Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Stockholm City Cup, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #3
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 30 maj 2018

IFK Lidingö SOK

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Edvin CarlsteinU2 (50)12:02+0:219:46
2Helena KarlssonJaktstart D17 (20)20:40+0:387:56
3Niina HulkkonenD17- (205)17:15+1:087:14
4Amelie RajanJaktstart D16 (18)20:13+5:379:26
4Ella BroquistD16 (33)15:28+1:078:53
5Maja LiljaD14 (27)16:12+1:379:45
5Mårten BoströmH17- (312)14:00+0:555:30
5Anna BachmanJaktstart D17 (20)22:27+2:258:38
6Oliver LiwångH12 (57)9:14+1:126:09
6Lukas WernerJaktstart H16 (19)21:49+6:568:58
6Nicolas SimoninH17- (312)14:17+1:125:37
7Synnøve BråtenD17- (205)18:07+2:007:36
7Matleena BoströmJaktstart D17 (20)23:01+2:598:51
8Barbora PijákováD17- (205)18:10+2:037:37
9Felix SpäthH17- (312)14:42+1:375:47
10Nils SamrudH12 (57)10:00+1:586:40
10Rasmus Palmqvist AslaksenH17- (312)15:18+2:136:01
11Lisa ThunellJaktstart D16 (18)22:34+7:5810:32
11Ausrine KutkaiteJaktstart D17 (20)23:58+3:569:13
11Bryan Russel-KeelyJaktstart H17 (39)20:20+6:187:18
12Ludvig BjörkstedtH14 (40)14:12+3:228:33
13Emma HöökD14 (27)18:17+3:4211:00
13Timo MähönenH17- (312)15:27+2:226:04
14Agnes DambergJaktstart D16 (18)25:12+10:3611:46
15Simon SchusterJaktstart H17 (39)21:12+7:107:37
17Edith KlasénU2 (50)18:44+7:0315:13
17Alice HedinD12 (52)12:44+3:428:29
18Ville ÅmanU2 (50)18:45+7:0415:14
19Sandra ValjusJaktstart D14 (23)27:19+13:2114:00
19Magdalena CarlsteinJaktstart D17 (20)26:10+6:0810:03
22Wilmer CarlsteinU2 (50)19:57+8:1616:13
22Nina KarlssonÖppen motion 3 (193)13:17+3:147:51
23Anton WarneU2 (50)19:58+8:1716:13
23Erik JanssonJaktstart H17 (39)23:48+9:468:33
27Vera SkantzeD12 (52)15:02+6:0010:01
28Susanna TervoD17- (205)19:43+3:368:17
29Petter BodingH17- (312)16:44+3:396:35
34Sofia AdolfssonD17- (205)20:09+4:028:27
34Astrid SkantzeD12 (52)16:02+7:0010:41
35Åke EngmanH12 (57)14:43+6:419:48
39Sussie TistadD17- (205)20:39+4:328:40
43Ebba SkantzeU2 (50)31:08+19:2725:18
45Elin JarlemarkD17- (205)20:55+4:488:47
51Anna GyllenstiernaD17- (205)21:13+5:068:54
51Ingrid EngmanD12 (52)35:14+26:1223:29
53Karolina BjärnlidÖppen motion 3 (193)15:27+5:249:08
58Ramona Åkermarck-MähönenD17- (205)21:40+5:339:06
64Ebba GanslandtD17- (205)21:54+5:479:12
74Helene SwartzÖppen motion 3 (193)16:32+6:299:46
88Hans LiwångH17- (312)18:23+5:187:14
94Anders GärderudÖppen motion 3 (193)17:41+7:3810:27
107Pär LiljaH17- (312)18:56+5:517:27
110Jeanette JarlemarkÖppen motion 3 (193)18:32+8:2910:57
110Ingemar StenbeckH17- (312)19:03+5:587:30
114Elisabeth BengtssonÖppen motion 3 (193)18:54+8:5111:11
124Mattias CarlsteinH17- (312)19:20+6:157:36
128Birgitta ThunellÖppen motion 3 (193)19:37+9:3411:36
142Anders HållbergH17- (312)19:45+6:407:46
144Michael BroquistH17- (312)19:50+6:457:48
158Petter SkantzeH17- (312)20:23+7:188:01
159Gunnel BalckÖppen motion 3 (193)24:47+14:4414:39
160Mandus EngmanÖppen motion 3 (193)24:49+14:4614:41
161Magnus RajanH17- (312)20:25+7:208:02
178Juni StigsdotterD17- (205)32:47+16:4013:46
214Johan AleniusH17- (312)22:27+9:228:50
218Henrik BodingH17- (312)22:35+9:308:53
279Harald BauerH17- (312)26:51+13:4610:34
Christian HjalmarssonJaktstart H17 (39)diskvalificerad
Curt BalckÖppen motion 3 (193)ej godkänd
Mia LiljaD17- (205)ej godkänd
Hans TarandiH17- (312)ej godkänd
Björn LovangH17- (312)ej godkänd
Adrian WernerH12 (57)ej start
Cina BroquistD17- (205)ej start
Pasi ValjusÖppen motion 3 (193)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser