Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Stockholm
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: söndag 23 september 2018

Järfälla OK

22 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 1H180 (13)1:31:24
1. Anders Lund31:09131:091
2. Ulf Radler29:1111:00:2010
3. Peter Lundberg31:044+3:091:31:2410
2Järfälla OK 1H14 (18)1:07:34
1. Jonatan Anderson26:012+0:0426:012
2. Marcus Grunder16:03142:041-1
2. Miia Roller20:5116+4:4836:54
3. Jesper Åkesson25:302+1:511:07:342+1
2Järfälla OK 1H20 (10)2:06:52
1. Anton Silier40:163+0:5340:163
2. Johan Langerak46:364+1:061:26:522-1
3. Oskar Edvardsson40:0012:06:5220
3Järfälla OK 1H210 (8)1:47:54
1. Sven-Inge Nylund31:27131:271
2. Lars Jonasson37:075+7:301:08:3410
2. Per Lennart Karlsson37:075+7:301:14:14
2. Gunnar Erikssonej startfullföljt
3. Bo Winander39:205+7:101:47:543+2
3Järfälla OK 1D150 (10)2:00:29
1. Tove Hammarberg47:326+10:4847:326
2. Birgitta Billstam30:542+0:301:18:265-1
2. Carin Homann37:238+6:591:08:17
3. Gunilla Thunstedt42:034+3:302:00:293-2
3Järfälla OK 2H20 (10)2:17:54
1. Benjamin Langerak45:374+6:1445:374
2. Noel Waldenfjord46:343+1:041:32:1140
3. Niklas Svensson45:433+5:432:17:543-1
3Järfälla OK 1H16 (16)1:31:39
1. Manne Hammarberg35:313+2:5535:313
2. William Grunder23:02158:331-2
2. Erik Bovallius24:565+1:5447:58
2. Anton Wällstedt38:1225+15:101:01:14
3. Johan Lundbäck33:066+4:251:31:393+2
6Järfälla OK 2Öppen17 (16)2:15:09
1. Ellinor Björklund46:0811+17:4046:0811
2. Mark Åkesson36:135+6:081:22:215-6
2. Helena Anderson42:596+12:541:19:12
3. Jon Sundberg52:488+12:032:15:096+1
7Järfälla OK 2D150 (10)2:19:05
1. Malin Kvarnefalk54:249+17:4054:249
2. Susanne Bovallius38:129+7:481:32:3690
2. Birgitta Nylund1:04:4715+34:231:42:59
3. Louise Nilsson46:296+7:562:19:057-2
9Järfälla OK 2H150 (33)1:44:46
1. Johan Westring36:3319+4:4236:3319
2. Ola Bovallius29:516+3:031:06:2414-5
2. Öyvind Michelsen33:1021+6:221:03:01
3. Per Nilsson38:2214+7:571:44:469-5
10Järfälla OK 2H14 (18)1:32:46
1. Melker Palm28:125+2:1528:125
2. Erik Wällstedt20:1713+4:1448:296+1
2. Anton Bartsch21:3818+5:3541:55
2. Melker Lundqvist23:5823+7:5544:15
3. Anton Mörkfors44:1714+20:381:32:4610+4
10Järfälla OK 1Öppen17 (16)2:35:39
1. Henrik Lundqvist43:3910+15:1143:3910
2. Sara Forsberg51:3717+21:321:35:1612+2
2. Jörgen Örnebrand1:09:1821+39:132:00:55
3. Conny Andersson1:00:2310+19:382:35:3910-2
12Järfälla OK 1D120 (17)2:15:22
1. Sara Anderson41:0911+6:4041:0911
2. Magdalena Grunder32:076+4:041:13:169-2
2. Teresia Wällstedt53:1028+25:071:25:17
3. Maria Edvardsson1:02:0615+24:342:15:2212+3
13Järfälla OK 1H150 (33)1:46:28
1. Nils Edvardsson38:4623+6:5538:4623
2. Anders Nissar30:2513+3:371:09:1117-6
2. Mikael Byström41:1142+14:231:11:36
2. Stefan Sundelius41:1243+14:241:11:37
3. Tomas Jonsson37:1710+6:521:46:2813-4
14Järfälla OK 1H21 (23)3:42:08
1. Christoffer Schönning1:00:167+4:191:00:167
2. Anders Boström1:01:028+5:492:01:186-1
3. Aleksandr Manoilov1:40:5020+50:523:42:0814+8
15Järfälla OK 1D12 (19)1:22:48
1. Elsa Forsberg31:1319+11:2631:1319
2. Meja Michelsen22:4526+6:5653:5817-2
2. Amanda Mörkfors22:4727+6:5845:32
2. Stella Östblomej startfullföljt
3. Ebba Westring28:509+7:301:22:4815-2
16Järfälla OK 2H12 (23)1:11:04
1. Carl Örnebrand25:5718+9:4825:5718
2. Benjamin Hjertén15:298+2:0641:2613-5
2. David Nymanej startfullföljt
3. Noah Mehreteab29:3816+13:331:11:0416+3
17Järfälla OK 1H12 (23)1:13:57
1. Hampus Sundberg23:2814+7:1923:2814
2. Samuel Andersson19:3124+6:0842:5917+3
2. Edvin Björklund25:1841+11:5544:49
3. Elias Pettersson30:5818+14:531:13:57170
30Järfälla OK 4H150 (33)2:10:25
1. Magnus Lennartsson36:1714+4:2636:1714
2. Leif Mörkfors45:1750+18:291:21:3430+16
3. Asbjörn Grøvlen48:5129+18:262:10:25300
32Järfälla OK 3H150 (33)2:17:27
1. Andreas Grunder39:0625+7:1539:0625
2. Mats Lundbäck30:009+3:121:09:0616-9
2. Mikael Hedin40:1840+13:301:10:18
3. Jan Nettelbjer1:08:2132+37:562:17:2732+16
Järfälla OK 2H16 (16)ej godkänd
1. Erik Bovalliusej godkändej godkänd
2. Anton Wällstedtej startej godkänd
3. Isak Westringej startej godkänd
Järfälla OK 2H180 (13)ej godkänd
1. Lars Palmqvist43:5110+12:4243:5110
2. Mikael Byströmej startej start
3. Anders Lundej startej godkänd
Järfälla OK 1D16 (14)ej start
1. Ellinor Hambergej startej start
2. Miia Rollerej godkändej start
3. Sofia Edvardssonej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser