Swedish Orienteering Federation

Official results for Tiomilarepet

Event informationShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: Tiomilarepet
Organiser: OK Älvsjö-Örby
Date: Thursday 12 April 2018

H21 lång

28 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Nydalens Skiklub 11:33:48
1. Bojan Blumenstein48:185+0:5548:185
2. Elias Jonsson45:3011:33:481-4
2IFK Lidingö SOK 11:35:34
1. Hector Haines48:113+0:4848:113
2. Andreas Hall47:235+1:531:35:342-1
3Nydalens Skiklub 41:36:26
1. Alan Cherry48:092+0:4648:092
2. Lukas Liland48:176+2:471:36:263+1
4Nydalens Skiklub 31:36:37
1. Eirik Kamstrup Hovind50:226+2:5950:226
2. Sindre Rønning46:152+0:451:36:374-2
5Järla Orientering 21:37:27
1. Oscar Björck50:268+3:0350:268
2. David Bejbom47:014+1:311:37:275-3
6IFK Lidingö SOK 21:37:32
1. Bryan Russel-Keely50:359+3:1250:359
2. Erik Ivarsson Sandberg46:573+1:271:37:326-3
7Nydalens Skiklub 51:37:55
1. Anders Nordberg47:23147:231
2. Henrik Eijsink50:329+5:021:37:557+6
8Nydalens Skiklub 21:38:41
1. Anders Vister48:124+0:4948:124
2. Eirik Langedal Breivik50:298+4:591:38:418+4
9Tullinge SK 11:42:25
1. Johan Ställberg50:257+3:0250:257
2. Anders Ställberg52:0011+6:301:42:259+2
10Ärla IF 11:42:49
1. Oscar Vångell52:3711+5:1452:3711
2. Halvor Eid Nielsen50:127+4:421:42:4910-1
11Snättringe SK 11:46:47
1. Robert Wallsten55:0118+7:3855:0118
2. Anders Hedman51:4610+6:161:46:4711-7
12Järla Orientering 11:47:26
1. Espen Hultgreen Weltzien54:4117+7:1854:4117
2. Michael Refors52:4512+7:151:47:2612-5
13Nydalens Skiklub 61:47:30
1. Sverre Waaler Kaas51:4110+4:1851:4110
2. Isak Jonsson55:4914+10:191:47:3013+3
14Nydalens Skiklub 81:50:35
1. Jan Sháněl56:5919+9:3656:5919
2. Oskar Jensen53:3613+8:061:50:3514-5
15Nydalens Skiklub 71:50:48
1. Sverre Turter Sandvold52:4913+5:2652:4913
2. Jørgen Wulfsberg57:5920+12:291:50:4815+2
16Kamrat och IF KIF 31:50:56
1. Casper Giding53:5515+6:3253:5515
2. Mattias Johansson57:0118+11:311:50:5616+1
17Kamrat och IF KIF 51:51:20
1. Emil Lauri54:1216+6:4954:1216
2. Jonas Halai57:0819+11:381:51:2017+1
18Centrum OK 11:51:45
1. Jonas Kjäll52:3812+5:1552:3812
2. Lukas Gustavsson59:0721+13:371:51:4518+6
19Tumba-Mälarhöjden OK 11:53:53
1. Alexander Käll57:2720+10:0457:2720
2. Anders Englid56:2617+10:561:53:5319-1
20Kamrat och IF KIF 41:56:23
1. Haakon Ingvaldsen1:00:0423+12:411:00:0423
2. Mårten Frendelius56:1915+10:491:56:2320-3
21Söders-Tyresö 11:56:32
1. Tomas Lilja1:00:1324+12:501:00:1324
2. Göran Thimberg56:1915+10:491:56:3221-3
22OK Södertörn 11:57:27
1. Fredrik Larsson52:4913+5:2652:4913
2. John Svanberg1:04:3823+19:081:57:2722+9
23Kamrat och IF KIF 12:06:34
1. Martin Holth Johannessen58:3721+11:1458:3721
2. Martin Johnsson1:07:5724+22:272:06:3423+2
24Snättringe SK 22:09:28
1. Jesper Andersson1:06:3726+19:141:06:3726
2. David Hector1:02:5122+17:212:09:2824-2
25Snättringe SK 32:09:41
1. Martin Nilsson59:5922+12:3659:5922
2. Peter Granath1:09:4225+24:122:09:4125+3
Kamrat och IF KIF 2mispunched
1. Tobias Freak1:02:5925+15:361:02:5925
2. Emil Lauridid not startmispunched
OK Södertörn / Espoon Suunta 2mispunched
1. Josh Beechmispunchedmispunched
2. vacant did not startmispunched
Snättringe SK 4mispunched
1. Patrik Äppelgran1:21:5527+34:321:21:5527
2. Björn Salomonssonmispunchedmispunched
Nydalens Skiklub 9did not start
1. Håvard Hagadid not startdid not start
2. Jon Aukrust Osmoendid not startdid not start
OK Linné 1did not start
1. vacant did not startdid not start
2. vacant did not startdid not start

H21 kort

8 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1OK Ravinen 11:38:54
1. Pär Westblad47:552+0:4547:552
2. Niklas Westblad50:592+9:381:38:541-1
2Falkenbergs OK / OK Ravinen 111:39:26
1. Matilda Martinsson58:058+10:5558:058
2. Kalle Bergman41:2111:39:262-6
3Centrum OK 11:43:28
1. Jonas Lindholm52:095+4:5952:095
2. Jerk Rönnols51:193+9:581:43:283-2
4Söders-Tyresö 11:43:45
1. Johan Hedman49:523+2:4249:523
2. Niklas Wrane53:536+12:321:43:454+1
5Centrum OK 21:46:52
1. Martin Karlsson54:357+7:2554:357
2. Linus Rispling52:174+10:561:46:525-2
6Centrum OK 31:47:09
1. Mattias Ågren54:336+7:2354:336
2. Oskar Hermansson52:365+11:151:47:0960
7Skogsluffarnas OK 11:48:12
1. Magnus Falkenström47:10147:101
2. Jan Stridh1:01:028+19:411:48:127+6
8Söders-Tyresö 21:49:02
1. Mikael Wilhelmsson51:334+4:2351:334
2. Stefan Norin57:297+16:081:49:028+4

H90

7 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Tumba-Mälarhöjden OK 11:19:44
1. Dan Giberg36:20136:201
2. Mattias Boman43:243+1:581:19:4410
2Södertälje-Nykvarn OF 11:22:33
1. Lars Bygdén40:082+3:4840:082
2. Mats Liwell42:252+0:591:22:3320
3Tumba-Mälarhöjden OK 21:23:04
1. Mikael Tjernberg41:384+5:1841:384
2. Jerker Åberg41:2611:23:043-1
4IFK Enskede 11:28:45
1. Ove Hedlund44:536+8:3344:536
2. Fredrik Hedin43:524+2:261:28:454-2
5Skarpnäcks OL / IF Thor 11:34:12
1. Bo Segerman40:183+3:5840:183
2. Lars Segerman53:545+12:281:34:125+2
6Gustavsbergs OK 11:43:50
1. Jens Werner42:085+5:4842:085
2. Jonatan Lindell1:01:426+20:161:43:506+1
7Gustavsbergs OK 21:53:39
1. Magnus Lindblom49:047+12:4449:047
2. Peter Landén1:04:357+23:091:53:3970

H110

5 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Gustavsbergs OK 11:11:39
1. Ulf Burman31:50131:501
2. Jan Lavén39:493+1:031:11:3910
2Söders-Tyresö / Attunda OK 11:12:36
1. Björn-Ove Pettersson33:502+2:0033:502
2. Björn Reger38:4611:12:3620
3Centrum OK 11:16:52
1. Janne Nilsson37:235+5:3337:235
2. Jonas Nylund39:292+0:431:16:523-2
4OK Södertörn 11:17:45
1. Johan Markstedt34:174+2:2734:174
2. Anders Jakobsson43:284+4:421:17:4540
Skarpnäcks OL 1mispunched
1. Gunnar Langs33:523+2:0233:523
2. Nicklas Doylemispunchedmispunched

H125

2 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1IFK Lidingö SOK 11:05:17
1. Mikael Tarandi35:212+0:3435:212
2. Hans Tarandi29:5611:05:171-1
2Tullinge SK 11:13:11
1. Anders Kärrström34:47134:471
2. Lennart Hävrén38:242+8:281:13:112+1

H16

7 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Tumba-Mälarhöjden OK 11:10:33
1. Elias Adebrant34:042+0:0434:042
2. Kim Örnberg36:292+1:211:10:331-1
2Järfälla OK / OK Ravinen 11:10:46
1. Jesper Åkesson34:00134:001
2. Olle Kallur36:463+1:381:10:462+1
3Tullinge SK 11:14:41
1. Wilhelm Bergman39:334+5:3339:334
2. Hampus Hatlen35:0811:14:413-1
4Södertälje-Nykvarn OF 11:21:40
1. Martin Bygdén37:553+3:5537:553
2. Viktor Löfgren43:454+8:371:21:404+1
5OK Älvsjö-Örby 11:39:45
1. Hjalmar Sandberg39:465+5:4639:465
2. Malte Berggren59:596+24:511:39:4550
6IFK Enskede 11:48:17
1. Nils Forsberg Rundström48:436+14:4348:436
2. Gustav Björklund59:345+24:261:48:1760
Tumba-Mälarhöjden OK 2mispunched
1. Mikael Alm1:10:227+36:221:10:227
2. vacant did not startmispunched

D21 lång

5 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Järla Orientering 21:34:46
1. Signe Klinting49:44149:441
2. Sara Sjökvist45:0211:34:4610
2OK Södertörn 11:51:55
1. Tove Lagerberg53:542+4:1053:542
2. Louise Markstedt58:012+12:591:51:5520
3Snättringe SK 12:06:42
1. Sofia Persson1:00:333+10:491:00:333
2. Anna Tiderman1:06:093+21:072:06:4230
4Järla Orientering 12:28:08
1. Gunilla Kreiss1:11:575+22:131:11:575
2. Johanna Sundström1:16:114+31:092:28:084-1
Snättringe SK 2mispunched
1. Nadja Dahlström1:02:444+13:001:02:444
2. Karin Wimmerdid not startmispunched

D21 kort

9 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1IFK Lidingö SOK / Ärla IF 11:07:40
1. Linnea Claesdotter31:29131:291
2. Julia Davidsson36:1111:07:4010
2Kamrat och IF KIF 11:10:58
1. Maria Andersson34:472+3:1834:472
2. Emelie Holmström36:1111:10:5820
3Centrum OK 21:13:53
1. Linnea Börjars36:323+5:0336:323
2. Moa Kjellstrand37:214+1:101:13:5330
4Tullinge SK / Snättringe SK 11:14:24
1. Lina Matthews37:594+6:3037:594
2. Lin Normark36:253+0:141:14:2440
5Tumba-Mälarhöjden OK 11:16:50
1. Sanna Steen38:405+7:1138:405
2. Karin Skogholm38:105+1:591:16:5050
6Söders-Tyresö 11:17:49
1. Nina Thörnqvist38:546+7:2538:546
2. Karin Almgren38:556+2:441:17:4960
7Centrum OK 11:24:17
1. Sara Jonasson40:217+8:5240:217
2. Mette Brolinson43:567+7:451:24:1770
Söders-Tyresö 2mispunched
1. Camilla Göstas44:259+12:5644:259
2. Lovisa Göstas Källmandid not startmispunched
Tumba-Mälarhöjden OK 2mispunched
1. Jennifer Warg44:048+12:3544:048
2. vacant did not startmispunched

D90

2 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Tumba-Mälarhöjden OK 11:34:16
1. Helena Adebrant40:242+1:2440:242
2. Charlotta Östervall53:5211:34:161-1
2Södertälje-Nykvarn OF 11:45:04
1. Annika Bygdén39:00139:001
2. Susanne Stål1:06:042+12:121:45:042+1

D16

4 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Tullinge SK 11:23:48
1. Alva Bladh45:553+5:3845:553
2. Tove Sjöberg37:5311:23:481-2
2Södertälje-Nykvarn OF 11:25:14
1. Sara Hede45:392+5:2245:392
2. Sofia Wigle39:352+1:421:25:1420
3Tumba-Mälarhöjden OK 11:45:21
1. Kajsa Ljungberg54:174+14:0054:174
2. Emelie Lilja51:043+13:111:45:213-1
Skarpnäcks OL 1mispunched
1. Karolina Bergh Papasikas40:17140:171
2. Tove Svedellmispunchedmispunched

HD14

17 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Skarpnäcks OL 31:03:05
1. Tindra Jonsson32:047+5:0632:047
2. Justus Arenander31:0111:03:051-6
2Söders-Tyresö 11:03:06
1. Erik Norin31:415+4:4331:415
2. Olle Thimberg31:252+0:241:03:062-3
3IFK Enskede 21:03:29
1. Hannes Lindqvist26:58126:581
2. Elis Forsberg Rundström36:314+5:301:03:293+2
4Tumba-Mälarhöjden OK 41:03:32
1. Ludvig Lange26:58126:581
2. Ludvig Svahn Lind36:345+5:331:03:324+3
5Tumba-Mälarhöjden OK 11:03:37
1. Kerstin Åberg31:404+4:4231:404
2. Ingrid André31:573+0:561:03:375+1
6Tumba-Mälarhöjden OK 21:14:19
1. Ebba Kolmodin32:068+5:0832:068
2. Elsa Käll42:139+11:121:14:196-2
7Skogsluffarnas OK 11:15:52
1. Sixten Lindqvist31:496+4:5131:496
2. Åke Falkenström44:0310+13:021:15:527+1
8Södertälje-Nykvarn OF 21:19:48
1. Axel Rystedt38:129+11:1438:129
2. Stina Bygdén41:367+10:351:19:488-1
9Tullinge SK 21:23:12
1. Klara Junegard39:0910+12:1139:0910
2. Emilia Bergman44:0310+13:021:23:129-1
10Skarpnäcks OL 21:25:18
1. Tilde Mansén40:1911+13:2140:1911
2. Leo Ljungberg44:5912+13:581:25:1810-1
11Skarpnäcks OL 11:25:27
1. Filip Dryselius45:2713+18:2945:2713
2. Mathias Dryselius40:006+8:591:25:2711-2
12Södertälje-Nykvarn OF 31:28:17
1. Lisa Edén46:2314+19:2546:2314
2. Alexander Ahlsén41:548+10:531:28:1712-2
13Tullinge SK / IFK Enskede 11:32:51
1. Nova Matthews44:2812+17:3044:2812
2. Lovisa Lindqvist48:2313+17:221:32:5113+1
14Tumba-Mälarhöjden OK 31:43:17
1. Lydia Hylander53:2016+26:2253:2016
2. Leo Kajanus49:5715+18:561:43:1714-2
Södertälje-Nykvarn OF 1mispunched
1. Erik Månsson27:153+0:1727:153
2. vacant did not startmispunched
Tullinge SK 3mispunched
1. Kimberly Ekenstedtmispunchedmispunched
2. Ludvig Ferdman48:5714+17:56mispunched
Tumba-Mälarhöjden OK 5mispunched
1. Alva Björklund Boljang53:0715+26:0953:0715
2. vacant did not startmispunched
Tullinge SK 4did not start
1. vacant did not startdid not start
2. vacant did not startdid not start

H21 Lång TSK

2 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Tullinge SK 21:47:56
1. Per Berg57:042+4:3257:042
2. Jörgen Ohlin50:5211:47:561-1
2Tullinge SK 11:56:54
1. Tintin Karlberg52:32152:321
2. Emil Andersson1:04:222+13:301:56:542+1

H21 Kort TSK

1 starting competitor
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Tullinge SK 11:34:54
1. Christoffer Eskilsson46:59146:591
2. Markus Fredlund47:5511:34:5410

D21 Lång TSK

2 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Tullinge SK 11:29:42
1. Anna Ställberg44:13144:131
2. Sofia Lönnkvist45:2911:29:4210
2Tullinge SK 21:50:25
1. Frida Junegard56:272+12:1456:272
2. Amanda Berggren53:582+8:291:50:2520

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements