Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Mila Stockholm by Night, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #1
Arrangörsorganisation: OK Södertörn
Datum: onsdag 14 november 2018

Herrar

8 800 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen1:00:176:51
2Johan RunessonTampereen Pyrintö1:00:34+0:176:52
3Victor ImarkTullinge SK1:00:36+0:196:53
4Oscar BjörckJärla Orientering1:01:00+0:436:55
5Simon HectorSnättringe SK1:01:06+0:496:56
6Oskar EdvardssonJärfälla OK1:04:59+4:427:23
7Chamuel ZbindenJärla Orientering1:05:13+4:567:24
8Erik HerneOK Ravinen1:09:53+9:367:56
9Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:09:56+9:397:56
10Love BerzellOK Ravinen1:09:59+9:427:57
11Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:10:26+10:098:00
12Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:11:57+11:408:10
13Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:12:28+12:118:14
14David BejbomJärla Orientering1:13:48+13:318:23
15Harri AndréeJärla Orientering1:13:59+13:428:24
16Simon BohmanRånäs OK1:17:44+17:278:50
17Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:19:29+19:129:01
18Jörgen OhlinTullinge SK1:20:38+20:219:09
19Göran ThimbergSöders-Tyresö1:21:36+21:199:16
20Nick BarrableOK Ravinen1:22:43+22:269:23
21Filip MöllerOK Södertörn1:23:07+22:509:26
22Felix SpäthIFK Lidingö SOK1:23:49+23:329:31
23Manne HammarbergJärfälla OK1:25:47+25:309:44
24Jonas KjällCentrum OK1:26:36+26:199:50
25Niklas SvenssonJärfälla OK1:29:57+29:4010:13
26Oscar VångellÄrla IF1:37:25+37:0811:04
27Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:37:55+37:3811:07
28Johan BernhardSnättringe SK1:45:56+45:3912:02
29William GrunderJärfälla OK1:52:06+51:4912:44
30Fredric JohanssonSnättringe SK1:53:17+53:0012:52 Ladda ner rutt i gpx-format
31Tomas LiljaSöders-Tyresö1:53:39+53:2212:54
32Urban SelanderSkarpnäcks OL1:56:59+56:4213:17
33Nils EdvardssonJärfälla OK2:01:55+1:01:3813:51
34Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK2:03:20+1:03:0314:00
35Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:05:38+1:05:2114:16
36Sergiu FalaDinamo OLD2:13:01+1:12:4415:06
Kalle  BergmanOK Ravinenej godkänd
Martin  LindskogOK Ravinenej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Emil AnderssonTullinge SKej godkänd
Anders BörthasIK Jarl Rättvikej godkänd
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Jesper LidmarSnättringe SKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Oskar MalmbergIFK Umeåej godkänd
Thomas PetterssonAttunda OKej godkänd
Håkan RolfssonSkarpnäcks OLej godkänd
Jens RönnolsJärla Orienteringej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Anton SilierJärfälla OKej godkänd
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej godkänd
Anders EnglidTumba-Mälarhöjden OKej start
Hector HainesIFK Lidingö SOKej start
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Simon TeikeForsa OKej start

Damer

5 800 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering50:548:46
2Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK51:01+0:078:47
3Susen LöschÄrla IF51:14+0:208:50
4Louise BeechOK Södertörn55:05+4:119:29
5Rebecka HeinrupTullinge SK56:42+5:489:46
6Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF57:33+6:399:55
7Irina NybergAlfta-Ösa OK59:04+8:1010:11
8Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK59:20+8:2610:13
9Hanna LagerbergOK Södertörn1:04:02+13:0811:02
10Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:04:09+13:1511:03
11Annick MeisterOK Södertörn1:04:10+13:1611:03
12Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:05:54+15:0011:21
13Frida HectorSnättringe SK1:08:51+17:5711:52
14Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:11:12+20:1812:16
15Julia DavidssonÄrla IF1:11:13+20:1912:16
16Galina RibediucHellas Orientering1:13:12+22:1812:37
17Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:18:06+27:1213:27
18Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:20:52+29:5813:56
19Emma LindgrenVisborgs OK1:26:24+35:3014:53
20Katarina NorrbyOK Södertörn1:32:40+41:4615:58
21Gunilla KreissJärla Orientering1:50:58+1:00:0419:07
Emma BjessmoIFK Lidingö SOKej godkänd
Caroline PigerreIFK Lidingö SOKej godkänd
Sanna BatzSkarpnäcks OLej start
Anna Dahlgren-RosénJärla Orienteringej start
Marie HerrnholdAttunda OKej start
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKej start
Jenny KjellbergSödertälje-Nykvarn OFej start
Kristina TedhamreSnättringe SKej start

Pöbel

5 800 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KallhaugeSnättringe SK47:488:14
2Anders HedmanSnättringe SK49:58+2:108:36
3Stefan Svensson GeliusSnättringe SK51:07+3:198:48
4Erik BerzellJärla Orientering52:10+4:228:59
5Christoffer EskilssonTullinge SK52:37+4:499:04
6David HectorSnättringe SK53:00+5:129:08
7Fredrik AhnlénOK Hammaren54:47+6:599:26
8Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK54:56+7:089:28
9Niklas WraneSöders-Tyresö55:06+7:189:30
10Isak GeliusSnättringe SK55:25+7:379:33
11Mattias ÅgrenCentrum OK55:37+7:499:35
12Michael ReforsJärla Orientering55:41+7:539:36
13Alexander NilssonGotlands Bro OK55:50+8:029:37
14Linus RisplingCentrum OK57:20+9:329:53
15Peter AnderssonSöders-Tyresö57:24+9:369:53
16Henrik SjögrenHaninge SOK57:30+9:429:54
17Henrik MorastHaninge SOK59:01+11:1310:10
18Christian RotvikerCentrum OK59:04+11:1610:11
19Jörgen HectorSnättringe SK59:07+11:1910:11
20Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL59:08+11:2010:11
21Jorrit BoekelCentrum OK59:12+11:2410:12
22Per KallhaugeSnättringe SK59:17+11:2910:13
23Hugo FlordalSnättringe SK59:20+11:3210:13
24Erik Lidström LauriSnättringe SK59:51+12:0310:19
25Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:00:11+12:2310:22
26Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:00:22+12:3410:24
27Jon LindmarkCentrum OK1:00:39+12:5110:27
28Jesper ÅkessonJärfälla OK1:01:10+13:2210:32
29Jakob Gadefors NauHaninge SOK1:01:30+13:4210:36
30Peder PederssonCentrum OK1:01:33+13:4510:36
31Max ÖsterbergGustavsbergs OK1:01:34+13:4610:36
32Olle ThimbergSöders-Tyresö1:01:38+13:5010:37
33Bo SegermanIF Thor1:02:18+14:3010:44
34Erik BerggrenTullinge SK1:02:20+14:3210:44
35Patric De BoussardIFK Enskede1:02:39+14:5110:48
36Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:02:53+15:0510:50
37Per DambergIFK Lidingö SOK1:03:06+15:1810:52
38Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:03:08+15:2010:53
39Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:03:35+15:4710:57
40Johan LindqvistTäby OK1:03:37+15:4910:58
41Stefan NorinSöders-Tyresö1:03:55+16:0711:01
42Erik BovalliusJärfälla OK1:04:31+16:4311:07
43Björn AxelssonTullinge SK1:05:24+17:3611:16
44Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:06:22+18:3411:26
45Mikael WallnäsSundbybergs IK1:07:35+19:4711:39
46Peter LandénGustavsbergs OK1:07:40+19:5211:40
47Filip LindqvistTäby OK1:07:41+19:5311:40
48Samuel SvenssonCentrum OK1:09:36+21:4812:00
49Hans SundqvistTullinge SK1:09:38+21:5012:00
50Joel DerringCentrum OK1:09:40+21:5212:00
51Thomas NybergAttunda OK1:10:02+22:1412:04
52Hans OlsénSundbybergs IK1:11:00+23:1212:14
53Anders BjörklundIFK Enskede1:11:10+23:2212:16
54Janne NilssonCentrum OK1:12:53+25:0512:33
55Tobias KarlssonSnättringe SK1:13:21+25:3312:38
56Lars SegermanSkarpnäcks OL1:13:32+25:4412:40
57Ola BovalliusJärfälla OK1:13:47+25:5912:43
58Joakim SkantzeSundbybergs IK1:16:20+28:3213:09
59Martin  AhlströmIFK Enskede1:18:05+30:1713:27
60Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:18:16+30:2813:29
61Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:19:31+31:4313:42
62Roland PerssonSkarpnäcks OL1:19:34+31:4613:43
63Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:19:41+31:5313:44
64Roger DjupsjöHalmstad OK1:19:48+32:0013:45
65Torbjörn GillsparrOK Österåker1:20:16+32:2813:50
66Melker PalmJärfälla OK1:24:05+36:1714:29
67Elis Forsberg RundströmIFK Enskede1:24:26+36:3814:33
68Henrik LundgrenCentrum OK1:28:57+41:0915:20
69Mark ÅkessonJärfälla OK1:32:02+44:1415:52
70Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:32:06+44:1815:52
71Erik AnderssonOK Österåker1:32:14+44:2615:54
72Frank SteinerJärfälla OK1:35:58+48:1016:32
73Nils EklöwOK Södertörn1:43:28+55:4017:50
74Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:46:35+58:4718:22
75Per WolgastSnättringe SK1:51:46+1:03:5819:16
76Gustav BjörklundIFK Enskede1:52:56+1:05:0819:28
77Mats LarssonIFK Enskede1:53:07+1:05:1919:30
Pontus AxellIFK Enskedeej godkänd
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johan CallebergSnättringe SKej godkänd
Sven EdvardssonSundbybergs IKej godkänd
David ErikssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Per ForsbergIFK Enskedeej godkänd
Cristian FranzénAnkarsrums OKej godkänd
Robert HanningJärla Orienteringej godkänd
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej godkänd
Bo LauriSnättringe SKej godkänd
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Piero SannicoloTullinge SKej godkänd
Olle SjöforsOK Älmeej godkänd
Elias SkottIFK Enskedeej godkänd
Donald StaudteJärla Orienteringej godkänd
Jan StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Simon StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Henrik SvenssonOK Ravinenej godkänd
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Jesper AnderssonSnättringe SKej start
Nicklas BergströmTäby OKej start
Göran EklundSkarpnäcks OLej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Michael GranqvistOK Ravinenej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OKej start
Magnus KarlssonCentrum OKej start
Jan LindhSundbybergs IKej start
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKej start
Andreas LundstenVittjärvs IKej start
Fredrik MorastHaninge SOKej start
Björn RegerSöders-Tyresöej start
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej start

Pöbelina

3 950 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SundqvistTullinge SK47:4312:04
2Lisa ThunellIFK Lidingö SOK54:07+6:2413:42
3Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL54:16+6:3313:44
4Elin AhlströmIFK Enskede55:34+7:5114:04
5Cecilia HectorSnättringe SK56:18+8:3514:15
6Anna-Karin SundqvistTullinge SK56:26+8:4314:17
7Sara JonassonCentrum OK57:51+10:0814:38
8Ann RollerJärfälla OK58:00+10:1714:41
9Sussie TistadIFK Lidingö SOK1:01:07+13:2415:28
10Sanna HedbergOK Södertörn1:01:50+14:0715:39
11Elin WolgastSnättringe SK1:08:37+20:5417:22
12Miia RollerJärfälla OK1:10:34+22:5117:51
13Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:11:07+23:2418:00
14My HeinrupJärla Orientering1:11:36+23:5318:07
15Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:19:38+31:5520:09
16Stina BorängSnättringe SK1:27:10+39:2722:04
17Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:34:27+46:4423:54
18Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:34:29+46:4623:55
19Eva HagwallJärla Orientering1:34:32+46:4923:55
Sara HektorJärla Orienteringej godkänd
Sofia LindhagenIFK Enskedeej godkänd
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Karin BjörklundIFK Enskedeej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Elisabeth HectorSnättringe SKej start
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Åsa LindhSundbybergs IKej start
Clea WallnäsSundbybergs IKej start

Vilsna själar

3 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK1:02:5815:56
2Mikael SternJärla Orientering1:03:24+0:2616:03
3Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:04:03+1:0516:12
4Harald BauerIFK Lidingö SOK1:09:25+6:2717:34
5Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:12:41+9:4318:24
6Birgitta BillstamJärfälla OK1:13:21+10:2318:34
7Lars RönnolsTäby OK1:13:32+10:3418:36
8Lars ErikssonKalmar OK1:20:55+17:5720:29
9Torbjörn BergmanSnättringe SK1:24:44+21:4621:27
10Anna BlomgrenTullinge SK1:24:51+21:5321:28
11Leif HermundstadSnättringe SK2:06:05+1:03:0731:55
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd
Anders KärrströmTullinge SKej godkänd
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Reinhold LenneboIF Thorej start
My RönnolsTäby OKej start
Thomas WesterGustavsbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser