Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

OK Pan-Kristianstad

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7OK Pan-Kristianstad 1Damkavlen (337)3:59:24
1. Emma Bergman47:018+1:0347:018
2. Nicole Ljungdahl41:178+1:081:28:182-6
3. Lena Eliasson-Lööf1:04:3517+3:432:32:537+5
4. Elin Carlsson30:4314+2:143:03:365-2
5. Ursula Kadan55:4819+5:343:59:247+2
22OK Pan-Kristianstad 1Tiomilakavlen (310)11:54:20
1. Matthias Groell1:16:2010+0:301:16:2010
2. Simon Wikström1:16:4650+8:242:33:0637+27
3. Rasmus Svantesson40:2511+1:573:13:3116-21
4. Chris Smithard2:02:0569+21:155:15:3639+23
5. Simon Svensson1:11:2314+6:156:26:5931-8
6. Ola Martner1:02:585+3:267:29:5723-8
7. Fredrik Nilsson1:01:0436+9:038:31:0122-1
8. Gernot Ymsén1:21:0718+7:449:52:0820-2
9. Alessio Tenani40:3944+6:4310:32:4721+1
10. Nicolas Rio1:21:3318+8:4511:54:2022+1
65OK Pan-Kristianstad 2Damkavlen (337)4:34:18
1. Jannie Hagård54:3889+8:4054:3889
2. Elise Josefsson49:12110+9:031:43:5092+3
3. Nelly Carlsson1:11:2663+10:342:55:1679-13
4. Pim Hedberg34:2254+5:533:29:3869-10
5. Olivia Nilsson1:04:4061+14:264:34:1865-4
69OK Pan-Kristianstad 2Tiomilakavlen (310)13:30:09
1. Franz Glaner1:24:3999+8:491:24:3999
2. Niklas Olofsson1:25:0190+16:392:49:4088-11
3. Richard Sjöholm47:5473+9:263:37:3481-7
4. Marek Schuster2:24:18167+43:286:01:52107+26
5. Oscar Modig1:24:2359+19:157:26:1594-13
6. Björn Hellrup1:23:1499+23:428:49:2991-3
7. Gustaf Wennerberg1:02:3046+10:299:51:5987-4
8. Nicolas Kastner1:24:2530+11:0211:16:2477-10
9. Henrik Eng42:4560+8:4911:59:0974-3
10. Moritz Döllgast1:31:0053+18:1213:30:0969-5
112OK Pan-Kristianstad 3Damkavlen (337)4:54:56
1. Marie Eng58:43155+12:4558:43155
2. Sara Eng45:5762+5:481:44:40104-51
3. Sofie Josefsson1:17:26126+16:343:02:06120+16
4. Anna Lööf38:43114+10:143:40:49108-12
5. Vilma Svantesson1:14:07148+23:534:54:56112+4
197OK Pan-Kristianstad 3Tiomilakavlen (310)14:32:55
1. Markus Svensson1:42:07226+26:171:42:07226
2. Marcus Bill2:05:03252+56:413:47:10238+12
3. Nicole Ljungdahl1:01:32173+23:044:48:42225-13
4. Henric Höglind3:03:44269+1:22:547:52:26233+8
5. Anton Oddmo1:44:03170+38:559:36:29214-19
6. Robert Lood1:20:3983+21:0710:57:08199-15
7. Joel Sjöholm1:45:33254+53:3212:42:41211+12
8. Martin Sjöberg1:56:2625114:36:26209-2
9. Mattias Johansson47:3816613:27:38200-9
10. Michael Husén2:02:5522514:32:55197-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser