Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholms City Cup, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholms City Cup, #1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 16 maj 2018

OK Ravinen

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ellen AnelandD129:236:15
1Amanda GranqvistD1621:347:40
2Ruslan GlebovH17-15:38+0:265:24
5Henrik SvenssonH1415:57+2:148:10
6Rebecca WaldenfjordD17-20:08+3:067:00
7Hedda RöstinD1623:49+2:158:28
8Kalle BergmanH17-17:25+2:136:01
10Max JunlénU221:59+6:5714:22
11Emma AlmgrenD1624:42+3:088:47
11Love BerzellH17-17:37+2:256:05
14Oscar LundquistH1211:09+2:487:23
15Niklas WansölinÖppen motion 317:22+2:048:23
15Linus ForsbergH1417:35+3:529:01
16Olle KallurH1622:13+2:517:52
17Albin AnderssonH17-18:01+2:496:14
17Erik LundquistH1417:47+4:049:07
17Martin RinnbäckH1622:26+3:047:57
18Edvin ForsbergH1418:11+4:289:19
24Hannes SvahnH17-18:43+3:316:28
25Hanna HänströmD17-21:50+4:487:36
26Frida ForsbergD17-21:52+4:507:37
27Leo JunlénU231:15+16:1320:25
28Johanna AlmgrenD1629:03+7:2910:20
29Gustav LübckeH1214:18+5:579:28
29Bruno GodefroyH17-18:50+3:386:31
31Viola HolmströmD1220:30+11:0713:40
37Ture LindskogH1215:42+7:2110:23
38Albin LindskogH1626:22+7:009:20
39Anna EkD17-23:38+6:368:14
39Sanna RinnbäckD1423:21+8:4112:33
42Arvid RundströmH1217:19+8:5811:28
43Ellinor LangeÖppen motion 320:18+5:009:48
43Vendela RundströmD1425:26+10:4613:40
47Malin LindskogD17-24:10+7:088:25
47Folke KåbergH1423:37+9:5412:06
50Hugo NyströmH1233:04+24:4321:53
51Amanda KarlssonD17-24:22+7:208:29
53Tone AlbrektssonD17-24:23+7:218:29
58Kristina AnelandD17-24:41+7:398:36
61Hugo LindskogH141:25:16+1:11:3343:43
67Björn LundquistH17-20:23+5:117:03
90Viktor WohlgemuthH17-21:19+6:077:22
91Tilda AnderssonD17-26:43+9:419:18
99Viktoria HelmerssonD17-27:00+9:589:24
104Mikael NyströmH17-21:53+6:417:34
109Anna LundquistD17-27:33+10:319:35
130Anette ÖnerudD17-28:54+11:5210:04
141Ewa AlbrektssonD17-29:27+12:2510:15
146Evelina BergD17-29:57+12:5510:26
156Martin LindskogH17-23:25+8:138:06
158Ola KåbergH17-23:35+8:238:09
164Ove RinnbäckH17-23:47+8:358:13
172Therese HolmströmD17-32:56+15:5411:28
178Gunilla BergÖppen motion 335:31+20:1317:09
184Joachim WansölinH17-24:33+9:218:29
200Annakarin RahlénÖppen motion 344:11+28:5321:20
203Heidi BjerkhaugÖppen motion 345:02+29:4421:45
212Sanna-Kaisa NyströmD17-40:59+23:5714:16
218Lasse ForsbergH17-26:03+10:519:00
222Matts AnderssonH17-26:08+10:569:02
243Christer JohanssonH17-27:01+11:499:20
250Glenn WiderströmH17-27:40+12:289:34
285Yngve RahlénH17-30:44+15:3210:38
Anders ÖnerudH17-ej godkänd
Curt RahlénH17-ej godkänd
Gustav NyströmH12ej godkänd
Henrik SandströmH17-ej start
Teo StruckH14ej start
Ann GranqvistD17-ej start
Tuva HolmströmD12ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser