Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Stockholm
Arrangörsorganisation: IFK Tumba SOK
Datum: fredag 21 september 2018

D21

6 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK50:447:24
2Rebecka HeinrupTullinge SK56:34+5:508:15
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering56:55+6:118:18
4Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK1:00:22+9:388:48
5Sanna BatzSkarpnäcks OL1:09:08+18:2410:05
6Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK1:29:42+38:5813:05
7Karin HermanssonIFK Lidingö SOK1:37:09+46:2514:10
Louise MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOKej start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Hedwig HaasSundsvalls OKej start

H21

10 870 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen1:00:405:34
2Daniel RoosAttunda OK1:04:08+3:285:54
3Simon HectorSnättringe SK1:04:23+3:435:55
4Ruslan GlebovOK Ravinen1:05:03+4:235:59
5Axel WrådheAttunda OK1:05:47+5:076:03
6Oscar BjörckJärla Orientering1:09:37+8:576:24
7Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:09:40+9:006:24
8Love BerzellOK Ravinen1:12:09+11:296:38
9Oskar DanielsAttunda OK1:12:39+11:596:41
10Karl EngesAttunda OK1:19:20+18:407:17
11Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:24:40+24:007:47
12David HectorSnättringe SK1:35:20+34:408:46
13Mårten LundqvistSundbybergs IK1:38:47+38:079:05
14Lars JakobssonCentrum OK1:38:51+38:119:05
15Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:39:00+38:209:06
16Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:39:21+38:419:08
17John HartleySöders-Tyresö1:42:13+41:339:24
18Fredric JohanssonSnättringe SK1:56:12+55:3210:41 Ladda ner rutt i gpx-format
19Tomas HolmbergCentrum OK2:01:05+1:00:2511:08
Thomas PetterssonAttunda OKej godkänd
Niklas WraneSöders-Tyresöej godkänd
Josh BeechEspoon Suuntaej godkänd
Andreas HallIFK Lidingö SOKej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Robert JohanssonTäby OKej start
Jonas CarlssonSundbybergs IKej start

D20

5 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone AlbrektssonOK Ravinen47:198:39
2Hanna HänströmOK Ravinen49:18+1:599:00
3Rebecca WaldenfjordOK Ravinen49:57+2:389:07
4Emma HagrotTäby OK52:37+5:189:37
5Kristina TedhamreSnättringe SK53:21+6:029:45

H20

8 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HerneOK Ravinen50:135:56
2Victor ImarkTullinge SK51:36+1:236:05
3Axel GranqvistOK Ravinen56:42+6:296:42
4Oskar EdvardssonJärfälla OK57:35+7:226:48
5Hannes SvahnOK Ravinen59:26+9:137:01
6Benjamin LangerakJärfälla OK1:05:14+15:017:42
7Oskar ForsbergTullinge SK1:27:00+36:4710:17
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start

D18

4 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn36:308:05
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:02+0:328:12
3Hanna LagerbergOK Södertörn40:08+3:388:53
4Katarina NorrbyOK Södertörn49:40+13:1011:00
5Petrina CostermansJärla Orientering51:34+15:0411:26
6Lotten SandénOK Södertörn52:27+15:5711:37
7Tilda AnderssonTullinge SK52:33+16:0311:39
8Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:07:51+31:2115:02
Ella SjöbergTullinge SKej start
Ylva SandénOK Södertörnej start

H18

6 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KallhaugeSnättringe SK46:396:46
2Filip MöllerOK Södertörn47:04+0:256:50
3Jesper LidmarSnättringe SK50:00+3:217:16
4Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK50:33+3:547:20
5Johan LangerakJärfälla OK50:47+4:087:22
6Johan CallebergSnättringe SK52:24+5:457:36
7Felix PerssonHaninge SOK53:21+6:427:45
8Anton SilierJärfälla OK57:57+11:188:25
9Niklas SvenssonJärfälla OK58:27+11:488:29
10Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:04:13+17:349:20
11Alexander SchandlOK Södertörn1:09:59+23:2010:10
12Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:12:46+26:0710:34
13Max HoppeWaxholms OK1:17:46+31:0711:18
14Martin SkärlénHaninge SOK1:23:25+36:4612:07
15Melvin JakobssonOK Södertörn1:33:22+46:4313:34
16Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:43:42+57:0315:04
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start

D16

4 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen37:169:05
2Sara MöllerOK Södertörn38:20+1:049:20
3Matilda LindhSundbybergs IK39:24+2:089:36
4Tove SjöbergTullinge SK41:15+3:5910:03
5Nina PerssonHaninge SOK41:18+4:0210:04
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK41:24+4:0810:05
7Annick MeisterOK Södertörn41:59+4:4310:14
8Sofia IversAttunda OK42:11+4:5510:17
9Ida HänströmTäby OK44:14+6:5810:47
10Amelie RajanIFK Lidingö SOK47:12+9:5611:30
11Åsa SundströmJärla Orientering47:14+9:5811:31
12Agnes DambergIFK Lidingö SOK48:33+11:1711:50
13Cecilia HectorSnättringe SK48:48+11:3211:54
14Tilda MårtenssonOK Ravinen50:15+12:5912:15
15Lisa ThunellIFK Lidingö SOK50:22+13:0612:17
16Ronja StåhlSundbybergs IK50:52+13:3612:24
17Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL54:24+17:0813:16
18Katja LeicktTullinge SK56:33+19:1713:47
19Hedda RöstinOK Ravinen1:01:19+24:0314:57
20Sanna HedbergOK Södertörn1:02:18+25:0215:11
21Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:15:03+37:4718:18
22Maja SandvikAttunda OK1:18:36+41:2019:10
23Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:19:39+42:2319:25
Alva BladhTullinge SKej start
Kajsa BogrenSundbybergs IKej start
Sofia EdvardssonJärfälla OKej start

H16

4 440 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas WernerIFK Lidingö SOK32:447:22
2Isak GeliusSnättringe SK33:39+0:557:34
3Alfred LängheimTullinge SK35:14+2:307:56
4William GrunderJärfälla OK35:21+2:377:57
5Erik BovalliusJärfälla OK35:35+2:518:00
6Eskil WidehagSundbybergs IK35:49+3:058:04
7Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:44+4:008:16
8Olle KallurOK Ravinen36:48+4:048:17
9Martin RinnbäckOK Ravinen39:02+6:188:47
10Erik Lidström LauriSnättringe SK39:36+6:528:55
11Alvar MelinHaninge SOK41:15+8:319:17
12Samuel LindénAttunda OK42:05+9:219:28
13Ludvig SigrandOK Södertörn43:34+10:509:48
14Albin LindskogOK Ravinen44:31+11:4710:01
15Oskar AnelandOK Ravinen44:50+12:0610:05
16Wilhelm NordqvistWaxholms OK44:57+12:1310:07
17John WolgastSnättringe SK45:29+12:4510:14
18Wilhelm BergmanTullinge SK46:40+13:5610:30
19Jakob Gadefors NauHaninge SOK47:09+14:2510:37
20Albin HainkeSnättringe SK48:21+15:3710:53
21Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK49:06+16:2211:03
22Pontus AxellIFK Enskede51:59+19:1511:42
23Emil SoneAttunda OK53:03+20:1911:56
24Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby56:14+23:3012:39
25Mattis SandénOK Södertörn57:08+24:2412:52
26Anton WällstedtJärfälla OK1:29:16+56:3220:06
Isak WestringJärfälla OKej start
Hampus HatlenTullinge SKej start
Otto BalckTäby OKej start
Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örbyej start
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Marcus EkmanTäby OKej start
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start

D14

3 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn32:139:04
2Miia RollerJärfälla OK37:46+5:3310:38
3Lovisa LindqvistIFK Enskede42:29+10:1611:58
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL42:39+10:2612:00
5Wilma LeicktTullinge SK42:46+10:3312:02
6Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK42:56+10:4312:05
7Nova MatthewsTullinge SK46:03+13:5012:58
8Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö47:38+15:2513:25
9Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK48:21+16:0813:37
10Alva Lidström LauriSnättringe SK48:37+16:2413:41
11Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK48:38+16:2513:41
12Ida ÖsterbergGustavsbergs OK49:57+17:4414:04
13Linn De BoussardIFK Enskede50:15+18:0214:09
14Fanny SundbergTullinge SK1:02:08+29:5517:30
15Emma NorinSöders-Tyresö1:11:47+39:3420:13
Elin WolgastSnättringe SKej godkänd

H14

3 660 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK25:407:00
2Hannes MogensenOK Ravinen31:47+6:078:41
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK31:54+6:148:42
4Johan FochsenWaxholms OK33:04+7:249:02
5Henrik SvenssonOK Ravinen33:07+7:279:02
6Jonatan AndersonJärfälla OK33:28+7:489:08
7Viktor SoneAttunda OK33:30+7:509:09
8Erik LundquistOK Ravinen34:56+9:169:32
9Niklas ErlandssonOK Södertörn36:54+11:1410:04
10Simon StridhSkogsluffarnas OK38:06+12:2610:24
11Elis IversAttunda OK38:33+12:5310:31
12Filip LindqvistTäby OK38:46+13:0610:35
13Linus NilssonOK Österåker39:18+13:3810:44
14Oskar EknerSnättringe SK40:01+14:2110:56
15Jesper ÅkessonJärfälla OK40:23+14:4311:02
16Melker PalmJärfälla OK41:35+15:5511:21
17Olle ThimbergSöders-Tyresö45:08+19:2812:19
18Joel WallnerAttunda OK47:52+22:1213:04
19Emil HelanderTullinge SK59:53+34:1316:21
20Edvin WollbrandOK Ravinen1:03:32+37:5217:21
21Erik WällstedtJärfälla OK1:09:31+43:5118:59
22Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:17:26+51:4621:09
23Axel TrofastTullinge SK1:25:10+59:3023:16
24Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK1:27:18+1:01:3823:51
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Hannes LindqvistIFK Enskedeej start
Hugo LindskogOK Ravinenej start
Axel BalckTäby OKej start
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start

D12

2 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn20:238:49
2Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK22:27+2:049:43
3Molly GeliusSnättringe SK23:14+2:5110:03
4Alva WidegrenMälarö SOK24:25+4:0210:34
5Maja ThimbergSöders-Tyresö26:21+5:5811:24
6Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK26:52+6:2911:37
7Ella LindqvistTäby OK28:11+7:4812:12
8Elin AbelSnättringe SK28:47+8:2412:27
9Ella MatthewsTullinge SK33:23+13:0014:27
10Emelie HolmströmTäby OK35:23+15:0015:19
11Cleo MattilaTullinge SK37:21+16:5816:10
12Ingrid JohanssonSundbybergs IK39:18+18:5517:00
13Wilda LundqvistMälarö SOK40:43+20:2017:37
Nellie BolinTullinge SKej godkänd
Ebba WestringJärfälla OKej start

H12

2 310 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK17:417:39
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:29+0:488:00
3Erik NorinSöders-Tyresö18:47+1:068:07
4Arvid MyrbergerTullinge SK19:37+1:568:29
5Petter FochsenWaxholms OK20:24+2:438:49
6Jens FochsenWaxholms OK21:08+3:279:08
7Erik NederheimTäby OK22:28+4:479:43
8Nils SamrudIFK Lidingö SOK22:43+5:029:50
9Adrian WernerIFK Lidingö SOK22:57+5:169:56
10Svante SandvikAttunda OK22:59+5:189:56
11Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK23:10+5:2910:01
12Max ÖsterbergGustavsbergs OK24:25+6:4410:34
13Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK24:28+6:4710:35
14Gustav MyrbergerTullinge SK24:33+6:5210:37
15Botvid SimonssonSundbybergs IK28:03+10:2212:08
16Aron HöglundTullinge SK31:44+14:0313:44
17Malte BellanderGustavsbergs OK32:30+14:4914:04
18Axel NordqvistWaxholms OK33:58+16:1714:42
19Johannes NorrbyOK Södertörn34:01+16:2014:43
20Leo WisborgTullinge SK36:51+19:1015:57
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Elias BladhTullinge SKej start
Wilmer HagrotTäby OKej start
Albin HessleTullinge SKej start

D10

2 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny BergmanTullinge SK20:449:33
2Hedda TunbladMälarö SOK23:36+2:5210:52
3Linnea SandTullinge SK24:13+3:2911:09
4Greta SandvikAttunda OK24:16+3:3211:10
5Bodil JohanssonSundbybergs IK25:28+4:4411:44
6Irma WidehagSundbybergs IK29:13+8:2913:27
7Emily BlythAttunda OK32:09+11:2514:48
8Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK38:38+17:5417:48
Ellen NybäckTullinge SKej godkänd
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
Frida DäckforsTullinge SKej godkänd
Alice Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd
Cloe MatthewsTullinge SKej godkänd
Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OKej start

H10

2 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:489:35
2Folke JohanssonSundbybergs IK28:31+7:4313:08
3Alvin NordinOK Älvsjö-Örby30:27+9:3914:01
4Joel ÅhgrenTullinge SK45:24+24:3620:55
Hugo AbelSnättringe SKej start

D35

5 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonTullinge SK56:3910:21
2Erica BlythAttunda OK1:01:44+5:0511:17
3Karin FägerlindCentrum OK1:03:09+6:3011:32
4Sara JonassonCentrum OK1:12:23+15:4413:13

H35

6 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK50:227:19
2Mattias JohanssonKamrat och IF KIF54:54+4:327:58
3Anders BoströmJärfälla OK56:21+5:598:11
4Johan BernhardSnättringe SK1:02:25+12:039:04
5Henrik LundgrenCentrum OK1:35:50+45:2813:55
Jonas LindholmCentrum OKej start

D40

4 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AlmgrenSöders-Tyresö50:5511:17
2Nina ThörnqvistSöders-Tyresö55:53+4:5812:23
3Elin AhlströmIFK Enskede1:00:44+9:4913:27
4Anna CurtiusJärla Orientering1:04:03+13:0814:12
Lena BuhreAttunda OKej godkänd
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej start

H40

5 670 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ThimbergSöders-Tyresö38:446:49
2Anders WidegrenMälarö SOK39:39+0:556:59
3Niclas SjögrenHaninge SOK42:21+3:377:28
4Peter AnderssonSöders-Tyresö46:04+7:208:07
5Robert WallsténSnättringe SK46:14+7:308:09
6Daniel EleniusCentrum OK46:40+7:568:13
7Tomas HenrikssonAttunda OK48:54+10:108:37
8Linus RisplingCentrum OK49:32+10:488:44
9Martin LindskogOK Ravinen51:40+12:569:06
10Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK52:35+13:519:16
11Henrik SjögrenHaninge SOK52:51+14:079:19
12Joel BerringCentrum OK56:11+17:279:54
13Hugo FlordalSnättringe SK56:54+18:1010:02
14Christian OlssonFrösö IF1:02:09+23:2510:57
15Mats SandinHaninge SOK1:02:19+23:3510:59
16Per GöthssonTäby OK1:02:32+23:4811:01
17Magnus LindblomGustavsbergs OK1:10:24+31:4012:24
18Torbjörn GillsparrOK Österåker1:14:20+35:3613:06
Martin LarboIFK Lidingö SOKej godkänd

D45

4 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK41:189:45
2Cecilia FochsenWaxholms OK52:05+10:4712:18
3Sussie TistadIFK Lidingö SOK55:19+14:0113:04
4Nina IversAttunda OK1:00:04+18:4614:12
5Nadja DahlströmSnättringe SK1:04:27+23:0915:14
6Teresia WällstedtJärfälla OK1:23:58+42:4019:51
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej godkänd
Anna Maja SvenssonSöders-Tyresöej godkänd
Maria EdvardssonJärfälla OKej godkänd
Lisa ÖsterlingOK Södertörnej start

H45

5 300 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF35:436:44
2Martin BellanderGustavsbergs OK41:46+6:037:52
3Robert SöderbergTäby OK42:07+6:247:56
4Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK42:39+6:568:02
5Pär LiljaIFK Lidingö SOK43:39+7:568:14
6Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK43:57+8:148:17
7Niklas HenrikssonAttunda OK45:29+9:468:34
8Johan LindqvistTäby OK45:42+9:598:37
9Patric De BoussardIFK Enskede46:00+10:178:40
10Stefan Svensson GeliusSnättringe SK49:20+13:379:18
11Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK49:27+13:449:19
12Fredrik JohanssonSundbybergs IK49:52+14:099:24
13Magnus LennartssonJärfälla OK50:07+14:249:27
14Ola CarlénBromma-Vällingby SOK50:34+14:519:32
15Fredrik HedinIFK Enskede51:02+15:199:37
16Henrik ErlandssonOK Södertörn51:10+15:279:39
17Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK52:07+16:249:50
18Per DambergIFK Lidingö SOK53:28+17:4510:05
19Ola BengtssonTäby OK54:29+18:4610:16
20Ulrik IversAttunda OK54:57+19:1410:22
21Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK59:26+23:4311:12
22Erik MöllerOK Södertörn1:00:32+24:4911:25
23Stefan NorinSöders-Tyresö1:01:39+25:5611:37
24Fredrik AnderssonOK Södertörn1:03:05+27:2211:54
25Nils EdvardssonJärfälla OK1:03:59+28:1612:04
26Henrik MorastHaninge SOK1:11:26+35:4313:28
27Jonas KarlssonVäsby OK1:11:31+35:4813:29
28Magnus StrömqvistAttunda OK1:22:33+46:5015:34
29Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:29:07+53:2416:48
Peder PederssonCentrum OKej godkänd
Jerker DrottenmyrVisborgs OKej godkänd
Martin SigrandOK Södertörnej start
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej start
Per EdvallSkarpnäcks OLej start
Johan WestringJärfälla OKej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start

D50

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge SK35:279:55
2Teija LeppinenIFK Lidingö SOK38:56+3:2910:54
3Charlotta GibergHellas Orientering41:06+5:3911:30
4Annica JanssonIFK Lidingö SOK43:28+8:0112:10
5Anna SundbergOK Södertörn52:01+16:3414:34
6Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK55:47+20:2015:37
7Louise NilssonJärfälla OK56:15+20:4815:45
8Åsa LindhSundbybergs IK1:06:12+30:4518:32
9Cecilia WestströmSundbybergs IK1:07:03+31:3618:46
Monica RoosAttunda OKej start

H50

4 780 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK38:498:07
2Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK41:17+2:288:38
3Juha LoenbergSkarpnäcks OL45:05+6:169:25
4Anders ThuresonHellas Orientering45:16+6:279:28
5Mats EkmanTäby OK46:44+7:559:46
6Anders BjörklundIFK Enskede47:33+8:449:56
7Per WollbrandOK Ravinen47:46+8:579:59
8Kalle PerssonOK Österåker48:41+9:5210:11
9Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby50:24+11:3510:32
10Per FranzénOK Södertörn51:40+12:5110:48
11Olle SjöforsOK Älme53:10+14:2111:07
12Jan StridhSkogsluffarnas OK54:01+15:1211:18
13Joakim SkantzeSundbybergs IK54:28+15:3911:23
14Mats CarlssonSundbybergs IK55:31+16:4211:36
15Jesper LagerbergOK Södertörn56:17+17:2811:46
16Fredrik MorastHaninge SOK56:34+17:4511:50
17Ola BovalliusJärfälla OK57:38+18:4912:03
17Nicklas HermundstadSnättringe SK57:38+18:4912:03
19Jonatan LindellGustavsbergs OK58:31+19:4212:14
20Jörgen AxelssonTullinge SK59:26+20:3712:26
21Mats BernSnättringe SK1:00:24+21:3512:38
22Nicklas BergströmTäby OK1:00:33+21:4412:40
23Sven BolmbladOK Södertörn1:01:00+22:1112:45
24Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK1:01:02+22:1312:46
25Joakim PerssonHaninge SOK1:02:22+23:3313:02
26Ove RinnbäckOK Ravinen1:02:25+23:3613:03
27Olle SandénOK Södertörn1:04:32+25:4313:30
28Oskar NederheimTäby OK1:06:06+27:1713:49
29Kjell NordqvistWaxholms OK1:09:18+30:2914:29
30Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:16:22+37:3315:58
31Gunnar SkärlénHaninge SOK1:27:33+48:4418:18
Mats FryxellTullinge SKej godkänd
Thomas CallebergSnättringe SKej godkänd
Frank SteinerJärfälla OKej start
Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OKej start
Piero SannicoloTullinge SKej start

D55

3 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SvenssonSolna OK47:2613:17
2Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK50:05+2:3914:01
3Johanna SundströmJärla Orientering53:35+6:0915:00
4Kerstin OhlssonHaninge SOK1:07:05+19:3918:47
5Caroline GyllenbergSkogsluffarnas OK1:20:54+33:2822:39
Annika LundströmVäsby OKej start
Karina LangerakJärfälla OKej start

H55

4 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per KallhaugeSnättringe SK41:489:16
2Peter LundbergJärfälla OK42:56+1:089:31
3Thomas NybergAttunda OK45:07+3:1910:00
4Carl-Johan ThorellOK Ravinen45:52+4:0410:10
5Jan LavénGustavsbergs OK46:45+4:5710:21
6Björn RegerSöders-Tyresö47:26+5:3810:31
7Jörgen BatzSkarpnäcks OL48:16+6:2810:42
8Hans OlsénSundbybergs IK49:18+7:3010:55
9Janne NilssonCentrum OK49:33+7:4510:59
10Torbjörn JohanssonOK Södertörn49:46+7:5811:02
11Mats AronssonBromma-Vällingby SOK51:23+9:3511:23
12Jörgen HectorSnättringe SK53:30+11:4211:51
13Torbjörn OhlssonHaninge SOK56:08+14:2012:26
14Jan NettelbjerJärfälla OK57:00+15:1212:38
14Stig ThunellIFK Lidingö SOK57:00+15:1212:38
16Bengt NilssonSolna OK58:58+17:1013:04
17Per-Anders LindgrenCentrum OK59:56+18:0813:17
18Göran EklundSkarpnäcks OL1:03:40+21:5214:07
19Bo LauriSnättringe SK1:03:51+22:0314:09
20Tomas MovinSnättringe SK1:06:30+24:4214:44
21Jan LindhSundbybergs IK1:07:30+25:4214:58
22Anders WinaldHellas Orientering1:11:21+29:3315:49
Lars GerhardssonAttunda OKej godkänd
Per BacklundOK Södertörnej start
Sven EdvardssonSundbybergs IKej start
Werner KöhlerTullinge SKej start

D60

3 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin IvarssonHaninge SOK48:3015:15
2Lotta ValentinGustavsbergs OK54:10+5:4017:02

H60

4 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK40:369:00
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK40:45+0:099:02
3Anders JakobssonOK Södertörn41:59+1:239:18
4Tapani MattusIFK Lidingö SOK47:22+6:4610:30
5Jan EskilssonHaninge SOK50:18+9:4211:09
6Mikael ByströmJärfälla OK52:50+12:1411:42
7Harald BauerIFK Lidingö SOK56:52+16:1612:36
8Mikael SternJärla Orientering57:54+17:1812:50
9Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK58:05+17:2912:52
10Göran HanssonTäby OK1:04:42+24:0614:20
Lars HagrotTäby OKej godkänd
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Krister GumaeliusWaxholms OKej start
Roger LarssonSnättringe SKej start

D65

3 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK52:0016:33
2Ulla GummesonVäsby OK56:23+4:2317:57
3Ingrid GraneliHaninge SOK1:05:06+13:0620:43

H65

4 230 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf RadlerJärfälla OK41:549:54
2Anders HallménAttunda OK50:43+8:4911:59
3Ingemar LarssonTullinge SK52:08+10:1412:19
4Thomas WesterGustavsbergs OK54:18+12:2412:50
5Anders KärrströmTullinge SK56:17+14:2313:18
6Sten-Åke HolmbergSala OK58:18+16:2413:46
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK58:19+16:2513:47
8Magnus HaraldssonGustavsbergs OK58:43+16:4913:52
9P-O IvarssonHaninge SOK1:00:50+18:5614:22
10Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:01:32+19:3814:32
11Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:01:48+19:5414:36
12Matz LarssonGustavsbergs OK1:01:52+19:5814:37
13Urban BoströmSolna OK1:03:40+21:4615:03
14Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:07:38+25:4415:59
15Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:11:34+29:4016:55
16Arne JohanssonOK Ravinen1:14:37+32:4317:38
17Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK1:19:38+37:4418:49
18Ulf BråsjöJärla Orientering1:22:00+40:0619:23
19Tommy LindbergHaninge SOK1:27:59+46:0520:47
Lennart HävrénTullinge SKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D70

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK46:0318:34
2Anna BlomgrenTullinge SK47:50+1:4719:17
Margareta HagstedtVäsby OKej godkänd
Karin TibbelinAttunda OKej godkänd
Kerstin RosengrenAttunda OKej start

H70

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar SvenssonBjursås OK45:0212:43
2Per-Erik CarleniusKatrineholms OK46:03+1:0113:00
3Jan BojlingSolna OK51:40+6:3814:35
4Per-Åke CarlenstamVäsby OK53:36+8:3415:08
5Jörgen AhlqvistSundbybergs IK54:44+9:4215:27
6John ÖstlundSundbybergs IK55:44+10:4215:44
7Börje WahlgrenSundbybergs IK57:41+12:3916:17
8Leif StrandbergGustavsbergs OK58:36+13:3416:33
9Per-Erik WåhlbergOK Linné1:04:07+19:0518:06
10Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:10:19+25:1719:51
Lars NordinSolna OKej start
Gunnar ErikssonJärfälla OKej start

H75

3 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK41:5813:21
2Sören JohanssonSala OK46:42+4:4414:52
3Rolf ÖhrnNynäshamns OK47:45+5:4715:12
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö48:34+6:3615:28
5Bo RomsonHellas Orientering51:27+9:2916:23
6Lars EnglundJärla Orientering51:32+9:3416:24
7Torbjörn TirénHellas Orientering55:51+13:5317:47
8Leif HermundstadSnättringe SK1:01:48+19:5019:40 Ladda ner rutt i gpx-format
9Ronny HedlundOK Södertörn1:03:26+21:2820:12
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:06:17+24:1921:06
11Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:14:14+32:1623:38
12Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:14:34+32:3623:44
Hugo IsgrenIFK Enskedeej godkänd
Lars CedérusSnättringe SKej godkänd

H80

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten BergstrandSkogsluffarnas OK52:1923:53
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:02:22+10:0328:28
Lars LöthmanJärfälla OKej godkänd
Rune CarlssonSundbybergs IKej start

Öppen motion 1

2 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Doglas OttSöders-Tyresö21:279:53
2Nova OttSöders-Tyresö28:25+6:5813:05
3Melker WisborgTullinge SK31:22+9:5514:27
4Jenny AxelssonSkarpnäcks OL37:32+16:0517:17
5Eva HagrotTäby OK39:49+18:2218:20
6Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK54:08+32:4124:56
7Alexander MagnvallOK Södertörn1:02:24+40:5728:45
Erik NybäckTullinge SKej godkänd
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd

Öppen motion 3

2 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK34:5213:06
2Petter SkantzeIFK Lidingö SOK42:04+7:1215:48
3Fredrik AhlbergTäby OK45:38+10:4617:09
4Maria Slars PaulssonSundbybergs IK48:14+13:2218:07
5Margareta BerghSkarpnäcks OL50:28+15:3618:58
6Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK50:40+15:4819:02
7Nayara GillsparrOK Österåker52:12+17:2019:37
8Hanna LarssonOK Hedströmmen52:17+17:2519:39
9Åsa SkunckeTäby OK57:56+23:0421:46
10Aija SadurskisCentrum OK1:18:06+43:1429:21
11Kristin EkblomKlubblös1:20:04+45:1230:06
12Elisabeth HectorSnättringe SK1:22:23+47:3130:58
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Anna WolgastSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 5

3 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AnemyrNässjö OK50:2314:11
2Jana AmacherTullinge SK52:19+1:5614:44
3Henrik BladhTullinge SK52:20+1:5714:44
4Anna SchandlOK Södertörn52:46+2:2314:51
5Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL1:08:55+18:3219:24
6Lena BrobergSnättringe SK1:17:33+27:1021:50
Margareta HallménAttunda OKej godkänd
Pontus DavidssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Anders RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Johan LingvallOK Hedströmmenej godkänd
Fredrik BjörkstedtIFK Lidingö SOKej godkänd
Christophe HerlyOK Södertörnej start

Öppen motion 7

3 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik CallebergSnättringe SK40:3812:56
2sören AnderssonOK Loch ness46:49+6:1114:54
3Åsa Rimsjö SandTullinge SK47:03+6:2514:59
4Emma JohanssonSundbybergs IK47:28+6:5015:07
5Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK54:16+13:3817:16
6Nadja RutzSundbybergs IK55:39+15:0117:43
7Malin SundebySkogslöparna58:21+17:4318:34
7Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK58:21+17:4318:34
9Casper PetterssonKlubblös1:01:36+20:5819:37
10Nina WallanderJärla Orientering1:01:39+21:0119:38
11Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:27:19+46:4127:48
Hans SylvanJärfälla OKej godkänd
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zdenek LiscinskyTullinge SK42:169:22
2Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby44:52+2:369:56
3Emil HåsteenRånäs OK47:37+5:2110:33
4Anders AbelSnättringe SK48:21+6:0510:43
5Anna LindmarkSkarpnäcks OL49:16+7:0010:55
6Annie ForsbergOK Ravinen49:17+7:0110:55
7Lena ÖhmanCentrum OK50:17+8:0111:08
8Per-Arne ForsbergTullinge SK50:25+8:0911:10
9Andreas GrunderJärfälla OK51:33+9:1711:25
10Matilda MartinssonFalkenbergs OK52:48+10:3211:42
11Ruhdi KarlssonVästerås SOK57:45+15:2912:48
12Johan LidmarSnättringe SK58:05+15:4912:52
13Fredrik BauerIFK Lidingö SOK58:40+16:2413:00
14Mandus EngmanIFK Lidingö SOK58:45+16:2913:01
15Niclas NilssonOK Österåker1:00:55+18:3913:30
16Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:04:06+21:5014:12
17Lars ForsbergOK Ravinen1:15:21+33:0516:42
18Anders RyrmanCentrum OK1:21:08+38:5217:59
19Daniel HelanderTullinge SK1:30:00+47:4419:57

Öppen motion 9

6 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas NordströmTullinge SK1:02:199:03
2Niklas WansölinOK Ravinen1:06:31+4:129:40
3Joachim WansölinOK Ravinen1:07:01+4:429:44
4Torbjörn PerssonNässjö OK1:07:18+4:599:46
5Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:09:38+7:1910:07
Anders HermanssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser