Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Österåker, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Österåker, medel
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: lördag 15 september 2018

D21

4 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK33:097:38
2Amanda ThellsénOK Roxen33:36+0:277:44
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK35:32+2:238:11
4Laura AngeloAttunda OK36:07+2:588:19
5Louise MarkstedtOK Södertörn36:35+3:268:25
6Elisa HameliusOK Linné37:47+4:388:42
7Lena ÖhmanCentrum OK41:30+8:219:33
8Elin SundqvistTullinge SK42:19+9:109:45
9Erica BlythAttunda OK44:05+10:5610:09
10Maria JanssonOK Linné44:10+11:0110:10
11Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK46:49+13:4010:47
12Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK48:39+15:3011:12
13Ebba WesterbergIF Thor50:18+17:0911:35
14Nadja RutzSundbybergs IK53:07+19:5812:14
Sanna BatzSkarpnäcks OLej godkänd

H21

5 130 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran WinbladRehns BK28:585:38
2Christoffer SchönningJärfälla OK30:12+1:145:53
3Simon SanderiIFK Lidingö SOK30:40+1:425:58
4Anders BoströmJärfälla OK32:23+3:256:18
5Martin BellanderGustavsbergs OK32:49+3:516:23
6Jonas KjällCentrum OK33:15+4:176:28
7Niklas WraneSöders-Tyresö33:25+4:276:30
8Robert JohanssonTäby OK33:33+4:356:32
9Ludvig SigrandOK Södertörn34:27+5:296:42
10John HartleySöders-Tyresö36:51+7:537:10
11Martin SigrandOK Södertörn36:53+7:557:11
12Kent LundvallVallentuna-Össeby OL37:07+8:097:14
13Jonathan SvenssonVäxjö OK37:21+8:237:16
14Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö37:34+8:367:19
15Kristoffer EdshageCentrum OK38:19+9:217:28
16Tobias GeliusSnättringe SK38:26+9:287:29 Ladda ner rutt i gpx-format
17Aleksandr ManoilovJärfälla OK38:29+9:317:30
18Alvar MelinHaninge SOK39:00+10:027:36
19David KlemanTäby OK40:23+11:257:52
20Magnus KarlssonCentrum OK41:37+12:398:06
21Jan StridhSkogsluffarnas OK41:39+12:418:07
22Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL45:08+16:108:47 Ladda ner rutt i gpx-format
23Johan HameliusOK Linné45:41+16:438:54
24Samuel LindénAttunda OK46:14+17:169:00
25Joakim OlssonVäsby OK46:31+17:339:04
26Gustaf PeterssonCentrum OK48:58+20:009:32
27Bengt HameliusSäterbygdens OK51:15+22:179:59
28Sebastian TegnebrattOK Södertörn1:03:13+34:1512:19
29Carl TiemerSundbybergs IK1:05:39+36:4112:47
Anders GranbergOK Klemmingenej start
Albin LindskogOK Ravinenej start
Oskar GustafssonCentrum OKej start
Ulrik ImbergOK Linnéej start
Jakob RedtzerAttunda OKej start

H35

5 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus WiklundStora Tuna OK39:387:43

D40

3 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise JohanssonOK Roslagen32:348:35
2Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö34:02+1:288:58
3Daniela RennerOK Södertörn35:38+3:049:24
4Maria PedersenJärfälla OK42:06+9:3211:06

H40

4 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HenrikssonAttunda OK30:016:54
2Robert PedersenJärfälla OK31:01+1:007:08
3Mikael JanssonIFK Lidingö SOK31:50+1:497:20
4Björn LjungquistTäby OK33:27+3:267:42
5Jonas ErikssonLänna IF34:45+4:448:00
6Andreas AnderssonOK Roslagen35:38+5:378:12
7Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF37:34+7:338:39
8Mats GustafssonNyköpings OK37:38+7:378:40
9Jonas SellingLänna IF38:57+8:568:58
10Niclas PeterssonCentrum OK42:34+12:339:48
11Fredrik AlzénGustavsbergs OK50:55+20:5411:43

D45

3 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF26:278:08
2Annika LundströmSundbybergs IK27:33+1:068:28
3Ammie BerglundIF Thor30:04+3:379:15
4Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF30:20+3:539:20
5Ulrika RåbergOK Tyr32:29+6:029:59
6Nina IversAttunda OK34:20+7:5310:33
7Lena NilssonAttunda OK34:54+8:2710:44
8Sofia WesterbergOK Kolmården35:06+8:3910:48
9Tina JunegardTullinge SK37:13+10:4611:27
10Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK45:35+19:0814:01
11Maria EdvardssonJärfälla OK46:49+20:2214:24
12Gittan GeliusSnättringe SK47:43+21:1614:40
13Karolina AnderssonLänna IF52:35+26:0816:10
14Malin KvarnefalkJärfälla OK56:31+30:0417:23
Maria LidénVäsby OKej godkänd
Sara ThörnOK Södertörnej godkänd
Madelene BarbozaAttunda OKej start
Marika Nylund EkNyköpings OKej start
Anna SchandlOK Södertörnej start

H45

4 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SundénVästerås SOK25:076:13
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK27:19+2:126:45
3Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK28:01+2:546:56
4Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF28:35+3:287:04
5Erik ViklundRånäs OK29:53+4:467:23
6Nils EdvardssonJärfälla OK30:30+5:237:32
7Mattias HolmbergCentrum OK31:20+6:137:45
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK31:42+6:357:50
9Johan SundinWaxholms OK32:05+6:587:56
10Fredrik JohanssonSundbybergs IK32:43+7:368:05
11Per DambergIFK Lidingö SOK32:45+7:388:06
12Ulrik IversAttunda OK33:24+8:178:16
13Stefan NorinSöders-Tyresö33:27+8:208:16
14Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK33:32+8:258:18
15Jonas AnderssonIF Thor33:36+8:298:19
16Ola BengtssonTäby OK33:50+8:438:22
17Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK36:51+11:449:07
18Robert CederholmLänna IF44:21+19:1410:58
19Magnus StrömqvistAttunda OK57:12+32:0514:09
20Tomas EklundSkogsluffarnas OK1:00:00+34:5314:51
Johan LindqvistTäby OKej start
Per StridOK Roslagenej start

D50

3 250 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF27:558:35
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK33:41+5:4610:21
3Gunilla ThunstedtJärfälla OK33:53+5:5810:25
4Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK34:12+6:1710:31
5Maria ColeVäsby OK35:20+7:2510:52
6Annika LindbergAttunda OK35:57+8:0211:03
7Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF36:54+8:5911:21
8Karin SteneboAttunda OK41:48+13:5312:51
9Anette ArksandVallentuna-Össeby OL43:09+15:1413:16
10Åsa Marknell DewittLänna IF43:26+15:3113:21
11Kristina MarteliusAttunda OK43:45+15:5013:27
12Anki CederbaumWaxholms OK44:20+16:2513:38
13Carina NilssonTäby OK47:17+19:2214:32
14Lena ErlandssonOK Södertörn47:27+19:3214:36
15Liselott KihlSundbybergs IK50:04+22:0915:24
16Susanne BovalliusJärfälla OK52:01+24:0616:00
17Anna LindellGustavsbergs OK56:05+28:1017:15

H50

3 780 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK24:106:23
2Lars Håkan SandvikAttunda OK24:41+0:316:31
3Håkan BerglundIF Thor26:10+2:006:55
4Johan LundvallTäby OK27:14+3:047:12
5Jonas GidingVallentuna-Össeby OL27:36+3:267:18
6Mikael WesterbergOK Kolmården27:48+3:387:21
7Jonas NordströmOK Roslagen28:24+4:147:30
8Thomas JohanssonSundsvalls OK29:26+5:167:47
9Lennart SwahnSundbybergs IK29:48+5:387:53
10Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL30:47+6:378:08
11Christer AlmHagaby GoIF Örebro31:06+6:568:13
12Ola BovalliusJärfälla OK31:26+7:168:18
13Johan JakobssonLånghundra IF31:53+7:438:26
14Mats EkmanTäby OK32:25+8:158:34
15Göran LundqvistJärfälla OK32:36+8:268:37
16Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK32:43+8:338:39
17Christer ArksandVallentuna-Össeby OL32:48+8:388:40
18Daniel UnnerudLånghundra IF33:48+9:388:56
19Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK34:15+10:059:03
20Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK34:35+10:259:08
21Hans JonssonVäsby OK36:03+11:539:32
22Staffan BromanOK Roslagen36:34+12:249:40
23Jonatan LindellGustavsbergs OK37:43+13:339:58
24Nicklas BergströmTäby OK39:55+15:4510:33
25Peter LandénGustavsbergs OK40:12+16:0210:38
26Svante JonsellVallentuna-Össeby OL41:50+17:4011:04
27Göran HellgrenOK Södertörn42:37+18:2711:16
28Eric HuijsersHammarby IF OF49:49+25:3913:10
29Joachim LandströmOK Linné52:52+28:4213:59
Oskar NederheimTäby OKej godkänd
Johan StridhAttunda OKej start

D55

3 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö32:249:58
2Carina DoyleSundbybergs IK35:59+3:3511:04
3Marie MalmborgSöders-Tyresö36:14+3:5011:08
4Katarina RingelsOK Klemmingen37:48+5:2411:37
5Annika SvenssonSolna OK40:02+7:3812:19
6Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK47:46+15:2214:41
7Madelene BjernulfSundbybergs IK53:54+21:3016:35
8Christel NilssonHaninge SOK1:24:13+51:4925:54
Anna-Karin SundqvistTullinge SKej start
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OLej start

H55

3 790 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SjökvistTäby OK28:377:33
2Tommy HolmérVäsby OK29:10+0:337:41
3Johan PalmgrenTäby OK29:52+1:157:52
4Janne NilssonCentrum OK30:36+1:598:04
5Lars-Olof JanssonOK Linné32:25+3:488:33
6Jan LavénGustavsbergs OK32:48+4:118:39
7Peter LundbergJärfälla OK32:53+4:168:40
8Bengt SvenssonSundbybergs IK33:05+4:288:43
9Carl-Johan ThorellOK Ravinen33:06+4:298:44
10Ronny NordgrenSundbybergs IK33:15+4:388:46
11Hans ThorOK Linné34:05+5:288:59
12Jörgen BatzSkarpnäcks OL34:29+5:529:05
13Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:55+6:189:12
14Roger TinglöfVäsby OK37:14+8:379:49
15Björn RegerSöders-Tyresö37:31+8:549:53
16Anders NilssonTäby OK38:10+9:3310:04
17Stefan MarteliusAttunda OK39:11+10:3410:20
18Bengt NilssonSolna OK39:50+11:1310:30
19Jan DahlbergHaninge SOK41:51+13:1411:02
20Björn SalomonssonSnättringe SK45:53+17:1612:06
21Jan NettelbjerJärfälla OK46:37+18:0012:17
22Anders WinaldHellas Orientering50:35+21:5813:20 Ladda ner rutt i gpx-format
23Göran HanssonTäby OK52:29+23:5213:50
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

2 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Chr SchunnessonAttunda OK27:4110:53
2Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby29:12+1:3111:29
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby31:07+3:2612:15
3Eva ElnerudSigtuna OK31:07+3:2612:15
5Anneli LindqvistGustavsbergs OK32:50+5:0912:55
6Ulla WesterlundTäby OK38:19+10:3815:05

H60

3 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK28:457:36
2Jan GottfridssonNorbergs OK28:54+0:097:38
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF29:13+0:287:43
4Per Ove WallénTäby OK29:53+1:087:54
5Anders JakobssonOK Södertörn31:48+3:038:24
6Ulf BurmanGustavsbergs OK32:52+4:078:41
7Tommy BergerGävle OK32:59+4:148:43
8Jörgen KarlssonAttunda OK33:13+4:288:47
9Jan KihlSundbybergs IK33:22+4:378:49
10Mikael SternJärla Orientering34:19+5:349:04
11Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK35:53+7:089:29
12Harald BauerIFK Lidingö SOK37:27+8:429:54
13Lars HagrotTäby OK41:45+13:0011:02
14Sten-Olof MatssonLeksands OK41:46+13:0111:02
15Lars SegerqvistSkarpnäcks OL42:40+13:5511:17
16Eddie BjärrenholtRånäs OK43:43+14:5811:33
17Reinhold LenneboIF Thor45:03+16:1811:55
18Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL48:57+20:1212:56
19Göran HanssonTäby OK55:50+27:0514:46
20Kurt MaxéSundbybergs IK1:03:42+34:5716:51
Sven HedmanAttunda OKej start

D65

2 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla GummesonVäsby OK34:2313:32
2Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK35:57+1:3414:09
3Margareta HaraldssonGustavsbergs OK36:01+1:3814:10
4Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK36:09+1:4614:13
5Helena KorhonenHaninge SOK42:45+8:2216:49
6Ingrid GraneliHaninge SOK44:10+9:4717:23

H65

3 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö26:508:20
2Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF26:59+0:098:22
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK27:17+0:278:28
4Karl-Erik JohanssonOK Södertörn29:50+3:009:15
5Rolf KarlssonOK Hällen31:40+4:509:50
6Bo DavidssonSolna OK31:53+5:039:54
7Urban BoströmSolna OK32:37+5:4710:07
8Lars BoudrieVäsby OK32:39+5:4910:08
9Per ÖhlundGustavsbergs OK32:52+6:0210:12
10Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL33:01+6:1110:15
11Gerhard LilliestiernaOK Roslagen34:13+7:2310:37
12Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK34:30+7:4010:42
13Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn34:33+7:4310:43
14Jörgen HellbergTäby OK34:45+7:5510:47
15Kjell HolmbergOK Södertörn35:12+8:2210:55
16Ingemar LarssonTullinge SK35:38+8:4811:03
17Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK40:21+13:3112:31
18Martin ErikssonOK Södertörn45:02+18:1213:59

D70

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL35:0014:35
2Birgitta KlangLånghundra IF35:06+0:0614:37
3Kristina Nygren FriskAttunda OK35:10+0:1014:39 Ladda ner rutt i gpx-format
4Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:39+13:3920:16
5Solveig TjernbergSödertälje IF49:02+14:0220:25
6Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:04:39+29:3926:56
7Marianne SellgrenSigtuna OK1:10:37+35:3729:25
8Kristina ErikssonLänna IF1:29:53+54:5337:27

H70

3 140 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK27:048:37
2Anders SellgrenSigtuna OK29:47+2:439:29
3Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF30:10+3:069:36
4Per-Erik WåhlbergOK Linné31:32+4:2810:02 Ladda ner rutt i gpx-format
5Tomas ÅhgrenLånghundra IF32:00+4:5610:11 Ladda ner rutt i gpx-format
6Åke WansölinSöders-Tyresö34:31+7:2710:59
7Boris HolmbergIF Åland34:33+7:2911:00
8Börje RåbergOK Tyr35:46+8:4211:23
9Tommy WåhlinVästerås SOK35:58+8:5411:27
10Bo NorbäckTullinge SK36:06+9:0211:29
11Bjarne BlomsterIF Åland36:08+9:0411:30
12Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb36:18+9:1411:33
13Ebbe AdolfssonSundbybergs IK37:41+10:3712:00
14Willy LjungdellTäby OK38:02+10:5812:06
15Jan BojlingSolna OK38:06+11:0212:08
16John ÖstlundSundbybergs IK38:10+11:0612:09
17Göran LarboAttunda OK38:48+11:4412:21
18Per-Åke CarlenstamVäsby OK39:00+11:5612:25
19Håkan BoijeAttunda OK39:44+12:4012:39
20Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden41:45+14:4113:17
21Bo WinanderJärfälla OK41:49+14:4513:19
22Bengt FribergJärfälla OK41:51+14:4713:19
23Leif NordinAttunda OK42:03+14:5913:23
24Göran FriskAttunda OK45:02+17:5814:20
25Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö45:28+18:2414:28
26Sören ErikssonLänna IF53:03+25:5916:53
27Lars NordinSolna OK55:49+28:4517:46
Bo WestlingHäverödals SKej start

D75

2 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK30:2114:31
2Inger PahlénSöders-Tyresö35:03+4:4216:46
3Berit LindungerHaninge SOK40:19+9:5819:17
4Gunvor GranathNynäshamns OK1:29:02+58:4142:35

H75

3 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede33:1410:35
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö34:57+1:4311:07
3Leif LundquistEnebybergs IF41:12+7:5813:07
4Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL41:50+8:3613:19
5Håkan SjökvistSöders-Tyresö43:16+10:0213:46
6Ronny HedlundOK Södertörn44:31+11:1714:10
7Bo SundénKarlsbyhedens OK44:34+11:2014:11
8Ingvar LarssonGustavsbergs OK45:15+12:0114:24
9Ove ForsbergTurebergs IF SOK48:44+15:3015:31
10Rolf LöfqvistSöders-Tyresö49:45+16:3115:50
11Åke LinderothSundbybergs IK51:13+17:5916:18
12Göran AnderssonTäby OK52:36+19:2216:45
13Sture NilssonStockholmspolisens IF OF57:31+24:1718:19
14Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:11:07+37:5322:38
15Gunnar BramstenSundbybergs IK1:11:42+38:2822:50
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D80

2 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann SjöbergEnebybergs IF38:5618:37
2Edda NilssonStockholmspolisens IF OF44:35+5:3921:19
3Gunnel JunegardOK Södertörn1:00:28+21:3228:55

H80

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjarne ErlandssonHammarby IF OF38:1815:57
2Tage AbrahamssonRånäs OK41:59+3:4117:29
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK44:27+6:0918:31
4Lars-Erik LindellVäsby OK47:20+9:0219:43
5Sivert SöderbärgOK Roslagen50:18+12:0020:57
6Lars LöthmanJärfälla OK56:55+18:3723:42
Roland LöwgrenSpårvägens OKej godkänd

Inskolning

1 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Albin GeliusSnättringe SKfullföljt
Nils HögbergTäby OKfullföljt
Oliver JohanssonNyköpings OKfullföljt
Tjalve JunkkaSundbybergs IKfullföljt
Wilmer LindqvistTäby OKfullföljt
Alva SandqvistTäby OKfullföljt
Ida StrindSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Mattias WestermarkTäby OKfullföljt
Edvin ÅhlénOK Österåkerfullföljt
Viktor ÅhlénOK Österåkerfullföljt
Philip TörnqvistAttunda OKej start

Öppen motion 1

2 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika BurlingFredrikshof IF CK34:4215:29
2Malcolm TörnqvistAttunda OK37:33+2:5116:45
3Nelly JohanssonKlubblös41:38+6:5618:35
4Alva AnderssonStockholm Multisport Klubb41:48+7:0618:39
5Yvonne NilssonSolna OK42:30+7:4818:58
6Axel HögbergTäby OK46:16+11:3420:39
7Margit MelinHaninge SOK46:37+11:5520:48
8Elias TwenaKlubblös46:56+12:1420:57
9Kai UnnerudLånghundra IF47:04+12:2221:00
10Tanja LindqvistTäby OK47:54+13:1221:23
11Malin AlbinssonIFK Enskede52:37+17:5523:29
12Jack CarlsundTumba-Mälarhöjden OK53:25+18:4323:50

Öppen motion 3

3 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Titti DahlgrenNyköpings OK39:0512:51
2Karin BeinhoffGustavsbergs OK46:42+7:3715:21
3Johanna Nimvik SternJärla Orientering47:47+8:4215:43
4CarlMikael StraussNyköpings OK55:39+16:3418:18
5Rickard ZetterlundWaxholms OK57:11+18:0618:48
6Christina ÖbergOK Hällen1:00:48+21:4320:00
7Ida RökenTäby OK1:01:08+22:0320:06
8Isa carlsundTumba-Mälarhöjden OK1:02:03+22:5820:24
9Lena WestbomOckelbo OK1:05:13+26:0821:27
10Martin KvarnefalkJärfälla OK1:12:00+32:5523:41
11Anna HedinNyköpings OK1:12:10+33:0523:44
12Pär WiklundVästerås SOK1:16:17+37:1225:05
13Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:26:29+47:2428:26
14William NorwallKlubblös1:35:11+56:0631:18
14Lars NordwallKlubblös1:35:11+56:0631:18
Karin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Peter AlbinssonIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 5

3 700 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin TerryIFK Lidingö SOK34:409:22
2Andrea BalakovaNyköpings OK39:41+5:0110:43
3Sara AndersonJärfälla OK40:01+5:2110:48
4Torbjörn BergmanSnättringe SK41:38+6:5811:15
5Mirjam DagisKlubblös42:02+7:2211:21
6Martin LöfblomSvaide Roma SOK44:51+10:1112:07
7Tindra JonssonSkarpnäcks OL45:35+10:5512:19
8Daniel EkenstedtTullinge SK46:06+11:2612:27
9Erik FranklingIFK Lidingö SOK48:04+13:2412:59
10Erika HörnfeldtCentrum OK48:06+13:2613:00
11Henrik AndersonJärfälla OK50:04+15:2413:31
12Pontus DavidssonIFK Lidingö SOK50:35+15:5513:40
13Mårten WimanJärfälla OK56:11+21:3115:11
14Aron GranbergKlubblös56:16+21:3615:12
15Ilic DejanOK Paracin56:22+21:4215:14
16Per FranklingIFK Lidingö SOK59:16+24:3616:01
17Johan DalsättRånäs OK59:58+25:1816:12
18Emeli TorssonIF Thor1:01:31+26:5116:37
19Helene SvenssonRånäs OK1:03:42+29:0217:12
20Kamilla KjellOK Hällen1:04:46+30:0617:30
21Håkan NilssonKlubblös1:12:13+37:3319:31
22Monique HörnstenOK Österåker1:12:24+37:4419:34
23Arvid ArfwidssonKlubblös1:15:08+40:2820:18
24Karin TunbladMälarö SOK1:15:30+40:5020:24
25Jonas FrölidTäby OK1:16:13+41:3320:35
26Johanna  LöfveniusCentrum OK1:25:20+50:4023:03
27Peter JohanssonRånäs OK1:26:54+52:1423:29
28Niklas SkerfvingKlubblös1:33:14+58:3425:11
29Louise LindellGustavsbergs OK1:36:28+1:01:4826:04
30Per LarssonVäsby OK2:08:59+1:34:1934:51
Hanna ErikssonLånghundra IFej godkänd
Tilde MansénSkarpnäcks OLej godkänd
Niklas SydowSkarpnäcks OLej godkänd
Katarina SellingLänna IFej godkänd
Max WenzinOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 7

3 140 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK22:467:15
2Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF25:15+2:298:02
3Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF25:38+2:528:09
4Emma TarandiIFK Lidingö SOK26:14+3:288:21
5Lina GustafssonVittjärvs IK28:54+6:089:12
6Mathias LindgrenNyköpings OK29:00+6:149:14
7Jakob WiklungKlubblös31:13+8:279:56
8Lena GumaeliusWaxholms OK33:08+10:2210:33
9Jan LindgrenOK Södertörn33:11+10:2510:34
10Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL33:30+10:4410:40
11Daniel JönssonAttunda OK33:38+10:5210:42
12Thomas WestermarkTäby OK33:54+11:0810:47
13Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK34:02+11:1610:50
13Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF34:02+11:1610:50
15Emma JohanssonSundbybergs IK35:26+12:4011:17
16Mikael GeliusSnättringe SK36:13+13:2711:32
17Maria Nimvik SternJärla Orientering36:16+13:3011:32
18Karin HallinOK Linné36:41+13:5511:40
19Evelin GustavssonVittjärvs IK37:13+14:2711:51
20Malin HanssonTäby OK38:44+15:5812:20
21Henrik NorlanderKlubblös38:58+16:1212:24
22Filippa ArmanNyköpings OK39:35+16:4912:36
23James ChristieSnättringe SK40:15+17:2912:49
24Sara ForsbergJärfälla OK40:38+17:5212:56
25Nina WallanderJärla Orientering41:01+18:1513:03
26Anna CarlsundTumba-Mälarhöjden OK41:41+18:5513:16
27Olle ArmanNyköpings OK42:04+19:1813:23
28Björn BoströmJärfälla OK42:13+19:2713:26
29Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering42:17+19:3113:27
30Magnus BurlingFredrikshof IF 42:38+19:5213:34
31Monica RostöRånäs OK43:01+20:1513:41
32Pille Hensa HedströmSöders-Tyresö43:04+20:1813:42
33Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK43:33+20:4713:52
34Anna RosnäsIK Stern43:50+21:0413:57
35Anna-Clara WistedtSundbybergs IK44:00+21:1414:00
36Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL44:12+21:2614:04
37Malte LandforsLustens OK44:32+21:4614:10
38Kristina LandforsLustens OK44:40+21:5414:13
39Birgitta WinbladRehns BK44:48+22:0214:16
40Karin FriströmTullinge SK44:51+22:0514:17
41Richard NilssonGustavsbergs OK45:41+22:5514:32
42Gustaf HedinNyköpings OK47:38+24:5215:10
43Juri BelevichStockholms OK48:38+25:5215:29
44Maria FredrikssonNyköpings OK49:37+26:5115:48
45Inger SörlenTäby OK50:22+27:3616:02
46Bo LandarvKlubblös53:50+31:0417:08
47Caroline OttossonGävle OK55:37+32:5117:42
48Anneli ChristieSnättringe SK55:56+33:1017:48
49Ansgar SimonssonSundbybergs IK57:49+35:0318:24
50Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK58:50+36:0418:44
51Monika LarssonSkarpnäcks OL1:04:02+41:1620:23
52Kristina TinglöfDegerfors OK1:08:38+45:5221:51
53Stina BjörnbergVästerås SOK1:14:57+52:1123:52
54Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:16:30+53:4424:21
55Anders FriströmSkarpnäcks OL1:17:57+55:1124:49
56Gunilla SchönningJärfälla OK1:54:47+1:32:0136:33
57Inga LjungquistLunds OK2:32:11+2:09:2548:27
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Anki LandarvKlubblösej godkänd
Peter VestmanOK Österåkerej start

Öppen motion 8

5 130 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonSnättringe SK31:206:06
2Robert PalmVästerås SOK32:29+1:096:19
3Magnus JohanssonNyköpings OK33:12+1:526:28
4Johan StrandbergGustavsbergs OK33:44+2:246:34
5LarsHåkan SandvikAttunda OK33:50+2:306:35
6Peter AnderssonSöders-Tyresö34:13+2:536:40
7Per ForsbergIFK Enskede35:14+3:546:52
8Sebastian WimanKlubblös36:02+4:427:01
9Alexandra VejedalKamrat och IF KIF36:03+4:437:01
10Carl Johan ArevångTullinge SK36:10+4:507:03
11Kent PetterssonOK Ravinen36:22+5:027:05
12Jonas HallmanAttunda OK37:53+6:337:23
13Robert LarssonIFK Lidingö SOK38:32+7:127:30
14Johan HerbstVästerås SOK39:48+8:287:45
15Tomas UlanderKlubblös40:11+8:517:49
16Albin DetterfeltLinköpings OK41:00+9:407:59
17Ebba OttossonGävle OK42:06+10:468:12
18Helene NilssonOK Linné42:42+11:228:19
19Pelle LandforsLustens OK43:35+12:158:29
20Oskar HermanssonCentrum OK46:37+15:179:05
21Nils ErikssonVäsby OK46:58+15:389:09
22Linnea LandforsLustens OK47:22+16:029:13
23Mats HainkeSnättringe SK47:49+16:299:19
24Henrik BladhTullinge SK50:22+19:029:49
25Katarina RundströmIFK Enskede50:25+19:059:49
26Joel SanderiIFK Lidingö SOK50:29+19:099:50
27Niclas RökenTäby OK50:45+19:259:53
28Tomas CarlssonKulan Arkitekt51:18+19:5810:00
29Peter BergmanTullinge SK51:47+20:2710:05
30Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering51:53+20:3310:06
31Mattias ÖrtlundRånäs OK55:49+24:2910:52
32Håkan RostöRånäs OK56:11+24:5110:57
33Elin GidingVallentuna-Össeby OL56:46+25:2611:03
34Henny SamuelssonCentrum OK58:03+26:4311:18
35Stefan NorlinIFK Enskede58:37+27:1711:25
36Daniel RejmentOK Linné1:00:51+29:3111:51
37Daniel HelanderTullinge SK1:02:07+30:4712:06
38Rasmus RostöRånäs OK1:03:18+31:5812:20
39Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping1:03:35+32:1512:23
40Sara WimanJärfälla OK1:04:48+33:2812:37
41Anders LundbergOK Roslagen1:05:46+34:2612:49
42Tobias WestbomLånghundra IF1:07:33+36:1313:10
43Cecilia WestströmSundbybergs IK1:08:59+37:3913:26
43RANDI RobertssonSundbybergs IK1:08:59+37:3913:26
45Jonas SjöblomAttunda OK1:10:41+39:2113:46
46David LindgrenVästerås SOK1:11:45+40:2513:59
47Anders RyrmanCentrum OK1:18:28+47:0815:17
Camilla GöstasSöders-Tyresöej godkänd
Stefan FerdmanTullinge SKej godkänd
Per BlomIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 11

6 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AmblieIFK Lidingö SOK41:296:31
2Jakob SegerslättSkåneslättens OL53:44+12:158:27
3Johan CarlsundTumba-Mälarhöjden OK1:00:22+18:539:30
4Henrik SpovinKlubblös1:08:24+26:5510:46
5Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb1:10:42+29:1311:08
6Patrik ServinLånghundra IF1:14:43+33:1411:45
7Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK1:32:05+50:3614:30
8Nicklas BerneklintWaxholms OK1:42:31+1:01:0216:08
Niklas JohanssonStockholm Multisport Klubbej godkänd
Carina RongeTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser