Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomilarepet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomilarepet
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: torsdag 12 april 2018

H21 lång

28 startande
PlacNamnTidDiff
1Nydalens Skiklub 11:33:48
2IFK Lidingö SOK 11:35:34
3Nydalens Skiklub 41:36:26
4Nydalens Skiklub 31:36:37
5Järla Orientering 21:37:27
6IFK Lidingö SOK 21:37:32
7Nydalens Skiklub 51:37:55
8Nydalens Skiklub 21:38:41
9Tullinge SK 11:42:25
10Ärla IF 11:42:49
11Snättringe SK 11:46:47
12Järla Orientering 11:47:26
13Nydalens Skiklub 61:47:30
14Nydalens Skiklub 81:50:35
15Nydalens Skiklub 71:50:48
16Kamrat och IF KIF 31:50:56
17Kamrat och IF KIF 51:51:20
18Centrum OK 11:51:45
19Tumba-Mälarhöjden OK 11:53:53
20Kamrat och IF KIF 41:56:23
21Söders-Tyresö 11:56:32
22OK Södertörn 11:57:27
23Kamrat och IF KIF 12:06:34
24Snättringe SK 22:09:28
25Snättringe SK 32:09:41
Kamrat och IF KIF 2ej godkänd
OK Södertörn / Espoon Suunta 2ej godkänd
Snättringe SK 4ej godkänd
Nydalens Skiklub 9ej start
OK Linné 1ej start

H21 kort

8 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Ravinen 11:38:54
2Falkenbergs OK / OK Ravinen 111:39:26
3Centrum OK 11:43:28
4Söders-Tyresö 11:43:45
5Centrum OK 21:46:52
6Centrum OK 31:47:09
7Skogsluffarnas OK 11:48:12
8Söders-Tyresö 21:49:02

H90

7 startande
PlacNamnTidDiff
1Tumba-Mälarhöjden OK 11:19:44
2Södertälje-Nykvarn OF 11:22:33
3Tumba-Mälarhöjden OK 21:23:04
4IFK Enskede 11:28:45
5Skarpnäcks OL / IF Thor 11:34:12
6Gustavsbergs OK 11:43:50
7Gustavsbergs OK 21:53:39

H110

5 startande
PlacNamnTidDiff
1Gustavsbergs OK 11:11:39
2Söders-Tyresö / Attunda OK 11:12:36
3Centrum OK 11:16:52
4OK Södertörn 11:17:45
Skarpnäcks OL 1ej godkänd

H125

2 startande
PlacNamnTidDiff
1IFK Lidingö SOK 11:05:17
2Tullinge SK 11:13:11

H16

7 startande
PlacNamnTidDiff
1Tumba-Mälarhöjden OK 11:10:33
2Järfälla OK / OK Ravinen 11:10:46
3Tullinge SK 11:14:41
4Södertälje-Nykvarn OF 11:21:40
5OK Älvsjö-Örby 11:39:45
6IFK Enskede 11:48:17
Tumba-Mälarhöjden OK 2ej godkänd

D21 lång

5 startande
PlacNamnTidDiff
1Järla Orientering 21:34:46
2OK Södertörn 11:51:55
3Snättringe SK 12:06:42
4Järla Orientering 12:28:08
Snättringe SK 2ej godkänd

D21 kort

9 startande
PlacNamnTidDiff
1IFK Lidingö SOK / Ärla IF 11:07:40
2Kamrat och IF KIF 11:10:58
3Centrum OK 21:13:53
4Tullinge SK / Snättringe SK 11:14:24
5Tumba-Mälarhöjden OK 11:16:50
6Söders-Tyresö 11:17:49
7Centrum OK 11:24:17
Söders-Tyresö 2ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 2ej godkänd

D90

2 startande
PlacNamnTidDiff
1Tumba-Mälarhöjden OK 11:34:16
2Södertälje-Nykvarn OF 11:45:04

D16

4 startande
PlacNamnTidDiff
1Tullinge SK 11:23:48
2Södertälje-Nykvarn OF 11:25:14
3Tumba-Mälarhöjden OK 11:45:21
Skarpnäcks OL 1ej godkänd

HD14

17 startande
PlacNamnTidDiff
1Skarpnäcks OL 31:03:05
2Söders-Tyresö 11:03:06
3IFK Enskede 21:03:29
4Tumba-Mälarhöjden OK 41:03:32
5Tumba-Mälarhöjden OK 11:03:37
6Tumba-Mälarhöjden OK 21:14:19
7Skogsluffarnas OK 11:15:52
8Södertälje-Nykvarn OF 21:19:48
9Tullinge SK 21:23:12
10Skarpnäcks OL 21:25:18
11Skarpnäcks OL 11:25:27
12Södertälje-Nykvarn OF 31:28:17
13Tullinge SK / IFK Enskede 11:32:51
14Tumba-Mälarhöjden OK 31:43:17
Södertälje-Nykvarn OF 1ej godkänd
Tullinge SK 3ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 5ej godkänd
Tullinge SK 4ej start

H21 Lång TSK

2 startande
PlacNamnTidDiff
1Tullinge SK 21:47:56
2Tullinge SK 11:56:54

H21 Kort TSK

1 startande
PlacNamnTidDiff
1Tullinge SK 11:34:54

D21 Lång TSK

2 startande
PlacNamnTidDiff
1Tullinge SK 11:29:42
2Tullinge SK 21:50:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser