Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, medel, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Stockholm
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / Snättringe SK
Datum: söndag 26 augusti 2018

D21

3 630 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK23:306:28
2Emma BjessmoIFK Lidingö SOK24:16+0:466:41
3Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK24:33+1:036:45
4Johanna LönnkvistTullinge SK25:21+1:516:59
5Catherine TaylorOK Södertörn25:23+1:536:59
6Louise MarkstedtOK Södertörn25:48+2:187:06
7Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK26:06+2:367:11
8Sara EskilssonAlfta-Ösa OK26:10+2:407:12
9Stina HaraldssonJärla Orientering26:40+3:107:20
10Annie ForsbergOK Ravinen27:04+3:347:27
11Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering27:36+4:067:36
12Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF28:58+5:287:58
13Frida JunegardTullinge SK29:08+5:388:01
14Denisa KosováIFK Mora OK29:09+5:398:01
15Fanny DecknerSkarpnäcks OL29:10+5:408:02
16Emma CarlssonSkarpnäcks OL29:20+5:508:04
17Laura AngeloAttunda OK29:53+6:238:13
18Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK32:08+8:388:51
19Sanna BatzSkarpnäcks OL33:23+9:539:11
20Frida ForsbergOK Ravinen34:54+11:249:36
21Hilda MattssonJärla Orientering35:32+12:029:47
22Boel SundbergOK Södertörn35:54+12:249:53
23Ebba PegestamOK Ravinen35:58+12:289:54
24Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK36:47+13:1710:07
25Sofie RedtzerAttunda OK39:16+15:4610:49
26Iva KosarkovaCzech junior team42:28+18:5811:41
27Mikaela WallerströmOK Österåker1:10:51+47:2119:31
28Anette ÖnerudOK Ravinen2:37:20+2:13:5043:20
Elin ThyrCentrum OKej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Johanna SanderiIFK Lidingö SOKej start
Linnea BörjarsCentrum OKej start

H21

4 580 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruslan GlebovOK Ravinen22:374:56
2Vojtech KralIFK Mora OK23:20+0:435:05
3Simon HectorSnättringe SK23:39+1:025:09
4Axel WrådheAttunda OK24:20+1:435:18
5Jens RönnolsJärla Orientering24:25+1:485:19
6Julian DentIFK Lidingö SOK25:12+2:355:30 Ladda ner rutt i gpx-format
7Daniel RoosAttunda OK25:16+2:395:31
8Erik BerzellJärla Orientering25:19+2:425:31
9Oskar DanielsAttunda OK25:41+3:045:36
10Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK25:48+3:115:37
11Love BerzellOK Ravinen25:57+3:205:39
12Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK26:44+4:075:50
13Jakub GlonekCzech junior team27:12+4:355:56
14Christoffer SchönningJärfälla OK27:32+4:556:00
15Rhys Findlay-RobinsonOK Södertörn27:46+5:096:03 Ladda ner rutt i gpx-format
15Markus AdolfssonTullinge SK27:46+5:096:03
17Oskar MalmbergIFK Umeå28:02+5:256:07
18Karl EngesAttunda OK28:14+5:376:09
19Oscar BjörckJärla Orientering28:18+5:416:10
20Anton NilssonJärla Orientering28:34+5:576:14
21Andreas HallIFK Lidingö SOK28:42+6:056:15
22Josh BeechEspoon Suunta28:53+6:166:18
23Eric HanssonIK Hakarpspojkarna29:28+6:516:26
24Jonas NordströmTullinge SK29:32+6:556:26
25Simon MarteliusAttunda OK30:04+7:276:33
26Niklas WraneSöders-Tyresö30:28+7:516:39
27Anton HanssonIK Hakarpspojkarna30:38+8:016:41
28Fredrik AhnlénOK Hammaren30:43+8:066:42
29Philip VokesOK Ravinen30:50+8:136:43
30Jonas KjällCentrum OK30:51+8:146:44
31Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK31:04+8:276:46
32Per-Åke OlssonOK Ravinen31:11+8:346:48
33Thomas PetterssonAttunda OK31:14+8:376:49
34Felix SpäthIFK Lidingö SOK31:20+8:436:50
35Joakim SkärlénHaninge SOK32:00+9:236:59
36Emil AnderssonTullinge SK32:16+9:397:02
37Niclas SjögrenHaninge SOK32:45+10:087:09
38Peter MarkendahlOK Klyftamo33:02+10:257:12
39Adam NymanCentrum OK33:12+10:357:14
40Bruno GodefroyOK Ravinen33:31+10:547:19
41Edvin LindmarkSkarpnäcks OL33:35+10:587:19
42Harald HenrikssonJärla Orientering33:40+11:037:21
43Robert JohanssonTäby OK33:48+11:117:22
44Joakim BergBromma-Vällingby SOK34:31+11:547:32
45Pavel KosarekCzech junior team34:38+12:017:33
46Anton GumaeliusWaxholms OK34:41+12:047:34
47Simon SanderiIFK Lidingö SOK34:43+12:067:34
48Vladislav DevyatovSnättringe SK34:49+12:127:36
49Johan BernhardSnättringe SK34:51+12:147:36
50Jonas ÖhmanVäsby OK37:37+15:008:12
51Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby37:50+15:138:15
52Joakim OlssonVäsby OK39:25+16:488:36
53Aleksandr ManoilovJärfälla OK39:43+17:068:40
54Tobias AnderssonOK Österåker39:54+17:178:42
55Joachim WansölinOK Ravinen41:17+18:409:00
56Henrik LundgrenCentrum OK45:52+23:1510:00
57Jakob RedtzerAttunda OK48:32+25:5510:35
58Dennis NyqvistVäsby OK48:56+26:1910:41
59Kalle ZetterströmSöders-Tyresö49:04+26:2710:42
60Yngve RahlénOK Ravinen55:48+33:1112:11
Magnus GlänneforsTullinge SKej start
Marek CahelCzech junior teamej start
Mårten SundhSundbybergs IKej start
Boris NavratilCzech junior teamej start
Oskar GustafssonCentrum OKej start
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OLej start
Martin ŠmelíkHellas Orienteringej start

D20

3 440 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL22:276:31
2Tereza JanosikovaCzech junior team22:59+0:326:40
3Rebecca WaldenfjordOK Ravinen24:15+1:487:02
3Barbora ChaloupskáCzech junior team24:15+1:487:02
5Barbora VyhnálkováCzech junior team24:18+1:517:03
6Emma HagrotTäby OK24:27+2:007:06
7Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK25:27+3:007:23 Ladda ner rutt i gpx-format
8Mia Mathisen BekhusIFK Lidingö SOK26:07+3:407:35
9Tova OlssonIK Hakarpspojkarna26:35+4:087:43
10Hanna HänströmOK Ravinen27:00+4:337:50
11Moa WestbladOK Ravinen27:12+4:457:54
12Tone AlbrektssonOK Ravinen27:32+5:058:00
13Kristina TedhamreSnättringe SK28:34+6:078:18
14Tereza CechovaCzech junior team29:35+7:088:35
15Jana SemradovaCzech junior team30:07+7:408:45
16Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK30:20+7:538:49
17Marketa FiresovaCzech junior team30:51+8:248:58
18Tilda AnderssonOK Ravinen31:02+8:359:01
19Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK31:07+8:409:02
20Caroline PigerreIFK Lidingö SOK31:09+8:429:03
21Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK32:02+9:359:18
22Tereza KorpasovaCzech junior team35:45+13:1810:23
23Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK42:06+19:3912:14
24Isabella TapperIFK Lidingö SOK45:38+23:1113:15

H20

4 350 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor ImarkTullinge SK24:215:35
2Oskar EdvardssonJärfälla OK24:33+0:125:38
3Erik HerneOK Ravinen24:51+0:305:42
4Niklas CarlssonSundbybergs IK25:05+0:445:45
5Axel GranqvistOK Ravinen25:12+0:515:47
6Otakar HirsCzech junior team25:33+1:125:52
7Vit KostejnCzech junior team26:54+2:336:11
8Hannes SvahnOK Ravinen27:21+3:006:17
9Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK28:47+4:266:37
10Edvin NordströmTäby OK29:01+4:406:40
11Ondrej HlavacCzech junior team29:14+4:536:43
12Vit HorcickaCzech junior team29:31+5:106:47
13Jan BendákCzech junior team29:35+5:146:48
14Albin AnderssonOK Ravinen31:06+6:457:08
15Ondrej StaryCzech junior team31:37+7:167:16
16Christian RedtzerAttunda OK33:03+8:427:35
17Oskar EngesAttunda OK33:56+9:357:48
18Christian LindhSundbybergs IK35:39+11:188:11
Lukas ArkängTullinge SKej godkänd
Vojtech SykoraCzech junior teamej start
Kasper FranssonOK Ravinenej start

D18

3 440 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK22:496:37
2Veronika KalininaOK Södertörn23:03+0:146:42
3Tilde BacklundOK Södertörn24:20+1:317:04
4Petrina CostermansJärla Orientering24:32+1:437:07
5Hanna LagerbergOK Södertörn25:17+2:287:20
6Megan KeithOK Ravinen25:44+2:557:28
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:49+3:007:30
8Kateřina GrycováCzech junior team26:21+3:327:39
9Lizzie StansfieldOK Ravinen26:51+4:027:48
10Jana PeterovaCzech junior team27:21+4:327:57
11Emilia EngelOK Ravinen28:13+5:248:12
12Tereza GolovaCzech junior team28:33+5:448:17
13Magdalena ŠkáchováCzech junior team28:55+6:068:24
14Alice WilsonOK Ravinen29:42+6:538:38
15Kamila SpringlovaCzech junior team29:53+7:048:41
16Ella AnderssonOK Södertörn30:24+7:358:50
17Anika SchwarzeOK Ravinen30:29+7:408:51
18Sarah PedleyOK Ravinen30:39+7:508:54
19Frida HectorSnättringe SK32:04+9:159:19
20Lucie KorpasovaCzech junior team32:08+9:199:20
21Mairi EadesOK Ravinen32:57+10:089:34
22Linnea JohanssonTäby OK33:00+10:119:35
23Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK33:03+10:149:36
24Evie ConwayOK Ravinen33:10+10:219:38
25Lotten SandénOK Södertörn33:27+10:389:43
26Josefine AnderssonTäby OK33:31+10:429:44
27Klara NechanickaCzech junior team34:08+11:199:55
28Malin StrandbergGustavsbergs OK34:41+11:5210:04
29Alzbeta NesporovaCzech junior team35:00+12:1110:10
30Lovisa LängheimTullinge SK35:48+12:5910:24
31Katarina NorrbyOK Södertörn36:14+13:2510:31
32Tereza RessovaCzech junior team36:15+13:2610:32
33Tilda AnderssonTullinge SK36:56+14:0710:44
34Tilda BellanderGustavsbergs OK41:14+18:2511:59
35Isabella NilssonGustavsbergs OK56:13+33:2416:20
Karin ModinBromma-Vällingby SOKej start
Elin BergOK Ravinenej start
Sara SundinWaxholms OKej start

H18

3 770 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK21:285:41
2Felix PerssonHaninge SOK21:53+0:255:48
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK21:59+0:315:49
4Simon FriskJärla Orientering22:08+0:405:52
5Johan LangerakJärfälla OK22:12+0:445:53
6Johan CallebergSnättringe SK22:46+1:186:02
7Jan RusinCzech junior team23:10+1:426:08
8Mattias KallhaugeSnättringe SK23:29+2:016:13
9Matthew GoochOK Ravinen23:31+2:036:14
10Jonatan StåhlSundbybergs IK23:59+2:316:21
11Anton SilierJärfälla OK24:03+2:356:22
12Petr CechCzech junior team24:27+2:596:29
13Niklas SvenssonJärfälla OK25:23+3:556:43
13Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK25:23+3:556:43
15Peter MolloyOK Ravinen25:32+4:046:46
16Kristoffer TengrothSundbybergs IK25:46+4:186:50
17Jan GajdaCzech junior team25:54+4:266:52
18Victor SadaranganiJärla Orientering26:25+4:577:00
19Noel WaldenfjordJärfälla OK26:36+5:087:03
20Stanley HeapOK Ravinen26:41+5:137:04
21Mattias IvaresOK Södertörn26:47+5:197:06
22Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby27:15+5:477:13
23Medard FederCzech junior team27:27+5:597:16
24Max HoppeWaxholms OK28:09+6:417:28
25Elias RöstinSöders-Tyresö28:18+6:507:30
26Dominic DakinOK Ravinen28:21+6:537:31
27Vojtech GrycCzech junior team28:22+6:547:31
28Anton HänströmTäby OK29:20+7:527:46
29Jan SedlarCzech junior team29:29+8:017:49
30Tomas MilanCzech junior team30:20+8:528:02
31Filip AdamekCzech junior team30:39+9:118:07
32Alexander SchandlOK Södertörn31:03+9:358:14
33Radim KliglCzech junior team31:42+10:148:24
34Johannes BladhTullinge SK32:14+10:468:32
35Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby32:32+11:048:37
36Fredrik HanssonTäby OK34:22+12:549:06
37Gustav NirvinHaninge SOK34:37+13:099:10
38Viggo KlassonOK Ravinen34:55+13:279:15
39Martin SkärlénHaninge SOK39:21+17:5310:26
40Thomas HowellOK Ravinen41:06+19:3810:54
41Ludvig LindénAttunda OK41:49+20:2111:05
42Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby45:24+23:5612:02
Filip MöllerOK Södertörnej start

D16

3 380 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK23:477:02
2Katerina BlazkovaCzech junior team24:47+1:007:19
3Anna KarlovaCzech junior team24:48+1:017:20
4Kajsa BogrenSundbybergs IK24:50+1:037:20
5Sara MöllerOK Södertörn25:06+1:197:25
6Tilda MårtenssonOK Ravinen25:15+1:287:28
7Tereza ChrástováCzech junior team26:12+2:257:45
8Sigrid CarlssonSundbybergs IK26:36+2:497:52
9Amanda GranqvistOK Ravinen26:38+2:517:52
10Petra HoleckovaCzech junior team26:42+2:557:53
11Ida HänströmTäby OK27:34+3:478:09
12Ella KarlssonSnättringe SK27:35+3:488:09
13Annick MeisterOK Södertörn28:41+4:548:29
14Karolína BejvlováCzech junior team29:30+5:438:43
15Elin MartanovaCzech junior team29:33+5:468:44
16Michaela DittrichovaCzech junior team29:39+5:528:46
17Sara BednarikovaCzech junior team30:02+6:158:53
18Ester AnderssonOK Södertörn30:23+6:368:59
19Ronja StåhlSundbybergs IK30:41+6:549:04
20Nina PerssonHaninge SOK30:59+7:129:10
21Dagmar HubackovaCzech junior team31:08+7:219:12
22Adela VandasovaCzech junior team31:11+7:249:13
23Ida HofstedtTäby OK31:30+7:439:19
24Åsa SundströmJärla Orientering31:34+7:479:20
25Matilda LindhSundbybergs IK31:37+7:509:21
26Sanna HedbergOK Södertörn31:40+7:539:22
27Lovisa NilssonAttunda OK32:11+8:249:31
28Johanna AlmgrenOK Ravinen32:12+8:259:31
29Emma BellanderGustavsbergs OK32:16+8:299:32
30Tove SjöbergTullinge SK32:18+8:319:33
31Lisa ThunellIFK Lidingö SOK32:37+8:509:38
32Amelie RajanIFK Lidingö SOK33:30+9:439:54
33Sofia EdvardssonJärfälla OK33:51+10:0410:00
34Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö34:27+10:4010:11
35Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL34:43+10:5610:16
36Ellinor HambergJärfälla OK34:52+11:0510:18
37Therese NilssonOK Österåker35:18+11:3110:26
38Agnes DambergIFK Lidingö SOK36:50+13:0310:53
39Hedda RöstinOK Ravinen39:13+15:2611:36
40Emma AlmgrenOK Ravinen39:14+15:2711:36
41Malin HanssonTäby OK40:11+16:2411:53
42Alicia SchandlOK Södertörn40:19+16:3211:55
43Katja LeicktTullinge SK40:43+16:5612:02
44Alva BladhTullinge SK41:44+17:5712:20
45Emilia NilssonGustavsbergs OK45:26+21:3913:26
46Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK45:38+21:5113:30
47Sofia SundinWaxholms OK47:11+23:2413:57
47Maja SandvikAttunda OK47:11+23:2413:57
49Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK49:39+25:5214:41
50Ella BroquistIFK Lidingö SOK56:22+32:3516:40
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Maja HoppeWaxholms OKej start
Cecilia HectorSnättringe SKej start
Katerina NeverilovaCzech junior teamej start

H16

3 600 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö20:135:36
2Jakub ChaloupskyCzech junior team20:38+0:255:43
3Isak GeliusSnättringe SK21:53+1:406:04
4Olle KallurOK Ravinen22:16+2:036:11
5Johan LundbäckJärfälla OK22:17+2:046:11
6Lukas WernerIFK Lidingö SOK22:20+2:076:12
7Jan NechanickyCzech junior team22:24+2:116:13
8Manne HammarbergJärfälla OK22:25+2:126:13
9Hubert WanekCzech junior team22:34+2:216:16
10Jakob Gadefors NauHaninge SOK23:12+2:596:26
11Simon MarecekCzech junior team23:39+3:266:34
11Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:39+3:266:34
13Gustav WirénAttunda OK23:49+3:366:36
14Ondrej PipekCzech junior team24:00+3:476:40
15Ludvig SigrandOK Södertörn24:17+4:046:44
16Alfred LängheimTullinge SK24:45+4:326:52
17Vít ŠkáchaCzech junior team25:15+5:027:00
18Albin LindskogOK Ravinen25:24+5:117:03
19Martin RinnbäckOK Ravinen25:33+5:207:05
20Hampus HatlenTullinge SK25:35+5:227:06
21Erik BovalliusJärfälla OK26:11+5:587:16
22Samuel LindénAttunda OK26:51+6:387:27
23William GrunderJärfälla OK27:27+7:147:37
24Erik Lidström LauriSnättringe SK28:22+8:097:52
25Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK28:27+8:147:54
26Wilhelm BergmanTullinge SK29:18+9:058:08
27Olle Pettersson GradinAttunda OK29:38+9:258:13
28Gustav BjörklundIFK Enskede30:38+10:258:30
29Wilhelm NordqvistWaxholms OK30:59+10:468:36
30Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby31:01+10:488:36
31Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK32:29+12:169:01
32Oskar HaglundHaninge SOK32:58+12:459:09
33Albin HainkeSnättringe SK33:14+13:019:13
34Nils Forsberg RundströmIFK Enskede33:54+13:419:25
35Marcus EkmanTäby OK34:19+14:069:31
36Alvar MelinHaninge SOK34:33+14:209:35
37Isak WestringJärfälla OK36:41+16:2810:11
38Emil SoneAttunda OK37:00+16:4710:16
39Olof MelchersonIFK Lidingö SOK38:28+18:1510:41
40Oscar AnelandOK Ravinen38:56+18:4310:48
41Mattis SandénOK Södertörn39:36+19:2311:00
42David BernSnättringe SK41:08+20:5511:25
43Uno BjörklundOK Ravinen43:15+23:0212:00
44Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby44:58+24:4512:29
45Johan FredholmSnättringe SK47:14+27:0113:07
46Jakob TedhamreSnättringe SK47:31+27:1813:11
47Simon LiljaIFK Lidingö SOK48:58+28:4513:36
48Tim RobertsHellas Orientering53:56+33:4314:58
49Lukas WallhedJärla Orientering54:52+34:3915:14
50Andreas BorängSnättringe SK55:18+35:0515:21
51Emil KarlssonVäsby OK56:25+36:1215:40
52Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK56:40+36:2715:44
53Filip StorellHaninge SOK1:04:26+44:1317:53
Otto BalckTäby OKej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Pontus AxellIFK Enskedeej godkänd
Henrik LundforsIFK Enskedeej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OKej start
Hugo BacklundTullinge SKej start

D16 Kort

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:04:2522:36
2Jana AmacherTullinge SK1:25:19+20:5429:56

D14

2 830 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma LeicktTullinge SK20:247:12
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK21:28+1:047:35
3Miia RollerJärfälla OK22:11+1:477:50
4Fredrika NordquistTäby OK22:32+2:087:57
5Elisabeth LarssonOK Södertörn23:18+2:548:13
6Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK24:32+4:088:40
7Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö25:12+4:488:54
8Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK25:37+5:139:03
9Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK25:43+5:199:05
10Tindra JonssonSkarpnäcks OL26:28+6:049:21
11Doris IkoTäby OK27:48+7:249:49
12Elin WolgastSnättringe SK27:57+7:339:52
13Alva Lidström LauriSnättringe SK28:29+8:0510:03
14Bella PedersenJärfälla OK28:39+8:1510:07
15Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK28:42+8:1810:08
16Tilde MansénSkarpnäcks OL29:22+8:5810:22
17Lovisa LindqvistIFK Enskede29:32+9:0810:26
18Emma NorinSöders-Tyresö29:39+9:1510:28
19Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK30:33+10:0910:47
20Märta SödervallTullinge SK31:01+10:3710:57
21Emilia BergmanTullinge SK31:21+10:5711:04
22Emma HallendalIFK Enskede31:47+11:2311:13
23Maja LiljaIFK Lidingö SOK32:06+11:4211:20
24Emelie RökenTäby OK32:44+12:2011:33
25Moa JohanssonVäsby OK33:28+13:0411:49
26Vilma NilssonAttunda OK34:00+13:3612:00
27Fanny SundbergTullinge SK35:47+15:2312:38
28Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK36:15+15:5112:48
29Nova MatthewsTullinge SK37:25+17:0113:13
30Sandra ValjusIFK Lidingö SOK37:51+17:2713:22
31Emma HöökIFK Lidingö SOK37:58+17:3413:24
32Hanna CarlqvistSnättringe SK38:05+17:4113:27
33Lena PerssonTullinge SK40:48+20:2414:25
34Felicia StrindérIFK Enskede40:56+20:3214:27
35Malin StrömqvistAttunda OK41:10+20:4614:32
36Linn De BoussardIFK Enskede44:43+24:1915:48
37Klara JunegardTullinge SK46:39+26:1516:29
38Stina YlipääMälarö SOK48:55+28:3117:17
39Madeleine GranathVäsby OK52:35+32:1118:34
40Moa FröstadiusSundbybergs IK57:48+37:2420:25
41Olivia EngelOK Ravinen58:24+38:0020:38
42Ebba HörlingSundbybergs IK1:01:51+41:2721:51
Linn NilssonSöders-Tyresöej start
Kimberly EkenstedtTullinge SKej start
Tilde BredermanVäsby OKej start

H14

2 850 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK14:575:14
2Johan FochsenWaxholms OK18:48+3:516:35
3Viktor SoneAttunda OK19:20+4:236:47
4Hannes LindqvistIFK Enskede19:45+4:486:55
5Edvin ForsbergOK Ravinen19:48+4:516:56
6Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK20:15+5:187:06
7Hugo LindskogOK Ravinen20:30+5:337:11
8Elis IversAttunda OK20:43+5:467:16
9Elis Forsberg RundströmIFK Enskede21:19+6:227:28
10Jesper ÅkessonJärfälla OK21:33+6:367:33
11Niklas ErlandssonOK Södertörn21:45+6:487:37
12Linus NilssonOK Österåker21:46+6:497:38
13Jonatan AndersonJärfälla OK21:57+7:007:42
14Justus ArenanderSkarpnäcks OL22:13+7:167:47
14Olle ThimbergSöders-Tyresö22:13+7:167:47
16Erik LundquistOK Ravinen22:50+7:538:00
17Björn RennerOK Södertörn23:46+8:498:20
18Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK23:54+8:578:23
19Melker PalmJärfälla OK23:55+8:588:23
20Filip LindqvistTäby OK24:09+9:128:28
21Noa HelgarsTäby OK24:19+9:228:31
22Hannes MogensenOK Ravinen24:38+9:418:38
23Filip HatlenTullinge SK24:47+9:508:41
24Axel FribergerJärla Orientering25:16+10:198:51
25Anton MörkforsJärfälla OK25:53+10:569:04
26Marcus GrunderJärfälla OK26:02+11:059:08
27Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK27:41+12:449:42
28Gustaf HofstedtTäby OK28:28+13:319:59
29Linus ForsbergOK Ravinen28:34+13:3710:01
30Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK28:55+13:5810:08
31Elias LjungdellTäby OK29:26+14:2910:19
32Ludvig FerdmanTullinge SK30:07+15:1010:34
33Axel BalckTäby OK30:11+15:1410:35
34Simon LundellOK Österåker30:25+15:2810:40
35Axel TrofastTullinge SK30:31+15:3410:42
36Marcus BarbozaAttunda OK30:38+15:4110:44
37Emil FranzénSundbybergs IK30:41+15:4410:45
38Henrik SvenssonOK Ravinen30:49+15:5210:48
39Edvin WollbrandOK Ravinen31:59+17:0211:13
40Simon StridhSkogsluffarnas OK32:33+17:3611:25
41Noah SantaliusVäsby OK32:48+17:5111:30
42Olle SandströmOK Ravinen33:06+18:0911:36
43Emil AnterudVäsby OK33:58+19:0111:55
44Lucas AlzénGustavsbergs OK35:10+20:1312:20
45Joel WallnerAttunda OK36:25+21:2812:46
46Morris RassètBromma-Vällingby SOK36:44+21:4712:53
47Linus SkattOK Södertörn37:43+22:4613:14
48Martin ErikssonVäsby OK40:05+25:0814:03
49Felix ArkängTullinge SK40:52+25:5514:20
50Malte AlbinssonOK Österåker41:09+26:1214:26
51Peter LindvallHaninge SOK43:08+28:1115:08
52Rasmus LindblomGustavsbergs OK47:38+32:4116:42
53Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK54:01+39:0418:57
Teo BeinhoffGustavsbergs OKej godkänd
David RyderåsWaxholms OKej start
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OKej start
Oskar EknerSnättringe SKej start
Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OKej start
Calle JohanssonOK Ravinenej start

H14 Kort

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver RosanderVäsby OK29:0012:33
2Robin HyppelOK Österåker44:11+15:1119:07
Malte ThelanderHaninge SOKej start

D12

2 310 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva WidegrenMälarö SOK16:377:11
2Tove OlssonOK Södertörn16:40+0:037:12
3Maja ThimbergSöders-Tyresö17:28+0:517:33
4Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK17:38+1:017:38
5Lovisa NordquistTäby OK18:10+1:337:51
6Wilma MårtenssonOK Ravinen18:29+1:528:00
7Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK18:42+2:058:05
8Ingrid JohanssonSundbybergs IK19:10+2:338:17
9Alice RökenTäby OK19:16+2:398:20
10Ida ZefferMälarö SOK19:32+2:558:27
11Ellen AnelandOK Ravinen21:02+4:259:06
12Molly GeliusSnättringe SK21:34+4:579:20
13Alice HedinIFK Lidingö SOK22:16+5:399:38
14Saga BeinhoffGustavsbergs OK22:46+6:099:51
15Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK23:11+6:3410:02
16Elsa TunbladMälarö SOK24:13+7:3610:29
17Maja RundlöfVäsby OK24:34+7:5710:38
18Moa GlanshedHaninge SOK25:05+8:2810:51
19Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK25:16+8:3910:56
20Sofie LindellGustavsbergs OK25:49+9:1211:10
21Emma HenriquesOK Södertörn25:53+9:1611:12
22Britta BörjessonJärla Orientering25:57+9:2011:14
23Elin TheanderHaninge SOK26:39+10:0211:32
24Ella LindqvistTäby OK28:14+11:3712:13
25Milla KlassonOK Ravinen30:00+13:2312:59
25Elsa ForsbergJärfälla OK30:00+13:2312:59
27Alice ErikssonVäsby OK30:11+13:3413:03
28Wilda LundqvistMälarö SOK31:32+14:5513:39
29Hilda TrofastTullinge SK32:27+15:5014:02
30Alma BarkstedtTäby OK32:29+15:5214:03
31Nellie BolinTullinge SK33:07+16:3014:20
32Vera SkantzeIFK Lidingö SOK33:56+17:1914:41
33Sara StrömqvistAttunda OK34:25+17:4814:53
34Stina PedersenJärfälla OK34:38+18:0114:59
35Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK36:56+20:1915:59
36Matilda ModigVäsby OK38:35+21:5816:42
37Linda StrömqvistAttunda OK39:27+22:5017:04
38Lovis de VilliersOK Södertörn40:16+23:3917:25
39Paulina AlzénGustavsbergs OK41:27+24:5017:56
40Blenda SandénOK Södertörn44:48+28:1119:23
41Tilda MattssonOK Södertörn44:52+28:1519:25
42Elin AtterbrandVäsby OK1:06:01+49:2428:34
Hilda BohmanHellas Orienteringej start
Kerstin ChristieSnättringe SKej start
Rut LundinOK Södertörnej start
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Maja FalkSundbybergs IKej start
Tuva HolmströmOK Ravinenej start
Elin AbelSnättringe SKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start

H12

2 360 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK12:345:19
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK12:43+0:095:23
3Svante SandvikAttunda OK15:32+2:586:34
4Ted LagerströmAttunda OK15:35+3:016:36
5Oliver LiwångIFK Lidingö SOK16:05+3:316:48
6Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK16:12+3:386:51
7Erik NorinSöders-Tyresö16:37+4:037:02
8Arvid MyrbergerTullinge SK16:39+4:057:03
9Adrian WernerIFK Lidingö SOK16:44+4:107:05
10Petter FochsenWaxholms OK16:47+4:137:06
11Jens FochsenWaxholms OK17:39+5:057:28
12Jonathan NilssonGustavsbergs OK17:56+5:227:35
13Nils SamrudIFK Lidingö SOK18:24+5:507:47 Ladda ner rutt i gpx-format
14Noel HellbergSundbybergs IK18:55+6:218:00
15Linus NileviHaninge SOK19:22+6:488:12
16Malte BellanderGustavsbergs OK19:23+6:498:12
17Ludvig HagwallJärla Orientering19:28+6:548:14
18Edvin JohanssonVäsby OK19:53+7:198:25
19Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:31+7:578:41
20Gustav StorellHaninge SOK20:48+8:148:48
21Elias BladhTullinge SK21:39+9:059:10
22Ture JohanssonSkogsluffarnas OK21:47+9:139:13
23Sebastian LindblomGustavsbergs OK22:30+9:569:32
24Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:43+11:0910:02
25Egon WistedtSundbybergs IK23:44+11:1010:03
26Simon TrossingTäby OK24:06+11:3210:12
27Gabriel CarlqvistSnättringe SK25:19+12:4510:43
28Edvin WallnerAttunda OK25:55+13:2110:58
29Sandro PruthSkogsluffarnas OK26:06+13:3211:03
30Villehart FrölidTäby OK26:18+13:4411:08
31Morris BjörklundOK Ravinen26:47+14:1311:20
32Johannes NorrbyOK Södertörn27:09+14:3511:30
33Simon WenzinOK Södertörn28:03+15:2911:53
34Axel NordqvistWaxholms OK28:15+15:4111:58
35Simon AndersonJärfälla OK29:00+16:2612:17
36Carl ÖrnebrandJärfälla OK29:20+16:4612:25
37Hampus GlanshedHaninge SOK30:19+17:4512:50
38Leo SvenreHellas Orientering30:41+18:0713:00
39Carl WännmanOK Södertörn31:02+18:2813:08
40Fabian TörnqvistAttunda OK33:09+20:3514:02
41Elliot LjungdellTäby OK34:43+22:0914:42
42Leo UvhagenJärfälla OK37:11+24:3715:45
43Ludvig SundströmSundbybergs IK37:41+25:0715:58
44Leo WisborgTullinge SK41:51+29:1717:43
45Viktor TofteJärfälla OK43:51+31:1718:34
Wilmer HagrotTäby OKej start
Aron HöglundTullinge SKej start
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej start

H12 Kort

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FranzénOK Södertörn18:449:33

D10

1 960 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK11:105:41
2Sara LiwångIFK Lidingö SOK13:08+1:586:42
3Julia EkOK Ravinen13:36+2:266:56
4Hedda TunbladMälarö SOK14:03+2:537:10
5Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK15:13+4:037:45
6Molly BomanMälarö SOK16:00+4:508:09
7Thea GeliusSnättringe SK16:05+4:558:12
7Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK16:05+4:558:12
9Alva GawellIFK Lidingö SOK16:09+4:598:14
10Irma WidehagSundbybergs IK16:23+5:138:21
11Viola HolmströmOK Ravinen16:40+5:308:30
12Amanda MörkforsJärfälla OK17:03+5:538:41
13Ida RökenTäby OK17:08+5:588:44
14Greta SandvikAttunda OK17:23+6:138:52
15Elin AlmgrenSöders-Tyresö17:31+6:218:56
16Mirjam CostermansJärla Orientering19:23+8:139:53
17Lovisa NederheimTäby OK19:31+8:219:57
18Lova JonssonSkarpnäcks OL20:46+9:3610:35
19Frida DäckforsTullinge SK21:08+9:5810:46
20Telma PruthSkogsluffarnas OK21:45+10:3511:05
21Cloe MatthewsTullinge SK22:17+11:0711:22
22Dagny IkoTäby OK23:21+12:1111:54
23Emily BlythAttunda OK23:28+12:1811:58
24Bodil JohanssonSundbybergs IK23:39+12:2912:03
25Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK24:56+13:4612:43
26Ella LjungdellTäby OK25:23+14:1312:57
27Signe AlbinssonOK Österåker25:37+14:2713:04
28Nova DahlstedtSöders-Tyresö27:34+16:2414:03
29Nora AhlströmIFK Enskede28:29+17:1914:31
30Sofia El HajjiJärfälla OK41:35+30:2521:12
Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Emmy TheanderHaninge SOKej start
Linnea SandTullinge SKej start
Fiffi MalmströmJärfälla OKej start
Fanny BergmanTullinge SKej start

H10

2 020 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK11:475:50
2Caio PruthSkogsluffarnas OK12:36+0:496:14
3Ture LindskogOK Ravinen13:30+1:436:40
4Sven BörjessonJärla Orientering13:50+2:036:50
5Petter LjungquistTäby OK14:02+2:156:56
6Elias TrossingTäby OK14:52+3:057:21
7Folke JohanssonSundbybergs IK15:21+3:347:35
8Pontus AasaTullinge SK16:25+4:388:07
9Jon Forsberg RundströmIFK Enskede16:48+5:018:19
10Alve WistedtSundbybergs IK16:59+5:128:24
11Max BoströmJärfälla OK17:13+5:268:31
12Samuel AnderssonJärfälla OK17:22+5:358:35
13Olof HagwallJärla Orientering17:24+5:378:36
14Arvid HellbergSundbybergs IK17:35+5:488:42
15Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK18:24+6:379:06
16Victor GranathVäsby OK18:41+6:549:14
17Erik KällTumba-Mälarhöjden OK18:49+7:029:18
18Max LindqvistTäby OK18:51+7:049:19
19Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK21:36+9:4910:41
20Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK22:02+10:1510:54
21Hugo AbelSnättringe SK22:39+10:5211:12
22Alvin NordinOK Älvsjö-Örby23:57+12:1011:51
23Ervin DixTullinge SK25:12+13:2512:28
24Felix AhlströmIFK Enskede28:49+17:0214:15
25Theodor LauriKamrat och IF KIF36:42+24:5518:10
Simon AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Junior YlipääMälarö SOKej start

D35

3 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie HolmströmKamrat och IF KIF25:027:43
2Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK26:15+1:138:06
3Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK26:38+1:368:13
4Maria AnderssonKamrat och IF KIF27:40+2:388:32
5Åsa PahlénSöders-Tyresö28:17+3:158:43
6Erica BlythAttunda OK28:35+3:338:49
7Emma MartinelleSöders-Tyresö30:28+5:269:24
8Caroline WestbomOK Österåker34:00+8:5810:29
9Evelina EricssonSöders-Tyresö34:32+9:3010:39
10Annika BengtssonSöders-Tyresö46:18+21:1614:17
11Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:20:46+55:4424:55

H35

4 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter HaraldssonKamrat och IF KIF28:336:34
2Emil LauriKamrat och IF KIF28:59+0:266:40
3Mattias JohanssonKamrat och IF KIF29:59+1:266:54
4Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF30:00+1:276:54
5Jon LindmarkCentrum OK34:15+5:427:53
6David GranathTjällmo-Godegårds OK44:30+15:5710:15
7Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby45:00+16:2710:22
Erik WibergJärla Orienteringej start

D40

3 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkOK Ravinen24:217:22
2Karolina HellbergSundbybergs IK24:50+0:297:31
3Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK25:18+0:577:40
4Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK26:50+2:298:07
5Malin SamuelssonJärla Orientering28:55+4:348:45
6Karin AlmgrenSöders-Tyresö29:44+5:239:00
7Maria HenriquesOK Södertörn30:38+6:179:16
8Maria SjögrenOK Ravinen31:18+6:579:29
9Malin LindskogOK Ravinen31:39+7:189:35
10Michaela LundellOK Österåker34:03+9:4210:19
11Petra LjungdellTäby OK35:12+10:5110:40
12Anna LundquistOK Ravinen35:16+10:5510:41
13Sara AndersonJärfälla OK37:42+13:2111:25
14Eva HagwallJärla Orientering39:09+14:4811:51
15Angelica LindblomGustavsbergs OK47:43+23:2214:27
16Jessica StrömqvistAttunda OK47:58+23:3714:32
17Lena BuhreAttunda OK48:37+24:1614:43
18Marianne HenkeAttunda OK56:23+32:0217:05
Maria PedersenJärfälla OKej start

H40

4 090 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK25:576:20
2Martin LindskogOK Ravinen26:00+0:036:21
3Mikael JanssonIFK Lidingö SOK27:02+1:056:36
4Göran ThimbergSöders-Tyresö27:03+1:066:36
5Robert PedersenJärfälla OK28:33+2:366:58
6Andreas AasaTullinge SK28:43+2:467:01
7Tomas HenrikssonAttunda OK28:56+2:597:04
7Gustav NäsmanHaninge SOK28:56+2:597:04
9Jacob BolinTullinge SK28:58+3:017:04
10Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö30:30+4:337:27
11Johan HedmanSöders-Tyresö30:32+4:357:27
12Joakim HelgarsTäby OK32:07+6:107:51
13Henrik TrofastTullinge SK32:54+6:578:02
14Björn LjungquistTäby OK33:35+7:388:12
15Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK33:50+7:538:16
16Magnus LindblomGustavsbergs OK34:00+8:038:18
17Henrik SjögrenHaninge SOK34:30+8:338:26
18Stefan GranathVäsby OK34:58+9:018:32
19Martin TrossingTäby OK36:27+10:308:54
20Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK38:20+12:239:22
21Björn LundquistOK Ravinen38:24+12:279:23
22Johan HörnfeldtOK Ravinen38:28+12:319:24
23Torbjörn GillsparrOK Österåker38:58+13:019:31
24Henrik BladhTullinge SK39:46+13:499:43
25Fredrik AlzénGustavsbergs OK40:34+14:379:55
26Olle StorellHaninge SOK44:29+18:3210:52
27Jon MarsdenOK Ravinen46:52+20:5511:27
28Stefan WisborgTullinge SK48:02+22:0511:44
29Hans LiwångIFK Lidingö SOK49:12+23:1512:01
30Stefan LindvallHaninge SOK56:26+30:2913:47
Per GöthssonTäby OKej start
Henrik HellborgCentrum OKej start
Gustav MelanderTumba-Mälarhöjden OKej start

D45

2 750 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK20:397:30
2Kristina AnelandOK Ravinen20:57+0:187:37
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK21:24+0:457:46
4Anna StrandAttunda OK22:02+1:238:00
5Lena NilssonAttunda OK22:08+1:298:02
6Jessica SjöbergTullinge SK22:10+1:318:03
7Sussie TistadIFK Lidingö SOK22:45+2:068:16
8Camilla EngelOK Ravinen23:17+2:388:28
9Annika LundströmSundbybergs IK23:22+2:438:29
10Jenny BergOK Ravinen24:11+3:328:47
11Camilla GöstasSöders-Tyresö24:21+3:428:51
12Nina IversAttunda OK25:11+4:329:09
12Cecilia FochsenWaxholms OK25:11+4:329:09
14Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK25:16+4:379:11
15Kerstin ImarkTullinge SK26:31+5:529:38
16Ann RollerJärfälla OK26:59+6:209:48
17Ewa AlbrektssonOK Ravinen27:21+6:429:56
18Petra HellbergOK Södertörn28:03+7:2410:12
19Therese HolmströmOK Ravinen28:07+7:2810:13
20Kristina AnderssonOK Södertörn29:02+8:2310:33
21Lisa LeicktTullinge SK30:35+9:5611:07
22Kristin HellbergSundbybergs IK30:41+10:0211:09
23Anethe MansénSkarpnäcks OL30:46+10:0711:11
24Madelene BarbozaAttunda OK31:13+10:3411:21
25Anna SchandlOK Södertörn31:57+11:1811:37
26Maria EdvardssonJärfälla OK32:05+11:2611:40
27Pille HedströmSöders-Tyresö34:18+13:3912:28
28Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK36:44+16:0513:21
29Lisa TörnqvistAttunda OK38:37+17:5814:02
30Magdalena GrunderJärfälla OK40:31+19:5214:44
31Annica HedbergOK Södertörn42:20+21:4115:23
32Mia JodalGöteborg-Majorna OK43:23+22:4415:46
33Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK46:23+25:4416:52
34Kristina NorinSöders-Tyresö53:54+33:1519:36
35Anna-Lena CostermansJärla Orientering55:56+35:1720:20
Sara ThörnOK Södertörnej godkänd
Eva NygrenOK Ravinenej start
Ludwina RedtzerAttunda OKej start
Åsa Rimsjö SandTullinge SKej start

H45

3 730 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF21:495:50
2Martin BellanderGustavsbergs OK24:33+2:446:34
3Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK24:51+3:026:39
4Lars LindbomMälarö SOK25:13+3:246:45
5Tomas AlbinssonOK Österåker25:34+3:456:51
6David HedbergTumba-Mälarhöjden OK25:51+4:026:55
7Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK26:30+4:417:06
8Pär LiljaIFK Lidingö SOK26:48+4:597:11
9Håkan MelinMälarö SOK27:10+5:217:16
10Johan LindqvistTäby OK27:14+5:257:18
11Calle BohmanHellas Orientering27:21+5:327:19
12Ulrik IversAttunda OK27:24+5:357:20
13Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK27:37+5:487:24
14Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby27:38+5:497:24
15Tomas JonssonJärfälla OK28:24+6:357:36
16Fredrik JohanssonSundbybergs IK28:27+6:387:37
17Nils EdvardssonJärfälla OK28:29+6:407:38
18Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:35+6:467:39
19Johan SundinWaxholms OK28:42+6:537:41
20Sven JohanssonTäby OK28:47+6:587:43
21Ola CarlénBromma-Vällingby SOK28:53+7:047:44
22Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK29:02+7:137:47
23Mats LundbäckJärfälla OK29:11+7:227:49
24Roland PerssonSkarpnäcks OL29:59+8:108:02
25Anders KällTumba-Mälarhöjden OK30:12+8:238:05
26Peter HaglundHaninge SOK30:37+8:488:12
27Henrik MorastHaninge SOK30:40+8:518:13
28Tobias AtterbrandVäsby OK30:41+8:528:13
29Per LembreJärla Orientering30:45+8:568:14
30Lars SegermanSkarpnäcks OL30:52+9:038:16
31Magnus AnderssonSundbybergs IK31:22+9:338:24
31Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK31:22+9:338:24
33Stefan NorinSöders-Tyresö31:38+9:498:28
34Mikael NyströmOK Ravinen31:46+9:578:30
35Johan WestringJärfälla OK32:00+10:118:34
36Anders GranströmNynäshamns OK32:39+10:508:45
37Per DambergIFK Lidingö SOK33:02+11:138:51
38Ola BengtssonTäby OK33:22+11:338:56
39Mårten AnterudVäsby OK33:23+11:348:56
40Andreas GrunderJärfälla OK33:27+11:388:58
41Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK33:42+11:539:02
42Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK33:49+12:009:03
43Roger LindénAttunda OK33:54+12:059:05
44Peter BergmanTullinge SK36:25+14:369:45
45Fredrik AnderssonOK Södertörn37:39+15:5010:05
46Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK37:57+16:0810:10
47Johan TirénSkogsluffarnas OK37:59+16:1010:10
48Torbjörn OlssonSundbybergs IK39:13+17:2410:30
49Jonas KarlssonVäsby OK40:05+18:1610:44
50Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK40:09+18:2010:45
51Mattias ÖstholmNynäshamns OK40:18+18:2910:48
52Petter SkantzeIFK Lidingö SOK41:03+19:1411:00
53Magnus GrafströmCentrum OK42:52+21:0311:29
54Anders BeinhoffGustavsbergs OK45:09+23:2012:06
55Magnus StrömqvistAttunda OK48:26+26:3712:59
56Per WesterlundSkogsluffarnas OK56:44+34:5515:12
57Christophe HerlyOK Södertörn58:41+36:5215:43
58Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:51:21+1:29:3229:51
Johan HofstedtTäby OKej godkänd
Henrik ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Björn LovangIFK Lidingö SOKej godkänd
Fredrik NilssonHaninge SOKej start
Ronny FalkSundbybergs IKej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start
Mattias HovmöllerSöders-Tyresöej start
Niklas HenrikssonAttunda OKej start

D50

2 720 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK20:057:23
2Ulla MolinAttunda OK20:17+0:127:27
3Monica HatlenTullinge SK20:41+0:367:36
4Lina BerggrenTullinge SK20:42+0:377:36
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK22:44+2:398:21
6Mia LiljaIFK Lidingö SOK23:34+3:298:39
7Charlotta GibergHellas Orientering24:17+4:128:55
8Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK24:18+4:138:56
9Annika LindbergAttunda OK24:56+4:519:10
10Anna SundbergOK Södertörn25:15+5:109:16
11Ann FranzénOK Södertörn26:02+5:579:34
12Anna EngquistHaninge SOK26:15+6:109:39
13Karin TidevallSkogsluffarnas OK26:23+6:189:41
14Tove HammarbergJärfälla OK26:32+6:279:45
15Maria ColeVäsby OK26:52+6:479:52
16Teija LeppinenIFK Lidingö SOK27:28+7:2310:05
17Ann GranqvistOK Ravinen27:36+7:3110:08
18Monica RoosAttunda OK27:47+7:4210:12
19Eva GustavssonHellas Orientering27:51+7:4610:14
20Nina KarlssonIFK Lidingö SOK28:07+8:0210:20
21Karin SteneboAttunda OK28:58+8:5310:38
22Anneli RundlöfVäsby OK29:42+9:3710:55
23Liselott KihlSundbybergs IK29:56+9:5111:00
24Andrea SilierJärfälla OK29:57+9:5211:00
25Åsa BergströmTäby OK30:00+9:5511:01
26Kristina MarteliusAttunda OK30:11+10:0611:05
27Carina MartinssonSundbybergs IK30:26+10:2111:11
28Anette BrunanderAttunda OK31:40+11:3511:38
29Gunilla ThunstedtJärfälla OK32:01+11:5611:46
30Ylva TederTäby OK36:21+16:1613:21
31Sara HektorJärla Orientering40:38+20:3314:56
32Anna LindellGustavsbergs OK43:36+23:3116:01
33Åsa LindhSundbybergs IK46:27+26:2217:04
34Ingegerd CarlssonSundbybergs IK48:26+28:2117:48
35Charlotte EngesAttunda OK49:33+29:2818:13
36Erika CarlingerSkogsluffarnas OK57:04+36:5920:58
Kristina KlangHaninge SOKej godkänd
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H50

3 590 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK21:566:06
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK22:03+0:076:08
3Allan MogensenOK Ravinen22:05+0:096:09
4Fredrik SoneAttunda OK22:40+0:446:18
5Lars NordinTullinge SK22:55+0:596:23
6Mikael NybergHellas Orientering23:45+1:496:36
7Conny StrandbergGustavsbergs OK24:03+2:076:41
8Magnus RajanIFK Lidingö SOK24:55+2:596:56
9Patrik LeicktTullinge SK24:56+3:006:56
10Fredrik SteneboAttunda OK25:13+3:177:01
11Kjell AlmgrenOK Ravinen25:19+3:237:03
12Per NilssonJärfälla OK25:22+3:267:03
13Martin JohanssonOK Ravinen25:33+3:377:07
14Mats SandinHaninge SOK26:07+4:117:16
15Göran LängheimTullinge SK26:15+4:197:18
16Peter AlbrektssonOK Ravinen26:19+4:237:19
17Per WollbrandOK Ravinen26:22+4:267:20
18Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK26:27+4:317:22
19Per FranzénOK Södertörn26:44+4:487:26
20Björn AxelssonTullinge SK27:03+5:077:32
20Jesper LagerbergOK Södertörn27:03+5:077:32
22Anders MansénSkarpnäcks OL27:11+5:157:34
23Lars KlassonOK Ravinen27:30+5:347:39
24Ola BovalliusJärfälla OK27:38+5:427:41
25Mats EkmanTäby OK27:40+5:447:42
26Joakim SkantzeSundbybergs IK27:50+5:547:45
27Peter JakobssonOK Södertörn28:12+6:167:51
28Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK28:35+6:397:57
29Joakim PerssonHaninge SOK28:54+6:588:03
30Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK28:58+7:028:04
31Peter ZetterströmSöders-Tyresö29:17+7:218:09
32Michael GranqvistOK Ravinen29:18+7:228:09
33Hans SundqvistTullinge SK29:53+7:578:19
34Tomas MattssonOK Södertörn29:54+7:588:19
35Lennart SwahnSundbybergs IK30:08+8:128:23
36Jan StridhSkogsluffarnas OK30:25+8:298:28
37Erik BerggrenTullinge SK30:39+8:438:32
38Göran HellgrenOK Södertörn31:09+9:138:40
39Frank SteinerJärfälla OK31:23+9:278:44
40Hans JonssonVäsby OK31:37+9:418:48
40Staffan ZillingOK Södertörn31:37+9:418:48
42Fredrik MorastHaninge SOK32:10+10:148:57
43Stefan RedtzerAttunda OK32:11+10:158:57
44Kent BerggrenTullinge SK32:18+10:228:59
45Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK32:47+10:519:07
46Nils ErikssonVäsby OK32:49+10:539:08
47Mikael NordquistTäby OK33:03+11:079:12
48Mattias SkepplingOK Södertörn33:07+11:119:13
49Nicklas BergströmTäby OK33:34+11:389:21
50Olle SandénOK Södertörn33:45+11:499:24
51Peter LandénGustavsbergs OK34:35+12:399:37
52Pelle HedlundNynäshamns OK34:58+13:029:44
53Nils EklöwOK Södertörn35:40+13:449:56
54Göran LundqvistJärfälla OK35:43+13:479:56
55Mats NordTumba-Mälarhöjden OK36:24+14:2810:08
56Oskar NederheimTäby OK36:26+14:3010:08
57Mats KarlssonTullinge SK37:58+16:0210:34
58Kjell NordqvistWaxholms OK38:04+16:0810:36
59Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK38:59+17:0310:51
60Jan DahlinHellas Orientering39:37+17:4111:02
61Urban StåhlSundbybergs IK41:00+19:0411:25
62Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK41:46+19:5011:38
63Jörgen TheanderHaninge SOK41:53+19:5711:40
64Sven BolmbladOK Södertörn42:01+20:0511:42
65Johan StridhAttunda OK42:49+20:5311:55
66Magnus HektorJärla Orientering43:00+21:0411:58
67Eric HuijsersHammarby IF OF44:12+22:1612:18
68Anders ÖnerudOK Ravinen46:46+24:5013:01
69Gunnar SkärlénHaninge SOK47:32+25:3613:14
70Mike EswardsOK Ravinen52:31+30:3514:37
71Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby59:16+37:2016:30
72Anders NauHaninge SOK1:05:27+43:3118:13
73Robert HaglundHaninge SOK1:09:00+47:0419:13
Anders ThuresonHellas Orienteringej godkänd
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Piero SannicoloTullinge SKej start
Niclas LidströmFrösö IFej start
Mats CarlssonSundbybergs IKej start

D55

2 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonTullinge SK17:127:28
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK17:127:28
3Carina DoyleSundbybergs IK18:42+1:308:07
4Johanna SundströmJärla Orientering18:58+1:468:14
5Marie MalmborgSöders-Tyresö19:05+1:538:17
6Kristina BergstrandSöders-Tyresö19:08+1:568:19
7Helena PepaHagaby GoIF Örebro20:33+3:218:56
8Berit AslaksenJärfälla OK20:36+3:248:57
9Barbro LönnkvistTullinge SK21:02+3:509:08
10Annika SvenssonSolna OK21:39+4:279:24
11Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby22:28+5:169:46
12Lena HellströmOK Ravinen22:42+5:309:52
13Katarina RingelsOK Klemmingen22:51+5:399:56
14Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK23:04+5:5210:01
15Eva SvanbergJärfälla OK23:28+6:1610:12
16Annika LundströmVäsby OK23:42+6:3010:18
17Eva MolénSkarpnäcks OL24:11+6:5910:30
18Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK24:39+7:2710:43
19Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK24:50+7:3810:47
20Kerstin OhlssonHaninge SOK24:56+7:4410:50
21Maria HallmansVäsby OK25:27+8:1511:03
22Madelene BjernulfSundbybergs IK28:58+11:4612:35
23Kia NordströmTäby OK41:02+23:5017:50

H55

3 300 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn22:066:41
2Pär WestbladOK Ravinen22:51+0:456:55
3Per SjökvistTäby OK23:48+1:427:12
4Ronny NordgrenSundbybergs IK25:10+3:047:37
5Peter LundbergJärfälla OK25:17+3:117:39
6Johan PalmgrenTäby OK25:56+3:507:51
7Anders LundJärfälla OK26:22+4:167:59
8Lars PalmqvistJärfälla OK26:43+4:378:05
9Janne NilssonCentrum OK27:02+4:568:11
10Lars GerhardssonAttunda OK27:05+4:598:12
11Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK27:46+5:408:24 Ladda ner rutt i gpx-format
12Matts AnderssonOK Ravinen27:55+5:498:27
13Jan LavénGustavsbergs OK28:05+5:598:30
14Torbjörn OhlssonHaninge SOK28:08+6:028:31
15Erik AnderssonOK Österåker28:21+6:158:35
16Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF28:45+6:398:42
17Björn RegerSöders-Tyresö30:35+8:299:16
18Libor SlezakCzech junior team30:42+8:369:18
19Hans OlsénSundbybergs IK30:55+8:499:22
20Anders MattssonOK Älvsjö-Örby31:29+9:239:32
21Mikael SundqvistTullinge SK31:38+9:329:35
22Jan LindhSundbybergs IK31:40+9:349:35
23Per-Anders LindgrenCentrum OK34:01+11:5510:18
24Håkan RedtzerAttunda OK35:31+13:2510:45
25Leif MörkforsJärfälla OK36:13+14:0710:58
26Jan NettelbjerJärfälla OK36:48+14:4211:09
27Sven EdvardssonSundbybergs IK37:04+14:5811:13
28Stefan MarteliusAttunda OK39:59+17:5312:06
29Claes RennerOK Södertörn40:13+18:0712:11
30Werner KöhlerTullinge SK40:19+18:1312:13
31Anders WinaldHellas Orientering41:45+19:3912:39
32Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK51:05+28:5915:28
33Göran HanssonTäby OK1:27:37+1:05:3126:33
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Pär LundkvistSundbybergs IKej start
Anders ForsbergOK Ravinenej start

D60

2 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering18:468:38
2Anita KarlssonOK Södertörn19:20+0:348:54
3Lena RisbyOK Ravinen19:38+0:529:02
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby20:29+1:439:26
5Anneli LindqvistGustavsbergs OK20:53+2:079:37
6My RönnolsTäby OK21:38+2:529:58
7Ulla WesterlundTäby OK21:50+3:0410:03
8Karin GillbergCentrum OK22:31+3:4510:22
9Riggan FrändénJärla Orientering24:05+5:1911:05
10Susanne HolmbergOK Södertörn24:08+5:2211:07
11Karin IvarssonHaninge SOK24:34+5:4811:19
12Margareta WadinOK Älvsjö-Örby24:44+5:5811:23
13Linnea CarlssonSkarpnäcks OL26:39+7:5312:16
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start

H60

3 220 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK22:497:05
2Lars LönnkvistTullinge SK23:33+0:447:18
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK24:57+2:087:44
4Arne BackOK Södertörn25:24+2:357:53
5Ulf BurmanGustavsbergs OK25:33+2:447:56
6Anders JakobssonOK Södertörn26:03+3:148:05
7Jörgen KarlssonAttunda OK26:45+3:568:18
8Per Ove WallénTäby OK28:37+5:488:53
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL29:25+6:369:08
10Mikael ByströmJärfälla OK30:08+7:199:21
11Göran DoyleSundbybergs IK30:09+7:209:21
12Tapani MattusIFK Lidingö SOK30:22+7:339:25
13Jan  EskilssonHaninge SOK30:32+7:439:28
14Anders GezeliusOK Ravinen30:39+7:509:31
15Krister GumaeliusWaxholms OK30:50+8:019:34
16Jan LindgrenOK Södertörn30:58+8:099:37
17Ola NyqvistOK Södertörn32:12+9:2310:00
18Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK32:13+9:2410:00
19Lars RönnolsTäby OK32:24+9:3510:03
20Jan KihlSundbybergs IK32:28+9:3910:04
21Mårten LarssonTäby OK33:37+10:4810:26
22Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby34:50+12:0110:49
23Stefan SundeliusJärfälla OK34:51+12:0210:49 Ladda ner rutt i gpx-format
24Torbjörn TrondsetNynäshamns OK35:18+12:2910:57
25Göran HanssonTäby OK35:53+13:0411:08
26Tommy WendtHellas Orientering36:33+13:4411:21
27Curt RahlénOK Ravinen38:42+15:5312:01
28Sven HedmanAttunda OK38:46+15:5712:02
29Peter OlssonTäby OK39:09+16:2012:09
30Kenneth PetterssonJärfälla OK40:41+17:5212:38
31Harald BauerIFK Lidingö SOK41:52+19:0313:00
32Torsten CordesSöders-Tyresö44:39+21:5013:51
33Göran IvarezOK Södertörn56:24+33:3517:30
Lars ForsbergOK Ravinenej godkänd
Lars HagrotTäby OKej start
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start
Per MolinSödertälje-Nykvarn OFej start
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start
Gunnar SvanbergJärfälla OKej start

D65

2 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie BackOK Södertörn22:0510:10
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK23:02+0:5710:36
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF25:15+3:1011:38
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK25:52+3:4711:55
5Helena KorhonenHaninge SOK25:53+3:4811:55
6Anne LundmarkJärfälla OK26:44+4:3912:19
7Ingrid GraneliHaninge SOK27:11+5:0612:31
8Ulla GummesonVäsby OK29:10+7:0513:26
9Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK29:52+7:4713:45

H65

2 790 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eidar LindgrenOK Ravinen21:197:38
2P-O IvarssonHaninge SOK22:13+0:547:57
3Lars StrinnholmÖstersunds OK23:15+1:568:20
4Ulf RadlerJärfälla OK23:29+2:108:25
5Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn23:33+2:148:26
6Karl-Erik JohanssonOK Södertörn24:49+3:308:53
7Bo DavidssonSolna OK25:07+3:489:00
8Ingemar GardSöders-Tyresö25:18+3:599:04
9Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK25:44+4:259:13
10Lars BoudrieVäsby OK25:57+4:389:18
11Dan KlangHaninge SOK27:07+5:489:43
12Sven-Inge NylundJärfälla OK27:11+5:529:44
13Ulf BråsjöJärla Orientering27:51+6:329:58
14Markko PihlmanTullinge SK28:21+7:0210:09
15Per ÖhlundGustavsbergs OK28:22+7:0310:10
16Anders KärrströmTullinge SK28:37+7:1810:15
17Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK29:25+8:0610:32
18Christer NordströmOK Älvsjö-Örby29:34+8:1510:35
19Hans-Erik PerssonSundbybergs IK30:00+8:4110:45
20Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK30:54+9:3511:04
21Kjell HolmbergOK Södertörn32:05+10:4611:29
22Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK32:28+11:0911:38
23Martin ErikssonOK Södertörn33:01+11:4211:50
24Kjell LindblomJärfälla OK33:07+11:4811:52
25Lars MongårdSkogsluffarnas OK33:25+12:0611:58
26Leif JonssonGustavsbergs OK39:03+17:4413:59
Olle BlomgrenOK Södertörnej start
Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OFej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D70

2 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK20:149:49
2Maria EhnTullinge SK23:41+3:2711:29
3Margareta HagstedtVäsby OK23:55+3:4111:36
4Anna BlomgrenTullinge SK27:25+7:1113:18
5Ingalill TimgrenOK Österåker28:21+8:0713:45
6Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb33:45+13:3116:23
7Birgitta NylundJärfälla OK33:49+13:3516:24
8Ina WidegrenSkogsluffarnas OK35:10+14:5617:04
9Gunnel BalckIFK Lidingö SOK38:08+17:5418:30
10Karin TibbelinAttunda OK57:02+36:4827:41
11Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK58:18+38:0428:18
Kristina Nygren FriskAttunda OKej start

H70

2 760 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF22:478:15 Ladda ner rutt i gpx-format
2Leif StrandbergGustavsbergs OK25:24+2:379:12
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK25:35+2:489:16
4Gunnar EhnTullinge SK26:18+3:319:31
5Börje WahlgrenSundbybergs IK26:43+3:569:40
6Bror FureskogAlfta-Ösa OK27:07+4:209:49
7Willy LjungdellTäby OK27:39+4:5210:01
8Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF27:44+4:5710:02
9Åke WansölinSöders-Tyresö27:50+5:0310:05
10Börje LenasSkogsluffarnas OK29:25+6:3810:39
11Ebbe AdolfssonSundbybergs IK30:19+7:3210:59
12Göran LarboAttunda OK30:22+7:3511:00
13Lars JonassonJärfälla OK30:33+7:4611:04
14Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö30:38+7:5111:05
15Göran FriskAttunda OK32:10+9:2311:39 Ladda ner rutt i gpx-format
16John ÖstlundSundbybergs IK32:11+9:2411:39
17Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb32:46+9:5911:52
18Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden33:15+10:2812:02
19Jan BojlingSolna OK34:07+11:2012:21
20Leif CarlssonSkarpnäcks OL35:11+12:2412:44
21Håkan BoijeAttunda OK35:57+13:1013:01
22Leif NordinAttunda OK36:06+13:1913:04
23Bo WinanderJärfälla OK36:20+13:3313:09
24Jan-Erik WibergJärla Orientering46:54+24:0716:59
25Lars NordinSolna OK49:00+26:1317:45

D75

2 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK24:4012:09
2Inger PahlénSöders-Tyresö28:07+3:2713:51
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby28:29+3:4914:01
4UC Lybert ErikssonVäsby OK30:14+5:3414:53
5Siv FrölundHaninge SOK30:53+6:1315:12
6Gunvor GranathNynäshamns OK33:41+9:0116:35
7Berit LindungerHaninge SOK34:08+9:2816:48
8Britt ErikssonHammarby IF OF38:07+13:2718:46
9Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF48:03+23:2323:40
10Yvonne RoosAttunda OK1:06:25+41:4532:43

H75

2 270 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif MagnussonSkogsluffarnas OK18:428:14
2Rolf ÖhrnNynäshamns OK20:24+1:428:59
3Bengt ErikssonVäsby OK20:56+2:149:13
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö21:32+2:509:29
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF22:32+3:509:55
6Bo RomsonHellas Orientering25:00+6:1811:00
7Kurt AnderssonEnebybergs IF25:27+6:4511:12
8Leif LundquistEnebybergs IF26:42+8:0011:45
9Torbjörn TirénHellas Orientering27:07+8:2511:56
10Börje PahlénSöders-Tyresö27:18+8:3612:01
11Ronny HedlundOK Södertörn27:41+8:5912:11
12Håkan SjökvistSöders-Tyresö28:31+9:4912:33
13Jan LarssonTullinge SK29:07+10:2512:49
14Leif HermundstadSnättringe SK30:05+11:2313:15 Ladda ner rutt i gpx-format
15Ingvar LarssonGustavsbergs OK30:59+12:1713:38
16Rolf LöfqvistSöders-Tyresö32:21+13:3914:15
17Göran AnderssonTäby OK34:12+15:3015:03
18Bo SundénKarlsbyhedens OK35:28+16:4615:37
19Sture NilssonStockholmspolisens IF OF36:07+17:2515:54
20Lars RoosAttunda OK38:03+19:2116:45
21Gunnar BramstenSundbybergs IK43:02+24:2018:57
22Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK43:59+25:1719:22
23Göran HaglundHaninge SOK48:58+30:1621:34
Sverre JonssonOK Ravinenej start

D80

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann SjöbergEnebybergs IF31:2815:30
2Gunnel JunegardOK Södertörn33:18+1:5016:24
3Edda NilssonStockholmspolisens IF OF34:15+2:4716:52

H80

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland LöwgrenSpårvägens OK23:2411:21
2Rune CarlssonSundbybergs IK26:56+3:3213:04
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK33:30+10:0616:15
4Erland LjungströmGustavsbergs OK33:46+10:2216:23
5Lars-Erik LindellVäsby OK33:59+10:3516:29
6Bjarne ErlandssonHammarby IF OF37:05+13:4118:00
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby43:31+20:0721:07

D85

2 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK34:1816:53
2Ulla-Britta HallJärla Orientering39:40+5:2219:32

Inskolning

2 050 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alfred AasaTullinge SKfullföljt
Sara AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Elsa BäckKlubblösfullföljt
Henry DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Nora DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Audrey FranssonSnättringe SKfullföljt
Axel GrönwallJärla Orienteringfullföljt
Frans GrönwallJärla Orienteringfullföljt
Elsa HallHaninge SOKfullföljt
Ebba HardellKlubblösfullföljt
Nils HögbergTäby OKfullföljt
Gustav LevinsonTullinge SKfullföljt
Märta LevinsonTullinge SKfullföljt
Sarah LundellOK Österåkerfullföljt
Alfred MagnussonSkogsluffarnas OKfullföljt
Ellen MagnussonSkogsluffarnas OKfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Juni RylanderVäsby OKfullföljt
Stella SamuelssonJärla Orienteringfullföljt
Klara SkogholmTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Elinor StareniusSnättringe SKfullföljt
Linnea StareniusSnättringe SKfullföljt
Lovisa StareniusSnättringe SKfullföljt
Klara TallhageCentrum OKfullföljt
Mathilda WibergJärla Orienteringej godkänd
John FlodmarkTullinge SKej start
Ebba SkantzeIFK Lidingö SOKej start

U1

2 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga HellbergSundbybergs IK16:167:13
2Ida HellbergSundbybergs IK16:17+0:017:14
3Melker HagwallJärla Orientering16:29+0:137:19
4Lilly LundkvistMälarö SOK18:41+2:258:18
5Carolinne GripIFK Lidingö SOK19:03+2:478:28
6Emil TofteJärfälla OK20:57+4:419:18
7Viktor HellbergSundbybergs IK21:37+5:219:36
8Valter WesleyMälarö SOK21:39+5:239:37
9Jamie RollerJärfälla OK24:34+8:1810:55
10Stina MartinelleSöders-Tyresö24:56+8:4011:04
11Ludvig BomanMälarö SOK29:31+13:1513:07
12Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK36:00+19:4416:00
13Melker WisborgTullinge SK36:29+20:1316:12
14Alice LindholmTullinge SK42:54+26:3819:04
Robin NileviHaninge SOKej start
Erik TheanderHaninge SOKej start

U2

2 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK18:318:25
2Vilmer WesleyMälarö SOK21:41+3:109:51
3Mia LagerströmAttunda OK21:47+3:169:54
4Vincent RylanderVäsby OK21:51+3:209:55
5Linnea MalstadBromma-Vällingby SOK25:31+7:0011:35
6Gordon LimSnättringe SK30:00+11:2913:38
7Martin LindvallHaninge SOK31:15+12:4414:12
8Hanna SundströmSundbybergs IK33:07+14:3615:03
9Oskar LindholmTullinge SK33:52+15:2115:23
10Erik LjungquistTäby OK37:28+18:5717:01
11Samuel JonasSkarpnäcks OL41:39+23:0818:55
12Isabella SjögrenOK Ravinen43:01+24:3019:33
13Ida AnderssonTullinge SK44:47+26:1620:21
14Simon CarlqvistSnättringe SK50:22+31:5122:53
Nora TunbladMälarö SOKej godkänd
Mirja HårdSkogsluffarnas OKej start
Noomi ZefferMälarö SOKej start
Sophia ÖrnebrandJärfälla OKej start

U3

2 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig NirvinHaninge SOK49:4116:43
2Majken LindqvistSkogsluffarnas OK1:08:29+18:4823:03
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej godkänd
Olivia HedinIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 1

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margit MelinHaninge SOK23:1210:32
2Pernilla SvenreHellas Orientering27:39+4:2712:34
3nora törnqvistKlublöss29:13+6:0113:16
4Tanja LindqvistTäby OK32:19+9:0714:41
5Hampus AlzénGustavsbergs OK37:38+14:2617:06
6Alvin ChavdaSöders-Tyresö40:47+17:3518:32
7Tora BjörklundOK Ravinen46:20+23:0821:03
8Wera BjörklundOK Ravinen46:22+23:1021:04
9Caroline RobertsHellas Orientering48:30+25:1822:02

Öppen motion 3

2 970 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik StareniusSnättringe SK28:079:28
2Anders KarnebäckKlubblös29:55+1:4810:04
3Juni StigsdotterIFK Lidingö SOK32:42+4:3511:00
4Per EinarssonTullinge SK34:00+5:5311:26
5Paulina LevinsonTullinge SK35:33+7:2611:58
6Linda BergmanTullinge SK40:10+12:0313:31
7Caroline LiwångIFK Lidingö SOK40:38+12:3113:40
8Evelina ÖstblomOK Hammaren41:39+13:3214:01
9Emma PerssonNynäshamns OK43:45+15:3814:43
10Göran GlanshedHaninge SOK44:57+16:5015:08
11Marianne SandströmOK Ravinen45:07+17:0015:11
12Sara BladhTullinge SK45:14+17:0715:13
13Axel FröstadiusSundbybergs IK46:39+18:3215:42
14Maria NilssonKlubblös46:56+18:4915:48
15Sanna RinnbäckOK Ravinen47:40+19:3316:02
15Ebba ForsbergOK Ravinen47:40+19:3316:02
17Åsa Helleberg ÖsterdahlJärla Orientering47:41+19:3416:03
18Erica BurlingFredrikshofs IF Skid & OK47:45+19:3816:04
19Ulla KarnebäckAttunda OK48:57+20:5016:28
20Felizia TegnebrattOK Södertörn50:12+22:0516:54
21Andrietta TegnebrattOK Södertörn50:14+22:0716:54
22Görel TegnebrantKlubblös51:13+23:0617:14
23Elin HardellKlubblös52:25+24:1817:38
24Maria StareniusSnättringe SK52:51+24:4417:47
25Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK53:36+25:2918:02
26Greta HägerOK Södertörn56:01+27:5418:51
27Andrew KerrKlubblös57:34+29:2719:22
28Charlotta DambergIFK Lidingö SOK58:54+30:4719:49
29Karin SkantzeIFK Lidingö SOK1:00:09+32:0220:15
30Eva HagrotTäby OK1:01:54+33:4720:50
31Erika FranzénSundbybergs IK1:02:03+33:5620:53
32Jenny AxelssonSkarpnäcks OL1:04:58+36:5121:52
33Unn HellbergKlubblös1:09:02+40:5523:14
34Linnea EngströmVittjärvs ik1:09:06+40:5923:15
35Marita HellbergKlubblös1:09:10+41:0323:17
36Magnus PhilipsonKlubblös1:16:36+48:2925:47
37Alicia ÖstholmNynäshamns OK1:31:50+1:03:4330:55
38John DryseliusSkarpnäcks OL1:35:07+1:07:0032:01
Seble TadesseIFK Lidingö SOKej godkänd
Noak CarlssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Ingrid LindgrenKlubblösej godkänd
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Malin ThelanderHaninge SOKej start

Öppen motion 5

3 170 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl KrookSöders-Tyresö27:018:31
2Peter EdvarvssonKlubblös27:37+0:368:42
3mats andersonOK Långberget29:32+2:319:18
4Jenny WallnerAttunda OK30:08+3:079:30
5Robin LjungdellTäby OK34:03+7:0210:44
6Mårten KällmanSöders-Tyresö34:40+7:3910:56
7Anders HänströmTäby OK34:44+7:4310:57
8Dan BomanMälarö SOK35:40+8:3911:15
9Jonas EsbjörnssonFrösö IF35:49+8:4811:17
10Jonas BjörklundSöders-Tyresö36:08+9:0711:23
11Robert HagströmEskilstuna OL37:46+10:4511:54
12Anna SmittKatrineholms OK40:14+13:1312:41
13Lena BrobergSnättringe SK41:11+14:1012:59
14Lisa DahlstedtKlubblös41:26+14:2513:04
15Melker CarlingerSkogsluffarnas OK41:31+14:3013:05
16Krister NilssonIFK Lidingö SOK41:49+14:4813:11
17Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK42:38+15:3713:26
18Daniel EkenstedtTullinge SK43:27+16:2613:42
19Mathias DryseliusSkarpnäcks OL43:39+16:3813:46
20Anders PerssonJärla Orientering43:52+16:5113:50
21Helena AnderssonJärfälla OK44:14+17:1313:57
22Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK45:48+18:4714:26
23Jan HägerOK Södertörn46:17+19:1614:36
24Jasinta RajanIFK Lidingö SOK46:55+19:5414:48
25Ulrik LindströmTumba-Mälarhöjden OK47:07+20:0614:51
26Carolina AnderssonTullinge SK48:10+21:0915:11
27Therese BoströmJärfälla OK49:15+22:1415:32
28Sara ForsbergJärfälla OK49:22+22:2115:34
29Håkan FalkOK Ravinen50:06+23:0515:48
30Helene SwartzIFK Lidingö SOK52:56+25:5516:41
31Anders BrunanderAttunda OK53:33+26:3216:53
32Christoffer HedinIFK Lidingö53:48+26:4716:58
33Anki LandarvKlubblös54:01+27:0017:02
34Lars WaernulfSkarpnäcks OL55:58+28:5717:39
35Susanne LindHaninge SOK57:58+30:5718:17
36Åsa HanssonTullinge SK58:26+31:2518:25
37Karin TunbladMälarö SOK58:37+31:3618:29
38Louise Eggöy MarkhesterSnättringe SK59:05+32:0418:38
39Nayara GillsparrOK Österåker59:32+32:3118:46
40Benny AlfordssonTullinge SK59:35+32:3418:47
41Jörgen ÖrnebrandJärfälla OK1:00:13+33:1218:59
42Bo LandarvKlublös1:02:23+35:2219:40
43Jörgen DäckforsTullinge SK1:02:27+35:2619:42
44Mia TofteJärfälla OK1:03:04+36:0319:53
45Lisa SundbergTullinge SK1:06:51+39:5021:05
46Lena SödervallTullinge SK1:08:25+41:2421:34
47Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:08:43+41:4221:40
48Louise LindellGustavsbergs OK1:09:48+42:4722:01
49Helen InfeldtKlubblös1:14:26+47:2523:28
50Anna TrossingTäby OK1:15:20+48:1923:45
51Bernt HögbergNynäshamns OK1:16:39+49:3824:10
52Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:23:17+56:1626:16
53Anna Maria SandénOK Södertörn1:35:56+1:08:5530:15
54Aija SadurskisCentrum OK2:14:27+1:47:2642:24
Johan PetterssonKlubblösej godkänd
Ella ÖstholmNynäshamns OKej godkänd
Cecilia BjörklundKlubblösej godkänd
Thomas SundbergTullinge SKej godkänd
Birgitta HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OKej start

Öppen motion 7

3 160 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK22:367:09
2Johan LidmarSnättringe SK25:43+3:078:08
3Thomas CallebergSnättringe SK26:35+3:598:24
4Malin DahlströmTullinge SK26:57+4:218:31
5Pontus BylundKlubblös27:08+4:328:35
6Stina AndreassonGustavsbergs OK29:03+6:279:11
7Ida KallurOK Ravinen29:04+6:289:11
8Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF29:05+6:299:12
8Håkan KallurOK Ravinen29:05+6:299:12
10Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK29:35+6:599:21
11Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK29:57+7:219:28
12Carin RosénGustavsbergs OK30:38+8:029:41
13Lena SundqvistTullinge SK30:39+8:039:41
14Sofia LauriKamrat och IF KIF31:10+8:349:51
15Mette BrolinsonCentrum OK31:13+8:379:52
16Linnea MalmbergStora Tuna OK31:35+8:599:59
17Ulrika ForsbergOK Ravinen31:56+9:2010:06
18Nina HerneOK Ravinen32:48+10:1210:22
19Felicity BrownIFK Lidingö SOK32:51+10:1510:23
20Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK32:53+10:1710:24
21Ellinor LangeOK Ravinen33:08+10:3210:29
22Pär DahlströmTullinge SK33:14+10:3810:31
23Lina GustafssonVittjärvs IK33:25+10:4910:34
24Anna LundkvistKils OK33:45+11:0910:40
25Evelin GustavsonVittjärvs ik33:46+11:1010:41
26Emil HelanderTullinge SK33:52+11:1610:43
27Anki CederbaumWaxholms OK34:27+11:5110:54
28Johan LeireMälarö SOK34:33+11:5710:56
29Roger HagelinGustavsbergs OK35:02+12:2611:05
30Tomas GlanshedHaninge SOK37:30+14:5411:52
31Mari HeijkenskjöldTullinge SK38:32+15:5612:11
32Ileana von MelenIFK Enskede39:12+16:3612:24
33Fredrik SundströmIFK Lidingö39:23+16:4712:27
34Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK39:34+16:5812:31
35Mark ÅkessonJärfälla OK39:57+17:2112:38
35Peter AlbinssonIFK Enskede39:57+17:2112:38
37Ingela ArenanderSkarpnäcks OL40:36+18:0012:50
38Susanne BovalliusJärfälla OK40:58+18:2212:57
38Per WistedtSundbybergs IK40:58+18:2212:57
40Heléne KlassonOK Ravinen41:21+18:4513:05
41Lovisa HöglundTullinge SK41:26+18:5013:06
42Sune LindellOK Hällen41:31+18:5513:08
43Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK41:54+19:1813:15
44Emma JohanssonSundbybergs IK42:49+20:1313:32
45Sebastian TegnebrattOK Södertörn43:26+20:5013:44
46Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF43:33+20:5713:46
47Monica FröjdSnättringe SK43:49+21:1313:51
48Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK43:56+21:2013:54
49Ulla LindellOK Hällen44:16+21:4014:00
50Marie EkhKlubblös44:35+21:5914:06
51Stefan FerdmanTullinge SK44:43+22:0714:09
52Göran ReinholdssonJärfälla OK45:34+22:5814:25
53Ilij DejanOK Paracin45:44+23:0814:28
54Håkan CarlqvistSnättringe SK46:35+23:5914:44
55Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK46:39+24:0314:45
56Erik BjernulfSundbybergs IK47:26+24:5015:00
57Niina FrölidTäby OK48:18+25:4215:17
58Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK49:00+26:2415:30
59Catrine JohanssonVäsby OK49:19+26:4315:36
60Margareta BerghSkarpnäcks OL49:23+26:4715:37
61David MelinHaninge SOK49:31+26:5515:40
62Anna MyrbergerTullinge SK52:48+30:1216:42
63Christin ForsbergOK Ravinen52:53+30:1716:44
64Maggan TärnblomSöders-Tyresö53:18+30:4216:52
65David EricsonFK Åsen53:38+31:0216:58
66Örjan ArkängTullinge SK53:59+31:2317:05
67Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF54:03+31:2717:06
68Sven JonssonKlubblös54:12+31:3617:09
69Pia BellanderGustavsbergs OK55:08+32:3217:26
70Richard NilssonGustavsbergs OK1:00:17+37:4119:04
71Anna-Clara WistedtSundbybergs IK1:02:39+40:0319:49
72Anneli ChristieSnättringe SK1:05:38+43:0220:46
73Marianne JernbergSöders-Tyresö1:09:45+47:0922:04
74Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:10:13+47:3722:13
75Jörgen WidlundNynäshamns OK1:16:03+53:2724:03
Gunilla SchönningJärfälla OKej godkänd
Per IkoTäby OKej godkänd
Elisabeth LindstedtOK Ravinenej godkänd
Joakim HoppeWaxholms OKej godkänd
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Bo LauriSnättringe SKej godkänd
Johanna RaukolaOK Södertörnej start

Öppen motion 8

4 510 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MartinelleSöders-Tyresö27:166:02
2Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK27:48+0:326:09
3Tomas HolmbergCentrum OK30:02+2:466:39
4Mats FröbergNynäshamns OK32:27+5:117:11
5Adam IvarssonHaninge SOK32:47+5:317:16
6Andreas LonaeusUmeå OK32:52+5:367:17
7Joel EngströmVittjärvs IK33:25+6:097:24
8Peter AnderssonSöders-Tyresö33:50+6:347:30
9Lasse ForsbergOK Ravinen33:52+6:367:30
10Nils MalmIFK Lidingö SOK34:17+7:017:36
11Jakob IvarssonHaninge SOK34:42+7:267:41
12Erik PalmfjordKatrineholms OK34:45+7:297:42
13Tobias GeliusSnättringe SK34:54+7:387:44
14bure noreusKlublös36:35+9:198:06
15Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK36:43+9:278:08
16Sofia ForsgrenOK Skogsfalken36:44+9:288:08
17Ronnie PetterssonHaninge SOK37:04+9:488:13
18Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK37:34+10:188:19
19Marcus WiklundStora Tuna OK37:37+10:218:20
20Magnus KarlssonCentrum OK37:52+10:368:23
21Anders PrästingsDomnarvets GOIF38:05+10:498:26
22Henrik HammasVäsby OK38:19+11:038:29
23Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK38:43+11:278:35
24Sofia BörjeskogOK Tor39:42+12:268:48
25Christian OlssonFrösö IF40:05+12:498:53
26Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb40:12+12:568:54
27Ola HenrikssonJärla Orientering40:29+13:138:58
28Anders ForsgrenTäby OK40:34+13:188:59
29Niclas CarlssonOK Ravinen41:01+13:459:05
30Tobias KarlssonSnättringe SK41:07+13:519:07
31Anders HolmqvistSnättringe SK42:03+14:479:19
32Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK42:50+15:349:29
33Ulf AnderssonHaninge SOK42:55+15:399:30
34Niclas NilssonOK Österåker44:01+16:459:45
35Johan HögbrergTäby OK44:04+16:489:46
36Bo NeidenströmFrölunda OL44:08+16:529:47
37Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK44:14+16:589:48
38Niklas HallHaninge SOK44:49+17:339:56
39Johan HardellKlubblös44:55+17:399:57
40Emil TallhageCentrum OK45:47+18:3110:09
41Henrik AnderssonSTHLM gigolo46:00+18:4410:11
42Ulf LindbergSnättringe SK46:17+19:0110:15
43Lena LjungquistTäby OK46:27+19:1110:17
44Anna RökenTäby OK47:02+19:4610:25
45Håkan FührKlubblös47:07+19:5110:26
46Börje PerssonOK Ravinen47:51+20:3510:36
47Katarina TallhageCentrum OK47:58+20:4210:38
48Emma RisbyOK Ravinen48:13+20:5710:41
49Per SkyllbergOK Klemmingen50:37+23:2111:13
50Martin BjörklundOK Ravinen51:06+23:5011:19
51Rickard AnderssonTullinge SK51:41+24:2511:27
52Åsa BörjessonJärla Orientering52:23+25:0711:36
53Niclas RökenTäby OK52:54+25:3811:43
54Daniel MathleinTumba-Mälarhöjden OK53:29+26:1311:51
55Daniel HelanderTullinge SK54:29+27:1312:04
56Henrik NorellSnättringe SK56:09+28:5312:27
57Anna ForsgrenTäby OK56:27+29:1112:30
58Fredrik EnanderKlublöss56:34+29:1812:32
59Daniel JönssonKlubblös58:18+31:0212:55
60Martina SundbergIFK Enskede58:53+31:3713:03
61Gustav KarnebäckIFK Mora OK59:13+31:5713:07
62Nicklas DoyleSkarpnäcks OL59:26+32:1013:10
63Simon GodefrouKlubblös1:00:32+33:1613:25
64Daniel WästerlundTäby OK1:02:37+35:2113:53
65Henrik BodingIFK Lidingö SOK1:04:44+37:2814:21
66Anders RöstinSöders-Tyresö1:07:25+40:0914:56
67Henrik HagwallJärla Orientering1:14:41+47:2516:33
68Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:18:15+50:5917:21
69Gabriella FriskGustavsbergs OK1:19:49+52:3317:41
70Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:26:34+59:1819:11
71Åke AndreassonGustavsbergs OK1:33:13+1:05:5720:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser