Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natti Natti

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Natti Natti
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: onsdag 26 september 2018

Gotlands Bro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Skarpnäcks OL / Gotlands Bro OK / Visborgs OK 2Stora (22)1:59:01
1. Alexander Nilsson22:5111+5:2422:5111
2. Karolina Bergh Papasikas28:4727+8:4851:388-3
2. Göran Eklund29:3330+9:3452:248-3
2. Frida Arnesson33:5243+13:5356:438-3
3. Roland Persson30:4738+12:181:23:119+1
3. Niclas Behrenfeldt27:2626+8:571:24:099+1
3. Fredrik Grimborg34:3847+16:091:26:169+1
8. Emma Lindgren32:4510+14:431:59:0190

Skarpnäcks OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Skarpnäcks OL 1Lilla (15)44:03
1. Linus Halvorsen14:159+2:4614:159
2. Tindra Jonsson15:5312+3:2030:087-2
2. Tove Svedellej startfullföljt
3. William Möller13:556+1:0644:035-2
9Skarpnäcks OL / Gotlands Bro OK / Visborgs OK 2Stora (22)1:59:01
1. Alexander Nilsson22:5111+5:2422:5111
2. Karolina Bergh Papasikas28:4727+8:4851:388-3
2. Göran Eklund29:3330+9:3452:248-3
2. Frida Arnesson33:5243+13:5356:438-3
3. Roland Persson30:4738+12:181:23:119+1
3. Niclas Behrenfeldt27:2626+8:571:24:099+1
3. Fredrik Grimborg34:3847+16:091:26:169+1
8. Emma Lindgren32:4510+14:431:59:0190
10Skarpnäcks OL 1Stora (22)2:02:34
1. André Sahlsten23:4215+6:1523:4215
2. Lars Segerman26:1717+6:1849:5912-3
2. Anna Lindmark34:4745+14:4858:2912-3
2. Anethe Mansén38:1250+18:131:01:5412-3
3. Sanna Batz29:4131+11:121:19:4011-1
3. Emma Carlsson30:3637+12:071:29:0511-1
3. Urban Selander31:3241+13:031:33:2611-1
8. Mikael Zetterström31:14172:02:3410-1

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Skarpnäcks OL / Gotlands Bro OK / Visborgs OK 2Stora (22)1:59:01
1. Alexander Nilsson22:5111+5:2422:5111
2. Karolina Bergh Papasikas28:4727+8:4851:388-3
2. Göran Eklund29:3330+9:3452:248-3
2. Frida Arnesson33:5243+13:5356:438-3
3. Roland Persson30:4738+12:181:23:119+1
3. Niclas Behrenfeldt27:2626+8:571:24:099+1
3. Fredrik Grimborg34:3847+16:091:26:169+1
8. Emma Lindgren32:4510+14:431:59:0190

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser