Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
215Långhundra IF / Länna IF 2Tiomilakavlen (310)14:47:21
1. Johan Edenhamn1:37:47191+21:571:37:47191
2. Andreas Krafft2:21:34285+1:13:123:59:21253+62
3. Mats Warvelin1:17:24247+38:565:16:45248-5
4. Emil Andersson2:35:21201+54:317:52:06227-21
5. Jens Lindquist1:46:33185+41:259:38:39216-11
6. Patrik Servin2:17:24288+1:17:5211:56:03237+21
7. Albin Warvelin1:34:32242+42:3113:30:35233-4
8. Klas Birgersson1:46:5222814:26:52227-6
9. Arvid Umegård46:1614413:26:16217-10
10. Sven Wigertz2:17:2125714:47:21215-2

Länna IF

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
215Långhundra IF / Länna IF 2Tiomilakavlen (310)14:47:21
1. Johan Edenhamn1:37:47191+21:571:37:47191
2. Andreas Krafft2:21:34285+1:13:123:59:21253+62
3. Mats Warvelin1:17:24247+38:565:16:45248-5
4. Emil Andersson2:35:21201+54:317:52:06227-21
5. Jens Lindquist1:46:33185+41:259:38:39216-11
6. Patrik Servin2:17:24288+1:17:5211:56:03237+21
7. Albin Warvelin1:34:32242+42:3113:30:35233-4
8. Klas Birgersson1:46:5222814:26:52227-6
9. Arvid Umegård46:1614413:26:16217-10
10. Sven Wigertz2:17:2125714:47:21215-2
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser