Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
248OK Österåker / Rånäs OK 1Tiomilakavlen (310)14:28:42
1. Henrik Sundblom1:47:32252+31:421:47:32252
2. Simon Bohman1:59:08239+50:463:46:40236-16
3. Roger Tynell1:17:07245+38:395:03:47237+1
4. Marcus Åhlén3:12:37281+1:31:478:16:24250+13
5. Erik Viklund2:00:36239+55:2810:17:00247-3
6. Peder Karlsson2:02:02270+1:02:3012:19:022470
7. Jesper Henriksson1:35:5729014:15:57250+3
8. Anders Ohlin2:01:2226114:41:22248-2
9. Peter Olá1:42:5130014:22:51259+11
10. Joel Bohman1:58:4221014:28:42248-11

Rånäs OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
155Rånäs OK 1Ungdomskavlen (284)2:32:37
1. Hugo Örtlund33:51126+6:4033:51126
2. Jacob Henriksson35:32133+9:331:09:23104-22
3. Alva Olá31:53271+12:511:41:16112+8
4. Malin Svensson51:21215+21:502:32:37155+43
248OK Österåker / Rånäs OK 1Tiomilakavlen (310)14:28:42
1. Henrik Sundblom1:47:32252+31:421:47:32252
2. Simon Bohman1:59:08239+50:463:46:40236-16
3. Roger Tynell1:17:07245+38:395:03:47237+1
4. Marcus Åhlén3:12:37281+1:31:478:16:24250+13
5. Erik Viklund2:00:36239+55:2810:17:00247-3
6. Peder Karlsson2:02:02270+1:02:3012:19:022470
7. Jesper Henriksson1:35:5729014:15:57250+3
8. Anders Ohlin2:01:2226114:41:22248-2
9. Peter Olá1:42:5130014:22:51259+11
10. Joel Bohman1:58:4221014:28:42248-11
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser