Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

Mullsjö SOK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
182Mullsjö SOK / OK Gränsen 2Ungdomskavlen (284)2:43:53
1. Viggo Wulff39:48201+12:3739:48201
2. Julia Westh45:58292+19:591:25:462010
2. Ida Karlsson1:14:34409+48:352:00:32
3. Rasmus Sterner30:01223+10:591:55:47181-20
3. Hannes Holmberg32:23286+13:211:02:24
4. Tilda Sundkvist48:06190+18:352:43:53182+1
183Mullsjö SOK 1Ungdomskavlen (284)2:44:20
1. Simon Westh35:07152+7:5635:07152
2. Kasper Vemdal50:12335+24:131:25:19200+48
2. Stina Nalbin56:29373+30:301:46:41
3. Irma Westh30:31241+11:291:55:50182-18
3. Moa Vemdal43:22385+24:201:13:53
4. Elin Axelsson48:30194+18:592:44:20183+1
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

OK Gränsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
182Mullsjö SOK / OK Gränsen 2Ungdomskavlen (284)2:43:53
1. Viggo Wulff39:48201+12:3739:48201
2. Julia Westh45:58292+19:591:25:462010
2. Ida Karlsson1:14:34409+48:352:00:32
3. Rasmus Sterner30:01223+10:591:55:47181-20
3. Hannes Holmberg32:23286+13:211:02:24
4. Tilda Sundkvist48:06190+18:352:43:53182+1

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser