Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Sävedalens AIK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
20Sävedalens AIK 1Damkavlen (337)4:08:32
1. Frida Brogren51:4955+5:5151:4955
2. Amilia Björklund40:545+0:451:32:4319-36
3. Kateryna Dzema1:07:2833+6:362:40:1116-3
4. Maria Magnusson29:525+1:233:10:03160
5. Anastasia Dzianisava58:2931+8:154:08:3220+4
26Sävedalens AIK 1Ungdomskavlen (284)2:02:50
1. Anton Kastrup31:2164+4:1031:2164
2. Casper Skepp30:4432+4:451:02:0540-24
3. Filippa Kinde24:5379+5:511:26:5838-2
4. Ella Pettersson35:5241+6:212:02:5026-12
33Sävedalens AIK 1Tiomilakavlen (310)12:19:47
1. Albin Thunberg1:19:5352+4:031:19:5352
2. Sergey Fedatsenka1:14:3625+6:142:34:2944-8
3. Heino Ollin42:5330+4:253:17:2232-12
4. Andrey Salin1:46:5824+6:085:04:2021-11
5. Vitalii Hychko1:15:3131+10:236:19:5125+4
6. Harrison McCartney1:19:3676+20:047:39:2732+7
7. Carl Josefsson1:01:3638+9:358:41:03320
8. Dmitriy Mihalkin1:21:4922+8:2610:02:5230-2
9. Fredrik Weihard44:5977+11:0310:47:51300
10. Anton Novichenko1:31:5656+19:0812:19:4733+3
42Sävedalens AIK 2Ungdomskavlen (284)2:04:51
1. Gunnar Fovaeus29:1015+1:5929:1015
2. Arvid Skepp30:5536+4:561:00:0518+3
3. Elvira Söderberg24:3772+5:351:24:4227+9
4. Matilda Wallström40:09104+10:382:04:5142+15
100Sävedalens AIK 2Tiomilakavlen (310)14:05:49
1. Ilya Belianka1:26:59115+11:091:26:59115
2. Karl Levin1:34:50152+26:283:01:49128+13
3. Joakim Berglund49:2892+11:003:51:17111-17
4. Johan Levin2:04:1475+23:245:55:3193-18
5. Simon Larsson1:31:02101+25:547:26:3396+3
6. Jonas Palm1:21:0285+21:308:47:3590-6
7. Martin Pettersson1:11:04118+19:039:58:39900
8. Vidar Faxén2:04:11183+50:4812:02:50106+16
9. Albin Claesson43:4067+9:4412:46:30105-1
10. Erik Bengtsson1:35:4911114:05:49100-5
106Sävedalens AIK 3Damkavlen (337)4:50:37
1. Amanda Claesson1:01:49212+15:511:01:49212
2. Klara Pålsson49:23116+9:141:51:12156-56
3. Märta Mollén1:14:5599+14:033:06:07130-26
4. Maria Klamfelt37:5299+9:233:43:59114-16
5. Emma Andersson1:06:3874+16:244:50:37106-8
109Sävedalens AIK 2Damkavlen (337)4:52:46
1. Sara Bengtsson55:44109+9:4655:44109
2. Stina Berg46:4374+6:341:42:2781-28
3. Andrea Brechbühl1:19:33146+18:413:02:00119+38
4. Kajsa Carlsson Wallum37:3089+9:013:39:3099-20
5. Lovisa Nilsson1:13:16143+23:024:52:46109+10
115Sävedalens AIK 3Ungdomskavlen (284)2:22:23
1. Simon Bååth31:5480+4:4331:5480
2. Emil Lindblad29:5625+3:571:01:5037-43
2. Isak Ögren38:17177+12:181:08:13
3. Matilda Lekberg27:58169+8:561:29:4854+17
4. Miranda Wallström52:35226+23:042:22:23115+61
121Sävedalens AIK 3Tiomilakavlen (310)14:15:27
1. Axel Pannier1:24:3594+8:451:24:3594
2. Rasmus Johansson Fjordside1:45:29199+37:073:10:04151+57
3. Elias Ljungqvist1:05:14199+26:464:15:18168+17
4. Evgenij Zhahovskij2:02:5871+22:086:18:16129-39
5. Simon Björklund1:44:58175+39:508:03:14142+13
6. Casper Skepp1:25:31118+25:599:28:45136-6
7. Gabriel Öhgren1:07:3089+15:2910:36:15128-8
8. Nikita Alekseyonok1:41:24119+28:0112:17:39121-7
9. Anton Kastrup42:0213013:22:02120-1
10. Per Nordholm1:45:2716814:15:27121+1
180Sävedalens AIK 4Damkavlen (337)5:30:07
1. Tuva Carlsson Wallum1:03:47230+17:491:03:47230
2. Emelie Karlsson56:55200+16:462:00:42211-19
3. Filippa Spånér1:29:54231+29:023:30:36222+11
4. Sanna Svensson37:3994+9:104:08:15185-37
5. Camilla Öhgren1:21:52197+31:385:30:07180-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser