Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Kolding OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
165OK Snab / OK Gorm 1Tiomilakavlen (310)14:17:12
1. Jonas Gabs1:42:26228+26:361:42:26228
2. Jeppe Caspersen1:37:31165+29:093:19:57193-35
3. Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen45:5447+7:264:05:51142-51
4. Casper Thygesen2:47:06235+1:06:166:52:57178+36
5. Jens Kristian Pedersen1:51:26205+46:188:44:23184+6
6. Gustav Vinther Østermark Jensen1:33:08169+33:3610:17:31175-9
7. Esben Ø. Pedersen1:25:46212+33:4511:43:17177+2
8. Jeppe Edvardsen1:49:35149+36:1213:32:52172-5
9. Felix Isaksen56:3422013:36:34173+1
10. Anders Dalgaard1:47:1218114:17:12165-8

OK Gorm

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
165OK Snab / OK Gorm 1Tiomilakavlen (310)14:17:12
1. Jonas Gabs1:42:26228+26:361:42:26228
2. Jeppe Caspersen1:37:31165+29:093:19:57193-35
3. Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen45:5447+7:264:05:51142-51
4. Casper Thygesen2:47:06235+1:06:166:52:57178+36
5. Jens Kristian Pedersen1:51:26205+46:188:44:23184+6
6. Gustav Vinther Østermark Jensen1:33:08169+33:3610:17:31175-9
7. Esben Ø. Pedersen1:25:46212+33:4511:43:17177+2
8. Jeppe Edvardsen1:49:35149+36:1213:32:52172-5
9. Felix Isaksen56:3422013:36:34173+1
10. Anders Dalgaard1:47:1218114:17:12165-8

OK Melfar

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
165OK Snab / OK Gorm 1Tiomilakavlen (310)14:17:12
1. Jonas Gabs1:42:26228+26:361:42:26228
2. Jeppe Caspersen1:37:31165+29:093:19:57193-35
3. Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen45:5447+7:264:05:51142-51
4. Casper Thygesen2:47:06235+1:06:166:52:57178+36
5. Jens Kristian Pedersen1:51:26205+46:188:44:23184+6
6. Gustav Vinther Østermark Jensen1:33:08169+33:3610:17:31175-9
7. Esben Ø. Pedersen1:25:46212+33:4511:43:17177+2
8. Jeppe Edvardsen1:49:35149+36:1213:32:52172-5
9. Felix Isaksen56:3422013:36:34173+1
10. Anders Dalgaard1:47:1218114:17:12165-8

OK Snab

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
165OK Snab / OK Gorm 1Tiomilakavlen (310)14:17:12
1. Jonas Gabs1:42:26228+26:361:42:26228
2. Jeppe Caspersen1:37:31165+29:093:19:57193-35
3. Morten Ingmar Örnhagen Jørgensen45:5447+7:264:05:51142-51
4. Casper Thygesen2:47:06235+1:06:166:52:57178+36
5. Jens Kristian Pedersen1:51:26205+46:188:44:23184+6
6. Gustav Vinther Østermark Jensen1:33:08169+33:3610:17:31175-9
7. Esben Ø. Pedersen1:25:46212+33:4511:43:17177+2
8. Jeppe Edvardsen1:49:35149+36:1213:32:52172-5
9. Felix Isaksen56:3422013:36:34173+1
10. Anders Dalgaard1:47:1218114:17:12165-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser