Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna Skavlöten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna Skavlöten
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 14 september 2017

Kort

2 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK27:1610:29
2Bo EklundIF Thor32:24+5:0812:27
3Tommy GustavssonÖstra Almby FK36:24+9:0814:00
4Christer AnderssonATG39:15+11:5915:05
5Bo WestlingHäverödals SK41:23+14:0715:55
6Olov JanssonHäverödals SK42:14+14:5816:14
7Richard WelanderOK Älvsjö-Örby43:07+15:5116:35
8Conny OlssonHäverödals SK45:27+18:1117:28
9Lennart JanssonHäverödals SK47:22+20:0618:13
10Lars-Olov AnderssonSigtuna OK48:31+21:1518:39
11Alf PerssonOK Österåker51:34+24:1819:50
12Jan LjungbergEnebybergs IF53:17+26:0120:29
13Tage AbrahamssonRånäs OK53:33+26:1720:35
14Rune ThurénVallentuna-Össeby OL53:42+26:2620:39
15Sivert SöderbärgOK Roslagen54:01+26:4520:46
16Carl LangOK Österåker54:33+27:1720:58
17Lars-Erik LindellVäsby OK56:24+29:0821:41
18Gunilla WickenbergIBM Club Sweden1:04:18+37:0224:43
19Claes WallinOK Roslagen1:09:38+42:2226:46
20Björn ErikssonOK Roslagen1:10:36+43:2027:09
21Karin TibbelinTurebergs IF SOK1:14:48+47:3228:46
Ingrid JarlebringVäsby OKej godkänd
Kjell JanssonVäsby OKej godkänd
Lars RoosAttunda OKej godkänd
Sven-Erik WidinOK Österåkerej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd

Mellan

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf CarnbyEj klubbansluten35:3610:28
2Lars WestinVallentuna-Össeby OL37:09+1:3310:55
3Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL38:24+2:4811:17
4A-C SchunnessonAttunda OK39:34+3:5811:38
5Per-Åke HolmSigtuna OK39:37+4:0111:39
6Göran LarboAttunda OK39:52+4:1611:43
7Thomas HoffRimbo SOK40:32+4:5611:55
8Kjell JanssonLånghundra IF42:41+7:0512:33
9Lars ForsstedtSöders-Tyresö43:11+7:3512:42
10Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF43:38+8:0212:50
11Leif BergSigtuna OK43:42+8:0612:51
12Kerstin RosengrenAttunda OK45:38+10:0213:25
13Rolf AnderssonRimbo SOK45:39+10:0313:25
14Marita BergSigtuna OK51:10+15:3415:02
15Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL51:41+16:0515:12
16Tomas BruceSkogsluffarnas OK52:58+17:2215:34
17Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL54:27+18:5116:00
18Bengt FahlinIBM Club Sweden54:38+19:0216:04
19Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK55:09+19:3316:13
20Curt LindgrenOK Roslagen57:33+21:5716:55
21UC Lybert ErikssonVäsby OK57:57+22:2117:02
22Ann SjöbergEnebybergs IF1:02:41+27:0518:26
23Ewa NordlundLänna IF1:06:48+31:1219:38
Ulf ÅströmOK Roslagenej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej godkänd

Lång

4 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JanssonOK Roslagen35:137:49
2Eddie BjärrenholtRånäs OK37:45+2:328:23
3Peder KarlssonRånäs OK40:07+4:548:54
4Johan ForsstedtSöders-Tyresö41:33+6:209:14
5Lars LandströmLånghundra IF43:01+7:489:33
6Leif ÅkerblomOK Österåker43:09+7:569:35
7Per-Johan VikforsOK Österåker46:25+11:1210:18
8Leif NordlundLänna IF49:23+14:1010:58
9Anders LundbergOK Roslagen1:02:07+26:5413:48
10Eva ElnerudSigtuna OK1:03:33+28:2014:07
Bengt ErikssonVäsby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser