Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

IFK Göteborg Orientering

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg Orientering 1Tiomilakavlen (310)11:03:34
1. Håvard Sandstad Eidsmo1:17:0528+1:151:17:0528
2. Fredrik Edén1:14:3323+6:112:31:3815-13
3. Jonas Pilblad39:334+1:053:11:114-11
4. Fredrik Bakkman1:44:1113+3:214:55:221-3
5. Johan Högstrand1:05:322+0:246:00:542+1
6. Vetle Ruud Bråten59:3217:00:261-1
7. Jens Wängdahl53:445+1:437:54:1010
8. Kasper Fosser1:17:216+3:589:11:3110
9. Eskil Kinneberg35:378+1:419:47:0810
10. Max Peter Bejmer1:16:266+3:3811:03:3410
3IFK Göteborg Orientering 1Damkavlen (337)3:58:25
1. Ingjerd Myhre49:2619+3:2849:2619
2. Kirsi Nurmi40:363+0:271:30:027-12
3. Miri Thrane Ødum1:02:305+1:382:32:325-2
4. Elin Månsson30:5316+2:243:03:254-1
5. Sara Hagström55:0013+4:463:58:253-1
25IFK Göteborg Orientering 2Tiomilakavlen (310)11:56:19
1. Søren Thrane Ødum1:17:1434+1:241:17:1434
2. Andreas Sølberg1:14:3424+6:122:31:4822-12
3. Anders Carlsson39:539+1:253:11:4110-12
4. Morten Jarvis Westergård1:45:3719+4:474:57:1816+6
5. Erik Engstrand1:19:3543+14:276:16:5320+4
6. Sebastian Daland1:07:1721+7:457:24:1018-2
7. Patrik Martner1:04:2957+12:288:28:3920+2
8. Joshua Dudley1:30:1658+16:539:58:5528+8
9. Arvid Våg33:56110:32:5122-6
10. Niclas Jonasson1:23:2827+10:4011:56:1925+3
42IFK Göteborg Orientering 2Damkavlen (337)4:22:01
1. Elin Pettersson57:33132+11:3557:33132
2. Camilla Engstrand41:4413+1:351:39:1764-68
3. Deborah Stadler1:08:3245+7:402:47:4948-16
4. Frida Bakkman31:5727+3:283:19:4642-6
5. Sina Tommer1:02:1548+12:014:22:01420
48IFK Göteborg Orientering 3Damkavlen (337)4:25:39
1. Elin Högstrand54:5895+9:0054:5895
2. Åsa Hellquist45:1654+5:071:40:1468-27
3. Emmi Jokela1:07:3536+6:432:47:4948-20
4. Ida Hördegårdh33:4245+5:133:21:3146-2
5. Erica Pettersson1:04:0859+13:544:25:3948+2
140IFK Göteborg Orientering 4Damkavlen (337)5:10:00
1. Olivia Asp1:00:59194+15:011:00:59194
2. Annica Eng52:10153+12:011:53:09162-32
3. Frida Gustafsson1:21:58176+21:063:15:07165+3
4. Filippa Fagerström46:14198+17:454:01:21167+2
5. Thea Fagerström1:08:3998+18:255:10:00140-27
169IFK Göteborg Orientering 1Ungdomskavlen (284)2:39:22
1. Jakob Asp43:31226+16:2043:31226
2. Lukas Erdalen47:39315+21:401:31:10216-10
2. Tage Kinell47:49318+21:501:35:28
3. Matilda Asp28:22180+9:201:59:32194-22
3. Signe Hördegårdh29:30206+10:2857:52
4. Filippa Fagerström39:5099+10:192:39:22169-25
IFK Göteborg Orientering 3Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Remi Dubois1:29:04131+13:141:29:04131
2. John Persson1:27:50104+19:282:56:54109-22
3. Rikard Pentonen52:19107+13:513:49:13105-4
4. Anders Hederskog2:06:2487+25:345:55:3794-11
5. Henrik Eliasson1:26:2472+21:167:22:0189-5
6. Fredrik Persson1:19:5077+20:188:41:5187-2
7. Jakob Eng1:08:1299+16:119:50:0385-2
8. Pär Hansson1:30:1157+16:4811:20:1480-5
9. Martin Larsson44:0471+10:0812:04:1879-1
10. Johan Lidströmej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser