Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Jönköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
99Jönköpings OK 1Tiomilakavlen (310)14:18:57
1. Ole Hennseler1:24:1185+8:211:24:1185
2. Joakim Karlsson1:28:02106+19:402:52:1397+12
3. Fredrik Svensson54:38122+16:103:46:51100+3
4. Boris Navratil2:11:46119+30:565:58:3799-1
5. Victor Hansson1:29:0087+23:527:27:3798-1
6. Niklas Alvaeus1:31:00155+31:288:58:3797-1
7. Michal Besta1:08:45104+16:4410:07:2296-1
8. Filip Rosjö1:35:1192+21:4811:42:3393-3
9. Mikael Trofast48:3496+14:3812:31:0795+2
10. Benjamin Claesson1:48:5718814:18:5799+4
151Jönköpings OK 1Damkavlen (337)5:13:21
1. Filippa Johansson1:00:44190+14:461:00:44190
2. Therese Barje54:43177+14:341:55:27180-10
3. Anna Johansson1:21:34169+20:423:17:01174-6
4. Maria Rosén Thelin40:42138+12:133:57:43157-17
5. Jenny Martinsson1:15:38156+25:245:13:21151-6
221Jönköpings OK 2 / Eksjö SOK / IKHPDamkavlen (337)5:49:28
1. Kajsa Johansson1:06:05255+20:071:06:05255
2. Elin Posch1:07:22274+27:132:13:27268+13
3. Thea Nordin1:32:35250+31:433:46:02247-21
4. Helena Gunnarsson42:07154+13:384:28:09233-14
5. Siri Simonsen1:21:19193+31:055:49:28221-12
232Jönköpings OK 1Ungdomskavlen (284)3:06:40
1. Ida Rosjö41:15209+14:0441:15209
2. Felix Svensson57:26375+31:271:38:41238+29
3. Hilma Trofast29:59219+10:572:08:40232-6
4. Vega Enell58:00241+28:293:06:402320
259Jönköpings OK 2Ungdomskavlen (284)5:38:25
1. Mira Enell45:28237+18:1745:28237
2. Tage Möllerström1:45:12414+1:19:132:30:40271+34
3. Alfred Claesson35:59339+16:573:06:39264-7
4. Vera Dahlberg2:23:252725:38:25259-5
265Jönköpings OK 2Tiomilakavlen (310)15:52:01
1. Oskar Nyqvist2:11:47283+55:572:11:47283
2. Fredric Gustafsson2:14:37272+1:06:154:26:24279-4
3. Anders Blomqvist1:32:45283+54:175:59:092790
4. Oliver Malmkvist2:49:34242+1:08:448:48:43266-13
5. Martin Beijer2:03:58250+58:5010:52:41268+2
6. Per Hult1:40:09203+40:3712:32:50254-14
7. Tobias Möllerström1:49:2330214:29:23261+7
8. Johan Löfström1:57:2825514:37:28256-5
9. Hans Djärv1:29:3929514:09:39260+4
10. Daniel Sonnerfjord3:22:0129815:52:01265+5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser