Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
244Nyköpings OK / OK Hällen 2Damkavlen (337)6:03:14
1. Elsa Linder1:20:04313+34:061:20:04313
2. Frida Jarding1:02:01239+21:522:22:05293-20
3. Ella Stenils1:36:40269+35:483:58:45281-12
4. Caroline Guttke45:42190+17:134:44:27263-18
5. Linnéa Gustafsson1:18:47173+28:336:03:14244-19

OK Hällen

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
36OK Hällen 1Tiomilakavlen (310)12:35:55
1. Loic Marty1:17:1233+1:221:17:1233
2. Peter Öberg1:10:353+2:132:27:474-29
3. Théo Radondy44:3238+6:043:12:1911+7
4. Jonas Engström2:03:2072+22:305:15:3940+29
5. Oskar Carlborg1:17:4137+12:336:33:2037-3
6. Per Öberg1:08:3923+9:077:41:5935-2
7. Simon Larsson1:11:57126+19:568:53:5638+3
8. Tommy Söderberg1:34:4288+21:1910:28:38380
9. Melker Lundin39:5241+5:5611:08:30380
10. Quentin Moulet1:27:2539+14:3712:35:5536-2
119OK Hällen 2Tiomilakavlen (310)13:59:58
1. Arvid Linder1:31:49160+15:591:31:49160
2. Hugo Kindborn1:33:44144+25:223:05:33143-17
3. Karl Lundin1:01:48177+23:204:07:21149+6
4. Gustaf Sundbüe2:05:0379+24:136:12:24119-30
5. Johan Hagströmer1:25:5367+20:457:38:17105-14
6. Mikael Kindborn1:30:03143+30:319:08:20111+6
7. Tobias Janzon Sjöstedt1:24:12207+32:1110:32:32123+12
8. Fredrik Karlsson1:51:29158+38:0612:24:01127+4
9. Chloe Duodoignon45:2813613:25:28124-3
10. Clement Guillemain1:29:589113:59:58119-5
128OK Hällen 1Damkavlen (337)4:59:39
1. Johanna Engström52:4671+6:4852:4671
2. Chloe Duodoignon53:00159+12:511:45:46110+39
3. Johanna Öberg1:15:37107+14:453:01:23109-1
4. Chantelle Hesselberg47:15207+18:463:48:38137+28
5. Fanny Thonier1:11:01124+20:474:59:39128-9
156OK Hällen 1Ungdomskavlen (284)2:33:04
1. Hugo Kindborn29:2521+2:1429:2521
2. Elsa Linder41:55243+15:561:11:20113+92
3. Rasmus Öberg26:07107+7:051:37:27102-11
4. Vera Carlsson55:37235+26:062:33:04156+54
244Nyköpings OK / OK Hällen 2Damkavlen (337)6:03:14
1. Elsa Linder1:20:04313+34:061:20:04313
2. Frida Jarding1:02:01239+21:522:22:05293-20
3. Ella Stenils1:36:40269+35:483:58:45281-12
4. Caroline Guttke45:42190+17:134:44:27263-18
5. Linnéa Gustafsson1:18:47173+28:336:03:14244-19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser