Swedish Orienteering Federation

Preliminary results for Stockholm City Cup, #3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Stockholm City Cup, #3
Organisers: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Date: Wednesday 30 May 2018

Jaktstart D17

2 600 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Karolin OhlssonJärla Orientering20:027:42
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK20:40+0:387:56
3Susen LöschÄrla IF21:32+1:308:16
4Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK22:25+2:238:37
5Anna BachmanIFK Lidingö SOK22:27+2:258:38
6Louise MarkstedtOK Södertörn22:30+2:288:39
7Matleena BoströmIFK Lidingö SOK23:01+2:598:51
8Rebecca WaldenfjordOK Ravinen23:21+3:198:58
9Filipa RodriguesJärla Orientering23:24+3:229:00
10Ella SjöbergTullinge SK23:25+3:239:00
11Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK23:58+3:569:13
12Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering24:39+4:379:28
13Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF24:55+4:539:35
14Emma HagrotTäby OK25:18+5:169:43
15Tove LagerbergOK Södertörn25:35+5:339:50
16Josefin PerssonJärla Orientering25:41+5:399:52
17Rebecka LindbergOK Roslagen25:45+5:439:54
18Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK26:06+6:0410:02
19Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK26:10+6:0810:03
Sara SjökvistJärla Orienteringmispunched

Jaktstart H17

2 780 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF14:025:02
2Ruslan GlebovOK Ravinen17:14+3:126:11
3Simon ImarkTullinge SK17:17+3:156:13
4Olle BoströmJärla Orientering18:22+4:206:36
5Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering19:07+5:056:52
6Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF19:26+5:246:59
7Oskar EdvardssonJärfälla OK19:28+5:267:00
8Kristoffer TengrothSundbybergs IK19:31+5:297:01
9Kalle BergmanOK Ravinen19:36+5:347:03
10Love BerzellOK Ravinen19:38+5:367:03
11Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK20:20+6:187:18
12Oskar ForsbergTullinge SK20:36+6:347:24
13Jens RönnolsJärla Orientering21:05+7:037:35
14Oscar BjörckJärla Orientering21:09+7:077:36
15Simon SchusterIFK Lidingö SOK21:12+7:107:37
16Felix PerssonHaninge SOK21:46+7:447:49
17Casper GidingKamrat och IF KIF21:53+7:517:52
18Magnus GlänneforsTullinge SK22:02+8:007:55
19Simon LundinFinspångs SOK22:23+8:218:03
20Jonas KjällCentrum OK22:32+8:308:06
21Tintin KarlbergTullinge SK22:37+8:358:08
22Michael ReforsJärla Orientering22:46+8:448:11
23Erik JanssonIFK Lidingö SOK23:48+9:468:33
24Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL23:55+9:538:36
25Jörgen OhlinTullinge SK24:05+10:038:39
26Oskar MalmbergIFK Umeå24:39+10:378:52
27Viktor AntonssonEksjö SOK24:42+10:408:53
28Emil GrehnOK Rodhen25:09+11:079:02
29Filip MöllerOK Södertörn25:36+11:349:12
30Alexander NilssonGotlands Bro OK25:37+11:359:12
31Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK25:39+11:379:13
32Hugo LindbärgOK Södertörn25:56+11:549:19
33Simon SkogmanMarkbygdens OK26:23+12:219:29
34Nils EdvardssonJärfälla OK28:11+14:0910:08
35Bruno GodefroyOK Ravinen29:26+15:2410:35
Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOKdisqualified
Albin AnderssonOK Ravinenmispunched
Emil AnderssonTullinge SKmispunched
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OKmispunched

Jaktstart D16

2 140 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kajsa BogrenSundbybergs IK14:366:49
2Amanda GranqvistOK Ravinen14:41+0:056:51
3Sofia IversAttunda OK18:29+3:538:38
4Amelie RajanIFK Lidingö SOK20:13+5:379:26
5Ronja StåhlSundbybergs IK20:15+5:399:27
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK21:08+6:329:52
7Ester AnderssonOK Södertörn21:18+6:429:57
8Emma AlmgrenOK Ravinen21:50+7:1410:12
9Nina PerssonHaninge SOK22:20+7:4410:26
10Lovisa HambäckLånghundra IF22:26+7:5010:28
11Lisa ThunellIFK Lidingö SOK22:34+7:5810:32
12Tove SjöbergTullinge SK24:29+9:5311:26
13Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL24:34+9:5811:28
14Agnes DambergIFK Lidingö SOK25:12+10:3611:46
15Sara MöllerOK Södertörn25:16+10:4011:48
16Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL25:56+11:2012:07
Ida HänströmTäby OKmispunched
Hedda RöstinOK Ravinenmispunched

Jaktstart H16

2 430 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Melker LundinOK Hällen14:536:07
2Karl LundinOK Hällen17:33+2:407:13
3Alfred LängheimTullinge SK18:38+3:457:40
4Jakob Gadefors NauHaninge SOK19:22+4:297:58
5Otto BalckTäby OK19:28+4:358:00
6Lukas WernerIFK Lidingö SOK21:49+6:568:58
7Manne HammarbergJärfälla OK21:56+7:039:01
8William GrunderJärfälla OK23:10+8:179:32
9Hampus HatlenTullinge SK23:12+8:199:32
10Axel MålargårdTäby OK23:17+8:249:34
11Martin RinnbäckOK Ravinen24:11+9:189:57
12Erik BovalliusJärfälla OK25:13+10:2010:22
13Wilhelm BergmanTullinge SK25:57+11:0410:40
14Wilhelm NordqvistWaxholms OK30:23+15:3012:30
Hugo KindbornOK Hällendisqualified
Ludvig SigrandOK Södertörndisqualified
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKmispunched
Oskar SundblomRånäs OKmispunched
John WolgastSnättringe SKmispunched

Jaktstart D14

1 950 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF13:587:09
2Wilma LeicktTullinge SK16:26+2:288:25
3Fredrika NordquistTäby OK16:42+2:448:33
4Ida ÖsterbergGustavsbergs OK16:45+2:478:35
5Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK19:03+5:059:46
6Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK19:30+5:3210:00
7Miia RollerJärfälla OK20:38+6:4010:34
8Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö21:32+7:3411:02
9Märta SödervallTullinge SK21:43+7:4511:08
10Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK21:48+7:5011:10
11Doris IkoTäby OK22:09+8:1111:21
12Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK22:56+8:5811:45
13Elin WolgastSnättringe SK23:00+9:0211:47
14Linn De BoussardIFK Enskede23:37+9:3912:06
15Ida HellströmAttunda OK23:55+9:5712:15
16Sonja AhlquistJärla Orientering25:47+11:4913:13
17Lovisa LindqvistIFK Enskede25:49+11:5113:14
18Alva Lidström LauriSnättringe SK27:17+13:1913:59
19Sandra ValjusIFK Lidingö SOK27:19+13:2114:00
20Vilma NilssonAttunda OK28:32+14:3414:37
21Emilia BergmanTullinge SK28:58+15:0014:51
22Alicia BjörnbergSöders-Tyresö30:16+16:1815:31
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFmispunched

Jaktstart H14

1 950 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Marcus SteneboAttunda OK11:526:05
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK14:23+2:317:22
3Jonatan AndersonJärfälla OK16:54+5:028:40
4Jesper ÅkessonJärfälla OK17:27+5:358:56
5Viktor SoneAttunda OK18:03+6:119:15
6Elis Forsberg RundströmIFK Enskede18:58+7:069:43
7Niklas ErlandssonOK Södertörn19:00+7:089:44
8Hannes LindqvistIFK Enskede19:06+7:149:47
9Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF21:09+9:1710:50
10Justus ArenanderSkarpnäcks OL21:44+9:5211:08
11Björn RennerOK Södertörn22:07+10:1511:20
12Rasmus LindblomGustavsbergs OK22:18+10:2611:26
13Simon StridhSkogsluffarnas OK22:20+10:2811:27
14Simon LundellOK Österåker22:50+10:5811:42
15Elis IversAttunda OK23:16+11:2411:55
16Erik LundquistOK Ravinen23:27+11:3512:01
17Edvin ForsbergOK Ravinen24:43+12:5112:40
18Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK25:47+13:5513:13
19Linus NilssonOK Österåker26:09+14:1713:24

H17-

2 540 m, 312 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOK Ravinen13:055:09
2Anton SjökvistStora Tuna OK13:39+0:345:22
3Erik BerzellJärla Orientering13:41+0:365:23
4Jesper LidmarSnättringe SK13:50+0:455:26
5Mårten BoströmIFK Lidingö SOK14:00+0:555:30
6Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK14:17+1:125:37
7Simon HectorSnättringe SK14:24+1:195:40
7Victor ImarkTullinge SK14:24+1:195:40
9Felix SpäthIFK Lidingö SOK14:42+1:375:47
10Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK15:18+2:136:01
11Anton SilierJärfälla OK15:20+2:156:02
12Anton KällströmSala OK15:21+2:166:02
13Timo MähönenIFK Lidingö SOK15:27+2:226:04
14Joel LännevallOK Roslagen15:43+2:386:11
15Allan MogensenOK Ravinen15:51+2:466:14
16Dan WesterJärla Orientering15:57+2:526:16
16Lukas GustavssonCentrum OK15:57+2:526:16
18Magnus YngvessonRobertsfors IK16:06+3:016:20
19Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK16:10+3:056:21
20Jonathan UllerKils OK16:12+3:076:22
21Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK16:16+3:116:24
22Mattias JohanssonKamrat och IF KIF16:25+3:206:27
23Martin NilssonSnättringe SK16:27+3:226:28
24Thomas JanssonIF Femman16:28+3:236:28
25Melker ForsbergKFUM Örebro OK16:29+3:246:29
26Nick BarrableOK Ravinen16:31+3:266:30
27Fredrik AhnlénOK Hammaren16:36+3:316:32
28Gustav BjörklundIFK Mora OK16:42+3:376:34
29Petter BodingIFK Lidingö SOK16:44+3:396:35
30Alfred LönnVästerås SOK16:45+3:406:35
31Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK16:46+3:416:36
31Anders WidegrenMälarö SOK16:46+3:416:36
33Alexander SchandlOK Södertörn16:48+3:436:36
34David HectorSnättringe SK16:54+3:496:39
35Christoffer EskilssonTullinge SK16:55+3:506:39
36Patric De BoussardIFK Enskede17:00+3:556:41
37Victor SadaranganiJärla Orientering17:01+3:566:41
38Oscar VångellÄrla IF17:02+3:576:42
38Lars LindbomMälarö SOK17:02+3:576:42
40Oskar NordmarkCentrum OK17:03+3:586:42
41Johan HedmanSöders-Tyresö17:04+3:596:43
42Per MårtenssonOK Ravinen17:06+4:016:43
42Karl EngesAttunda OK17:06+4:016:43
44Tobias ForsénTullinge SK17:08+4:036:44
45Jerk RönnolsCentrum OK17:10+4:056:45
46Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK17:12+4:076:46
47Martin GrothKlubblös17:16+4:116:47
48Henric FröbergTjalve IF Norrköping17:18+4:136:48
49Anton SundinSträngnäs-Malmby OL17:21+4:166:49
50Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK17:23+4:186:50
51Hampus OlesundOK Landehof17:25+4:206:51
52Martin AhlströmIFK Enskede17:27+4:226:52
52Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK17:27+4:226:52
54Anders BoströmJärfälla OK17:29+4:246:52
55Joakim SkärlénHaninge SOK17:30+4:256:53
56Adam NymanCentrum OK17:32+4:276:54
57Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK17:40+4:356:57
58Christopher WilestedtAttunda OK17:42+4:376:58
59Per ForsbergIFK Enskede17:43+4:386:58
60Erik MattssonJärla Orientering17:45+4:406:59
61Per OksvoldCentrum OK17:47+4:427:00
62Ove OksvoldCentrum OK17:48+4:437:00
63Tobias KarlssonSnättringe SK17:50+4:457:01
63Tobias AnderssonOK Österåker17:50+4:457:01
65Andreas NordforsStora Tuna OK17:51+4:467:01
66Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF17:55+4:507:03
66Johan LidmarSnättringe SK17:55+4:507:03
68Eric RollerJärfälla OK17:57+4:527:04
69Joakim BergBromma-Vällingby SOK17:58+4:537:04
70Johan KärrströmTullinge SK17:59+4:547:04
71Robert PedersenJärfälla OK18:00+4:557:05
72Thomas PetterssonAttunda OK18:01+4:567:05
72Simon JärplingOK Klemmingen18:01+4:567:05
74Torbjörn LännevallOK Roslagen18:04+4:597:06
75Tommy SchmidOL Trollelg18:08+5:037:08
76Ulrik IversAttunda OK18:09+5:047:08
76Joel UddMarkbygdens OK18:09+5:047:08
78Emil ThalinOK Älvsjö-Örby18:10+5:057:09
78Robert JohanssonTäby OK18:10+5:057:09
80Håkan OlofssonÄrla IF18:13+5:087:10
81Björn LundquistOK Ravinen18:15+5:107:11
82Göran ThimbergSöders-Tyresö18:19+5:147:12
83Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK18:20+5:157:13
83Johan LindqvistTäby OK18:20+5:157:13
83Henrik SjögrenHaninge SOK18:20+5:157:13
86Kasper FranssonOK Ravinen18:22+5:177:13
86Johan PerssonAttunda OK18:22+5:177:13
88Hans LiwångIFK Lidingö SOK18:23+5:187:14
88Per EdvallSkarpnäcks OL18:23+5:187:14
88Hugo FlordalSnättringe SK18:23+5:187:14
91Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby18:26+5:217:15
91Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK18:26+5:217:15
93Stefan GranathVäsby OK18:27+5:227:15
94Viktor WohlgemuthOK Ravinen18:28+5:237:16
94Christer AlmHagaby GoIF Örebro18:28+5:237:16
94Mikael KindbornOK Hällen18:28+5:237:16
97Oskar HermanssonCentrum OK18:29+5:247:16
98Viggo KlassonOK Ravinen18:35+5:307:18
99Simon ÖsterlundVästerås SOK18:40+5:357:20
100Lars JakobssonCentrum OK18:42+5:377:21
101Douglas LundinSkogsluffarnas OK18:44+5:397:22
102Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:45+5:407:22
102Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK18:45+5:407:22
104Arvid RudbergGamleby OK18:46+5:417:23
105Niklas EverittCentrum OK18:49+5:447:24
106Jesper AnderssonSnättringe SK18:54+5:497:26
107Pär LiljaIFK Lidingö SOK18:56+5:517:27
108Magnus KarlssonCentrum OK18:59+5:547:28
109Johannes BladhTullinge SK19:01+5:567:29
110Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK19:03+5:587:30
111Ola HultinOK Roslagen19:05+6:007:30
112Jonas ÖhmanVäsby OK19:06+6:017:31
112Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK19:06+6:017:31
112Frank SteinerJärfälla OK19:06+6:017:31
115Håkan DahlbäckOK Österåker19:08+6:037:31
116Henrik SundblomRånäs OK19:09+6:047:32
117Henrik WolffSkogsluffarnas OK19:10+6:057:32
118Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK19:13+6:087:33
119Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin19:15+6:107:34
119Olle SjöforsOK Älme19:15+6:107:34
121Mats FryxellTullinge SK19:16+6:117:35
122Mats AjlingTäby OK19:19+6:147:36
122Jonas ErlandssonRehns BK19:19+6:147:36
124Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK19:20+6:157:36
124Lasse ForsbergOK Ravinen19:20+6:157:36
124Ulf BurmanGustavsbergs OK19:20+6:157:36
127Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby19:22+6:177:37
128Olof LethagenCentrum OK19:24+6:197:38
129Andreas JohnsonSigtuna OK19:28+6:237:39
129Torbjörn PerssonNässjö OK19:28+6:237:39
129Mikael PihlOK Pan-Kristianstad19:28+6:237:39
129Krister GumaeliusWaxholms OK19:28+6:237:39
133Gustav NirvinHaninge SOK19:29+6:247:40
133Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK19:29+6:247:40
135Johan KüglerSigtuna OK19:30+6:257:40
136Johan WestringJärfälla OK19:31+6:267:41
137Daniel HalvardssonNässjö OK19:33+6:287:41
138Fredrik SoneAttunda OK19:34+6:297:42
139Anton AlverbäckCentrum OK19:42+6:377:45
140Magnus LindblomGustavsbergs OK19:43+6:387:45
140Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK19:43+6:387:45
142Anders HållbergIFK Lidingö SOK19:45+6:407:46
143Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK19:47+6:427:47
144Michael BroquistIFK Lidingö SOK19:50+6:457:48
145Magnus GrafströmCentrum OK19:51+6:467:48
145Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF19:51+6:467:48
147Henrik FlordalKatrineholms OK19:55+6:507:50
147Jonas GidingVallentuna-Össeby OL19:55+6:507:50
149Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK19:57+6:527:51
150Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF20:00+6:557:52
150Jörgen HectorSnättringe SK20:00+6:557:52
152Peter BergmanTullinge SK20:04+6:597:54
153Joakim OlssonVäsby OK20:05+7:007:54
154Roland PerssonSkarpnäcks OL20:07+7:027:55
155Lars KlassonOK Ravinen20:14+7:097:57
155Sebastian BolleSundbybergs IK20:14+7:097:57
157Anders ÖnerudOK Ravinen20:19+7:147:59
158Petter SkantzeIFK Lidingö SOK20:23+7:188:01
159Hampus NorrbyJärfälla OK20:24+7:198:01
159Alf JanssonSkarpnäcks OL20:24+7:198:01
161Lars SegermanSkarpnäcks OL20:25+7:208:02
161Magnus RajanIFK Lidingö SOK20:25+7:208:02
163Mårten AnterudVäsby OK20:28+7:238:03
164Niklas WansölinOK Ravinen20:30+7:258:04
165Jonas HellströmAttunda OK20:31+7:268:04
165Martin SkärlénHaninge SOK20:31+7:268:04
165Henrik MorastHaninge SOK20:31+7:268:04
168Johan SandlerOK Bävern20:34+7:298:05
169Ove RinnbäckOK Ravinen20:36+7:318:06
170Michael AhlquistJärla Orientering20:38+7:338:07
171Emil WippJärla Orientering20:43+7:388:09
172Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL20:44+7:398:09
173Magnus LennartssonJärfälla OK20:45+7:408:10
174Patrik FriskGustavsbergs OK20:46+7:418:10
175Peter HambäckLånghundra IF20:49+7:448:11
176Olle StorellHaninge SOK20:51+7:468:12
177Erikas GudonisOSK Sakas20:52+7:478:12
178Kjell NordqvistWaxholms OK20:55+7:508:14
178Eric HuijsersHammarby IF OF20:55+7:508:14
180Jon SundbergJärfälla OK20:56+7:518:14
181Tim SolemKlubblös20:59+7:548:15
182Peter GranathSnättringe SK21:03+7:588:17
183Henrik BladhTullinge SK21:04+7:598:17
183Jörgen StegardSkarpnäcks OL21:04+7:598:17
185Mats BernSnättringe SK21:08+8:038:19
186Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK21:12+8:078:20
187Joakim WigertzLånghundra IF21:13+8:088:21
188Jonas GoldJärfälla OK21:17+8:128:22
188Alexander AlnessLånghundra IF21:17+8:128:22
190Anders BjörklundIFK Enskede21:18+8:138:23
191Stefan MarteliusAttunda OK21:30+8:258:27
192Rasmus KihlSundbybergs IK21:31+8:268:28
193Jan LavénGustavsbergs OK21:46+8:418:34
193Rudolf HersénTullinge SK21:46+8:418:34
195Björn LönneSkarpnäcks OL21:47+8:428:34
196Joachim WansölinOK Ravinen21:48+8:438:34
197Henrik DufbergTullinge SK21:53+8:488:36
198David GranathTjällmo-Godegårds OK21:54+8:498:37
199Hans JonssonVäsby OK22:00+8:558:39
200Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK22:02+8:578:40
201Björn RegerSöders-Tyresö22:03+8:588:40
201Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK22:03+8:588:40
203Johan TirénSkogsluffarnas OK22:04+8:598:41
204Erik WessbergJärfälla OK22:05+9:008:41
205Jonas SjöblomAttunda OK22:07+9:028:42
206Jan  EskilssonHaninge SOK22:08+9:038:42
207Göran EklundSkarpnäcks OL22:19+9:148:47
207Henrik TrofastTullinge SK22:19+9:148:47
209Lars GrankvistTäby OK22:20+9:158:47
209Lars GerhardssonAttunda OK22:20+9:158:47
211Cristian FranzénAnkarsrums OK22:22+9:178:48
211Glenn WiderströmOK Ravinen22:22+9:178:48
213Erik DanielsAttunda OK22:23+9:188:48
214Johan AleniusIFK Lidingö SOK22:27+9:228:50
215Fredrik AlzénGustavsbergs OK22:28+9:238:50
216Matts AnderssonOK Ravinen22:29+9:248:51
217Per LjungStockholms OK22:33+9:288:52
218Henrik BodingIFK Lidingö SOK22:35+9:308:53
219Torbjörn GillsparrOK Österåker22:37+9:328:54
220Allan EverumStockholm Multisport Klubb22:39+9:348:55
221Lars ForsstedtSöders-Tyresö22:41+9:368:55
222Erik AnderssonOK Österåker22:43+9:388:56
222Ingemar LindströmOK Österåker22:43+9:388:56
224Örjan SahlOK Klemmingen22:44+9:398:57
225Anders LindgrenLånghundra IF22:46+9:418:57
226Nils-Robert PerssonTullinge SK23:01+9:569:03
227Niklas PetterssonCentrum OK23:04+9:599:04
228Fredrik MorastHaninge SOK23:06+10:019:05
229Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK23:08+10:039:06
230Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK23:10+10:059:07
231Anthonio LoccasinoKlubblös23:11+10:069:07
232Jonatan LindellGustavsbergs OK23:21+10:169:11
233Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK23:23+10:189:12
234Eddie BjärrenholtRånäs OK23:26+10:219:13
234Mats LarssonIFK Enskede23:26+10:219:13
236Mikael SundqvistTullinge SK23:27+10:229:13
237Yngve RahlénOK Ravinen23:30+10:259:15
238Matz LarssonGustavsbergs OK23:33+10:289:16
239Anders KärrströmTullinge SK23:34+10:299:16
240Niclas NilssonOK Österåker23:35+10:309:17
241Per ÖhlundGustavsbergs OK23:38+10:339:18
241Roger TinglöfVäsby OK23:38+10:339:18
243Mats NordTumba-Mälarhöjden OK23:46+10:419:21
244Mattias HenrikssonCentrum OK23:48+10:439:22
245Daniel Holmström WikellCentrum OK23:52+10:479:23
246Staffan ZillingOK Södertörn23:55+10:509:24
247Josef FranzénSnättringe SK23:58+10:539:26
248Stefan KnornAttunda OK24:05+11:009:28
249Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK24:08+11:039:30
250Andreas LundstenVittjärvs IK24:14+11:099:32
251Rolf KarlssonJärla Orientering24:16+11:119:33
252Robin ErikssonOK Roslagen24:24+11:199:36
253Stefan SundeliusJärfälla OK24:26+11:219:37
254Gustaf EricsonJärla Orientering24:28+11:239:37
255Göran ModinBromma-Vällingby SOK24:33+11:289:39
256Magnus ForshällenAttunda OK24:35+11:309:40
257Joakim JörgensenTumba-Mälarhöjden OK24:43+11:389:43
258Oskar NederheimTäby OK24:49+11:449:46
259Christer JohanssonOK Ravinen24:50+11:459:46
260Lennart HävrénTullinge SK24:58+11:539:49
261Leif MörkforsJärfälla OK25:02+11:579:51
262Fredrik JonssonAttunda OK25:03+11:589:51
263Johan SköldJärfälla OK25:10+12:059:54
264Magnus StrömqvistAttunda OK25:15+12:109:56
265Per MolinSödertälje-Nykvarn OF25:33+12:2810:03
266Stefan LindvallHaninge SOK25:34+12:2910:03
267Per WolgastSnättringe SK25:37+12:3210:05
268Peter WippJärla Orientering25:38+12:3310:05
269Tommy WendtHellas Orientering25:40+12:3510:06
269Tage SandbergBromma-Vällingby SOK25:40+12:3510:06
271Stefan HenrikssonIFK Enskede25:48+12:4310:09
271Erik DyreliusSnättringe SK25:48+12:4310:09
273Lars HagrotTäby OK25:59+12:5410:13
274Erik JonssonLånghundra IF26:04+12:5910:15
275Stefan NordströmSigtuna OK26:18+13:1310:21
276Per BlomIFK Enskede26:23+13:1810:23
277Sebastian TegnebrattOK Södertörn26:30+13:2510:25
278Mats LundbladTäby OK26:49+13:4410:33
279Harald BauerIFK Lidingö SOK26:51+13:4610:34
280Mårten KällmanSöders-Tyresö26:54+13:4910:35
281Torbjörn WrighedMotala AIF OL27:13+14:0810:42
282Werner KöhlerTullinge SK27:18+14:1310:44
283Reinhold LenneboIF Thor27:27+14:2210:48
283Albin KvarnefalkJärfälla OK27:27+14:2210:48
285Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL27:33+14:2810:50
286Magnus JosefssonVäsby OK27:36+14:3110:51
287Johan BalckTäby OK27:38+14:3310:52
288Matts BjörkeSöders-Tyresö28:21+15:1611:09
289Tomas BjörelindJärla Orientering28:29+15:2411:12
290Lars SegerqvistSkarpnäcks OL28:38+15:3311:16
291Pär GustavssonVallentuna-Össeby OL28:51+15:4611:21
292Staffan ElmhagenSöders-Tyresö29:16+16:1111:31
293Kenneth PetterssonJärfälla OK29:26+16:2111:35
294Lars JonassonJärfälla OK29:39+16:3411:40
295Gunnar SkärlénHaninge SOK30:01+16:5611:49
296Christer LotsanderOK Hammaren30:02+16:5711:49
297Per LarssonVäsby OK31:05+18:0012:14
298Tomas EklundSkogsluffarnas OK31:28+18:2312:23
299Kåre AxellIFK Enskede34:26+21:2113:33
Mattias RobertsonCentrum OKmispunched
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OKmispunched
Gunnar SvanbergJärfälla OKmispunched
Sven HunhammarBromma-Vällingby SOKmispunched
Thierry ReignierJärfälla OKmispunched
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKmispunched
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Jonas HalaiKamrat och IF KIFmispunched
Hans TarandiIFK Lidingö SOKmispunched
Mikael NordquistTäby OKmispunched
James ChristieSnättringe SKmispunched
Björn LovangIFK Lidingö SOKmispunched
Björn SalomonssonSnättringe SKmispunched
Pontus GilleOK Roslagendid not start
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKdid not start
Markus FredlundTullinge SKdid not start
Fredrik ÅslundKatrineholms OKdid not start
Mattias ÖstholmNynäshamns OKdid not start
William HultqvistVallentuna-Össeby OLdid not start
Jan HollbeckBromma-Vällingby SOKdid not start
Oliver HagmanOK Roslagendid not start
Torbjörn TrondsetNynäshamns OKdid not start
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLdid not start
Lars KarlssonValbo AIFdid not start
Mats HainkeSnättringe SKdid not start
Anders LundJärfälla OKdid not start
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OKdid not start
Adam HellstadiusOK Hällendid not start
Torbjörn OhlssonHaninge SOKdid not start
Valentin KoziavinSnättringe SKdid not start
Håkan PalmOK Klemmingendid not start
Johan AnemyrNässjö OKdid not start
Magnus BergmanOK Kåredid not start
Ulf HedbergSöders-Tyresödid not start
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKdid not start
Mikael NyströmOK Ravinendid not start
Ludvig LarsendahlVästerås SOKdid not start
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OLdid not start
Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OKdid not start

D17-

2 380 m, 205 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Helena BergmanOK Ravinen16:076:46
2Hanna HänströmOK Ravinen17:06+0:597:11
3Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK17:15+1:087:14
4Sara EskilssonAlfta-Ösa OK17:17+1:107:15
5Tova OlssonIK Hakarpspojkarna17:27+1:207:19
6Moa KjellstrandCentrum OK18:02+1:557:34
7Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK18:07+2:007:36
8Barbora PijákováIFK Lidingö SOK18:10+2:037:37
9Hanna LagerbergOK Södertörn18:28+2:217:45
10Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:39+2:327:50
11Lisa RönnolsOK Linné18:49+2:427:54
12Therese KlintbergLinköpings OK18:50+2:437:54
13Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF18:52+2:457:55
14Tilde BacklundOK Södertörn18:56+2:497:57
15Lotta WeyhenmeyerIF Thor18:58+2:517:58
16Frida JunegardTullinge SK18:59+2:527:58
17Jenni SimolaFinspångs SOK19:04+2:578:00
18Matilda MartinssonFalkenbergs OK19:07+3:008:01
19Karin ModinBromma-Vällingby SOK19:08+3:018:02
20Maria Von SchmalenséeAttunda OK19:11+3:048:03
21Karna ThorssonOK Linné19:13+3:068:04
22Elisabeth LarssonOK Södertörn19:14+3:078:04
23Kristina AnelandOK Ravinen19:21+3:148:07
24Malin AnderssonOK Nolaskogsarna19:26+3:198:09
25Nina De BoussardIFK Enskede19:29+3:228:11
26Kristina TedhamreSnättringe SK19:30+3:238:11
27Frida HectorSnättringe SK19:36+3:298:14
28Susanna TervoIFK Lidingö SOK19:43+3:368:17
29Karin LundbergTullinge SK19:44+3:378:17
30Linnea BörjarsCentrum OK19:47+3:408:18
31Helena MarkstedtOK Södertörn19:50+3:438:20
32Ylva SandénOK Södertörn20:02+3:558:25
33Sanna BatzSkarpnäcks OL20:06+3:598:26
34Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK20:09+4:028:27
35Maria AnderssonKamrat och IF KIF20:14+4:078:30
35Johanna LännevallOK Roslagen20:14+4:078:30
37Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK20:16+4:098:30
38Cecilia FochsenWaxholms OK20:33+4:268:38
39Sussie TistadIFK Lidingö SOK20:39+4:328:40
40Linda RennerOK Södertörn20:43+4:368:42
41Lisa CarlssonOK Linné20:45+4:388:43
42Anna-Karin SundqvistTullinge SK20:51+4:448:45
43Vera RolfssonSkarpnäcks OL20:53+4:468:46
43Lina MatthewsTullinge SK20:53+4:468:46
45Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK20:55+4:488:47
46Samantha AhlgrenCentrum OK20:58+4:518:48
46Malin DahlbäckOK Österåker20:58+4:518:48
48Yvonne AnderssonTullinge SK21:02+4:558:50
49Gro DahlbomCentrum OK21:04+4:578:51
50Petra LjungdellTäby OK21:12+5:058:54
51Anna GyllenstiernaIFK Lidingö SOK21:13+5:068:54
52Sarah-Jane BarrableOK Ravinen21:14+5:078:55
53Lina BerggrenTullinge SK21:24+5:178:59
54Åsa WilestedtAttunda OK21:26+5:199:00
55Maria SchmiterlöwHjobygdens OK21:27+5:209:00
56Jennie BlomqvistCentrum OK21:29+5:229:01
57Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK21:31+5:249:02
58Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK21:40+5:339:06
59Gunilla KreissJärla Orientering21:45+5:389:08
59Elin SundqvistTullinge SK21:45+5:389:08
61Viktoria HelmerssonOK Ravinen21:46+5:399:08
62Anna TidermanSnättringe SK21:52+5:459:11
62Evelina BergOK Ravinen21:52+5:459:11
64Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK21:54+5:479:12
65Anna SchmiterlöwHjobygdens OK22:07+6:009:17
66Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen22:10+6:039:18
67Annika SvenssonSolna OK22:16+6:099:21
68Maria JohannessonSolna OK22:17+6:109:21
69Lena GrandinOK Linné22:20+6:139:23
70Marie HerrnholdAttunda OK22:26+6:199:25
71Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF22:27+6:209:25
72Josefin HersénTullinge SK22:30+6:239:27
73Amanda KarlssonOK Ravinen22:32+6:259:28
74Anna NordströmSigtuna OK22:33+6:269:28
75Lotta ValentinGustavsbergs OK22:35+6:289:29
76Evelin GustafssonVittjärvs IK22:46+6:399:33
77Katarina RundströmIFK Enskede22:47+6:409:34
77Monica HatlenTullinge SK22:47+6:409:34
79Sofia WallinIF Thor22:48+6:419:34
80Sara JonassonCentrum OK22:52+6:459:36
81Camilla GöstasSöders-Tyresö22:53+6:469:36
82Elin AhlströmIFK Enskede22:54+6:479:37
83Nina IversAttunda OK22:55+6:489:37
84Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby22:59+6:529:39
85Anna LundquistOK Ravinen23:13+7:069:45
85Johanna SahlstedtSöders-Tyresö23:13+7:069:45
87Åsa LinnersjöOK Tor23:16+7:099:46
88Sofia DamneBromma-Vällingby SOK23:17+7:109:46
89My RönnolsTäby OK23:21+7:149:48
90Madeleine LimparAttunda OK23:23+7:169:49
91Åsa BörjessonJärla Orientering23:24+7:179:49
92Maria CarlströmCentrum OK23:26+7:199:50
92Anette ÖnerudOK Ravinen23:26+7:199:50
94Åsa SjölanderTäby OK23:29+7:229:52
95Maria PedersenJärfälla OK23:30+7:239:52
96Ann RollerJärfälla OK23:31+7:249:52
97Lovisa LängheimTullinge SK23:36+7:299:54
98Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:37+7:309:55
99Elin ThyrCentrum OK23:40+7:339:56
99Kristina AspvallCentrum OK23:40+7:339:56
101Annika OhlssonÄrla IF23:56+7:4910:03
102Michaela LundellOK Österåker23:57+7:5010:03
103Carin HomannJärfälla OK24:00+7:5310:05
104Nadja DahlströmSnättringe SK24:02+7:5510:05
104Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF24:02+7:5510:05
106Camilla NyqvistJärla Orientering24:04+7:5710:06
107Helena FalkTäby OK24:13+8:0610:10
107Josefine AnderssonTäby OK24:13+8:0610:10
109Anette BrunanderAttunda OK24:19+8:1210:13
110Anna KnutesJärla Orientering24:27+8:2010:16
111Isabella NilssonGustavsbergs OK24:37+8:3010:20
112EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF24:41+8:3410:22
113Maria BrattTullinge SK24:47+8:4010:24
114Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK24:50+8:4310:26
115Malin KvarnefalkJärfälla OK24:54+8:4710:27
116Ebba LeicktTullinge SK24:57+8:5010:28
117Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby24:58+8:5110:29
118Erika HörnfeldtCentrum OK25:00+8:5310:30
118Frida ArnessonSkarpnäcks OL25:00+8:5310:30
118Madelene BarbozaAttunda OK25:00+8:5310:30
121Lena NileviHaninge SOK25:05+8:5810:32
122Anna ÅhmanCentrum OK25:10+9:0310:34
122Elin GidingVallentuna-Össeby OL25:10+9:0310:34
124Anna EkSödertälje-Nykvarn OF25:12+9:0510:35
125Lova  Aggefors Gustavsbergs OK25:18+9:1110:37
126Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK25:25+9:1810:40
126Tilda BellanderGustavsbergs OK25:25+9:1810:40
128Nayara GillsparrOK Österåker25:28+9:2110:42
129Annika LundströmVäsby OK25:29+9:2210:42
130Ebba HedegårdOK Kolmården25:34+9:2710:44
130Tilda AnderssonTullinge SK25:34+9:2710:44
132Eva SvanbergJärfälla OK25:45+9:3810:49
133Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK25:47+9:4010:50
133Emma MiléusAttunda OK25:47+9:4010:50
135Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF25:51+9:4410:51
136Sara RuneborgAttunda OK25:53+9:4610:52
137Lisa LeicktTullinge SK25:59+9:5210:55
138Josefin LindqvistIFK Enskede26:04+9:5710:57
139Maria KvarnlöfOK Roslagen26:20+10:1311:03
140Kristina CanowOK Österåker26:23+10:1611:05
140Lena HellströmOK Ravinen26:23+10:1611:05
142Evely NordTumba-Mälarhöjden OK27:03+10:5611:21
143Embla MorastHaninge SOK27:06+10:5911:23
144Anna TedhamreSnättringe SK27:19+11:1211:28
145Anneli RundlöfVäsby OK27:20+11:1311:29
146Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF27:26+11:1911:31
147Sofia GidingVallentuna-Össeby OL27:42+11:3511:38
148Andrea JonssonLånghundra IF27:48+11:4111:40
149Karin BjörklundIFK Enskede27:50+11:4311:41
150Viktoria HedenlundTäby OK28:05+11:5811:47
151Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK28:15+12:0811:52
152Katrin JosefssonVäsby OK28:24+12:1711:55
153Birgitta BillstamJärfälla OK28:40+12:3312:02
154Therese HolmströmOK Ravinen28:45+12:3812:04
155Jessica StrömqvistAttunda OK29:12+13:0512:16
156Fanny LinderborgSkellefteå OK29:24+13:1712:21
157Maria LännevallOK Roslagen29:25+13:1812:21
158Katja KinnunenTäby OK29:38+13:3112:27
159Louise NilssonJärfälla OK29:41+13:3412:28
160Priscilla FerreraSkarpnäcks OL29:55+13:4812:34
161Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK30:06+13:5912:38
162Josefin KarlssonAttunda OK30:20+14:1312:44
163Anna PernebyTullinge SK30:27+14:2012:47
163Astrid AnderVallentuna-Össeby OL30:27+14:2012:47
165Elisabet LundströmKlubblös30:59+14:5213:01
166Emma RolfssonRobertsfors IK31:06+14:5913:04
167Erika CarlingerSkogsluffarnas OK31:07+15:0013:04
168Marie ForshällenAttunda OK31:09+15:0213:05
169Agnes ModinBromma-Vällingby SOK31:14+15:0713:07
170Anna BlomgrenTullinge SK31:24+15:1713:11
171Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK31:28+15:2113:13
172Nickolina HedenlundTäby OK31:34+15:2713:15
173Gabriella FriskGustavsbergs OK31:45+15:3813:20
174Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK31:49+15:4213:22
174Maria EdvardssonJärfälla OK31:49+15:4213:22
176Olivia BjörklundIFK Enskede32:02+15:5513:27
177Lena GumaeliusWaxholms OK32:12+16:0513:31
178Juni StigsdotterIFK Lidingö SOK32:47+16:4013:46
179Aila HalttunenHaninge SOK33:08+17:0113:55
180Linnéa GranlundTäby OK33:17+17:1013:59
181Mikaela WallerströmOK Österåker33:47+17:4014:11
182Ingrid GraneliHaninge SOK33:50+17:4314:12
183Annika BerntssonVäsby OK33:51+17:4414:13
184Marie HeinrupTullinge SK35:19+19:1214:50
185Christel NilssonHaninge SOK35:33+19:2614:56
186Lena BuhreAttunda OK35:49+19:4215:02
187Maria LidénVäsby OK35:51+19:4415:03
188Gunilla BergOK Ravinen35:59+19:5215:07
189Kerstin BjörnegrenVäsby OK36:05+19:5815:09
190Anna LindellGustavsbergs OK36:08+20:0115:10
191Ulrika AxellIFK Enskede36:25+20:1815:18
192Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL37:07+21:0015:35
193Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK38:32+22:2516:11
194Anna Holmström WikellCentrum OK38:55+22:4816:21
195Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK40:05+23:5816:50
196Lena NilssonOK Österåker40:12+24:0516:53
197Kristina TinglöfDegerfors OK44:17+28:1018:36
198Ina WidegrenSkogsluffarnas OK44:23+28:1618:38
199Elke WilkeTierps SOK49:55+33:4820:58
Ellinor BjörklundJärfälla OKmispunched
Mia LiljaIFK Lidingö SOKmispunched
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKmispunched
Sara SalemyrBromma-Vällingby SOKmispunched
Åsa EdgrenSkarpnäcks OLmispunched
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKdid not start
Anna EkOK Ravinendid not start
Norna MolinOK Klemmingendid not start
Tone AlbrektssonOK Ravinendid not start
Ewa AlbrektssonOK Ravinendid not start
Åsa FaxéusTäby OKdid not start
Trine KarlbergTullinge SKdid not start
Ingalill KåbergOK Ravinendid not start
Loviisa LääräKlubblösdid not start
Kerstin MorastHaninge SOKdid not start
Cina BroquistIFK Lidingö SOKdid not start
Emma BromarkLånghundra IFdid not start
Anna LithellOK Linnédid not start
Amanda BerggrenTullinge SKdid not start
Kerstin ImarkTullinge SKdid not start
Kerstin OhlssonHaninge SOKdid not start
Sofie KarlssonCentrum OKdid not start
Anneli ChristieSnättringe SKdid not start
Lisa ÖsterlingOK Södertörndid not start

H16

1 870 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Olle KallurOK Ravinen11:586:23
2Oscar AnelandOK Ravinen12:20+0:226:35
3Isak WestringJärfälla OK12:41+0:436:46
4Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL12:54+0:566:53
5Alvar MelinHaninge SOK12:57+0:596:55
6Eskil WidehagSundbybergs IK13:26+1:287:11
7Samuel LindénAttunda OK13:48+1:507:22
8Erik Lidström LauriSnättringe SK13:56+1:587:27
9Linus HalvorsenSkarpnäcks OL14:14+2:167:36
9Gustav KüglerSigtuna OK14:14+2:167:36
11Lukas WallhedJärla Orientering14:18+2:207:38
12Ludde BlomIFK Enskede14:30+2:327:45
13Nils Forsberg RundströmIFK Enskede14:39+2:417:50
14Axel FlordalKatrineholms OK15:15+3:178:09
15Jakob TedhamreSnättringe SK15:28+3:308:16
16Filip StorellHaninge SOK15:33+3:358:18
17Albin WarvelinLånghundra IF15:41+3:438:23
18Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF15:44+3:468:24
19Albin HainkeSnättringe SK15:59+4:018:32
20Pontus AxellIFK Enskede16:12+4:148:39
21Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK16:15+4:178:41
22Viktor DavidssonSöders-Tyresö16:42+4:448:55
23Henrik LundforsIFK Enskede16:57+4:599:03
24Anton WällstedtJärfälla OK17:25+5:279:18
25William MöllerSkarpnäcks OL17:45+5:479:29
26Mattis SandénOK Södertörn18:47+6:4910:02
27Marcus EkmanTäby OK19:04+7:0610:11
28Klas BränströmIFK Enskede23:02+11:0412:19
29David BernSnättringe SK26:42+14:4414:16
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OKmispunched
Olle MolinOK Klemmingendid not start
Philip ForngrenTäby OKdid not start
Gustav BjörklundIFK Enskededid not start

D16

1 740 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF14:218:14
2Matilda LindhSundbybergs IK14:34+0:138:22
3Ella KarlssonSnättringe SK15:10+0:498:42
4Ella BroquistIFK Lidingö SOK15:28+1:078:53
5Sanna HedbergOK Södertörn16:05+1:449:14
6Tilda MårtenssonOK Ravinen16:43+2:229:36
7Johanna AlmgrenOK Ravinen16:51+2:309:41
8Therese NilssonOK Österåker16:59+2:389:45
9Cecilia HectorSnättringe SK17:18+2:579:56
10Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF17:22+3:019:58
11Embla KamsvågGustavsbergs OK17:52+3:3110:16
12Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö17:56+3:3510:18
13Ellinor HambergJärfälla OK18:14+3:5310:28
14Tove SvedellSkarpnäcks OL18:29+4:0810:37
15Maja SandvikAttunda OK18:38+4:1710:42
16Alma HellströmAttunda OK18:54+4:3310:51
17Emilia NilssonGustavsbergs OK19:18+4:5711:05
18Alva BladhTullinge SK19:19+4:5811:06
19Lovisa NilssonAttunda OK19:23+5:0211:08
20Malin HanssonTäby OK19:34+5:1311:14
21Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:37+5:1611:16
22Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF19:40+5:1911:18
23Emma BellanderGustavsbergs OK19:43+5:2211:19
24Katja LeicktTullinge SK19:48+5:2711:22
25Emma SvidénSöders-Tyresö20:57+6:3612:02
26Nora LundinSkogsluffarnas OK21:16+6:5512:13
27Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF21:33+7:1212:23
28Agnes EdgrenSkarpnäcks OL24:34+10:1314:07
29Louise LindellGustavsbergs OK25:03+10:4214:23
30Sofia LindhagenIFK Enskede28:00+13:3916:05
31Ebba LotsanderOK Hammaren43:34+29:1325:02
Agnes WeissLånghundra IFmispunched
Tilde CarlingerSkogsluffarnas OKmispunched
Clea WallnäsSundbybergs IKdid not start

H14

1 660 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hannes MogensenOK Ravinen10:506:31
2Erik NederheimTäby OK11:57+1:077:11
3Hugo SjölanderTäby OK12:10+1:207:19
4Simon SvenssonVästerås SOK12:20+1:307:25
5Melker PalmJärfälla OK12:43+1:537:39
6Joel WallnerAttunda OK13:12+2:227:57
7Emil FranzénSundbybergs IK13:21+2:318:02
8Noa HelgarsTäby OK13:36+2:468:11
9David RyderåsWaxholms OK13:41+2:518:14
10Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK13:45+2:558:16
11Filip HatlenTullinge SK13:56+3:068:23
12Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK14:12+3:228:33
13Linus ForsbergOK Ravinen14:52+4:028:57
14Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK15:18+4:289:13
15Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK15:30+4:409:20
16Axel BalckTäby OK15:38+4:489:25
17Ivar GentzJärla Orientering15:49+4:599:31
18Olle ThimbergSöders-Tyresö15:58+5:089:37
19Olle BrohagenOK Ravinen16:28+5:389:55
20Marcus GrunderJärfälla OK16:56+6:0610:12
21Elias LjungdellTäby OK17:07+6:1710:18
22Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL17:09+6:1910:19
22August OldingTäby OK17:09+6:1910:19
24Teo BeinhoffGustavsbergs OK17:10+6:2010:20
25Leo LjungbergSkarpnäcks OL17:37+6:4710:36
26Marcus BarbozaAttunda OK17:55+7:0510:47
27Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF18:12+7:2210:57
28Felix ArkängTullinge SK18:16+7:2611:00
29Filip DryseliusSkarpnäcks OL18:36+7:4611:12
30Erik WällstedtJärfälla OK19:04+8:1411:29
31Morris RassètBromma-Vällingby SOK19:10+8:2011:32
32Linus SkattOK Södertörn19:11+8:2111:33
33Malte ThelanderHaninge SOK19:42+8:5211:52
34Axel TrofastTullinge SK20:14+9:2412:11
35Peter LindvallHaninge SOK20:51+10:0112:33
36Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK21:41+10:5113:03
37Melker KronqvistOK Klemmingen22:56+12:0613:48
38Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK23:20+12:3014:03
39Samuel HowardSkarpnäcks OL23:36+12:4614:13
40Karl KvarnforsSkarpnäcks OL26:57+16:0716:14
Mathias DryseliusSkarpnäcks OLdid not start
Henrik SvenssonOK Ravinendid not start
Folke KåbergOK Ravinendid not start
Axel FribergerJärla Orienteringdid not start
Melvin EkSundbybergs IKdid not start
Ludvig FerdmanTullinge SKdid not start
Emil AnterudVäsby OKdid not start
Emil HelanderTullinge SKdid not start
Alexander MagnvallOK Södertörndid not start

D14

1 660 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tindra JonssonSkarpnäcks OL14:358:47
2Felicia StrindérIFK Enskede15:51+1:169:32
3Bella PedersenJärfälla OK15:52+1:179:33
4Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK16:00+1:259:38
5Maja LiljaIFK Lidingö SOK16:12+1:379:45
6Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK16:35+2:009:59
7Klara JunegardTullinge SK16:51+2:1610:09
8Sara SundqvistLånghundra IF17:10+2:3510:20
9Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF17:12+2:3710:21
10Emma NorinSöders-Tyresö17:31+2:5610:33
11Nova MatthewsTullinge SK17:50+3:1510:44
12Moa FröstadiusSundbybergs IK18:04+3:2910:53
13Emma HöökIFK Lidingö SOK18:17+3:4211:00
14Märta SandvikAttunda OK18:29+3:5411:08
15Sanna RinnbäckOK Ravinen20:50+6:1512:33
16Mirja NordinSkarpnäcks OL21:34+6:5912:59
17Louise ByströmBromma-Vällingby SOK21:37+7:0213:01
18Stina YlipääMälarö SOK21:57+7:2213:13
19Tilda DalekantIFK Enskede22:12+7:3713:22
20Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK22:30+7:5513:33
21Ebba HörlingSundbybergs IK23:08+8:3313:56
22Tilde BredermanVäsby OK23:12+8:3713:58
23Isabel UnnerudLånghundra IF23:43+9:0814:17
24Emma AlmJärfälla OK24:27+9:5214:43
25Wilma JosefssonVäsby OK25:40+11:0515:27
26Lilly ChristieSnättringe SK25:50+11:1515:33
Madeleine GranathVäsby OKmispunched
Måra StegardSkarpnäcks OLdid not start
Märta WigleOK Södertörndid not start
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKdid not start
Malin StrömqvistAttunda OKdid not start

H12

1 500 m, 57 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK8:025:21
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK8:26+0:245:37
3Jens FochsenWaxholms OK8:44+0:425:49
4Svante SandvikAttunda OK9:08+1:066:05
5Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK9:13+1:116:08
6Oliver LiwångIFK Lidingö SOK9:14+1:126:09
7Jonathan NilssonGustavsbergs OK9:18+1:166:12
8Gustav StorellHaninge SOK9:19+1:176:12
9Erik NorinSöders-Tyresö9:59+1:576:39
10Nils SamrudIFK Lidingö SOK10:00+1:586:40
10Ludvig HagwallJärla Orientering10:00+1:586:40
12Linus NileviHaninge SOK10:12+2:106:48
13Petter FochsenWaxholms OK10:45+2:437:10
14Sandro PruthSkogsluffarnas OK10:55+2:537:16
15Ruben HårdSkogsluffarnas OK10:56+2:547:17
16Gustav MyrbergerTullinge SK11:00+2:587:20
17Gustav LübckeOK Ravinen11:15+3:137:30
18Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:17+3:157:31
19Oscar LundquistOK Ravinen11:25+3:237:36
20Caio PruthSkogsluffarnas OK11:31+3:297:40
21Lucas De BoussardIFK Enskede11:51+3:497:54
22Olof HagwallJärla Orientering12:03+4:018:02
23Simon WenzinOK Södertörn12:15+4:138:10
24Hampus SundbergJärfälla OK12:23+4:218:15
25Botvid SimonssonSundbybergs IK12:42+4:408:28
26Elias BladhTullinge SK13:08+5:068:45
27Sven BörjessonJärla Orientering13:26+5:248:57
28Erik BalckTäby OK13:32+5:309:01
29Edvin WallnerAttunda OK13:38+5:369:05
30Lukas SjöblomAttunda OK14:01+5:599:20
30Elliot JonssonAttunda OK14:01+5:599:20
32Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK14:10+6:089:26
33Axel NordqvistWaxholms OK14:19+6:179:32
34Gustav LindbergOK Roslagen14:21+6:199:34
35Åke EngmanIFK Lidingö SOK14:43+6:419:48
36Joel BjörklundAttunda OK15:16+7:1410:10
37Eskil MyrbergerTullinge SK15:30+7:2810:20
38Elliot LjungdellTäby OK15:36+7:3410:24
39Victor GranathVäsby OK15:40+7:3810:26
40Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK15:47+7:4510:31
41Albin FranzénOK Södertörn15:53+7:5110:35
42Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK16:02+8:0010:41
43Folke JohanssonSundbybergs IK16:03+8:0110:42
44Erik LidénVäsby OK16:21+8:1910:54
45Wilmer HagrotTäby OK16:41+8:3911:07
46Max LindqvistTäby OK17:21+9:1911:34
47Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK17:35+9:3311:43
48Ruben ArenanderSkarpnäcks OL17:41+9:3911:47
49Svante BrohagenOK Ravinen19:34+11:3213:02
50Junior YlipääMälarö SOK19:54+11:5213:16
51Leo JunlénOK Ravinen21:32+13:3014:21
52Oskar MagnellSkarpnäcks OL23:32+15:3015:41
53Oliver JonssonAttunda OK29:23+21:2119:35
54Gustav NyströmOK Ravinen44:53+36:5129:55
Hugo NyströmOK Ravinenmispunched
Noel HellbergSundbybergs IKmispunched
Tore WenellOK Ravinenmispunched
Adrian WernerIFK Lidingö SOKdid not start
Malte BellanderGustavsbergs OKdid not start
Elion ReimeringerHaninge SOKdid not start

D12

1 500 m, 52 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tove OlssonOK Södertörn9:026:01
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF9:37+0:356:24
3Märta AhlquistJärla Orientering10:32+1:307:01
4Lovisa NordquistTäby OK10:41+1:397:07
5Alice HellbergSundbybergs IK10:44+1:427:09
6Ellen AnelandOK Ravinen10:45+1:437:10
7Sofie LindellGustavsbergs OK10:56+1:547:17
8Wilma MårtenssonOK Ravinen11:00+1:587:20
9Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK11:19+2:177:32
10Maja ThimbergSöders-Tyresö11:20+2:187:33
11Alva WidegrenMälarö SOK11:30+2:287:40
12Ella LindqvistTäby OK11:35+2:337:43
13Britta BörjessonJärla Orientering12:02+3:008:01
14Maja RundlöfVäsby OK12:16+3:148:10
15Saga BeinhoffGustavsbergs OK12:26+3:248:17
16Ingrid JohanssonSundbybergs IK12:39+3:378:26
17Alice HedinIFK Lidingö SOK12:44+3:428:29
18Ebba WestringJärfälla OK12:50+3:488:33
19Wilda LundqvistMälarö SOK12:56+3:548:37
20Bodil JohanssonSundbybergs IK13:07+4:058:44
21Lovis de VilliersOK Södertörn13:39+4:379:06
22Ida ZefferMälarö SOK14:01+4:599:20
23Linda StrömqvistAttunda OK14:02+5:009:21
24Fanny BergmanTullinge SK14:08+5:069:25
25Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK14:17+5:159:31
26Emelie HolmströmTäby OK14:40+5:389:46
27Vera SkantzeIFK Lidingö SOK15:02+6:0010:01
28Linnea SandTullinge SK15:24+6:2210:16
29Majken JanssonSkarpnäcks OL15:38+6:3610:25
29Elsa TunbladMälarö SOK15:38+6:3610:25
31Hilda TrofastTullinge SK15:49+6:4710:32
32Milla KlassonOK Ravinen15:52+6:5010:34
33Sara StrömqvistAttunda OK15:55+6:5310:36
34Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK16:02+7:0010:41
35Nike HasslerSöders-Tyresö16:05+7:0310:43
36Paulina AlzénGustavsbergs OK16:07+7:0510:44
37Alice EdvallSkarpnäcks OL17:40+8:3811:46
38Greta SandvikAttunda OK17:52+8:5011:54
39Elin AlmgrenSöders-Tyresö17:53+8:5111:55
39Amanda MörkforsJärfälla OK17:53+8:5111:55
41Selma SundbergSundbybergs IK18:05+9:0312:03
42Nora AhlströmIFK Enskede18:37+9:3512:24
43Sofia El HajjiJärfälla OK18:56+9:5412:37
44Hedda TunbladMälarö SOK19:40+10:3813:06
45Nova DahlstedtSöders-Tyresö20:04+11:0213:22
46Irma WidehagSundbybergs IK20:31+11:2913:40
47Molly BomanMälarö SOK22:30+13:2815:00
48Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL22:56+13:5415:17
49Ebba SahlstedtSöders-Tyresö23:55+14:5315:56
50Julia HolmströmTäby OK24:01+14:5916:00
51Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK35:14+26:1223:29
52Elin StorellHaninge SOK36:47+27:4524:31
Stina PedersenJärfälla OKdid not start
Julia EkOK Ravinendid not start
Klara BergkvistSkarpnäcks OLdid not start
Emma HenriquesOK Södertörndid not start
Kerstin ChristieSnättringe SKdid not start
Viola HolmströmOK Ravinendid not start
Tuva HolmströmOK Ravinendid not start

Öppen motion 3

1 690 m, 193 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Filip IvarssonOK Hammaren10:035:56
2Christian RedtzerAttunda OK10:26+0:236:10
3Simon StålhammarTullinge SK10:32+0:296:13
4Johan HydenKlubblös10:49+0:466:24
5Peter AnderssonSöders-Tyresö10:52+0:496:25
5Emeli PetterssonTullinge SK10:52+0:496:25
7Erik ValdemarssonKöping-Kolsva OK11:19+1:166:41
8Henrik HagwallJärla Orientering11:46+1:436:57
9Mats EkmanTäby OK11:48+1:456:58
10Olof SundströmKlubblös12:03+2:007:07
11Svante PerssonSöderhamns OK12:13+2:107:13
12Magnus BacklundParasitus AB12:42+2:397:30
13Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF12:47+2:447:33
13Elias BuskeKlubblös12:47+2:447:33
13Magnus LönnqvistOK Ravinen12:47+2:447:33
16Dan BomanMälarö SOK12:52+2:497:36
17Emelie GenarpKlubblös12:58+2:557:40
18Jenny WallnerAttunda OK13:01+2:587:42
19Tobias GunnarssonKlubblös13:03+3:007:43
20Petrus BrobergKlubblös13:06+3:037:45
21Johanna MannerstålKlubblös13:12+3:097:48
22Nina KarlssonIFK Lidingö SOK13:17+3:147:51
22Petra SundströmCentrum OK13:17+3:147:51
24Christin SöderqvistOK Ravinen13:26+3:237:56
25Annika NilssonTäby OK13:34+3:318:01
26Ingrid KlingOckelbo OK13:50+3:478:11
27Filip WidénHellas Orientering13:54+3:518:13
28Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK13:55+3:528:14
29Rolf Vikström-LookKlubblös13:57+3:548:15
30Christian AtmerCentrum OK14:07+4:048:21
31Jan GlevénJärla Orientering14:11+4:088:23
32Brian InduyeKlubblös14:12+4:098:24
33Anders BeinhoffGustavsbergs OK14:15+4:128:25
34Matilda AnderssonKlubblös14:16+4:138:26
35Jakob SöderströmKlubblös14:20+4:178:28
36Kristin KensbyOK Tyr14:21+4:188:29
37Milo MondiniHellas Orientering14:22+4:198:30
38Bo LauriSnättringe SK14:27+4:248:33
39Ulf BråsjöJärla Orientering14:29+4:268:34
40Bengt NilssonKlubblös14:34+4:318:37
41Håkan SöderqvistOK Ravinen14:38+4:358:39
41Markus AggeforsGustavsbergs OK14:38+4:358:39
43Niklas BrytzerKlubblös14:42+4:398:41
44Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF14:47+4:448:44
45Ellinor LangeOK Ravinen14:48+4:458:45
46Anders PerssonJärla Orientering14:56+4:538:50
47Anna HolmströmTäby OK14:58+4:558:51
48Rebecka HallerbyKlubblös15:11+5:088:59
49Ulf CarnbyTäby OK15:12+5:098:59
50Kim KåbergKlubblös15:19+5:169:03
51Daniel HelanderTullinge SK15:22+5:199:05
52Mats KensbyOK Tyr15:23+5:209:06
53Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK15:27+5:249:08
54Carin RosénGustavsbergs OK15:30+5:279:10
55Kristin KarlssonCentrum OK15:36+5:339:13
56Anna FernandezTumba-Mälarhöjden OK15:37+5:349:14
57Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK15:39+5:369:15
58Thomas AnderssonKlubblös15:42+5:399:17
59Joel LundgrenSkarpnäcks OL15:44+5:419:18
59Andrea LotsanderOK Hammaren15:44+5:419:18
61Mattias LijKlubblös15:45+5:429:19
62Håkan SjunnestrandSolna OK15:47+5:449:20
63Rune CarlssonSundbybergs IK15:51+5:489:22
64Anders NilssonTäby OK15:58+5:559:26
65Tilda LindholmSkogsluffarnas OK15:59+5:569:27
66Torbjörn BergmanSnättringe SK16:03+6:009:29
67Lars-Göran LarssonKlubblös16:07+6:049:32
68Tord KarlssonSOK Träff16:08+6:059:32
69Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby16:13+6:109:35
69Boel SundbergOK Södertörn16:13+6:109:35
71Björn BylundIFK Enskede16:20+6:179:39
72Sara AndersonJärfälla OK16:26+6:239:43
73Michal de VilliersOK Södertörn16:27+6:249:44
74Helene SwartzIFK Lidingö SOK16:32+6:299:46
75Lars LundKlubblös16:40+6:379:51
76Lisa PerssonKlubblös16:44+6:419:54
77Caroline MannestålKlubblös16:45+6:429:54
78Linn RönnolsKlubblös16:56+6:5310:01
79Per WesterlundSkogsluffarnas OK16:58+6:5510:02
80Robert RylanderSpårvägens OK17:03+7:0010:05
81Mats BrohagenOK Ravinen17:07+7:0410:07
81Leif CarlssonSkarpnäcks OL17:07+7:0410:07
83Marie EkbergKlubblös17:09+7:0610:08
83Massimo MondiniHellas Orientering17:09+7:0610:08
85Pille HedströmSöders-Tyresö17:13+7:1010:11
85Anna ZdolsekKlubblös17:13+7:1010:11
87Sonia PerssonHaninge SOK17:17+7:1410:13
88Salli CarlfjordSundbybergs IK17:18+7:1510:14
89Fredrik Cederquist TörnbladKlubblös17:20+7:1710:15
90Anders NauHaninge SOK17:21+7:1810:15
91Frida WelinCentrum OK17:34+7:3110:23
92Erik MyrbergerTullinge SK17:38+7:3510:26
93Elisabeth StålhammarTullinge SK17:40+7:3710:27
94Anders GärderudIFK Lidingö SOK17:41+7:3810:27
95Pauline BorgerSöderhamns OK17:45+7:4210:30
95Lars BrickstadCentrum OK17:45+7:4210:30
95Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK17:45+7:4210:30
98Emma NilssonKlubblös17:51+7:4810:33
99Gustaf DahlbergKlubblös17:55+7:5210:36
100Annica LübckeOK Ravinen17:56+7:5310:36
101Evelina ÖstblomKlubblös17:57+7:5410:37
102Maria JanssonKlubblös17:59+7:5610:38
103Jukka TahkårpiKlubblös18:02+7:5910:40
104Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK18:07+8:0410:43
105Anette LinnersjöGustavsbergs OK18:10+8:0710:44
106Åke LewanderSkarpnäcks OL18:11+8:0810:45
106Malla GrenfeldtKlubblös18:11+8:0810:45
108Rasa EngstedtOK Linné18:21+8:1810:51
109Patrick WestergrenOK Älvsjö-Örby18:27+8:2410:55
110Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK18:32+8:2910:57
111Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK18:36+8:3311:00
112Ingela ArenanderSkarpnäcks OL18:46+8:4311:06
113Torbjörn LarssonKlubblös18:47+8:4411:06
114Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK18:54+8:5111:11
115Robin WesterlundKlubblös19:03+9:0011:16
115Elvira ForsströmOK Roslagen19:03+9:0011:16
117Jonas EsbjörnssonFrösö IF19:04+9:0111:16
117Sanna SwidenKlubblös19:04+9:0111:16
119Hannah LinngårdKlubblös19:05+9:0211:17
120Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF19:06+9:0311:18
120Dag StenkvistTrafikverket19:06+9:0311:18
122Timo GierlichTriathlon Uni Heidelberg19:08+9:0511:19
123Klas LangelsSkarpnäcks OL19:19+9:1611:25
124Mats WestergrenOK Älvsjö-Örby19:21+9:1811:26
124Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK19:21+9:1811:26
126Johanna JonssonIK Gandvik19:22+9:1911:27
127Lisa SundbergTullinge SK19:23+9:2011:28
128Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK19:37+9:3411:36
129Peter ClaessonSkogsluffarnas OK19:39+9:3611:37
130Thomas LundinSundbybergs IK19:40+9:3711:38
131Henrik JagemyrKlubblös19:41+9:3811:38
131Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK19:41+9:3811:38
133Jenny SöderbergJärla Orientering19:46+9:4311:41
134Carin MondiniHellas Orientering19:54+9:5111:46
135Maja BergmanRavinen19:55+9:5211:47
136Ebba LindqvistKlubblös19:58+9:5511:48
137Agnetha BjörklundTäby OK20:35+10:3212:10
138Fredrik MorisAttunda OK20:48+10:4512:18
139Lovisa LarssonTullinge SK20:54+10:5112:22
140Rolf LöfqvistSöders-Tyresö21:08+11:0512:30
141Rune RådeströmSnättringe SK21:22+11:1912:38
142Lars BrodinOK Kontinent21:24+11:2112:39
143Gina IllichKlubblös21:45+11:4212:52
144Eva HagrotTäby OK21:46+11:4312:52
145Nora UnderwoodKlubblös22:27+12:2413:17
146Annica OttossonBromma-Vällingby SOK22:39+12:3613:24
147Anna LöwenhielmJärla Orientering22:53+12:5013:32
148Sarah BladhTullinge SK22:56+12:5313:34
149Ingemar JohnssonOK Södertörn22:59+12:5613:35
150Liz BrennanSödertälje-Nykvarn OF23:10+13:0713:42
151Monica PaulssonSundbybergs IK23:13+13:1013:44
152Johan KarlstenSolna OK23:15+13:1213:45
153Sara KarlssonSkarpnäcks OL23:19+13:1613:47
154Per ArnessonSkarpnäcks OL23:23+13:2013:50
155Helena BachmanTäby OK23:56+13:5314:09
156Kristina NorinSöders-Tyresö24:04+14:0114:14
157Lena Nyström-NilssonRånäs OK24:20+14:1714:23
158Marianne JernbergSöders-Tyresö24:42+14:3914:36
159Gunnel BalckIFK Lidingö SOK24:47+14:4414:39
160Mandus EngmanIFK Lidingö SOK24:49+14:4614:41
161Lars LöthmanJärfälla OK24:55+14:5214:44
162Leif SkantzeKjV25:10+15:0714:53
163Robert PuustaOK Älvsjö-Örby25:15+15:1214:56
164Leif HermundstadSnättringe SK25:18+15:1514:58
164Rune ThurénVallentuna-Össeby OL25:18+15:1514:58
166Elisabeth HectorSnättringe SK25:30+15:2715:05
167Anna Carin StenbeckKlubblös25:34+15:3115:07
168Ingvar LarssonGustavsbergs OK26:39+16:3615:46
169Malinda SvenssonKlubblös27:52+17:4916:29
170Lars NordinSolna OK27:58+17:5516:32
171Stefan OlssonKlubblös28:10+18:0716:40
172Lisa SundinKlubblös29:12+19:0917:16
173Lotta SundinKlubblös29:14+19:1117:17
174Annakarin RahlénOK Ravinen30:11+20:0817:51
175Solveig TjernbergSödertälje IF30:12+20:0917:52
176Heidi BjerkhaugOK Ravinen30:43+20:4018:10
177Ebba-Lisa FlygarTullinge SK30:44+20:4118:11
178Pia VikströmTäby OK31:26+21:2318:35
179Ingvar OskarssonKlubblös32:01+21:5818:56
180Carl ClaessonSkogsluffarnas OK32:03+22:0018:57
181Gunvor GranathNynäshamns OK32:11+22:0819:02
182Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK32:28+22:2519:12
183Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF32:30+22:2719:13
184Palle StegardSkarpnäcks OL34:46+24:4320:34
185Anna MannerheimSkarpnäcks OL34:54+24:5120:39
186Tatiana LindqvistTäby OK35:10+25:0720:48
187Linus BacklundOK Södertörn36:20+26:1721:29
188Yvonne NilssonKlubblös43:25+33:2225:41
189Mei FamKlubblös50:01+39:5829:35
Johan Ylander KarlssonKlubblösmispunched
Johan FogelKlubblösmispunched
Curt BalckIFK Lidingö SOKmispunched
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLmispunched
Pasi ValjusIFK Lidingö SOKdid not start

U2

1 230 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby11:419:29
2Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:02+0:219:46
3Eric PerssonBromma-Vällingby SOK13:24+1:4310:53
4Elsa ForslundSkarpnäcks OL13:45+2:0411:10
5Julia MorisAttunda OK14:24+2:4311:42
6Ludvig SundströmSundbybergs IK14:46+3:0512:00
7Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK15:05+3:2412:15
8Kevin KarlssonSkarpnäcks OL15:07+3:2612:17
9Erik MörckSkarpnäcks OL15:37+3:5612:41
10Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK15:43+4:0212:46
11Dondi NilssonJärla Orientering16:10+4:2913:08
12Lova JonssonSkarpnäcks OL16:14+4:3313:11
13Alma FernandezSnättringe SK16:59+5:1813:48
14Maximilian AnderssonTullinge SK17:14+5:3314:00
15Hanna SundströmSundbybergs IK17:54+6:1314:33
16Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL18:25+6:4414:58
17Edith KlasénIFK Lidingö SOK18:44+7:0315:13
18Ville ÅmanIFK Lidingö SOK18:45+7:0415:14
18Hedda HedströmSöders-Tyresö18:45+7:0415:14
20Ella LjungdellTäby OK19:05+7:2415:30
21Astrid MorisAttunda OK19:44+8:0316:02
22Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK19:57+8:1616:13
23Anton WarneIFK Lidingö SOK19:58+8:1716:13
24Ludvig BomanMälarö SOK20:19+8:3816:31
25Elliot JohanssonJärla Orientering20:28+8:4716:38
26Lovisa NederheimTäby OK20:38+8:5716:46
27Tintomara Eklund AspeVallentuna-Össeby OL21:09+9:2817:11
28Erik SjölanderTäby OK22:27+10:4618:15
29Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK23:44+12:0319:17
30Ludvig NirvinHaninge SOK23:52+12:1119:24
31Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF24:48+13:0720:09
32Irma SahlstedtSöders-Tyresö24:56+13:1520:16
33Amelie DryseliusSkarpnäcks OL25:02+13:2120:21
34Elias JunesjöSkarpnäcks OL25:50+14:0921:00
35Max JunlénOK Ravinen26:21+14:4021:25
36Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL26:23+14:4221:26
37Liam de BoussardIFK Enskede27:17+15:3622:10
37Hjalmar EbberydOckelbo OK27:17+15:3622:10
39Isabella SjögrenOK Ravinen28:14+16:3322:57
40Norma JanssonSkarpnäcks OL28:34+16:5323:13
41Hugo JacovSkarpnäcks OL29:47+18:0624:12
42Simon FernandezTumba-Mälarhöjden OK29:53+18:1224:17
43Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK31:08+19:2725:18
44Adrian HolmgrenSkarpnäcks OL32:43+21:0226:35
45Johannes JakobssonOK Klemmingen35:37+23:5628:57
46Simon AhlströmIFK Enskede38:00+26:1930:53
47Ester LöwenhielmKlubblös42:42+31:0134:42
48Folke WällstedtJärfälla OK58:01+46:2047:10
49Felix AhlströmIFK Enskede1:18:09+1:06:281:03:32
Axel StenbergSkarpnäcks OLmispunched

H14 18:30-19:00

1 660 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK14:218:38

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements