Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Hästveda OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3
298Hästveda OK 1989Damkavlen (337)7:18:33
1. Julia Lund1:23:29318+37:311:23:29318
2. Linda Gunnarsson1:12:37297+32:282:36:06310-8
3. Emma Nilsson Condori1:45:39297+44:474:21:45304-6
4. Jessica Bjelk1:14:56318+46:275:36:41305+1
5. Karolin Lundén1:33:333057:18:33298-7

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser