Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholms City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholms City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 16 maj 2018

D12

1 500 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen AnelandOK Ravinen9:23
2Tove OlssonOK Södertörn9:31+0:08
3Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF10:32+1:09
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:56+1:33
5Ingrid JohanssonSundbybergs IK11:02+1:39
6Lovisa NordquistTäby OK11:18+1:55
7Alice HellbergSundbybergs IK11:37+2:14
8Märta AhlquistJärla Orientering12:02+2:39
9Hilda BohmanHellas Orientering12:34+3:11
10Ebba WestringJärfälla OK12:35+3:12
11Emelie HolmströmTäby OK13:00+3:37
12Ella LindqvistTäby OK13:13+3:50
13Stina PedersenJärfälla OK13:17+3:54
14Elsa ForsbergJärfälla OK13:28+4:05
15Alice HedinIFK Lidingö SOK13:40+4:17
16Vera SkantzeIFK Lidingö SOK13:44+4:21
17Saga BeinhoffGustavsbergs OK13:51+4:28
18Britta BörjessonJärla Orientering13:56+4:33
19Sofie LindellGustavsbergs OK14:24+5:01
20Stella ÖstblomJärfälla OK15:30+6:07
21Hilda TrofastTullinge SK15:31+6:08
22Bodil JohanssonSundbybergs IK16:03+6:40
23Fanny BergmanTullinge SK16:21+6:58
24Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK16:43+7:20
25Paulina AlzénGustavsbergs OK16:53+7:30
26Ida WarvelinLånghundra IF17:05+7:42
27Linda StrömqvistAttunda OK17:13+7:50
28Sara LiwångIFK Lidingö SOK17:23+8:00
29Sara StrömqvistAttunda OK17:26+8:03
30Greta SandvikAttunda OK17:31+8:08
31Viola HolmströmOK Ravinen20:30+11:07
32Julia PetterssonJärfälla OK20:36+11:13
33Ida PetterssonJärfälla OK20:43+11:20
34Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK28:51+19:28
35Nora AhlströmIFK Enskede29:24+20:01
36Elin StorellHaninge SOK45:03+35:40
Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OKej start
Ingrid TillegårdSundbybergs IKej start
Alma HallstenTäby OKej start
Frida DäckforsTullinge SKej start
Maja FalkSundbybergs IKej start
Alma BarkstedtTäby OKej start
Anna FranklingIFK Lidingö SOKej start
Kerstin ChristieSnättringe SKej start
Tuva HolmströmOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser