Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Sundsvalls OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Sundsvalls OK 1Ungdomskavlen (284)2:03:21
1. Petter Erlandsson33:46125+6:3533:46125
2. Oskar Vikström26:283+0:291:00:1419-106
2. Amanda Schönfeldt44:39279+18:401:11:07
3. Alice Larsson22:2918+3:271:22:4312-7
3. Lovisa Dufva23:5344+4:5146:22
4. Astrid Rex40:38110+11:072:03:2128+16
72Sundsvalls OK 1Damkavlen (337)4:37:51
1. Frida Vikström50:4842+4:5050:4842
2. Hanna Hugosson45:5964+5:501:36:4745+3
3. Johanna Sjölund1:14:0593+13:132:50:5271+26
4. Sara Lundsten38:21106+9:523:29:1367-4
5. Stina Nordin1:08:3897+18:244:37:5172+5
109Sundsvalls OK 1Tiomilakavlen (310)14:14:28
1. Axel Lundgren1:26:39107+10:491:26:39107
2. Olov Vikström1:31:02128+22:402:57:41112+5
3. Oskar Vikström1:00:38160+22:103:58:19121+9
4. Anders Axling2:13:40126+32:506:11:59118-3
5. Thomas Rex1:35:43122+30:357:47:421180
6. Hannes Lindahl1:21:3492+22:029:09:16116-2
7. Måns Eriksson1:06:0870+14:0710:15:24104-12
8. Erik Toomingas1:57:09168+43:4612:12:33116+12
9. Gustav Frænell48:5398+14:5713:01:26112-4
10. Janne Näätänen1:44:2816414:14:28109-3
230Sundsvalls OK 2Ungdomskavlen (284)3:03:30
1. Ebba Andersson54:32266+27:2154:32266
2. Mattias Larsson46:29298+20:301:41:01244-22
2. Lisa Jakobsson46:40299+20:411:33:09
3. Andrei Kuzmin22:4120+3:392:03:42208-36
3. Alva Eliasson28:23181+9:2151:04
4. Emma Johansson59:48245+30:173:03:30230+22
243Sundsvalls OK 2Damkavlen (337)6:01:13
1. Annika Carlberg1:01:40209+15:421:01:40209
2. Alice Palmgren1:00:22225+20:132:02:02218+9
3. Kadri Kalvo1:29:53230+29:013:31:55229+11
4. Julia Nordlander50:28234+21:594:22:23221-8
5. Ana Matkovic1:38:50266+48:366:01:13243+22
Sundsvalls OK 2Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Albin Kårénej godkändej godkänd
2. Ivan Kuzmin1:57:59235+49:37ej godkänd
3. Petter Erlandsson1:23:19265+44:51ej godkänd
4. Håkan Stolt2:38:01209+57:11ej godkänd
5. Magnus Jonsson2:03:51249+58:43ej godkänd
6. Mattias Lindahl1:30:11145+30:39ej godkänd
7. Lukas Johansson1:15:20149+23:19ej godkänd
8. Johan Nordin1:51:17234ej godkänd
9. Hans Johansson53:45203ej godkänd
10. Truls Lindholm1:57:41208ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser