Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

40team

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
17140team 1Tiomilakavlen (310)14:22:27
1. Benoît Cochey1:42:04224+26:141:42:04224
2. Nico Ghibaudo1:41:24181+33:023:23:28199-25
3. Laurent Champigny1:09:36222+31:084:33:04204+5
4. Francois Plagnol2:12:34122+31:446:45:38175-29
5. Johann Lasouche1:57:42230+52:348:43:20181+6
6. Olivier Charbonnier1:59:58268+1:00:2610:43:18193+12
7. Olivier Estela1:19:25172+27:2412:02:43192-1
8. Xavier Andrieux1:48:02142+34:3913:50:45182-10
9. David Lesquer46:4815513:26:48178-4
10. Dupuy Francis1:52:2720014:22:27171-7

Aarhus 1900 orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Aarhus 1900 orientering 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Anton Rasmussen2:44:55302+1:29:052:44:55302
2. Sune Hoveroust Dupont2:39:18296+1:30:565:24:13300-2
3. Maria Kølbækej godkändej godkänd
4. Søren Vestergaard Christensen3:22:09289+1:41:19ej godkänd
5. Peter Friis Østergaard2:49:47302+1:44:39ej godkänd
6. Per Clemensen2:50:10301ej godkänd
7. Camilla Andersen2:01:01304ej godkänd
8. Jan Kølbæk2:47:23297ej godkänd
9. Hanne Gylling2:08:15304ej godkänd
10. Henrik Andersen2:09:43245ej godkänd

Alfta-Ösa OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2Alfta-Ösa OK 1Damkavlen (337)3:57:30
1. Irina Nyberg47:3812+1:4047:3812
2. Josefine Heikka42:2923+2:201:30:079-3
3. Galina Vinogradova1:02:466+1:542:32:537-2
4. Sara Eskilsson30:5818+2:293:03:5170
5. Natalia Gemperle53:393+3:253:57:302-5
53Alfta-Ösa OK 2Damkavlen (337)4:25:55
1. Ekaterina Ryazanova50:4441+4:4650:4441
2. Ylva Kindlundh46:0766+5:581:36:5147+6
3. Katarina Svahn1:04:2614+3:342:41:1727-20
4. Elin Ladänges37:1886+8:493:18:3536+9
5. Ellen Davidsson1:07:2088+17:064:25:5553+17
Alfta-Ösa OK / Rehns BK 3Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Tiago Gingao Leal1:27:18121+11:281:27:18121
2. Olov Ericson1:33:00137+24:383:00:181210
3. Peter Karsbo1:02:59182+24:314:03:17135+14
4. Erik Lundh2:29:19183+48:296:32:36154+19
5. Andreas Davidsson1:47:12189+42:048:19:48155+1
6. Stefan Carlssonej godkändej godkänd
7. Katarina Svahn1:10:04111+18:03ej godkänd
8. Joris Hochstetter1:37:52104+24:29ej godkänd
9. Magnus Unborg50:32191ej godkänd
10. Fredrik Broman1:45:23166ej godkänd

Allerød OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
72Allerød OK 1Ungdomskavlen (284)2:13:58
1. Valdemar Marager32:1893+5:0732:1893
2. Mads Christian Maarup34:47117+8:481:07:0584-9
2. Johannes Maragerej godkändfullföljt
3. Frida Kärner Grooss25:4195+6:391:32:4677-7
3. Cecilie Broman30:21233+11:1956:02
4. Hedda Kärner Grooss41:12116+11:412:13:5872-5
196Allerød OK 1Tiomilakavlen (310)14:10:16
1. Theis Munktved1:49:34254+33:441:49:34254
2. Jens Knud Maarup1:45:52203+37:303:35:26227-27
3. Peter Reibert Hansen59:04152+20:364:34:30208-19
4. Henrik Albahn3:31:49296+1:50:598:06:19245+37
5. Lasse August Helweg1:44:07171+38:599:50:26224-21
6. Mikkel Meldgaard1:39:58201+40:2611:30:24217-7
7. Valdemar Marager1:35:27244+43:2613:05:51221+4
8. Hans Grønborg Nielsen1:44:0721714:24:07214-7
9. Lars Munktved59:2323513:39:23211-3
10. Mikkel Lau Petersen1:40:1613914:10:16196-15
250Allerød OK / OK Sorø / OK Øst Birkerød 3Ungdomskavlen (284)3:38:30
1. Tobias Høhne54:26265+27:1554:26265
2. Erik Grønborg Nielsen44:17274+18:181:38:43239-26
2. Jens Tange Hasholt52:56361+26:571:37:13
3. Miri Brunstedt Nørgaard36:28347+17:262:15:112390
4. Thea Hoffmann1:23:19267+53:483:38:30250+11
282Allerød OK 1Damkavlen (337)6:47:32
1. Kersti Kärner1:17:03311+31:051:17:03311
2. Hedda Kärner Grooss59:26219+19:172:16:29278-33
3. Dorthe Munktved1:39:45280+38:533:56:14277-1
4. Henriette Broman57:44279+29:154:53:58276-1
5. Angélique Grønborg Rasmussen1:53:34287+1:03:206:47:32282+6

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
54Almby IK 1Ungdomskavlen (284)2:07:22
1. Henrik Franzén29:4027+2:2929:4027
2. Karl Kylborn32:0164+6:021:01:4134+7
2. Jonatan Green37:03156+11:041:09:04
3. Sofia Green28:17177+9:151:29:5856+22
4. Sofie Bodin37:2459+7:532:07:2254-2
214Almby IK 1Damkavlen (337)5:47:41
1. Sofie Franzén1:05:32240+19:341:05:32240
2. Malin Wiklund1:01:25237+21:162:06:572400
3. Siri Englund1:21:58176+21:063:28:55209-31
4. Anne Bodin46:26201+17:574:15:21202-7
5. Sofie Bodin1:32:20243+42:065:47:41214+12

Anderstorps OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
71Anderstorps OK 1Ungdomskavlen (284)2:13:32
1. Victor Hörnquist31:4276+4:3131:4276
2. Hjalmar Folkestad35:21129+9:221:07:0382+6
2. Asta Törnkvist41:31236+15:321:16:52
3. Vera Folkestad30:13230+11:111:37:1697+15
3. Edit Treptow30:23235+11:211:00:36
4. Stina Andersson36:1647+6:452:13:3271-26

Andrarums IF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
209Andrarums IF 1Damkavlen (337)5:43:53
1. Elin Nilsson58:35151+12:3758:35151
2. Maria Mickelåker1:00:22225+20:131:58:57207+56
3. Johanna Härwell1:26:58216+26:063:25:55201-6
4. Clara Ehrnborn54:58265+26:294:20:53218+17
5. Patricia Edgarsson1:23:00205+32:465:43:53209-9
251Andrarums IF 1Tiomilakavlen (310)14:49:23
1. Magnus Härwell2:05:06278+49:162:05:06278
2. Johan Mickelåker2:30:53293+1:22:314:35:59286+8
3. Harald Persson1:26:07270+47:396:02:06281-5
4. Heide Persson3:03:47270+1:22:579:05:53280-1
5. Ola Häggström1:54:31219+49:2311:00:24272-8
6. Sam Eriksson1:42:20218+42:4812:42:44258-14
7. Christian Glantz1:09:3826513:49:38249-9
8. Magnus Nilsson-Ehrnborn2:40:3129615:20:31263+14
9. Hans Persson58:5323113:38:53255-8
10. Jonas Gustafsson2:19:2326314:49:23251-4
310Andrarums IF / Simrishamns OK 2Damkavlen (337)7:38:58
1. Erica Henriksson1:39:23331+53:251:39:23331
2. Erika Nilsson1:26:39322+46:303:06:02324-7
3. Lotte Henriksson2:01:31323+1:00:395:07:33320-4
4. Ulla Nordahl1:47:17328+1:18:486:54:50319-1
5. Elin Nordahl1:53:583127:38:58310-9

Angelniemen Ankkuri

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Angelniemen Ankkuri 1Tiomilakavlen (310)12:19:31
1. Tuomo Mäkelä1:24:3797+8:471:24:3797
2. Mikko Siren1:14:2521+6:032:39:0260-37
3. Tuomas Kari45:4046+7:123:24:4254-6
4. Maxime Rauturier1:59:1063+18:205:23:5247-7
5. Pekka Hyvönen1:17:0036+11:526:40:5241-6
6. Jere Kommio1:22:1297+22:408:03:0448+7
7. Quentin Rauturier54:499+2:488:57:5339-9
8. Andreas Hougaard Boesen1:19:4412+6:2110:17:3735-4
9. Petja Pöyhönen37:4722+3:5110:55:2434-1
10. Sergey Dobrynin1:24:0730+11:1912:19:3132-2
38Angelniemen Ankkuri 1Damkavlen (337)4:19:37
1. Selja Kaartinen56:58119+11:0056:58119
2. Heini Saarimäki42:1718+2:081:39:1563-56
3. Sanna Kauppila1:08:3044+7:382:47:4545-18
4. Sanna Ylikylä30:4012+2:113:18:2534-11
5. Emily Kemp1:01:1244+10:584:19:3738+4
167Angelniemen Ankkuri 2Tiomilakavlen (310)14:35:15
1. Arttu Laaksonen1:52:05258+36:151:52:05258
2. Dimitar Zhelyazkov1:38:23168+30:013:30:28216-42
3. Arto Ranki1:04:58196+26:304:35:26209-7
4. Antti Reiman2:20:19157+39:296:55:45180-29
5. Timo Parttimaa1:44:28172+39:208:40:13178-2
6. Joel Hakala1:19:5278+20:2010:00:05156-22
7. Janne Kivelä1:21:39191+29:3811:21:44155-1
8. Sami Mänty2:04:04182+50:4113:25:48167+12
9. Nuutti Pirhonen47:1215713:27:12163-4
10. Simo Siltanen2:05:1523014:35:15167+4

Ankarsrums OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Ankarsrums OK / Gamleby OK 2Ungdomskavlen (284)2:48:21
1. Carl Öberg34:11130+7:0034:11130
2. Anja Svensson59:47383+33:481:33:58232+102
3. Tyra Stalebrant27:43157+8:412:01:41201-31
3. Vidar Pihl27:44158+8:4255:27
4. Meja Berger46:40179+17:092:48:21198-3
264Ankarsrums OK / Gamleby OK / Västerviks OK 1Damkavlen (337)6:23:35
1. Anna Johansson1:01:24204+15:261:01:24204
2. Elisabet Larsson1:01:27238+21:182:02:51223+19
3. Maria Lang1:50:32310+49:403:53:23268+45
4. Susanne Gran49:21222+20:524:42:44261-7
5. Camilla Matanovic1:40:51271+50:376:23:35264+3

Anttolan Urheilijat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
68Anttolan Urheilijat 1Damkavlen (337)4:36:11
1. Sari Nurmela53:5180+7:5353:5180
2. Salla Lilja52:17156+12:081:46:08114+34
3. Marjo Liikanen1:08:5950+8:072:55:0776-38
4. Henna-Riikka Haikonen30:5818+2:293:26:0562-14
5. Heli Noponen1:10:06115+19:524:36:1168+6
122Anttolan Urheilijat 1Tiomilakavlen (310)14:06:00
1. Petri Noponen1:33:11169+17:211:33:11169
2. Eeli Viholainen1:27:35103+19:133:00:46123-46
3. Olli Viljakainen1:04:14188+25:464:05:00141+18
4. Heikki Manninen2:14:09130+33:196:19:09140-1
5. Kalle Manninen1:36:37128+31:297:55:46137-3
6. Olli-Jussi Korpinen1:21:0486+21:329:16:50123-14
7. Harri Marttinen1:23:23203+31:2210:40:13131+8
8. Marjo Liikanen1:41:29121+28:0612:21:42125-6
9. Pekka Kiljunen47:2916413:27:29123-2
10. Aliaksandr Khodan1:36:0011714:06:00122-1

Asker SK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
81Asker SK 1Tiomilakavlen (310)13:59:57
1. Sander Arntzen1:17:0426+1:141:17:0426
2. Vegard Gulbrandsen1:13:2117+4:592:30:2511-15
3. Sondre Ytterbø47:1962+8:513:17:4435+24
4. Henrik Fredriksen Aas2:09:00103+28:105:26:4456+21
5. Per Wiréhn1:48:32193+43:247:15:1681+25
6. Bjørnar Løvli1:25:55120+26:238:41:1185+4
7. Trygve Myhr1:16:37157+24:369:57:4889+4
8. Per Clemet Wisløff1:36:42100+23:1911:34:3088-1
9. Synne Strand45:3181+11:3512:20:0186-2
10. Felix Finsrud1:29:578913:59:5781-5
87Asker SK 1Damkavlen (337)4:45:28
1. Lotte Jauhojärvi Markussen53:2472+7:2653:2472
2. Anna Øfsthus Gravir52:49157+12:401:46:13116+44
3. Synne Strand1:12:1172+11:192:58:2491-25
4. Jorun Ruud39:56128+11:273:38:2095+4
5. Marit Isachsen1:07:0885+16:544:45:2887-8
117Asker SK 1Ungdomskavlen (284)2:23:14
1. Jonas Myhr32:0887+4:5732:0887
2. Mikael Birkelund33:1281+7:131:05:2070-17
3. Nora Christine Hansen26:26117+7:241:31:4673+3
3. Astrid Juli Ytterbø26:40125+7:3853:06
4. Ragnhild Øfsthus Gravir51:28216+21:572:23:14117+44
200Asker SK 2Ungdomskavlen (284)2:49:05
1. Simen Aure Skogedal49:28243+22:1749:28243
2. Martin Johannessen Linnebo42:09246+16:101:31:37222-21
3. Martha Wisløff29:23201+10:212:01:00199-23
3. Karin Halsaa Dolven36:37350+17:351:06:00
4. Maren Aure Skogedal48:05189+18:342:49:05200+1
206Asker SK / Tyrving IL 4Ungdomskavlen (284)2:50:45
1. Kristian Fredriksen Aas41:19212+14:0841:19212
2. Emil Ruud Fossheim50:29341+24:301:31:48226+14
2. Mathias Nyhaug52:34357+26:351:43:03
3. Kristine Solbakken34:22316+15:202:06:10225-1
4. Eileen Bjanes44:35157+15:042:50:45206-19
221Asker SK 3Ungdomskavlen (284)3:00:09
1. Jakob Rastad34:22138+7:1134:22138
2. Mathias Birkelund55:01369+29:021:29:23209+71
2. Mikkel Rastad55:10370+29:111:50:11
3. Silje Ruud Fossheim34:10312+15:082:03:33206-3
3. Anette Jauhojärvi Markussen34:31319+15:291:08:41
4. Sara Martini56:36240+27:053:00:09221+15
236Asker SK 2Damkavlen (337)5:58:30
1. Hilda Øfsthus1:02:34223+16:361:02:34223
2. Sigrun Ytterbø1:05:09267+25:002:07:43246+23
3. Marianne Mellbye Larsen1:43:39294+42:473:51:22262+16
4. Ellen Aure Skogedal46:13197+17:444:37:35253-9
5. Toril Fougner Wisløff1:20:55190+30:415:58:30236-17
238Asker SK 2Tiomilakavlen (310)14:10:03
1. Jonas Myhr1:51:57256+36:071:51:57256
2. Simen Aure Skogedal2:10:28265+1:02:064:02:25260+4
3. Mikael Birkelund1:02:22181+23:545:04:47239-21
4. Bjørn Martini2:47:43237+1:06:537:52:30234-5
5. Martin Birkelund2:35:32300+1:30:2410:28:02251+17
6. Eilev Kvaale2:31:10294+1:31:3812:59:12268+17
7. Lotte Jauhojärvi Markussen1:18:2127113:58:21258-10
8. Tommy Jauhojärvi1:44:2021814:24:20252-6
9. Jakob Rastad1:07:5826413:47:58250-2
10. Kristian Fredriksen Aas1:40:0313714:10:03238-12

ASS Cavemen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
232ASS Cavemen 1Tiomilakavlen (310)14:16:18
1. Antti Nousiainen2:01:05274+45:152:01:05274
2. Henrik Tarkkio2:01:17242+52:554:02:22259-15
3. Mikko Qvintus1:06:53209+28:255:09:15243-16
4. Mika Hiltunen2:53:30255+1:12:408:02:45241-2
5. Tuomas Pulli1:53:58216+48:509:56:43227-14
6. Tuomas Aalto1:54:34267+55:0211:51:172270
7. Mikko Ronkainen1:53:15260+1:01:1413:44:32243+16
8. Antti Aakko3:28:3930516:08:39242-1
9. Brian Kottarainen53:4820413:33:48240-2
10. Markus Siivola1:46:1817514:16:18232-8

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
65Attunda OK 1Tiomilakavlen (310)13:20:23
1. Alvaro Prieto1:24:0683+8:161:24:0683
2. Axel Wrådhe1:17:3660+9:142:41:4271-12
3. Gustav Wirén52:11106+13:433:33:5370-1
4. Oskar Daniels1:58:5461+18:045:32:4763-7
5. Daniel Roos1:15:2530+10:176:48:1252-11
6. Marcus Stenebo1:14:3440+15:028:02:4644-8
7. Simon Martelius1:13:51139+21:509:16:3754+10
8. Thomas Pettersson1:42:34126+29:1110:59:1162+8
9. Samuel Lindén49:58103+16:0211:49:0964+2
10. Karl Enges1:31:1454+18:2613:20:2365+1
153Attunda OK 1Damkavlen (337)5:16:11
1. Maria Prieto49:1117+3:1349:1117
2. Sofia Ivers55:27185+15:181:44:38103+86
3. Maria Von Schmalensée1:21:30168+20:383:06:08131+28
4. Monica Roos49:53227+21:243:56:01153+22
5. Laura Angelo1:20:10183+29:565:16:111530
249Attunda OK / OK Österåker 2 / Hiidenk.Damkavlen (337)6:10:47
1. Therese Nilsson59:29168+13:3159:29168
2. Maja Sandvik1:09:45285+29:362:09:14249+81
3. Marie Herrnhold1:46:48302+45:563:56:02274+25
4. Lena Buhre1:05:07301+36:385:01:09287+13
5. Marita Hotz1:09:38110+19:246:10:47249-38
Attunda OK 2Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Oskar Enges1:31:08155+15:181:31:08155
2. Niklas Henriksson1:56:06231+47:443:27:14206+51
3. Elis Ivers1:12:43229+34:154:39:57216+10
4. Tomas Henriksson2:46:47233+1:05:577:26:44212-4
5. Johan Persson2:03:28248+58:209:30:12213+1
6. Viktor Soneej godkändej godkänd
7. Kalle Persson1:12:36131+20:35ej godkänd
8. Olle Pettersson Gradin1:49:13231ej godkänd
9. Thomas Nyberg54:37209ej godkänd
10. Christian Redtzer1:51:24190ej godkänd

Azymut 45 Gdynia

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
231Azymut 45 Gdynia 1Tiomilakavlen (310)14:49:14
1. Piotr Pesta2:03:47277+47:572:03:47277
2. Grzegorz Porzycz2:12:56268+1:04:344:16:43272-5
3. Anna Pesta1:54:03300+1:15:356:10:46286+14
4. Maciej Hewelt2:39:30212+58:408:50:16271-15
5. Grzegorz Nowak1:44:28172+39:2010:34:44254-17
6. Slawomir Ciecwierz1:38:39192+39:0712:13:23243-11
7. Zuzanna Gielec1:29:31228+37:3013:42:54241-2
8. Weronika Fortuniak2:10:4027714:50:40238-3
9. Julia Gniewkowska1:12:2528113:52:25237-1
10. Maksymilian Sienkiewicz2:19:1426214:49:14231-6

Bækkelagets SK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
29Bækkelagets SK 1Tiomilakavlen (310)12:11:48
1. Nicolas Simonin1:23:4173+7:511:23:4173
2. Matthew Speake1:17:0453+8:422:40:4564-9
3. Eirik Rustad45:1043+6:423:25:5558-6
4. Simen Wästlund1:53:4643+12:565:19:4142-16
5. Carl Godager Kaas1:13:5726+8:496:33:3838-4
6. Øystein Kvaal Østerbø1:18:5568+19:237:52:33380
7. Sindre Sandven1:00:1332+8:128:52:4637-1
8. Sven Hellmüller1:18:3510+5:1210:11:2132-5
9. Magne Jutulstad37:3620+3:4010:48:5731-1
10. Ralph Street1:22:5122+10:0312:11:4829-2
41Bækkelagets SK 1Damkavlen (337)4:21:49
1. Kine Gulliksen50:4138+4:4350:4138
2. Lone Brochmann42:4030+2:311:33:2129-9
3. Marthe Gløersen1:10:1357+9:212:43:3430+1
4. Lene Godager Kaas36:0173+7:323:19:3541+11
5. Mariann Ulvestad1:02:1447+12:004:21:49410
108Bækkelagets SK 2Tiomilakavlen (310)14:05:59
1. Mathias Gløersen1:30:01140+14:111:30:01140
2. Anders Storbråten1:42:12185+33:503:12:13161+21
3. Martin Schälli50:48103+12:204:03:01134-27
4. Vegard Ølstad2:05:1882+24:286:08:19109-25
5. Wolfgang Kampel1:27:5280+22:447:36:11102-7
6. Olav Ekrheim1:23:48105+24:168:59:5999-3
7. Lisa Schubnell1:16:07154+24:0610:16:06105+6
8. Pål Christian Ingierd1:56:38166+43:1512:12:44117+12
9. Håkon Meland-Tangen53:58114+20:0213:06:42114-3
10. Mathias Nipen1:35:5911614:05:59108-6
229Bækkelagets SK 2Damkavlen (337)5:57:10
1. Lisa Schubnell50:3231+4:3450:3231
2. Nikoline Ekeberg Schjerve42:2019+2:111:32:5220-11
3. Agnethe Hasli1:24:44203+23:522:57:3689+69
4. Ingeborg Øderud54:37263+26:083:52:13148+59
5. Maria Torgersen2:04:57294+1:14:435:57:10229+81
Bækkelagets SK 1Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Jonas Fenne Ingierd41:06207+13:5541:06207
2. Viktor Meland-Tangen1:00:12384+34:131:41:18246+39
3. Markus Hirsch52:02404+33:002:33:20256+10
4. vacant ej startej godkänd

Ballerup OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
264Ballerup OK 1Tiomilakavlen (310)14:32:26
1. Carsten Gemmer Hanghøj1:46:42251+30:521:46:42251
2. Lars Rasmussen2:13:02269+1:04:403:59:44254+3
3. Morten Ploug1:54:48301+1:16:205:54:32277+23
4. Kasper Ingerslev2:49:46243+1:08:568:44:18261-16
5. Claus Cederberg2:14:19277+1:09:1110:58:37270+9
6. Magnus Andersen1:41:27213+41:5512:40:04257-13
7. Torben Schorlemmer2:06:5430614:46:54270+13
8. Lars Bech Jensen3:09:3030215:49:30273+3
9. Frank Rasmussen1:12:2328013:52:232730
10. Anders Vejgaard2:02:2622214:32:26264-9

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
128Bergnäsets AIK 1Tiomilakavlen (310)14:10:09
1. Robin Salén1:23:5980+8:091:23:5980
2. Rasmus Wickbom1:28:44110+20:222:52:43102+22
3. Ulrik Nordberg47:5172+9:233:40:3491-11
4. Albert Askengren2:18:52152+38:025:59:26104+13
5. Joar Svartholm1:37:07131+31:597:36:331040
6. Oskar Öqvist1:25:16117+25:449:01:49103-1
7. Filip Salén1:12:32130+20:3110:14:21100-3
8. Harald Larsson2:09:41188+56:1812:24:02128+28
9. Nils Henriksson1:02:5524913:42:55135+7
10. Gunnar Holmgren1:40:0913814:10:09128-7

Botne SK Orientering

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
94Botne SK Orientering / Notodden OL / Porsgrunn OL / Stokke IL 3Ungdomskavlen (284)2:20:50
1. Emma Engehult39:06192+11:5539:06192
2. Ingrid Mobråthen38:35179+12:361:17:41169-23
2. Hallgeir Brevik38:55184+12:561:17:30
3. Henrik Repstad Storemyr29:26204+10:241:47:07153-16
3. Sondre Kornmo50:47401+31:451:20:13
4. Synne Sandven33:4317+4:122:20:5094-59
287G.S. Pavione A.S.D. - Imèr 1Damkavlen (337)7:02:11
1. Giulia Rigoni1:12:36295+26:381:12:36295
2. Chiara Dalla Santa1:03:56257+23:472:16:32280-15
3. Nicol Canova1:35:28264+34:363:52:00266-14
4. Ingrid Mobråthen1:04:26299+35:574:56:26279+13
5. Hilde Kristine Rosenvold2:05:45295+1:15:317:02:11287+8

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
188Brattås CK / Uddevalla OK 1Tiomilakavlen (310)14:11:01
1. Victor Flingmark1:29:57137+14:071:29:57137
2. Ulrik Olsson1:33:21143+24:593:03:18138+1
3. Håkan Lindén1:24:36268+46:084:27:54186+48
4. Daniel Olsson2:42:03223+1:01:137:09:57199+13
5. Anders Ohlsson1:58:10232+53:029:08:07202+3
6. Christoffer Ohlsson1:31:47160+32:1510:39:54192-10
7. Thomas Bergstrand1:41:12252+49:1112:21:06196+4
8. Axel Wassenius1:44:4322214:24:431960
9. Karl Eriksson1:03:3225113:43:32195-1
10. Jonas Zakariasson1:41:0114814:11:01188-7

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
75Bredaryds SOK 1Tiomilakavlen (310)13:47:00
1. Filip Trofast1:23:5078+8:001:23:5078
2. Axel Elmblad1:22:3981+14:172:46:2977-1
3. Mats Nylund54:32121+16:043:41:0192+15
4. Emil Auselius1:51:4836+10:585:32:4964-28
5. Anton Gunnarsson1:28:0781+22:597:00:5665+1
6. Håkan Svensson1:24:07111+24:358:25:0369+4
7. Mattias Gunnarsson1:17:26164+25:259:42:2978+9
8. Henrik Andersson1:29:4453+16:2111:12:1371-7
9. Filip Broling48:1695+14:2012:00:2975+4
10. Fredrik Johansson1:46:3176+33:4313:47:00750
156Bredaryds SOK 1Damkavlen (337)5:17:31
1. Amanda Leo57:18127+11:2057:18127
2. Amelia Skalberg59:02215+18:531:56:20193+66
3. Linnea Skalberg1:30:23235+29:313:26:43206+13
4. Katarina Östberg40:41137+12:124:07:24180-26
5. Carina Svensson1:10:07116+19:535:17:31156-24
188Bredaryds SOK / Eksjö SOKUngdomskavlen (284)2:47:13
1. Filip Broling32:2195+5:1032:2195
2. Hugo Auselius51:49351+25:501:24:10194+99
3. Linnea Edvardsson34:22316+15:201:58:32191-3
4. Sanna Sigvardson48:41196+19:102:47:13188-3

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
193Bromma-Vällingby SOK 1Damkavlen (337)5:34:44
1. Karin Modin1:01:18202+15:201:01:18202
2. Elin Bjessmo55:28186+15:191:56:46194-8
3. Kristin Nilsson1:18:47137+17:553:15:33169-25
4. Jenny Salemyr55:46268+27:174:11:19193+24
5. Lena Bjessmo1:23:25207+33:115:34:441930
241Bromma-Vällingby SOK 1Tiomilakavlen (310)14:26:33
1. Anders Bøgevig2:22:28295+1:06:382:22:28295
2. Henrik Wiklund2:16:53276+1:08:314:39:21288-7
3. Thomas Pettersson1:04:30191+26:025:43:51273-15
4. Martin Bjurner3:00:50262+1:20:008:44:41262-11
5. Simon Sandgren1:56:28225+51:2010:41:09257-5
6. Mattias Berglund1:52:58261+53:2612:34:07255-2
7. Tim Sandgren1:34:4128714:14:412550
8. Fredrik Tarberg1:51:2023614:31:20251-4
9. Thomas Babtist1:05:5525813:45:55248-3
10. Joakim Berg1:56:3320514:26:33241-7

Brunflo IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Jämtland UnitedDamkavlen (337)ej godkänd
1. Hanna Sunnerheim Sjöbergej godkändej godkänd
2. Ester Olofsson1:13:55303+33:46ej godkänd
3. Stina Persson1:19:50150+18:58ej godkänd
4. Alva Eriksson41:57153+13:28ej godkänd
5. Helena Olsson1:23:06206+32:52ej godkänd

Bul-Tromsø IL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
121Bul-Tromsø IL 1Ungdomskavlen (284)2:23:41
1. Hans Urset32:58106+5:4732:58106
2. Elisa Götsch Iversen36:22143+10:231:09:20102-4
2. Henning Strand37:35169+11:361:13:57
3. Mia Urset34:03311+15:011:43:23130+28
4. Klara Graversen40:18106+10:472:23:41121-9
161Bul-Tromsø IL / Ås-NMBU Orientering 1Tiomilakavlen (310)14:31:26
1. Nils Tveite2:13:12286+57:222:13:12286
2. Ivar Aukrust Osmoen1:28:53112+20:313:42:05230-56
3. Vegard Fiane Pedersen1:05:26202+26:584:47:31222-8
4. Linus Olhans2:30:02187+49:127:17:33203-19
5. Henrik Upsal1:43:44169+38:369:01:17194-9
6. Jo Inge Fjellstad1:35:03178+35:3110:36:20190-4
7. Gjermund Urset1:00:5735+8:5611:37:17174-16
8. Hans Urset1:33:3377+20:1013:10:50158-16
9. Robert Banfi58:3723013:38:37161+3
10. Halvor Steinsholt2:01:2621614:31:261610
247Bul-Tromsø IL 1Damkavlen (337)6:09:51
1. Tora Indregard1:06:45269+20:471:06:45269
2. Elisa Götsch Iversen1:04:54264+24:452:11:39258-11
3. Anne Urset1:37:02272+36:103:48:41260+2
4. Klara Graversen47:18208+18:494:35:59249-11
5. Anna Karlqvist1:33:52249+43:386:09:51247-2

Byåsen IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
168Byåsen IL 1Damkavlen (337)5:21:46
1. Ingeborg Eide46:465+0:4846:465
2. Ragnhild Eide45:2056+5:111:32:0616+11
3. Jenny Persson1:29:31228+28:393:01:37112+96
4. Emilie Liabakk Eriksen46:50204+18:213:48:27134+22
5. Kristin Höydalsvik1:33:19246+43:055:21:46168+34

Centrum OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
148Centrum OK 1Tiomilakavlen (310)14:15:25
1. Tomas Holmberg1:41:30209+25:401:41:30209
2. Andreas Lundsten1:51:07221+42:453:32:37225+16
3. Jonas Lindholm1:00:47163+22:194:33:24206-19
4. Jonas Kjäll2:11:51120+31:016:45:15170-36
5. Lukas Gustavsson1:52:48213+47:408:38:03174+4
6. Jerk Rönnols1:31:57162+32:2510:10:00165-9
7. Joel Berring1:15:00146+22:5911:25:00157-8
8. Linus Rispling1:38:16109+24:5313:03:16155-2
9. Magnus Karlsson50:3319213:30:33152-3
10. Samuel Svensson1:45:2516714:15:25148-4
177Centrum OK 1Damkavlen (337)5:29:22
1. Erika Lindholm59:33170+13:3559:33170
2. Linnea Börjars54:26172+14:171:53:59164-6
3. Moa Kjellstrand1:15:13103+14:213:09:12146-18
4. Caroline Cederquist Törnblad42:42163+14:133:51:541460
5. Sara Jonasson1:37:28262+47:145:29:22177+31

Club Montsant de Curses d'Orientació

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Jämtland UnitedTiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Ulf Lindqvist1:56:48270+40:581:56:48270
2. Christian Olsson2:04:52250+56:304:01:40257-13
3. Hanna Sunnerheim Sjöberg1:19:13253+40:455:20:53253-4
4. Sebastián Ordóñez2:41:50222+1:01:008:02:43240-13
5. Björn Olofsson2:09:25268+1:04:1710:12:082400
6. Martin Ohlsson1:32:33166+33:0111:44:41223-17
7. Axel Hedström1:12:58133+20:5712:57:39218-5
8. James Turton2:19:2428314:59:24225+7
9. Niclas Lidström1:06:5826213:46:58224-1
10. Johan Näslundej godkändej godkänd

Czech West O-team

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11Czech West O-team 1Ungdomskavlen (284)1:57:16
1. Radim Tokar29:3125+2:2029:3125
2. Marek Sterba29:4823+3:4959:1915-10
2. Filip Sauli31:1644+5:171:01:04
3. Sara Pecko23:2534+4:231:22:4414-1
3. Klara Nejedla27:06145+8:0450:31
4. Kamila Richtrova34:3224+5:011:57:1611-3
52Czech West O-team 2Ungdomskavlen (284)2:06:38
1. Oldrich Kohoutek29:1418+2:0329:1418
2. Ladislav Cepicka31:4256+5:431:00:5627+9
2. Jiri Donda32:4075+6:411:04:22
3. Gabriela Rehakova24:1051+5:081:25:0629+2
3. Veronika Ziebova32:00274+12:5856:10
4. Simona Holikova41:32120+12:012:06:3852+23
69Czech West O-team 3Ungdomskavlen (284)2:11:50
1. Simon Stehlik30:2048+3:0930:2048
2. Ondrej Kurz33:0879+7:091:03:2849+1
3. Katerina Sauli25:4999+6:471:29:1747-2
4. Iva Nadenickova42:33129+13:022:11:5069+22
160Czech West O-team 1Tiomilakavlen (310)14:12:31
1. Lukas Richtr1:26:01103+10:111:26:01103
2. Ond?ej Pova1:45:26198+37:043:11:27156+53
3. Marek Sterba52:37110+14:094:04:04137-19
4. Ji?í Valeš2:30:40189+49:506:34:44157+20
5. Jiri Vistejn1:37:47133+32:398:12:31147-10
6. Simon Mayer1:30:35151+31:039:43:06145-2
7. Zdenek Hejduk1:52:21259+1:00:2011:35:27170+25
8. Vojtech Spevacek1:49:41150+36:1813:25:08166-4
9. Pavla Nadenickova58:2922713:38:29169+3
10. Petr Lill1:42:3115414:12:31160-9

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
185Degerfors OK / Kristinehamns OK / OK Djerf 1Tiomilakavlen (310)14:37:12
1. Håkan Pettersson1:41:04204+25:141:41:04204
2. Rasmus Pettersson1:47:27213+39:053:28:31212+8
3. Walter Keller1:08:41219+30:134:37:12214+2
4. Per Jansson2:23:13162+42:237:00:25185-29
5. Per Fredberg1:36:57130+31:498:37:22171-14
6. Mats Welander1:34:35177+35:0310:11:57169-2
7. Håkan Lindberg1:32:59238+40:5811:44:56180+11
8. David Henriksson2:10:30193+57:0713:55:26185+5
9. Marcus Nylén1:45:0430214:25:04190+5
10. Hannes Welander2:07:1224014:37:12185-5

Domnarvets GOIF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
70Domnarvets GOIF 1Damkavlen (337)4:36:50
1. Jessica Halliday51:5057+5:5251:5057
2. Sara Johansson50:38137+10:291:42:2882+25
3. Emma Johansson1:08:1942+7:272:50:4770-12
4. Klara Andersson38:24108+9:553:29:1166-4
5. Elin Dahlin1:07:3991+17:254:36:5070+4
142Domnarvets GOIF 1Ungdomskavlen (284)2:29:52
1. Emma Eliasson35:39159+8:2835:39159
2. Anja Nilsson40:58232+14:591:16:37154-5
3. Elsa Byberg32:40293+13:381:49:17171+17
4. Maja Eliasson40:35109+11:042:29:52142-29
169Domnarvets GOIF / Linköpings OKDamkavlen (337)5:22:19
1. Elsa Nilsson1:02:12216+16:141:02:12216
2. Sara Helander48:3097+8:211:50:42153-63
3. Sara Söderqvist1:32:47252+31:553:23:29197+44
4. Emma Eliasson38:54115+10:254:02:23170-27
5. Karin Elfving1:19:56181+29:425:22:19169-1

Eiker OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Eiker OL / IF Sturla 3Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Mathias Axelsonej godkändej godkänd
2. Martin Kaiser46:27297+20:28ej godkänd
2. Jens Wold46:57305+20:58ej godkänd
3. Isak Fagerland1:00:09411+41:07ej godkänd
3. Filip Knudsen1:00:10412+41:08ej godkänd
4. Amanda Axelson1:36:35271ej godkänd
Eiker OL 1Damkavlen (337)ej godkänd
1. Anna Isnes Tyseej godkändej godkänd
2. Oda Isnes Tyse1:12:06295+31:57ej godkänd
3. Christine Hoen1:35:13260+34:21ej godkänd
4. Anne Marthe Peveri1:04:47300+36:18ej godkänd
5. Solveig Letmolieej startej godkänd

Eksjö SOK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56Eksjö SOK 1Tiomilakavlen (310)13:14:54
1. Oskar Lind1:22:3771+6:471:22:3771
2. Sebastian Inderst1:29:18116+20:562:51:5595+24
3. Hugo Jakobsson50:27101+11:593:42:22950
4. Lucas Sundblad2:02:5370+22:035:45:1584-11
5. Hugo Djurstedt1:27:4878+22:407:13:0377-7
6. Mattis Persson1:17:3258+18:008:30:3575-2
7. Viktor Antonsson1:03:3950+11:389:34:1470-5
8. Andreas Bergander1:34:4390+21:2011:08:5769-1
9. Simon Nilsson41:3753+7:4111:50:3465-4
10. Timo Suter1:24:2031+11:3213:14:5456-9
60Eksjö SOK 1Damkavlen (337)4:30:43
1. Emma Eriksson53:4679+7:4853:4679
2. Fanny Sundblad48:43104+8:341:42:2983+4
3. Klara Axelsson1:13:4590+12:532:56:1484+1
4. Gabriella S Bergander34:5961+6:303:31:1375-9
5. Sanna Fast59:3037+9:164:30:4360-15
107Eksjö SOK 2Damkavlen (337)4:52:24
1. Martina Rizzi57:26131+11:2857:26131
2. Linda Nordin49:09109+9:001:46:35120-11
3. Anna Gröll1:15:40109+14:483:02:15121+1
4. Cecilia Bergander37:3290+9:033:39:47102-19
5. Lovisa Blomgren1:12:37140+22:234:52:24107+5
136Eksjö SOK 1Ungdomskavlen (284)2:28:33
1. Thea Nordin Abaji36:57173+9:4636:57173
2. Ella Persson44:25276+18:261:21:22185+12
2. Tilda Hagelberg44:26277+18:271:28:51
3. Alva Hagelberg30:36244+11:341:51:58177-8
3. Julia Abaji48:39397+29:371:19:15
4. Agnes Djurstedt36:3551+7:042:28:33136-41
151Eksjö SOK 2Tiomilakavlen (310)14:21:54
1. Simon Freyland1:41:39212+25:491:41:39212
2. Lukas Novak1:48:08214+39:463:29:47215+3
3. Stefan Djurstedt1:02:11180+23:434:31:58196-19
4. Johan Kastensson2:28:45182+47:557:00:43189-7
5. August Kollberg1:46:33185+41:258:47:16187-2
6. Simon Svahn1:31:28159+31:5610:18:44177-10
7. Philip Edvardsson1:08:52105+16:5111:27:36161-16
8. Adam Sandstedt1:41:06118+27:4313:08:42157-4
9. Oskar Svahn49:3618013:29:36155-2
10. Rafael Dobnik1:51:5419514:21:54151-4
206Eksjö SOK 3Damkavlen (337)5:42:21
1. Wilma Bergander1:09:58281+24:001:09:58281
2. Vera Chiusole57:48210+17:392:07:46247-34
3. Sarina Züllig1:24:01193+23:093:31:47225-22
4. Agnes Djurstedt44:29179+16:004:16:16206-19
5. Klara Höglund1:26:05221+35:515:42:212060

Espoon Akilles

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
199Espoon Akilles 1Tiomilakavlen (310)14:10:37
1. Petrus Hanhijärvi1:32:56162+17:061:32:56162
2. Jani Riissanen1:44:28192+36:063:17:24184+22
3. Pyry Riissanen1:05:45206+27:174:23:09177-7
4. Ville Vierimaa2:57:16258+1:16:267:20:25207+30
5. Ville Pakkanen2:26:53294+1:21:459:47:18221+14
6. Salla Laitinen1:27:26129+27:5411:14:44209-12
7. Miska Riissanen1:32:52237+40:5112:47:36213+4
8. Tuomas Hakkarainen1:51:2423714:31:24208-5
9. Elina Rauhala1:12:1827913:52:18212+4
10. Markus Hjulgren1:40:3714214:10:37199-13

Espoon Suunta

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Espoon Suunta 1Ungdomskavlen (284)1:55:23
1. Tuomas Ruuskanen31:4678+4:3531:4678
2. Topias Kemppi25:59157:457-71
2. Daniel Rautio29:4220+3:4355:41
3. Emmi Markki24:1152+5:091:21:568+1
3. Linnea Soikkeli24:1959+5:1748:30
4. Silva Kemppi33:2715+3:561:55:236-2
61Espoon Suunta 2Ungdomskavlen (284)2:08:47
1. Jussi Raasakka33:37121+6:2633:37121
2. Oskari Penttinen31:2846+5:291:05:0564-57
2. Markus Määttänen37:18161+11:191:08:46
3. Iris Hosio24:1454+5:121:29:1949-15
4. Liisa Turkkila39:2890+9:572:08:4761+12
74Espoon Suunta 1Damkavlen (337)4:38:14
1. Hanne Hilo58:06138+12:0858:06138
2. Heidi Plit45:5361+5:441:43:5998-40
3. Ekaterina Savkina1:12:5178+11:592:56:5086-12
4. Silva Kemppi36:1576+7:463:33:0578-8
5. Emilia Ståhlberg1:05:0965+14:554:38:1474-4
141eLadies 1Damkavlen (337)5:10:19
1. Sini Pekkala59:17163+13:1959:17163
2. Marja Liisa Autti55:01180+14:521:54:18169+6
3. Virpi Palmen1:21:07159+20:153:15:25168-1
4. Piritta Wartiainen41:56152+13:273:57:21155-13
5. Taru Ikäheimonen1:12:58142+22:445:10:19141-14
194Espoon Suunta 2Damkavlen (337)5:34:47
1. Irina Nefedova1:03:30228+17:321:03:30228
2. Sofia Pellonperä1:01:21236+21:122:04:51229+1
3. Roosa Laine1:24:31199+23:393:29:22214-15
4. Emmi Markki41:41148+13:124:11:03191-23
5. Sanna Tervakangas1:23:44210+33:305:34:47194+3
260eLadies 2Damkavlen (337)6:15:13
1. Line Nybakken1:05:57252+19:591:05:57252
2. Saara Mahlamäki1:06:27270+26:182:12:24263+11
3. Marjut Varpula1:35:49265+34:573:48:13258-5
4. Rita Linko48:13217+19:444:36:26250-8
5. Heidi Torp-Donner1:38:47265+48:336:15:13260+10
292eLadies 3Damkavlen (337)7:15:20
1. Hanna Kahanpää1:26:51323+40:531:26:51323
2. Sari Nousiainen1:20:05315+39:562:46:56316-7
3. Salla Autti1:59:32322+58:404:46:28312-4
4. Henna Plit40:56141+12:275:27:24303-9
5. Astra Francke1:47:56281+57:427:15:20292-11
Espoon Suunta / OK77 3Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Jesper Donner32:0988+4:5832:0988
2. Noel Gustafsson45:47290+19:481:17:56174+86
3. Jeremy Donner41:28379+22:261:59:24193+19
4. vacant ej startej godkänd
Espoon Suunta 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Georgy Mavchunej godkändej godkänd
2. Lari Pernu1:16:0542+7:43ej godkänd
3. Josh Beech49:0887+10:40ej godkänd
4. Anssi Vesanto1:57:4459+16:54ej godkänd
5. Rinat Gabitov1:29:4691+24:38ej godkänd
6. Benjamin Lamberg1:18:2163+18:49ej godkänd
7. Ville Kokkila1:06:5082+14:49ej godkänd
8. Kirill Komarov1:20:3916+7:16ej godkänd
9. Mikko Tervakangas46:2089+12:24ej godkänd
10. Vladislav Malyshev1:22:5523+10:07ej godkänd

Faaborg OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
210Faaborg OK / FIF Hillerød / OK Sorø 2Ungdomskavlen (284)2:53:13
1. Gustav Kjær Hemmingsen43:24225+16:1343:24225
2. Clara Friis Scheby53:53366+27:541:37:17236+11
3. Amanda Hedemann26:57139+7:552:04:14215-21
3. Frederik Holmberg32:08280+13:0659:05
4. Alde Funder Skovlyst48:59197+19:282:53:13210-5
Faaborg OK / FIF Hillerød 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Sandra Simonsen1:17:57312+31:591:17:57312
2. Heidi Holmberg1:26:46324+46:372:44:43314+2
3. Maria Douglas Stilling1:55:34319+54:424:40:17310-4
4. Amanda Hedemann1:09:25309+40:565:49:423100
5. vacant ej startej godkänd

Falkenbergs OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
170Falkenbergs OK 1Damkavlen (337)5:23:27
1. Frida Andersson1:00:15182+14:171:00:15182
2. Helena Hagström55:19183+15:101:55:341820
3. Matilda Martinsson1:16:10116+15:183:11:44157-25
4. Linnea Bengtsson37:5198+9:223:49:35141-16
5. Johanna Henriksson1:33:52249+43:385:23:27170+29
170Falkenbergs OK 1Tiomilakavlen (310)14:10:39
1. Johan Badenfelt1:46:32247+30:421:46:32247
2. Henrik Bengtsson1:30:59127+22:373:17:31185-62
3. Johan Hagström1:15:02239+36:344:32:33199+14
4. Lennart Bengtsson3:04:04271+1:23:147:36:37220+21
5. Jonatan Andersson1:30:2998+25:219:07:06201-19
6. Sven-Åke Bengtsson1:44:42225+45:1010:51:48195-6
7. Hans Jensen1:10:34113+18:3312:02:22191-4
8. Rasmus Blockgren1:46:23134+33:0013:48:45180-11
9. Martin Johansson58:3522913:38:35181+1
10. Jesper Nelsén1:40:3914314:10:39170-11
241Falkenbergs OK 1Ungdomskavlen (284)3:20:31
1. Emmy Wallin54:55270+27:4454:55270
2. Erik Rexfelt46:47301+20:481:41:42248-22
3. Mira Wallin42:16381+23:142:23:58250+2
3. Olivia Lindgrenej startfullföljt
4. Jenny Severinsson56:33239+27:023:20:31241-9
252Falkenbergs OK 2Ungdomskavlen (284)3:44:36
1. Fanny Hansson42:04222+14:5342:04222
2. Leon Ryberg59:24382+33:251:41:28247+25
3. Johan Gused51:49402+32:472:33:17254+7
3. Olivia Lindgrenej startfullföljt
4. Eline Ericsson1:11:19261+41:483:44:36252-2
258Falkenbergs OK / IK Trenne Ullared 2Tiomilakavlen (310)15:19:21
1. Mattias Karlsson1:46:40250+30:501:46:40250
2. Magnus Wallin2:09:27262+1:01:053:56:07248-2
3. Anders Bengtsson1:44:52297+1:06:245:40:59270+22
4. Ronnie Andersson3:07:57276+1:27:078:48:56268-2
5. Håkan Hansson2:02:28247+57:2010:51:24267-1
6. Peter Badenfelt2:13:13286+1:13:4113:04:37270+3
7. Fredrik Stamfjord1:31:2428014:11:24268-2
8. Claes Andersson1:54:1624214:34:16261-7
9. Martin Ericsson1:22:3529014:02:35263+2
10. Mikael Martinsson2:49:2129115:19:21258-5

Falköpings AIK OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
56Falköpings AIK OK 1Damkavlen (337)4:29:18
1. Vilma Blennow50:3130+4:3350:3130
2. Ellen Blennow51:21147+11:121:41:5275+45
3. Alva Sonesson1:06:1223+5:202:48:0455-20
4. Elsa Sonesson31:5526+3:263:19:5944-11
5. Ida Willén1:09:19108+19:054:29:1856+12
190Falköpings AIK OK 2Damkavlen (337)5:33:05
1. Amanda Blennow55:54114+9:5655:54114
2. Alma Vilhelmsson50:57139+10:481:46:51124+10
3. Tindra Hjort1:31:46245+30:543:18:37179+55
4. Vera Pettersson44:56183+16:274:03:33176-3
5. Lisa Weimann1:29:32234+39:185:33:05190+14

FarumTisvilde OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
85FarumTisvilde OK 1Tiomilakavlen (310)14:00:57
1. Jesper Damgaard1:42:03223+26:131:42:03223
2. Carl Emil Schøier Kovsted1:29:35118+21:133:11:38158-65
3. Jonas Falck Weber47:4771+9:193:59:25128-30
4. Thomas Jensen2:09:09106+28:196:08:34111-17
5. Lasse Falck Weber1:27:5179+22:437:36:25103-8
6. Jesper David Jensen1:41:38215+42:069:18:03124+21
7. Malte Kjær Hemmingsen1:00:0230+8:0110:18:05110-14
8. Oscar David Broman Jensen1:28:5848+15:3511:47:0396-14
9. Jacob Steinthal42:2859+8:3212:29:3192-4
10. Lasse Fugmann Thamdrup1:30:5710014:00:5785-7
122FarumTisvilde OK 1Damkavlen (337)4:56:38
1. Agnes Kracht55:09103+9:1155:09103
2. Tenna Nørgaard Landsperg47:1179+7:021:42:2078-25
3. Mathilde Nørgård Kracht1:19:21143+18:293:01:41114+36
4. Iben Valery48:16218+19:473:49:57143+29
5. Masha Semak1:06:4175+16:274:56:38122-21
263FarumTisvilde OK 2Tiomilakavlen (310)14:15:43
1. Lukas Kjær Hemmingsen1:42:54235+27:041:42:54235
2. Lars Vedel Jørgensen2:43:09298+1:34:474:26:03278+43
3. Agnes Kracht1:00:45162+22:175:26:48259-19
4. Andreas Duc Jørgensen3:44:07300+2:03:179:10:55281+22
5. Steen Stausholm2:33:04298+1:27:5611:43:592810
6. Dennis Øbro2:10:22284+1:10:5013:54:21279-2
7. Finn Bregensöe1:32:5128214:12:512790
8. Tobias Olloz3:07:1530015:47:15277-2
9. Iben Valery47:4216713:27:42274-3
10. Tim Falck Weber1:45:4317014:15:43263-11
278FarumTisvilde OK 2Damkavlen (337)6:42:56
1. Celina Bregensöe1:09:22279+23:241:09:22279
2. Dicte Højbjerg Andersen57:01202+16:522:06:23231-48
3. Bente Kjær Hemmingsen1:57:15321+56:234:03:38287+56
4. Xenia Bregensøe51:32244+23:034:55:10277-10
5. Bodil Karlsmose Kliem1:47:46280+57:326:42:56278+1
FarumTisvilde OK 1Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Oscar David Broman Jensenej godkändej godkänd
2. Malte Kliem39:42204+13:43ej godkänd
2. Tobias Olloz40:22219+14:23ej godkänd
3. Dicte Højbjerg Andersen25:0183+5:59ej godkänd
3. Malte Kliemej startej godkänd
4. Xenia Bregensøe36:5156+7:20ej godkänd

Fet OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
53Fet OL / IL Koll 1Ungdomskavlen (284)2:07:11
1. Christian Fredrik Borg29:4432+2:3329:4432
2. Martin Christoffer Borg31:3651+5:371:01:2031-1
3. Julie Berntzen27:54167+8:521:29:1446+15
4. Ragnhild Helmersen37:5770+8:262:07:1153+7
236Fet OL / IL Koll 2Ungdomskavlen (284)3:17:14
1. Tobias Lium57:35272+30:2457:35272
2. Jonas Hicken1:00:46386+34:471:58:21266-6
3. Pauline Myklebust35:04328+16:022:33:25257-9
4. Ann Kristin Berntzen43:49144+14:183:17:14236-21

FIF Hillerød

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
60FIF Hillerød 1Ungdomskavlen (284)2:08:40
1. Gustav L. Holmberg31:4075+4:2931:4075
2. Sigrid Høyer Staugaard34:49118+8:501:06:2978+3
3. Niels Elton Jokumsen22:4822+3:461:29:1747-31
3. Torbjørn Høyer Staugaard22:5624+3:5445:44
4. Ebba Graff Frederiksen39:2388+9:522:08:4060+13
98FIF Hillerød 1Damkavlen (337)4:49:37
1. Nicoline Friberg Klysner50:3029+4:3250:3029
2. Dorthe Skovlyst56:09192+16:001:46:39122+93
3. Maria Høyer Staugaard1:13:5091+12:583:00:29102-20
4. Sigrid Høyer Staugaard39:03116+10:343:39:32100-2
5. Nevena Simeonova1:10:05114+19:514:49:3798-2
210Faaborg OK / FIF Hillerød / OK Sorø 2Ungdomskavlen (284)2:53:13
1. Gustav Kjær Hemmingsen43:24225+16:1343:24225
2. Clara Friis Scheby53:53366+27:541:37:17236+11
3. Amanda Hedemann26:57139+7:552:04:14215-21
3. Frederik Holmberg32:08280+13:0659:05
4. Alde Funder Skovlyst48:59197+19:282:53:13210-5
Faaborg OK / FIF Hillerød 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Sandra Simonsen1:17:57312+31:591:17:57312
2. Heidi Holmberg1:26:46324+46:372:44:43314+2
3. Maria Douglas Stilling1:55:34319+54:424:40:17310-4
4. Amanda Hedemann1:09:25309+40:565:49:423100
5. vacant ej startej godkänd

Finspångs SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
81Finspångs SOK 1Damkavlen (337)4:42:59
1. Tereza Cechova52:1558+6:1752:1558
2. Kate?ina Blažková48:3299+8:231:40:4771+13
3. Elin Gunnarsson1:18:46136+17:542:59:3398+27
4. Tereza Fejfarova37:1084+8:413:36:4386-12
5. Anna Kopecka1:06:1670+16:024:42:5981-5
133Finspångs SOK 1Tiomilakavlen (310)14:00:00
1. Ondrej Volak1:43:04239+27:141:43:04239
2. Per Lindman1:39:58176+31:363:23:02197-42
3. Oskar Svensson47:5775+9:294:10:59158-39
4. Jan Boril2:50:48248+1:09:587:01:47194+36
5. Šimon Mare?ek1:33:30115+28:228:35:17169-25
6. Henrik Göhl1:20:2280+20:509:55:39152-17
7. Ond?ej Macek1:08:1198+16:1011:03:50146-6
8. Ond?ej Pipek1:44:33128+31:1012:48:23142-4
9. Thorsten Svensson52:3619513:32:36144+2
10. Marek Mrsko?1:30:009214:00:00133-11
161Finspångs SOK 1Ungdomskavlen (284)2:35:36
1. Rikard Hellgren39:32198+12:2139:32198
2. Melker Waldfelt52:05354+26:061:31:37222+24
3. Emma Engström28:21179+9:191:59:58196-26
3. Moa Göhl37:29359+18:271:05:50
4. Alice Johansson35:3837+6:072:35:36161-35
165Finspångs SOK 2Damkavlen (337)5:19:42
1. Št?pánka Shán?lová1:05:45242+19:471:05:45242
2. Eva Göhl52:13154+12:041:57:58199-43
3. Karolina Hellgren1:25:10207+24:183:23:08195-4
4. Alice Johansson39:47124+11:184:02:55171-24
5. Elin Johansson1:16:47162+26:335:19:42165-6

FK Boken

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
132FK Boken 1Ungdomskavlen (284)2:26:00
1. Erik Johansson33:25118+6:1433:25118
2. Emmy Palm35:18127+9:191:08:4394-24
3. Klara Palm33:21302+14:191:42:04119+25
3. Emelia Carlström33:34305+14:321:06:55
4. Alice Johansson43:56147+14:252:26:00132+13
175FK Boken / Örkelljunga FK 1Tiomilakavlen (310)14:32:46
1. Albin Kronkvist1:31:03153+15:131:31:03153
2. Agust Kronkvist1:37:23164+29:013:08:26145-8
3. Hugo Cedervall1:08:41219+30:134:17:07172+27
4. Simon Harden2:20:05155+39:156:37:12162-10
5. Håkan Palm1:40:08144+35:008:17:20154-8
6. Dan Johansson2:00:35269+1:01:0310:17:55176+22
7. Marcus Svensson1:20:59186+28:5811:38:54175-1
8. Sebastian Giese2:16:50198+1:03:2713:55:44186+11
9. Erik Johansson45:4613813:25:46180-6
10. Magnus Larsen2:02:4622414:32:46175-5
246FK Boken 1Damkavlen (337)6:04:33
1. Sofia Palm1:10:24287+24:261:10:24287
2. Emmy Palm56:57201+16:482:07:21243-44
3. Frida Palm1:21:47173+20:553:29:08210-33
4. Josefina Berglund59:45286+31:164:28:53236+26
5. Catarina Harden1:35:40257+45:266:04:33246+10

FK Finn

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
203FK Finn / OK Älme 1Damkavlen (337)5:39:58
1. Lotten Kindlundh1:01:20203+15:221:01:20203
2. Enni Lindskog1:00:23227+20:142:01:43217+14
3. Linda Jansson1:19:11140+18:193:20:54184-33
4. Jessica Björck52:35253+24:064:13:29197+13
5. Elin Svensson1:26:29222+36:155:39:58203+6
240FK Finn 1Ungdomskavlen (284)3:20:30
1. Philip Martinsson41:31215+14:2041:31215
2. Anton Karlsson51:48350+25:491:33:19229+14
2. Hugo Martinssonej startfullföljt
3. Fanny Carlsson46:33388+27:312:19:52242+13
3. Lova Elving1:19:18417+1:00:162:05:51
4. Fredrika Kindlundh1:00:38248+31:073:20:30240-2

FK Friskus-Varberg

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
126FK Friskus-Varberg 1Damkavlen (337)4:59:16
1. Jennifer Gull58:30148+12:3258:30148
2. Helena Andersson45:2157+5:121:43:5193-55
3. Emma Lindén1:14:57100+14:052:58:4895+2
4. Sara Josarp47:58214+19:293:46:46128+33
5. Elvira Wildheim1:12:30136+22:164:59:16126-2
162FK Friskus-Varberg 1Ungdomskavlen (284)2:35:45
1. Alex Johansson34:12131+7:0134:12131
2. Emma Eliasson50:27340+24:281:24:39197+66
2. Axel Bechtel52:35358+26:361:43:02
3. Lovisa Eliasson32:00274+12:581:56:39186-11
3. Emy Hjertström36:04341+17:021:08:04
4. Maja Karmstig39:0680+9:352:35:45162-24
174FK Friskus-Varberg 1Tiomilakavlen (310)14:35:21
1. Tim Johansson1:31:38159+15:481:31:38159
2. Johan Gull1:46:13204+37:513:17:51190+31
3. Noah Bechtel1:08:41219+30:134:26:32183-7
4. Daniel Gustafsson2:18:46150+37:566:45:18171-12
5. Peter Aronsson1:56:33226+51:258:41:51179+8
6. Bengt Johansson1:39:03195+39:3110:20:541790
7. Otto Eriksson1:28:05223+36:0411:48:59184+5
8. Thomas Josarp1:56:43167+43:2013:45:42178-6
9. Emma Lindén46:3915313:26:39175-3
10. Gert Wildheim2:05:2123114:35:21174-1

FK Göingarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
19FK Göingarna 1Ungdomskavlen (284)2:00:07
1. Edvin Selin30:1343+3:0230:1343
2. Svante Selin30:5434+4:551:01:0729-14
2. Wilmer Selin30:5637+4:571:01:50
3. Tuva Selin23:3537+4:331:24:4227-2
4. Alice Olvegård35:2531+5:542:00:0719-8
FK Göingarna 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Hjalmar Axelsson34:33144+7:2234:33144
2. Albin Granqvist43:22257+17:231:17:55173+29
2. Gustav Granqvistej startfullföljt
3. Smilla Thomasson28:54193+9:521:46:49152-21
4. vacant ej startej godkänd

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
230FK Herkules 1Tiomilakavlen (310)15:39:12
1. Jonas Lauri1:38:06195+22:161:38:06195
2. Axel Forsman2:10:23264+1:02:013:48:29241+46
3. Laila B Höglund1:12:39228+34:115:01:08233-8
4. Arvid Hammar2:51:25252+1:10:357:52:33235+2
5. Erik Lauri1:52:10210+47:029:44:43220-15
6. Hannes Persson1:43:38221+44:0611:28:21215-5
7. Emrik Lind1:22:04195+30:0312:50:252150
8. Johan Wettergren2:10:2227514:50:22220+5
9. Håkan Höglind1:12:1127813:52:11222+2
10. Pontus Kastrup3:09:1229315:39:12230+8
250FK Herkules 1Damkavlen (337)6:11:26
1. Gisela Lind1:06:28268+20:301:06:28268
2. Laila B Höglund49:15112+9:061:55:43185-83
3. Helena Svensson1:21:28166+20:363:17:11175-10
4. Tuuli Saari1:14:52317+46:234:32:03244+69
5. Åsa Brusehed1:39:23270+49:096:11:26250+6

FK Åsen

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
214FK Åsen 1Ungdomskavlen (284)2:55:38
1. Erik Olsson37:30181+10:1937:30181
2. Anton Held44:03268+18:041:21:33189+8
3. Olivia Svensson47:17390+28:152:08:50234+45
3. Frida Emilsson47:18391+28:161:34:35
4. Alva Svensson46:48183+17:172:55:38214-20
297FK Åsen / Markaryds FK 1Damkavlen (337)7:31:15
1. Sandra Sällberg1:26:24322+40:261:26:24322
2. Britt-Marie Bengtsson1:09:31284+29:222:35:55309-13
3. Christel Olsson1:45:52299+45:004:21:47305-4
4. Ann-Sofie Brink57:20276+28:515:19:07299-6
5. Marie Svensson2:12:08301+1:21:547:31:15297-2
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

Fossum IF

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
55Fossum IF 1Damkavlen (337)4:28:48
1. Pernille Katla50:3534+4:3750:3534
2. Karen Jomaas46:4173+6:321:37:1650+16
3. Ingrid Gylterud Kvaalsgård1:12:5479+12:022:50:1066+16
4. Åsne Holo34:4958+6:203:24:5960-6
5. Ragnhild Hjermstad1:03:4957+13:354:28:4855-5
56Fossum IF 1Ungdomskavlen (284)2:07:54
1. Philip Romøren31:5581+4:4431:5581
2. Eirik Vie Strisland33:5496+7:551:05:4976-5
3. Heidi Kristina Sebjørnsen25:55103+6:531:31:4472-4
3. Helene Bjørkvold Jendal26:37122+7:3552:32
4. Kathinka Zahl Hagen36:1045+6:392:07:5456-16
102Fossum IF 1Tiomilakavlen (310)14:11:53
1. Oskar Størmer1:24:3093+8:401:24:3093
2. Erling Hjermstad1:17:0352+8:412:41:3368-25
3. Øyvind Hjermstad43:0531+4:373:24:3852-16
4. Sondre Zahl Hagen2:35:28202+54:386:00:06106+54
5. Erik Hæstad Bjørnstad1:34:35119+29:277:34:41101-5
6. Leif Størmer1:23:54107+24:228:58:3596-5
7. Marius Bakke1:16:34156+24:3310:15:09102+6
8. Vebjørn Blom-Hagen1:47:44140+34:2112:02:53107+5
9. Emil Størmer43:2063+9:2412:46:13102-5
10. Eivind Berner Myhre1:41:5315314:11:531020
141Fossum IF 2Ungdomskavlen (284)2:29:19
1. Sindre Vie Strisland39:19194+12:0839:19194
2. Birk Felland Saetnan38:47182+12:481:18:06177-17
3. Ragnhild Blom-Hagen30:35242+11:331:48:41168-9
3. Selma Tørudbakken Jendal36:10344+17:081:06:45
4. Signe Holo40:38110+11:072:29:19141-27
163Fossum IF 3Ungdomskavlen (284)2:36:07
1. Gustav Andresen Skotte33:16114+6:0533:16114
2. Erlend Bakke56:32374+30:331:29:48210+96
3. Elise Nygård Thorseng26:47131+7:451:56:35185-25
3. Marielle Michelsen34:14313+15:121:01:01
4. Johanne Rognerud Bøe39:3293+10:012:36:07163-22
256Fossum IF 4Ungdomskavlen (284)4:15:35
1. Henrik Woldene57:37273+30:2657:37273
2. Børge Nilsen Berg1:07:21402+41:222:04:58270-3
3. Tuva Bøch Høyer53:32406+34:302:58:30263-7
3. Hedvig Nyberg-Hansen53:45407+34:431:47:17
4. Gunde Tumelionis1:17:05264+47:344:15:35256-7
Fossum IF 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Tonje Rognerud Bøe1:20:09315+34:111:20:09315
2. Julie Bakke1:15:38310+35:292:35:47308-7
3. Bodil Nordenström1:37:28274+36:364:13:15298-10
4. Kathinka Zahl Hagen48:44220+20:155:01:59288-10
5. vacant ej startej godkänd
Fossum IF 2Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Peter Andreas Gisholt1:27:29126+11:391:27:29126
2. Harald Bakke1:35:23155+27:013:02:52130+4
3. Erlend Børli1:25:19269+46:514:28:11189+59
4. Mikkel Katlaej godkändej godkänd
5. Knut Jostein Sætnan2:18:33284+1:13:25ej godkänd
6. Håkon Jendal1:47:08232+47:36ej godkänd
7. Birk F. Sætnan1:32:04234+40:03ej godkänd
8. Christian Jomaas1:57:11254ej godkänd
9. Torbjørn Blom Hagen1:04:18254ej godkänd
10. Johan Michelsen1:38:40131ej godkänd

Fredrikstad SK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Fredrikstad SK 1Damkavlen (337)3:58:34
1. Marianne Riddervold Kahrs50:5143+4:5350:5143
2. Marie Olaussen40:0911:31:0012-31
3. Marianne Andersen1:01:303+0:382:32:303-9
4. Heidi Østlid Bagstevold33:5348+5:243:06:239+6
5. Kamilla Olaussen52:112+1:573:58:344-5
7Fredrikstad SK 1Tiomilakavlen (310)11:20:21
1. Mattias Karlsson1:16:005+0:101:16:005
2. Hans Petter Mathisen1:15:4936+7:272:31:4923+18
3. Christian Riddervold Kahrs42:3928+4:113:14:2821-2
4. Andreas Höye1:42:529+2:024:57:2017-4
5. Göran Winblad1:10:539+5:456:08:1312-5
6. Olli-Markus Taivainen1:03:349+4:027:11:476-6
7. Håvard Lucasen1:00:0029+7:598:11:479+3
8. Gaute Hallan Steiwer1:14:542+1:319:26:416-3
9. Håvard Wedege38:4128+4:4510:05:2211+5
10. Martin Hubmann1:14:593+2:1111:20:217-4
67Fredrikstad SK 1Ungdomskavlen (284)2:11:01
1. Ludvik Sæther31:1461+4:0331:1461
2. Thomas Blomkvist35:47136+9:481:07:0181+20
3. Amalie Løkkeberg26:16112+7:141:33:1779-2
3. Signe Strand Gulbrandsen26:33119+7:3152:49
4. Embla Øvretveit37:4468+8:132:11:0167-12
145Fredrikstad SK 2Tiomilakavlen (310)14:21:53
1. Torben Wendler1:31:35158+15:451:31:35158
2. Bent Olav Aamodt1:31:20129+22:583:02:55133-25
3. Espen Fiskum42:1620+3:483:45:1197-36
4. Sindre Østhagen2:14:10131+33:205:59:21103+6
5. Sondre Ottesen1:40:59149+35:517:40:20108+5
6. Eirik Blågestad1:31:50161+32:189:12:10118+10
7. Runar Saur Modahl1:18:47169+26:4610:30:57122+4
8. Kristoffer Helminsen2:15:05196+1:01:4212:46:02141+19
9. Eirik Imrik50:3119013:30:31139-2
10. Oliver Hagaseth Mydske1:51:5319414:21:53145+6
253Fredrikstad SK 3Tiomilakavlen (310)14:59:58
1. Henrik Ottesen1:33:13170+17:231:33:13170
2. Kjell Reidar Mydske2:43:46299+1:35:244:16:59273+103
3. Alexandra Angvoll1:57:01302+1:18:336:14:00288+15
4. Dyre Martin Gulbrandsen2:42:39226+1:01:498:56:39278-10
5. Magne Sæther1:43:24164+38:1610:40:03256-22
6. Thomas Blomkvist1:39:52200+40:2012:19:55248-8
7. Hilde Poppe2:02:3630514:42:36262+14
8. Ole Ingesen2:03:1326814:43:13259-3
9. Adine Blakkestad Ingesen1:11:5827613:51:58257-2
10. Pål Angvoll2:29:5828114:59:58253-4
Fredrikstad SK 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Emil Husebye Aamodt36:08164+8:5736:08164
2. Kristian Gulliksen Gjoneej godkändej godkänd
3. Syver Strand Gulbrandsen28:31184+9:29ej godkänd
4. vacant ej startej godkänd

Freidig

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
41Freidig 1Ungdomskavlen (284)2:04:35
1. Kristoffer Strømdal Wik31:2063+4:0931:2063
2. Kasper Sæterhaug Knudsen38:36180+12:371:09:56107+44
2. August Maske38:50183+12:511:17:26
3. Ane Malene Kolstad22:4923+3:471:32:4576-31
4. Mari Eidsmo31:507+2:192:04:3541-35
45Freidig 1Tiomilakavlen (310)13:00:41
1. Mats Eidsmo1:24:2289+8:321:24:2289
2. Oliwer Lundberg1:17:1856+8:562:41:4070-19
3. Vegard Kittilsen42:3826+4:103:24:1851-19
4. Mattis Holt1:59:3665+18:465:23:5448-3
5. Oskar Spets Storhov1:20:4447+15:366:44:3847-1
6. Simen Spets Storhov1:18:2364+18:518:03:01470
7. Tomas Eidsmo1:04:2456+12:239:07:2543-4
8. Lars Sandstad1:34:0884+20:4510:41:3345+2
9. Lars Owren37:5023+3:5411:19:2341-4
10. Oscar Lyngen1:41:1872+28:3013:00:4145+4
46Freidig 5Ungdomskavlen (284)2:05:25
1. Vemund Mølnvik31:1662+4:0531:1662
2. Iver Dalsaune Thun31:3752+5:381:02:5343-19
2. Vegard Leriem Storli46:16295+20:171:17:53
3. Vilde Talgø-Kristiansen23:5645+4:541:26:4936-7
3. Marita Aske27:36154+8:3451:32
4. Tora Kittilsen38:3676+9:052:05:2546+10
106Freidig 2Tiomilakavlen (310)14:06:35
1. Harri Luchsinger1:43:24242+27:341:43:24242
2. Anders Einum1:30:29123+22:073:13:53167-75
3. Jørgen Fiskum58:22148+19:544:12:15161-6
4. Mikkel Holt2:13:52127+33:026:26:07147-14
5. Jørgen Tegdan1:29:2488+24:167:55:31136-11
6. Jo Even Kolstad1:28:11132+28:399:23:42131-5
7. Jonas Grønli1:04:5561+12:5410:28:37119-12
8. Kristian Fredrik Lynum1:37:39103+24:1612:06:16110-9
9. Håkon Holstad47:4591+13:4912:54:01108-2
10. Johan Ivarsson1:36:3512014:06:35106-2
109Freidig 2Ungdomskavlen (284)2:21:48
1. Vetle Grønvik Ekra31:4577+4:3431:4577
2. Maria Strømdal Wik36:42148+10:431:08:2793+16
2. Solveig Louise Nissen36:58153+10:591:13:40
3. Alf Petter Lynum26:00105+6:581:34:2786-7
3. Hallvard Hellevik26:11109+7:0952:11
4. Una Kittilsen47:21185+17:502:21:48109+23
117Freidig 1Damkavlen (337)4:55:14
1. Vera Melkild57:14126+11:1657:14126
2. Mari Eidsmo49:49123+9:401:47:03125-1
3. Mari Angell-Petersen1:14:2595+13:333:01:28111-14
4. Ane Malene Kolstad42:24159+13:553:43:52113+2
5. Gro Sandstad Eidsmo1:11:22128+21:084:55:14117+4
125Freidig 4Ungdomskavlen (284)2:24:05
1. Tristan Halvorsen35:02151+7:5135:02151
2. Emil Grønli43:41263+17:421:18:43179+28
3. Juni Hagelid Nordheim28:35186+9:331:47:18154-25
3. Ine Bohnhorst Tegdan28:49189+9:4757:24
4. Anna Aurora Nolte36:4755+7:162:24:05125-29
193Freidig 3Ungdomskavlen (284)2:47:58
1. Emil Reinertsen Leroyer35:10154+7:5935:10154
2. Vegard Ulseth Sylte37:24164+11:251:12:34124-30
2. Sverre Hellevik37:26165+11:271:14:50
3. Nora Halvorsen55:11408+36:092:07:45227+103
4. Mathea Spets Storhov40:13105+10:422:47:58193-34
Freidig 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Dina Reitan1:10:04283+24:061:10:04283
2. Tina Strømdal Wik1:13:11300+33:022:23:15294+11
3. Margot Bolstad Lynum1:48:45306+47:534:12:00297+3
4. Mathea Spets Storhov44:25176+15:564:56:25278-19
5. vacant ej startej godkänd

Frol IL

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Frol IL / Verdal OK 1Tiomilakavlen (310)12:47:56
1. Carl Petter Lyngen1:26:50113+11:001:26:50113
2. Paul Sirum1:11:185+2:562:38:0855-58
3. Lars Sandstad Skjeset46:3254+8:043:24:4053-2
4. Simon Jakobsson1:46:3522+5:455:11:1533-20
5. Tobias Alstad1:31:47106+26:396:43:0245+12
6. Ulf Forseth Indgaard1:21:4593+22:138:04:4751+6
7. Håvard Vassenden1:02:4648+10:459:07:3345-6
8. Martin Vehus Skjerve1:34:4491+21:2110:42:1747+2
9. Eirin Svanøe-Hafstad43:4468+9:4811:26:0149+2
10. Yngve Skogstad1:21:5519+9:0712:47:5640-9
105Verdal OK 1Ungdomskavlen (284)2:21:40
1. Martin Vehus Skjerve29:5036+2:3929:5036
2. Iver Gjedrem Lund45:48291+19:491:15:38143+107
2. Aleksander Tanem Iversen46:08294+20:091:31:56
3. Fredrikke Baglo Bjørkeng26:49135+7:471:42:27126-17
3. Mathea Baglo Bjørkeng27:42156+8:4054:31
4. Trude Markhus39:1383+9:422:21:40105-21
127Frol IL 1Damkavlen (337)4:59:38
1. Eirin Svanøe-Hafstad50:4239+4:4450:4239
2. Sara Profors49:35119+9:261:40:1769+30
3. Eef van Dongen1:07:5440+7:022:48:1157-12
4. Lena Alstad1:00:20287+31:513:48:31135+78
5. Maren Grande1:11:07125+20:534:59:38127-8
Frol IL 1Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Magnus Alstad36:44172+9:3336:44172
2. Ådne Stendahl40:42223+14:431:17:26166-6
3. Selma Skjulsvikej godkändej godkänd
4. vacant ej startej godkänd

Frosta OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
116Malmö OK / Frosta OK / Ystads OK 1Ungdomskavlen (284)2:23:12
1. Alfred Ahltin36:12165+9:0136:12165
2. Love Persson40:53225+14:541:17:05162-3
2. Viktor Ahltin41:33237+15:341:22:26
3. Julia De Almeida26:40125+7:381:43:45134-28
3. Linnéa Bjärby29:59219+10:5756:39
4. Hanna Larsson39:2789+9:562:23:12116-18
272Frosta OK 1Tiomilakavlen (310)14:50:10
1. Andreas Ekblad3:36:00307+2:20:103:36:00307
2. Mattias Kovacic2:49:28301+1:41:066:25:28304-3
3. Leif Sandgren1:41:23291+1:02:558:06:51300-4
4. André Bjärby3:42:35299+2:01:4511:49:26294-6
5. Olle Windelius2:07:52260+1:02:4413:57:18291-3
6. Pia-Maria Bondesson2:01:5829814:41:58284-7
7. Magnus Rörstam1:38:5629414:18:562840
8. Anders Hellrup2:37:0829515:17:08281-3
9. Anna Bjärby1:31:0429714:11:04279-2
10. Anna-Karin Bondesson2:20:1026814:50:10272-7

Frölunda OL

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
78Frölunda OL 1Ungdomskavlen (284)2:14:56
1. Marcus Lamm34:35145+7:2434:35145
2. Tim Martner34:45115+8:461:09:20102-43
3. Anna Johannesson28:00170+8:581:37:2099-3
3. Ellen Skovbjerg30:02224+11:0058:02
4. Audrey Hansson37:3663+8:052:14:5678-21
169Frölunda OL 1Tiomilakavlen (310)14:06:26
1. Jonas Martner1:24:41100+8:511:24:41100
2. Fredrik Norell1:27:55105+19:332:52:361000
3. Anders Arfwedson1:01:40175+23:123:54:16115+15
4. Martin Lamm2:24:09165+43:196:18:25131+16
5. Axel Blom1:56:34227+51:268:14:59149+18
6. Erik Ruotsalainen2:17:49289+1:18:1710:32:48188+39
7. Tim Martner1:22:15198+30:1411:55:03187-1
8. Anders Hellgren1:57:43171+44:2013:52:46184-3
9. Edvin Borne56:0021913:36:00183-1
10. Johan Lamm1:36:2611914:06:26169-14
217Frölunda OL 1Damkavlen (337)5:48:04
1. Anna Martner1:01:43210+15:451:01:43210
2. Sandra Hansson59:08216+18:592:00:51212+2
3. Karin Karlfeldt Fedje1:29:00225+28:083:29:51218+6
4. Matilda Johannesson52:30252+24:014:22:21220+2
5. Malin Lamm1:25:43219+35:295:48:04217-3
245Frölunda OL 2Ungdomskavlen (284)3:23:22
1. Harald Martner45:10236+17:5945:10236
2. Alexander Fedje58:31381+32:321:43:41252+16
2. Martin Ek1:06:39400+40:402:05:10
3. Ally Blom35:39334+16:372:19:20241-11
3. Stella Modén35:51337+16:491:11:30
4. Maja Torsein1:04:02255+34:313:23:22245+4

Frösö IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
208Jämtland United / Tormestorps IFUngdomskavlen (284)2:50:57
1. Vidar Bäckman45:03235+17:5245:03235
2. Hanna Lindqvist50:13336+24:141:35:16233-2
3. Edwin Falkstrand24:4475+5:422:00:00197-36
3. Arvid Falkstrand28:23181+9:2153:07
4. Alva Eriksson50:57211+21:262:50:57208+11
Jämtland UnitedTiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Ulf Lindqvist1:56:48270+40:581:56:48270
2. Christian Olsson2:04:52250+56:304:01:40257-13
3. Hanna Sunnerheim Sjöberg1:19:13253+40:455:20:53253-4
4. Sebastián Ordóñez2:41:50222+1:01:008:02:43240-13
5. Björn Olofsson2:09:25268+1:04:1710:12:082400
6. Martin Ohlsson1:32:33166+33:0111:44:41223-17
7. Axel Hedström1:12:58133+20:5712:57:39218-5
8. James Turton2:19:2428314:59:24225+7
9. Niclas Lidström1:06:5826213:46:58224-1
10. Johan Näslundej godkändej godkänd

G.S. Pavione A.S.D. - Imèr

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
137G.S. Pavione A.S.D. - Imèr 1Tiomilakavlen (310)14:05:54
1. Aaron Gaio1:50:35255+34:451:50:35255
2. Emiliano Corona1:40:01177+31:393:30:36217-38
3. Ivano Bettega1:01:04168+22:364:31:40195-22
4. Walter Bettega2:31:59193+51:097:03:391950
5. Simone Bettega1:34:06117+28:588:37:45172-23
6. Tiziano Bettega1:39:01194+39:2910:16:46174+2
7. Piero Turra1:11:45123+19:4411:28:31162-12
8. Damiano Bettega1:29:3152+16:0812:58:02148-14
9. Maurizio Castellaz45:3513713:25:35145-3
10. Fabiano Bettega1:35:5411314:05:54137-8
287G.S. Pavione A.S.D. - Imèr 1Damkavlen (337)7:02:11
1. Giulia Rigoni1:12:36295+26:381:12:36295
2. Chiara Dalla Santa1:03:56257+23:472:16:32280-15
3. Nicol Canova1:35:28264+34:363:52:00266-14
4. Ingrid Mobråthen1:04:26299+35:574:56:26279+13
5. Hilde Kristine Rosenvold2:05:45295+1:15:317:02:11287+8

Gamleby OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
95Gamleby OK 1Ungdomskavlen (284)2:21:17
1. Isak Liljeholm43:34228+16:2343:34228
2. Hanna Öberg33:1180+7:121:16:45159-69
3. Tuva Östangård28:57195+9:551:45:42140-19
3. Hanna Stalebrant30:55252+11:5359:52
4. Tove Vallerius35:3534+6:042:21:1795-45
126Gamleby OK / OK Njudung / OK Tranan 2Tiomilakavlen (310)14:15:17
1. Alexander Westberg1:41:46219+25:561:41:46219
2. Gustav Ohlin1:33:00137+24:383:14:46175-44
3. Lisa Johansson58:26149+19:584:13:12162-13
4. Aron Östangård2:05:1781+24:276:18:29134-28
5. Karl Pettersson1:33:22114+28:147:51:51129-5
6. Klas Johansson1:23:1198+23:399:15:02119-10
7. Max Larsson1:18:50170+26:4910:33:52125+6
8. Peter Lillen Nilsson1:57:43171+44:2012:31:35133+8
9. Maja Kindlund44:2113213:24:21129-4
10. Gustav Östensson1:45:1716514:15:17126-3
198Ankarsrums OK / Gamleby OK 2Ungdomskavlen (284)2:48:21
1. Carl Öberg34:11130+7:0034:11130
2. Anja Svensson59:47383+33:481:33:58232+102
3. Tyra Stalebrant27:43157+8:412:01:41201-31
3. Vidar Pihl27:44158+8:4255:27
4. Meja Berger46:40179+17:092:48:21198-3
202Gamleby OK / SOK Viljan 1Tiomilakavlen (310)14:08:12
1. Tord Hultberg2:05:58279+50:082:05:58279
2. Petter Vallerius2:21:38286+1:13:164:27:36280+1
3. Christer Öberg1:12:52230+34:245:40:28269-11
4. Martin Lindström2:32:18195+51:288:12:46248-21
5. Stefan Löfqvist1:44:58175+39:509:57:44228-20
6. Axel Eveborn1:54:16266+54:4411:52:002280
7. Theo Lövdahl1:24:01206+32:0013:16:012280
8. Fabian Vallerius1:38:3821114:18:38219-9
9. Hans Svenson1:09:2126713:49:21218-1
10. Erik Lennartsson1:38:1212814:08:12202-16
264Ankarsrums OK / Gamleby OK / Västerviks OK 1Damkavlen (337)6:23:35
1. Anna Johansson1:01:24204+15:261:01:24204
2. Elisabet Larsson1:01:27238+21:182:02:51223+19
3. Maria Lang1:50:32310+49:403:53:23268+45
4. Susanne Gran49:21222+20:524:42:44261-7
5. Camilla Matanovic1:40:51271+50:376:23:35264+3

Gotlands Bro OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
140Gotlands Orienteringsförbund 1Tiomilakavlen (310)14:10:43
1. Duncan Robertson1:43:17241+27:271:43:17241
2. Felix Bäckstäde1:32:50134+24:283:16:07180-61
3. Andreas Liljegren1:00:34159+22:064:16:41170-10
4. Brent Key2:17:03143+36:136:33:44155-15
5. Mattias Westfält1:43:22163+38:148:17:06153-2
6. Stefan Wahlgren1:39:07196+39:359:56:13154+1
7. Ronny Liljegren1:14:15142+22:1411:10:28152-2
8. Håkan Mattsson1:47:49141+34:2612:58:17149-3
9. Leon Hansson46:1314213:26:13147-2
10. Andreas Nikolausson1:40:4314414:10:43140-7
196Gotlands Orienteringsförbund 1Ungdomskavlen (284)2:48:11
1. Folke Svangren38:23184+11:1238:23184
2. Adam Österdahl39:34199+13:351:17:57175-9
2. Edvard Pettersson48:28323+22:291:28:02
3. Ida Westfält36:04341+17:021:54:01178+3
4. Alma Pettersson54:10229+24:392:48:11196+18
240Gotlands Orienteringsförbund 2Tiomilakavlen (310)14:45:33
1. Mattias Österdahl2:25:25296+1:09:352:25:25296
2. Daniel Seestrand2:28:47291+1:20:254:54:12293-3
3. Greger Westerlund1:28:26275+49:586:22:38291-2
4. Mikael Gardelin3:10:05280+1:29:159:32:43285-6
5. Olof Persson1:43:39168+38:3111:16:22276-9
6. Albin Lindgren1:30:56153+31:2412:47:18261-15
7. Marcus Timgren1:14:5426813:54:54252-9
8. Edvin Nilsson1:51:1923514:31:19246-6
9. Filip Nilsson47:2116013:27:21243-3
10. Fredrik Levin2:15:3325414:45:33240-3
269Gotlands Orienteringsförbund 3Tiomilakavlen (310)14:58:30
1. Emma Lindgren2:33:32298+1:17:422:33:32298
2. Anna Samelius2:29:24292+1:21:025:02:56295-3
3. Mikaela Rönnbäck1:29:19276+50:516:32:15293-2
4. Junia Birgersson3:05:22272+1:24:329:37:37286-7
5. Agnes Carlsson2:33:24299+1:28:1612:11:01285-1
6. Tuva Nikolausson1:38:36190+39:0413:49:37278-7
7. Ellinor Vejlens1:32:1628114:12:162780
8. Alice Olsson3:03:3429915:43:34276-2
9. Beata Pettersson1:12:0227713:52:02275-1
10. Frida Ansin2:28:3027614:58:30269-6
307Gotlands Orienteringsförbund 1Damkavlen (337)7:54:41
1. Christina Gustavsson1:36:46329+50:481:36:46329
2. Elin Dahl1:32:14327+52:053:09:00325-4
3. Ulrika Nikolausson1:54:19316+53:275:03:19318-7
4. Ylva Svangren57:47280+29:186:01:06313-5
5. Viktoria Olsson2:09:413167:54:41307-6

Gävle OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
100Gävle OK 1Ungdomskavlen (284)2:21:30
1. Axel Hejdenberg37:51182+10:4037:51182
2. Lucas Söderberg35:27131+9:281:13:18133-49
2. Rasmus Söderberg41:38239+15:391:17:05
3. Svea Forsslund30:30240+11:281:43:48135+2
4. Sara Åbom37:4266+8:112:21:30100-35
139Gävle OK 1Tiomilakavlen (310)14:05:58
1. Erik Boman1:26:33104+10:431:26:33104
2. Lasse Jansson1:38:54170+30:323:05:27142+38
3. Erik Hansson58:40150+20:124:04:07138-4
4. Richard Hejdenberg2:22:18161+41:286:26:25151+13
5. Patrik Svedberg1:34:33118+29:258:00:58140-11
6. Dan Norin1:24:02109+24:309:25:00132-8
7. Mårten Olsson1:25:13209+33:1210:50:13141+9
8. Jonatan Söderberg1:54:34163+41:1112:44:47140-1
9. Axel Hejdenberg1:04:1725313:44:17151+11
10. Jakob Sjöberg1:35:5811514:05:58139-12
161Gävle OK 1Damkavlen (337)5:19:12
1. Emma Hållström57:33132+11:3557:33132
2. Kristin Boman59:15217+19:061:56:48196+64
3. Pernilla Eriksson1:25:36212+24:443:22:24193-3
4. Ingela Eriksson45:50191+17:214:08:14184-9
5. Ann-Sofi Karlsson1:10:58123+20:445:19:12161-23

Göteborg-Majorna OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Göteborg-Majorna OK 1Tiomilakavlen (310)11:38:54
1. Arnaud Perrin1:16:2516+0:351:16:2516
2. Jonas Merz1:15:0932+6:472:31:3413-3
3. Anders Hedberg42:0018+3:323:13:3417+4
4. Mikael Eliasson1:42:258+1:354:55:5914-3
5. Måns Östman1:11:0812+6:006:07:075-9
6. Daniel Martinsson1:06:2718+6:557:13:3411+6
7. Viktor Runnby58:1722+6:168:11:5112+1
8. Daniel Wernersson1:31:4866+18:259:43:3913+1
9. Andreas Johansson37:2418+3:2810:21:0314+1
10. Jonas Egger1:17:5111+5:0311:38:5413-1
18Göteborg-Majorna OK 1Damkavlen (337)4:06:59
1. Line Cederberg52:3668+6:3852:3668
2. Kristine Berglia43:0938+3:001:35:4540-28
3. Judith Wyder1:04:2212+3:302:40:0714-26
4. Lisa Holer32:4333+4:143:12:5020+6
5. Lina Strand54:097+3:554:06:5918-2
35Göteborg-Majorna OK 2Damkavlen (337)4:17:10
1. Amanda Hansson52:2564+6:2752:2564
2. Runa Fremstad43:1640+3:071:35:4139-25
3. Agnes Leo1:08:0941+7:172:43:5033-6
4. Linnéa Golsäter33:0239+4:333:16:5230-3
5. Anna Wallin1:00:1840+10:044:17:1035+5
49Göteborg-Majorna OK 3Damkavlen (337)4:25:45
1. Aina Edgren52:2966+6:3152:2966
2. Viktoria Tingström45:3859+5:291:38:0756-10
3. Moa Pettersson1:11:5370+11:012:50:0063+7
4. Hanna Mårtensson32:0028+3:313:22:0051-12
5. Rahela Brunner1:03:4556+13:314:25:4549-2
54Göteborg-Majorna OK 2Tiomilakavlen (310)13:11:24
1. Henrik Håkansson1:19:5853+4:081:19:5853
2. Joakim Eliasson1:18:1968+9:572:38:1756+3
3. Tobias Ahnoff45:5548+7:273:24:1250-6
4. Kevin Ståhl2:00:1066+19:205:24:2251+1
5. Anders Axenborg1:23:4858+18:406:48:10510
6. Mattis Hallberg1:13:5038+14:188:02:0042-9
7. Martin Ivarsson1:06:3980+14:389:08:3948+6
8. Axel Halvarsson1:53:34161+40:1111:02:1363+15
9. Viktor Jellvert Börjeson40:4947+6:5311:43:0258-5
10. Philip Persson1:28:2243+15:3413:11:2454-4
89Göteborg-Majorna OK 4Damkavlen (337)4:46:25
1. Marcia Mürner54:0986+8:1154:0986
2. Hanna Hänström50:20131+10:111:44:29100+14
3. Lucyna Wiktor1:16:57122+16:053:01:26110+10
4. Alva Sellgren34:3557+6:063:36:0184-26
5. Frida Nero1:10:24118+20:104:46:2589+5
95Göteborg-Majorna OK 6Damkavlen (337)4:48:39
1. Marie-Louise Axenborg55:0197+9:0355:0197
2. Hanna Persson47:2281+7:131:42:2379-18
3. Åsa Nordberg1:16:12119+15:202:58:3593+14
4. Petra Wernersson33:0740+4:383:31:4276-17
5. Louise Göthfors1:16:57164+26:434:48:3995+19
142Göteborg-Majorna OK 3Tiomilakavlen (310)14:11:14
1. Erik Hogedal1:42:53233+27:031:42:53233
2. Robbie Anderson1:33:16142+24:543:16:09182-51
3. Rasmus Arfwedson1:00:30157+22:024:16:39169-13
4. Fredrik Karlsson2:18:15148+37:256:34:54159-10
5. Andreas Persson1:44:59177+39:518:19:53156-3
6. Wojciech Wiktor1:45:57229+46:2510:05:50162+6
7. Elias Nordberg1:26:18214+34:1711:32:08166+4
8. Jooseppi Kalliokoski1:27:3743+14:1412:59:45152-14
9. Kristine Berglia45:1113313:25:11148-4
10. Lina Strand1:41:1415014:11:14142-6
202Göteborg-Majorna OK 5Damkavlen (337)5:39:53
1. Maria Eriksson1:06:20265+20:221:06:20265
2. Sofia Nilsson1:02:19243+22:102:08:39248-17
3. Marie Spångmyr1:21:28166+20:363:30:07219-29
4. Klara Wallinder54:28261+25:594:24:35226+7
5. Agnes Spånér1:15:18150+25:045:39:53202-24

Göteborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
220Göteborgs SK 1Damkavlen (337)5:48:41
1. Lovisa Leman1:00:18185+14:201:00:18185
2. Annieke Grahn48:1791+8:081:48:35137-48
3. Anna Lundberg1:33:27255+32:353:22:02191+54
4. Louise Grahn56:10271+27:414:18:12213+22
5. Therese Ljungberg1:30:29239+40:155:48:41220+7
226Göteborgs SK 1Tiomilakavlen (310)14:54:14
1. Martin Syk2:18:34290+1:02:442:18:34290
2. Emil Tengvall2:01:33244+53:114:20:07276-14
3. Lovisa Leman1:20:52258+42:245:40:59270-6
4. Mattias Grahn2:31:53192+51:038:12:52249-21
5. Peter Grahn2:07:08258+1:02:0010:20:00248-1
6. Oscar Wall Jungbjer1:24:46115+25:1411:44:46224-24
7. Niklas Jambrén1:35:38245+43:3713:20:24229+5
8. Peter Augustsson2:31:2029015:11:20237+8
9. Filip Leman55:4821713:35:48233-4
10. Tobias Andersson2:24:1427314:54:14226-7

Hagaby GoIF Örebro

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
73Hagaby GoIF Örebro 1Tiomilakavlen (310)13:40:11
1. Love Sintring1:19:5853+4:081:19:5853
2. Martin Regborn1:11:368+3:142:31:3413-40
3. Sebastian Månsson49:2993+11:013:21:0347+34
4. Filip Dahlgren1:50:1334+9:235:11:1634-13
5. Samuel Andersson1:31:42104+26:346:42:5844+10
6. Jakob Wallenhammar1:23:25102+23:538:06:2353+9
7. Arvid Eriksson1:26:04213+34:039:32:2768+15
8. Harald Larsson1:31:1562+17:5211:03:4264-4
9. Josefine Wallenhammar48:4997+14:5311:52:3167+3
10. Johan Persson1:47:4078+34:5213:40:1173+6
79Hagaby GoIF Örebro 1Damkavlen (337)4:41:52
1. Elin Vinblad53:3474+7:3653:3474
2. Amélie Wallenhammar50:18129+10:091:43:5294+20
3. Benita Månsson1:11:3464+10:422:55:2680-14
4. Karin Persson36:4479+8:153:32:1077-3
5. Josefine Wallenhammar1:09:42111+19:284:41:5279+2
160Hagaby GoIF Örebro 2Damkavlen (337)5:19:08
1. Josefine Höög58:25143+12:2758:25143
2. Ida Hedlund57:11204+17:021:55:36184+41
3. Linn Olsson1:25:30210+24:383:21:06189+5
4. Kajsa Asklöf Axin46:10196+17:414:07:16179-10
5. Lovisa Falk1:11:52130+21:385:19:08160-19

Halden SK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Halden SK 1Tiomilakavlen (310)11:17:13
1. Niels Christian Hellerud1:17:0124+1:111:17:0124
2. Emil Wingstedt1:14:4227+6:202:31:4319-5
3. Mats Nordbrøden39:458+1:173:11:287-12
4. Riccardo Scalet1:44:0912+3:194:55:3770
5. Elias Bäcklund Ekvall1:12:2821+7:206:08:059+2
6. Fredrik Eliasson1:04:5713+5:257:13:0290
7. Jesse Laukkarinen55:1311+3:128:08:157-2
8. Olav Lundanes1:13:2319:21:384-3
9. Markus Holter39:1834+5:2210:00:5640
10. Magne Dæhli1:16:175+3:2911:17:133-1
9Halden SK 1Damkavlen (337)4:02:37
1. Kine Hallan Steiwer51:3051+5:3251:3051
2. Ida Marie Bjørgul42:3928+2:301:34:0931-20
3. Sabine Hauswirth1:06:1724+5:252:40:2621-10
4. Marika Teini28:2913:08:5513-8
5. Elena Roos53:424+3:284:02:379-4
23Halden SK 2Damkavlen (337)4:09:26
1. Eveliina Hirvonen48:5913+3:0148:5913
2. Eva Jurenikova43:5745+3:481:32:5623+10
3. Jo Shepherd1:07:2833+6:362:40:2420-3
4. Bodil Helgerud32:2932+4:003:12:5321+1
5. Lizzie Ingham56:3323+6:194:09:2623+2
49Halden SK 2Tiomilakavlen (310)13:01:51
1. Andreas Rüedlinger1:23:4476+7:541:23:4476
2. Guilhem Elias1:17:4862+9:262:41:3267-9
3. Viktor Wassén44:5139+6:233:26:2361-6
4. Adrien Delenne1:53:4441+12:545:20:0746-15
5. Sigurd Myhre Andreassen1:25:4965+20:416:45:5648+2
6. Øyvind Helgerud1:23:42104+24:108:09:3861+13
7. Matthieu Puech58:3224+6:319:08:1047-14
8. Erlend Brendstuen1:34:4288+21:1910:42:5248+1
9. Andrei Zhuravlev38:4529+4:4911:21:3745-3
10. Csaba Gerber1:40:1471+27:2613:01:5149+4
57Halden SK 3Damkavlen (337)4:30:03
1. Ida Kristiansson52:2463+6:2652:2463
2. Ellen Kathrine Svendsby48:37100+8:281:41:0173+10
3. Hollie Orr1:08:4847+7:562:49:4959-14
4. Ane Sofie Bjørgul33:5046+5:213:23:3956-3
5. Idun Kristine Felde Olaussen1:06:2472+16:104:30:0357+1
75Halden SK 1Ungdomskavlen (284)2:14:46
1. Sigurd Saxe Sandvik34:27142+7:1634:27142
2. Herman Lien Backstrøm32:3371+6:341:07:0080-62
2. Jonathan Eylertsen33:0278+7:031:05:35
3. Minna Wingstedt25:0183+5:591:32:0174-6
4. Sigrid Schmitt Gran42:45133+13:142:14:4675+1
152Halden SK 4Damkavlen (337)5:13:28
1. Hélène Champigny55:21104+9:2355:21104
2. Hedda Raadal Bjørlo51:45149+11:361:47:06126+22
3. Guro Bryggen1:30:29238+29:373:17:35177+51
4. Hanne Lerche Raadal47:14206+18:454:04:491770
5. Vendula Haldin1:08:3998+18:255:13:28152-25
Halden SK 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Peder Bryggen44:53233+17:4244:53233
2. Liam Wingstedt44:11272+18:121:29:04207-26
2. Martin Bryggen49:15330+23:161:33:26
3. Inger Anne Svendsby Braarud35:15329+16:132:04:19217+10
3. Åse Kjerkreit35:17330+16:151:10:32
4. vacant ej startej godkänd
Halden SK 3Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Joacim Carlsson1:26:42110+10:521:26:42110
2. Tore Sandvik1:34:08148+25:463:00:50124+14
3. Sigurd Saxe Sandvik57:45142+19:173:58:351240
4. Lacho Iliev2:25:43171+44:536:24:18142+18
5. Andreas Johansson1:25:5266+20:447:50:10121-21
6. Magnus Nordbrøden1:32:27165+32:559:22:37129+8
7. Jonatan Aune1:17:07163+25:0610:39:44130+1
8. Jakob Torgersen2:14:13195+1:00:5012:53:57145+15
9. Martin Brækkeej godkändej godkänd
10. Bjørn Axel Gran2:40:40285ej godkänd

Halmstad OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
88Halmstad OK 1Ungdomskavlen (284)2:18:07
1. Emil Jägstedt32:0585+4:5432:0585
2. Malte Kristiansson37:21162+11:221:09:26105+20
3. Julia Lönn27:24151+8:221:36:5090-15
3. Emma Persson36:50355+17:481:04:14
4. Klara Persson41:17118+11:462:18:0788-2
98Halmstad OK 1Tiomilakavlen (310)14:10:53
1. Björn Karlsson1:37:56192+22:061:37:56192
2. Nils Wallentin Tärk1:36:26161+28:043:14:22170-22
3. Joakim Gustafsson58:57151+20:294:13:19163-7
4. Håkan Andersson2:05:1983+24:296:18:38137-26
5. Loke Agmarken1:32:26108+27:187:51:04128-9
6. Fredrik Persson1:23:59108+24:279:15:03120-8
7. Albin Persson1:07:2888+15:2710:22:31115-5
8. Jan Lager1:31:2563+18:0211:53:56101-14
9. Mikael Lundqvist44:0170+10:0512:37:5798-3
10. Niklas Hidman1:40:5314714:10:53980
104Halmstad OK 1Damkavlen (337)4:50:20
1. Louise Borg55:46110+9:4855:46110
2. Lovisa Lager51:04142+10:551:46:50123+13
3. Lotta Enberg1:18:47137+17:553:05:37125+2
4. Ingela Alvmyren38:32111+10:033:44:09117-8
5. Klara Persson1:06:1169+15:574:50:20104-13
268Halmstad OK 2Damkavlen (337)6:25:22
1. Maria Lönn1:15:45308+29:471:15:45308
2. Jenny Green1:14:56306+34:472:30:41303-5
3. Malin Settergren1:33:22254+32:304:04:03290-13
4. Karin Karlsson54:25259+25:564:58:28282-8
5. Susanna Berg1:26:54225+36:406:25:22268-14
Halmstad OK / IF Rigor 2Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Martin Boberg1:46:15246+30:251:46:15246
2. Fredrik Bergej godkändej godkänd
3. Alfred Erdeliusej godkändej godkänd
4. Fredrik Andersson2:50:53250+1:10:03ej godkänd
5. Stefan Graad1:47:50191+42:42ej godkänd
6. Emil Jägstedt1:32:53168+33:21ej godkänd
7. Mattias Jägstedt1:30:34231+38:33ej godkänd
8. Emil Erdelius2:02:16264ej godkänd
9. Martin Svensson54:05206ej godkänd
10. Niklas Florén1:55:33204ej godkänd

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
190Haninge SOK 1Tiomilakavlen (310)14:22:08
1. Hugo Dahlberg1:38:34199+22:441:38:34199
2. Jakob Gadefors-Nau1:37:33166+29:113:16:07180-19
3. Nina Persson1:20:47257+42:194:36:54211+31
4. Gustav Näsman2:24:01164+43:117:00:55190-21
5. Maria Von Schmalensée2:05:41254+1:00:339:06:36200+10
6. Joakim Persson1:49:31244+49:5910:56:07198-2
7. Martin Skärlén1:36:35246+44:3412:32:42209+11
8. Alvar Melin1:45:1922414:25:19198-11
9. Filip Storell46:2914913:26:29193-5
10. Joakim Skärlén1:52:0819714:22:08190-3
231Haninge SOK / Snättringe SK 2Damkavlen (337)5:57:23
1. Sofia Persson1:01:57214+15:591:01:57214
2. Cecilia Hector1:04:40260+24:312:06:37238+24
3. Nadja Dahlström1:40:10283+39:183:46:47251+13
4. Elin Wolgast50:49236+22:204:37:36254+3
5. Nina Persson1:19:47178+29:335:57:23231-23

Hauhon Sisu

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
183Hauhon Sisu 1Tiomilakavlen (310)14:28:16
1. Jaakko Liukkala1:33:05166+17:151:33:05166
2. Mikko Lepistö1:42:54187+34:323:15:59179+13
3. Ari Hiiri1:01:06169+22:384:17:05171-8
4. Aki Ylitalo2:35:16199+54:266:52:21177+6
5. Lauri Lindberg1:50:14201+45:068:42:35180+3
6. Robert Amper1:48:19239+48:4710:30:54187+7
7. Jussi Lempinen1:36:57247+44:5612:07:51194+7
8. Matti Tammi2:10:08191+56:4514:17:59192-2
9. Jukka Pohjola1:00:1723913:40:17188-4
10. Viljo Oripelto1:58:1620914:28:16183-5

Hedrum OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Hedrum OL / Larvik OK / Sandefjord OK 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Sindre Holt1:23:4374+7:531:23:4374
2. Iver Ringheim1:29:36119+21:142:53:19105+31
3. Per Olav Gulbrandsen1:14:08236+35:404:07:27150+45
4. Trond Gjelstad2:59:48261+1:18:587:07:15198+48
5. Knut Ivar Johansen1:49:08196+44:008:56:23190-8
6. Jonas Eikåsej godkändej godkänd
7. Benjamin Gjone1:15:44151+23:43ej godkänd
8. Asgeir Fremstad2:38:44204+1:25:21ej godkänd
9. Gabriel Gjone53:20201ej godkänd
10. Tom Kristensen2:26:41275ej godkänd

Hellas Orientering

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Hellas Orientering 1Damkavlen (337)4:13:12
1. Léa Vercellotti47:018+1:0347:018
2. Gabija Razaityte41:016+0:521:28:021-7
3. Nadezhda Orlova1:19:31145+18:392:47:3339+38
4. Galina Ribediuc30:5316+2:243:18:2635-4
5. Tatyana Riabkina54:469+4:324:13:1227-8
64Hellas Orientering / OK Roslagen 2Damkavlen (337)4:33:36
1. Kristina Rybakovaite59:11161+13:1359:11161
2. Teklé Gvildyte46:5475+6:451:46:05112-49
3. Kasté Rutkauskaité1:09:0651+8:142:55:1178-34
4. Inga Kazlauskaité35:0262+6:333:30:1372-6
5. Rebecka Lindberg1:03:2352+13:094:33:3664-8

Helsingborgs SOK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
147Helsingborgs SOK 1Ungdomskavlen (284)2:31:17
1. Alfred Kjellén35:47161+8:3635:47161
2. Elsa Wiberg36:58153+10:591:12:45126-35
3. Elis Olsson29:25203+10:231:42:10120-6
3. Benjamin Davidson30:20231+11:1859:45
4. Saga Palmertz49:07198+19:362:31:17147+27
147Helsingborgs SOK 1Tiomilakavlen (310)14:17:30
1. Erik Alnervik1:20:0056+4:101:20:0056
2. John Oskarsson1:28:39109+20:172:48:3981+25
3. Christian Johansson1:05:19201+26:513:53:58114+33
4. Oskar Cervin2:21:56159+41:066:15:54126+12
5. Felix Alnervik1:34:53120+29:457:50:47127+1
6. Magnus Steen1:40:53209+41:219:31:40138+11
7. Axel Orrhede1:12:13128+20:1210:43:53136-2
8. Jacob Moberg2:10:04190+56:4112:53:57145+9
9. Jonas Bengtsson50:0818313:30:08146+1
10. Patrik Johansson1:47:3018414:17:30147+1
155Helsingborgs SOK 1Damkavlen (337)5:16:21
1. Julia Dahl52:3668+6:3852:3668
2. Lotta Lewis-Jonsson55:38188+15:291:48:14134+66
3. Thea Bökman1:21:06158+20:143:09:20147+13
4. Britt-Marie Stensson50:06231+21:373:59:26162+15
5. Linda Ranbro1:16:55163+26:415:16:21155-7
184Helsingborgs SOK 2Ungdomskavlen (284)2:44:36
1. Victor Ericsson38:29185+11:1838:29185
2. David Persson53:04362+27:051:31:33221+36
2. Kurt Sjöberg56:25372+30:261:49:29
3. Felicia Persson24:3973+5:371:56:12183-38
3. Linnea Stéen36:03340+17:011:00:42
4. Ebba Ranbro48:24192+18:532:44:36184+1
270Helsingborgs SOK 2Tiomilakavlen (310)14:35:30
1. Anton Marmelid2:52:20306+1:36:302:52:20306
2. Magnus Backan3:23:20306+2:14:586:15:40303-3
3. Ulf Bering1:17:55248+39:277:33:35298-5
4. Andréas Palmertz3:13:35282+1:32:4510:47:10291-7
5. Jonas Norén2:00:23238+55:1512:47:33288-3
6. Anders Brandtsfridh1:48:4729614:28:47282-6
7. Dennis Rudqvist1:41:1629814:21:162820
8. Mats Ranbro2:00:4826014:40:48279-3
9. Stefan Dahl1:25:4629214:05:46277-2
10. Andreas Blomqvist2:05:3023514:35:30270-7
288Helsingborgs SOK 2Damkavlen (337)7:05:38
1. Matilda Stensson1:05:47244+19:491:05:47244
2. Sara Wallin1:15:10308+35:012:20:57290+46
3. Carin Stenberg1:45:53300+45:014:06:50292+2
4. Elsa Wiberg49:49226+21:204:56:39280-12
5. Eva Emanuelsson2:08:59299+1:18:457:05:38288+8

Helsingin Suunnistajat

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
14Helsingin Suunnistajat 1Tiomilakavlen (310)11:39:35
1. Otto Kaario1:16:2111+0:311:16:2111
2. Arttu Syrjäläinen1:15:1933+6:572:31:4017+6
3. Ollipekka Heikkilä46:4958+8:213:18:2938+21
4. Topi Raitanen1:45:4420+4:545:04:1319-19
5. Tuomas Heikkilä1:22:0250+16:546:26:1529+10
6. Topi Syrjäläinen1:03:3910+4:077:29:5422-7
7. Veli Kangas57:5119+5:508:27:4519-3
8. Einari Heinaro1:16:555+3:329:44:4015-4
9. Andrin Gründler35:357+1:3910:20:1513-2
10. Olli Ojanaho1:19:2013+6:3211:39:3514+1
43Helsingin Suunnistajat 1Ungdomskavlen (284)2:04:54
1. Luca Kallela32:0786+4:5632:0786
2. Väinö Ristimäki33:3887+7:391:05:4574-12
2. Aapo Ikola34:22106+8:231:08:00
3. Minja Nietula21:336+2:311:27:1839-35
3. Katarina Sallila23:5645+4:5445:29
4. Emilia Tala37:3663+8:052:04:5443+4
44Helsingin Suunnistajat 1Damkavlen (337)4:22:59
1. Anniina Suhonen51:2950+5:3151:2950
2. Elina Lammi46:4072+6:311:38:0957+7
3. Noora Hyyrynen1:09:4754+8:552:47:5652-5
4. Venla Turakainen33:3844+5:093:21:3448-4
5. Milla Mattila1:01:2545+11:114:22:5944-4
57Helsingin Suunnistajat 2Tiomilakavlen (310)13:14:59
1. Anton Salmenkylä1:30:33148+14:431:30:33148
2. Topias Niemi1:29:02113+20:402:59:35116-32
3. Lauri Syrjäläinen50:39102+12:113:50:14106-10
4. Luukas Valtonen2:08:0794+27:175:58:2198-8
5. Ville Lampinen1:25:0663+19:587:23:2790-8
6. Kaarel Vesilind1:17:3359+18:018:41:0084-6
7. Otakar Hirs55:0410+3:039:36:0473-11
8. Matias Salonen1:22:4125+9:1810:58:4560-13
9. Atte Ikola48:5799+15:0111:47:4262+2
10. Alastair Thomas1:27:1737+14:2913:14:5957-5
58Helsingin Suunnistajat 2Damkavlen (337)4:30:05
1. Barbora Zhá?alová50:4340+4:4550:4340
2. Emilia Tala46:3270+6:231:37:1549+9
3. Heidi Salonen1:12:4977+11:572:50:0465+16
4. Tiina Haarlaa33:2543+4:563:23:2955-10
5. Tereza Smelikova1:06:3673+16:224:30:0558+3
132Helsingin Suunnistajat 3Tiomilakavlen (310)14:16:45
1. David Bunn1:28:52130+13:021:28:52130
2. Miika Tala1:31:44130+23:223:00:36122-8
3. Tuomas Tala58:10144+19:423:58:46125+3
4. Mikko Laakso2:27:18178+46:286:26:04145+20
5. Tapio Haarlaa1:29:2488+24:167:55:28135-10
6. Jan Zhanal1:21:0486+21:329:16:32122-13
7. Marko Rajala1:27:06218+35:0510:43:38133+11
8. Noora Hyyrynen1:56:31165+43:0812:40:09138+5
9. Atte Lahtinen43:5313113:23:53133-5
10. Barbora Zhá?alová1:46:4517914:16:45132-1
147Helsingin Suunnistajat 3Damkavlen (337)5:12:32
1. Minja Nietula58:53157+12:5558:53157
2. Katarina Sallila56:54199+16:451:55:47186+29
3. Pinja Hietanen1:24:24198+23:323:20:11183-3
4. Ulla-Riina Mäntylä39:05117+10:363:59:16161-22
5. Katja Lahtinen1:13:16143+23:025:12:32147-14
191Helsingin Suunnistajat 3Ungdomskavlen (284)2:47:52
1. Nuutti Jääskeläinen52:27250+25:1652:27250
2. Ulla-Riina Mäntylä40:56230+14:571:33:23230-20
3. Väinö Haara24:3268+5:301:57:55188-42
4. Merianna Rantakokko49:57205+20:262:47:52191+3
Helsingin Suunnistajat 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Juulia Tala36:18166+9:0736:18166
2. Eino Haara1:07:15401+41:161:43:33251+85
3. Iikka Leiniöej godkändej godkänd
4. Anni Rajala45:22167+15:51ej godkänd

Heming Orientering

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
135Heming Orientering 1Damkavlen (337)5:08:32
1. Maya Arnesen55:52113+9:5455:52113
2. Signe Astrup Arnesen58:16212+18:071:54:08166+53
3. Hanna Eckhardt Andresen1:14:3296+13:403:08:40140-26
4. Live Østvold42:52166+14:233:51:32144+4
5. Malene Jebsen1:17:00165+26:465:08:32135-9
168Heming Orientering 1Tiomilakavlen (310)14:37:07
1. Magnus Eide-Fredriksen1:24:0582+8:151:24:0582
2. Bjørn Anders Flågen1:36:12159+27:503:00:17120+38
3. Jøran Kristensen1:13:17233+34:494:13:34164+44
4. Kristian Østermann2:22:14160+41:246:35:48161-3
5. August Syrdal Øen1:52:00209+46:528:27:48164+3
6. Henrik Reusch1:36:45185+37:1310:04:33158-6
7. Ferdinand Fremming1:20:57185+28:5611:25:301580
8. Nils Petter Fremming1:54:18162+40:5513:19:48164+6
9. Øystein Østermann53:2620213:33:261640
10. Hanna Eckhardt Andresen2:07:0723914:37:07168+4
233Heming Orientering 1Ungdomskavlen (284)3:06:51
1. Fridtjof Reusch1:13:49279+46:381:13:49279
2. Lukas Jones Arnesen39:29196+13:301:53:18259-20
3. Anne Østvold29:58217+10:562:23:16248-11
3. Hannah Syrdal Øen31:41268+12:391:01:39
4. Ida Marie Flågen43:35140+14:043:06:51233-15
243Heming Orientering 2Tiomilakavlen (310)14:05:43
1. Kimme Arnesen2:16:23289+1:00:332:16:23289
2. Knut Erling Øen2:14:14271+1:05:524:30:37282-7
3. Lasse Arnesen1:26:15271+47:475:56:52278-4
4. Christian Reusch2:51:46253+1:10:568:48:38265-13
5. Maya Arnesen2:23:29290+1:18:2111:12:07274+9
6. Malene Jebsen1:35:47181+36:1512:47:54264-10
7. Anders Flågen1:43:0130014:23:01265+1
8. Roger Østvold2:05:2527214:45:25264-1
9. Live Østvold59:0623213:39:06256-8
10. Magda Fiin-Eriksen1:35:4310814:05:43243-13
253Heming Orientering 2Ungdomskavlen (284)3:48:27
1. Anders Næss-Ulseth53:06255+25:5553:06255
2. Helena Margaretha Kristensen56:03371+30:041:49:09258+3
2. Julie Heyerdahl Rødsten1:01:13388+35:141:57:16
3. Einar Østvold48:34396+29:322:37:432580
4. Ella Berstad1:10:44260+41:133:48:27253-5
283Heming Orientering 2Damkavlen (337)6:48:59
1. Marit Inngjerdingen1:15:10301+29:121:15:10301
2. Ida Marie Flågen1:10:34288+30:252:25:44298-3
3. Ann Elin Flågen1:30:23235+29:313:56:07276-22
4. Hannah Syrdal Øen48:23219+19:544:44:30264-12
5. Ella Berstad2:04:29293+1:14:156:48:59283+19

Hestra IF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
68Hestra IF 1Tiomilakavlen (310)13:29:44
1. Filip Grahn1:17:0528+1:151:17:0528
2. Johan Törnroth1:21:0174+12:392:38:0653+25
3. Andreas Holmqvist51:47105+13:193:29:5366+13
4. Carl-Johan Fredman2:13:07124+32:175:43:0081+15
5. Emil Karlsson1:31:43105+26:357:14:4380-1
6. Christian Holmqvist1:16:1549+16:438:30:5877-3
7. Johan Ingemarsson1:03:4051+11:399:34:3871-6
8. Martin Larsson1:41:27120+28:0411:16:0576+5
9. Linus Landergren44:3575+10:3912:00:40760
10. Jesper Sjögren1:29:0448+16:1613:29:4468-8
154Hestra IF 1Ungdomskavlen (284)2:32:32
1. Albin Sundström38:29185+11:1838:29185
2. Filip Ingemarsson37:32167+11:331:16:01147-38
2. Tom Weihart37:43172+11:441:15:15
3. Hanna Nilsson25:54102+6:521:41:55117-30
3. Moa Holsten32:32290+13:3058:26
4. Maja Inghammar50:37210+21:062:32:32154+37
183Hestra IF 1Damkavlen (337)5:30:17
1. Ebba Hjertberg58:42154+12:4458:42154
2. Alma Hjertberg56:32194+16:231:55:14178+24
3. Sofia Larsson1:31:38244+30:463:26:52207+29
4. Sofia Klasson41:30146+13:014:08:22186-21
5. Alice Aroneng1:21:55198+31:415:30:17183-3
224OK Orinto 1Damkavlen (337)5:51:04
1. Elin Classon50:2422+4:2650:2422
2. Emely Weihart58:07211+17:581:48:31136+114
3. Annika Andersson1:17:14125+16:223:05:45126-10
4. Sandra Ekström1:11:18314+42:494:17:03207+81
5. Annette Reul1:34:01253+43:475:51:04224+17

Hiidenkiertäjät

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
12Hiidenkiertäjät 1Damkavlen (337)4:02:55
1. Annika Rihma47:3311+1:3547:3311
2. Jenny Patana42:3224+2:231:30:058-3
3. Roosa Hämäläinen1:04:0010+3:082:34:0510+2
4. Henna Skog32:5335+4:243:06:58100
5. Yulia Novikova55:5720+5:434:02:5512+2
Hiidenkiertäjät 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Otto Loukkalahti1:23:4374+7:531:23:4374
2. Mikko Patanaej godkändej godkänd
3. Tomi Närvä46:5259+8:24ej godkänd
4. Leonid Novikov1:55:3449+14:44ej godkänd
5. Eemeli Suominen1:28:3785+23:29ej godkänd
6. Oskari Liukkonen1:10:5429+11:22ej godkänd
7. Benjamin Tulonen1:00:4533+8:44ej godkänd
8. Tõnis Laugesaar1:25:4136+12:18ej godkänd
9. Olli-Pekka Koistinen39:1733+5:21ej godkänd
10. Valentin Novikovej godkändej godkänd

Hiisirasti

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
31Hiisirasti 1Damkavlen (337)4:16:29
1. Anna Dvorianskaia50:2827+4:3050:2827
2. Inna Somova46:2069+6:111:36:4846+19
3. Daria Borisova1:04:2915+3:372:41:1727-19
4. Päivi Autio34:5760+6:283:16:1426-1
5. Natalia Efimova1:00:1539+10:014:16:2931+5
38Hiisirasti 1Tiomilakavlen (310)12:47:16
1. Dmitry Nakonechnyi1:16:5822+1:081:16:5822
2. Sergey Detkov1:13:1816+4:562:30:168-14
3. Joona Huila47:3066+9:023:17:4636+28
4. Igor Popov2:08:54102+28:045:26:4055+19
5. Johannes Pohjala1:22:1151+17:036:48:5154-1
6. Aleksei Asmolov1:20:2381+20:518:09:1458+4
7. Evgeniy Godlevskiy57:3917+5:389:06:5342-16
8. Dmitriy Maslovskiy1:25:5838+12:3510:32:5140-2
9. Daniil Elizarov46:0987+12:1311:19:00400
10. Andrei Hramov1:28:1642+15:2812:47:1638-2
51Hiisirasti 2Damkavlen (337)4:25:48
1. Ekaterina Vlasova57:12124+11:1457:12124
2. Mariia Zasimovskaja45:0050+4:511:42:1276-48
3. Olga Elizarova1:05:4320+4:512:47:5551-25
4. Anni-Kaisa Mäkipää34:2755+5:583:22:2252+1
5. Natalia Giklova1:03:2653+13:124:25:4851-1

Hjärnarps OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
262Hjärnarps OL 1Tiomilakavlen (310)14:48:58
1. Per Sigbo2:11:53285+56:032:11:53285
2. Mats Svensson2:20:43283+1:12:214:32:36284-1
3. Anders Borg1:07:15210+28:475:39:51267-17
4. Emil Svensson2:42:51228+1:02:018:22:42252-15
5. Lennart Morén2:21:01286+1:15:5310:43:43260+8
6. Pontus Eriksson1:40:29205+40:5712:24:12252-8
7. Lars Eriksson2:13:3030814:53:30269+17
8. Alf-Erik Ragnarsson3:20:1930416:00:19274+5
9. David Morén49:5518113:29:55270-4
10. Magnus Olsson2:18:5826114:48:58262-8
291Hjärnarps OL 1Damkavlen (337)7:14:09
1. Marie Albinsson1:15:39305+29:411:15:39305
2. Lotta Morén1:15:17309+35:082:30:56304-1
3. Erica Höst1:30:27237+29:354:01:23285-19
4. Carina Eriksson1:23:38323+55:095:25:01302+17
5. Marie Jinnemo1:49:08283+58:547:14:09291-11

Horsens OK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
70Horsens OK 1Ungdomskavlen (284)2:12:48
1. Jacob Mikkelsen32:47102+5:3632:47102
2. Theresa Skouboe36:29146+10:301:09:1699-3
2. Alfred Kellerej startfullföljt
3. Jonas Ellegaard Kokholm21:357+2:331:30:5166-33
3. Benjamin Buhl24:1454+5:1245:49
4. Elanor Henriksen41:57123+12:262:12:4870+4
176Horsens OK / Silkeborg OK 1Tiomilakavlen (310)14:42:28
1. Elias Hinge Krogsgaard1:17:0932+1:191:17:0932
2. Christian Bagger Hagner1:35:31156+27:092:52:40101+69
3. Kristian Vad1:07:23212+28:554:00:03130+29
4. Emil Beck Laursen2:34:45198+53:556:34:48158+28
5. Andreas Bagger Hagner1:48:54195+43:468:23:421580
6. Mads Mikkelsen2:10:55285+1:11:2310:34:37189+31
7. Thomas Emil Jensen1:21:09187+29:0811:55:46188-1
8. Keld Hinge krogsgaard1:51:00157+37:3713:46:46179-9
9. Tjalfe Egholm Rude46:3815213:26:38176-3
10. Thomas Herbert Kokholm2:12:2825114:42:281760
216Horsens OK 2Ungdomskavlen (284)2:55:58
1. Johanne Skouboe54:23264+27:1254:23264
2. Alfred Keller44:49284+18:501:39:12241-23
2. Frederik Brynning Bøje44:52285+18:531:29:41
3. Anton Elmegaard Andersen25:0385+6:012:04:15216-25
3. Lukas Bergmann Verhelst39:29369+20:271:04:32
4. Ella Mikkelsen51:43221+22:122:55:582160
228Horsens OK 1Damkavlen (337)5:56:41
1. Rikke Holm Jensen1:06:09259+20:111:06:09259
2. Alberte Thyssen53:37168+13:281:59:46209-50
3. Greti Pentek1:29:34229+28:423:29:20212+3
4. Irene Mikkelsen46:29202+18:004:15:49204-8
5. Rebeka Vincze1:40:52272+50:385:56:41228+24

Hyvinkään Rasti

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
137Hyvinkään Rasti / Pargas IFUngdomskavlen (284)2:28:48
1. Salla Norrbacka38:39187+11:2838:39187
2. Iida Heinääro34:33109+8:341:13:12132-55
3. Sverre Hågensen26:13110+7:111:39:25111-21
4. Nea Åberg49:23199+19:522:28:48137+26

Hämeenlinnan Suunnistajat

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
179Hämeenlinnan Suunnistajat 1Tiomilakavlen (310)14:35:26
1. Jussi Jalonen1:33:00165+17:101:33:00165
2. Antti-Jussi Oksa1:31:56132+23:343:04:56140-25
3. Matias Lautamäki50:14100+11:463:55:10116-24
4. Juha Prittinen2:42:30225+1:01:406:37:40163+47
5. Vili Virkki1:43:17161+38:098:20:57157-6
6. Jyrki Kommio1:53:59264+54:2710:14:56172+15
7. Eero Jalonen1:32:42236+40:4111:47:38183+11
8. Joona Leipijärvi2:17:11199+1:03:4814:04:49188+5
9. Niko Kommio54:5321013:34:53185-3
10. Antti Kivikko2:05:2623214:35:26179-6
215Hämeenlinnan Suunnistajat 1Damkavlen (337)5:47:54
1. Heta Virtanen58:57158+12:5958:57158
2. Essi Metsälä59:48222+19:391:58:45204+46
3. Outi Haikama1:38:08278+37:163:36:53238+34
4. Maija Mäenpää44:25176+15:564:21:18219-19
5. Jenni Kivikko1:26:36223+36:225:47:54215-4

Härlövs IF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
143Härlövs IF 1Damkavlen (337)5:10:53
1. Irmalinn Nilsson57:23130+11:2557:23130
2. Clara Dahl51:48150+11:391:49:11144+14
3. Hilma Holmström1:22:49184+21:573:12:00158+14
4. Maja Tenghagen37:2087+8:513:49:20139-19
5. Alma Leijon1:21:33195+31:195:10:53143+4
213Härlövs IF 1Ungdomskavlen (284)2:55:30
1. Viola Holmström54:00258+26:4954:00258
2. Gunnar Wessberg46:51303+20:521:40:51242-16
2. Casper Turesson1:07:35403+41:361:54:26
3. Axel Tenghagen27:53166+8:512:08:44233-9
3. Melwin Ivarsson28:32185+9:3056:25
4. Linnea Leijon46:46182+17:152:55:30213-20
289Härlövs IF 2Damkavlen (337)7:07:59
1. Caroline Lindelöw1:08:57278+22:591:08:57278
2. Marie Nilsson1:08:49280+28:402:17:46284+6
3. Carina Thynell1:45:55301+45:034:03:41288+4
4. Helena Andersson55:58269+27:294:59:39284-4
5. Maria Turesson2:08:20297+1:18:067:07:59289+5
Härlövs IF / OK Brunnen / Tormestorps IF 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Johan Risberg2:25:27297+1:09:372:25:27297
2. Harald Ottmer1:47:14212+38:524:12:41271-26
3. Fredrik Johnsson1:21:03260+42:355:33:44264-7
4. Henning Ottmerej godkändej godkänd
5. Magnus Tenghagen2:00:07237+54:59ej godkänd
6. Erik Bengtsson1:31:19158+31:47ej godkänd
7. Irmalinn Nilsson1:20:27180+28:26ej godkänd
8. Thomas Låstbom1:56:31253ej godkänd
9. Björn Eskilsson57:20223ej godkänd
10. Niklas Nilsson2:09:12243ej godkänd

Härnösands OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
202Härnösands OK 1Ungdomskavlen (284)2:50:11
1. Elsa Lindahl43:59230+16:4843:59230
2. Nils Engberg48:00320+22:011:31:59227-3
3. Nova Stattin32:02276+13:002:04:01214-13
3. Hanny Edström32:08280+13:061:04:10
4. Sarah Borglund46:10175+16:392:50:11202-12
216Härnösands OK 1Damkavlen (337)5:47:55
1. Susanna Edström1:12:54296+26:561:12:54296
2. Tilde Engberg1:02:17242+22:082:15:11276-20
3. Marie-Louise Engberg1:32:03247+31:113:47:14254-22
4. Elsa Lindahl45:11185+16:424:32:25245-9
5. Linnéa Olofsson1:15:30153+25:165:47:55216-29

Hässleholms OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
211Hässleholms OK 1Tiomilakavlen (310)14:46:07
1. Ludvig Hallabro1:38:08197+22:181:38:08197
2. Per Erik Jönsson1:36:41163+28:193:14:49176-21
3. Lars Hallabro1:26:24272+47:564:41:13218+42
4. Henrik Andersson3:02:24267+1:21:347:43:37225+7
5. Simon Engel1:55:04221+49:569:38:41217-8
6. Nils Helmersson2:07:06281+1:07:3411:45:47225+8
7. Sven-Inge Svensson1:23:35205+31:3413:09:22224-1
8. Vidar Albinsson1:54:2324314:34:23221-3
9. Ivar Helmersson52:4219713:32:42215-6
10. David Ekstrand2:16:0725614:46:07211-4
280Hässleholms OK 1 / Skåneslättens OLDamkavlen (337)6:45:53
1. Emmy Helmersson1:06:50270+20:521:06:50270
2. Nellie Rydlund59:46221+19:372:06:36236-34
3. Carina Rydlund1:39:52281+39:003:46:28250+14
4. Linnea Rydlund51:49247+23:204:38:17255+5
5. Christina Olsson2:07:36296+1:17:226:45:53280+25

Hästveda OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3
298Hästveda OK 1989Damkavlen (337)7:18:33
1. Julia Lund1:23:29318+37:311:23:29318
2. Linda Gunnarsson1:12:37297+32:282:36:06310-8
3. Emma Nilsson Condori1:45:39297+44:474:21:45304-6
4. Jessica Bjelk1:14:56318+46:275:36:41305+1
5. Karolin Lundén1:33:333057:18:33298-7

IF Hagen

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13IF Hagen 1Ungdomskavlen (284)1:57:34
1. Anton Carlsson30:1142+3:0030:1142
2. Johan Mårtensson27:389+1:3957:499-33
2. Erik Gullbrand32:0265+6:0359:40
3. Malin Kindbom24:5077+5:481:22:3910+1
3. Agnes Johansson27:03143+8:0151:53
4. Hanna Alsiö34:5527+5:241:57:3413+3
60IF Hagen 1Tiomilakavlen (310)13:15:15
1. Filip Karlsson1:17:2443+1:341:17:2443
2. Axel Olsson1:32:52136+24:302:50:1690+47
3. Carl Holmberg47:2865+9:003:37:4482-8
4. Daniel Bogren1:55:2347+14:335:33:0772-10
5. Marcus Carlsson1:33:06112+27:587:06:13720
6. Oscar Stomberg1:19:0270+19:308:25:1570-2
7. Hampus Nyström1:08:25101+16:249:33:4069-1
8. Albin Alsiö1:30:0856+16:4511:03:4865-4
9. Anton Carlsson41:5557+7:5911:45:4360-5
10. Olle Hedman1:29:3250+16:4413:15:15600
114IF Hagen 1Damkavlen (337)4:55:07
1. Moa Alsiö55:08102+9:1055:08102
2. Ellen Larsson47:2683+7:171:42:3484-18
3. Maria Sahlén1:19:45149+18:533:02:19122+38
4. Hanna Alsiö37:2488+8:553:39:43101-21
5. Emma Kindbom1:15:24152+25:104:55:07114+13
273IF Hagen / Tibro OK 2Damkavlen (337)6:34:57
1. Emilia Henrysson1:11:21294+25:231:11:21294
2. Ida Roos58:37213+18:282:09:58252-42
3. Sofia Gumaelius1:49:24308+48:323:59:22284+32
4. Ebba Andrén1:08:03306+39:345:07:25294+10
5. Anna Olsson1:27:32229+37:186:34:57273-21

IF Hansa-Hoburg

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
307Gotlands Orienteringsförbund 1Damkavlen (337)7:54:41
1. Christina Gustavsson1:36:46329+50:481:36:46329
2. Elin Dahl1:32:14327+52:053:09:00325-4
3. Ulrika Nikolausson1:54:19316+53:275:03:19318-7
4. Ylva Svangren57:47280+29:186:01:06313-5
5. Viktoria Olsson2:09:413167:54:41307-6

IF Rigor

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
111IF Rigor 1Ungdomskavlen (284)2:21:55
1. Alfred Erdelius30:2149+3:1030:2149
2. Maja Graad41:47241+15:481:12:08120+71
3. Emil Seldén24:2664+5:241:36:3488-32
4. Thilda Seldén45:21166+15:502:21:55111+23
186IF Rigor 2Ungdomskavlen (284)2:45:17
1. Unni Granfors51:10244+23:5951:10244
2. Edvin Alexandersson37:07158+11:081:28:17204-40
2. Olle Florén42:52254+16:531:19:59
3. Alvar Alexandersson26:25116+7:231:54:42180-24
3. Andy Granfors34:26318+15:241:00:51
4. Anna Svensson50:35209+21:042:45:17186+6
IF Rigor 1Damkavlen (337)ej godkänd
1. Pernilla Alexandersson1:26:07321+40:091:26:07321
2. Maja Graad1:02:23244+22:142:28:30301-20
3. Ulrika Granfors1:40:19285+39:274:08:49294-7
4. Unni Granfors55:06266+26:375:03:55291-3
5. Thilda Seldénej godkändej godkänd
Halmstad OK / IF Rigor 2Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Martin Boberg1:46:15246+30:251:46:15246
2. Fredrik Bergej godkändej godkänd
3. Alfred Erdeliusej godkändej godkänd
4. Fredrik Andersson2:50:53250+1:10:03ej godkänd
5. Stefan Graad1:47:50191+42:42ej godkänd
6. Emil Jägstedt1:32:53168+33:21ej godkänd
7. Mattias Jägstedt1:30:34231+38:33ej godkänd
8. Emil Erdelius2:02:16264ej godkänd
9. Martin Svensson54:05206ej godkänd
10. Niklas Florén1:55:33204ej godkänd

IF Sturla

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
157IF Sturla 1Ungdomskavlen (284)2:33:15
1. Marie Kvarme36:39171+9:2836:39171
2. Lukas Klausen32:1267+6:131:08:5195-76
3. Henrik Kaiser40:12371+21:101:49:03170+75
4. Mina Akiko Johnsen44:12151+14:412:33:15157-13
178IF Sturla 2Ungdomskavlen (284)2:42:18
1. Olav Melheim41:15209+14:0441:15209
2. Magnus Skourup Rognebakke46:52304+20:531:28:07203-6
3. Ylva Klausen29:56213+10:541:58:03189-14
3. Marthe Graff-Wiik30:03225+11:0159:59
4. Anne Maren Eidsten44:15152+14:442:42:18178-11
181IF Sturla / Konnerud IL 1Tiomilakavlen (310)14:47:53
1. Jørgen Baklid1:17:2041+1:301:17:2041
2. Aslak Heimdal1:24:1887+15:562:41:3869+28
3. Mathias Skourup Rognebakke1:05:51207+27:233:47:29103+34
4. Johan Kristian Undeland2:12:08121+31:185:59:37105+2
5. Anders Gustafsson2:05:28252+1:00:208:05:05145+40
6. Jon Erik Kvarme2:06:35279+1:07:0310:11:40168+23
7. Roger Wiik1:17:41166+25:4011:29:21164-4
8. Sigurd Smemo2:38:03203+1:24:4014:07:24190+26
9. Lukas Klausen47:2116013:27:21184-6
10. Stig Instanes2:17:5325814:47:53181-3
294IF Sturla 1Damkavlen (337)7:22:26
1. Ine Instanes1:05:52248+19:541:05:52248
2. Iselin Sørensen1:07:35278+27:262:13:27268+20
3. Malene Instanes1:45:19296+44:273:58:46282+14
4. Ingeborg Kvarme54:30262+26:014:53:16274-8
5. Nina Marie Undeland2:29:10303+1:38:567:22:26294+20
305IF Sturla / Konnerud IL 3Damkavlen (337)7:18:47
1. Tanja Instanes1:15:20302+29:221:15:20302
2. Merete Undeland1:38:27328+58:182:53:47320+18
3. Charlotte Skourup2:14:49326+1:13:575:08:36321+1
4. Hanne-Kristin Bjerknes Kvarme1:21:00321+52:316:29:36316-5
5. Tove Heimdal1:33:473077:18:47305-11
Eiker OL / IF Sturla 3Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Mathias Axelsonej godkändej godkänd
2. Martin Kaiser46:27297+20:28ej godkänd
2. Jens Wold46:57305+20:58ej godkänd
3. Isak Fagerland1:00:09411+41:07ej godkänd
3. Filip Knudsen1:00:10412+41:08ej godkänd
4. Amanda Axelson1:36:35271ej godkänd

IF Thor

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10IF Thor 1Ungdomskavlen (284)1:56:54
1. Aron Hellgren29:0011+1:4929:0011
2. Viktor Jemth30:3431+4:3559:3417+6
3. Ellen Hannrup23:0930+4:071:22:4312-5
3. Emelie Svärd33:37307+14:3556:46
4. Hanna Jonsell34:1121+4:401:56:5410-2
90IF Thor 1Damkavlen (337)4:46:55
1. Gunilla Svärd51:3554+5:3751:3554
2. Josefin Bengtsson46:3571+6:261:38:1058+4
3. Ebba Lindell1:12:5980+12:072:51:0972+14
4. Hanna Jonsell36:4780+8:183:27:5665-7
5. Alva Lindell1:18:59175+28:454:46:5590+25
120IF Thor 2Ungdomskavlen (284)2:23:29
1. Love Bylund34:17133+7:0634:17133
2. Axel Andersson43:26258+17:271:17:43170+37
3. Emily Kruys30:24237+11:221:48:07162-8
3. Tora Jonsell30:24237+11:221:00:48
4. Ester Blomster35:2230+5:512:23:29120-42
192IF Thor 1Tiomilakavlen (310)14:07:00
1. Matviy Khotyaintsev1:53:02264+37:121:53:02264
2. Mats Jonsell1:57:43233+49:213:50:45243-21
3. Anton Segerman1:15:01238+36:335:05:46241-2
4. Bo Segerman2:59:03260+1:18:138:04:49244+3
5. Fredrik Elwinger1:57:22229+52:1410:02:11231-13
6. Aron Hellgren1:21:2591+21:5311:23:36213-18
7. Viktor Jemth1:07:2587+15:2412:31:01206-7
8. Emil Jonsell1:56:3025214:36:30203-3
9. Arvid Bylund53:0419913:33:04197-6
10. Per Jemth1:37:0012214:07:00192-5
IF Thor / OK Linné 4Tiomilakavlen (310)ej start
1. Per Jemthej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. Gunilla Svärdej startej start
9. Hanna Jonsellej startej start
10. vacant ej startej start

IFK Enskede

32 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44TSM Kralovehradecko 1Ungdomskavlen (284)2:05:19
1. Jakub Chaloupsky30:2953+3:1830:2953
2. Anna Karlova31:0239+5:031:01:3133-20
2. Ema Gottsteinova40:19217+14:201:11:21
3. Simon Kolar19:422+0:401:21:135-28
3. Karolina Ceckova36:47353+17:4556:29
4. Michaela Metelkova44:06148+14:352:05:1944+39
55OK Skogshjortarna 2Ungdomskavlen (284)2:07:41
1. Ludvig Hedström34:23139+7:1234:23139
2. Arvid Öhrvall30:0626+4:071:04:2956-83
2. Noel Bengtsson34:39111+8:401:04:45
3. Klara Eberlén24:5077+5:481:29:1949-7
4. Josefine Öhrvall38:2273+8:512:07:4155+6
56Fossum IF 1Ungdomskavlen (284)2:07:54
1. Philip Romøren31:5581+4:4431:5581
2. Eirik Vie Strisland33:5496+7:551:05:4976-5
3. Heidi Kristina Sebjørnsen25:55103+6:531:31:4472-4
3. Helene Bjørkvold Jendal26:37122+7:3552:32
4. Kathinka Zahl Hagen36:1045+6:392:07:5456-16
73Paimion Rasti 1Ungdomskavlen (284)2:14:01
1. Eelis Axelin36:26169+9:1536:26169
2. Leo Haanpää33:4289+7:431:10:08108-61
2. Aapo Virtanen34:11101+8:121:07:53
3. Selina Arola26:56138+7:541:37:0493-15
3. Vilma Wahlsten27:00140+7:5853:56
4. Jaana Haapala36:5757+7:262:14:0173-20
148Paimion Rasti 2Damkavlen (337)5:12:40
1. Salla Laitinen57:02121+11:0457:02121
2. Milja Väätäjä48:37100+8:281:45:39109-12
3. Henna Yliluikki1:15:09101+14:173:00:48105-4
4. Alisa Lounela43:38171+15:093:44:26119+14
5. Jaana Haapala1:28:14231+38:005:12:40148+29
152IFK Enskede 1Ungdomskavlen (284)2:32:20
1. Hannes Lindqvist33:10111+5:5933:10111
2. Linn De Boussard36:27145+10:281:09:37106-5
3. Lucas De Boussard32:13282+13:111:41:50116+10
4. Tilda Dalekant50:30208+20:592:32:20152+36
153Attunda OK 1Damkavlen (337)5:16:11
1. Maria Prieto49:1117+3:1349:1117
2. Sofia Ivers55:27185+15:181:44:38103+86
3. Maria Von Schmalensée1:21:30168+20:383:06:08131+28
4. Monica Roos49:53227+21:243:56:01153+22
5. Laura Angelo1:20:10183+29:565:16:111530
190Haninge SOK 1Tiomilakavlen (310)14:22:08
1. Hugo Dahlberg1:38:34199+22:441:38:34199
2. Jakob Gadefors-Nau1:37:33166+29:113:16:07180-19
3. Nina Persson1:20:47257+42:194:36:54211+31
4. Gustav Näsman2:24:01164+43:117:00:55190-21
5. Maria Von Schmalensée2:05:41254+1:00:339:06:36200+10
6. Joakim Persson1:49:31244+49:5910:56:07198-2
7. Martin Skärlén1:36:35246+44:3412:32:42209+11
8. Alvar Melin1:45:1922414:25:19198-11
9. Filip Storell46:2914913:26:29193-5
10. Joakim Skärlén1:52:0819714:22:08190-3
195IFK Enskede 2Ungdomskavlen (284)2:48:04
1. Henrik Lundfors40:59206+13:4840:59206
2. Elis Forsberg Rundström36:08141+10:091:17:07163-43
3. Sofia Lindhagen31:19261+12:171:48:26167+4
4. Felicia Strindér59:38244+30:072:48:04195+28
209IFK Enskede 1Tiomilakavlen (310)15:07:13
1. Patric De Boussard1:46:38249+30:481:46:38249
2. Ulf Persson1:55:36229+47:143:42:14231-18
3. Anders Björklund1:07:23212+28:554:49:37227-4
4. Per Forsberg2:46:05230+1:05:157:35:42219-8
5. Pontus Axell1:50:05200+44:579:25:47209-10
6. Gustav Björklund1:47:45236+48:1311:13:32208-1
7. Linus Albinsson1:19:58178+27:5712:33:30210+2
8. Peter Albinsson2:02:3826614:42:38207-3
9. Ludde Blom55:5821813:35:58203-4
10. Nils Forsberg Rundström2:37:1328315:07:13209+6
223OK Skogshjortarna 3Ungdomskavlen (284)3:00:24
1. Viktor Hedström39:08193+11:5739:08193
2. Anton Lund51:23348+25:241:30:31214+21
2. Calle Wärn52:35358+26:361:43:58
3. Frida Öhrvall34:36322+15:342:05:07220+6
4. Johanna Fredrixon55:17233+25:463:00:24223+3
223OK Skogshjortarna 2 / SkogslöparnaDamkavlen (337)5:51:03
1. Amelie Josefsson59:15162+13:1759:15162
2. Evelina Söderlund1:13:22302+33:132:12:37265+103
3. Annie Andreasson1:27:46219+26:543:40:23243-22
4. Johanna Fredrixon50:24232+21:554:30:47241-2
5. Åsa Hedström1:20:16185+30:025:51:03223-18
308IFK Enskede 1Damkavlen (337)8:04:09
1. Martina Sundberg1:37:08330+51:101:37:08330
2. Malin Albinsson1:28:36326+48:273:05:44323-7
3. Katarina Rundström1:57:11320+56:195:02:55317-6
4. Josefin Lindqvist1:09:15308+40:466:12:10314-3
5. Karin Björklund2:19:093208:04:09308-6
Bækkelagets SK 1Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Jonas Fenne Ingierd41:06207+13:5541:06207
2. Viktor Meland-Tangen1:00:12384+34:131:41:18246+39
3. Markus Hirsch52:02404+33:002:33:20256+10
4. vacant ej startej godkänd
Espoon Suunta / OK77 3Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Jesper Donner32:0988+4:5832:0988
2. Noel Gustafsson45:47290+19:481:17:56174+86
3. Jeremy Donner41:28379+22:261:59:24193+19
4. vacant ej startej godkänd
FK Göingarna 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Hjalmar Axelsson34:33144+7:2234:33144
2. Albin Granqvist43:22257+17:231:17:55173+29
2. Gustav Granqvistej startfullföljt
3. Smilla Thomasson28:54193+9:521:46:49152-21
4. vacant ej startej godkänd
Fredrikstad SK 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Emil Husebye Aamodt36:08164+8:5736:08164
2. Kristian Gulliksen Gjoneej godkändej godkänd
3. Syver Strand Gulbrandsen28:31184+9:29ej godkänd
4. vacant ej startej godkänd
Frol IL 1Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Magnus Alstad36:44172+9:3336:44172
2. Ådne Stendahl40:42223+14:431:17:26166-6
3. Selma Skjulsvikej godkändej godkänd
4. vacant ej startej godkänd
Halden SK 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Peder Bryggen44:53233+17:4244:53233
2. Liam Wingstedt44:11272+18:121:29:04207-26
2. Martin Bryggen49:15330+23:161:33:26
3. Inger Anne Svendsby Braarud35:15329+16:132:04:19217+10
3. Åse Kjerkreit35:17330+16:151:10:32
4. vacant ej startej godkänd
Sarpsborg OL / Trøsken IL / Varteig OL 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Julie Brenås1:03:43276+36:321:03:43276
2. Håkon Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:063:22:48273-3
2. Marte Lillegraven Langsæter2:19:05418+1:53:064:38:10
3. Eskil Pehrsen-Lunde1:02:404194:17:40267-6
3. Fredrik Texmo Grønnej startfullföljt
4. Marte Lillegraven Langsæterej startej godkänd
Täby OK 3Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Gustaf Hofstedt37:29180+10:1837:29180
2. Axel Balck43:54265+17:551:21:23186+6
3. Emelie Holmström59:25410+40:232:20:48243+57
4. vacant ej startej godkänd
Täby OK 4Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Fredrik Ahlberg36:23168+9:1236:23168
2. Hugo Sjölander40:15214+14:161:16:38155-13
2. Elias Ljungdell40:27220+14:281:20:42
3. Max Lindqvistej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej godkänd
WCOC 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Herbie Ashworth33:03108+5:5233:03108
2. Jonty Goodwin51:16346+25:171:24:19195+87
3. Clate Rodgerej godkändej godkänd
4. vacant ej startej godkänd
Faaborg OK / FIF Hillerød 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Sandra Simonsen1:17:57312+31:591:17:57312
2. Heidi Holmberg1:26:46324+46:372:44:43314+2
3. Maria Douglas Stilling1:55:34319+54:424:40:17310-4
4. Amanda Hedemann1:09:25309+40:565:49:423100
5. vacant ej startej godkänd
Fossum IF 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Tonje Rognerud Bøe1:20:09315+34:111:20:09315
2. Julie Bakke1:15:38310+35:292:35:47308-7
3. Bodil Nordenström1:37:28274+36:364:13:15298-10
4. Kathinka Zahl Hagen48:44220+20:155:01:59288-10
5. vacant ej startej godkänd
Freidig 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Dina Reitan1:10:04283+24:061:10:04283
2. Tina Strømdal Wik1:13:11300+33:022:23:15294+11
3. Margot Bolstad Lynum1:48:45306+47:534:12:00297+3
4. Mathea Spets Storhov44:25176+15:564:56:25278-19
5. vacant ej startej godkänd
Lillomarka OL 3Damkavlen (337)ej godkänd
1. Elena Grand1:16:19310+30:211:16:19310
2. Line Bar Nathan1:26:23321+46:142:42:42313+3
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd
OK Denseln 2Damkavlen (337)ej godkänd
1. Anastasiia Danylova1:02:23221+16:251:02:23221
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd
OK Linné 4Damkavlen (337)ej godkänd
1. Karin Nordlund1:02:22220+16:241:02:22220
2. Emma Isacsson1:07:31277+27:222:09:53251+31
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd
Sundsvalls OK 3Damkavlen (337)ej godkänd
1. Gitte Leth1:35:10328+49:121:35:10328
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd
Korven Honka 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Mikkel Patrakkaej godkändej godkänd
2. Mats Huttunenej startej godkänd
3. Helge Husu1:22:29305ej godkänd
4. Lauri Soikkeliej startej godkänd
5. Samul l. Korhonenej startej godkänd
6. vacant ej startej godkänd
7. Mikel Korhonen1:22:11275ej godkänd
8. Kai Korhonenej startej godkänd
9. Jakub Chaloupsky39:27128ej godkänd
10. Kari Tolonenej startej godkänd
NTNUI 4Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Espen Samuelsen Skiri1:31:01152+15:111:31:01152
2. Mikkel Sørensen1:53:42226+45:203:24:43201+49
3. Øystein Fruseth Christiansen59:25153+20:574:24:08180-21
4. Audun Bøe2:31:13190+50:236:55:21179-1
5. Robert Fredriksen2:30:56297+1:25:489:26:17210+31
6. Colas Gintzborger1:50:02248+50:3011:16:192100
7. Runar Hafskjuld1:08:37102+16:3612:24:56201-9
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej godkänd
Botne SK Orientering / Sandefjord OK / Stokke IL 2Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. Lise Hermann Strømej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Fossum IF 5Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
IK Uven 1Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
IK Uven 2Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
IL Tyrving 2Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Lerums SOK 2Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
OK Landehof 2Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Skogslöparna 1Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Snättringe SK 3Ungdomskavlen (284)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Varegg Fleridrett 1Ungdomskavlen (284)ej start
1. Jon Erik Doppelhofer Ervikej startej start
2. Magnus Strømme Lidej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
IK Uven 1Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
MS Parma 2Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant 34:56330ej start
5. vacant ej startej start
NTNUI 8Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
NTNUI 9Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
OK Hammaren 1Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Rajamäen Rykmentti 2Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Skogslöparna / Sundsvalls OK 4Damkavlen (337)ej start
1. Amelie Josefssonej startej start
2. Evelina Söderlundej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. Gitte Lethej startej start
Snättringe SK 3Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Tjällmo-Godegårds OK 1Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
Trollhättans SOK 1Damkavlen (337)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
IF Thor / OK Linné 4Tiomilakavlen (310)ej start
1. Per Jemthej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. Gunilla Svärdej startej start
9. Hanna Jonsellej startej start
10. vacant ej startej start
Rehns BK 2Tiomilakavlen (310)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start
Söders-Tyresö 2Tiomilakavlen (310)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start
Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo 1Tiomilakavlen (310)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. vacant ej startej start
9. vacant ej startej start
10. vacant ej startej start

IFK Göteborg Orientering

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg Orientering 1Tiomilakavlen (310)11:03:34
1. Håvard Sandstad Eidsmo1:17:0528+1:151:17:0528
2. Fredrik Edén1:14:3323+6:112:31:3815-13
3. Jonas Pilblad39:334+1:053:11:114-11
4. Fredrik Bakkman1:44:1113+3:214:55:221-3
5. Johan Högstrand1:05:322+0:246:00:542+1
6. Vetle Ruud Bråten59:3217:00:261-1
7. Jens Wängdahl53:445+1:437:54:1010
8. Kasper Fosser1:17:216+3:589:11:3110
9. Eskil Kinneberg35:378+1:419:47:0810
10. Max Peter Bejmer1:16:266+3:3811:03:3410
3IFK Göteborg Orientering 1Damkavlen (337)3:58:25
1. Ingjerd Myhre49:2619+3:2849:2619
2. Kirsi Nurmi40:363+0:271:30:027-12
3. Miri Thrane Ødum1:02:305+1:382:32:325-2
4. Elin Månsson30:5316+2:243:03:254-1
5. Sara Hagström55:0013+4:463:58:253-1
25IFK Göteborg Orientering 2Tiomilakavlen (310)11:56:19
1. Søren Thrane Ødum1:17:1434+1:241:17:1434
2. Andreas Sølberg1:14:3424+6:122:31:4822-12
3. Anders Carlsson39:539+1:253:11:4110-12
4. Morten Jarvis Westergård1:45:3719+4:474:57:1816+6
5. Erik Engstrand1:19:3543+14:276:16:5320+4
6. Sebastian Daland1:07:1721+7:457:24:1018-2
7. Patrik Martner1:04:2957+12:288:28:3920+2
8. Joshua Dudley1:30:1658+16:539:58:5528+8
9. Arvid Våg33:56110:32:5122-6
10. Niclas Jonasson1:23:2827+10:4011:56:1925+3
42IFK Göteborg Orientering 2Damkavlen (337)4:22:01
1. Elin Pettersson57:33132+11:3557:33132
2. Camilla Engstrand41:4413+1:351:39:1764-68
3. Deborah Stadler1:08:3245+7:402:47:4948-16
4. Frida Bakkman31:5727+3:283:19:4642-6
5. Sina Tommer1:02:1548