Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #2
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 23 maj 2018

H17-

2 810 m, 335 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ruslan GlebovOK Ravinen13:45
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF13:52+0:07
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK14:46+1:01
4Erik BerzellJärla Orientering14:50+1:05
5Olle BoströmJärla Orientering14:55+1:10
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK14:56+1:11
7Albin AnderssonOK Ravinen14:57+1:12
7Simon ImarkTullinge SK14:57+1:12
9Martin  HerbertTäby OK14:59+1:14
10Oscar BjörckJärla Orientering15:05+1:20
10Victor ImarkTullinge SK15:05+1:20
12Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:12+1:27
13Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering15:16+1:31
14Erik HerneOK Ravinen15:19+1:34
15Kalle BergmanOK Ravinen15:20+1:35
15Jonas GustafssonOK Kåre15:20+1:35
17Love BerzellOK Ravinen15:21+1:36
18Ludvig ErikssonKils OK15:22+1:37
19Oskar EdvardssonJärfälla OK15:23+1:38
20Ole HennselerMTV Seesen15:29+1:44
21Oskar ForsbergTullinge SK15:30+1:45
22Jens RönnolsJärla Orientering15:37+1:52
23Simon LundinFinspångs SOK15:39+1:54
24Tintin KarlbergTullinge SK15:40+1:55
25Viktor JanrikOK Linné15:41+1:56
26Erik JanssonIFK Lidingö SOK15:42+1:57
27Felix PerssonHaninge SOK15:43+1:58
28Simon SchusterIFK Lidingö SOK15:44+1:59
29Casper GidingKamrat och IF KIF15:46+2:01
29Viktor SilvemarkÄrla IF15:46+2:01
31Magnus GlänneforsTullinge SK15:51+2:06
32Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK15:55+2:10
33Michael ReforsJärla Orientering15:59+2:14
33Rasmus Møller JessOK Linné15:59+2:14
35David BejbomJärla Orientering16:07+2:22
35Mathias HallJärla Orientering16:07+2:22
37Mikael NilssonSnättringe SK16:12+2:27
38Oskar SvenssonFinspångs SOK16:14+2:29
39Oskar MalmbergIFK Umeå16:15+2:30
40Jonas KjällCentrum OK16:19+2:34
41Anton KällströmSala OK16:20+2:35
42Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö16:26+2:41
43Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK16:30+2:45
44Viktor AntonssonEksjö SOK16:34+2:49
44Nick BarrableOK Ravinen16:34+2:49
46Filip MöllerOK Södertörn16:37+2:52
46Joel LännevallOK Roslagen16:37+2:52
48Emil GrehnOK Rodhen16:40+2:55
49Emil AnderssonTullinge SK16:41+2:56
50Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK16:44+2:59
51Göran ThimbergSöders-Tyresö16:46+3:01
52Per LindmanFinspångs SOK16:47+3:02
52Simon SkogmanMarkbygdens OK16:47+3:02
54Hannes SvahnOK Ravinen16:52+3:07
54Nils EdvardssonJärfälla OK16:52+3:07
56Jörgen OhlinTullinge SK16:53+3:08
57Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF16:55+3:10
58Markus AdolfssonTullinge SK17:04+3:19
59Anton SundinSträngnäs-Malmby OL17:06+3:21
60Hugo LindbärgOK Södertörn17:08+3:23
60Alexander NilssonGotlands Bro OK17:08+3:23
62Mattias IvaresOK Södertörn17:09+3:24
62Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF17:09+3:24
64Victor SadaranganiJärla Orientering17:11+3:26
65Magnus  YngvessonRobertsfors IK17:13+3:28
66Björn LundquistOK Ravinen17:14+3:29
66Adam NymanCentrum OK17:14+3:29
68Johannes ÖhgrenOK Kåre17:15+3:30
69Bruno GodefroyOK Ravinen17:19+3:34
69Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK17:19+3:34
71Casper HedarOK Tor17:23+3:38
72Anders WidegrenMälarö SOK17:32+3:47
72Mattias JohanssonKamrat och IF KIF17:32+3:47
74Per EkNyköpings OK17:35+3:50
75Rasmus KihlSundbybergs IK17:36+3:51
76Niklas  MannbergHögåkers OK17:38+3:53
77Christoffer EskilssonTullinge SK17:39+3:54
78Dan WesterJärla Orientering17:47+4:02
78Martin NilssonSnättringe SK17:47+4:02
78Andreas NordforsStora Tuna OK17:47+4:02
81Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL17:48+4:03
82Petter BodingIFK Lidingö SOK17:49+4:04
82Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK17:49+4:04
84Tomas HolmbergCentrum OK17:50+4:05
85Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK17:53+4:08
86Dan EngbergJärla Orientering17:58+4:13
87Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK17:59+4:14
88Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö18:01+4:16
89Johan PerssonAttunda OK18:02+4:17
90Thomas PetterssonAttunda OK18:06+4:21
91Oskar NordmarkCentrum OK18:07+4:22
92Tobias KarlssonSnättringe SK18:08+4:23
93David HectorSnättringe SK18:12+4:27
94Joakim PerssonHaninge SOK18:18+4:33
95Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK18:21+4:36
96Alexander SchandlOK Södertörn18:23+4:38
97Mattias ÅgrenCentrum OK18:24+4:39
98Johan KärrströmTullinge SK18:26+4:41
99Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin18:28+4:43
100Henrik SjögrenHaninge SOK18:29+4:44
101Hampus OlesundOK Landehof18:31+4:46
101Patric De BoussardIFK Enskede18:31+4:46
103Joakim SkärlénHaninge SOK18:38+4:53
104Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:44+4:59
104Kristoffer EdshageCentrum OK18:44+4:59
106Erik MattssonJärla Orientering18:46+5:01
107Pontus GilleOK Roslagen18:47+5:02
107Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL18:47+5:02
109Love OttossonHaninge SOK18:48+5:03
110Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK18:52+5:07
110Mikael NybergHellas Orientering18:52+5:07
112Jörgen HectorSnättringe SK18:53+5:08
113Urban SelanderSkarpnäcks OL19:00+5:15
114Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL19:01+5:16
115Torbjörn LännevallOK Roslagen19:03+5:18
116Pär LiljaIFK Lidingö SOK19:05+5:20
117Tobias AnderssonOK Österåker19:06+5:21
117Joel UddMarkbygdens OK19:06+5:21
119Hans LiwångIFK Lidingö SOK19:07+5:22
120Sven WigertzLånghundra IF19:09+5:24
121Magnus  BacklundKlubblös19:10+5:25
122Henrik SundblomRånäs OK19:12+5:27
122Christopher WilestedtAttunda OK19:12+5:27
124Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK19:14+5:29
124Ola HultinOK Roslagen19:14+5:29
126Lars JakobssonCentrum OK19:19+5:34
126Henric FröbergTjalve IF Norrköping19:19+5:34
126Viktor WohlgemuthOK Ravinen19:19+5:34
129Linus RisplingCentrum OK19:21+5:36
130Per ForsbergIFK Enskede19:22+5:37
130Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK19:22+5:37
132Mikael NyströmOK Ravinen19:26+5:41
133Oskar BacklundÄrla IF19:28+5:43
134Oskar HermanssonCentrum OK19:32+5:47
135Johan WestringJärfälla OK19:35+5:50
136Johan LindqvistTäby OK19:36+5:51
136Tommy SchmidOL Trollelg19:36+5:51
138Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby19:37+5:52
139Eric RollerJärfälla OK19:38+5:53
139Christer AlmHagaby GoIF Örebro19:38+5:53
141Ove OksvoldCentrum OK19:40+5:55
142Mats HainkeSnättringe SK19:44+5:59
142Peter GranathSnättringe SK19:44+5:59
144Martin KarlssonCentrum OK19:45+6:00
145Douglas LundinSkogsluffarnas OK19:48+6:03
146Jonas ErlandssonRehns BK19:51+6:06
146Michael AhlquistJärla Orientering19:51+6:06
146Joakim BergBromma-Vällingby SOK19:51+6:06
149Ulf BurmanGustavsbergs OK19:58+6:13
149Simon ÖsterlundVästerås SOK19:58+6:13
151Ola CarlénBromma-Vällingby SOK20:00+6:15
151Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK20:00+6:15
153Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK20:01+6:16
153Håkan DahlbäckOK Österåker20:01+6:16
153Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK20:01+6:16
156Hampus NorrbyJärfälla OK20:04+6:19
156Olle SjöforsOK Älme20:04+6:19
158Daniel HalvardssonNässjö OK20:06+6:21
159Mats AjlingTäby OK20:08+6:23
160Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK20:11+6:26
161Roland PerssonSkarpnäcks OL20:14+6:29
161Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF20:14+6:29
161Jon LindmarkCentrum OK20:14+6:29
164Hugo FlordalSnättringe SK20:15+6:30
164Mikael KindbornOK Hällen20:15+6:30
166Emil ThalinOK Älvsjö-Örby20:24+6:39
166Jacob SvenssonSöders-Tyresö20:24+6:39
168Stefan GranathVäsby OK20:27+6:42
169Alexander AlnessLånghundra IF20:28+6:43
170Jonas GidingVallentuna-Össeby OL20:29+6:44
171Lasse ForsbergOK Ravinen20:30+6:45
172Per OksvoldCentrum OK20:32+6:47
172Johan LidmarSnättringe SK20:32+6:47
172Per EdvallSkarpnäcks OL20:32+6:47
175Kjell NordqvistWaxholms OK20:33+6:48
176Daniel RejmentOK Linné20:35+6:50
177Martin AhlströmIFK Enskede20:41+6:56
178Magnus LindblomGustavsbergs OK20:42+6:57
179Joakim OlssonVäsby OK20:43+6:58
179Patrik BlidefalkOK Södertörn20:43+6:58
181Ulrik IversAttunda OK20:48+7:03
181Andreas GrunderJärfälla OK20:48+7:03
183Piero SannicoloTullinge SK20:51+7:06
184Frank SteinerJärfälla OK20:55+7:10
184Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK20:55+7:10
186Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF20:56+7:11
187Andreas JohnsonSigtuna OK20:59+7:14
188John SolbreckLånghundra IF21:03+7:18
189Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby21:06+7:21
190Christopher LindqvistIFK Enskede21:07+7:22
191Mattias RobertsonCentrum OK21:08+7:23
192Andreas MagnvallOK Södertörn21:10+7:25
193Emil HåsteenRånäs OK21:11+7:26
194Erikas GudonisOSK Sakas21:15+7:30
195Mats FryxellTullinge SK21:16+7:31
195Lars KlassonOK Ravinen21:16+7:31
195Jörgen BatzSkarpnäcks OL21:16+7:31
198Peter LandénGustavsbergs OK21:17+7:32
199Krister GumaeliusWaxholms OK21:23+7:38
200Jonas HellströmAttunda OK21:24+7:39
201Joachim WansölinOK Ravinen21:27+7:42
202Martin Dahlgren-RosénGustavsbergs OK21:29+7:44
203Niklas WansölinOK Ravinen21:30+7:45
204Magnus GrafströmCentrum OK21:32+7:47
204Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK21:32+7:47
206Oliver HagmanOK Roslagen21:36+7:51
207Jonas  RinnbäckOK Ravinen21:40+7:55
208Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK21:42+7:57
209Johan AnemyrNässjö OK21:43+7:58
210Anders  PlattJärla Orientering21:47+8:02
211Anton AlverbäckCentrum OK21:48+8:03
212Patrik FriskGustavsbergs OK21:49+8:04
213Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF21:56+8:11
214Thomas CallebergSnättringe SK22:05+8:20
215Mats BernSnättringe SK22:06+8:21
216Urban FreijOK Enen22:09+8:24
217Fredrik MorastHaninge SOK22:10+8:25
218Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK22:12+8:27
218Roger TinglöfVäsby OK22:12+8:27
218William HultqvistVallentuna-Össeby OL22:12+8:27
221Jan LavénGustavsbergs OK22:13+8:28
222Magnus LennartssonJärfälla OK22:17+8:32
223Michael GranqvistOK Ravinen22:18+8:33
224Lars GerhardssonAttunda OK22:19+8:34
225Henrik MorastHaninge SOK22:21+8:36
226Anders BjörklundIFK Enskede22:22+8:37
226Peter BergmanTullinge SK22:22+8:37
228Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL22:24+8:39
229Anders LindgrenLånghundra IF22:25+8:40
229Peter HambäckLånghundra IF22:25+8:40
231Åke SvenssonHammarby IF OF22:26+8:41
231Emil WippJärla Orientering22:26+8:41
233Harald MildGustavsbergs OK22:40+8:55
233Jonas GoldJärfälla OK22:40+8:55
235Björn LönneSkarpnäcks OL22:44+8:59
235Staffan ZillingOK Södertörn22:44+8:59
237Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK22:52+9:07
238Hans JonssonVäsby OK22:53+9:08
239Sebastian BolleSundbybergs IK22:54+9:09
240Stefan MarteliusAttunda OK22:57+9:12
241Magnus StrömqvistAttunda OK22:58+9:13
242Erik WessbergJärfälla OK23:00+9:15
243Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK23:03+9:18
244Ove RinnbäckOK Ravinen23:06+9:21
245Svante JonsellVallentuna-Össeby OL23:10+9:25
246Ronnie PetterssonHaninge SOK23:18+9:33
246Christer JohanssonOK Ravinen23:18+9:33
246Håkan PalmOK Klemmingen23:18+9:33
249Matz LarssonGustavsbergs OK23:20+9:35
250Mikael SternJärla Orientering23:27+9:42
251Henrik DufbergTullinge SK23:30+9:45
252Niclas NilssonOK Österåker23:38+9:53
252Adam BäckströmKlubblös23:38+9:53
252Erik DanielsAttunda OK23:38+9:53
255Tomas MovinSnättringe SK23:40+9:55
256Mattias HenrikssonCentrum OK23:41+9:56
256Torbjörn OhlssonHaninge SOK23:41+9:56
258Christophe HerlyOK Södertörn23:47+10:02
259Nicklas DoyleSkarpnäcks OL23:48+10:03
259Anders AbelSnättringe SK23:48+10:03
261Eddie BjärrenholtRånäs OK23:49+10:04
262Thierry ReignierJärfälla OK23:50+10:05
263Fredrik AlzénGustavsbergs OK23:51+10:06
264Jörgen StegardSkarpnäcks OL23:54+10:09
265Henrik BodingIFK Lidingö SOK23:58+10:13
266Erik DyreliusSnättringe SK24:02+10:17
266Yngve RahlénOK Ravinen24:02+10:17
268Jan  EskilssonHaninge SOK24:06+10:21
269Robin ErikssonOK Roslagen24:08+10:23
270Bengt  NilssonKlubblös24:14+10:29
271Lars ForsstedtSöders-Tyresö24:15+10:30
272Anders ÖnerudOK Ravinen24:45+11:00
273Torbjörn GillsparrOK Österåker24:47+11:02
273Matts AnderssonOK Ravinen24:47+11:02
275Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK24:50+11:05
276Johan TirénSkogsluffarnas OK24:53+11:08
277Olle StorellHaninge SOK25:06+11:21
278Per ÖhlundGustavsbergs OK25:09+11:24
278Henrik LundgrenCentrum OK25:09+11:24
280Jonatan LindellGustavsbergs OK25:13+11:28
281Tommy AnderssonSöders-Tyresö25:14+11:29
282Harald BauerIFK Lidingö SOK25:20+11:35
283Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK25:24+11:39
284Lars ÖhrmanStockholms OK25:26+11:41
285Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK25:34+11:49
286Stefan LindvallHaninge SOK25:44+11:59
287Örjan SahlOK Klemmingen25:56+12:11
288Göran ModinBromma-Vällingby SOK25:58+12:13
289Rolf KarlssonJärla Orientering26:06+12:21
290Martin SkärlénHaninge SOK26:17+12:32
291Lennart HävrénTullinge SK26:19+12:34
292Anders S NybergSäterbygdens OK26:20+12:35
293James ChristieSnättringe SK26:32+12:47
294Mats LundbladTäby OK26:42+12:57
295Torbjörn BergmanSnättringe SK26:53+13:08
296Fredrik JonssonAttunda OK27:07+13:22
297Matz TapperBromma-Vällingby SOK27:21+13:36
298Pär GustavssonVallentuna-Össeby OL27:26+13:41
299Björn SalomonssonSnättringe SK27:42+13:57
300Gunnar SkärlénHaninge SOK27:46+14:01
301Peter WippJärla Orientering27:50+14:05
302Joakim JörgensenTumba-Mälarhöjden OK27:51+14:06
303David  MelinHaninge SOK28:05+14:20
304Erik JonssonLånghundra IF28:23+14:38
305Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL28:25+14:40
306Per LjungStockholms OK28:29+14:44
307Karl-Erik BäckströmHellas Orientering28:41+14:56
308Oskar NederheimTäby OK28:46+15:01
309Tommy WendtHellas Orientering28:56+15:11
310Magnus HaraldssonGustavsbergs OK31:07+17:22
311Leif MörkforsJärfälla OK31:25+17:40
312Lars JonassonJärfälla OK32:21+18:36
313Per WesterlundSkogsluffarnas OK32:25+18:40
314Lars SegerqvistSkarpnäcks OL32:34+18:49
315Werner KöhlerTullinge SK33:14+19:29
316Torbjörn WrighedMotala AIF OL39:11+25:26
Jonas ÖhmanVäsby OKdiskvalificerad
Tomas AlbinssonOK Österåkerdiskvalificerad
Johan HedmanSöders-Tyresödiskvalificerad
Christer HördellStockholms OKej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Glenn WiderströmOK Ravinenej godkänd
Eric HuijsersHammarby IF OFej godkänd
Henrik WolffSkogsluffarnas OKej godkänd
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sven-Anders OlssonAttunda OKej godkänd
Torbjörn TrondsetNynäshamns OKej godkänd
Albin KvarnefalkJärfälla OKej godkänd
Rudolf HersénTullinge SKej godkänd
Lars SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Björn RegerSöders-Tyresöej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Björn LovangIFK Lidingö SOKej godkänd
Anthony LoccisanoKlubblösej godkänd
David GranathTjällmo-Godegårds OKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej start
Björn NyqvistJärla Orienteringej start
Andreas LundstenVittjärvs IKej start
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Markus FredlundTullinge SKej start
Mattias ÖstholmNynäshamns OKej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Per KnutesJärla Orienteringej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Aytürk DüzenKlubblösej start
Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OKej start
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Robert HanningJärla Orienteringej start
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej start
Gustaf EricsonJärla Orienteringej start
Johan EklundVäxjö OKej start
Stefan NorinSöders-Tyresöej start
Jonas ErikssonLänna IFej start
Lukas ArkängTullinge SKej start
Anders BrinkmanVandrarringenej start
Robert JohanssonTäby OKej start
Örjan AhnoffCentrum OKej start
Ulf AnderssonHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser