Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #2
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 23 maj 2018

H17-

2 810 m, 335 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ruslan GlebovOK Ravinen13:454:53
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF13:52+0:074:56
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK14:46+1:015:15
4Erik BerzellJärla Orientering14:50+1:055:16
5Olle BoströmJärla Orientering14:55+1:105:18
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK14:56+1:115:18
7Albin AnderssonOK Ravinen14:57+1:125:19
7Simon ImarkTullinge SK14:57+1:125:19
9Martin  HerbertTäby OK14:59+1:145:19
10Oscar BjörckJärla Orientering15:05+1:205:22
10Victor ImarkTullinge SK15:05+1:205:22
12Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:12+1:275:24
13Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering15:16+1:315:25
14Erik HerneOK Ravinen15:19+1:345:27
15Kalle BergmanOK Ravinen15:20+1:355:27
15Jonas GustafssonOK Kåre15:20+1:355:27
17Love BerzellOK Ravinen15:21+1:365:27
18Ludvig ErikssonKils OK15:22+1:375:28
19Oskar EdvardssonJärfälla OK15:23+1:385:28
20Ole HennselerMTV Seesen15:29+1:445:30
21Oskar ForsbergTullinge SK15:30+1:455:30
22Jens RönnolsJärla Orientering15:37+1:525:33
23Simon LundinFinspångs SOK15:39+1:545:34
24Tintin KarlbergTullinge SK15:40+1:555:34
25Viktor JanrikOK Linné15:41+1:565:34
26Erik JanssonIFK Lidingö SOK15:42+1:575:35
27Felix PerssonHaninge SOK15:43+1:585:35
28Simon SchusterIFK Lidingö SOK15:44+1:595:35
29Casper GidingKamrat och IF KIF15:46+2:015:36
29Viktor SilvemarkÄrla IF15:46+2:015:36
31Magnus GlänneforsTullinge SK15:51+2:065:38
32Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK15:55+2:105:39
33Michael ReforsJärla Orientering15:59+2:145:41
33Rasmus Møller JessOK Linné15:59+2:145:41
35David BejbomJärla Orientering16:07+2:225:44
35Mathias HallJärla Orientering16:07+2:225:44
37Mikael NilssonSnättringe SK16:12+2:275:45
38Oskar SvenssonFinspångs SOK16:14+2:295:46
39Oskar MalmbergIFK Umeå16:15+2:305:46
40Jonas KjällCentrum OK16:19+2:345:48
41Anton KällströmSala OK16:20+2:355:48
42Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö16:26+2:415:50
43Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK16:30+2:455:52
44Viktor AntonssonEksjö SOK16:34+2:495:53
44Nick BarrableOK Ravinen16:34+2:495:53
46Filip MöllerOK Södertörn16:37+2:525:54
46Joel LännevallOK Roslagen16:37+2:525:54
48Emil GrehnOK Rodhen16:40+2:555:55
49Emil AnderssonTullinge SK16:41+2:565:56
50Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK16:44+2:595:57
51Göran ThimbergSöders-Tyresö16:46+3:015:58
52Per LindmanFinspångs SOK16:47+3:025:58
52Simon SkogmanMarkbygdens OK16:47+3:025:58
54Hannes SvahnOK Ravinen16:52+3:076:00
54Nils EdvardssonJärfälla OK16:52+3:076:00
56Jörgen OhlinTullinge SK16:53+3:086:00
57Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF16:55+3:106:01
58Markus AdolfssonTullinge SK17:04+3:196:04
59Anton SundinSträngnäs-Malmby OL17:06+3:216:05
60Hugo LindbärgOK Södertörn17:08+3:236:05
60Alexander NilssonGotlands Bro OK17:08+3:236:05
62Mattias IvaresOK Södertörn17:09+3:246:06
62Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF17:09+3:246:06
64Victor SadaranganiJärla Orientering17:11+3:266:06
65Magnus  YngvessonRobertsfors IK17:13+3:286:07
66Björn LundquistOK Ravinen17:14+3:296:07
66Adam NymanCentrum OK17:14+3:296:07
68Johannes ÖhgrenOK Kåre17:15+3:306:08
69Bruno GodefroyOK Ravinen17:19+3:346:09
69Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK17:19+3:346:09
71Casper HedarOK Tor17:23+3:386:11
72Anders WidegrenMälarö SOK17:32+3:476:14
72Mattias JohanssonKamrat och IF KIF17:32+3:476:14
74Per EkNyköpings OK17:35+3:506:15
75Rasmus KihlSundbybergs IK17:36+3:516:15
76Niklas  MannbergHögåkers OK17:38+3:536:16
77Christoffer EskilssonTullinge SK17:39+3:546:16
78Dan WesterJärla Orientering17:47+4:026:19
78Martin NilssonSnättringe SK17:47+4:026:19
78Andreas NordforsStora Tuna OK17:47+4:026:19
81Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL17:48+4:036:20
82Petter BodingIFK Lidingö SOK17:49+4:046:20
82Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK17:49+4:046:20
84Tomas HolmbergCentrum OK17:50+4:056:20
85Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK17:53+4:086:21
86Dan EngbergJärla Orientering17:58+4:136:23
87Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK17:59+4:146:23
88Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö18:01+4:166:24
89Johan PerssonAttunda OK18:02+4:176:25
90Thomas PetterssonAttunda OK18:06+4:216:26
91Oskar NordmarkCentrum OK18:07+4:226:26
92Tobias KarlssonSnättringe SK18:08+4:236:27
93David HectorSnättringe SK18:12+4:276:28
94Joakim PerssonHaninge SOK18:18+4:336:30
95Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK18:21+4:366:31
96Alexander SchandlOK Södertörn18:23+4:386:32
97Mattias ÅgrenCentrum OK18:24+4:396:32
98Johan KärrströmTullinge SK18:26+4:416:33
99Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin18:28+4:436:34
100Henrik SjögrenHaninge SOK18:29+4:446:34
101Hampus OlesundOK Landehof18:31+4:466:35
101Patric De BoussardIFK Enskede18:31+4:466:35
103Joakim SkärlénHaninge SOK18:38+4:536:37
104Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:44+4:596:40
104Kristoffer EdshageCentrum OK18:44+4:596:40
106Erik MattssonJärla Orientering18:46+5:016:40
107Pontus GilleOK Roslagen18:47+5:026:41
107Niklas KarlssonBoxholm-Mjölby OL18:47+5:026:41
109Love OttossonHaninge SOK18:48+5:036:41
110Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK18:52+5:076:42
110Mikael NybergHellas Orientering18:52+5:076:42
112Jörgen HectorSnättringe SK18:53+5:086:43
113Urban SelanderSkarpnäcks OL19:00+5:156:45
114Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL19:01+5:166:46
115Torbjörn LännevallOK Roslagen19:03+5:186:46
116Pär LiljaIFK Lidingö SOK19:05+5:206:47
117Tobias AnderssonOK Österåker19:06+5:216:47
117Joel UddMarkbygdens OK19:06+5:216:47
119Hans LiwångIFK Lidingö SOK19:07+5:226:48
120Sven WigertzLånghundra IF19:09+5:246:48
121Magnus  BacklundKlubblös19:10+5:256:49
122Henrik SundblomRånäs OK19:12+5:276:49
122Christopher WilestedtAttunda OK19:12+5:276:49
124Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK19:14+5:296:50
124Ola HultinOK Roslagen19:14+5:296:50
126Lars JakobssonCentrum OK19:19+5:346:52
126Henric FröbergTjalve IF Norrköping19:19+5:346:52
126Viktor WohlgemuthOK Ravinen19:19+5:346:52
129Linus RisplingCentrum OK19:21+5:366:53
130Per ForsbergIFK Enskede19:22+5:376:53
130Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK19:22+5:376:53
132Mikael NyströmOK Ravinen19:26+5:416:54
133Oskar BacklundÄrla IF19:28+5:436:55
134Oskar HermanssonCentrum OK19:32+5:476:57
135Johan WestringJärfälla OK19:35+5:506:58
136Johan LindqvistTäby OK19:36+5:516:58
136Tommy SchmidOL Trollelg19:36+5:516:58
138Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby19:37+5:526:58
139Eric RollerJärfälla OK19:38+5:536:59
139Christer AlmHagaby GoIF Örebro19:38+5:536:59
141Ove OksvoldCentrum OK19:40+5:556:59
142Mats HainkeSnättringe SK19:44+5:597:01
142Peter GranathSnättringe SK19:44+5:597:01
144Martin KarlssonCentrum OK19:45+6:007:01
145Douglas LundinSkogsluffarnas OK19:48+6:037:02
146Jonas ErlandssonRehns BK19:51+6:067:03
146Michael AhlquistJärla Orientering19:51+6:067:03
146Joakim BergBromma-Vällingby SOK19:51+6:067:03
149Ulf BurmanGustavsbergs OK19:58+6:137:06
149Simon ÖsterlundVästerås SOK19:58+6:137:06
151Ola CarlénBromma-Vällingby SOK20:00+6:157:07
151Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK20:00+6:157:07
153Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK20:01+6:167:07
153Håkan DahlbäckOK Österåker20:01+6:167:07
153Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK20:01+6:167:07
156Hampus NorrbyJärfälla OK20:04+6:197:08
156Olle SjöforsOK Älme20:04+6:197:08
158Daniel HalvardssonNässjö OK20:06+6:217:09
159Mats AjlingTäby OK20:08+6:237:09
160Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK20:11+6:267:10
161Roland PerssonSkarpnäcks OL20:14+6:297:12
161Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF20:14+6:297:12
161Jon LindmarkCentrum OK20:14+6:297:12
164Hugo FlordalSnättringe SK20:15+6:307:12
164Mikael KindbornOK Hällen20:15+6:307:12
166Emil ThalinOK Älvsjö-Örby20:24+6:397:15
166Jacob SvenssonSöders-Tyresö20:24+6:397:15
168Stefan GranathVäsby OK20:27+6:427:16
169Alexander AlnessLånghundra IF20:28+6:437:17
170Jonas GidingVallentuna-Össeby OL20:29+6:447:17
171Lasse ForsbergOK Ravinen20:30+6:457:17
172Per OksvoldCentrum OK20:32+6:477:18
172Johan LidmarSnättringe SK20:32+6:477:18
172Per EdvallSkarpnäcks OL20:32+6:477:18
175Kjell NordqvistWaxholms OK20:33+6:487:18
176Daniel RejmentOK Linné20:35+6:507:19
177Martin AhlströmIFK Enskede20:41+6:567:21
178Magnus LindblomGustavsbergs OK20:42+6:577:21
179Joakim OlssonVäsby OK20:43+6:587:22
179Patrik BlidefalkOK Södertörn20:43+6:587:22
181Ulrik IversAttunda OK20:48+7:037:24
181Andreas GrunderJärfälla OK20:48+7:037:24
183Piero SannicoloTullinge SK20:51+7:067:25
184Frank SteinerJärfälla OK20:55+7:107:26
184Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK20:55+7:107:26
186Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF20:56+7:117:26
187Andreas JohnsonSigtuna OK20:59+7:147:28
188John SolbreckLånghundra IF21:03+7:187:29
189Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby21:06+7:217:30
190Christopher LindqvistIFK Enskede21:07+7:227:30
191Mattias RobertsonCentrum OK21:08+7:237:31
192Andreas MagnvallOK Södertörn21:10+7:257:31
193Emil HåsteenRånäs OK21:11+7:267:32
194Erikas GudonisOSK Sakas21:15+7:307:33
195Mats FryxellTullinge SK21:16+7:317:34
195Lars KlassonOK Ravinen21:16+7:317:34
195Jörgen BatzSkarpnäcks OL21:16+7:317:34
198Peter LandénGustavsbergs OK21:17+7:327:34
199Krister GumaeliusWaxholms OK21:23+7:387:36
200Jonas HellströmAttunda OK21:24+7:397:36
201Joachim WansölinOK Ravinen21:27+7:427:38
202Martin Dahlgren-RosénGustavsbergs OK21:29+7:447:38
203Niklas WansölinOK Ravinen21:30+7:457:39
204Magnus GrafströmCentrum OK21:32+7:477:39
204Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK21:32+7:477:39
206Oliver HagmanOK Roslagen21:36+7:517:41
207Jonas  RinnbäckOK Ravinen21:40+7:557:42
208Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK21:42+7:577:43
209Johan AnemyrNässjö OK21:43+7:587:43
210Anders  PlattJärla Orientering21:47+8:027:45
211Anton AlverbäckCentrum OK21:48+8:037:45
212Patrik FriskGustavsbergs OK21:49+8:047:45
213Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF21:56+8:117:48
214Thomas CallebergSnättringe SK22:05+8:207:51
215Mats BernSnättringe SK22:06+8:217:51
216Urban FreijOK Enen22:09+8:247:52
217Fredrik MorastHaninge SOK22:10+8:257:53
218Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK22:12+8:277:54
218Roger TinglöfVäsby OK22:12+8:277:54
218William HultqvistVallentuna-Össeby OL22:12+8:277:54
221Jan LavénGustavsbergs OK22:13+8:287:54
222Magnus LennartssonJärfälla OK22:17+8:327:55
223Michael GranqvistOK Ravinen22:18+8:337:56
224Lars GerhardssonAttunda OK22:19+8:347:56
225Henrik MorastHaninge SOK22:21+8:367:57
226Anders BjörklundIFK Enskede22:22+8:377:57
226Peter BergmanTullinge SK22:22+8:377:57
228Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL22:24+8:397:58
229Anders LindgrenLånghundra IF22:25+8:407:58
229Peter HambäckLånghundra IF22:25+8:407:58
231Åke SvenssonHammarby IF OF22:26+8:417:59
231Emil WippJärla Orientering22:26+8:417:59
233Harald MildGustavsbergs OK22:40+8:558:03
233Jonas GoldJärfälla OK22:40+8:558:03
235Björn LönneSkarpnäcks OL22:44+8:598:05
235Staffan ZillingOK Södertörn22:44+8:598:05
237Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK22:52+9:078:08
238Hans JonssonVäsby OK22:53+9:088:08
239Sebastian BolleSundbybergs IK22:54+9:098:08
240Stefan MarteliusAttunda OK22:57+9:128:10
241Magnus StrömqvistAttunda OK22:58+9:138:10
242Erik WessbergJärfälla OK23:00+9:158:11
243Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK23:03+9:188:12
244Ove RinnbäckOK Ravinen23:06+9:218:13
245Svante JonsellVallentuna-Össeby OL23:10+9:258:14
246Ronnie PetterssonHaninge SOK23:18+9:338:17
246Christer JohanssonOK Ravinen23:18+9:338:17
246Håkan PalmOK Klemmingen23:18+9:338:17
249Matz LarssonGustavsbergs OK23:20+9:358:18
250Mikael SternJärla Orientering23:27+9:428:20
251Henrik DufbergTullinge SK23:30+9:458:21
252Niclas NilssonOK Österåker23:38+9:538:24
252Adam BäckströmKlubblös23:38+9:538:24
252Erik DanielsAttunda OK23:38+9:538:24
255Tomas MovinSnättringe SK23:40+9:558:25
256Mattias HenrikssonCentrum OK23:41+9:568:25
256Torbjörn OhlssonHaninge SOK23:41+9:568:25
258Christophe HerlyOK Södertörn23:47+10:028:27
259Nicklas DoyleSkarpnäcks OL23:48+10:038:28
259Anders AbelSnättringe SK23:48+10:038:28
261Eddie BjärrenholtRånäs OK23:49+10:048:28
262Thierry ReignierJärfälla OK23:50+10:058:28
263Fredrik AlzénGustavsbergs OK23:51+10:068:29
264Jörgen StegardSkarpnäcks OL23:54+10:098:30
265Henrik BodingIFK Lidingö SOK23:58+10:138:31
266Erik DyreliusSnättringe SK24:02+10:178:33
266Yngve RahlénOK Ravinen24:02+10:178:33
268Jan  EskilssonHaninge SOK24:06+10:218:34
269Robin ErikssonOK Roslagen24:08+10:238:35
270Bengt  NilssonKlubblös24:14+10:298:37
271Lars ForsstedtSöders-Tyresö24:15+10:308:37
272Anders ÖnerudOK Ravinen24:45+11:008:48
273Torbjörn GillsparrOK Österåker24:47+11:028:49
273Matts AnderssonOK Ravinen24:47+11:028:49
275Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK24:50+11:058:50
276Johan TirénSkogsluffarnas OK24:53+11:088:51
277Olle StorellHaninge SOK25:06+11:218:55
278Per ÖhlundGustavsbergs OK25:09+11:248:57
278Henrik LundgrenCentrum OK25:09+11:248:57
280Jonatan LindellGustavsbergs OK25:13+11:288:58
281Tommy AnderssonSöders-Tyresö25:14+11:298:58
282Harald BauerIFK Lidingö SOK25:20+11:359:00
283Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK25:24+11:399:02
284Lars ÖhrmanStockholms OK25:26+11:419:03
285Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK25:34+11:499:05
286Stefan LindvallHaninge SOK25:44+11:599:09
287Örjan SahlOK Klemmingen25:56+12:119:13
288Göran ModinBromma-Vällingby SOK25:58+12:139:14
289Rolf KarlssonJärla Orientering26:06+12:219:17
290Martin SkärlénHaninge SOK26:17+12:329:21
291Lennart HävrénTullinge SK26:19+12:349:21
292Anders S NybergSäterbygdens OK26:20+12:359:22
293James ChristieSnättringe SK26:32+12:479:26
294Mats LundbladTäby OK26:42+12:579:30
295Torbjörn BergmanSnättringe SK26:53+13:089:34
296Fredrik JonssonAttunda OK27:07+13:229:39
297Matz TapperBromma-Vällingby SOK27:21+13:369:43
298Pär GustavssonVallentuna-Össeby OL27:26+13:419:45
299Björn SalomonssonSnättringe SK27:42+13:579:51
300Gunnar SkärlénHaninge SOK27:46+14:019:52
301Peter WippJärla Orientering27:50+14:059:54
302Joakim JörgensenTumba-Mälarhöjden OK27:51+14:069:54
303David  MelinHaninge SOK28:05+14:209:59
304Erik JonssonLånghundra IF28:23+14:3810:06
305Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL28:25+14:4010:06
306Per LjungStockholms OK28:29+14:4410:08
307Karl-Erik BäckströmHellas Orientering28:41+14:5610:12
308Oskar NederheimTäby OK28:46+15:0110:14
309Tommy WendtHellas Orientering28:56+15:1110:17
310Magnus HaraldssonGustavsbergs OK31:07+17:2211:04
311Leif MörkforsJärfälla OK31:25+17:4011:10
312Lars JonassonJärfälla OK32:21+18:3611:30
313Per WesterlundSkogsluffarnas OK32:25+18:4011:32
314Lars SegerqvistSkarpnäcks OL32:34+18:4911:35
315Werner KöhlerTullinge SK33:14+19:2911:49
316Torbjörn WrighedMotala AIF OL39:11+25:2613:56
Jonas ÖhmanVäsby OKdiskvalificerad
Tomas AlbinssonOK Österåkerdiskvalificerad
Johan HedmanSöders-Tyresödiskvalificerad
Christer HördellStockholms OKej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Glenn WiderströmOK Ravinenej godkänd
Eric HuijsersHammarby IF OFej godkänd
Henrik WolffSkogsluffarnas OKej godkänd
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sven-Anders OlssonAttunda OKej godkänd
Torbjörn TrondsetNynäshamns OKej godkänd
Albin KvarnefalkJärfälla OKej godkänd
Rudolf HersénTullinge SKej godkänd
Lars SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Björn RegerSöders-Tyresöej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Björn LovangIFK Lidingö SOKej godkänd
Anthony LoccisanoKlubblösej godkänd
David GranathTjällmo-Godegårds OKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej start
Björn NyqvistJärla Orienteringej start
Andreas LundstenVittjärvs IKej start
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Markus FredlundTullinge SKej start
Mattias ÖstholmNynäshamns OKej start
Jesper LidmarSnättringe SKej start
Per KnutesJärla Orienteringej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Aytürk DüzenKlubblösej start
Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OKej start
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Robert HanningJärla Orienteringej start
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej start
Gustaf EricsonJärla Orienteringej start
Johan EklundVäxjö OKej start
Stefan NorinSöders-Tyresöej start
Jonas ErikssonLänna IFej start
Lukas ArkängTullinge SKej start
Anders BrinkmanVandrarringenej start
Robert JohanssonTäby OKej start
Örjan AhnoffCentrum OKej start
Ulf AnderssonHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser