda OK13:43
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK14:21+0:38
3Jonatan AndersonJärfälla OK15:07+1:24
4Jesper ÅkessonJärfälla OK15:23+1:40
5Henrik SvenssonOK Ravinen15:57+2:14
6Hannes LindqvistIFK Enskede15:59+2:16
7Niklas ErlandssonOK Södertörn16:10+2:27
8Viktor SoneAttunda OK16:18+2:35
9Johan FochsenWaxholms OK16:27+2:44
10Elis Forsberg RundströmIFK Enskede16:50+3:07
11Rasmus LindblomGustavsbergs OK17:02+3:19
12Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF17:12+3:29
13Simon StridhSkogsluffarnas OK17:16+3:33
14Björn RennerOK Södertörn17:21+3:38
15Linus ForsbergOK Ravinen17:35+3:52
16Elis IversAttunda OK17:41+3:58
17Erik LundquistOK Ravinen17:47+4:04
18Edvin ForsbergOK Ravinen18:11+4:28
19Simon LundellOK Österåker18:14+4:31
20Justus ArenanderSkarpnäcks OL18:26+4:43
21Linus NilssonOK Österåker18:29+4:46
22Teo BeinhoffGustavsbergs OK18:30+4:47
23Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK18:32+4:49
24Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK18:39+4:56
25Hugo SjölanderTäby OK18:53+5:10
26Melker PalmJärfälla OK19:33+5:50
27Noa BerglundTäby OK19:38+5:55
28Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK19:42+5:59
29Filip HatlenTullinge SK19:52+6:09
30Marcus GrunderJärfälla OK20:00+6:17
30Emil FranzénSundbybergs IK20:00+6:17
32Rasmus LundströmVäsby OK20:05+6:22
33Ivar GentzJärla Orientering20:09+6:26
34Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK20:14+6:31
35Felix DavidssonSöders-Tyresö20:39+6:56
36Filip LindqvistTäby OK20:49+7:06
37Filip  WidénHellas Orientering20:52+7:09
38Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK21:00+7:17
39Anton MörkforsJärfälla OK21:20+7:37
40Olle  ThimbergSöders-Tyresö21:31+7:48
41August OldingTäby OK21:37+7:54
42Malte AlbinssonOK Österåker21:39+7:56
43Ludvig FerdmanTullinge SK21:45+8:02
44David RyderåsWaxholms OK22:03+8:20
45Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF22:26+8:43
46Axel BalckTäby OK22:34+8:51
47Folke KåbergOK Ravinen23:37+9:54
48Rasmus HedarOK Tor24:14+10:31
49Elias LjungdellTäby OK24:15+10:32
50Peter LindvallHaninge SOK24:50+11:07
51Linus SkattOK Södertörn24:59+11:16
52Axel TrofastTullinge SK25:00+11:17
53Erik WällstedtJärfälla OK25:30+11:47
54Melker KronqvistOK Klemmingen26:10+12:27
55Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK26:37+12:54
56Melvin EkSundbybergs IK27:26+13:43
57Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK28:06+14:23
58Viktor SandqvistVäsby OK28:59+15:16
59Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK30:04+16:21
60Alexander MagnvallOK Södertörn53:30+39:47
61Hugo LindskogOK Ravinen1:25:16+1:11:33
Joel WallnerAttunda OKej godkänd
Marcus BarbozaAttunda OKej start
Morris RassètBromma-Vällingby SOKej start
Emil HelanderTullinge SKej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OKej start
Teo StruckOK Ravinenej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser