Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Waxholms OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Waxholms OK
Arrangörsorganisation: Waxholms OK
Datum: söndag 16 september 2018

D21

7 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara BengtssonLånghundra IF1:05:178:40
2Louise MarkstedtOK Södertörn1:12:21+7:049:36
3Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OK1:12:40+7:239:39
4Lena ÖhmanCentrum OK1:17:09+11:5210:14
5Malin CarlssonSöders-Tyresö1:23:35+18:1811:06
6Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:29:20+24:0311:51
7Sara NylénBromma-Vällingby SOK1:48:43+43:2614:26

H21

10 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BoströmJärfälla OK1:06:216:20
2Christoffer SchönningJärfälla OK1:08:23+2:026:32
3Per-Åke OlssonOK Ravinen1:10:52+4:316:46
4Niklas WraneSöders-Tyresö1:13:05+6:446:59
5Robert JohanssonTäby OK1:13:22+7:017:00
6Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:16:46+10:257:20
7Kent LundvallVallentuna-Össeby OL1:20:35+14:147:42
8John HartleySöders-Tyresö1:23:49+17:288:00
9Lars JakobssonCentrum OK1:25:01+18:408:07
10Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:33:41+27:208:57
11Gustaf PeterssonCentrum OK1:40:03+33:429:33
12Magnus KarlssonCentrum OK1:41:01+34:409:39
13Joakim OlssonVäsby OK1:44:38+38:1710:00
14Henrik LundgrenCentrum OK1:49:59+43:3810:30
15Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:58:13+51:5211:18
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Olof LethagenCentrum OKej godkänd
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej start
Emil ThalinOK Älvsjö-Örbyej start
Ulrik ImbergOK Linnéej start

D21 Kort

5 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PerssonSnättringe SK51:0510:06
2Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK51:16+0:1110:09
3Laura AngeloAttunda OK54:01+2:5610:41
4Elina Von KrusenstiernaOK Kåre55:34+4:2911:00
Hanna GustafssonOK Kåreej godkänd

H21 Kort

7 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joachim WansölinOK Ravinen1:21:3110:21

H20

7 530 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Kasper FranssonOK Ravinenej start

D18

5 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ModinBromma-Vällingby SOK47:589:29
2Linnea JohanssonTäby OK59:14+11:1611:43
3Sara SundinWaxholms OK1:01:03+13:0512:05
4Malin StrandbergGustavsbergs OK1:05:16+17:1812:55
5Sofia DamneBromma-Vällingby SOK1:44:52+56:5420:45
6Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:53:49+1:05:5122:32

H18

6 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:08:4110:15
Max HoppeWaxholms OKej godkänd

H17-20 Kort

5 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl TiemerSundbybergs IK1:43:3418:39

D16

4 530 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna37:068:11
2Sofia IversAttunda OK37:53+0:478:21
3Tilda MårtenssonOK Ravinen39:01+1:558:36
4Ronja StåhlSundbybergs IK41:18+4:129:07
5Lisa ThunellIFK Lidingö SOK43:27+6:219:35
6Ida HänströmTäby OK45:05+7:599:57
7Nina PerssonHaninge SOK46:21+9:1510:13
8Sanna HedbergOK Södertörn46:54+9:4810:21
9Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL48:34+11:2810:43
10Sara MöllerOK Södertörn48:52+11:4610:47
11Tove SjöbergTullinge SK49:38+12:3210:57
12Filippa SöderbergKalmar OK51:23+14:1711:20
13Hedda RöstinOK Ravinen53:06+16:0011:43
14Saga JonssonWaxholms OK54:41+17:3512:04
15Amelie RajanIFK Lidingö SOK54:43+17:3712:04
16Thea Nordin AbajiEksjö SOK55:51+18:4512:19
17Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö56:48+19:4212:32
18Katja LeicktTullinge SK58:57+21:5113:00
19Cecilia HectorSnättringe SK1:01:50+24:4413:38
20Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK1:08:37+31:3115:08
21Ella BroquistIFK Lidingö SOK1:15:19+38:1316:37
22Tuva FalkSundbybergs IK1:18:34+41:2817:20
Sofia SundinWaxholms OKej godkänd
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Maja HoppeWaxholms OKej start

H16

5 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas WernerIFK Lidingö SOK35:026:18
2Isak GeliusSnättringe SK36:32+1:306:34
3Ludvig SigrandOK Södertörn38:19+3:176:54
4William GrunderJärfälla OK38:31+3:296:56
5Otto BalckTäby OK40:54+5:527:22
6Alfred LängheimTullinge SK41:06+6:047:24
7Hampus HatlenTullinge SK41:53+6:517:32
8Olle KallerbäckVäxjö OK42:58+7:567:44
9Samuel LindénAttunda OK43:54+8:527:54
10Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:00+11:588:28
11Eskil WidehagSundbybergs IK48:35+13:338:45
12Isak WestringJärfälla OK48:55+13:538:48
13Oscar AnelandOK Ravinen49:02+14:008:50
14Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby50:05+15:039:01
15John WolgastSnättringe SK50:51+15:499:09
16Wilhelm NordqvistWaxholms OK51:13+16:119:13
17Marcus EkmanTäby OK51:53+16:519:20
18Jonathan NorrmanOK Ravinen56:00+20:5810:05
19Jakob TedhamreSnättringe SK59:27+24:2510:42
20Henrik LundforsIFK Enskede1:11:14+36:1212:50
21Uno BjörklundOK Ravinen1:15:28+40:2613:35
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Oliver EricssonTäby OKej start
Wilhelm BergmanTullinge SKej start
Erik Lidström LauriSnättringe SKej start
Erik BovalliusJärfälla OKej start
Hugo BacklundTullinge SKej start
Olof MelchersonIFK Lidingö SOKej start

D16 Kort

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BarnardBromma-Vällingby SOK1:04:0416:35

H16 Kort

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOK1:04:2416:41

D14

4 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn33:068:02
2Wilma LeicktTullinge SK36:18+3:128:48
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK36:46+3:408:55
4Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK37:40+4:349:08
5Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK38:42+5:369:23
6Linn De BoussardIFK Enskede38:47+5:419:24
7Lovisa LindqvistIFK Enskede39:01+5:559:28
8Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK39:24+6:189:33
9Tilde MansénSkarpnäcks OL41:25+8:1910:03
10Tindra JonssonSkarpnäcks OL44:45+11:3910:51
11Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:36+12:3011:04
12Klara JunegardTullinge SK45:48+12:4211:06
13Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö46:41+13:3511:19
14Vilma NilssonAttunda OK46:44+13:3811:20
15Emelie RökenTäby OK47:07+14:0111:26
16Elin WolgastSnättringe SK47:25+14:1911:30
17Bella PedersenJärfälla OK48:09+15:0311:41
18Alva Lidström LauriSnättringe SK48:22+15:1611:44
19Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK1:09:25+36:1916:50
20Fanny SundbergTullinge SK1:18:13+45:0718:59
21Lena PerssonTullinge SK1:29:15+56:0921:39
22Louise ByströmBromma-Vällingby SOK1:30:47+57:4122:02
Doris IkoTäby OKej godkänd
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Emilia BergmanTullinge SKej start

H14

4 190 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK23:485:40
2Viktor JemthIF Thor27:00+3:126:26
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK28:08+4:206:42
4Viktor SoneAttunda OK28:31+4:436:48
5Hannes MogensenOK Ravinen28:51+5:036:53
6Jonatan AndersonJärfälla OK30:38+6:507:18
7Elis Forsberg RundströmIFK Enskede31:11+7:237:26
8Björn RennerOK Södertörn31:22+7:347:29
9Hannes LindqvistIFK Enskede32:45+8:577:48
10Justus ArenanderSkarpnäcks OL32:54+9:067:51
11Edvin ForsbergOK Ravinen33:19+9:317:57
12Svante SandvikAttunda OK33:29+9:417:59
13Melker PalmJärfälla OK33:52+10:048:04
14Linus NilssonOK Österåker34:34+10:468:14
15Jesper ÅkessonJärfälla OK35:36+11:488:29
16Noa HelgarsTäby OK36:18+12:308:39
17Niklas ErlandssonOK Södertörn36:29+12:418:42
18Arvid MyrbergerTullinge SK36:36+12:488:44
19Marcus GrunderJärfälla OK36:55+13:078:48
20Erik LundquistOK Ravinen38:44+14:569:14
21Olle ThimbergSöders-Tyresö38:48+15:009:15
22David RyderåsWaxholms OK39:48+16:009:29
23Johan FochsenWaxholms OK41:01+17:139:47
24Joel WallnerAttunda OK41:43+17:559:57
25Axel TrofastTullinge SK41:58+18:1010:00
26Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOK44:19+20:3110:34
27Linus ForsbergOK Ravinen45:17+21:2910:48
28Malte AlbinssonOK Österåker51:30+27:4212:17
29Axel BalckTäby OK54:02+30:1412:53
30Leo LjungbergSkarpnäcks OL58:20+34:3213:55
31Folke KåbergOK Ravinen1:09:11+45:2316:30
32Morris RassètBromma-Vällingby SOK1:09:32+45:4416:35
33Calle JohanssonOK Ravinen1:12:30+48:4217:18
34Emil FunemyrBromma-Vällingby SOK1:56:36+1:32:4827:49
Elis IversAttunda OKej godkänd
Anton MörkforsJärfälla OKej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Hugo LindskogOK Ravinenej start
Edvin NilssonLånghundra IFej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Oskar EknerSnättringe SKej start
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej start
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKåterbud

D14 Kort

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta HägerOK Södertörn32:079:54
2Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK43:24+11:1713:23
Klara PerssonBromma-Vällingby SOKej start

H14 Kort

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SandqvistVäsby OK47:1414:34 Ladda ner rutt i gpx-format
2Malte ThelanderHaninge SOK52:02+4:4816:03

D12

3 210 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen22:597:09
2Tove OlssonOK Södertörn23:54+0:557:26
3Wilda LundqvistMälarö SOK24:55+1:567:45
4Alice RökenTäby OK26:26+3:278:14
5Wilma MårtenssonOK Ravinen26:36+3:378:17
6Maja LundholmUmeå OK26:59+4:008:24
7Alice HellbergSundbybergs IK27:52+4:538:40
8Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK28:21+5:228:49
9Tuva SirviöUmeå OK28:38+5:398:55
10Stina PedersenJärfälla OK34:17+11:1810:40
11Emelie HolmströmTäby OK35:16+12:1710:59
12Tuva HolmströmOK Ravinen36:25+13:2611:20
13Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK36:47+13:4811:27
14Tyra LarssonIFK Umeå37:13+14:1411:35
15Maja FalkSundbybergs IK39:54+16:5512:25
16Julia AbajiEksjö SOK46:45+23:4614:33
17Hilda TrofastTullinge SK52:55+29:5616:29
18Sofia QuasWaxholms OK55:56+32:5717:25
19Elsa ForsbergJärfälla OK1:10:09+47:1021:51
Majken Hobor ÖhmanMälarö SOKej godkänd
Rut LundinOK Södertörnej godkänd
Ebba WestringJärfälla OKej start
Lovisa NordquistTäby OKej start
Alice HedinIFK Lidingö SOKej start

H12

3 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens FochsenWaxholms OK22:446:52
2Erik NorinSöders-Tyresö23:35+0:517:07
3Petter FochsenWaxholms OK26:09+3:257:54
4Noel HellbergSundbybergs IK31:54+9:109:38
5Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:48+10:049:54
6Axel NordqvistWaxholms OK36:59+14:1511:10
7Adrian WernerIFK Lidingö SOK40:28+17:4412:13
8Linus NileviHaninge SOK43:36+20:5213:10
9Johannes NorrbyOK Södertörn44:18+21:3413:23
10Carl WännmanOK Södertörn44:43+21:5913:30
11Noah MehreteabJärfälla OK48:49+26:0514:44
12Teodor JonssonSkarpnäcks OL50:11+27:2715:09
13Edvin WallnerAttunda OK51:28+28:4415:32
14Anton AkterinOK Älvsjö-Örby53:36+30:5216:11
15Rafael JaenssonOK Älvsjö-Örby1:33:04+1:10:2028:07
Wilmer HagrotTäby OKej godkänd
Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOKej start

D12 Kort

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva PerssonBromma-Vällingby SOK31:4812:46
2Isabel OlareOK Älvsjö-Örby36:53+5:0514:48

H12 Kort

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel BrandonBromma-Vällingby SOK28:4111:31

D10

2 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SandTullinge SK20:298:23
2Molly BomanMälarö SOK21:29+1:008:48
3Stella Näsman LandhSundbybergs IK23:11+2:429:30
4Greta SandvikAttunda OK24:07+3:389:53
5Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK26:01+5:3210:39
6Irma WidehagSundbybergs IK27:14+6:4511:09
7Lovisa NederheimTäby OK28:29+8:0011:40
8Selma SundbergSundbybergs IK29:14+8:4511:58
9Frida DäckforsTullinge SK29:38+9:0912:08
10*Signe DamneBromma-Vällingby SOK30:11+9:4212:22
11Viola HolmströmOK Ravinen30:25+9:5612:27
12Alice Slars PaulssonSundbybergs IK31:14+10:4512:48
13Signe AlbinssonOK Österåker32:10+11:4113:10
14Signe HåstadBromma-Vällingby SOK33:09+12:4013:35
15Dagny IkoTäby OK36:39+16:1015:01
16Ida RökenTäby OK36:40+16:1115:01
17Moa PerssonTäby OK38:08+17:3915:37
18Lova JonssonSkarpnäcks OL40:25+19:5616:33
19Sigrid MellbergWaxholms OK56:27+35:5823:08
Torun Berneklint RhedinWaxholms OKej godkänd
Fanny BergmanTullinge SKej start

H10

2 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture LindskogOK Ravinen17:317:05
2Lucas De BoussardIFK Enskede18:27+0:567:28
3Max BoströmJärfälla OK19:32+2:017:54
4Arvid HellbergSundbybergs IK24:04+6:339:44
5Samuel AnderssonJärfälla OK24:06+6:359:45
6Erik BalckTäby OK25:20+7:4910:15
7Jon Forsberg RundströmIFK Enskede25:37+8:0610:22
8Ivar MessingOK Älvsjö-Örby27:09+9:3810:59
9Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK29:50+12:1912:04
10Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK30:51+13:2012:29
11Viktor NygrenVäsby OK31:16+13:4512:39
12Nils GidlöfOK Älvsjö-Örby31:33+14:0212:46
13Eskil MyrbergerTullinge SK33:44+16:1313:39
14Alvin NordinOK Älvsjö-Örby34:12+16:4113:50
Alvar WallinOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Joel ÅhgrenTullinge SKej godkänd

D40

5 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda NordinEksjö SOK41:428:15
2Karolina HellbergSundbybergs IK44:10+2:288:44
3Katrin SöderbergTäby OK47:52+6:109:28
4Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK50:13+8:319:56
5Malin LindskogOK Ravinen52:13+10:3110:20
6Daniela RennerOK Södertörn1:06:48+25:0613:13
7Åsa BergSigtuna OK1:08:35+26:5313:34
8Maria PedersenJärfälla OK1:08:50+27:0813:37
9Josefin LindqvistIFK Enskede1:10:43+29:0114:00
10Lena BuhreAttunda OK1:28:08+46:2617:27
11Susanne AkterinOK Älvsjö-Örby1:54:30+1:12:4822:40
Terese EklövTumba-Mälarhöjden OKej start
Ylva FornanderVästerbergslagens OLej start

H40

7 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny StrandbergGustavsbergs OK55:307:22
2Tomas HenrikssonAttunda OK58:43+3:137:47
3Robert PedersenJärfälla OK59:21+3:517:52
4Henrik SjögrenHaninge SOK1:02:03+6:338:14
5Emil AnderssonLänna IF1:03:51+8:218:28
6Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:07:22+11:528:56
7Stefan HellbergSundbybergs IK1:09:18+13:489:12
8Jonas ErikssonLänna IF1:09:53+14:239:16
9Jonas HåkanssonEksjö SOK1:20:22+24:5210:40
10Niclas PeterssonCentrum OK1:25:20+29:5011:19
11Anders HellminVisborgs OK2:04:21+1:08:5116:30
Ove OksvoldCentrum OKej godkänd
Martin LindskogOK Ravinenej godkänd
Mats EdengrenVallentuna-Össeby OLej start

D45

4 430 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina AnelandOK Ravinen38:068:36
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF40:51+2:459:13
3Lena NilssonAttunda OK41:55+3:499:27
4Annika LundströmSundbybergs IK42:16+4:109:32
5Åsa BäckstrandUmeå OK44:49+6:4310:06
6Sussie TistadIFK Lidingö SOK45:21+7:1510:14
7Tina Näsman LandhSundbybergs IK46:59+8:5310:36
8Nina IversAttunda OK50:11+12:0511:19
9Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL52:07+14:0111:45
10Gunilla KallhaugeSnättringe SK55:11+17:0512:27
11Therese HolmströmOK Ravinen56:41+18:3512:47
12Lisa ÖsterlingOK Södertörn57:35+19:2912:59
13Anethe MansénSkarpnäcks OL1:00:51+22:4513:44
14Lisa LeicktTullinge SK1:02:27+24:2114:05
15Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:07:48+29:4215:18
16Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:10:07+32:0115:49
Petra HellbergOK Södertörnej godkänd
Kristin HellbergSundbybergs IKej godkänd
Camilla GöstasSöders-Tyresöej godkänd

H45

6 690 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF49:037:19
2Niklas HenrikssonAttunda OK49:21+0:187:22
3Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK52:09+3:067:47
4Henrik ErlandssonOK Södertörn54:24+5:218:07
5Magnus AnderssonSundbybergs IK55:46+6:438:20
6Martin SigrandOK Södertörn55:59+6:568:22
7Ulrik IversAttunda OK57:24+8:218:34
8Håkan MelinMälarö SOK57:45+8:428:37
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK57:45+8:428:37
10Fredrik HedinIFK Enskede58:18+9:158:42
11Joakim PerssonHaninge SOK58:47+9:448:47
12Christopher LindqvistIFK Enskede59:57+10:548:57
13Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:00:00+10:578:58
14Sven JohanssonTäby OK1:00:09+11:068:59
15Johan WestringJärfälla OK1:00:17+11:149:00
16Patric De BoussardIFK Enskede1:00:18+11:159:00
17Robert SöderbergTäby OK1:00:46+11:439:04
18Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:01:21+12:189:10
19Magnus LennartssonJärfälla OK1:01:43+12:409:13
20Ronny FalkSundbybergs IK1:02:07+13:049:17
21Henrik MorastHaninge SOK1:02:54+13:519:24
22Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:04:18+15:159:36
23Ola CarlénBromma-Vällingby SOK1:06:11+17:089:53
24Stefan NorinSöders-Tyresö1:06:51+17:489:59
25Fredrik TarbergBromma-Vällingby SOK1:07:18+18:1510:03
26Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:08:53+19:5010:17
27Fredrik MorastHaninge SOK1:09:11+20:0810:20
28Per DambergIFK Lidingö SOK1:10:59+21:5610:36
29Andreas GrunderJärfälla OK1:11:14+22:1110:38
30Erik MöllerOK Södertörn1:13:40+24:3711:00
31Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:18:34+29:3111:44
32Jonas KarlssonVäsby OK1:18:56+29:5311:47
33Tomas EklundSkogsluffarnas OK2:03:23+1:14:2018:26
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Magnus ElwinIFK Enskedeej godkänd
Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OKej start
Fredrik NilssonLånghundra IFej start

D50

4 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK45:3710:36
2Nina KarlssonIFK Lidingö SOK47:39+2:0211:04
3Pia HellgrenOK Södertörn47:42+2:0511:05
4Maria ColeVäsby OK48:19+2:4211:14
5Annica JanssonIFK Lidingö SOK51:34+5:5711:59
6Anna EngquistHaninge SOK52:56+7:1912:18
7Anne LindellKalmar OK57:12+11:3513:18
8Karin SteneboAttunda OK57:36+11:5913:23
9Kristina MarteliusAttunda OK57:37+12:0013:23
10Carin KihlströmTäby OK1:01:00+15:2314:11
11Åsa BergströmTäby OK1:01:45+16:0814:21
12Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:01:47+16:1014:22
13Katarina LindbärgOK Södertörn1:18:02+32:2518:08
Annika LindbergAttunda OKej godkänd
Anna TedhamreSnättringe SKej godkänd
Lena BjessmoBromma-Vällingby SOKej start

H50

6 240 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK39:376:20
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK40:28+0:516:29
3Lars NordinTullinge SK42:07+2:306:44
4Jonas NordströmOK Roslagen42:28+2:516:48
5Per MårtenssonOK Ravinen42:33+2:566:49
6Mats SöderbergKalmar OK45:29+5:527:17
7Juha LoenbergSkarpnäcks OL46:47+7:107:29
8Martin JohanssonOK Ravinen47:12+7:357:33
9Urban SelanderSkarpnäcks OL48:08+8:317:42
10Christer ArksandVallentuna-Össeby OL48:13+8:367:43
11Göran LängheimTullinge SK48:14+8:377:43
12Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL49:23+9:467:54
13Piero SannicoloTullinge SK49:25+9:487:55
14Patrik LeicktTullinge SK49:54+10:177:59
15Anders BjörklundIFK Enskede51:14+11:378:12
16Mats EkmanTäby OK51:31+11:548:15
17Ola BovalliusJärfälla OK54:45+15:088:46
18Peter HambäckLånghundra IF55:32+15:558:53
19Jan CarlssonSöders-Tyresö55:34+15:578:54
20Mats BernSnättringe SK55:40+16:038:55
21Mats GunnemyrSöders-Tyresö56:27+16:509:02
22Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK57:06+17:299:09
23Hans JonssonVäsby OK58:37+19:009:23
24Lennart SwahnSundbybergs IK58:59+19:229:27
25Jukka LoukusaGustavsbergs OK59:36+19:599:33
26Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby1:01:03+21:269:47
27Peter LandénGustavsbergs OK1:02:38+23:0110:02
28Nicklas BergströmTäby OK1:08:05+28:2810:54
29Sven BolmbladOK Södertörn1:08:40+29:0311:00
30Göran LundqvistJärfälla OK1:13:03+33:2611:42
31Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:13:48+34:1111:49
32Tomas SandqvistVäsby OK1:18:43+39:0612:36 Ladda ner rutt i gpx-format
33Per WolgastSnättringe SK1:19:32+39:5512:44
34Oskar NederheimTäby OK1:33:54+54:1715:02
35Eric HuijsersHammarby IF OF1:44:43+1:05:0616:46
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej godkänd
Christer AlmHagaby GoIF Örebroej start
Björn AnderssonBredaryds SOKej start
Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOKej start
Mikael NybergHellas Orienteringej start

D55

4 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK46:2610:47
2Annika SvenssonSolna OK51:05+4:3911:52
3Annika LundströmVäsby OK53:42+7:1612:29
4Ann-sofie SvanbergOK Södertörn54:16+7:5012:37
5Helena PepaHagaby GoIF Örebro54:59+8:3312:47
6Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK55:03+8:3712:48
7Katarina RingelsOK Klemmingen57:48+11:2213:26
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:03:21+16:5514:43
9Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:04:43+18:1715:03
10Mia GustafssonOK Kåre1:04:53+18:2715:05
11Kerstin OhlssonHaninge SOK1:09:48+23:2216:13
12Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:19:39+33:1318:31
Pia BoudrieVäsby OKej godkänd
Anna-Karin SundqvistTullinge SKej start
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej start
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OLej start

H55

5 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ImarkTullinge SK40:237:16
2Torbjörn LännevallOK Roslagen40:48+0:257:21
3Peter EnokssonOK Österåker43:01+2:387:45
4Per KallhaugeSnättringe SK43:49+3:267:53
5Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF45:19+4:568:09
6Anders MattssonOK Älvsjö-Örby46:14+5:518:19
6Johan PalmgrenTäby OK46:14+5:518:19
8Ronny NordgrenSundbybergs IK47:37+7:148:34
9Anders MansénSkarpnäcks OL48:12+7:498:41
10Per GrywenzOK Linné48:18+7:558:42
11Jan LavénGustavsbergs OK50:50+10:279:09
12Janne NilssonCentrum OK52:34+12:119:28
13Peder KarlssonRånäs OK54:10+13:479:45
14Jörgen HectorSnättringe SK55:21+14:589:58
15Bengt NilssonSolna OK57:10+16:4710:18
16Torbjörn OhlssonHaninge SOK57:23+17:0010:20
17Björn SalomonssonSnättringe SK1:00:40+20:1710:55
18Sven EdvardssonSundbybergs IK1:00:46+20:2310:56
19Jan NettelbjerJärfälla OK1:01:29+21:0611:04
20Stefan MarteliusAttunda OK1:05:55+25:3211:52
21Kjell AnderssonRånäs OK1:08:18+27:5512:18
22Leif MörkforsJärfälla OK1:14:00+33:3713:20
23Werner KöhlerTullinge SK1:18:53+38:3014:12
24Anders WinaldHellas Orientering1:20:11+39:4814:26
Tommy HolmérVäsby OKej start
Hans OlsénSundbybergs IKej start
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

3 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF39:4911:18
2Lotta ValentinGustavsbergs OK41:18+1:2911:43
3Anita KarlssonOK Södertörn41:58+2:0911:55
4Ulla WesterlundTäby OK42:11+2:2211:59
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby42:16+2:2712:00
6Anne-Chr SchunnessonAttunda OK43:43+3:5412:25
7Eva ElnerudSigtuna OK44:00+4:1112:30
8Eva OlssonRånäs OK48:03+8:1413:39
9Margareta WadinOK Älvsjö-Örby49:55+10:0614:10

H60

5 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK38:257:40
2Per Ove WallénTäby OK41:48+3:238:20
3Tommy BergerGävle OK42:37+4:128:30
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:54+6:298:57
5Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF44:55+6:308:57
6Ulf BurmanGustavsbergs OK45:19+6:549:02
7Jan GottfridssonNorbergs OK45:32+7:079:05
8Mats LundmanOK Roslagen46:23+7:589:15
9Christer HördellStockholms OK52:27+14:0210:28
10Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL52:30+14:0510:28
11Mikael ByströmJärfälla OK52:35+14:1010:29
12Jörgen KarlssonAttunda OK56:19+17:5411:14
13Pelle BengtssonIFK Enskede56:54+18:2911:21
14Anders GezeliusOK Ravinen59:29+21:0411:52
15Göran DoyleSundbybergs IK1:01:42+23:1712:18
16Lars HagrotTäby OK1:02:38+24:1312:30
17Göran IvarezOK Södertörn1:03:28+25:0312:40
18Roland NorellSöders-Tyresö1:03:35+25:1012:41
19Göran HanssonTäby OK1:07:00+28:3513:22
20Roger LarssonSnättringe SK1:07:04+28:3913:23
21Sten-Olof MatssonLeksands OK1:07:49+29:2413:32
22Leif ÅkerblomOK Österåker1:09:01+30:3613:46
23Harald BauerIFK Lidingö SOK1:13:20+34:5514:38
24Reinhold LenneboIF Thor1:22:02+43:3716:22
25Ove ErikssonNyköpings OK1:38:56+1:00:3119:44
Roland JanssonOK Linnéej godkänd
Stefan SundeliusJärfälla OKej start

D65

3 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK44:5212:44
2Ulla ClevnertSpårvägens OK51:06+6:1414:31
3Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK53:00+8:0815:03
4Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK54:52+10:0015:35
5Ulla GummesonVäsby OK54:58+10:0615:36
6Ingrid GraneliHaninge SOK56:24+11:3216:01
7Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL56:50+11:5816:08
8Helena KorhonenHaninge SOK1:06:13+21:2118:48
9Marita BergSigtuna OK1:15:49+30:5721:32

H65

4 450 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö41:149:15
2Lars GrankvistTäby OK43:09+1:559:41
3Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn45:03+3:4910:07
4Lars BoudrieVäsby OK46:31+5:1710:27
5Per ÖhlundGustavsbergs OK50:33+9:1911:21
6Bo DavidssonSolna OK50:57+9:4311:26
7Stig AnderssonOK Linné51:49+10:3511:38
8Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK52:18+11:0411:45
9Reijo KorhonenHaninge SOK59:19+18:0513:19
10Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:01:36+20:2213:50
11Mats SandewallUmeå OK1:04:58+23:4414:35
12Matz LarssonGustavsbergs OK1:06:13+24:5914:52
13Sven-Inge NylundJärfälla OK1:07:24+26:1015:08
14Martin ErikssonOK Södertörn1:15:03+33:4916:51
15Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:29:55+48:4120:12
Eidar LindgrenOK Ravinenej godkänd
Urban BoströmSolna OKej godkänd
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Arne JohanssonOK Ravinenej start
JanErik LindbergBromma-Vällingby SOKej start

D70

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK39:4312:53
2Margareta HagstedtVäsby OK43:19+3:3614:03
3Birgitta KlangLånghundra IF45:55+6:1214:54
4Kerstin GunnarssonNässjö OK54:26+14:4317:40
5Marianne SellgrenSigtuna OK1:05:11+25:2821:09
6Carin RunqvistJärfälla OK1:07:26+27:4321:53
7Birgitta NylundJärfälla OK1:42:34+1:02:5133:18
8Karin TibbelinAttunda OK1:45:09+1:05:2634:08
Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOKej godkänd

H70

4 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF33:348:22
2Leif StrandbergGustavsbergs OK41:54+8:2010:26
3Per-Johan VikforsOK Österåker45:12+11:3811:16
4Anders SellgrenSigtuna OK45:32+11:5811:21
5Börje RåbergOK Tyr46:43+13:0911:39
6Per-Erik WåhlbergOK Linné47:00+13:2611:43
7Ebbe AdolfssonSundbybergs IK47:10+13:3611:45
8Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF48:20+14:4612:03
9Bernt ErikssonSpårvägens OK50:00+16:2612:28
10Göran LarboAttunda OK51:27+17:5312:49
11Jan BojlingSolna OK52:39+19:0513:07
12Tage SandbergBromma-Vällingby SOK53:17+19:4313:17
13Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb53:41+20:0713:23
14Tommy WåhlinVästerås SOK54:20+20:4613:32
15Göran FriskAttunda OK55:24+21:5013:48
16Gunnar ErikssonJärfälla OK57:32+23:5814:20 Ladda ner rutt i gpx-format
17Leif BergSigtuna OK58:40+25:0614:37
18John ÖstlundSundbybergs IK59:03+25:2914:43
19Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:06:06+32:3216:29
20Lars JonassonJärfälla OK1:08:53+35:1917:10
21Ingemar JohnssonOK Södertörn1:12:46+39:1218:08
22Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:17:43+44:0919:22
23Bo WinanderJärfälla OK1:20:32+46:5820:04
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Åke WansölinSöders-Tyresöej godkänd
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresöej godkänd

D75

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro CedérusSnättringe SK1:02:2320:15
Caje JacobssonIF Thorej godkänd

H75

3 790 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan ElmhagenSöders-Tyresö46:2112:13
2Thord RådbergOK Roslagen50:02+3:4113:12
3Stellan FehrnströmEnebybergs IF50:11+3:5013:14
4Bo HedlundIFK Enskede52:47+6:2613:55
5Sven-Olov NorlinRimbo SOK53:01+6:4013:59
6Ove ForsbergTurebergs IF SOK53:18+6:5714:03
7Leif LundquistEnebybergs IF54:39+8:1814:25
8Ronny HedlundOK Södertörn55:57+9:3614:45
9Lars CedérusSnättringe SK59:30+13:0915:41
10Lennart TorstenssonOK Rodhen1:00:36+14:1515:59
11Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF1:01:48+15:2716:18
12Hugo IsgrenIFK Enskede1:02:18+15:5716:26
13Göran AnderssonTäby OK1:07:51+21:3017:54
14Rune GunnarssonNässjö OK1:09:02+22:4118:12
15Sven-Erik WidinOK Österåker1:15:28+29:0719:54
16Bo SundénKarlsbyhedens OK1:17:54+31:3320:33
17Leif  HagstedtVäsby OK1:21:49+35:2821:35
18Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:27:38+41:1723:07
Sven JacobssonIF Thorej godkänd
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D80

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn1:07:5726:20
Ann SjöbergEnebybergs IFej godkänd

H80

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK48:0715:37
2Roland LöwgrenSpårvägens OK50:14+2:0716:18
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK50:20+2:1316:20
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF53:38+5:3117:24
5Erland LjungströmGustavsbergs OK56:02+7:5518:11
6Lars-Erik LindellVäsby OK59:11+11:0419:12
7Carl LangOK Österåker1:10:43+22:3622:57
Alf PerssonOK Österåkerej godkänd
Leif JehanderBromma-Vällingby SOKej godkänd

D85

2 580 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ebba-Lisa FlygarTullinge SKej start

Inskolning

1 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Viola AnderssonTullinge SKfullföljt
Freja FichtnerOK Tyrfullföljt
Sanna HolmqvistOK Österåkerfullföljt
Charlie LennartssonJärfälla OKfullföljt
Primus LindströmKlubblösfullföljt
Emma LundströmSundbybergs IKfullföljt
Elias SandebergWaxholms OKfullföljt
Alvar SteenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Tyra StrandbergGustavsbergs OKfullföljt

U1

1 870 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove NordströmOK Älvsjö-Örby18:4910:03
2Vera TengnérBromma-Vällingby SOK20:54+2:0511:10
3Nova FalkSundbybergs IK22:44+3:5512:09
4Saga HellbergSundbybergs IK24:25+5:3613:03
5Victor HellbergSundbybergs IK24:34+5:4513:08
6Freja SöderbergTäby OK25:22+6:3313:33
7Inez HellbergOK Södertörn25:55+7:0613:51
8Ingrid GidlöfOK Älvsjö-Örby26:34+7:4514:12
9Ida HellbergSundbybergs IK26:45+7:5614:18
10Vera SundbergSundbybergs IK27:08+8:1914:30
11Melker HallmanAttunda OK27:18+8:2914:35
12Milla LjungqvistMälarö SOK27:39+8:5014:47
13Erica JohanssonTäby OK29:39+10:5015:51
14Albin SandebergWaxholms OK29:43+10:5415:53
15Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK29:47+10:5815:55
16Ludvig BomanMälarö SOK31:22+12:3316:46
17Isak GavellIFK Lidingö SOK31:24+12:3516:47
18Liam RosénOK Ravinen32:18+13:2917:16
19Vide MessingOK Älvsjö-Örby33:49+15:0018:05
20Ester ForslingKlubblös36:17+17:2819:24
21Siri HåstadBromma-Vällingby SOK37:08+18:1919:51
22Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK42:45+23:5622:51
22Ida AnderssonTullinge SK42:45+23:5622:51
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKej start
Elliot MovitzBromma-Vällingby SOKej start

U2

2 490 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK22:469:08
2Fiffi MalmströmJärfälla OK22:57+0:119:13
3Malte HallmanAttunda OK23:48+1:029:33
4Hanna KarlsonBromma-Vällingby SOK25:03+2:1710:03
5Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF26:02+3:1610:27
6Gustav PsilanderTäby OK26:28+3:4210:37
7Olof HenrikssonBromma-Vällingby SOK26:48+4:0210:45
8Emil SöderbergTäby OK30:06+7:2012:05
9Love AkterinOK Älvsjö-Örby30:07+7:2112:05
10Bonnie CarlstenBromma-Vällingby SOK30:49+8:0312:22
11Alwin JosefssonTumba-Mälarhöjden OK31:59+9:1312:50
12Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK33:13+10:2713:20
13Iris AhlqvistTäby OK35:05+12:1914:05
14Truls MansénSkarpnäcks OL35:25+12:3914:13
15Ester HägerOK Södertörn37:28+14:4215:02
16Gustav SvenskAttunda OK38:28+15:4215:26
17Adam NerhagKlubblös38:36+15:5015:30
18Martin WännmanOK Södertörn44:27+21:4117:51
19Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF45:17+22:3118:11
20Agnes ForslingTäby OK45:22+22:3618:13
21Elina HåstadBromma-Vällingby SOK47:19+24:3319:00
22Leonard Ydremark ParkinsonWaxholms OK49:25+26:3919:50
23Alfred EklundSkogsluffarnas OK55:05+32:1922:07
24Elin StenkvistWaxholms OK55:36+32:5022:19
Paahi BudhirajaKlubblösej godkänd
Mehar BudhirajaKlubblösej godkänd
Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Olivia HedinIFK Lidingö SOKej start
Gustav LoebBromma-Vällingby SOKej start

Öppen motion 1

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb30:2512:12
2Ilona HoborMälarö SOK30:58+0:3312:26
3Malin ThelanderHaninge SOK33:17+2:5213:22
4Gunilla LundkvistIK Vikings OK1:00:41+30:1624:22
5Yvonne NilssonSolna OK1:02:53+32:2825:15
Hanna PalmKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

3 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BjörkstedtIFK Lidingö SOK29:158:06
2Petra WallbergOK Älvsjö-Örby44:58+15:4312:27
3Jan OuzounidisOK Älvsjö-Örby45:20+16:0512:33
4Oscar KoertgeVisborgs OK58:24+29:0916:10
5John DryseliusSkarpnäcks OL58:31+29:1616:12

Öppen motion 3

3 240 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva FredTullinge SK38:4011:56
2Karin Rådenman GidlöfOK Älvsjö-Örby39:01+0:2112:02
3Åsa EklövOK Södertörn39:41+1:0112:14
4Emil NorlinIFK Enskede40:16+1:3612:25
5Birgitta Åberg- AnderssonRånäs OK44:05+5:2513:36
6Mats NylenKlubblös50:04+11:2415:27
7Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OL50:15+11:3515:30
8Jonas WillmerKlubblös51:12+12:3215:48
9Åsa ÖströmJärfälla OK51:48+13:0815:59
10Anita ArneforsOK Södertörn51:54+13:1416:01
11Ebba LindquistKlubblös52:02+13:2216:03
12Martin KvarnefalkJärfälla OK58:00+19:2017:54
13Eva HagrotTäby OK58:13+19:3317:58
14Emma NylenKlubblös1:00:31+21:5118:40
14Kalle NorenKlubblös1:00:31+21:5118:40
16Eva NordinGustavsbergs OK1:01:12+22:3218:53
17Lena VestbomOckelbo OK1:03:32+24:5219:36
18Håkan GrunderKlubblös1:05:08+26:2820:06
19Cajsa SundenOK Älvsjö-Örby1:09:19+30:3921:23
20Ester CummingOK Älvsjö-Örby1:09:25+30:4521:25
21Isabell  SundbergKlubblös1:23:52+45:1225:53
22Gordon LimSnättringe SK1:36:55+58:1529:54
23Göran R WallénIFK Lidingö SOK2:02:48+1:24:0837:54
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Ella KoertgeVisborgs OKej godkänd
Ludvig NordSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 4

4 310 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina StrandbergGustavsbergs OK47:2911:01
2Jacob AhlenKlubblös1:02:54+15:2514:35
3Samuel LundqvistKlubblös1:02:59+15:3014:36
4Avenir KobetskiKlubblös1:03:50+16:2114:48
5Elin TörnqvistTullinge SK1:04:13+16:4414:53
6Elin GöthEksjö SOK1:04:14+16:4514:54
7Magnus ValtessonKlubblös1:09:06+21:3716:01
8Ida LindellKlubblös1:09:11+21:4216:03
9Ludvig TegnerBromma-Vällingby SOK1:15:47+28:1817:34
10Jonny BobergBromma-Vällingby SOK1:21:32+34:0318:55
11My LennartssonJärfälla OK1:28:57+41:2820:38
12Hanna LennartssonJärfälla OK1:28:58+41:2920:38
Fredrik SollenbergAttunda OKej godkänd
Knut KarlssonAttunda OKej godkänd
Desiree YrwingKlubblösej godkänd
Tomas HolmbergCentrum OKej godkänd
Maria Slars PaulssonSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 5

3 320 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen EkmanTäby OK28:568:42
2Erika HörnfeldtCentrum OK34:56+6:0010:31
3Anton SteenTumba-Mälarhöjden OK38:15+9:1911:31
4Klara HåstadBromma-Vällingby SOK38:18+9:2211:32
5Filip DryseliusSkarpnäcks OL39:58+11:0212:02
6Erica StrandbergGustavsbergs OK42:00+13:0412:39
7Thomas SundbergTullinge SK42:48+13:5212:53
8Mathias DryseliusSkarpnäcks OL43:22+14:2613:03
9Ingela OscarssonKlubblös44:04+15:0813:16
10Lova NilssonKlubblös47:35+18:3914:19
11anna SmittKatrineholms OK49:11+20:1514:48
12Annika BerntssonVäsby OK50:53+21:5715:19
13Stefan PalmOK Roslagen51:19+22:2315:27
14Jennifer SandTullinge SK51:44+22:4815:34
15Helena AnderssonJärfälla OK51:54+22:5815:37
16Åsa Rimsjö SandTullinge SK52:01+23:0515:40
17Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK52:19+23:2315:45
18Mark SundbergSundbybergs IK56:37+27:4117:03
19Albert NordSnättringe SK56:42+27:4617:04
20Håkan FalkOK Ravinen58:34+29:3817:38
21Therese BoströmJärfälla OK59:20+30:2417:52
22Per ArnessonSkarpnäcks OL1:01:35+32:3918:32
23Ingemar TedhamreSnättringe SK1:02:53+33:5718:56
24Sara ForsbergJärfälla OK1:03:05+34:0919:00
25Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:03:58+35:0219:16
26Anne WimanTäby OK1:04:35+35:3919:27
27Helena FalkTäby OK1:05:46+36:5019:48
28Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OK1:09:52+40:5621:02
29Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:11:08+42:1221:25
30Bo LandarvKlubblös1:12:17+43:2121:46
31Jenny KoertgeVisborgs OK1:13:50+44:5422:14
32Jan ÅhlénOK Österåker1:16:37+47:4123:04
33Marianne ÅhlénOK Österåker1:16:43+47:4723:06
34Åsa HanssonTullinge SK1:18:47+49:5123:43
35Oliver NilssonSöders-Tyresö1:20:44+51:4824:19
36Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK1:34:05+1:05:0928:20
37Lena GehlertOK Österåker2:04:45+1:35:4937:34
Svante FridEnebybergs IFej godkänd
Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Åsa DamneBromma-Vällingby SOKej start
Christoffer Zeemann HedinIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 6

5 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SjöbergTullinge SK39:006:55
2Linus HolmqvistOK Österåker47:22+8:228:24
3Jonna LindbergIFK Enskede59:26+20:2610:33
4Mattias RobertsonCentrum OK1:04:25+25:2511:26
5Andreas HerneTumba-Mälarhöjden OK1:10:17+31:1712:29
6Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:14:38+35:3813:15
7Jan BrandonBromma-Vällingby SOK1:14:57+35:5713:18
8Tobias WestbomLånghundra IF1:18:58+39:5814:01
9David LifTumba-Mälarhöjden OK1:26:14+47:1415:19
10Anders BrunanderAttunda OK1:34:18+55:1816:44
11Dan BomanMälarö SOK1:36:20+57:2017:06
12Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK1:52:40+1:13:4020:00
13Christer NilssonOK Österåker1:54:44+1:15:4420:22
14Monica NilssonOK Österåker1:54:53+1:15:5320:24
Tove SundSundbybergs IKej godkänd
Ingalill KåbergOK Ravinenej start

Öppen motion 7

3 260 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÅhgrenTullinge SK28:518:50
2Linnea LandforsLustens OK29:46+0:559:07
3Anders NilssonTäby OK29:55+1:049:10
4Rasmus MörtbergKlubblös33:10+4:1910:10
5Olof PerssonSnättringe SK34:12+5:2110:29
6Maria SchmiterlöwHjobygdens OK34:23+5:3210:32
7Eddie BjärrenholtRånäs OK35:26+6:3510:52
8Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby36:37+7:4611:13
9Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK36:49+7:5811:17
10Leif CarlssonSkarpnäcks OL37:24+8:3311:28
11Börje LenasSkogsluffarnas OK37:36+8:4511:32
12Caroline WestbomOK Österåker38:31+9:4011:48
13johan LindströmKlubblös39:23+10:3212:04
14Johan KarlssonSundbybergs IK39:30+10:3912:06
15Ulrika ForsbergOK Ravinen40:29+11:3812:25
16Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK41:02+12:1112:35
17Ulf CarnbyTäby OK41:15+12:2412:39
18Ann-Sofie JemthIF Thor41:51+13:0012:50
19Lena NileviHaninge SOK43:28+14:3713:20
20Pille HedströmSöders-Tyresö45:20+16:2913:54
21Peter VestmanOK Österåker45:27+16:3613:56
22Anna Carin NybergKlubblös46:13+17:2214:10
23Lars WestinVallentuna-Össeby OL46:14+17:2314:10
24Margareta AnderssonHellas Orientering46:58+18:0714:24
25Nils EklöwOK Södertörn48:00+19:0914:43
26Kristina LandforsLustens OK48:50+19:5914:58
27Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF49:58+21:0715:19
28Charlotte StåhlSundbybergs IK50:08+21:1715:22
29Inger SörlenTäby OK50:22+21:3115:26
30Annica HedbergOK Södertörn52:02+23:1115:57
31Nayara GillsparrOK Österåker52:24+23:3316:04
32Tomas MörtbergKlubblös52:41+23:5016:09
33Thomas WidehagSundbybergs IK52:51+24:0016:12
34Sissel WidehagSundbybergs IK52:53+24:0216:13
35Anna MyrbergerTullinge SK54:11+25:2016:37
36Helen EklundOK Södertörn55:51+27:0017:07
37Carina MöllerOK Södertörn55:53+27:0217:08
38Stefan OlssonKlubblös56:02+27:1117:11
39Christer HedinIFK Enskede56:16+27:2517:15
40Marianne JernbergSöders-Tyresö56:54+28:0317:27
41Cecilia NordquistTäby OK57:45+28:5417:42
42Ingela ArenanderSkarpnäcks OL58:16+29:2517:52
43Elisabeth HectorSnättringe SK58:55+30:0418:04
44Ingvar LarssonGustavsbergs OK58:56+30:0518:04
45Åsa HallgrenOK Österåker1:00:18+31:2718:29
46Gösta GuterandSnättringe SK1:01:13+32:2218:46
47Carl CarlinSöders-Tyresö1:03:00+34:0919:19
48Leif HermundstadSnättringe SK1:03:58+35:0719:37
49Agnes BjörkHellas Orientering1:09:58+41:0721:27
50Margaretha NylundOK Södertörn1:10:58+42:0721:46
51Sofi MörtbergKlubblös1:12:28+43:3722:13
52Gunnar BramstenSundbybergs IK1:15:31+46:4023:09
52Kristina Nygren FriskAttunda OK1:15:31+46:4023:09
54Mattias PerssonBromma-Vällingby SOK1:15:32+46:4123:10
55Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:16:30+47:3923:27
56Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:19:11+50:2024:17
57Peter SundhSundbybergs IK1:29:45+1:00:5427:31
58Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:30:59+1:02:0827:54
59Christer AskerblomKlubblös1:48:40+1:19:4933:20
60Aija SadurskisCentrum OK1:49:50+1:20:5933:41
Anki LandarvKlubblösej godkänd
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Tomas SjöbergSolna OKej godkänd

Öppen motion 8

4 430 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandbergGustavsbergs OK31:177:03
2Marcus SaldeniusJärfälla OK31:29+0:127:06
3Erik BoströmEnebybergs IF35:00+3:437:54
4Erik Palmfjord SmittKatrineholms OK36:15+4:588:10
5Martin TrossingTäby OK38:45+7:288:44
6Joakim SkantzeSundbybergs IK40:01+8:449:01
7Rickard AnderssonTullinge SK41:00+9:439:15
8Claes VallinIFK Lidingö SOK41:26+10:099:21
9Lars ForsbergOK Ravinen42:00+10:439:28
10Andreas NordforsStora Tuna OK42:04+10:479:29
11Stefan NorlinIFK Enskede43:17+12:009:46
12Pelle LandforsLustens OK43:26+12:099:48
13Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby43:55+12:389:54
14Per LindJärfälla OK45:50+14:3310:20
15Annie ForsbergOK Ravinen46:24+15:0710:28
16Henrik NordSnättringe SK46:51+15:3410:34
17Olle BlomgrenOK Södertörn47:06+15:4910:37
18Lars HörnströmKlubblös50:44+19:2711:27
19Lovisa HambäckLånghundra IF50:53+19:3611:29
20Carina NilssonTäby OK53:26+22:0912:03
21Anette BrunanderAttunda OK54:04+22:4712:12
22Olof TörnqvistAttunda OK55:23+24:0612:30
23Johan BalckTäby OK55:27+24:1012:31
24Kristina CanowOK Österåker56:39+25:2212:47
25Torbjörn GillsparrOK Österåker57:25+26:0812:57
26Daniel HelanderTullinge SK57:59+26:4213:05
27Mikael NordquistTäby OK58:04+26:4713:06
28Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK59:30+28:1313:25
29Anna RökenTäby OK59:54+28:3713:31
30Mattias PalmRånäs OK1:00:25+29:0813:38
31Mark ÅkessonJärfälla OK1:03:47+32:3014:23
32Carin HomannJärfälla OK1:04:10+32:5314:29
33Anna SchandlOK Södertörn1:04:27+33:1014:32
34Hans-Inge HanssonFrosta OK1:04:31+33:1414:33
35Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:04:53+33:3614:38
36Elinor LangeOK Ravinen1:04:58+33:4114:39
37Johanna RaukolaOK Södertörn1:07:24+36:0715:12
38Karin ÅhlénOK Österåker1:07:42+36:2515:16
39Malin KvarnefalkJärfälla OK1:09:13+37:5615:37
40Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:11:23+40:0616:06
41Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK1:12:40+41:2316:24
42Anders RöstinSöders-Tyresö1:16:25+45:0817:14
43Hans SylvanJärfälla OK1:19:08+47:5117:51
44Jenny WallnerAttunda OK1:20:19+49:0218:07
45Daniel WallnerAttunda OK1:20:33+49:1618:10
46Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:25:03+53:4619:11
47Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:26:09+54:5219:26
48Andreas LjungkvistHässleholms OK1:26:58+55:4119:37
49Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:29:24+58:0720:10
Jenny HallmanAttunda OKej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd

Öppen motion 9

7 490 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF52:457:02
2Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF53:00+0:157:04
3Björn LundquistOK Ravinen56:47+4:027:34
4Håkan PetersonOK Djerf56:57+4:127:36
5Jonathan SvenssonVäxjö OK57:17+4:327:38
6Lukas OlssonVäsby OK1:00:21+7:368:03
7Philip PålssonSkåneslättens OL1:01:09+8:248:09
8Joel BerringCentrum OK1:03:23+10:388:27
9Benjamin BilletKlubblös1:08:29+15:449:08
10Hugo LindbärgOK Södertörn1:10:25+17:409:24
11Tobias AnderssonOK Österåker1:12:18+19:339:39
12Richard HermanssonKlubblös1:14:18+21:339:55
13Mats TenlandAndrarums IF1:15:49+23:0410:07
14Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:15:57+23:1210:08
15Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OK1:16:19+23:3410:11
16Ingemar LindströmOK Österåker1:24:24+31:3911:16
17Niclas RökenTäby OK1:25:20+32:3511:23
18Magnus SneitzJärfälla OK1:26:16+33:3111:31
19Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK1:46:47+54:0214:15
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd
Per ForsbergIFK Enskedeej godkänd
Georg EklöwOK Södertörnej godkänd

U3

3 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte LandforsLustens OK44:3213:44
2Alva GawellIFK Lidingö SOK48:28+3:5614:57
3Noah GöthEksjö SOK56:34+12:0217:27
Ulrik SturkWaxholms OKej godkänd

U4

3 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PerssonBromma-Vällingby SOK1:36:3625:01
Eric PerssonBromma-Vällingby SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser