Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, lång, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Stockholm
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / Snättringe SK
Datum: lördag 25 augusti 2018

D21

8 150 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BergmanOK Ravinen1:02:347:40
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:04:57+2:237:58
3Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:07:06+4:328:13
4Rebecka HeinrupTullinge SK1:08:32+5:588:24
5Catherine TaylorOK Södertörn1:09:47+7:138:33
6Denisa KosováIFK Mora OK1:09:56+7:228:34
7Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK1:16:33+13:599:23
8Carolin SvenssonHaninge SOK1:16:50+14:169:25
9Tove LagerbergOK Södertörn1:17:36+15:029:31
10Annie ForsbergOK Ravinen1:18:19+15:459:36
11Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:19:41+17:079:46
12Louise MarkstedtOK Södertörn1:24:35+22:0110:22
13Malin CarlssonSöders-Tyresö1:26:07+23:3310:33
14Viktoria HelmerssonOK Ravinen1:27:04+24:3010:40
15Linnea BörjarsCentrum OK1:32:44+30:1011:22
16Sanna BatzSkarpnäcks OL1:35:31+32:5711:43
17Frida JunegardTullinge SK1:41:11+38:3712:24
18Boel SundbergOK Södertörn1:46:55+44:2113:07
19Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:50:23+47:4913:32
20Elin ThyrCentrum OK2:05:15+1:02:4115:22

H21

10 940 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen59:565:28
2Ruslan GlebovOK Ravinen1:06:03+6:076:02
3Vojtech KralIFK Mora OK1:08:18+8:226:14
4Olle KaleredStora Tuna OK1:09:17+9:216:19
5Simon HectorSnättringe SK1:10:20+10:246:25
6Axel WrådheAttunda OK1:11:48+11:526:33
7Jens RönnolsJärla Orientering1:12:50+12:546:39
8Andreas HallIFK Lidingö SOK1:12:59+13:036:40
9Erik BerzellJärla Orientering1:13:06+13:106:40
10Daniel RoosAttunda OK1:13:44+13:486:44
11Oskar DanielsAttunda OK1:14:21+14:256:47
12Love BerzellOK Ravinen1:16:20+16:246:58
13Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:16:36+16:407:00
14Markus MartinelleSöders-Tyresö1:17:25+17:297:04
15Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:19:19+19:237:15
16Oscar BjörckJärla Orientering1:20:36+20:407:22
17Josh BeechEspoon Suunta1:20:44+20:487:22
18Harri AndréeJärla Orientering1:21:17+21:217:25
19Jakub GlonekCzech junior team1:22:31+22:357:32
20Boris NavratilCzech junior team1:24:38+24:427:44
21Felix SpäthIFK Lidingö SOK1:25:49+25:537:50
22Rhys Findlay-RobinsonOK Södertörn1:27:27+27:317:59 Ladda ner rutt i gpx-format
23Anton NilssonJärla Orientering1:28:02+28:068:02
24Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:28:42+28:468:06
25Filip HadacOrientacni Beh Opava1:28:55+28:598:07
26Jonas NordströmTullinge SK1:31:12+31:168:20
27Jonas KjällCentrum OK1:31:16+31:208:20
28Daniel LindTumba-Mälarhöjden OK1:31:42+31:468:22
29Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:31:53+31:578:23
30David MellinSundbybergs IK1:32:07+32:118:25
31Thomas PetterssonAttunda OK1:32:10+32:148:25
32Karl EngesAttunda OK1:33:36+33:408:33
33Philip VokesOK Ravinen1:34:35+34:398:38
34Johan BernhardSnättringe SK1:36:31+36:358:49
35Oskar NordmarkCentrum OK1:37:06+37:108:52
36Magnus GlänneforsTullinge SK1:39:36+39:409:06
37Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:39:40+39:449:06
38Robert JohanssonTäby OK1:40:23+40:279:10
39Anton GumaeliusWaxholms OK1:41:47+41:519:18
40Emil AnderssonTullinge SK1:41:51+41:559:18
41Mårten LundqvistSundbybergs IK1:42:26+42:309:21
42Lars JakobssonCentrum OK1:46:08+46:129:42
43Niklas WraneSöders-Tyresö1:46:38+46:429:44
44Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:51:43+51:4710:12
45Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:54:33+54:3710:28
46Mårten SundhSundbybergs IK1:54:48+54:5210:29
47Jonas ÖhmanVäsby OK1:56:25+56:2910:38
48Joakim SkärlénHaninge SOK1:59:53+59:5710:57
49Henrik LundgrenCentrum OK2:05:11+1:05:1511:26
50Joakim OlssonVäsby OK2:10:37+1:10:4111:56
51Vladislav DevyatovSnättringe SK2:14:53+1:14:5712:19
Niclas SjögrenHaninge SOKej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Simon MarteliusAttunda OKej godkänd
Marek CahelCzech junior teamej start
Martin ŠmelíkHellas Orienteringej start
Lars BrickstadCentrum OKej start
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Simon MellinSundbybergs IKej start

D21 Kort

5 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laura AngeloAttunda OK53:4110:08
2Linnéa DanielsAttunda OK56:56+3:1510:45
3Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:03:13+9:3211:57
4Agnes ThorCentrum OK1:05:13+11:3212:19
5Iva KosarkovaCzech junior team1:14:44+21:0314:07
6Anna LundkvistKils OK1:18:11+24:3014:46
7Nadja RutzOLG Pfäffikon1:19:59+26:1815:07
8Mary FlemingOK Ravinen1:59:40+1:05:5922:37
Gro DahlbomCentrum OKej godkänd

H21 Kort

8 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pavel KosarekCzech junior team1:18:179:40
2Joachim WansölinOK Ravinen1:29:23+11:0611:02
3Tobias AnderssonOK Österåker1:34:02+15:4511:37
4Yngve RahlénOK Ravinen2:38:50+1:20:3319:37

D20

6 090 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca WaldenfjordOK Ravinen52:198:35
2Tereza JanosikovaCzech junior team52:24+0:058:36
3Barbora ChaloupskáCzech junior team53:32+1:138:47
4Emma HagrotTäby OK53:54+1:358:51
5Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL54:46+2:278:59
6Hanna HänströmOK Ravinen56:10+3:519:13
7Marketa FiresovaCzech junior team56:54+4:359:20
8Tova OlssonIK Hakarpspojkarna57:28+5:099:26
9Barbora VyhnálkováCzech junior team59:18+6:599:44
10Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:01:58+9:3910:10
11Tone AlbrektssonOK Ravinen1:02:48+10:2910:18
11Moa WestbladOK Ravinen1:02:48+10:2910:18
13Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK1:02:52+10:3310:19
14Jana SemradovaCzech junior team1:03:42+11:2310:27
15Caroline PigerreIFK Lidingö SOK1:04:39+12:2010:36
16Tereza CechovaCzech junior team1:05:44+13:2510:47
17Klara CechovaOrientacni Beh Opava1:06:46+14:2710:57
18Tereza KorpasovaCzech junior team1:07:58+15:3911:09
19Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:09:40+17:2111:26
20Kristina TedhamreSnättringe SK1:09:41+17:2211:26
21Tilda AnderssonOK Ravinen1:13:42+21:2312:06
22Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:20:10+27:5113:09
23Hana FukalovaOrientacni Beh Opava1:39:02+46:4316:15

H20

8 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK55:296:30
2Axel GranqvistOK Ravinen55:39+0:106:31
3Victor ImarkTullinge SK58:13+2:446:49
4Otakar HirsCzech junior team58:41+3:126:53
5Erik HerneOK Ravinen59:21+3:526:57
6Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK59:53+4:247:01
7Niklas CarlssonSundbybergs IK59:58+4:297:02
8Vojtech SykoraCzech junior team1:01:06+5:377:10
9Jan BendákCzech junior team1:04:54+9:257:37
10Hannes SvahnOK Ravinen1:06:16+10:477:46
11Vit HorcickaCzech junior team1:07:04+11:357:52
12Benjamin LangerakJärfälla OK1:08:12+12:438:00
13Ondrej HlavacCzech junior team1:09:21+13:528:08
14Edvin NordströmTäby OK1:11:05+15:368:20
15Albin AnderssonOK Ravinen1:11:21+15:528:22
16Vit KostejnCzech junior team1:13:39+18:108:38
17Christian RedtzerAttunda OK1:18:39+23:109:13
18Kasper FranssonOK Ravinen1:23:17+27:489:46
19Ondrej StaryCzech junior team1:27:56+32:2710:19
Lukas ArkängTullinge SKej godkänd

D18

5 690 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF43:097:35
2Veronika KalininaOK Södertörn43:41+0:327:40
3Ella SjöbergTullinge SK46:24+3:158:09
4Hanna LagerbergOK Södertörn47:44+4:358:23
5Tilde BacklundOK Södertörn50:55+7:468:56
6Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK51:16+8:079:00
7Petrina CostermansJärla Orientering51:28+8:199:02
8Anika SchwarzeOK Ravinen52:06+8:579:09
9Klara NechanickaCzech junior team52:32+9:239:13
10Jana PeterovaCzech junior team53:03+9:549:19
11Eilidh CampbellOK Ravinen54:38+11:299:36
12Kateřina GrycováCzech junior team54:43+11:349:36
13Lizzie StansfieldOK Ravinen56:23+13:149:54
14Kirsty CampbellOK Ravinen58:33+15:2410:17
15Ylva SandénOK Södertörn58:34+15:2510:17
16Ella AnderssonOK Södertörn59:10+16:0110:23
17Frida HectorSnättringe SK59:22+16:1310:26
18Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:00:16+17:0710:35
19Alice WilsonOK Ravinen1:01:15+18:0610:45
20Evie ConwayOK Ravinen1:01:31+18:2210:48
21Kamila SpringlovaCzech junior team1:02:01+18:5210:53
22Malin StrandbergGustavsbergs OK1:02:24+19:1510:57
23Lovisa LängheimTullinge SK1:02:50+19:4111:02
24Sara SundinWaxholms OK1:04:11+21:0211:16
25Tereza GolovaCzech junior team1:04:16+21:0711:17
26Lucie KorpasovaCzech junior team1:04:34+21:2511:20
27Magdalena ŠkáchováCzech junior team1:04:44+21:3511:22
28Mairi EadesOK Ravinen1:09:39+26:3012:14
29Katarina NorrbyOK Södertörn1:10:03+26:5412:18
30Josefine AnderssonTäby OK1:10:10+27:0112:19
31Tereza RessovaCzech junior team1:11:15+28:0612:31
32Alzbeta NesporovaCzech junior team1:11:19+28:1012:32
33Megan KeithOK Ravinen1:11:27+28:1812:33
34Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:11:51+28:4212:37
35Tilda AnderssonTullinge SK1:15:37+32:2813:17
36Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK1:17:19+34:1013:35
37Sarah PedleyOK Ravinen1:22:18+39:0914:27
38Tyra AlmJärla Orientering1:23:40+40:3114:42
39Isabella NilssonGustavsbergs OK1:27:14+44:0515:19
Emilia EngelOK Ravinenej godkänd
Karin ModinBromma-Vällingby SOKej start

H18

7 050 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK46:046:32
2Simon FriskJärla Orientering48:22+2:186:51
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK48:38+2:346:53
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK50:38+4:347:10
5Johan LangerakJärfälla OK51:50+5:467:21
6Jan GajdaCzech junior team52:07+6:037:23
7Felix PerssonHaninge SOK52:19+6:157:25
8Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK54:47+8:437:46
9Anton HänströmTäby OK55:00+8:567:48
10Jonatan StåhlSundbybergs IK55:46+9:427:54
11Matthew GoochOK Ravinen56:09+10:057:57
12Petr CechCzech junior team56:10+10:067:58
13Anton SilierJärfälla OK56:19+10:157:59
14Mattias IvaresOK Södertörn56:27+10:238:00
15Mattias KallhaugeSnättringe SK57:00+10:568:05
16Peter MolloyOK Ravinen57:52+11:488:12
17Johan CallebergSnättringe SK58:28+12:248:17
18Jan RusinCzech junior team59:57+13:538:30
19Alistair ChapmanOK Ravinen1:00:48+14:448:37
20Medard FederCzech junior team1:04:23+18:199:07
21Stanley HeapOK Ravinen1:04:31+18:279:09
22Vojtech GrycCzech junior team1:05:31+19:279:17
23Niklas SvenssonJärfälla OK1:05:55+19:519:20
24Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:06:04+20:009:22
25Alexander SchandlOK Södertörn1:06:09+20:059:22
26Elias RöstinSöders-Tyresö1:07:07+21:039:31
27Gustav NirvinHaninge SOK1:07:21+21:179:33
28Tomas MilanCzech junior team1:08:45+22:419:45
29Filip AdamekCzech junior team1:09:22+23:189:50
30Luke GrahamOK Ravinen1:09:29+23:259:51
31Thomas HowellOK Ravinen1:10:28+24:249:59
32Radim KliglCzech junior team1:10:33+24:2910:00
33Victor SadaranganiJärla Orientering1:11:12+25:0810:05
34Dominic DakinOK Ravinen1:12:37+26:3310:18
35Johannes BladhTullinge SK1:13:29+27:2510:25
36Martin SkärlénHaninge SOK1:20:31+34:2711:25
37Adam BrattTullinge SK1:29:44+43:4012:43
38Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:30:57+44:5312:54
39Fredrik HanssonTäby OK1:31:23+45:1912:57
40Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:32:39+46:3513:08
41Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:40:01+53:5714:11
Jan SedlarCzech junior teamej godkänd
Filip MöllerOK Södertörnej start

D16

4 800 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KarlovaCzech junior team37:067:43
2Sofia IversAttunda OK41:39+4:338:40
3Petra HoleckovaCzech junior team41:50+4:448:42
4Annick MeisterOK Södertörn42:43+5:378:53
5Kajsa BogrenSundbybergs IK43:29+6:239:03
6Karolína BejvlováCzech junior team43:42+6:369:06
7Michaela DittrichovaCzech junior team43:49+6:439:07
8Smilla MogensenOK Ravinen45:15+8:099:25
9Katerina BlazkovaCzech junior team46:06+9:009:36
10Tilda MårtenssonOK Ravinen46:07+9:019:36
11Ida HofstedtTäby OK46:40+9:349:43
12Sara MöllerOK Södertörn47:01+9:559:47
13Nina PerssonHaninge SOK48:31+11:2510:06
14Johanna AlmgrenOK Ravinen48:40+11:3410:08
15Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK48:50+11:4410:10
16Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL48:54+11:4810:11
17Ida HänströmTäby OK49:12+12:0610:15
18Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL49:31+12:2510:18
19Therese NilssonOK Österåker49:36+12:3010:20
20Ella KarlssonSnättringe SK49:53+12:4710:23
21Sigrid CarlssonSundbybergs IK50:56+13:5010:36
22Amanda GranqvistOK Ravinen51:05+13:5910:38
23Bara PachmannovaOrientacni Beh Opava51:27+14:2110:43
24Dagmar HubackovaCzech junior team51:52+14:4610:48
25Ronja StåhlSundbybergs IK52:17+15:1110:53
25Sara BednarikovaCzech junior team52:17+15:1110:53
27Tereza ChrástováCzech junior team52:21+15:1510:54
28Elin MartanovaCzech junior team52:40+15:3410:58
29Åsa SundströmJärla Orientering52:51+15:4511:00
30Lisa ThunellIFK Lidingö SOK52:54+15:4811:01
31Hedda RöstinOK Ravinen53:34+16:2811:09
32Tove SjöbergTullinge SK54:30+17:2411:21
33Lovisa NilssonAttunda OK54:55+17:4911:26
34Sanna HedbergOK Södertörn55:11+18:0511:29
35Agnes DambergIFK Lidingö SOK55:44+18:3811:36
36Sofia EdvardssonJärfälla OK56:02+18:5611:40
37Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö59:08+22:0212:19
38Ester AnderssonOK Södertörn59:34+22:2812:24
39Cecilia HectorSnättringe SK1:00:20+23:1412:34
40Ellinor HambergJärfälla OK1:00:22+23:1612:34
41Adela VandasovaCzech junior team1:01:34+24:2812:49
42Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:01:35+24:2912:49
43Katja LeicktTullinge SK1:04:33+27:2713:26
44Alma HellströmAttunda OK1:05:56+28:5013:44
45Emma AlmgrenOK Ravinen1:06:07+29:0113:46
46Alicia SchandlOK Södertörn1:07:23+30:1714:02
47Malin HanssonTäby OK1:08:51+31:4514:20
48Petronella HedenlundTäby OK1:11:55+34:4914:58
49Tuva FalkSundbybergs IK1:13:59+36:5315:24
50Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:16:09+39:0315:51
51Sofia SundinWaxholms OK1:19:40+42:3416:35
52Maja SandvikAttunda OK1:23:59+46:5317:29
53Emilia NilssonGustavsbergs OK1:35:52+58:4619:58
Alva BladhTullinge SKej godkänd
Matilda LindhSundbybergs IKej start
Katerina NeverilovaCzech junior teamej start

H16

5 060 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö34:026:43
2Gustav WirénAttunda OK34:51+0:496:53
3Simon MarecekCzech junior team35:25+1:236:59
4Hubert WanekCzech junior team35:46+1:447:04
5Jakub ChaloupskyCzech junior team36:12+2:107:09
6Isak GeliusSnättringe SK36:20+2:187:10
7Adam ValikOrientacni Beh Opava37:07+3:057:20
8Manne HammarbergJärfälla OK37:31+3:297:24
9Lukas WernerIFK Lidingö SOK37:55+3:537:29
10Johan LundbäckJärfälla OK38:36+4:347:37
10Alfred LängheimTullinge SK38:36+4:347:37
12Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:33+5:317:48
13Jiri KostkaOrientacni Beh Opava40:02+6:007:54
14Albin LindskogOK Ravinen40:13+6:117:56
15Vit CechOrientacni Beh Opava40:26+6:247:59
16Ludvig SigrandOK Södertörn40:38+6:368:01
17Erik Lidström LauriSnättringe SK40:39+6:378:02
18Otto BalckTäby OK40:51+6:498:04
19Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK40:52+6:508:04
20Martin RinnbäckOK Ravinen41:21+7:198:10
21Ondrej PipekCzech junior team41:27+7:258:11
21Vít ŠkáchaCzech junior team41:27+7:258:11
23John WolgastSnättringe SK41:42+7:408:14
24Jan NechanickyCzech junior team41:49+7:478:15
25William GrunderJärfälla OK41:56+7:548:17
26Jakob Gadefors NauHaninge SOK42:09+8:078:19
27Hampus HatlenTullinge SK42:11+8:098:20
28Olle KallurOK Ravinen43:15+9:138:32
29Emil SoneAttunda OK43:40+9:388:37
30Wilhelm BergmanTullinge SK45:25+11:238:58
31Wilhelm NordqvistWaxholms OK45:38+11:369:01
32Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby45:46+11:449:02
33Eskil WidehagSundbybergs IK45:49+11:479:03
34Erik BovalliusJärfälla OK46:29+12:279:11
35Samuel LindénAttunda OK46:48+12:469:14
36Albin HainkeSnättringe SK48:13+14:119:31
37Alvar MelinHaninge SOK50:48+16:4610:02
38Marcus EkmanTäby OK51:31+17:2910:10
39Gustav BjörklundIFK Enskede53:04+19:0210:29
40Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK55:25+21:2310:57
41Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK55:28+21:2610:57
42Ludde BlomIFK Enskede55:38+21:3610:59
43Linus HalvorsenSkarpnäcks OL58:04+24:0211:28
44Jakob TedhamreSnättringe SK58:16+24:1411:30
45Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:01:05+27:0312:04
46Olof MelchersonIFK Lidingö SOK1:02:23+28:2112:19
47Pontus AxellIFK Enskede1:04:37+30:3512:46
48Oscar AnelandOK Ravinen1:06:18+32:1613:06
49Lukas WallhedJärla Orientering1:08:50+34:4813:36
50Filip StorellHaninge SOK1:12:20+38:1814:17
51Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:16:42+42:4015:09
Hampus ErlingsjöIFK Enskedeej godkänd
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej start

D16 Kort

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jana AmacherTullinge SK1:29:4322:05
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start

H16 Kort

3 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim RobertsHellas Orientering1:05:2616:41

D14

3 920 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn30:377:48
2Miia RollerJärfälla OK35:09+4:328:58
3Wilma LeicktTullinge SK35:31+4:549:03
4Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö35:48+5:119:07
5Ida ÖsterbergGustavsbergs OK36:36+5:599:20
6Fredrika NordquistTäby OK36:42+6:059:21
7Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK37:22+6:459:31
8Doris IkoTäby OK40:20+9:4310:17
9Elin WolgastSnättringe SK41:05+10:2810:28
10Lovisa LindqvistIFK Enskede41:46+11:0910:39
11Katka PachmannovaOrientacni Beh Opava43:32+12:5511:06
12Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK45:06+14:2911:30
13Alva Lidström LauriSnättringe SK46:00+15:2311:44
14Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK46:30+15:5311:51
15Tindra JonssonSkarpnäcks OL47:21+16:4412:04
16Vilma NilssonAttunda OK47:29+16:5212:06
17Wilma JosefssonVäsby OK50:12+19:3512:48
18Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK51:23+20:4613:06
19Ida HellströmAttunda OK51:52+21:1513:13
20Karolina KlechovaOrientacni Beh Opava52:36+21:5913:25
21Magdalena CetlovaOrientacni Beh Opava53:16+22:3913:35
22Anna KovalcikovaOrientacni Beh Opava54:13+23:3613:49
23Emelie RökenTäby OK54:39+24:0213:56
24Linn De BoussardIFK Enskede57:02+26:2514:32
25Klara JunegardTullinge SK59:10+28:3315:05
26Sonja AhlquistJärla Orientering1:00:51+30:1415:31
27Tilde MansénSkarpnäcks OL1:01:34+30:5715:42
28Emma NorinSöders-Tyresö1:04:04+33:2716:20
29Emma HallendalIFK Enskede1:07:10+36:3317:08
30Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:18:36+47:5920:03
31Moa JohanssonVäsby OK1:21:15+50:3820:43
32Malin StrömqvistAttunda OK1:24:31+53:5421:33
33Vendela RundströmOK Ravinen1:27:24+56:4722:17
34Kimberly EkenstedtTullinge SK1:34:09+1:03:3224:01
35Louise ByströmBromma-Vällingby SOK1:34:51+1:04:1424:11
36Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK1:35:32+1:04:5524:22
Felicia StrindérIFK Enskedeej godkänd
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Hanna CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd
Stina YlipääMälarö SOKej start
Vilda BlanckertMälarö SOKej start

H14

4 060 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK23:525:52
2Viktor SoneAttunda OK28:55+5:037:07
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK30:58+7:067:37
4Elis Forsberg RundströmIFK Enskede31:25+7:337:44
5Jesper ÅkessonJärfälla OK32:05+8:137:54
6Justus ArenanderSkarpnäcks OL32:56+9:048:06
7Elis IversAttunda OK33:47+9:558:19
8Edvin ForsbergOK Ravinen33:49+9:578:19
9Niklas ErlandssonOK Södertörn34:29+10:378:29
10Erik LundquistOK Ravinen34:32+10:408:30
11Simon StridhSkogsluffarnas OK34:36+10:448:31
12Hannes MogensenOK Ravinen34:54+11:028:35
13Filip LindqvistTäby OK35:11+11:198:39
14Henrik SvenssonOK Ravinen35:19+11:278:41
15Linus NilssonOK Österåker35:24+11:328:43
16Johan FochsenWaxholms OK35:31+11:398:44
17Jonatan AndersonJärfälla OK36:29+12:378:59
18Hannes LindqvistIFK Enskede37:03+13:119:07
19Gustaf HofstedtTäby OK37:13+13:219:10
20Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK38:13+14:219:24
21Melker PalmJärfälla OK38:40+14:489:31
22Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK39:58+16:069:50
23Hugo LindskogOK Ravinen40:06+16:149:52
24Carl-Johan KrookSöders-Tyresö40:20+16:289:56
25Björn RennerOK Södertörn40:22+16:309:56
26Joel WallnerAttunda OK40:32+16:409:59
27Simon LundellOK Österåker40:33+16:419:59
28Noa HelgarsTäby OK40:59+17:0710:05
29Filip HatlenTullinge SK43:45+19:5310:46
30Oskar EknerSnättringe SK44:47+20:5511:01
31Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK45:21+21:2911:10
32Ivar GentzJärla Orientering45:27+21:3511:11
33Anton MörkforsJärfälla OK45:59+22:0711:19
34Max ÖsterlingOK Södertörn48:15+24:2311:53
35Olle ThimbergSöders-Tyresö49:11+25:1912:06
36Axel BalckTäby OK50:35+26:4312:27
37Olle SandströmOK Ravinen50:57+27:0512:32
38Edvin WollbrandOK Ravinen52:11+28:1912:51
39Ludvig FerdmanTullinge SK1:00:35+36:4314:55
40Malte AlbinssonOK Österåker1:03:21+39:2915:36
41Felix FlodmanTullinge SK1:04:41+40:4915:55
42Axel TrofastTullinge SK1:05:34+41:4216:08
43Elias LjungdellTäby OK1:11:43+47:5117:39
44Axel FribergerJärla Orientering1:14:01+50:0918:13
45Folke KåbergOK Ravinen1:21:27+57:3520:03
46Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK1:23:04+59:1220:27
47Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:25:10+1:01:1820:58
48Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:25:27+1:01:3521:02
Felix ArkängTullinge SKej godkänd
Marcus BarbozaAttunda OKej godkänd
Linus ForsbergOK Ravinenej godkänd
Axel SchölinTäby OKej godkänd
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OKej start
David RyderåsWaxholms OKej start
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start
Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OKej start

D14 Kort

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine GranathVäsby OK40:3214:13

H14 Kort

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas AlzénGustavsbergs OK27:489:19
2Olof AnderssonOK Södertörn41:18+13:3013:51
3Anton PleinerTäby OK43:57+16:0914:44

D12

2 850 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn21:057:23
2Wilma MårtenssonOK Ravinen21:10+0:057:25
3Alva WidegrenMälarö SOK23:41+2:368:18
4Märta AhlquistJärla Orientering24:39+3:348:38
5Alice RökenTäby OK24:49+3:448:42
6Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK25:08+4:038:49
7Tuva HolmströmOK Ravinen25:16+4:118:51
8Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK25:23+4:188:54
9Ellen AnelandOK Ravinen25:48+4:439:03
10Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK26:20+5:159:14
11Moa GlanshedHaninge SOK28:22+7:179:57
12Lovisa NordquistTäby OK28:23+7:189:57
13Natalie GalloOrientacni Beh Opava28:24+7:199:57
14Alma HallstenTäby OK28:29+7:249:59
15Barbora HolasovaOrientacni Beh Opava29:28+8:2310:20
16Maja FalkSundbybergs IK30:06+9:0110:33
17Molly GeliusSnättringe SK30:33+9:2810:43
18Maja ThimbergSöders-Tyresö30:46+9:4110:47
19Ida ZefferMälarö SOK30:51+9:4610:49
20Nellie BolinTullinge SK31:14+10:0910:57
21Alice HedinIFK Lidingö SOK31:36+10:3111:05
22Alena KovalcikovaOrientacni Beh Opava32:06+11:0111:15
23Emelie HolmströmTäby OK33:44+12:3911:50
24Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK34:35+13:3012:08
25Ella LindqvistTäby OK35:41+14:3612:31
26Karolina CetlovaOrientacni Beh Opava36:32+15:2712:49
27Milla KlassonOK Ravinen37:24+16:1913:07
28Elin TheanderHaninge SOK37:39+16:3413:12
29Wilda LundqvistMälarö SOK39:30+18:2513:51
30Linda StrömqvistAttunda OK40:00+18:5514:02
31Lovis de VilliersOK Södertörn40:49+19:4414:19
32Elsa TunbladMälarö SOK42:14+21:0914:49
33Sara StrömqvistAttunda OK51:04+29:5917:55
34Ingrid TillegårdSundbybergs IK52:24+31:1918:23
35Ella MatthewsTullinge SK54:55+33:5019:16
36Vera SkantzeIFK Lidingö SOK55:12+34:0719:22
Kerstin ChristieSnättringe SKej godkänd
Anna FranklingIFK Lidingö SOKej start
Elin AbelSnättringe SKej start
Rebecka JavehedTäby OKej start
Emma HenriquesOK Södertörnej start
Paulina AlzénGustavsbergs OKej start

H12

2 980 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK16:045:23
2Erik NederheimTäby OK17:17+1:135:47
3Svante SandvikAttunda OK20:16+4:126:48
4Matej BorunskyOrientacni Beh Opava20:22+4:186:50
5Erik NorinSöders-Tyresö20:23+4:196:50
6Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK21:44+5:407:17
7Arvid MyrbergerTullinge SK21:45+5:417:17
8Ted LagerströmAttunda OK23:17+7:137:48
9Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK23:22+7:187:50
10Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK23:23+7:197:50
11Jens FochsenWaxholms OK24:13+8:098:07
12Edvin JohanssonVäsby OK24:30+8:268:13
13Oliver LiwångIFK Lidingö SOK25:02+8:588:24
14Petter FochsenWaxholms OK25:06+9:028:25
15Axel NordqvistWaxholms OK25:45+9:418:38
16Noel HellbergSundbybergs IK25:54+9:508:41
17Nils SamrudIFK Lidingö SOK26:25+10:218:51
18Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK27:44+11:409:18
19Ludvig HagwallJärla Orientering28:16+12:129:29
20Sandro PruthSkogsluffarnas OK28:48+12:449:39
21Gustav StorellHaninge SOK29:15+13:119:48
22Egon WistedtSundbybergs IK29:38+13:349:56
23Ruben ArenanderSkarpnäcks OL29:47+13:439:59
24Elias BladhTullinge SK29:48+13:4410:00
25Gustav MyrbergerTullinge SK31:13+15:0910:28
26Johannes NorrbyOK Södertörn31:54+15:5010:42
27Adrian WernerIFK Lidingö SOK33:20+17:1611:11
28Gabriel CarlqvistSnättringe SK34:34+18:3011:35
29Leo SvenreHellas Orientering35:44+19:4011:59
30Simon TrossingTäby OK38:29+22:2512:54
31Albin PerssonTäby OK38:49+22:4513:01
32Botvid SimonssonSundbybergs IK40:54+24:5013:43
33Teodor JonssonSkarpnäcks OL41:07+25:0313:47
34Elliot LjungdellTäby OK43:40+27:3614:39
35Hampus GlanshedHaninge SOK46:56+30:5215:44
Ture JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej start
Jonathan NilssonGustavsbergs OKej start
Henning BlomkvistSnättringe SKej start
Wilmer HagrotTäby OKej start

H12 Kort

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AndersonJärfälla OK27:1110:34
2Gustav NyströmOK Ravinen37:54+10:4314:44
3Albin HessleTullinge SK41:07+13:5615:59
4Abraham BaylanTullinge SK56:38+29:2722:02

D10

2 570 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK17:156:42
2Sara LiwångIFK Lidingö SOK21:24+4:098:19
3Greta SandvikAttunda OK23:09+5:549:00
4Thea GeliusSnättringe SK23:48+6:339:15
5Stella Näsman LandhSundbybergs IK25:38+8:239:58
6Amanda MörkforsJärfälla OK26:39+9:2410:22
7Telma PruthSkogsluffarnas OK27:12+9:5710:35
8Elin AlmgrenSöders-Tyresö28:32+11:1711:06
9Alice Slars PaulssonSundbybergs IK30:19+13:0411:47
10Alva GawellIFK Lidingö SOK31:15+14:0012:09
11Julia HolmströmTäby OK31:21+14:0612:11
12Hedda TunbladMälarö SOK32:11+14:5612:31
13Nora AhlströmIFK Enskede34:31+17:1613:25
14Irma WidehagSundbybergs IK34:49+17:3413:32
15Signe AlbinssonOK Österåker36:00+18:4514:00
16Mirjam CostermansJärla Orientering36:17+19:0214:07
17Ida RökenTäby OK38:00+20:4514:47
18Dagny IkoTäby OK38:58+21:4315:09
19Lova JonssonSkarpnäcks OL39:14+21:5915:15
20Lovisa NederheimTäby OK40:26+23:1115:43
21Selma SundbergSundbybergs IK43:48+26:3317:02
22Emmy TheanderHaninge SOK56:57+39:4222:09
Elin JavehedTäby OKej godkänd
Viola HolmströmOK Ravinenej start
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Mira VejedalSnättringe SKej start
Isa FlodmanTullinge SKej start

H10

2 580 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK16:536:32
2Olof HagwallJärla Orientering19:19+2:267:29
3Caio PruthSkogsluffarnas OK19:52+2:597:42
4Lucas De BoussardIFK Enskede19:58+3:057:44
5Sven BörjessonJärla Orientering20:56+4:038:06
6Elias TrossingTäby OK21:20+4:278:16
7Viktor CechOrientacni Beh Opava22:01+5:088:32
8Petter LjungquistTäby OK22:42+5:498:47
9Petr KovalcikOrientacni Beh Opava23:30+6:379:06
10Ture LindskogOK Ravinen23:52+6:599:15
11Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK25:47+8:549:59
12Arvid RundströmOK Ravinen26:00+9:0710:04
13Victor GranathVäsby OK26:14+9:2110:10
14Junior YlipääMälarö SOK26:19+9:2610:12
15Eskil MyrbergerTullinge SK27:01+10:0810:28
16Samuel AnderssonJärfälla OK27:05+10:1210:29
16Alve WistedtSundbybergs IK27:05+10:1210:29
18Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK27:43+10:5010:44
19Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK29:40+12:4711:29
20Hugo NyströmOK Ravinen30:20+13:2711:45
21Stepan HolasOrientacni Beh Opava30:46+13:5311:55
22Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK32:55+16:0212:45
23Hugo AbelSnättringe SK33:43+16:5013:04
24Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK41:10+24:1715:57
25Teodor GerholmJärla Orientering44:39+27:4617:18
26Emil ThimbergSöders-Tyresö47:30+30:3718:24
27Leo JunlénOK Ravinen49:26+32:3319:09
28Joel ÅhgrenTullinge SK53:20+36:2720:40
29Jon Forsberg RundströmIFK Enskede1:02:34+45:4124:15
Max LindqvistTäby OKej godkänd
Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OFej start

D35

5 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalKamrat och IF KIF50:068:27
2Evelina EricssonSöders-Tyresö55:08+5:029:18
3Maria AnderssonKamrat och IF KIF55:34+5:289:23
4Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK58:39+8:339:54
5Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL1:02:12+12:0610:30
6Caroline WestbomOK Österåker1:14:55+24:4912:39
7Sara JonassonCentrum OK1:20:18+30:1213:33
8Annika BengtssonSöders-Tyresö1:41:58+51:5217:13

H35

8 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:07:598:24
2Mattias ÅgrenCentrum OK1:08:13+0:148:25
3Kristoffer EdshageCentrum OK1:14:33+6:349:12
4David GranathTjällmo-Godegårds OK1:39:35+31:3612:18

D40

5 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK51:559:48
2Anna EkOK Ravinen53:24+1:2910:05
3Karolina HellbergSundbybergs IK53:35+1:4010:07
4Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK54:06+2:1110:13
5Nina ThörnqvistSöders-Tyresö54:47+2:5210:21
6Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK56:05+4:1010:36
7Linda LönnebergTäby OK56:34+4:3910:41
8Malin LindskogOK Ravinen57:18+5:2310:49
9Mette BrolinsonCentrum OK1:04:06+12:1112:07
10Sara AndersonJärfälla OK1:05:00+13:0512:17
11Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen1:08:00+16:0512:51
12Michaela LundellOK Österåker1:15:11+23:1614:12
13Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:18:11+26:1614:46
14Lena BuhreAttunda OK1:25:48+33:5316:13
15Sarka HolasovaOrientacni Beh Opava1:31:08+39:1317:13
16Matilda AhlquistJärla Orientering1:32:19+40:2417:27
Eva HallstenTäby OKej start

H40

6 560 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders WidegrenMälarö SOK46:137:02
2Göran ThimbergSöders-Tyresö46:19+0:067:03
3Martin LarboIFK Lidingö SOK48:44+2:317:25
4Martin LindskogOK Ravinen49:25+3:127:31
5Ola LindqvistIFK Lidingö SOK50:04+3:517:37
6Gustav NäsmanHaninge SOK51:12+4:597:48
7Peter AnderssonSöders-Tyresö51:25+5:127:50
8Henrik SjögrenHaninge SOK51:47+5:347:53
9Mats FröbergNynäshamns OK51:54+5:417:54
10Jacob BolinTullinge SK51:58+5:457:55
11Linus RisplingCentrum OK52:12+5:597:57
12Joakim HelgarsTäby OK52:34+6:218:00
13Tomas HenrikssonAttunda OK52:52+6:398:03
14Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK54:58+8:458:22
15Samuel SvenssonCentrum OK56:17+10:048:34
16Tomas BorunskyOrientacni Beh Opava58:57+12:448:59
17Stefan GranathVäsby OK1:00:10+13:579:10
18Joel BerringCentrum OK1:00:31+14:189:13
19Tomas HolasOrientacni Beh Opava1:02:00+15:479:27
20Robert LarssonIFK Lidingö SOK1:02:14+16:019:29
21Henrik TrofastTullinge SK1:04:20+18:079:48
22Martin TrossingTäby OK1:04:25+18:129:49
23Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:04:32+18:199:50
24Magnus LindblomGustavsbergs OK1:06:46+20:3310:10
25Henrik BladhTullinge SK1:13:44+27:3111:14
26Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:14:20+28:0711:19
27Jon MarsdenOK Ravinen1:20:01+33:4812:11
28Niclas PeterssonCentrum OK1:21:13+35:0012:22
29Björn LundquistOK Ravinen1:29:49+43:3613:41
30Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:30:33+44:2013:48
31Anders LindgrenLånghundra IF1:31:49+45:3613:59
Juraj BencurOrientacni Beh Opavaej godkänd
Per GöthssonTäby OKej godkänd

D45

5 030 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BergOK Ravinen42:038:21
2Maria MogensenOK Ravinen42:51+0:488:31
3Kristina AnelandOK Ravinen44:59+2:568:56
4Lena NilssonAttunda OK45:40+3:379:04
5Maria Von SchmalenséeAttunda OK46:22+4:199:13
6Tina JunegardTullinge SK47:15+5:129:23
7Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF47:20+5:179:24
8Kerstin ImarkTullinge SK47:25+5:229:25
9Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK47:57+5:549:31
10Åsa PleinerTäby OK48:23+6:209:37
11Sussie TistadIFK Lidingö SOK48:56+6:539:43
12Annika LundströmSundbybergs IK49:53+7:509:55
13Anna StrandAttunda OK51:26+9:2310:13
14Camilla GöstasSöders-Tyresö51:58+9:5510:19
15Camilla EngelOK Ravinen54:58+12:5510:55
16Nina IversAttunda OK55:10+13:0710:58
17Karin HofstedtTäby OK57:19+15:1611:23
18Åsa BörjessonJärla Orientering58:12+16:0911:34
19Anna SchandlOK Södertörn1:00:14+18:1111:58
20Madelene BarbozaAttunda OK1:00:58+18:5512:07
21Cecilia FochsenWaxholms OK1:02:58+20:5512:31
22Ann RollerJärfälla OK1:03:25+21:2212:36
23Therese HolmströmOK Ravinen1:04:32+22:2912:49
24Kristina AnderssonOK Södertörn1:10:16+28:1313:58
25Anethe MansénSkarpnäcks OL1:11:47+29:4414:16
26Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:12:03+30:0014:19
27Katrin JosefssonVäsby OK1:14:48+32:4514:52
28Maria EdvardssonJärfälla OK1:18:15+36:1215:33
29Lisa LeicktTullinge SK1:18:20+36:1715:34
30Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:20:09+38:0615:56
31Magdalena GrunderJärfälla OK1:26:16+44:1317:09
32Annica HedbergOK Södertörn1:38:55+56:5219:39
33Anna-Lena CostermansJärla Orientering1:39:40+57:3719:48
34Sara ThörnOK Södertörn1:50:47+1:08:4422:01
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej start
Åsa Rimsjö SandTullinge SKej start

H45

6 250 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK38:136:06
2Casper GidingKamrat och IF KIF43:47+5:347:00
3Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK47:28+9:157:35
4Martin BellanderGustavsbergs OK47:47+9:347:38
5Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK49:25+11:127:54
6Lars HjulströmNynäshamns OK49:50+11:377:58
7Håkan JanssonNynäshamns OK50:48+12:358:07
8Pär LiljaIFK Lidingö SOK51:09+12:568:11
9Lars LindbomMälarö SOK51:11+12:588:11
10Tomas AlbinssonOK Österåker51:40+13:278:16
11Calle BohmanHellas Orientering52:29+14:168:23
12Johan LindqvistTäby OK52:32+14:198:24
13Ronny FalkSundbybergs IK52:48+14:358:26
14Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF53:53+15:408:37
15Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK54:30+16:178:43
16Anders TillegårdSundbybergs IK54:44+16:318:45
17Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK55:35+17:228:53
18Ulrik IversAttunda OK55:48+17:358:55
19Håkan MelinMälarö SOK56:25+18:129:01
20Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby56:31+18:189:02
21Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK56:53+18:409:06
22Mikael NyströmOK Ravinen57:24+19:119:11
23Per DambergIFK Lidingö SOK58:29+20:169:21
24Christoffer NorrmanAttunda OK58:36+20:239:22
25Johan SundinWaxholms OK59:36+21:239:32
26Nils EdvardssonJärfälla OK1:00:52+22:399:44
27Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK1:01:39+23:269:51
28Magnus GrafströmCentrum OK1:02:47+24:3410:02
29Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:03:08+24:5510:06
30Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:03:29+25:1610:09
31Tomas CechOrientacni Beh Opava1:03:32+25:1910:09
32Per LembreJärla Orientering1:05:04+26:5110:24
33Mats LundbäckJärfälla OK1:05:15+27:0210:26
34Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK1:05:29+27:1610:28
35Lars SegermanSkarpnäcks OL1:07:54+29:4110:51
36Johan HörnfeldtOK Ravinen1:07:59+29:4610:52
37Mathias PerssonNynäshamns OK1:10:34+32:2111:17
38Roger LindénAttunda OK1:11:16+33:0311:24
39Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:11:26+33:1311:25
40Johan TirénSkogsluffarnas OK1:11:39+33:2611:27
41Stefan NorinSöders-Tyresö1:12:45+34:3211:38
42Andreas GrunderJärfälla OK1:13:47+35:3411:48
43Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:14:33+36:2011:55
44Tomas KovalcikOrientacni Beh Opava1:15:05+36:5212:00
45Mattias ÖstholmNynäshamns OK1:15:24+37:1112:03
46Fredrik AnderssonOK Södertörn1:15:53+37:4012:08
47Patrik FriskGustavsbergs OK1:17:29+39:1612:23
48Peter BergmanTullinge SK1:18:18+40:0512:31
49Jonas KarlssonVäsby OK1:20:26+42:1312:52
50Henrik MorastHaninge SOK1:21:17+43:0413:00
51Michael AhlquistJärla Orientering1:23:17+45:0413:19
52Petter SkantzeIFK Lidingö SOK1:24:29+46:1613:31
53Magnus StrömqvistAttunda OK1:40:17+1:02:0416:02
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Björn RundströmOK Ravinenej godkänd
Niclas LarssonAttunda OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start

D50

3 930 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK32:108:11
2Yvonne AnderssonTullinge SK32:24+0:148:14
3Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF34:40+2:308:49
4Hana TichovskaSK Praga35:56+3:469:08
5Teija LeppinenIFK Lidingö SOK38:01+5:519:40
6Annika LindbergAttunda OK38:11+6:019:42
7Anna SundbergOK Södertörn38:26+6:169:46
8Charlotta GibergHellas Orientering38:27+6:179:47
9Monica RoosAttunda OK41:08+8:5810:27
10Lena ErlandssonOK Södertörn42:34+10:2410:49
11Ann FranzénOK Södertörn43:18+11:0811:01
12Ann GranqvistOK Ravinen43:24+11:1411:02
13Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK44:04+11:5411:12
14Nina KarlssonIFK Lidingö SOK44:35+12:2511:20
15Åsa BergströmTäby OK46:03+13:5311:43
16Tove HammarbergJärfälla OK46:30+14:2011:49
17Karin SteneboAttunda OK48:43+16:3312:23
18Eva GustavssonHellas Orientering50:32+18:2212:51
19Karin TidevallSkogsluffarnas OK51:30+19:2013:06
20Cecilia WestströmSundbybergs IK51:31+19:2113:06
21Kristina MarteliusAttunda OK52:17+20:0713:18
22Anna PernebyTullinge SK56:28+24:1814:22
23Kristina KlangHaninge SOK59:40+27:3015:10
24Sara HektorJärla Orientering1:01:54+29:4415:45
25Katarina LindbärgOK Södertörn1:03:03+30:5316:02
26Anna EngquistHaninge SOK1:05:02+32:5216:32
27Monika PerssonOK Södertörn1:14:03+41:5318:50
28Annika KnutasNynäshamns OK1:18:29+46:1919:58
Åsa LindhSundbybergs IKej start
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H50

5 920 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan MogensenOK Ravinen39:186:38
2Lars Håkan SandvikAttunda OK39:35+0:176:41
3Fredrik SoneAttunda OK41:58+2:407:05
4Björn AnderssonBredaryds SOK42:01+2:437:05
5Lars NordinTullinge SK43:03+3:457:16
6Conny StrandbergGustavsbergs OK44:03+4:457:26
7Hans SundqvistTullinge SK44:06+4:487:26
8Jesper LagerbergOK Södertörn45:28+6:107:40
9Kjell AlmgrenOK Ravinen45:41+6:237:43
10Per WollbrandOK Ravinen46:22+7:047:49
11Göran LängheimTullinge SK46:36+7:187:52
12Fredrik SteneboAttunda OK46:59+7:417:56
13Anders ThuresonHellas Orientering48:11+8:538:08
14Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK48:29+9:118:11
15Juha LoenbergSkarpnäcks OL48:55+9:378:15
16Mikael NybergHellas Orientering48:59+9:418:16
17Patrik LeicktTullinge SK49:26+10:088:21
18Magnus RajanIFK Lidingö SOK50:21+11:038:30
19Per FranzénOK Södertörn50:46+11:288:34
20Mats FryxellTullinge SK51:00+11:428:36
21Eric RollerJärfälla OK51:05+11:478:37
22Mats EkmanTäby OK51:48+12:308:45
23Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby51:54+12:368:46
24Jan CarlssonSöders-Tyresö52:04+12:468:47
25Mats SandinHaninge SOK52:50+13:328:55
26Peter AlbrektssonOK Ravinen52:52+13:348:55
27Anders MansénSkarpnäcks OL52:56+13:388:56
28Stefan SeoHellas Orientering53:21+14:039:00
29Kenneth JönssonTullinge SK53:53+14:359:06
30Pär SvenssonSöders-Tyresö54:12+14:549:09
31Ola KåbergOK Ravinen54:22+15:049:11
32Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK55:07+15:499:18
33Joakim PerssonHaninge SOK56:03+16:459:28
34Johan AleniusIFK Lidingö SOK56:14+16:569:29
35Lennart SwahnSundbybergs IK56:39+17:219:34
36Per SchölinTäby OK57:30+18:129:42
37Douglas LundinSkogsluffarnas OK57:56+18:389:47
38Joakim SkantzeSundbybergs IK58:33+19:159:53
39Miroslav HadacOrientacni Beh Opava58:53+19:359:56
40Göran HellgrenOK Södertörn59:15+19:5710:00
41Erik BerggrenTullinge SK59:27+20:0910:02
42Ove RinnbäckOK Ravinen59:43+20:2510:05
43Peter LandénGustavsbergs OK1:00:58+21:4010:17
43Jan StridhSkogsluffarnas OK1:00:58+21:4010:17
45Jörgen TheanderHaninge SOK1:01:29+22:1110:23
46Mikael ÅhgrenTullinge SK1:01:45+22:2710:25
46Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:01:45+22:2710:25
48Peter ZetterströmSöders-Tyresö1:01:52+22:3410:27
49Eric HuijsersHammarby IF OF1:03:14+23:5610:40
50Göran JonssonSundbybergs IK1:03:16+23:5810:41
51Hans JonssonVäsby OK1:03:26+24:0810:42
52Mikael NordquistTäby OK1:04:58+25:4010:58
53Oskar NederheimTäby OK1:05:12+25:5411:00
54Anders WinbladSöders-Tyresö1:05:37+26:1911:05
55Nils EklöwOK Södertörn1:06:28+27:1011:13
56Staffan ZillingOK Södertörn1:07:10+27:5211:20
57Mats KarlssonTullinge SK1:10:12+30:5411:51
58Magnus HektorJärla Orientering1:10:25+31:0711:53
59Rudolf HersénTullinge SK1:11:09+31:5112:01
60Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:11:45+32:2712:07
61Kjell NordqvistWaxholms OK1:13:12+33:5412:21
62Josef SklenarOrientacni Beh Opava1:15:18+36:0012:43
63Niclas LidströmFrösö IF1:17:28+38:1013:05
64Mattias SkepplingOK Södertörn1:18:20+39:0213:13
65Fredrik MorastHaninge SOK1:18:43+39:2513:17
66Urban StåhlSundbybergs IK1:23:49+44:3114:09
67Fredrik MolinAttunda OK1:29:20+50:0215:05
68Gunnar SkärlénHaninge SOK1:57:35+1:18:1719:51
Sven BolmbladOK Södertörnej godkänd
Piero SannicoloTullinge SKej start
Urban SelanderSkarpnäcks OLej start
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej start
Nicklas BergströmTäby OKej start
Anders ÖnerudOK Ravinenej start
Mats CarlssonSundbybergs IKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start
Tom SvenssonHammarby IF OFej start

D55

3 780 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö34:179:04
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK34:52+0:359:13
3Johanna SundströmJärla Orientering35:30+1:139:23
4Maria JonssonTullinge SK35:45+1:289:27
5Marie MalmborgSöders-Tyresö36:24+2:079:37
6Christina PernebyIFK Lidingö SOK38:13+3:5610:06
7Åsa SundbergOK Södertörn39:22+5:0510:24
8Maria BrattTullinge SK39:25+5:0810:25
9Berit AslaksenJärfälla OK39:36+5:1910:28
10Anette LantzOK Österåker41:02+6:4510:51
11Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby42:50+8:3311:19
12Annika SvenssonSolna OK43:41+9:2411:33
13Helena PepaHagaby GoIF Örebro44:01+9:4411:38
14Karina LangerakJärfälla OK46:28+12:1112:17
15Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK47:23+13:0612:32
16Kerstin OhlssonHaninge SOK49:57+15:4013:12
17Eva SvanbergJärfälla OK50:56+16:3913:28
18Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK58:35+24:1815:29
Lena HellströmOK Ravinenej start
Kia NordströmTäby OKej start
Carina DoyleSundbybergs IKej start

H55

5 290 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ImarkTullinge SK40:137:36
2Per BacklundOK Södertörn41:03+0:507:45
3Pär WestbladOK Ravinen42:34+2:218:02
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF45:19+5:068:33
5Peter EnokssonOK Österåker46:23+6:108:46
6Kjell ObergerIFK Lidingö SOK46:33+6:208:47
7Hans OlsénSundbybergs IK47:06+6:538:54
8Bengt HallJärla Orientering47:32+7:198:59
9Anders LundJärfälla OK47:45+7:329:01
10Anders MattssonOK Älvsjö-Örby49:47+9:349:24
11Anders ForsbergOK Ravinen50:53+10:409:37
12Johan PalmgrenTäby OK50:59+10:469:38
13Matts AnderssonOK Ravinen51:15+11:029:41
14Lars PalmqvistJärfälla OK51:59+11:469:49
15Björn RegerSöders-Tyresö52:18+12:059:53
16Carl-Johan ThorellOK Ravinen52:39+12:269:57
17Lars GerhardssonAttunda OK52:48+12:359:58
18Janne NilssonCentrum OK53:10+12:5710:03
19Jan LavénGustavsbergs OK54:13+14:0010:14
20Håkan RolfssonSkarpnäcks OL54:35+14:2210:19
21Mikael SundqvistTullinge SK54:48+14:3510:21
22Libor SlezakCzech junior team55:36+15:2310:30
23Ronny NordgrenSundbybergs IK55:53+15:4010:33
24Torbjörn OhlssonHaninge SOK57:08+16:5510:48
25Per-Anders LindgrenCentrum OK57:22+17:0910:50
26Peter LundbergJärfälla OK59:06+18:5311:10
27Jan NettelbjerJärfälla OK59:28+19:1511:14
28Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK59:29+19:1611:14 Ladda ner rutt i gpx-format
29Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:01:17+21:0411:35
30Erik DanielsAttunda OK1:03:04+22:5111:55
31Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:04:30+24:1712:11
32Miroslav SklenarOrientacni Beh Opava1:06:05+25:5212:29
33Stefan MarteliusAttunda OK1:07:35+27:2212:46
34Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:08:48+28:3513:00
35Claes RennerOK Södertörn1:09:45+29:3213:11
36Håkan RedtzerAttunda OK1:13:55+33:4213:58
37Werner KöhlerTullinge SK1:16:59+36:4614:33
38Per KretzOK Ravinen1:17:46+37:3314:42
39Göran HanssonTäby OK1:32:47+52:3417:32
40Anders WinaldHellas Orientering1:37:45+57:3218:28
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Sven EdvardssonSundbybergs IKej godkänd
Anders KretzOK Ravinenej godkänd
Martin TichovskySK Pragaej start
Jan LindhSundbybergs IKej start
Henrik HagwallJärla Orienteringej start

D60

3 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering37:5110:00
2Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby41:24+3:3310:57
3Lena RisbyOK Ravinen41:29+3:3810:58
4Anita KarlssonOK Södertörn44:21+6:3011:43
5Marita SamuelssonSundbybergs IK46:10+8:1912:12
6Susanne HolmbergOK Södertörn46:31+8:4012:18
7My RönnolsTäby OK46:49+8:5812:23
8Riggan FrändénJärla Orientering50:45+12:5413:25
9Margareta WadinOK Älvsjö-Örby52:57+15:0614:00
10Linnea CarlssonSkarpnäcks OL55:16+17:2514:37
11Ulla WesterlundTäby OK55:52+18:0114:46
Karin IvarssonHaninge SOKej start

H60

4 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BurmanGustavsbergs OK34:577:56
2Per Ove WallénTäby OK35:34+0:378:05
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF37:41+2:448:33
4Lars ForsbergOK Ravinen39:05+4:088:52
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK39:57+5:009:04
6Arne BackOK Södertörn40:03+5:069:06
7Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL40:29+5:329:12
8Jan  EskilssonHaninge SOK41:31+6:349:26
9Mikael SternJärla Orientering42:53+7:569:44
10Tapani MattusIFK Lidingö SOK43:49+8:529:57
11Rolf KarlssonJärla Orientering44:59+10:0210:13
12Leif ÅkerblomOK Österåker46:17+11:2010:31
13Gunnar SvanbergJärfälla OK46:41+11:4410:36
14Jan LindgrenOK Södertörn48:16+13:1910:58
15Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby48:18+13:2110:58
16Kenneth PetterssonJärfälla OK48:51+13:5411:06
17Jan KihlSundbybergs IK48:55+13:5811:07
18Göran IvarezOK Södertörn52:11+17:1411:51
19Krister GumaeliusWaxholms OK53:41+18:4412:12
20Curt RahlénOK Ravinen54:26+19:2912:22
21Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK54:54+19:5712:28
22Glenn WiderströmOK Ravinen57:13+22:1613:00
23Torsten CordesSöders-Tyresö1:01:51+26:5414:03
24Harald BauerIFK Lidingö SOK1:05:41+30:4414:55
Tommy WendtHellas Orienteringej start
Lars HagrotTäby OKej start
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Jörgen KarlssonAttunda OKej start

D65

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL29:099:33
2Ing-Marie BackOK Södertörn35:38+6:2911:40
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK36:20+7:1111:54
4Ulla ClevnertSpårvägens OK38:40+9:3112:40
4Helena KorhonenHaninge SOK38:40+9:3112:40
6Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF40:48+11:3913:22
7Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK46:58+17:4915:23
8Ulla GummesonVäsby OK47:25+18:1615:32
9Margareta HallménAttunda OK50:40+21:3116:36
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H65

3 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK32:078:10
2Ingemar GardSöders-Tyresö35:24+3:179:00
3Karl-Erik JohanssonOK Södertörn35:46+3:399:06
4Ulf RadlerJärfälla OK37:41+5:349:35
5Anders HallménAttunda OK39:19+7:1210:00
6Dan KlangHaninge SOK39:30+7:2310:03
7Bo DavidssonSolna OK41:25+9:1810:32
8Anders LarssonSkarpnäcks OL42:02+9:5510:41
9Christer NordströmOK Älvsjö-Örby42:36+10:2910:50
10Lars StrinnholmÖstersunds OK44:43+12:3611:22
11Lars BoudrieVäsby OK44:45+12:3811:23
12Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK45:52+13:4511:40
13Sven-Inge NylundJärfälla OK46:32+14:2511:50
14Lars MongårdSkogsluffarnas OK48:22+16:1512:18
15Matts BjörkeSöders-Tyresö52:36+20:2913:23
Olle BlomgrenOK Södertörnej godkänd
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D70

3 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK37:1812:13
2Birgitta BillstamJärfälla OK37:46+0:2812:22
3Anna BlomgrenTullinge SK38:30+1:1212:37
4Margareta HagstedtVäsby OK39:20+2:0212:53
5Kerstin RosengrenAttunda OK41:38+4:2013:39
6Inger JanssonNynäshamns OK45:16+7:5814:50
7Kristina Nygren FriskAttunda OK56:27+19:0918:30
8Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:06:11+28:5321:41
9Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:09:08+31:5022:40
10Karin TibbelinAttunda OK1:15:49+38:3124:51
11Birgitta NylundJärfälla OK1:26:09+48:5128:14

H70

3 930 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar EhnTullinge SK38:269:46
2Leif StrandbergGustavsbergs OK38:37+0:119:49
3Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF38:56+0:309:54 Ladda ner rutt i gpx-format
4Bertil ThyrFredrikshofs IF Skid & OK43:10+4:4410:59
5Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL43:41+5:1511:06
6Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF44:15+5:4911:15
7Börje LenasSkogsluffarnas OK44:28+6:0211:18
8Leif CarlssonSkarpnäcks OL44:31+6:0511:19
9Åke WansölinSöders-Tyresö44:55+6:2911:25
10Willy LjungdellTäby OK46:02+7:3611:42
11Göran LarboAttunda OK46:16+7:5011:46
12Per-Johan VikforsOK Österåker47:04+8:3811:58
13Åke LewanderSkarpnäcks OL49:23+10:5712:33
14Bror FureskogAlfta-Ösa OK50:58+12:3212:58
15Ebbe AdolfssonSundbybergs IK51:06+12:4013:00
16Jan BojlingSolna OK52:04+13:3813:14
17Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden52:28+14:0213:21
18Torbjörn HellquistTullinge SK55:21+16:5514:05
19Göran FriskAttunda OK55:28+17:0214:06
20Gunnar ErikssonJärfälla OK58:50+20:2414:58
21Lars JonassonJärfälla OK58:53+20:2714:58
22Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:01:48+23:2215:43
23Bo WinanderJärfälla OK1:07:33+29:0717:11
24Ingemar JohnssonOK Södertörn1:14:51+36:2519:02
25Lars NordinSolna OK1:29:23+50:5722:44
Hans CarlssonHellas Orienteringej godkänd

D75

2 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK26:4211:15
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK35:31+8:4914:59
3Berit LindungerHaninge SOK36:33+9:5115:25
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby36:49+10:0715:32
5Britt ErikssonHammarby IF OF39:54+13:1216:50
6UC Lybert ErikssonVäsby OK41:14+14:3217:23
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej start

H75

3 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf ÖhrnNynäshamns OK39:0610:20
2Bengt ErikssonVäsby OK39:28+0:2210:26
3Leif MagnussonSkogsluffarnas OK39:53+0:4710:33
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö44:04+4:5811:39
5Torbjörn TirénHellas Orientering46:48+7:4212:22
6Stellan FehrnströmEnebybergs IF49:52+10:4613:11
7Håkan SjökvistSöders-Tyresö54:50+15:4414:30
8Ronny HedlundOK Södertörn1:02:09+23:0316:26
9Leif HermundstadSnättringe SK1:02:24+23:1816:30
10Bo SundénKarlsbyhedens OK1:08:24+29:1818:05
11Göran AnderssonTäby OK1:16:28+37:2220:13
12Benny AlfordssonTullinge SK2:15:49+1:36:4335:55
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd

D80

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn41:0517:20
2Ann SjöbergEnebybergs IF48:11+7:0620:19

H80

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK31:1910:16
2Roland LöwgrenSpårvägens OK38:56+7:3712:45
3Stig LindskogVisborgs OK45:08+13:4914:47
4Erland LjungströmGustavsbergs OK51:23+20:0416:50
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF58:19+27:0019:07
6Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK1:04:55+33:3621:17
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:20:44+49:2526:28
Lars-Erik LindellVäsby OKej start

D85

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK50:0621:08
2Ulla-Britta HallJärla Orientering51:39+1:3321:47

Inskolning

1 650 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Josefina BaylanTullinge SKfullföljt
Olof BondessonKamrat och IF KIFfullföljt
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Isak GawellIFK Lidingö SOKfullföljt
Maja HjulströmNynäshamns OKfullföljt
Phenix HolmNynäshamns OKfullföljt
Nils HögbergTäby OKfullföljt
Oliver JohanssonNyköpings OKfullföljt
Sarah LundellOK Ödsteråkerfullföljt
Alfred MagnussonSkogsluffarnas OKfullföljt
Ellen MagnussonSkogsluffarnas OKfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Emil OlsenNynäshamns OKfullföljt
Edvin PerssonNynäshamns OKfullföljt
Erik RådströmNynäshamns OKfullföljt
Filippa SigstedtOK Ravinenfullföljt
Tyra StrandbergGustavsbergs OKfullföljt
Mario TjernbergTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Mattias WestermarkTäby OKfullföljt

U1

2 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK16:477:17
2Jamie RollerJärfälla OK19:09+2:228:19
3Melker HagwallJärla Orientering20:13+3:268:47
4Ida HellbergSundbybergs IK20:35+3:488:56
5Saga HellbergSundbybergs IK20:36+3:498:57
6Carolinne GripIFK Lidingö SOK21:47+5:009:28
7Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL22:11+5:249:38
8Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK23:01+6:1410:00
9Filip SuneAttunda OK26:04+9:1711:20
10Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK26:31+9:4411:31
11Nova FalkSundbybergs IK26:34+9:4711:33
12Elin StorellHaninge SOK27:46+10:5912:04
13Noel HedmanSnättringe SK28:35+11:4812:25
14Ella HallstenTäby OK30:49+14:0213:23
15Isak AndersonJärfälla OK30:53+14:0613:25
16Hugo PleinerTäby OK32:34+15:4714:09
16Gry WisénSnättringe SK32:34+15:4714:09
18Axel KrookSöders-Tyresö41:50+25:0318:11
19Simon CarlqvistSnättringe SK44:49+28:0219:29
20Erik TheanderHaninge SOK49:36+32:4921:33
Vera SundbergSundbybergs IKej start

U2

2 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia LagerströmAttunda OK28:2611:03
2Axel HögbergTäby OK28:39+0:1311:08
3Liam de BoussardIFK Enskede28:44+0:1811:10
4Sara HellströmAttunda OK29:08+0:4211:20
5Ella LjungdellTäby OK31:04+2:3812:05
6Adrian AntonssonAttunda OK32:09+3:4312:30
7Max JunlénOK Ravinen32:50+4:2412:46
8Truls MansénSkarpnäcks OL33:50+5:2413:09
9Erik LjungquistTäby OK34:03+5:3713:14
10Ella CarlssonOK Ravinen34:51+6:2513:33
11Hedda MogensenOK Ravinen36:54+8:2814:21
12Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF38:26+10:0014:57
13Lukas TarandiIFK Lidingö SOK38:55+10:2915:08
14Sonja RundströmOK Ravinen40:43+12:1715:50
15Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö43:04+14:3816:45
16Nora TunbladMälarö SOK47:24+18:5818:26

U3

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas AxellIFK Enskede42:2314:52
2Olivia HedinIFK Lidingö SOK43:25+1:0215:14
3Ludvig NirvinHaninge SOK1:04:06+21:4322:29

U4

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August BlomkvistSnättringe SK29:257:14
2Emma PerssonNynäshamns OK1:21:39+52:1420:06

Öppen motion 1

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica BurlingFredrikshofs IF Skid & OK42:0016:16
2Loke SundbergOK Södertörn42:52+0:5216:36
3Hampus AlzénGustavsbergs OK1:00:08+18:0823:18
4Sonja PernebyTullinge SK1:09:07+27:0726:47

Öppen motion 2

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wei HsiehKlubblös47:0612:50
2My AnderssonKlubblös48:58+1:5213:20
3Pernilla SvenreSOIK Hellas1:31:52+44:4625:01
4Tanja LindqvistTäby OK1:39:09+52:0327:00

Öppen motion 3

2 980 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel Eriksson Söders-Tyresö21:377:15
2Maja BergmanOK Ravinen30:50+9:1310:20
3Sandra HolmNynäshamns OK31:08+9:3110:26
4Daniel HellgrenOK Älvsjö-Örby31:41+10:0410:37
5Per EinarssonTullinge SK35:39+14:0211:57
6Bo LandarvKlubblös35:56+14:1912:03
7Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK39:41+18:0413:18
8Anders PerssonJärla Orientering41:19+19:4213:51
9Marianne SandströmOK Ravinen42:05+20:2814:07
10Cecilia NilssonGustavsbergs OK42:45+21:0814:20
11Dagny TirénOK Ravinen44:33+22:5614:56
12Åsa ÖströmJärfälla OK46:20+24:4315:32
13Maria HessleTullinge SK47:09+25:3215:49
14Anna PalmJärfälla OK50:07+28:3016:49
15Ingela GadeforsHaninge SOK51:01+29:2417:07
16Linda NordströmOK Älvsjö-Örby51:46+30:0917:22
17Sverker TirénHellas Orientering52:39+31:0217:40
18Eva HagrotTäby OK58:14+36:3719:32
19Hugo SahlinSöders-Tyresö1:08:41+47:0423:02
20Helen InfeldtKlubblös1:33:16+1:11:3931:17
21Agneta HanssonKlubblös1:33:27+1:11:5031:21
Sofia HjulströmKlubblösej godkänd
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Linus LönnebergTäby OKej godkänd

Öppen motion 4

4 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Slars PaulssonSundbybergs IK38:158:23
2Christina StrandbergGustavsbergs OK54:07+15:5211:52
3Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK1:15:55+37:4016:38
Patrik EliassonKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 920 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petra LjungdellTäby OK39:5810:11
2Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL45:07+5:0911:30
3Magnus FlodmanTullinge SK46:49+6:5111:56
4Nina WallanderJärla Orientering52:49+12:5113:28
5Mårten KällmanSöders-Tyresö55:15+15:1714:05
6Helena AnderssonJärfälla OK55:53+15:5514:15
7Ulrik LindströmTumba-Mälarhöjden OK57:52+17:5414:45
8Lovisa Nimvik SternJärla Orientering58:14+18:1614:51
9Markus SundbergSundbybergs IK1:02:13+22:1515:52
10Daniel EkenstedtTullinge SK1:03:27+23:2916:11
11Erica StrandbergGustavsbergs OK1:04:33+24:3516:28
12Per FranklingIFK Lidingö SOK1:05:34+25:3616:43
13Lena BrobergSnättringe SK1:05:48+25:5016:47
14Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:06:41+26:4317:00
15Christophe HerlyOK Södertörn1:12:09+32:1118:24
16Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:14:31+34:3319:00
17Anna FlodmanTullinge SK1:15:44+35:4619:19
18Johanna RöstinSöders-Tyresö1:23:43+43:4521:21
19Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:23:50+43:5221:23
20Aron HöglundTullinge SK1:30:24+50:2623:03
21Lovisa HöglundTullinge SK1:30:33+50:3523:05
22Sofia CronaOK Södertörn1:32:09+52:1123:30
23Anders NilssonAttunda OK1:36:38+56:4024:39
24Karin TunbladMälarö SOK1:45:27+1:05:2926:54
25Lilly ChristieSnättringe SK1:53:40+1:13:4228:59
26Malin SandbergOK Älvsjö-Örby2:27:03+1:47:0537:30
Anna LöwenhielmJärla Orienteringej godkänd
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SKej godkänd
Anna TrossingTäby OKej godkänd
Robin LjungdellTäby OKej godkänd
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Kristina ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OKej start

Öppen motion 6

5 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin DahlströmTullinge SK1:04:1611:14
2Henrik AndersonJärfälla OK1:25:30+21:1414:56
3Anders HänströmTäby OK1:30:50+26:3415:52
4Fredrik NilssonEnhörna IF1:31:32+27:1616:00
5David WesterlundTäby OK1:32:03+27:4716:05
6Niklas JohanssonStockholm Multisport Klubb1:38:01+33:4517:08
7Jesper NitschmannSegersäng2:13:39+1:09:2323:21
Erika HörnfeldtCentrum OKej godkänd
Magnus HagfjärdSöders-Tyresöej godkänd

Öppen motion 7

3 050 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandbergGustavsbergs OK19:196:20
2Kent BergmanOK Ravinen21:02+1:436:53
3Niclas CarlssonOK Ravinen24:03+4:447:53
4Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF26:13+6:548:35
5Stina AndreassonGustavsbergs OK26:44+7:258:45
6Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK27:09+7:508:54
7Lena LjungquistTäby OK27:34+8:159:02
8Carin RosénGustavsbergs OK29:40+10:219:43
9Felicity BrownIFK Lidingö SOK30:22+11:039:57
10Bernth GustavssonWaxholms OK31:04+11:4510:11
11Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK32:30+13:1110:39
12Leif MörkforsJärfälla OK32:32+13:1310:40
12Karin RådströmNynäshamns OK32:32+13:1310:40
12Eva HagwallJärla Orientering32:32+13:1310:40
15Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK32:35+13:1610:40
16Ann BergmanOK Ravinen32:57+13:3810:48
17Daniel  JanssonKlubblös33:04+13:4510:50
18Hans MalmbergWaxholms OK33:19+14:0010:55
19Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK33:20+14:0110:55
20Anki CederbaumWaxholms OK33:56+14:3711:07
21Heléne KlassonOK Ravinen34:59+15:4011:28
22Tomas GlanshedHaninge SOK35:15+15:5611:33
23Henrik NorellSnättringe SK35:28+16:0911:37
24Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF36:06+16:4711:50
25Karin TechelOK Ravinen36:42+17:2312:01
26Olle ArmanNyköpings OK37:35+18:1612:19
27Catrine JohanssonVäsby OK37:52+18:3312:24
28Charlotte StåhlSundbybergs IK38:26+19:0712:36
29Anna HolmströmTäby OK39:45+20:2613:01
30maria Nimvik SternJärla Orientering40:40+21:2113:20
31Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL40:59+21:4013:26
32Cecilia NordquistTäby OK43:36+24:1714:17
33Johanna JonssonIK Gandvik44:24+25:0514:33
34Anders NauHaninge SOK45:47+26:2815:00
35Ingalill KåbergOK Ravinen46:43+27:2415:19
36Martin JohanssonOK Ravinen46:45+27:2615:19
37Calle JohanssonOK Ravinen46:48+27:2915:20
38Håkan SvahnOK Ravinen47:50+28:3115:40
39Mike EdwardsOK Ravinen48:00+28:4115:44
40Rolf E. NilssonTullinge SK50:47+31:2816:39
41Anki LandarvKlubblös51:01+31:4216:43
42Marianne JernbergSöders-Tyresö52:49+33:3017:19
43Jenny SöderbergJärla Orientering53:52+34:3317:39
43Ingela ArenanderSkarpnäcks OL53:52+34:3317:39
45Mikaela WallerströmOK Österåker54:18+34:5917:48
46Thomas WestermarkTäby OK55:05+35:4618:03
47Birgitta AlmMotala AIF OL55:13+35:5418:06
48Leif  HagstedtVäsby OK56:26+37:0718:30
49Maggan TärnblomSöders-Tyresö57:20+38:0118:47
50Cecilia AlzénGustavsbergs OK58:38+39:1919:13
51Kristina NorinSöders-Tyresö1:00:01+40:4219:40
52Viktoria HedenlundTäby OK1:00:06+40:4719:42
53Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:01:09+41:5020:02
54Carl CarlinSöders-Tyresö1:01:58+42:3920:19
55Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:02:36+43:1720:31
56Anneli ChristieSnättringe SK1:03:36+44:1720:51
57Stefan RömanKlubblös1:04:14+44:5521:03
58Lars SpånbergOK Ravinen1:04:15+44:5621:03
59Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:05:38+46:1921:31
60Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:06:50+47:3121:54
61Jörgen WidlundNynäshamns OK1:07:26+48:0722:06
62Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:11:59+52:4023:36
63Marianne DanielsAttunda OK1:13:54+54:3524:13
64Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:14:17+54:5824:21
65Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:16:11+56:5224:58
66Peter SundhSundbybergs IK1:20:37+1:01:1826:25
67Josefin HersénTullinge SK1:27:22+1:08:0328:38
68Ingela HersénTullinge SK1:27:23+1:08:0428:39
Per SöderstenGustavsbergs OKej godkänd
Erik MyrbergerTullinge SKej godkänd

Öppen motion 8

4 400 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle TyrlandKlubblös34:207:48
2Tobias KarlssonSnättringe SK34:21+0:017:48
3Daniel AnderssonIK Gandvik36:24+2:048:16
4Jorrit BoekelCentrum OK37:15+2:558:27
5Ruhdi KarlssonVästerås SOK38:08+3:488:40
6Mats BernSnättringe SK39:10+4:508:54
7Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK39:35+5:158:59
8Per LindJärfälla OK40:41+6:219:14
8Thomas CallebergSnättringe SK40:41+6:219:14
10Ulf AnderssonHaninge SOK43:00+8:409:46
11Peter AlbinssonIFK Enskede43:21+9:019:51
12Bo LauriSnättringe SK43:29+9:099:52
13Linus AlbinssonIFK Enskede44:26+10:0610:05
14Selma GumaeliusWaxholms OK44:32+10:1210:07
15Torbjörn JohanssonOK Södertörn44:39+10:1910:08
16Björn LinderGustavsbergs OK44:55+10:3510:12
17Emma TarandiIFK Lidingö SOK45:33+11:1310:21
18Robert SahlinSöders-Tyresö46:27+12:0710:33
19Henrik HagwallJärla Orientering46:30+12:1010:34
20Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK47:23+13:0310:46
21Anna RökenTäby OK47:29+13:0910:47
22Johanna DahlinSkogsluffarnas OK47:54+13:3410:53
23Maria SchmiterlöwHjobygdens OK49:23+15:0311:13
24Andrea BalakovaNyköpings OK50:38+16:1811:30
25Pär DahlströmTullinge SK50:50+16:3011:33
26Jonas HellströmAttunda OK51:10+16:5011:37
27Anders RöstinSöders-Tyresö51:12+16:5211:38
28Niclas RökenTäby OK52:04+17:4411:49
29Lars-Erik SjöbergOK Ravinen52:12+17:5211:51
30Mark ÅkessonJärfälla OK52:21+18:0111:53
31Stefan LjungdahlJärla Orientering53:10+18:5012:04
32Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL56:32+22:1212:50
33Katarina TallhageCentrum OK58:34+24:1413:18
34Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:01:12+26:5213:54
35Ellinor LangeOK Ravinen1:01:34+27:1413:59
36Ulrika ForsbergOK Ravinen1:04:27+30:0714:38
37Stefan WångbergOK Ravinen1:06:01+31:4115:00
38Daniel HelanderTullinge SK1:07:35+33:1515:21
39Tomas BjörelindJärla Orientering1:13:24+39:0416:40
40Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:14:06+39:4616:50
41David MelinHaninge SOK1:17:36+43:1617:38
42Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:21:41+47:2118:33

Öppen motion 9

6 560 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julian DentIFK Lidingö SOK37:455:45 Ladda ner rutt i gpx-format
2Magnus JohanssonNyköpings OK50:32+12:477:42
3Irina NybergAlfta-Ösa OK55:24+17:398:26
4Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna56:21+18:368:35
5Andreas NordforsStora Tuna OK57:01+19:168:41
6David BjörelindJärla Orientering58:58+21:138:59
7Anders KarlssonSnättringe SK59:19+21:349:02
8Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OK59:39+21:549:05
9Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:00:54+23:099:17
10Erik AmbergJärla Orientering1:01:28+23:439:22
11Ola SandenKlubblös1:02:25+24:409:30
12Magnus KarlssonCentrum OK1:05:47+28:0210:01
13Helena MarkstedtOK Södertörn1:07:02+29:1710:13
14Gustaf EricsonJärla Orientering1:07:36+29:5110:18
15Bure NoréusKlubblös1:13:48+36:0311:15
16Mattias LiljedahlFK Boken1:15:02+37:1711:26
17Thomas LundbergMälarö SOK1:15:05+37:2011:26
18Mats FranssonSnättringe SK1:16:14+38:2911:37
19Tom SvenssonHammarby IF OF1:17:43+39:5811:50
20Emil TallhageCentrum OK1:20:02+42:1712:12
21Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:21:20+43:3512:23
22Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:22:37+44:5212:35
23Niclas NilssonOK Österåker1:23:35+45:5012:44
24Ronnie PetterssonHaninge SOK1:24:19+46:3412:51
25Björn BängtssonCentrum OK1:26:09+48:2413:07
26Magnus EricsonJärla Orientering1:41:50+1:04:0515:31
27Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK2:21:38+1:43:5321:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser