Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tyresöorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tyresöorienteringen
Arrangörsorganisation: Söders-Tyresö
Datum: söndag 2 september 2018

D21

6 970 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering56:558:09
2Rebecka HeinrupTullinge SK57:11+0:168:12
3Synnøve BråtenIFK Lidingö SOK59:34+2:398:32
4Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:00:10+3:158:37
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:01:37+4:428:50
6Veronika KalininaOK Södertörn1:03:45+6:509:08
7Carolin SvenssonHaninge SOK1:06:24+9:299:31
8Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:07:18+10:239:39
9Lina BlomqvistOK Skogsfalken1:07:51+10:569:44
10Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:11:57+15:0210:19
11Elisa HameliusOK Linné1:15:51+18:5610:52
12Lena ÖhmanCentrum OK1:18:19+21:2411:14
13Emilia EngelOK Ravinen1:20:39+23:4411:34
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Ida HylanderNyköpings OKej start
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstadej start
Sofia LönnkvistTullinge SKej start

H21

10 140 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julian DentIFK Lidingö SOK1:03:136:14 Ladda ner rutt i gpx-format
2Simon HectorSnättringe SK1:04:22+1:096:20
3Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:05:48+2:356:29
4Anton ForsbergStora Tuna OK1:06:12+2:596:31
5Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:06:20+3:076:32
6Jesper LidmarSnättringe SK1:09:20+6:076:50
7Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:11:26+8:137:02
8Per-Åke OlssonOK Ravinen1:12:47+9:347:10
9Lars Håkan SandvikAttunda OK1:16:34+13:217:33
10Mattias KallhaugeSnättringe SK1:20:04+16:517:53
11Dan WesterJärla Orientering1:20:53+17:407:58
12Markus AdolfssonTullinge SK1:26:26+23:138:31
13Jesper LagerbergOK Södertörn1:26:49+23:368:33
14Anton SilierJärfälla OK1:30:44+27:318:56
15Lasse ForsbergOK Ravinen1:30:53+27:408:57
16Anton GumaeliusWaxholms OK1:32:24+29:119:06
17Johan LindqvistTäby OK1:36:23+33:109:30
18Jakob FranssonOK Milan1:36:30+33:179:31
19Lars JakobssonCentrum OK1:36:32+33:199:31
20Simon BohmanRånäs OK1:40:39+37:269:55
21Olof LethagenCentrum OK1:45:35+42:2210:24
22Daniel EleniusCentrum OK1:45:55+42:4210:26
23Magnus KarlssonCentrum OK1:46:24+43:1110:29
24Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:57:27+54:1411:34
25Fredric JohanssonSnättringe SK2:00:59+57:4611:55
Jakob SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Harri AndréeJärla Orienteringej godkänd
Oscar BjörckJärla Orienteringej godkänd
Mårten LundqvistSundbybergs IKej start
David BejbomJärla Orienteringej start
Simon MellinSundbybergs IKej start
Marcus SaldeniusJärfälla OKej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start
David MellinSundbybergs IKej start
Kalle BergmanOK Ravinenej start
Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OKåterbud
Erik BerzellJärla Orienteringåterbud

D21 Kort

5 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea BörjarsCentrum OK57:5911:02
2Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:02:35+4:3611:55
3Elina Von KrusenstiernaOK Kåre1:05:52+7:5312:32
4Mette BrolinsonCentrum OK1:09:54+11:5513:18
5Vanda KrálováBáječné ženy v orientačním běhu1:12:43+14:4413:51 Ladda ner rutt i gpx-format
6Nadja RutzOLG Pfäffikon1:21:09+23:1015:27
Erica BlythAttunda OKej start
Sofia PerssonSnättringe SKej start

D20

5 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HagrotTäby OK53:069:34
2Tone AlbrektssonOK Ravinen53:59+0:539:43
3Moa WestbladOK Ravinen59:08+6:0210:39
4Kristina TedhamreSnättringe SK1:01:56+8:5011:09
5Ann-Charlotte SpangenbergTäby OK1:09:48+16:4212:34 Ladda ner rutt i gpx-format
6Caroline PigerreIFK Lidingö SOK1:19:58+26:5214:24
7Maria JanssonOK Linné1:20:49+27:4314:33
Amanda KarlssonOK Ravinenej start

H20

7 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas ArkängTullinge SK1:46:4014:03

D18

5 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn49:009:20
2Hanna LagerbergOK Södertörn52:50+3:5010:03
3Lovisa WigertzLånghundra IF57:33+8:3310:57
4Sara SundinWaxholms OK1:15:40+26:4014:24
5Malin StrandbergGustavsbergs OK1:19:10+30:1015:04
6Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:31:51+42:5117:29
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Petrina CostermansJärla Orienteringej start

H18

6 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef FranzénSnättringe SK1:49:0516:12

D16

4 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annick MeisterOK Södertörn45:4210:01
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK53:29+7:4711:43
3Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:13:52+28:1016:11
4Elin WolgastSnättringe SK1:15:30+29:4816:33
Lisa WadenbrantSundbybergs IKej start
Tove SvedellSkarpnäcks OLej start
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresöej start
Alma HellströmAttunda OKej start

H16

5 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK41:517:34
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK55:31+13:4010:03
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK58:27+16:3610:35
4Filip LindqvistTäby OK1:09:08+27:1712:31
5Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:15:17+33:2613:38
6Olof MelchersonIFK Lidingö SOK1:20:53+39:0214:39
7Jonathan NorrmanOK Ravinen1:22:09+40:1814:52
8Melker PalmJärfälla OK1:36:14+54:2317:26
9Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:37:24+55:3317:38
William MöllerSkarpnäcks OLej godkänd
Uno BjörklundOK Ravinenej godkänd
Oskar HaglundHaninge SOKej start
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej start
Marcus EkmanTäby OKej start
Lucas ChavdaSöders-Tyresöej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

D14

3 930 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö35:058:55
2Tuva ÖstangårdGamleby OK42:19+7:1410:46
3Elisabeth LarssonOK Södertörn43:05+8:0010:57
4Doris IkoTäby OK44:48+9:4311:23
5Lovisa LindqvistIFK Enskede46:39+11:3411:52
6Wilma LeicktTullinge SK47:41+12:3612:07
7Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK48:30+13:2512:20
8Vilma NilssonAttunda OK53:22+18:1713:34
9Märta SödervallTullinge SK57:50+22:4514:42
10Nova MatthewsTullinge SK1:07:30+32:2517:10
11Vendela RundströmOK Ravinen1:09:45+34:4017:44
12Tilde MansénSkarpnäcks OL1:32:17+57:1223:28
13Lilly ChristieSnättringe SK1:35:54+1:00:4924:24
14Linn NilssonSöders-Tyresö1:38:16+1:03:1125:00
Olivia EngelOK Ravinenej godkänd
Sonja AhlquistJärla Orienteringej start
Miia RollerJärfälla OKej start
Emma HallendalIFK Enskedeej start

H14

3 990 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan FochsenWaxholms OK34:208:36
2Linus NilssonOK Österåker35:41+1:218:56
3Elis IversAttunda OK35:50+1:308:58
4Erik LundquistOK Ravinen36:34+2:149:09
5Hannes MogensenOK Ravinen36:47+2:279:13
6Niklas ErlandssonOK Södertörn37:02+2:429:16
7Viktor SoneAttunda OK38:01+3:419:31
8Elis Forsberg RundströmIFK Enskede40:46+6:2610:13
9Teo StruckOK Ravinen40:58+6:3810:16
10Hannes LindqvistIFK Enskede41:07+6:4710:18
11Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK41:39+7:1910:26
12Arvid MyrbergerTullinge SK42:20+8:0010:36
13Simon LundellOK Österåker43:22+9:0210:52
14Max ÖsterlingOK Södertörn43:33+9:1310:54
15Simon StridhSkogsluffarnas OK44:56+10:3611:15
16Oskar EknerSnättringe SK50:19+15:5912:36
17Olof GranbergSöders-Tyresö52:21+18:0113:07
18Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK53:11+18:5113:19
19Edvin WollbrandOK Ravinen56:08+21:4814:04
20Filip WidénHellas Orientering56:22+22:0214:07
21Malte AlbinssonOK Österåker57:37+23:1714:26
22Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:03:31+29:1115:55
23Leo LjungbergSkarpnäcks OL1:04:22+30:0216:07
24Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:07:07+32:4716:49
25Björn RennerOK Södertörn1:12:05+37:4518:03
26Felix ArkängTullinge SK1:17:46+43:2619:29
Justus ArenanderSkarpnäcks OLej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Ivar GentzJärla Orienteringej start
Edvin ForsbergOK Ravinenej start
Mattias HedinSöders-Tyresöej start
Filip DryseliusSkarpnäcks OLej start

D14 Kort

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta HägerOK Södertörn36:1812:10
2Mirja NordinSkarpnäcks OL50:53+14:3517:04

H14 Kort

2 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte ThelanderHaninge SOK37:1912:28
2Karl KvarnforsSkarpnäcks OL58:25+21:0619:32
3Melvin EkSundbybergs IK1:24:48+47:2928:21
Arvid KristofferssonSkarpnäcks OLej start
Samuel HowardSkarpnäcks OLej start

D12

2 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta AhlquistJärla Orientering27:239:11
2Wilma MårtenssonOK Ravinen27:55+0:329:22
3Ingrid JohanssonSundbybergs IK29:41+2:189:57
4Alva WidegrenMälarö SOK30:13+2:5010:08
5Hilda BohmanHellas Orientering33:30+6:0711:14
6Wilda LundqvistMälarö SOK33:40+6:1711:17
7Tuva HolmströmOK Ravinen33:58+6:3511:23
8Molly GeliusSnättringe SK34:11+6:4811:28
9Elin AbelSnättringe SK35:44+8:2111:59
10Alice HedinIFK Lidingö SOK38:53+11:3013:02
11Sofie LindellGustavsbergs OK40:38+13:1513:38
12Vera SkantzeIFK Lidingö SOK41:40+14:1713:58
13Elsa TunbladMälarö SOK42:23+15:0014:13
14Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL50:26+23:0316:55
15Kerstin ChristieSnättringe SK53:04+25:4117:48
16Majken JanssonSkarpnäcks OL59:19+31:5619:54
17Majken Hobor ÖhmanMälarö SOK1:05:21+37:5821:55
18Tilda MattssonOK Södertörn1:26:58+59:3529:11
Emma HenriquesOK Södertörnej start

H12

2 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NorinSöders-Tyresö20:577:00
2Svante SandvikAttunda OK22:24+1:277:29
3Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK23:34+2:377:52
4Oliver LiwångIFK Lidingö SOK23:38+2:417:54
5Jens FochsenWaxholms OK25:25+4:288:30
6Ruben HårdSkogsluffarnas OK26:56+5:599:00
7Ludvig HagwallJärla Orientering29:37+8:409:54
8Petter FochsenWaxholms OK32:23+11:2610:49
9Oscar LundquistOK Ravinen36:45+15:4812:17
10Vidar PihloOK Ravinen38:22+17:2512:49
11Ruben ArenanderSkarpnäcks OL40:56+19:5913:41
12Sebastian LindblomGustavsbergs OK41:19+20:2213:49
13Morris BjörklundOK Ravinen46:07+25:1015:25
14Hampus HolmbergSkarpnäcks OL46:28+25:3115:32
15Jerker RuthströmJärla Orientering49:38+28:4116:35
16Botvid SimonssonSundbybergs IK58:18+37:2119:29
17Leo WisborgTullinge SK1:04:49+43:5221:40
Linus NileviHaninge SOKej godkänd
Hugo SkogsbergBromma-Vällingby SOKej godkänd
Villehart FrölidTäby OKej godkänd
Elliot JonssonAttunda OKej start

D12 Kort

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nike RinaldoOK Tor27:4310:54

H12 Kort

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK30:5112:17
1Kobbe FischerIFK Lidingö SOK30:5112:17
3Elliot BryntseMälarö SOK37:49+6:5815:03
Lava FischerIFK Lidingö SOKej start

D10

2 540 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK16:406:33
2Greta SandvikAttunda OK23:56+7:169:25
3Bodil JohanssonSundbybergs IK24:26+7:469:37
4Linnea SandTullinge SK25:05+8:259:52
5Thea GeliusSnättringe SK26:06+9:2610:16
6Viola HolmströmOK Ravinen26:32+9:5210:26
6Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK26:32+9:5210:26
8Alice Slars PaulssonSundbybergs IK30:11+13:3111:52
9Hedda TunbladMälarö SOK30:13+13:3311:53
10Cecilia RangdagJärla Orientering31:17+14:3712:18
11Ebba SahlstedtSöders-Tyresö31:24+14:4412:21
12Julia EkOK Ravinen33:51+17:1113:19
13Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK37:57+21:1714:56
14Dagny IkoTäby OK38:40+22:0015:13
15Ida PetterssonJärfälla OK41:50+25:1016:28
16Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK47:47+31:0718:48
17Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK48:26+31:4619:04
18Betty PerssonSundbybergs IK52:59+36:1920:51
19Alice RuthströmJärla Orientering55:58+39:1822:02
20Nova DahlstedtSöders-Tyresö1:05:45+49:0525:53
21Disa UtbultJärla Orientering1:12:06+55:2628:23
Signe AlbinssonOK Österåkerej start
Emily BlythAttunda OKej start

H10

2 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HagwallJärla Orientering19:337:47
2Hannes PihloOK Ravinen24:59+5:269:57
3Sven BörjessonJärla Orientering25:06+5:3310:00
4Arvid RundströmOK Ravinen26:41+7:0810:37
5Folke JohanssonSundbybergs IK27:36+8:0310:59
6Petter LjungquistTäby OK29:45+10:1211:51
7Jon Forsberg RundströmIFK Enskede30:29+10:5612:08
8Hugo AbelSnättringe SK31:27+11:5412:31
9Lukas HenrikssonAttunda OK32:10+12:3712:48
10Eskil MyrbergerTullinge SK41:42+22:0916:36
11Oliver JonssonAttunda OK52:11+32:3820:47
12Anton WarneIFK Lidingö SOK58:00+38:2723:06
Emil NorlinIFK Enskedeej start
Max LindqvistTäby OKej start
Alvin ChavdaSöders-Tyresöej start
Samuel AnderssonJärfälla OKej start

D35

6 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin BerghTullinge SK1:43:2916:39
Caroline WestbomOK Österåkerej start

H35

8 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BerghTullinge SK1:06:128:11
2Kent LundvallVallentuna-Össeby OL1:15:22+9:109:19
3Anders AbelSnättringe SK1:25:41+19:2910:36
Martin KarlssonCentrum OKej start

D40

5 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK50:189:34
2Anna EkOK Ravinen52:14+1:569:56
3Maria HenriquesOK Södertörn58:27+8:0911:08
4Annika LundströmSundbybergs IK1:00:43+10:2511:33
5Linda RinaldoOK Tor1:02:24+12:0611:53
6Michaela LundellOK Österåker1:05:43+15:2512:31
7Susanna ÖstSkogsluffarnas OK1:08:26+18:0813:02
8Malin SamuelssonJärla Orientering1:09:25+19:0713:13
9Linda RuthströmJärla Orientering1:14:28+24:1014:11
10Josefin LindqvistIFK Enskede1:33:08+42:5017:44
11Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen1:45:04+54:4620:00
12Anna EideforsSundbybergs IK2:02:04+1:11:4623:15
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ulrika ForsbergOK Ravinenej godkänd
Karolina HellbergSundbybergs IKej godkänd
Carina HallendalIFK Enskedeej start
Marianne HenkeAttunda OKej start

H40

7 590 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders WidegrenMälarö SOK1:02:048:10
2Tomas HenrikssonAttunda OK1:04:06+2:028:26
3Gustav NäsmanHaninge SOK1:04:51+2:478:32
4Linus RisplingCentrum OK1:06:59+4:558:49
5Conny StrandbergGustavsbergs OK1:10:58+8:549:21
6Ulf PerssonIFK Enskede1:11:24+9:209:24
7Henrik SjögrenHaninge SOK1:12:38+10:349:34
8Björn LjungquistTäby OK1:13:34+11:309:41
9Magnus LindblomGustavsbergs OK1:28:43+26:3911:41
10Per GöthssonTäby OK1:29:58+27:5411:51
11Arvid RinaldoOK Tor1:33:24+31:2012:18
12Hans LiwångIFK Lidingö SOK1:39:52+37:4813:09
13Ondřej StřelbaSK Praga1:48:07+46:0314:14
Johan LeireMälarö SOKej godkänd
Christian RotvikerCentrum OKej start
Niclas PeterssonCentrum OKej start

D45

4 590 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena NilssonAttunda OK49:2510:45
2Nina IversAttunda OK57:00+7:3512:25
3Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK58:37+9:1212:46
4Karolina AnderssonLänna IF1:04:37+15:1214:04
5Cecilia FochsenWaxholms OK1:05:09+15:4414:11
6Anethe MansénSkarpnäcks OL1:10:47+21:2215:25
7Ewa AlbrektssonOK Ravinen1:10:58+21:3315:27
8Anna SchandlOK Södertörn1:11:13+21:4815:30
9Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:14:59+25:3416:20
10Jenny StruckOK Ravinen1:15:31+26:0616:27
11Therese HolmströmOK Ravinen1:16:59+27:3416:46
12Jenny SöderbergJärla Orientering1:31:28+42:0319:55
13Anna WolgastSnättringe SK1:41:58+52:3322:12
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd
Gunilla KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Ann RollerJärfälla OKej start

H45

6 730 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK53:267:56
2Lars LindbomMälarö SOK54:43+1:178:07
3Stefan Svensson GeliusSnättringe SK55:38+2:128:15
4Calle BohmanHellas Orientering59:06+5:408:46
5Tomas AlbinssonOK Österåker59:37+6:118:51
6Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:02:17+8:519:15
7Johan SundinWaxholms OK1:05:49+12:239:46
8Per EdvallSkarpnäcks OL1:08:19+14:5310:09
9Ulrik IversAttunda OK1:09:21+15:5510:18
10Fredrik HedinIFK Enskede1:10:02+16:3610:24
11Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:12:09+18:4310:43
12Christopher LindqvistIFK Enskede1:12:13+18:4710:43
13Lars SegermanSkarpnäcks OL1:13:10+19:4410:52
14Magnus LennartssonJärfälla OK1:16:47+23:2111:24
15Torbjörn OlssonSundbybergs IK1:17:25+23:5911:30
16Per DambergIFK Lidingö SOK1:24:34+31:0812:33
17Jan StridhSkogsluffarnas OK1:27:00+33:3412:55
18Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:36:55+43:2914:24
19Robert CederholmLänna IF1:38:12+44:4614:35
20Christophe HerlyOK Södertörn1:46:48+53:2215:52
21Jonas HellströmAttunda OK1:47:28+54:0215:58
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Peter HaglundHaninge SOKej start

D50

4 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK39:369:51
2Anna Von KrusenstiernaOK Kåre42:42+3:0610:37
3Anna SundbergOK Södertörn44:35+4:5911:05
4Teija LeppinenIFK Lidingö SOK47:31+7:5511:49
5Anna EngquistHaninge SOK47:57+8:2111:55
6Katarina LindbärgOK Södertörn58:03+18:2714:26
7Anna TedhamreSnättringe SK59:37+20:0114:49
8Lena ErlandssonOK Södertörn1:01:23+21:4715:16
9Karin SteneboAttunda OK1:01:37+22:0115:19
10Anette BrunanderAttunda OK1:07:37+28:0116:49
11Cecilia WestströmSundbybergs IK1:08:03+28:2716:55
12Annette WigertzLånghundra IF1:12:31+32:5518:02
13Anna LöwenhielmJärla Orientering1:17:42+38:0619:19
14Anna LindellGustavsbergs OK1:29:18+49:4222:12
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Kristina ZillingOK Södertörnej godkänd
Lena GumaeliusWaxholms OKej start
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start
Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start

H50

6 210 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergHellas Orientering48:057:44
2Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK52:26+4:218:26
3Conny ForsbergLånghundra IF52:36+4:318:28
4Jonas NordströmOK Roslagen54:30+6:258:46
5Mats EkmanTäby OK57:49+9:449:18
6Peter AlbrektssonOK Ravinen57:54+9:499:19
7Kjell ObergerIFK Lidingö SOK58:01+9:569:20
8Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK58:33+10:289:25
9Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:00:20+12:159:42
10Per WollbrandOK Ravinen1:00:54+12:499:48
11Peter JakobssonOK Södertörn1:02:53+14:4810:07
12Anders BjörklundIFK Enskede1:03:13+15:0810:10
13Frank SteinerJärfälla OK1:03:43+15:3810:15
14Lennart SwahnSundbybergs IK1:04:09+16:0410:19
15Patrik LeicktTullinge SK1:05:25+17:2010:32
16Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:06:29+18:2410:42
17Göran JonssonSundbybergs IK1:07:16+19:1110:49
18Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:07:41+19:3610:53
19Göran HellgrenOK Södertörn1:09:12+21:0711:08
20Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK1:10:11+22:0611:18
21Mattias SkepplingOK Södertörn1:10:32+22:2711:21
22Peter LandénGustavsbergs OK1:10:37+22:3211:22
23Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:13:17+25:1211:48
24Jonatan LindellGustavsbergs OK1:14:55+26:5012:03
25Tomas MattssonOK Södertörn1:16:28+28:2312:18
26Olle SandénOK Södertörn1:19:00+30:5512:43
27Eric HuijsersHammarby IF OF1:26:59+38:5414:00
28Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:28:29+40:2414:14
29Staffan ZillingOK Södertörn1:29:07+41:0214:21
30Niclas LidströmFrösö IF1:31:44+43:3914:46
Jukka LoukusaGustavsbergs OKej godkänd
Piero SannicoloTullinge SKej godkänd
Hans JonssonVäsby OKej godkänd
Eric RollerJärfälla OKej start
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start
Stefan HenrikssonIFK Enskedeej start
Mats SandinHaninge SOKej start

D55

4 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK49:2312:17
2Annika SvenssonSolna OK49:50+0:2712:23
3Christina BirathStenungsunds OK51:57+2:3412:55
4Johanna SundströmJärla Orientering55:49+6:2613:53
5Katarina RingelsOK Klemmingen55:59+6:3613:55
6Åsa SundbergOK Södertörn56:08+6:4513:57
7Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK59:52+10:2914:53
8Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:02:01+12:3815:25 Ladda ner rutt i gpx-format
9Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:02:17+12:5415:29
10Annika LundströmVäsby OK1:02:56+13:3315:39
11Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK1:08:37+19:1417:04

H55

5 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn48:408:46
2Per KallhaugeSnättringe SK48:43+0:038:46
3Peter LundbergJärfälla OK48:45+0:058:47
4Jan HanssonStenungsunds OK54:13+5:339:46
5Sven WigertzLånghundra IF57:48+9:0810:24
6Janne NilssonCentrum OK59:19+10:3910:41
7Erik AnderssonOK Österåker59:20+10:4010:41
8Anders MansénSkarpnäcks OL1:00:21+11:4110:52
9Lars GerhardssonAttunda OK1:04:15+15:3511:34
10Matts AnderssonOK Ravinen1:05:30+16:5011:48
11Roger TinglöfVäsby OK1:09:07+20:2712:27
12Jan NettelbjerJärfälla OK1:10:40+22:0012:43
13Peder KarlssonRånäs OK1:10:50+22:1012:45
14Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:12:14+23:3413:00
15Jan LavénGustavsbergs OK1:16:46+28:0613:49
16Johan SköldJärfälla OK1:21:57+33:1714:45
17Claes RennerOK Södertörn1:24:05+35:2515:09
18Werner KöhlerTullinge SK1:30:00+41:2016:12
19Tomas BjörelindJärla Orientering1:41:20+52:4018:15
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd

D60

3 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta ValentinGustavsbergs OK45:0312:37
2Eva OlssonRånäs OK47:13+2:1013:13
3Eva ElnerudSigtuna OK55:25+10:2215:31
4Karin IvarssonHaninge SOK56:10+11:0715:43
5Margareta WadinOK Älvsjö-Örby57:14+12:1116:01
6Anneli LindqvistGustavsbergs OK58:13+13:1016:18
7Ulla WesterlundTäby OK1:02:10+17:0717:24
8Riggan FrändénJärla Orientering1:03:35+18:3217:48
9Lena JanssonJärla Orientering1:07:20+22:1718:51
10Eva WareniusAvesta OK1:20:11+35:0822:27
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örbyej start

H60

5 250 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BurmanGustavsbergs OK48:119:10
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK56:24+8:1310:44
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL56:59+8:4810:51
4Per Ove WallénTäby OK58:55+10:4411:13
5Jan GottfridssonNorbergs OK59:06+10:5511:15
6Tapani MattusIFK Lidingö SOK1:01:03+12:5211:37
7Jan  EskilssonHaninge SOK1:02:21+14:1011:52 Ladda ner rutt i gpx-format
8Mikael ByströmJärfälla OK1:06:41+18:3012:42
9Göran DoyleSundbybergs IK1:07:55+19:4412:56
10Jörgen KarlssonAttunda OK1:11:04+22:5313:32
11Svend Erik MathiassenOK Linné1:14:23+26:1214:10
12Stefan SundeliusJärfälla OK1:16:22+28:1114:32 Ladda ner rutt i gpx-format
13Reinhold LenneboIF Thor1:18:41+30:3014:59
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:18:46+30:3515:00
15Roger LarssonSnättringe SK1:20:40+32:2915:21
16Tommy WendtHellas Orientering1:20:58+32:4715:25
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:21:20+33:0915:29
18Glenn WiderströmOK Ravinen1:21:33+33:2215:32
19Lars-Olof LarssonTäby OK1:45:07+56:5620:01
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start
Benny PetterssonVäsby OKej start

D65

3 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:01:3017:13
2Helena KorhonenHaninge SOK1:04:13+2:4317:59
3Ingrid GraneliHaninge SOK1:05:29+3:5918:20
4Inger GlansOK Torfinn1:07:30+6:0018:54
5Ulla GummesonVäsby OK1:18:33+17:0322:00
6Margareta HallménAttunda OK1:18:38+17:0822:01

H65

4 590 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK42:319:15
2Eidar LindgrenOK Ravinen44:49+2:189:45
3Ulf RadlerJärfälla OK45:44+3:139:57
4Roland WareniusAvesta OK49:38+7:0710:48
5Thomas WesterGustavsbergs OK51:14+8:4311:09
6Göran SvensonSOK Viljan52:06+9:3511:21
7Sven Erik SundinSelånger SOK56:52+14:2112:23
8Lars GrankvistTäby OK57:04+14:3312:25
9Lars BoudrieVäsby OK57:08+14:3712:26
10Anders HallménAttunda OK57:12+14:4112:27
11Anders LarssonSkarpnäcks OL59:30+16:5912:57
12Arne JohanssonOK Ravinen1:00:43+18:1213:13
13Sven-Inge NylundJärfälla OK1:02:42+20:1113:39
14Per ÖhlundGustavsbergs OK1:04:40+22:0914:05
15Olle BlomgrenOK Södertörn1:05:00+22:2914:09
16Lennart HävrénTullinge SK1:05:36+23:0514:17
17Kjell JanssonLånghundra IF1:06:07+23:3614:24
18Tommy LindbergHaninge SOK1:09:00+26:2915:01
19Reijo KorhonenHaninge SOK1:09:10+26:3915:04
20Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:09:52+27:2115:13
21Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK1:12:28+29:5715:47
22Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:13:28+30:5716:00
23Leif JonssonGustavsbergs OK1:17:39+35:0816:55
24Matz LarssonGustavsbergs OK1:20:26+37:5517:31
25Tommy HöglundLånghundra IF1:34:33+52:0220:35
Mikael TarandiIFK Lidingö SOKej start
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OKej start

D70

3 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK37:2912:12
2Maria EhnTullinge SK46:13+8:4415:03
3Margareta HagstedtVäsby OK48:12+10:4315:42
4Birgitta KlangLånghundra IF49:51+12:2216:14
5Inger JanssonNynäshamns OK51:16+13:4716:41
6Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK52:52+15:2317:13
7Carin RunqvistJärfälla OK56:05+18:3618:16
8Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:15:08+37:3924:28
9Birgitta NylundJärfälla OK1:27:11+49:4228:23
10Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:27:30+50:0128:30
11Karin TibbelinAttunda OK1:51:27+1:13:5836:18
Marianne SellgrenSigtuna OKej godkänd

H70

4 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebbe AdolfssonSundbybergs IK54:2613:30
2Anders SellgrenSigtuna OK57:54+3:2814:22
3Tomas ÅhgrenLånghundra IF1:02:44+8:1815:33
4Lars JonassonJärfälla OK1:03:57+9:3115:52
5Jan BojlingSolna OK1:04:20+9:5415:57
6Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:05:20+10:5416:12
7Gunnar ErikssonJärfälla OK1:05:38+11:1216:17
8Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:08:03+13:3716:53
9Göran FriskAttunda OK1:08:29+14:0316:59
10Bo WinanderJärfälla OK1:12:48+18:2218:03
11Börje WahlgrenSundbybergs IK1:13:50+19:2418:19
12John ÖstlundSundbybergs IK1:14:30+20:0418:29
13Åke LewanderSkarpnäcks OL1:15:18+20:5218:41
14Lars NordinSolna OK1:52:49+58:2327:59
Gunnar EhnTullinge SKej godkänd
Börje LenasSkogsluffarnas OKej start

D75

3 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK47:3315:29
2Eva von HeijneSigtuna OK1:05:45+18:1221:25
3Eva-Stina SvärdHaninge SOK1:08:33+21:0022:19
4Siv FrölundHaninge SOK1:09:18+21:4522:34
5Berit LindungerHaninge SOK1:12:18+24:4523:33

H75

3 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede48:1913:09
2Jan SöderbergIFK Lidingö SOK49:03+0:4413:21
3Rune CarlssonSundbybergs IK49:25+1:0613:27
4Lars EnglundJärla Orientering52:49+4:3014:23
5Torbjörn TirénHellas Orientering56:48+8:2915:28
6Hugo IsgrenIFK Enskede1:07:00+18:4118:15
7Urban GullbergOK Linné1:11:08+22:4919:22
8Leif HermundstadSnättringe SK1:15:07+26:4820:28 Ladda ner rutt i gpx-format
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:19:43+31:2421:43

H80

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig LindskogVisborgs OK55:4018:07
2Roland LöwgrenSpårvägens OK57:38+1:5818:46
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:07:23+11:4321:56
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:11:12+15:3223:11

D85

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:35:5837:55

Inskolning

1 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Eskil BerghTullinge SKfullföljt
Sanna BergströmTullinge SKfullföljt
Elin EckerudTullinge SKfullföljt
Frida EckerudTullinge SKfullföljt
Clara EkOK Ravinenfullföljt
Elsa HallHaninge SOKfullföljt
Charlie LennartssonJärfälla OKfullföljt
Petter LindvallMälarö SOKfullföljt
Esther LöwenhielmJärla Orienteringfullföljt
Måns NordquistKlubblösfullföljt
Frank RonhedenSöders-Tyresöfullföljt
Nele SamuelssonOK Södertörnfullföljt
Vilma SandbergAttunda OKfullföljt
Ida StarforsKlubblösfullföljt
Matilda SundbergSöders-Tyresöfullföljt
Lovisa SävblomKlubblösfullföljt
Mathilda WibergJärla Orienteringfullföljt
Victor HallendalIFK Enskedeej start
Stella SamuelssonJärla Orienteringej start

U1

2 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK15:507:41
2Melker HagwallJärla Orientering16:26+0:367:58
3Stellan RonhedenSöders-Tyresö19:32+3:429:28
4Julia NordströmVallentuna-Össeby OL20:43+4:5310:03
5Lucas LiljeholmAnkarsrums OK22:01+6:1110:41
6Tilde LiljeholmAnkarsrums OK22:43+6:5311:01
7Lilly LundkvistMälarö SOK23:38+7:4811:28
8Milla LjungkvistKlubblös23:40+7:5011:29
9Isak GavellIFK Lidingö SOK24:21+8:3111:49
10Irma SahlstedtSöders-Tyresö26:01+10:1112:37
11Max LeireMälarö SOK26:45+10:5512:59
12Norma JanssonSkarpnäcks OL27:12+11:2213:12
13Ester OlivUrsvik27:31+11:4113:21
14Hugo JacovSkarpnäcks OL29:14+13:2414:11
15Klara BergkvistSkarpnäcks OL29:25+13:3514:16
16Hedda MogensenOK Ravinen29:28+13:3814:18
17Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK30:19+14:2914:43
18Viktor WarneIFK Lidingö SOK30:21+14:3114:43
19Gabriel NalatAttunda OK31:40+15:5015:22
20Emil EdwardssonIFK Lidingö SOK31:45+15:5515:24
21Nea Rautiainen ÅbergGustavsbergs OK31:49+15:5915:26
22Melker WisborgTullinge SK36:06+20:1617:31
23Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK36:34+20:4417:45
24Alvin SandbergAttunda OK38:34+22:4418:43
25Amelie DryseliusSkarpnäcks OL38:39+22:4918:45
Kajsa EdgrenSkarpnäcks OLej start
Nora EnlundSkarpnäcks OLej start
Sigge RinaldoOK Torej start
Jamie RollerJärfälla OKej start
Axel StenbergSkarpnäcks OLej start

U2

2 540 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte HallmanAttunda OK27:0510:39
2Ellen WestmanSundbybergs IK29:27+2:2211:35
3Truls MansénSkarpnäcks OL32:26+5:2112:46
4Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL33:48+6:4313:18
5Arvid EdwardssonIFK Lidingö SOK33:54+6:4913:20
6Alva GawellIFK Lidingö SOK33:59+6:5413:22
7Alma ÅhrenFrösö IF35:18+8:1313:53
8Malte BergHaninge SOK35:27+8:2213:57
9Alma RothschildJärla Orientering41:51+14:4616:28
10Milton DahlerusIFK Lidingö SOK43:28+16:2317:06
11Wilton BryntseMälarö SOK43:32+16:2717:08
12Mirja HårdSkogsluffarnas OK44:57+17:5217:41
13Elias JunesjöSkarpnäcks OL45:36+18:3117:57
14Erik LjungquistTäby OK48:53+21:4819:14
15Kevin KarlssonSkarpnäcks OL54:14+27:0921:21
16Joar PerssonSundbybergs IK54:42+27:3721:32
17Simon EdgrenKlubblös55:02+27:5721:40
18Jacob EdgrenKlubblös55:12+28:0721:43
19Ida SamuelssonOK Södertörn1:12:27+45:2228:31
Sara HellströmAttunda OKej start
Olle JonasSkarpnäcks OLej start
Samuel JonasSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 1

2 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bror WahlbergHaninge SOK38:1315:13
2Herman SundbergSöders-Tyresö40:14+2:0116:01
3Loke SundbergOK Södertörn40:57+2:4416:18
4Olof WalfridssonSOK Aneby46:45+8:3218:37
Mona ForslundIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 2

3 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna PalmJärfälla OK52:2415:08
2Sara KarlssonSkarpnäcks OL1:13:48+21:2421:19
3Marie ÖhlundGustavsbergs OK1:46:05+53:4130:39
John DryseliusSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen motion 3

2 980 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Garry PetterssonStockholms OK36:5112:21
2Jennifer SandTullinge SK37:46+0:5512:40
3Rut LundinOK Södertörn38:02+1:1112:45
4Lotta LiljeholmAnkarsrums OK39:03+2:1213:06
5Erik WestmanSundbybergs IK41:24+4:3313:53
6Madeleine FrödinIFK Enskede48:16+11:2516:11
7Elliot LöwenhielmJärla Orientering51:33+14:4217:17
8Jens VesterlundAnkarsrums OK58:01+21:1019:28
9Petra BryntseMälarö SOK58:10+21:1919:31
10Mia JönssonKlubblös58:18+21:2719:33
11Wera BjörklundOK Ravinen1:00:21+23:3020:15
12Karin SkanzeIFK Lidingö SOK1:00:23+23:3220:15
13Hannah LinngårdKlubblös1:00:49+23:5820:24
14Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:02:46+25:5521:03
15Eva HagrotTäby OK1:03:33+26:4221:19
16Jenny EckerudTullinge SK1:04:00+27:0921:28
17Sverker TirénHellas Orientering1:04:20+27:2921:35
18Birgitta ÖstergrenTäby OK1:05:02+28:1121:49
19Görel TegnebrattKlubblös1:05:06+28:1521:50
20Elisabeth WalfridssonSOK Aneby1:11:25+34:3423:57
21Linnea WesterlundKlubblös1:14:05+37:1424:51
22Thomas AnderssonKlubblös1:15:21+38:3025:17
23Maria SandbergAttunda OK1:19:21+42:3026:37
24Hedvig AnderssonSkarpnäcks OL1:21:08+44:1727:13
25Klara LaureliiKlubblös1:37:53+1:01:0232:50
26Eva OlssonKlubblös1:37:56+1:01:0532:51
27Amanda SikströmKlubblös1:38:24+1:01:3333:01
28Oskar MagnellSkarpnäcks OL1:49:19+1:12:2836:41
29Jessica FerdmanTullinge SK1:52:44+1:15:5337:49
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Sonja PernebyTullinge SKej godkänd
Joel LinngårdKlubblösej godkänd
Johan WallinSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen motion 4

4 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Slars PaulssonSundbybergs IK37:568:54
2Patrik EliassonKlubblös40:43+2:479:33
3Andreas LindvallMälarö SOK46:11+8:1510:50
4Juni StigsdotterIFK Lidingö SOK48:51+10:5511:28
5Karin Jansson MyhrGarphyttans IF49:26+11:3011:36
6Virve KauranenKlubblös52:45+14:4912:22
7Frida OlivUrsvik52:47+14:5112:23
8Lisa SundinKlubblös58:57+21:0113:50
9Karin LeireMälarö SOK59:07+21:1113:52
10Hans UtbultJärla Orientering1:07:20+29:2415:48
11Hanna Svensson4 Aktiv1:08:01+30:0515:57
12Johan OlivUrsvik1:08:07+30:1115:59
13Fredrik WarneIFK Lidingö SOK1:09:11+31:1516:14
14Karin RothschildJärla Orientering1:11:41+33:4516:49
15Karin SjöbergIFK Lidingö SOK1:14:34+36:3817:30
16Ulf LundinOK Södertörn1:29:55+51:5921:06
Wei HsiehKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 800 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter SandströmJärla Orientering37:019:44
2Mattias LijDegerfors OK41:40+4:3910:57
3Torbjörn BergmanSnättringe SK43:37+6:3611:28
4Erika HörnfeldtCentrum OK45:10+8:0911:53
5Eva HagwallJärla Orientering52:36+15:3513:50
6Henneng BennetKlubblös54:50+17:4914:25
7Ingemar TedhamreSnättringe SK1:00:11+23:1015:50
8Jan HägerOK Södertörn1:00:46+23:4515:59
9Johanna LöfveniusCentrum OK1:01:52+24:5116:16
10Sara MelchersonIFK Lidingö SOK1:02:02+25:0116:19
11Åsa Lindqvist-RodellMälarö SOK1:03:27+26:2616:41
12Martin LöfblomSvaide Roma SOK1:04:19+27:1816:55
13Sandro PruthSkogsluffarnas OK1:06:18+29:1717:26
14Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL1:07:33+30:3217:46
15Per ArnessonSkarpnäcks OL1:08:55+31:5418:08
16Jonas EnsbjörnssonFrösö IF1:14:01+37:0019:28
17Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:15:09+38:0819:46
18Daniel EkenstedtTullinge SK1:17:28+40:2720:23
19Helena BerglindOK Södertörn1:18:27+41:2620:38
20Louise LindellGustavsbergs OK1:23:22+46:2121:56
21Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:24:27+47:2622:13
22Ture JohanssonSkogsluffarnas OK1:26:49+49:4822:50
23Albin JohanssonSkogsluffarnas OK1:29:59+52:5823:40
24Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:30:07+53:0623:42
25Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:31:53+54:5224:10
26Lena NilssonOK Österåker1:42:43+1:05:4227:01
27Helen InfeldtKlubblös1:57:20+1:20:1930:52
28Lena  SödervallTullinge SK1:59:01+1:22:0031:19
Ylva LagerbergOK Södertörnej godkänd
Magnus SamuelssonOK Södertörnej godkänd
Otto PerssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Kerstin SandströmJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 6

5 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias RobertsonCentrum OK1:09:1411:44
2Roger DjupsjöHamsta OK1:12:27+3:1312:16
3Camilla EngelOK Ravinen1:12:43+3:2912:19
4Tomas BorgSundbybergs IK1:20:10+10:5613:35
5Karin BlixtVallsta SK1:25:39+16:2514:31
6Lena HellströmOK Ravinen1:29:45+20:3115:12
7Olle RisbyKlubblös1:31:25+22:1115:29
8Peter EdelsvärdCentrum OK1:31:28+22:1415:30
9Daniel PerssonCentrum OK1:33:25+24:1115:50
10Ludvig FerdmanTullinge SK1:35:54+26:4016:15
11Christoffer Zeemann HedinIFK Lidingö SOK2:08:14+59:0021:44
Örjan AhnoffCentrum OKej godkänd
Johan AnemyrNässjö OKej godkänd

Öppen motion 7

3 070 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent BergmanOK Ravinen24:478:04
2Jenny HallmanAttunda OK28:36+3:499:18
3Lina GustafssonVittjärvs IK31:27+6:4010:14
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK31:58+7:1110:24
5Ola NyqvistOK Södertörn32:20+7:3310:31
6Sofie SvenssonBjörkfors GOIF33:49+9:0211:00
7Ileana von MelenIFK Enskede34:01+9:1411:04
8Magnus SneitzJärfälla OK34:58+10:1111:23
9Stefan FerdmanTullinge SK35:09+10:2211:26
10Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK35:36+10:4911:35
11Carin RosénGustavsbergs OK36:25+11:3811:51
12Kerstin SjökvistOK Österåker36:30+11:4311:53
13Åsa Rimsjö SandTullinge SK36:34+11:4711:54
14Henrik FribergerJärla Orientering37:13+12:2612:07
15Axel FribergerJärla Orientering37:15+12:2812:08
16Ingela ArenanderSkarpnäcks OL37:18+12:3112:08
17Ann BergmanOK Ravinen37:39+12:5212:15
18Niina FrölidTäby OK37:47+13:0012:18
19Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK38:13+13:2612:26
20Gittan GeliusSnättringe SK39:07+14:2012:44
21Sebastian TegnebrattOK Södertörn39:33+14:4612:52
22Stefan WisborgTullinge SK39:47+15:0012:57
23Lena NileviHaninge SOK40:03+15:1613:02
24Johan SandbergAttunda OK40:16+15:2913:06
25Mari HeijkenskjöldTullinge SK40:55+16:0813:19
26Nina WallanderJärla Orientering41:20+16:3313:27
27Karin TescelOK Ravinen41:27+16:4013:30
28Anne-Kristine SchunnessonAttunda OK42:04+17:1713:42
29Johanna RaukolaOK Södertörn42:23+17:3613:48
30Peter WestmanVittjärvs IK42:29+17:4213:50
31Emma JohanssonSundbybergs IK42:56+18:0913:59
32Lena RisbyOK Ravinen43:10+18:2314:03
33Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK43:49+19:0214:16
34Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK44:09+19:2214:22
35Karin BjörklundIFK Enskede45:06+20:1914:41
36Martin ErikssonOK Södertörn46:38+21:5115:11
37Lisa DahlstedtSöders-Tyresö46:58+22:1115:17
38Johan AnderssonSundbybergs IK47:43+22:5615:32 Ladda ner rutt i gpx-format
39Stefan NorellAttunda OK49:09+24:2216:00
40Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK49:18+24:3116:03
41Emma RosénOK Njudung51:08+26:2116:39
42Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF52:20+27:3317:02
43Linda MegnerSöders-Tyresö53:21+28:3417:22
44Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK53:25+28:3817:23
45Anneli ChristieSnättringe SK53:55+29:0817:33
46Carina LidforssJärla Orientering53:57+29:1017:34
47Klas LangelsSkarpnäcks OL54:15+29:2817:40
48Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK55:13+30:2617:59
49Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK55:35+30:4818:06
50Anki LandarvKlubblös56:38+31:5118:26
51Martin  JohanssonOK Ravinen56:56+32:0918:32
52Kalle JohanssonOK Ravinen56:59+32:1218:33
53Camilla BennetKlubblös58:56+34:0919:11
54Anna MyrbergerTullinge SK59:58+35:1119:31
55Bo LandarvKlubblös1:00:29+35:4219:42
56Jan LindqvistMälarö SOK1:00:30+35:4319:42
57Ylva RudanderJärla Orientering1:00:43+35:5619:46
57Gunilla RudanderSundbybergs IK1:00:43+35:5619:46
59Karin AbelSnättringe SK1:02:23+37:3620:19
60Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL1:02:29+37:4220:21
61Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:03:13+38:2620:35
62David IlicOK Paracin1:06:35+41:4821:41
63Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:06:54+42:0721:47
64Mats EklundKlubblös1:09:12+44:2522:32
65James ChristieSnättringe SK1:13:13+48:2623:50
66Anki HolmbergJärla Orientering1:13:19+48:3223:52
67Boel SundbergOK Södertörn1:15:42+50:5524:39
68Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:21:17+56:3026:28
69Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK1:22:27+57:4026:51
70Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:24:28+59:4127:30
71Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:25:15+1:00:2827:46
72Gunnar BramstenSundbybergs IK1:25:43+1:00:5627:55
73Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:31:52+1:07:0529:55
74Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:32:16+1:07:2930:03
Kristin AndréeJärla Orienteringej godkänd
Nina HerneOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 8

4 690 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SandströmOK Ravinen39:108:21
2Erik BoströmEnebybergs IF39:36+0:268:26
3Johanna SanderinIFK Lidingö SOK42:34+3:249:04
4Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna43:26+4:169:15
5Maria MogensenOK Ravinen47:26+8:1610:06
6Malin SandströmJärla Orientering47:34+8:2410:08
7Andreas NordforsStora Tuna OK47:40+8:3010:09
8Christofer NäsholmÄrla IF47:42+8:3210:10
9Björn LundquistOK Ravinen49:21+10:1110:31
10Håkan DahlbäckOK Österåker49:25+10:1510:32
11Mattias ÅbergKamrat och IF KIF49:33+10:2310:33
12Frida HectorSnättringe SK50:46+11:3610:49
13Christian OlssonFrösö IF51:42+12:3211:01
14Torbjörn PerssonNässjö OK52:07+12:5711:06
15Niklas HallHaninge SOK52:43+13:3311:14
16Robin WesterlundKlubblös52:55+13:4511:16
17Stefan KarlssonOK Ravinen54:08+14:5811:32
18Joakim AlmtorpLånghundra IF55:35+16:2511:51
19Gro DahlbomCentrum OK55:50+16:4011:54
20Åsa BörjessonJärla Orientering55:52+16:4211:54
21Michael AhlquistJärla Orientering57:30+18:2012:15
22Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin58:21+19:1112:26
23Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK58:23+19:1312:26
24Torbjörn JohanssonOK Södertörn59:06+19:5612:36
25Mattias PalmKlubblös1:00:26+21:1612:53
26Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb1:00:40+21:3012:56
27Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK1:01:01+21:5113:00
28Stefan JohanssonOK Vivill1:01:04+21:5413:01
29Håkan SvenssonI 19 IF1:01:22+22:1213:05
30Börje PerssonOK Ravinen1:02:17+23:0713:16
31Noa HelgarsTäby OK1:02:28+23:1813:19
32Emma RisbyOK Ravinen1:02:40+23:3013:21
33Maria SchmiterlöwHjobygdens OK1:02:46+23:3613:22
34Stefan NorlinIFK Enskede1:05:43+26:3314:00
35Pia ÖstangårdGamleby OK1:05:58+26:4814:03
36Annika PalmKlubblös1:05:59+26:4914:04
37Henrik AnderssonSTHLM gigolo1:06:14+27:0414:07
38Ewa Edström ForsbergLånghundra IF1:06:52+27:4214:15
39Lena LjungquistTäby OK1:07:02+27:5214:17
40Emma ZetterströmSkarpnäcks OL1:07:10+28:0014:19
41Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:07:17+28:0714:20
41Magnus EricsonJärla Orientering1:07:17+28:0714:20
43Simon GodefroyKlubblös1:08:13+29:0314:32
44Lars-Erik SjöbergOK Ravinen1:08:44+29:3414:39
45Karin Axelsdotter OlssonIF Tjalve1:08:59+29:4914:42
46Niclas LarssonAttunda OK1:09:06+29:5614:44
47Anders GranqvistVärend GN OL1:09:16+30:0614:46
48Martina SundbergIFK Enskede1:11:13+32:0315:11
49Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:11:59+32:4915:20
50Daniel HellanderTullinge SK1:14:37+35:2715:54
51Elinor LangeOK Ravinen1:15:06+35:5616:00
52Nicklas EnlundGamlakarleby IF1:19:57+40:4717:02
53Dan MattissonHaninge SOK1:25:37+46:2718:15
54Igor EngströmKlubblös1:27:59+48:4918:45
55Åke AndreassonGustavsbergs OK1:28:40+49:3018:54
56Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:39:36+1:00:2621:14
57Malin SundebySkogslöparna1:52:52+1:13:4224:03
Håkan RedtzerAttunda OKej godkänd
Robert RangdagJärla Orienteringej godkänd
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 9

7 590 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering53:287:02
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK54:01+0:337:07
3Niklas CarlssonSundbybergs IK54:51+1:237:13
4Erik HerneOK Ravinen59:29+6:017:50
5Albin AnderssonOK Ravinen59:55+6:277:53
6Ivan ForsgrenOK Tisaren1:00:04+6:367:54
7Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:00:05+6:377:54
8Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL1:02:06+8:388:10
9Viktor AntonssonEksjö SOK1:02:34+9:068:14
10Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF1:03:15+9:478:20
11Allan MogensenOK Ravinen1:03:27+9:598:21
12Johan BernhardCentrum OK1:04:53+11:258:32
13Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:08:25+14:579:00
14Christian RedtzerAttunda OK1:09:59+16:319:13
15Tomas SjökvistOK Österåker1:10:14+16:469:15
16Jenny BergOK Ravinen1:11:29+18:019:25
17Christoffer SchönningJärfälla OK1:12:38+19:109:34
18Johan HameliusOK Linné1:12:56+19:289:36
19Fredrik SteneboAttunda OK1:13:39+20:119:42
20Philip PålssonSkåneslättens OL1:14:02+20:349:45
21Charlotte LindkvistLeksands OK1:23:29+30:0110:59
22Mattias ÅgrenCentrum OK1:28:03+34:3511:36
23Gustaf EricsonJärla Orientering1:31:02+37:3411:59
24Niclas NilssonOK Österåker1:33:29+40:0112:18
25Bure NoreusKlubblös1:36:58+43:3012:46
26Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:37:10+43:4212:48
27Thomas LundbergMälarö SOK1:39:34+46:0613:07
28Per LjungStockholms OK1:48:41+55:1314:19
29Björn SalomonssonSnättringe SK1:54:20+1:00:5215:03
30Fredrik LundellOK Österåker2:17:57+1:24:2918:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser