Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Stockholm
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 23 september 2018

Haninge SOK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Haninge SOK 1D210 (1)2:21:49
1. Ingrid Graneli43:35143:351
2. Berit Lindunger58:4711:42:2210
2. Ingrid Graneliej startfullföljt
3. Helena Korhonen39:2712:21:4910
3Haninge SOK 1H120 (25)1:56:13
1. Niclas Sjögren39:46139:461
2. Henrik Sjögren35:198+3:251:15:054+3
2. Niklas Hall45:4827+13:541:21:07
3. Gustav Näsman41:085+4:261:56:133-1
4Haninge SOK 1H180 (13)1:35:21
1. Jan Eskilsson34:245+3:1534:245
2. Torbjörn Ohlsson30:052+0:541:04:292-3
2. Jan Dahlberg31:366+2:251:01:41
3. P-O Ivarsson30:523+2:571:35:214+2
5Snättringe SK / Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 1D16 (14)1:46:05
1. Ella Karlsson34:516+4:2534:516
2. Cecilia Hector34:285+6:311:09:194-2
2. Kajsa Ljungberg37:0611+9:091:11:34
3. Nina Persson36:466+5:421:46:055+1
5Haninge SOK 1H20 (10)2:39:19
1. Felix Persson39:502+0:2739:502
2. Martin Skärlén58:105+12:401:38:005+3
3. Gustav Nirvin1:01:196+21:192:39:1950
6Haninge SOK 1D150 (10)2:14:31
1. Kerstin Ohlsson57:2110+20:3757:2110
2. Karin Ivarsson35:085+4:441:32:298-2
3. Anna Engquist42:023+3:292:14:316-2
7Haninge SOK 1Ung12 (24)1:14:18
1. Malte Berg23:5420+8:2923:5420
2. Anton Trygg25:209+4:2849:1413-7
2. Elin Storell28:4324+7:5154:03
3. Ludvig Nirvin25:047+6:091:14:187-6
8Haninge SOK 1H150 (33)1:43:55
1. Joakim Persson35:497+3:5835:497
2. Fredrik Morast30:2513+3:371:06:1411+4
2. Gunnar Skärlén53:3752+26:491:24:02
3. Henrik Morast37:4111+7:161:43:558-3
21Haninge SOK 1H12 (23)1:29:46
1. Gustav Storell16:594+0:5016:594
2. Heidi Lindquist (vacant)30:5942+17:3647:5821+17
2. Anja Hartley31:0943+17:461:02:08
3. Marika Mäkelä (vacant)41:4821+25:431:29:46210
Haninge SOK 1H16 (16)ej godkänd
1. Jakob Gadefors Nau33:402+1:0433:402
2. Filip Storell25:186+2:1658:583+1
2. Malte Thelander25:237+2:2150:41
3. Alvar Melinej godkändej godkänd

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Snättringe SK / Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 1D16 (14)1:46:05
1. Ella Karlsson34:516+4:2534:516
2. Cecilia Hector34:285+6:311:09:194-2
2. Kajsa Ljungberg37:0611+9:091:11:34
3. Nina Persson36:466+5:421:46:055+1

Tumba-Mälarhöjden OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Snättringe SK / Haninge SOK / Tumba-Mälarhöjden OK 1D16 (14)1:46:05
1. Ella Karlsson34:516+4:2534:516
2. Cecilia Hector34:285+6:311:09:194-2
2. Kajsa Ljungberg37:0611+9:091:11:34
3. Nina Persson36:466+5:421:46:055+1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser