Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungomdsserien, regionsfinal söder V

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungomdsserien, regionsfinal söder V
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: onsdag 29 augusti 2018

D16

3 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina PerssonHaninge SOK27:208:45
2Tove SjöbergTullinge SK32:50+5:3010:31
3Alva BladhTullinge SK33:56+6:3610:52
4Ella KarlssonSnättringe SK39:04+11:4412:31
5Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK43:12+15:5213:50
6Katja LeicktTullinge SK46:52+19:3215:01
7Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby58:07+30:4718:37

H16

3 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GeliusSnättringe SK26:597:28
2Jakob Gadefors NauHaninge SOK27:03+0:047:29
3Erik Lidström LauriSnättringe SK28:12+1:137:48
4Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby31:27+4:288:42
5Hampus HatlenTullinge SK31:40+4:418:46
6John WolgastSnättringe SK31:41+4:428:46
7Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK33:44+6:459:20
8Albin HainkeSnättringe SK35:44+8:459:53
9Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby36:18+9:1910:03
10Jakob TedhamreSnättringe SK37:00+10:0110:14
11Wilhelm BergmanTullinge SK39:17+12:1810:52
12Johan FredholmSnättringe SK39:41+12:4210:59
13Filip StorellHaninge SOK40:14+13:1511:08
14Gustav BjörklundIFK Enskede44:41+17:4212:22
15Pontus AxellIFK Enskede45:20+18:2112:33
16Nils Forsberg RundströmIFK Enskede46:33+19:3412:53
17Ludde BlomIFK Enskede47:20+20:2113:06
18Andreas BorängSnättringe SK47:30+20:3113:09
19Hugo BacklundTullinge SK55:19+28:2015:19
David BernSnättringe SKej godkänd
Alvar MelinHaninge SOKej start
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Alfred LängheimTullinge SKej start
Henrik LundforsIFK Enskedeej start

D16 Kort

3 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jana AmacherTullinge SK50:4115:56

H16 Kort

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David TörnqvistTullinge SK50:2415:30
2Jakob WirénOK Älvsjö-Örby59:57+9:3318:26
Jacob WolgastSnättringe SKej start

D14

3 180 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia BergmanTullinge SK31:439:58
2Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK31:49+0:0610:00
3Wilma LeicktTullinge SK33:31+1:4810:32
4Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK35:43+4:0011:13
5Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK35:45+4:0211:14
6Alva Lidström LauriSnättringe SK35:53+4:1011:17
7Elin WolgastSnättringe SK36:29+4:4611:28
8Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK37:30+5:4711:47
9Lovisa LindqvistIFK Enskede38:46+7:0312:11
10Märta SödervallTullinge SK42:01+10:1813:12
11Klara JunegardTullinge SK43:04+11:2113:32
12Ida NygrenTullinge SK44:35+12:5214:01
13Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK46:21+14:3814:34
14Emma HallendalIFK Enskede47:15+15:3214:51
15Linn De BoussardIFK Enskede47:53+16:1015:03
16Nova MatthewsTullinge SK48:41+16:5815:18
17Fanny SundbergTullinge SK55:32+23:4917:27
18Lilly ChristieSnättringe SK57:51+26:0818:11
19Hanna CarlqvistSnättringe SK59:15+27:3218:37
20Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:07:45+36:0221:18
Lena PerssonTullinge SKutgått
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej start
Felicia StrindérIFK Enskedeej start
Kimberly EkenstedtTullinge SKej start
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start

H14

3 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK24:357:33
2Elis Forsberg RundströmIFK Enskede29:30+4:559:04
3Filip HatlenTullinge SK34:41+10:0610:40
4Oskar EknerSnättringe SK37:38+13:0311:34
5Hannes LindqvistIFK Enskede38:43+14:0811:54
6Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK40:48+16:1312:33
7Axel TrofastTullinge SK41:58+17:2312:54
8Felix FlodmanTullinge SK44:51+20:1613:48
9Albert NordSnättringe SK47:58+23:2314:45
10Ludvig FerdmanTullinge SK48:50+24:1515:01
11Frans EkbergSnättringe SK52:36+28:0116:11
12Felix ArkängTullinge SK54:40+30:0516:49
13Emil HelanderTullinge SK57:01+32:2617:32
14Peter LindvallHaninge SOK1:01:08+36:3318:48
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start
Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OKej start

D14 Kort

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer SandTullinge SK42:3514:53
2Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK44:04+1:2915:24
3Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK46:30+3:5516:15

H14 Kort

3 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte ThelanderHaninge SOK14:454:52
2Rafael JaenssenOK Älvsjö-Örby36:10+21:2511:56
3Edvin Flodell JohanssonHaninge SOK40:51+26:0613:28
4Einar HolmSnättringe SK1:00:53+46:0820:05
5Gösta HolmSnättringe SK1:01:13+46:2820:12
6Anton DyreliusSnättringe SK1:04:16+49:3121:12
Alvin ForslinSnättringe SKej start
Arvid BoströmSnättringe SKej start

D12

2 860 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK25:318:55
2Elin AbelSnättringe SK25:38+0:078:57
3Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK26:30+0:599:15
4Molly GeliusSnättringe SK27:33+2:029:37
5Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK27:40+2:099:40
6Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK29:43+4:1210:23
7Moa GlanshedHaninge SOK31:11+5:4010:54
8Cleo MattilaTullinge SK32:27+6:5611:20
9Nellie BolinTullinge SK33:14+7:4311:37
10Elin TheanderHaninge SOK34:41+9:1012:07
11Hilda TrofastTullinge SK40:40+15:0914:13
12Kerstin ChristieSnättringe SK41:07+15:3614:22
13Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK50:44+25:1317:44
14Marika MäkeläHaninge SOK1:11:25+45:5424:58
15Clara WerdinOK Älvsjö-Örby1:13:01+47:3025:31
16Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OK1:16:47+51:1626:50
Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SKej start

H12

3 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK23:357:46
2Arvid MyrbergerTullinge SK23:40+0:057:48
3Olof ArevångTullinge SK29:41+6:069:47
4Viktor WistrandTullinge SK33:51+10:1611:10
5Gustav StorellHaninge SOK34:47+11:1211:28
6David NybergSnättringe SK34:54+11:1911:31
7Aron HöglundTullinge SK38:28+14:5312:41
8Elias BladhTullinge SK39:43+16:0813:06
9Gustav MyrbergerTullinge SK43:23+19:4814:19
10Lucas JohanssonTullinge SK45:27+21:5215:00
11Leo WisborgTullinge SK46:15+22:4015:15
12Hampus GlanshedHaninge SOK47:41+24:0615:44
13Ludvig NordSnättringe SK51:10+27:3516:53
Anton TryggHaninge SOKej godkänd
Gabriel CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Anton AkterinOK Älvsjö-Örbyutgått
Linus NileviHaninge SOKutgått
Henning BlomkvistSnättringe SKej start
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Hugo ZieglerSnättringe SKej start

D12 Kort

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella MatthewsTullinge SK18:088:43
2Meja LangemarkSnättringe SK26:58+8:5012:57
3Liv MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK44:45+26:3721:30

H12 Kort

2 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HungTumba-Mälarhöjden OK18:499:05
2Samuel SylvanTullinge SK22:46+3:5710:59
3Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK22:58+4:0911:05
4Pontus AasaTullinge SK23:35+4:4611:23
5Ervin DixTullinge SK24:52+6:0312:00
6Albin HessleTullinge SK28:34+9:4513:48
7Ludvig RosendahlSnättringe SK51:45+32:5625:00
Abraham BaylanTullinge SKej start

D10

2 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SandTullinge SK16:177:49
2Thea GeliusSnättringe SK19:16+2:599:15
3Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK22:41+6:2410:54
4Heidi LindquistHaninge SOK27:13+10:5613:05
5Stina NygrenTullinge SK30:08+13:5114:29
5Nora AhlströmIFK Enskede30:08+13:5114:29
7Ellen NybäckTullinge SK31:47+15:3015:16
8Fanny BergmanTullinge SK32:27+16:1015:36
9Miranda StrandTullinge SK33:42+17:2516:12
10Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby36:40+20:2317:37
11Freja SaersTumba-Mälarhöjden OK45:06+28:4921:40
Emmy TheanderHaninge SOKej godkänd
Frida DäckforsTullinge SKej start
Isa FlodmanTullinge SKej start
Sofia NyströmOK Älvsjö-Örbyej start
Mira VejedalSnättringe SKej start
Cloe MatthewsTullinge SKej start

H10

2 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK15:357:31
2Lucas De BoussardIFK Enskede16:31+0:567:58
3Alexander BäckmanTumba-Mälarhöjden OK19:16+3:419:18
4Algot SjöstrandSnättringe SK22:40+7:0510:57
5August BlomkvistSnättringe SK23:58+8:2311:34
6Erik KällTumba-Mälarhöjden OK24:14+8:3911:42
7Alvin NordinOK Älvsjö-Örby26:05+10:3012:36 Ladda ner rutt i gpx-format
8Joel ÅhgrenTullinge SK26:44+11:0912:54
9Eskil MyrbergerTullinge SK27:31+11:5613:17
10Jon Forsberg RundströmIFK Enskede27:46+12:1113:24
11Isac NoblingTullinge SK29:15+13:4014:07
12Emil NorlinIFK Enskede31:30+15:5515:13
13Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK32:39+17:0415:46
14Simon AhlströmIFK Enskede1:01:53+46:1829:53
Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Felix AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Emil HammarbergSnättringe SKej start
Hugo AbelSnättringe SKej start
Nils GidlöfOK Älvsjö-Örbyej start
Ivar MessingOK Älvsjö-Örbyej start
Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OKej start
Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OKej start

Inskolning

1 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alfred AasaTullinge SKfullföljt
Viggo AbelSnättringe SKfullföljt
Viola AnderssonTullinge SKfullföljt
Hilma ArevångTullinge SKfullföljt
Josefina BaylanTullinge SKfullföljt
Alice Eggöy MarkhesterSnättringe SKfullföljt
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Giselle FromTullinge SKfullföljt
Victor HallendalIFK Enskedefullföljt
Viggo LidmarSnättringe SKfullföljt
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Majken RynoTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Hedda SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Hilda SkogholmTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Nils StällbergTullinge SKfullföljt
Elvin HedmanSnättringe SKej start

U1

2 200 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SK16:047:18
2Noel HedmanSnättringe SK18:01+1:578:11
3Tilda PousetteTullinge SK22:48+6:4410:21
4Nadia FlorczykHaninge SOK23:47+7:4310:48
5Alicia LundwallTullinge SK26:12+10:0811:54
6Erik NybäckTullinge SK26:25+10:2112:00
7Alma OlssonTullinge SK26:55+10:5112:14
8Albin IllergårdTullinge SK28:07+12:0312:46
9Olle RynoTumba-Mälarhöjden OK28:10+12:0612:48
10Titti SjöstrandSnättringe SK30:21+14:1713:47
11Holger PerssonTullinge SK31:25+15:2114:16
12Elliott Blomgren WulffTumba-Mälarhöjden OK31:26+15:2214:17
13Jonna VisénSnättringe SK31:32+15:2814:20
14Vanja ReménSnättringe SK31:51+15:4714:28
15Elton BerghHaninge SOK31:58+15:5414:31
15Tyra SandbergTullinge SK31:58+15:5414:31
17Lea WasbergHaninge SOK32:54+16:5014:57
18Leontine OlssonTumba-Mälarhöjden OK33:02+16:5815:00
19Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede34:05+18:0115:29
20Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK34:17+18:1315:35
21Emil LibérthHaninge SOK34:32+18:2815:41
22Veronica WimmersjöHaninge SOK35:34+19:3016:10
23Wilmer RosendahlSnättringe SK35:36+19:3216:10
24Melker WisborgTullinge SK36:02+19:5816:22
25Liv StällbergTullinge SK37:09+21:0516:53
26Vilgot MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK37:14+21:1016:55
27Ingemar FärmTumba-Mälarhöjden OK37:38+21:3417:06
28Levi MonteliusTumba-Mälarhöjden OK38:22+22:1817:26
29Rasmus FujiiSnättringe SK39:05+23:0117:45
30Amanda HedbergTumba-Mälarhöjden OK42:06+26:0219:08
31Vera StällbergTullinge SK43:14+27:1019:39
31Vilma DyreliusSnättringe SK43:14+27:1019:39
33Tilde JonssonSnättringe SK45:31+29:2720:41
34Loa MattilaTullinge SK46:50+30:4621:17
35Erik Hagel von HeijneIFK Enskede51:11+35:0723:15
36Nora StällbergTullinge SK51:21+35:1723:20
37Erik TheanderHaninge SOK53:22+37:1824:15
38Matilda FlordalSnättringe SK53:25+37:2124:16
Amelie Boström HagelIFK Enskedeutgått
Siri HolmgrenIFK Enskedeutgått
Jakob SvedenåsTullinge SKutgått
Vide MessingOK Älvsjö-Örbyej start
Ville Blomqvist IvarssonOK Älvsjö-Örbyej start
Robin NileviHaninge SOKej start
Noomi SzauerTullinge SKej start
Nike VejedalSnättringe SKej start
Elin TryggHaninge SOKej start
Line VejedalSnättringe SKej start

U2

2 160 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel StrömbergTumba-Mälarhöjden OK18:418:38
2Alvar WallinOK Älvsjö-Örby22:25+3:4410:22
3Love NorellSnättringe SK24:27+5:4611:19
4Maximilian AnderssonTullinge SK25:12+6:3111:40
5Gabriel SörqvistTumba-Mälarhöjden OK25:19+6:3811:43
6Harry NorellSnättringe SK25:23+6:4211:45
7Axel NäsmanTullinge SK26:08+7:2712:05
8Elin StorellHaninge SOK26:18+7:3712:10
9Vilja StangeTullinge SK26:37+7:5612:19
10Joel HolmgrenIFK Enskede26:48+8:0712:24
10Wilma BergéeHaninge SOK26:48+8:0712:24
12Love AkterinOK Älvsjö-Örby26:59+8:1812:29
12Linnea EkstrandHaninge SOK26:59+8:1812:29
14Malte BergHaninge SOK28:19+9:3813:06
15Martin LindvallHaninge SOK29:23+10:4213:36
16Olof BergstrandOK Älvsjö-Örby30:04+11:2313:55
17Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK30:58+12:1714:20
18Viola SaersTumba-Mälarhöjden OK32:44+14:0315:09
19Liam de BoussardIFK Enskede32:49+14:0815:11
20Ella WasbergHaninge SOK32:52+14:1115:12
21Elias BackhansTumba-Mälarhöjden OK32:59+14:1815:16
22Axel HolmgrenHaninge SOK33:59+15:1815:43
23Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK34:33+15:5215:59
24Ida AnderssonTullinge SK35:08+16:2716:15
25Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK37:36+18:5517:24
26Gustav HellbergOK Älvsjö-Örby38:47+20:0617:57
27Henning Kristiansson-TorpTumba-Mälarhöjden OK39:59+21:1818:30
28Samuel BacklundHaninge SOK40:58+22:1718:57
29Tilde DahlHaninge SOK42:57+24:1619:53
30Alice HjelmOK Älvsjö-Örby52:27+33:4624:16
Melvin KursethHaninge SOKej start
Tea HägglundHaninge SOKej start
Lina PelkonenHaninge SOKej start
Holger Wiktor JareforsSnättringe SKej start
Alexander Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örbyej start
Gustav OmbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Oskar StrandIFK Enskedeej start

U3

2 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa carlsundTumba-Mälarhöjden OK39:3113:51
2Martin NybergSnättringe SK43:09+3:3815:08
3Erik MölsäOK Älvsjö-Örby43:38+4:0715:18
4Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby49:12+9:4117:15
5Alfons GezeliusOK Älvsjö-Örby59:11+19:4020:45
6Ylva ReménSnättringe SK1:04:45+25:1422:43
7Nilas Eriksson JülligSnättringe SK1:13:19+33:4825:43
8Sixten SjölanderTullinge SK1:19:42+40:1127:57
David EngströmOK Älvsjö-Örbyej start

U4

3 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar FredholmSnättringe SK1:03:3019:58
2Edvin EkbergSnättringe SK1:05:25+1:5520:34
3David ConwaySnättringe SK9:08:22+8:04:522:52:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser