Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, medel, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Stockholm
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / Snättringe SK
Datum: söndag 26 augusti 2018

H55

3 300 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidR
1Per BacklundOK Södertörn22:066:41
2Pär WestbladOK Ravinen22:51+0:456:55
3Per SjökvistTäby OK23:48+1:427:12
4Ronny NordgrenSundbybergs IK25:10+3:047:37
5Peter LundbergJärfälla OK25:17+3:117:39
6Johan PalmgrenTäby OK25:56+3:507:51
7Anders LundJärfälla OK26:22+4:167:59
8Lars PalmqvistJärfälla OK26:43+4:378:05
9Janne NilssonCentrum OK27:02+4:568:11
10Lars GerhardssonAttunda OK27:05+4:598:12
11Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK27:46+5:408:24Ladda ner rutt i gpx-format
12Matts AnderssonOK Ravinen27:55+5:498:27
13Jan LavénGustavsbergs OK28:05+5:598:30
14Torbjörn OhlssonHaninge SOK28:08+6:028:31
15Erik AnderssonOK Österåker28:21+6:158:35
16Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF28:45+6:398:42
17Björn RegerSöders-Tyresö30:35+8:299:16
18Libor SlezakCzech junior team30:42+8:369:18
19Hans OlsénSundbybergs IK30:55+8:499:22
20Anders MattssonOK Älvsjö-Örby31:29+9:239:32
21Mikael SundqvistTullinge SK31:38+9:329:35
22Jan LindhSundbybergs IK31:40+9:349:35
23Per-Anders LindgrenCentrum OK34:01+11:5510:18
24Håkan RedtzerAttunda OK35:31+13:2510:45
25Leif MörkforsJärfälla OK36:13+14:0710:58
26Jan NettelbjerJärfälla OK36:48+14:4211:09
27Sven EdvardssonSundbybergs IK37:04+14:5811:13
28Stefan MarteliusAttunda OK39:59+17:5312:06
29Claes RennerOK Södertörn40:13+18:0712:11
30Werner KöhlerTullinge SK40:19+18:1312:13
31Anders WinaldHellas Orientering41:45+19:3912:39
32Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK51:05+28:5915:28
33Göran HanssonTäby OK1:27:37+1:05:3126:33
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Pär LundkvistSundbybergs IKej start
Anders ForsbergOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser