Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Novembertävlingarna, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Novembertävlingarna, lång
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: lördag 10 november 2018

D21

7 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF55:507:21
2Galina RibediucHellas Orientering57:01+1:117:31
3Irina NybergAlfta-Ösa OK57:44+1:547:36
4Susen LöschÄrla IF58:07+2:177:40
5Rebecca WaldenfjordOK Ravinen58:27+2:377:42
6Louise BeechOK Södertörn1:01:22+5:328:05
7Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK1:01:43+5:538:08
8Filipa RodriguesJärla Orientering1:02:56+7:068:18
9Carolin SvenssonHaninge SOK1:04:25+8:358:29
10Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:04:28+8:388:30
11Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:07:22+11:328:53
12Kristina TedhamreSnättringe SK1:07:34+11:448:54
13Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK1:08:20+12:309:00
14Julia DavidssonÄrla IF1:09:56+14:069:13
15Caroline PigerreIFK Lidingö SOK1:13:54+18:049:44
16Barbora PijákováIFK Lidingö SOK1:15:41+19:519:59
17Maria JanssonOK Linné1:18:30+22:4010:21
18Boel SundbergOK Södertörn1:25:16+29:2611:14
19Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:26:55+31:0511:27
20Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:29:03+33:1311:44
21Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:29:18+33:2811:46
22Marie HerrnholdAttunda OK1:35:08+39:1812:33
Anna Dahlgren-RosénJärla Orienteringej godkänd
Synnøve BråtenIFK Lidingö SOKej godkänd
Diana SoldaggOK Klemmingenej start
Lena ÖhmanCentrum OKej start

H21

9 190 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HöijOK Linné54:255:55
2Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF55:40+1:156:03
3Love BerzellOK Ravinen57:03+2:386:12
4Olle BoströmJärla Orientering57:41+3:166:16
5Jan TroengOK Linné57:56+3:316:18
6Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK58:48+4:236:23
7Felix SpäthIFK Lidingö SOK59:18+4:536:27
8Mårten WaldenfjordJärfälla OK59:20+4:556:27
9David BejbomJärla Orientering59:35+5:106:29
10Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:34+6:096:35
11Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:01:15+6:506:39
12Anders BoströmJärfälla OK1:01:43+7:186:42
13Christoffer SchönningJärfälla OK1:03:44+9:196:56
14Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:03:57+9:326:57
15Niklas WraneSöders-Tyresö1:10:55+16:307:43
16Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:12:09+17:447:51
17Henrik BrusSävedalens AIK1:14:34+20:098:06
18David HectorSnättringe SK1:14:42+20:178:07
19Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:14:55+20:308:09
20Jonas KjällCentrum OK1:16:43+22:188:20
21Fredrik WigertzLånghundra IF1:18:09+23:448:30
22Olof LethagenCentrum OK1:24:39+30:149:12
23Gustaf PeterssonCentrum OK1:27:35+33:109:31
24Magnus KarlssonCentrum OK1:32:04+37:3910:01
25Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:37:48+43:2310:38
26Anton GumaeliusWaxholms OK1:41:07+46:4211:00
27Henrik LundgrenCentrum OK1:43:25+49:0011:15
28Joakim OlssonVäsby OK1:45:11+50:4611:26
29Martin SkärlénHaninge SOK1:50:58+56:3312:04
Josh BeechEspoon Suuntaej godkänd
Daniel SeestrandVisborgs OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Sergiu FalaDinamo OLDej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start

D20

5 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:04:1211:01

H20

7 640 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Petter BodingIFK Lidingö SOKej start
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start

D18

4 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn38:548:07
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:04+0:108:09
3Lovisa WigertzLånghundra IF45:55+7:019:35
4Katarina NorrbyOK Södertörn47:38+8:449:56
5Vera RolfssonSkarpnäcks OL51:29+12:3510:44
Selma GumaeliusWaxholms OKej godkänd

H18

6 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Duncan RobertsonSvaide Roma SOK45:036:40
2Filip MöllerOK Södertörn45:58+0:556:48
3Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK51:04+6:017:33
4Mattias IvaresOK Södertörn52:27+7:247:46

D16

4 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF39:198:30
2Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL39:22+0:038:31
3Amelie RajanIFK Lidingö SOK41:15+1:568:55
4Agnes DambergIFK Lidingö SOK47:24+8:0510:15
5Åsa SundströmJärla Orientering49:27+10:0810:42
6Ella BroquistIFK Lidingö SOK50:18+10:5910:53
7Katja LeicktTullinge SK57:04+17:4512:21
8Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK57:30+18:1112:26
9Alva BladhTullinge SK1:01:29+22:1013:18
10Jana AmacherTullinge SK1:03:07+23:4813:39

H16

5 820 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak GeliusSnättringe SK39:126:44
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:26+1:146:56
3Lukas WernerIFK Lidingö SOK41:15+2:037:05
4John WolgastSnättringe SK44:47+5:357:41
5Martin RinnbäckOK Ravinen45:31+6:197:49
6Oscar AnelandOK Ravinen46:06+6:547:55
7Wilhelm BergmanTullinge SK46:52+7:408:03
8Alfred LängheimTullinge SK47:00+7:488:04
9Alvar MelinHaninge SOK47:47+8:358:12
10Björn RennerOK Södertörn50:02+10:508:35
11Albin HainkeSnättringe SK50:44+11:328:43
12Pontus AxellIFK Enskede53:02+13:509:06
13William MöllerSkarpnäcks OL59:36+20:2410:14
14Carl HedegårdOK Kolmården1:03:01+23:4910:49
15Henrik LundforsIFK Enskede1:03:51+24:3910:58
16Mattis SandénOK Södertörn1:04:39+25:2711:06
17Andreas BorängSnättringe SK1:06:58+27:4611:30
18Lukas WallhedJärla Orientering1:09:15+30:0311:53
19Oskar HaglundHaninge SOK1:09:27+30:1511:55
20Olof MelchersonIFK Lidingö SOK1:11:34+32:2212:17
21Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK1:23:44+44:3214:23
22David TörnqvistTullinge SK1:31:59+52:4715:48
Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOKej godkänd
Hugo BacklundTullinge SKej godkänd
Simon LiljaIFK Lidingö SOKej godkänd
Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOKej start
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

D14

3 920 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn32:238:15
2Wilma LeicktTullinge SK35:08+2:458:57
3Elin WolgastSnättringe SK37:49+5:269:38
4Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK38:14+5:519:45
5Linn De BoussardIFK Enskede41:03+8:4010:28
6Klara JunegardTullinge SK41:05+8:4210:28
7Vendela RundströmOK Ravinen41:33+9:1010:35
8Nova MatthewsTullinge SK43:09+10:4611:00
9Tindra JonssonSkarpnäcks OL43:49+11:2611:10
10Märta SödervallTullinge SK46:04+13:4111:45
11Sonja AhlquistJärla Orientering50:13+17:5012:48
12Kimberly EkenstedtTullinge SK52:08+19:4513:17
13Maja LiljaIFK Lidingö SOK53:04+20:4113:32
14Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF56:06+23:4314:18
15Sandra ValjusIFK Lidingö SOK58:05+25:4214:49
16Emilia BergmanTullinge SK59:33+27:1015:11
17Tilde MansénSkarpnäcks OL59:46+27:2315:14
18Selina HåkanssonJärla Orientering1:00:45+28:2215:29
19Fanny SundbergTullinge SK1:01:58+29:3515:48
20Tilda DalekantIFK Enskede1:02:28+30:0515:56
21Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF1:03:38+31:1516:13
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Emma HöökIFK Lidingö SOKej start
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start

H14

3 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis Forsberg RundströmIFK Enskede28:117:11
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK29:14+1:037:27
3Ivar GentzJärla Orientering34:48+6:378:52
4Axel FribergerJärla Orientering37:05+8:549:27
5Filip WidénHellas Orientering37:54+9:439:40
6Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK41:08+12:5710:29
7Filip DryseliusSkarpnäcks OL41:36+13:2510:36
8Erik FranklingIFK Lidingö SOK51:49+23:3813:13
9Calle JohanssonOK Ravinen1:00:07+31:5615:20
10Alexander DybergIFK Lidingö SOK1:05:12+37:0116:37
Emil HelanderTullinge SKej start
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej start
Axel TrofastTullinge SKej start
Mathias DryseliusSkarpnäcks OLej start
Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OKej start

D12

2 750 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cajsa AleniusNyköpings OK20:327:28
2Miriam GustafssonNyköpings OK21:28+0:567:48
3Märta AhlquistJärla Orientering22:11+1:398:04
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK23:11+2:398:25
5Nellie BolinTullinge SK24:56+4:249:04
6Vera SkantzeIFK Lidingö SOK25:59+5:279:26
7Alice HedinIFK Lidingö SOK26:21+5:499:34
8Britta BörjessonJärla Orientering26:24+5:529:36
9Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK26:48+6:169:44
10Anna FranklingIFK Lidingö SOK27:05+6:339:50
11Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK27:20+6:489:56
12Ella MatthewsTullinge SK28:34+8:0210:23
13Sofie LindellGustavsbergs OK30:52+10:2011:13
14Linnea SandTullinge SK31:31+10:5911:27
15Rut LundinOK Södertörn31:54+11:2211:36
16Tilda MattssonOK Södertörn35:31+14:5912:54
17Viola HolmströmOK Ravinen35:45+15:1313:00
18Blenda SandénOK Södertörn48:56+28:2417:47
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Hilda BohmanHellas Orienteringej start
Fanny BergmanTullinge SKej start

H12

2 750 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:016:33
2Viktor WistrandTullinge SK19:41+1:407:09
3Oliver LiwångIFK Lidingö SOK19:43+1:427:10
4Arvid MyrbergerTullinge SK19:49+1:487:12
5Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK20:30+2:297:27
6Gustav NetzJärla Orientering21:26+3:257:47
7Adrian WernerIFK Lidingö SOK22:00+3:598:00
8Nils SamrudIFK Lidingö SOK22:01+4:008:00
9Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK22:22+4:218:08
10Teodor JonssonSkarpnäcks OL23:35+5:348:34
11Ludvig HagwallJärla Orientering24:37+6:368:57
12Aron HöglundTullinge SK29:26+11:2510:42
13Theodor NorrbyIFK Lidingö SOK29:55+11:5410:52
14Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:56+12:5511:14
15Elias BladhTullinge SK31:59+13:5811:37
16Jerker RuthströmJärla Orientering34:39+16:3812:36
17Lucas JohanssonTullinge SK34:46+16:4512:38
18Samuel SylvanTullinge SK40:04+22:0314:34
Gustav MyrbergerTullinge SKej start
Gustav LübckeOK Ravinenej start
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej start

D10

2 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK20:497:35
2Sara LiwångIFK Lidingö SOK24:50+4:019:03
3Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK26:39+5:509:43
4Alva GawellIFK Lidingö SOK30:19+9:3011:03
5Mirjam CostermansJärla Orientering32:41+11:5211:55
6Nora AhlströmIFK Enskede33:49+13:0012:20
7Alma WesselLänna IF35:36+14:4712:59
8Lova JonssonSkarpnäcks OL37:01+16:1213:30
9Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK42:37+21:4815:33
10Ellen NybäckTullinge SK45:00+24:1116:25
11Alice RuthströmJärla Orientering58:46+37:5721:26
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd

H10

2 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven BörjessonJärla Orientering19:297:06
2Olof HagwallJärla Orientering24:29+5:008:56
3Arvid RundströmOK Ravinen25:50+6:219:25
4Åke EngmanIFK Lidingö SOK26:58+7:299:50
5Alfred WesselLänna IF30:34+11:0511:09
6Isac NoblingTullinge SK40:06+20:3714:38
7Jon Forsberg RundströmIFK Enskede44:39+25:1016:17
8Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK57:05+37:3620:49
9Simon AhlströmIFK Enskede1:06:37+47:0824:18
10Felix AhlströmIFK Enskede1:08:29+49:0024:59
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Alvin ChavdaSöders-Tyresöej start
Eskil MyrbergerTullinge SKej start

H35

8 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:12:278:33
2Bart Van WijngaardenOK Klemmingen1:24:19+11:529:57
3Martin AhlströmIFK Enskede1:27:40+15:1310:21
Anders LagerwallOK Linnéej start

D40

4 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LönnebergTäby OK48:4410:10
2Daniela RennerOK Södertörn51:47+3:0310:48
3Elin AhlströmIFK Enskede56:51+8:0711:52
4Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:11:28+22:4414:55
5Stina BorängSnättringe SK1:16:51+28:0716:02

H40

7 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SoldaggOK Klemmingen54:077:05
2Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK56:49+2:427:26
3Niclas SjögrenHaninge SOK59:23+5:167:46
4Christian RotvikerCentrum OK1:00:40+6:337:56
5Linus RisplingCentrum OK1:00:47+6:407:57
6Tomas HenrikssonAttunda OK1:03:16+9:098:16
7Henrik SjögrenHaninge SOK1:03:26+9:198:18
8Emil AnderssonLänna IF1:03:46+9:398:20
9Per DambergIFK Lidingö SOK1:15:30+21:239:52
10Mats GustafssonNyköpings OK1:16:46+22:3910:02
11Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:18:06+23:5910:13
12Henrik BladhTullinge SK1:18:57+24:5010:20
13Niclas PeterssonCentrum OK1:24:57+30:5011:07
14Torbjörn GillsparrOK Österåker1:25:50+31:4311:14
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

4 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina AnelandOK Ravinen43:589:30
2Katarina RundströmIFK Enskede45:24+1:269:49
3Ammie BerglundIF Thor45:41+1:439:53
4Camilla GöstasSöders-Tyresö46:44+2:4610:06
5Nadja DahlströmSnättringe SK48:03+4:0510:24
6Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK51:45+7:4711:12
7Kristina AnderssonOK Södertörn56:10+12:1212:09
8Anethe MansénSkarpnäcks OL1:00:22+16:2413:03
9Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:00:38+16:4013:07
10Therese HolmströmOK Ravinen1:01:27+17:2913:18
11Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:05:53+21:5514:15
Åsa Rimsjö SandTullinge SKej godkänd
Cecilia FochsenWaxholms OKej start
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej start

H45

6 750 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF44:416:37
2Lars LindbomMälarö SOK54:21+9:408:03
3Bo SegermanIF Thor55:35+10:548:14
4Fredrik HedinIFK Enskede58:44+14:038:42
5Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK58:58+14:178:44
6Anders KällTumba-Mälarhöjden OK59:18+14:378:47
7Patric De BoussardIFK Enskede59:22+14:418:47
8Ola CarlénBromma-Vällingby SOK1:00:15+15:348:55
9Henrik MorastHaninge SOK1:00:19+15:388:56
10Peder PederssonCentrum OK1:01:04+16:239:02
11Peter HaglundHaninge SOK1:01:55+17:149:10
12Mattias HolmbergCentrum OK1:01:57+17:169:10
13Christoffer NorrmanAttunda OK1:05:01+20:209:37
14Mats HainkeSnättringe SK1:06:08+21:279:47
15Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:07:01+22:209:55
16Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK1:09:16+24:3510:15
17Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK1:09:54+25:1310:21
18Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:11:05+26:2410:31
19Magnus LennartssonJärfälla OK1:12:07+27:2610:41
20Lars SegermanSkarpnäcks OL1:15:28+30:4711:10
21Peter BergmanTullinge SK1:15:58+31:1711:15
22Fredrik AnderssonOK Södertörn1:19:59+35:1811:50
23Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:21:30+36:4912:04
24Niclas LarssonAttunda OK1:39:24+54:4314:43
25Tomas EklundSkogsluffarnas OK2:15:30+1:30:4920:04
Christophe HerlyOK Södertörnej godkänd
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej godkänd
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Mattias HovmöllerSöders-Tyresöej start
Calle BohmanHellas Orienteringej start

D50

4 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta GibergHellas Orientering45:179:51
2Madeleine LimparAttunda OK47:31+2:1410:21
3Anna SundbergOK Södertörn47:51+2:3410:25
4Anna EngquistHaninge SOK47:57+2:4010:26
5Teija LeppinenIFK Lidingö SOK49:04+3:4710:41
6Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK51:01+5:4411:06
7Ann GranqvistOK Ravinen52:02+6:4511:20
8Lena GumaeliusWaxholms OK52:59+7:4211:32
9Anna TedhamreSnättringe SK54:13+8:5611:48
10Nina KarlssonIFK Lidingö SOK57:26+12:0912:30
11Christina PernebyIFK Lidingö SOK59:30+14:1312:57
12Ebba HedegårdOK Kolmården1:00:51+15:3413:15
13Lena BrobergSnättringe SK1:05:51+20:3414:20
14Liselott KihlSundbybergs IK1:09:06+23:4915:03
15Louise NilssonJärfälla OK1:12:07+26:5015:42
16Sara HektorJärla Orientering1:15:12+29:5516:23
17Ann JärplingOK Klemmingen1:19:36+34:1917:20
18Annette WigertzLånghundra IF1:20:33+35:1617:32
Elisabeth HectorSnättringe SKej godkänd
Mia LiljaIFK Lidingö SOKej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H50

5 780 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna37:056:24
2Kjell ObergerIFK Lidingö SOK40:33+3:287:00
3Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK41:45+4:407:13
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL43:05+6:007:27
5Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu43:09+6:047:27
6Martin JohanssonOK Ravinen43:22+6:177:30
7Håkan BerglundIF Thor44:21+7:167:40
8Magnus RajanIFK Lidingö SOK45:06+8:017:48
9Dan NorinGävle OK45:25+8:207:51
10Jan CarlssonSöders-Tyresö46:01+8:567:57
11Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK46:28+9:238:02
12Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK47:03+9:588:08
13Jesper LagerbergOK Södertörn47:33+10:288:13
14Mats SandinHaninge SOK47:52+10:478:16
15Lennart SwahnSundbybergs IK48:32+11:278:23
16Thomas CallebergSnättringe SK50:38+13:338:45
17Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti50:50+13:458:47
18Mats GunnemyrSöders-Tyresö52:28+15:239:04
19Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK52:40+15:359:06
20Nils LiliedahlEnebybergs IF53:46+16:419:18
21Joakim SkantzeSundbybergs IK54:10+17:059:22
22Stig ThunellIFK Lidingö SOK54:42+17:379:27
23Staffan ZillingOK Södertörn56:30+19:259:46
24Ove RinnbäckOK Ravinen58:18+21:1310:05
25Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:00:04+22:5910:23
26Jonatan LindellGustavsbergs OK1:00:18+23:1310:25
27Hans JonssonVäsby OK1:00:21+23:1610:26
28Michael GranqvistOK Ravinen1:00:32+23:2710:28
29Fredrik MorastHaninge SOK1:00:49+23:4410:31
30Tomas MattssonOK Södertörn1:01:19+24:1410:36
31Eric HuijsersHammarby IF OF1:01:22+24:1710:37
32Olle SandénOK Södertörn1:02:08+25:0310:44
33Ulf K. RaskIFK Mora OK1:03:14+26:0910:56
34Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:09:20+32:1511:59
35David MelinHaninge SOK1:27:04+49:5915:03
Arne JanssonOK Klemmingenej godkänd
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Peter HambäckLånghundra IFej start
Lars KarlssonValbo AIFej start

D55

4 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmJärla Orientering41:539:07
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö42:30+0:379:15
3Ingrid KensbyOK Tyr46:47+4:5410:11
4Tone HollowellOK Tyr49:47+7:5410:50
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK52:19+10:2611:23
6Carina DoyleSundbybergs IK52:41+10:4811:28
7Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL54:03+12:1011:46 Ladda ner rutt i gpx-format
8Marie MalmborgSöders-Tyresö54:05+12:1211:46
9Gunnel RaskIFK Mora OK58:18+16:2512:42
10Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:05:00+23:0714:09
11Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik1:10:25+28:3215:20
12Christel NilssonHaninge SOK1:20:05+38:1217:26
Kerstin OhlssonHaninge SOKej godkänd

H55

5 820 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK46:418:01
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF48:28+1:478:19
3Ronny NordgrenSundbybergs IK48:32+1:518:20
4Anders MattssonOK Älvsjö-Örby48:56+2:158:24
5Håkan RolfssonSkarpnäcks OL50:23+3:428:39
6Anders LundJärfälla OK50:30+3:498:40
7Sven WigertzLånghundra IF51:24+4:438:49
8Thomas HollowellOK Tyr52:01+5:208:56
9Jörgen HectorSnättringe SK54:23+7:429:20
10Janne NilssonCentrum OK55:04+8:239:27
11Hans OlsénSundbybergs IK55:09+8:289:28
12Carl-Johan ThorellOK Ravinen57:35+10:549:53
13Henrik HagwallJärla Orientering58:35+11:5410:03
14Jan DahlbergHaninge SOK58:50+12:0910:06
15Torbjörn OhlssonHaninge SOK59:28+12:4710:13
16Björn JakobssonTäby OK59:52+13:1110:17
17Lars GerhardssonAttunda OK1:00:55+14:1410:28
18Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:04:18+17:3711:02
19Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:05:27+18:4611:14
20Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:08:02+21:2111:41
21Claes RennerOK Södertörn1:09:50+23:0911:59
22Mats KensbyOK Tyr1:13:13+26:3212:34
23Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:13:19+26:3812:35
24Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:14:46+28:0512:50
25Jan NettelbjerJärfälla OK1:20:05+33:2413:45
26Anders WinaldHellas Orientering1:29:20+42:3915:20
Lars-Olof JanssonOK Linnéej godkänd
Sven EdvardssonSundbybergs IKej start
Henrik BodingIFK Lidingö SOKej start
Johan PalmgrenTäby OKej start

D60

3 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering29:159:33
2Lotta ValentinGustavsbergs OK31:11+1:5610:11
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby36:13+6:5811:50
4Annika DavidssonOK Klemmingen38:14+8:5912:29

H60

4 790 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BurmanGustavsbergs OK39:368:16
2Lars AnderssonOK Södertörn41:46+2:108:43
3Arne BackOK Södertörn42:01+2:258:46
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK42:21+2:458:50
5Jörgen KarlssonAttunda OK42:28+2:528:51
6Hans-Ove ErikssonNyköpings OK42:49+3:138:56
7Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF44:02+4:269:11
8Jan GottfridssonNorbergs OK45:38+6:029:31
9Roland JanssonOK Linné47:02+7:269:49
10Bo NeidenströmFrölunda OL48:18+8:4210:05
11Jan KihlSundbybergs IK48:55+9:1910:12
12Tapani MattusIFK Lidingö SOK49:05+9:2910:14
13Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK49:08+9:3210:15
14Christer HördellStockholms OK51:36+12:0010:46
15Harald BauerIFK Lidingö SOK51:57+12:2110:50
16Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby53:48+14:1211:13
17Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik54:14+14:3811:19
18Sten-Olof MatssonLeksands OK55:39+16:0311:37
19Sven-Anders OlssonAttunda OK55:53+16:1711:40
20Jan LindgrenOK Södertörn57:11+17:3511:56
21Per-Olof OlofssonSigtuna OK57:32+17:5612:00
22Sven GranathTjällmo-Godegårds OK58:50+19:1412:16
23Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:02:16+22:4012:59
24Göran IvarezOK Södertörn1:03:55+24:1913:20
25Ove ErikssonNyköpings OK1:09:56+30:2014:35
26Lars HagrotTäby OK1:11:49+32:1314:59
27Kenneth PetterssonJärfälla OK1:17:50+38:1416:14
28Kurt MaxéSundbybergs IK1:18:09+38:3316:18
Krister GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Dan SjöholmHalmstad OKej start

D65

3 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL30:109:51
2Titti BergendahlOK Måsen37:32+7:2212:15
3Ing-Marie BackOK Södertörn38:41+8:3112:38
4Helena KorhonenHaninge SOK39:33+9:2312:55
5Anne LundmarkJärfälla OK41:12+11:0213:27
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK41:44+11:3413:38
7Margareta HallménAttunda OK42:22+12:1213:50
8Ingrid GraneliHaninge SOK42:28+12:1813:52
9Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK43:29+13:1914:12
10Helena HemströmGävle OK51:48+21:3816:55
Margareta HaraldssonGustavsbergs OKej start

H65

4 620 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eidar LindgrenOK Ravinen38:118:15
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn44:07+5:569:32
3Thomas WesterGustavsbergs OK44:36+6:259:39
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn45:51+7:409:55
5Urban BoströmSolna OK46:24+8:1310:02
6Rolf MathisenEskilstuna OL47:53+9:4210:21
7Robert DredgeWalton Chasers48:02+9:5110:23
8Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK48:12+10:0110:25
9Bo DavidssonSolna OK48:14+10:0310:26
10Mats HemströmGävle OK48:24+10:1310:28
11Arne JohanssonOK Ravinen48:30+10:1910:29
12Christer NälemarkOK Djerf49:08+10:5710:38
13Per ÖhlundGustavsbergs OK49:47+11:3610:46
14Matz LarssonGustavsbergs OK50:12+12:0110:51
15Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebro50:14+12:0310:52
16Christer NordströmOK Älvsjö-Örby51:07+12:5611:03
17Kjell JanssonLånghundra IF52:07+13:5611:16
18Sten ÅhlinOK Måsen52:17+14:0611:19
19Reijo KorhonenHaninge SOK53:37+15:2611:36
20Göran DavidssonOK Klemmingen54:57+16:4611:53
21Magnus HaraldssonGustavsbergs OK55:12+17:0111:56
22Lars MongårdSkogsluffarnas OK55:28+17:1712:00
23Kurt ErikssonVandrarringen57:12+19:0112:22
24Tommy LindbergHaninge SOK57:16+19:0512:23
25Olle ArmanNyköpings OK58:59+20:4812:46
26Tommy HöglundLånghundra IF1:00:18+22:0713:03
27Leif JonssonGustavsbergs OK1:00:51+22:4013:10
28Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:08:30+30:1914:49
29Hans GustavssonNyköpings OK1:09:41+31:3015:04
Lars GrankvistTäby OKej start
Anders HallménAttunda OKej start

D70

2 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK31:4310:51
2Inga JohanssonNyköpings OK35:13+3:3012:03
3Ulla LindellOK Hällen39:08+7:2513:24
4Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK41:00+9:1714:02
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL45:13+13:3015:29
6Carin RunqvistJärfälla OK48:13+16:3016:30
7Marianne SellgrenSigtuna OK1:03:04+31:2121:35
8Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:21:45+50:0227:59
Vivianne HolgerssonOK Måsenej start

H70

3 230 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL26:528:19
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF28:39+1:478:52
3Anders GärderudIFK Lidingö SOK30:59+4:079:35
4Ebbe AdolfssonSundbybergs IK32:01+5:099:54
5Bjarne BlomsterIF Åland33:47+6:5510:27
6Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF33:55+7:0310:30
7Anders SellgrenSigtuna OK34:22+7:3010:38
8Hans HolgerssonOK Måsen34:58+8:0610:49
9Torsten PetterssonLånghundra IF35:56+9:0411:07
10Bror FureskogAlfta-Ösa OK37:44+10:5211:40
11Per-Erik WåhlbergOK Linné37:58+11:0611:45 Ladda ner rutt i gpx-format
12Åke LewanderSkarpnäcks OL38:08+11:1611:48
13Johnny GustafssonGamleby OK38:14+11:2211:50
14Bo WinanderJärfälla OK39:18+12:2612:10
15Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF39:56+13:0412:21 Ladda ner rutt i gpx-format
16Willy LjungdellTäby OK40:17+13:2512:28
17Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden40:31+13:3912:32
18John ÖstlundSundbybergs IK41:15+14:2312:46
19Åke WansölinSöders-Tyresö41:33+14:4112:51
20Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF41:42+14:5012:54
21Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö43:08+16:1613:21
22Per-Åke CarlenstamVäsby OK43:24+16:3213:26
23Lars JonassonJärfälla OK44:33+17:4113:47
24Mats TörngrenOK Linné52:13+25:2116:09
25Lars NordinSolna OK57:13+30:2117:42
26Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK1:17:04+50:1223:51

D75

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF49:1516:51
2Barbro MelvingerOK Enen1:16:28+27:1326:11
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:20:36+31:2127:36

H75

3 230 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK35:4311:03
2Sören JohanssonSala OK39:01+3:1812:04
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö39:50+4:0712:19
4Leif LundquistEnebybergs IF43:01+7:1813:19
4Sven Erik SjöholmMullsjö SOK43:01+7:1813:19
6Bo HedlundIFK Enskede43:06+7:2313:20
7Henrik BergmanOK Linné44:16+8:3313:42
8Lars CedérusSnättringe SK44:45+9:0213:51
9Kurt AnderssonEnebybergs IF44:48+9:0513:52
10Jerry HolmEskilstuna OL46:20+10:3714:20
11Rune GunnarssonNässjö OK46:51+11:0814:30
12Ronny HedlundOK Södertörn48:15+12:3214:56
13Sune LindellOK Hällen48:35+12:5215:02
14Torbjörn TirénHellas Orientering51:07+15:2415:49
15Göran JohanssonSnättringe SK52:42+16:5916:18
16Hugo IsgrenIFK Enskede1:05:12+29:2920:11
17Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:23:36+47:5325:52
Håkan SjökvistSöders-Tyresöej godkänd
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej start
Kenneth BerglundHellas Orienteringej start
Bertil RydgrenIFK Enskedeej start
Leif MagnussonSkogsluffarnas OKej start

D80

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn54:2121:28

H80

2 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK33:5211:35
2Roland LöwgrenSpårvägens OK37:28+3:3612:49
3Rune CarlssonSundbybergs IK37:54+4:0212:58
4Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF41:56+8:0414:21
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF42:43+8:5114:37
6Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK44:00+10:0815:04
7Lars PerssonVäsby OK44:03+10:1115:05
8Sten BergstrandSkogsluffarnas OK47:05+13:1316:07
9Stig LindskogVisborgs OK47:16+13:2416:11
10Lennart ErikssonOK Enen51:28+17:3617:37
11Bo LöwegrenVästerås SOK58:46+24:5420:07
12Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:06:31+32:3922:46

U1

1 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker HagwallJärla Orientering13:057:23
2Theo AleniusNyköpings OK14:19+1:148:05
3Axel GustafssonNyköpings OK14:25+1:208:08
4John FlodmarkTullinge SK15:50+2:458:56
5Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK20:10+7:0511:23
6Nora StällbergTullinge SK25:38+12:3314:28
7Nora DecknerSkarpnäcks OL25:57+12:5214:39
8Ida AnderssonTullinge SK33:42+20:3719:02
9Viola AnderssonTullinge SK34:45+21:4019:37
Inez Fred SmithSkarpnäcks OLej start
Isak NetzJärla Orienteringej start

U2

2 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henry DecknerSkarpnäcks OL27:219:58
2Melvin KullJärla Orientering29:42+2:2110:50
3Per NicanderJärla Orientering34:18+6:5712:31
4Billie JunkerSkarpnäcks OL34:34+7:1312:36
5Erik NybäckTullinge SK43:51+16:3016:00
6Cloe MatthewsTullinge SK49:24+22:0318:01
7Sixten SjölanderTullinge SK1:00:23+33:0222:02
8Franz EngmanIFK Lidingö SOK1:11:48+44:2726:12
9Rebecka DrevinOK Rodhen1:23:29+56:0830:28
10Stella Huang SjöbergTullinge SK2:34:27+2:07:0656:22
Maximilian AnderssonTullinge SKej start
Dikte JunkerSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 1

2 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin LimparSolna OK32:3311:52
2Ebbe TroppIFK Lidingö SOK33:46+1:1312:19
3Margit MelinHaninge SOK39:25+6:5214:23
4Oliver JohanssonNyköpings OK42:45+10:1215:36
5Loa MattilaTullinge SK45:12+12:3916:29
6Holger PerssonTullinge SK54:19+21:4619:49
Jesper LimparSolna OKej godkänd
Gusten HerstadTullinge SKej godkänd
Peter MattilaTullinge SKej start

Öppen motion 3

2 750 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel EkenstedtTullinge SK24:459:00
2Linda BergmanTullinge SK29:16+4:3110:38
3Linda Heimanklubblös29:59+5:1410:54
4Mari DybergIFK Lidingö SOK32:13+7:2811:42
5Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL34:50+10:0512:40
6Mattias Lundqvistklubblös35:07+10:2212:46
7Maria HessleTullinge SK35:18+10:3312:50
8Birgitta NybergAttunda OK35:28+10:4312:53
9Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK35:30+10:4512:54
10Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK40:07+15:2214:35
11Anna-Klara karlssonKiF41:25+16:4015:03
12Jenny MagnvallOK Södertörn45:47+21:0216:38
13John DryseliusSkarpnäcks OL48:04+23:1917:28
14Anna WirénLinköpings Skidklubb1:02:21+37:3622:40
Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Daniel Fogelmarkklubblösej godkänd
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Anna GustafssonNyköpings OKej start

Öppen motion 5

3 920 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungCentrum OK31:558:08
2Samuel MurrayIFK Lidingö SOK35:49+3:549:08 Ladda ner rutt i gpx-format
3Örjan AhnoffCentrum OK37:41+5:469:36
4Torbjörn ThufvessonCentrum OK39:15+7:2010:00
5Peter EdelsvärdCentrum OK39:29+7:3410:04
6Elias Buskeklubblös39:31+7:3610:04
7Magnus HagfjärdSöders-Tyresö40:41+8:4610:22
8Lennart HävrénTullinge SK42:49+10:5410:55
9Erik SylvanTullinge SK45:23+13:2811:34
10Janne Kokkalaklubblös46:32+14:3711:52
11Thomas LundinSundbybergs IK47:07+15:1212:01
12Linda RuthströmJärla Orientering47:20+15:2512:04
13Thomas SundbergTullinge SK47:48+15:5312:11
14Tindra ÅhlinJärla Orientering51:24+19:2913:06
15Pasi ValjusIFK Lidingö SOK52:46+20:5113:27
16Robert HagströmEskilstuna OL54:12+22:1713:49
17Yngve TedhamreSnättringe SK54:22+22:2713:52
18Lisa JanssonLånghundra IF54:49+22:5413:59
19Ulf LundinOK Södertörn56:56+25:0114:31
20Chi-Wei Hsiehklubblös57:33+25:3814:40
21Lisa Lindbergklubblös57:37+25:4214:41
22Håkan FalkOK Ravinen59:18+27:2315:07
23Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:01:38+29:4315:43
24Per ArnessonSkarpnäcks OL1:04:56+33:0116:33
25Caroline LiwångIFK Lidingö SOK1:05:28+33:3316:42
26Sofia LindhagenIFK Enskede1:09:16+37:2117:40
27Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF1:10:08+38:1317:53
28Ture JohanssonSkogsluffarnas OK1:12:10+40:1518:24
29Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:12:19+40:2418:26
30Per FranklingIFK Lidingö SOK1:13:39+41:4418:47
31Leo Glasklubblös1:19:10+47:1520:11
32Anna Maria SandénOK Södertörn1:30:48+58:5323:09
33Louise LindellGustavsbergs OK1:50:53+1:18:5828:17
34Alberto Parrillaklubblös2:59:19+2:27:2445:44
35Marina Simoklubblös2:59:21+2:27:2645:45
Anders EjewallSnättringe SKej godkänd
Annica LübckeOK Ravinenej start
Elisa TallecJärla Orienteringej start

Öppen motion 7

2 920 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro26:018:54
2Åsa BörjessonJärla Orientering27:05+1:049:16
3Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK27:06+1:059:16
4Stina AndreassonGustavsbergs OK27:15+1:149:19
5Hans SöderbergGamleby OK27:24+1:239:23
6Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK27:27+1:269:24
7Moa KjellstrandCentrum OK28:23+2:229:43
8Sven HedmanAttunda OK28:45+2:449:50
9Anders S NybergSäterbygdens OK29:31+3:3010:06
10Carin RosénGustavsbergs OK30:20+4:1910:23
11Pille HedströmSöders-Tyresö30:47+4:4610:32
12Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK32:27+6:2611:06
13Kristin KensbyOK Tyr32:38+6:3711:10
14Sara JonassonCentrum OK33:29+7:2811:28
15Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro35:39+9:3812:12
16Nina WallanderJärla Orientering36:11+10:1012:23
17Johanna RaukolaOK Södertörn37:56+11:5512:59
18Lena JanssonJärla Orientering38:44+12:4313:15
19Anna LindellGustavsbergs OK39:03+13:0213:22
20Bengt HanssonSäterbygdens OK39:16+13:1513:26
21Louise-Marie NilssonOK Klemmingen40:04+14:0313:43
22Bendy WallinTrosabygdens OK40:28+14:2713:51
23Martin ErikssonOK Södertörn40:48+14:4713:58
24Jan LarssonTullinge SK41:01+15:0014:02
25Lars  Kullinklubblös41:47+15:4614:18
26Göran ReinholdssonJärfälla OK42:32+16:3114:33
27Lars NordSödertälje IF42:45+16:4414:38
28Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL46:53+20:5216:03
29Bo WinaldHellas Orientering47:55+21:5416:24
30Lovisa HöglundTullinge SK48:30+22:2916:36
31Ingela AlnessLånghundra IF49:48+23:4717:03
32Anki Landarvklubblös51:24+25:2317:36
33Bo Landarvklubblös51:33+25:3217:39
34Birgitta WallinTrosabygdens OK52:23+26:2217:56
35Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF52:33+26:3217:59
36Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL53:42+27:4118:23
37Margaretha NylundOK Södertörn56:46+30:4519:26
38Viviann AnderssonSnättringe SK57:44+31:4319:46
39Maria FranklingIFK Lidingö SOK59:26+33:2520:21
40Åsa SundbergOK Södertörn1:01:21+35:2021:00
41Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:03:32+37:3121:45
42Sonja PernebyTullinge SK1:03:41+37:4021:48
43Tomas MöllerOK Södertörn1:05:15+39:1422:20
44Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:06:07+40:0622:38
45Mikael Jakobsonklubblös1:13:25+47:2425:08
46Elisabeth Gentileklubblös1:13:28+47:2725:09
47Ingvar Oskarssonklubblös1:14:07+48:0625:22
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Irene GustafssonOK Måsenej godkänd

Öppen motion 8

4 620 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF31:526:53
2Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF34:14+2:227:24
3Sofia ForsgrenOK Skogsfalken37:06+5:148:01
4Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK37:31+5:398:07
5Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK38:04+6:128:14
6Alexander AlnessLånghundra IF39:04+7:128:27
7Moa WestbladOK Ravinen39:26+7:348:32
8Michael WennblomHagaby GoIF Örebro39:35+7:438:34
9Peder KockJärfälla OK40:11+8:198:41
10Staffan KjellmanOK Ravinen40:51+8:598:50
11Lars ForsbergOK Ravinen40:53+9:018:50
12Carl HeimanTullinge SK41:31+9:398:59
13Mattias LiljedahlFK Boken41:41+9:499:01
14Tove LagerbergOK Södertörn41:55+10:039:04
15Jonathan BerglindOK Södertörn43:07+11:159:19
16Michael HolmgrenIF Thor43:11+11:199:20
17Håkan SandbergTullinge SK43:15+11:239:21
18Hanna BrusSnättringe SK43:19+11:279:22
19Erik AnderssonOK Österåker43:26+11:349:24
20Ruhdi KarlssonVästerås SOK43:32+11:409:25
21Fanny DecknerSkarpnäcks OL44:01+12:099:31
22Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF44:14+12:229:34
23Petter SkantzeIFK Lidingö SOK44:22+12:309:36
24Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK44:30+12:389:37
25Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK45:08+13:169:46
26Einar BodströmKiF46:37+14:4510:05
27Gustaf GergeCentrum OK46:40+14:4810:06
28Anders Meurk50:20+18:2810:53
29Tomas MovinSnättringe SK50:23+18:3110:54
30Sören AnderssonFK Boken52:04+20:1211:16
31Hans PetterssonLinköpings Skidklubb52:17+20:2511:19
32Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL53:16+21:2411:31
33Lena ErlandssonOK Södertörn53:24+21:3211:33
34Donald StaudteJärla Orientering53:40+21:4811:36
35Johan HydénKamrat och IF KIF53:43+21:5111:37
36Magnus SneitzJärfälla OK54:00+22:0811:41
37Matilda AhlquistJärla Orientering54:14+22:2211:44
38Ellinor LangeOK Ravinen54:25+22:3311:46
39Mattias SpångmyrIK Jarl Rättvik55:28+23:3612:00
40Henny SamuelssonCentrum OK55:35+23:4312:01
41Erik Vallgårdaklubblös55:36+23:4412:02
42Lars BrickstadCentrum OK56:08+24:1612:09
43Claes AnderssonSnättringe SK56:16+24:2412:10
44Isabella TapperIFK Lidingö SOK56:31+24:3912:13
45Björn SvedinSidensjö IK1:00:16+28:2413:02
46Therese BergstedtCentrum OK1:01:31+29:3913:18
47Kjell Bengtssonklubblös1:02:40+30:4813:33
48Tomas GlanshedHaninge SOK1:03:44+31:5213:47
49Eva HagwallJärla Orientering1:04:37+32:4513:59
50Kenneth AlnessLånghundra IF1:04:47+32:5514:01
51Nayara GillsparrOK Österåker1:07:13+35:2114:32
52Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:13:10+41:1815:50
53Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:15:05+43:1316:15
54Elin TörnqvistTullinge SK1:17:29+45:3716:46
55Audrey FoleySigtuna OK1:18:14+46:2216:56
56Johan Classonklubblös1:24:00+52:0818:10
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Michael AhlquistJärla Orienteringej start
Anna ChavdaSöders-Tyresöej start

H12 Kort

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HessleTullinge SK36:0113:08

Öppen motion 9

7 640 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias MillingerJärla Orientering52:336:52
2Matthias HallJärla Orientering52:54+0:216:55
3Christian FoleySigtuna OK55:05+2:327:12
4Simon TeikeForsa OK55:14+2:417:13
4Daniel BergstenForsa OK55:14+2:417:13
6Magnus JohanssonNyköpings OK56:32+3:597:23
7Per ForsbergIFK Enskede58:52+6:197:42
8Pär LiljaIFK Lidingö SOK1:02:45+10:128:12
9Oskar HermanssonCentrum OK1:04:56+12:238:29
10Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:09:03+16:309:02
11Mats FryxellTullinge SK1:10:52+18:199:16
12Linus HolmqvistOK Österåker1:11:38+19:059:22
13Niklas WansölinOK Ravinen1:11:51+19:189:24
14Fredric JohanssonSnättringe SK1:18:05+25:3210:13
15Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK1:30:41+38:0811:52
16Martin JohnssonHellas Orientering2:03:12+1:10:3916:07
Piero SannicoloTullinge SKej godkänd
Julian DentIFK Lidingö SOKej godkänd

D21 Kort

4 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BörjarsCentrum OK46:139:38
2Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK49:35+3:2210:21
3Joanna MalmkvistSävedalens AIK56:50+10:3711:51

H21 Kort

7 580 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Torbjörn PerssonNässjö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser