Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

IF Thor

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10IF Thor 1Ungdomskavlen (284)1:56:54
1. Aron Hellgren29:0011+1:4929:0011
2. Viktor Jemth30:3431+4:3559:3417+6
3. Ellen Hannrup23:0930+4:071:22:4312-5
3. Emelie Svärd33:37307+14:3556:46
4. Hanna Jonsell34:1121+4:401:56:5410-2
90IF Thor 1Damkavlen (337)4:46:55
1. Gunilla Svärd51:3554+5:3751:3554
2. Josefin Bengtsson46:3571+6:261:38:1058+4
3. Ebba Lindell1:12:5980+12:072:51:0972+14
4. Hanna Jonsell36:4780+8:183:27:5665-7
5. Alva Lindell1:18:59175+28:454:46:5590+25
120IF Thor 2Ungdomskavlen (284)2:23:29
1. Love Bylund34:17133+7:0634:17133
2. Axel Andersson43:26258+17:271:17:43170+37
3. Emily Kruys30:24237+11:221:48:07162-8
3. Tora Jonsell30:24237+11:221:00:48
4. Ester Blomster35:2230+5:512:23:29120-42
192IF Thor 1Tiomilakavlen (310)14:07:00
1. Matviy Khotyaintsev1:53:02264+37:121:53:02264
2. Mats Jonsell1:57:43233+49:213:50:45243-21
3. Anton Segerman1:15:01238+36:335:05:46241-2
4. Bo Segerman2:59:03260+1:18:138:04:49244+3
5. Fredrik Elwinger1:57:22229+52:1410:02:11231-13
6. Aron Hellgren1:21:2591+21:5311:23:36213-18
7. Viktor Jemth1:07:2587+15:2412:31:01206-7
8. Emil Jonsell1:56:3025214:36:30203-3
9. Arvid Bylund53:0419913:33:04197-6
10. Per Jemth1:37:0012214:07:00192-5
IF Thor / OK Linné 4Tiomilakavlen (310)ej start
1. Per Jemthej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. Gunilla Svärdej startej start
9. Hanna Jonsellej startej start
10. vacant ej startej start

IFK Enskede

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
IF Thor / OK Linné 4Tiomilakavlen (310)ej start
1. Per Jemthej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
6. vacant ej startej start
7. vacant ej startej start
8. Gunilla Svärdej startej start
9. Hanna Jonsellej startej start
10. vacant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser