Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
208Jämtland United / Tormestorps IFUngdomskavlen (284)2:50:57
1. Vidar Bäckman45:03235+17:5245:03235
2. Hanna Lindqvist50:13336+24:141:35:16233-2
3. Edwin Falkstrand24:4475+5:422:00:00197-36
3. Arvid Falkstrand28:23181+9:2153:07
4. Alva Eriksson50:57211+21:262:50:57208+11

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Härlövs IF / OK Brunnen / Tormestorps IF 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Johan Risberg2:25:27297+1:09:372:25:27297
2. Harald Ottmer1:47:14212+38:524:12:41271-26
3. Fredrik Johnsson1:21:03260+42:355:33:44264-7
4. Henning Ottmerej godkändej godkänd
5. Magnus Tenghagen2:00:07237+54:59ej godkänd
6. Erik Bengtsson1:31:19158+31:47ej godkänd
7. Irmalinn Nilsson1:20:27180+28:26ej godkänd
8. Thomas Låstbom1:56:31253ej godkänd
9. Björn Eskilsson57:20223ej godkänd
10. Niklas Nilsson2:09:12243ej godkänd

OK Brunnen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Härlövs IF / OK Brunnen / Tormestorps IF 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Johan Risberg2:25:27297+1:09:372:25:27297
2. Harald Ottmer1:47:14212+38:524:12:41271-26
3. Fredrik Johnsson1:21:03260+42:355:33:44264-7
4. Henning Ottmerej godkändej godkänd
5. Magnus Tenghagen2:00:07237+54:59ej godkänd
6. Erik Bengtsson1:31:19158+31:47ej godkänd
7. Irmalinn Nilsson1:20:27180+28:26ej godkänd
8. Thomas Låstbom1:56:31253ej godkänd
9. Björn Eskilsson57:20223ej godkänd
10. Niklas Nilsson2:09:12243ej godkänd

Tormestorps IF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
208Jämtland United / Tormestorps IFUngdomskavlen (284)2:50:57
1. Vidar Bäckman45:03235+17:5245:03235
2. Hanna Lindqvist50:13336+24:141:35:16233-2
3. Edwin Falkstrand24:4475+5:422:00:00197-36
3. Arvid Falkstrand28:23181+9:2153:07
4. Alva Eriksson50:57211+21:262:50:57208+11
239Tormestorps IF 1Damkavlen (337)6:00:35
1. Elida Ottmer1:00:09177+14:111:00:09177
2. Nellie Henriksson1:11:34292+31:252:11:43260+83
3. Ellen Reimer1:20:11152+19:193:31:54228-32
4. Tilda Henriksson1:02:48295+34:194:34:42248+20
5. Kajsa Wetterström1:25:53220+35:396:00:35239-9
Härlövs IF / OK Brunnen / Tormestorps IF 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Johan Risberg2:25:27297+1:09:372:25:27297
2. Harald Ottmer1:47:14212+38:524:12:41271-26
3. Fredrik Johnsson1:21:03260+42:355:33:44264-7
4. Henning Ottmerej godkändej godkänd
5. Magnus Tenghagen2:00:07237+54:59ej godkänd
6. Erik Bengtsson1:31:19158+31:47ej godkänd
7. Irmalinn Nilsson1:20:27180+28:26ej godkänd
8. Thomas Låstbom1:56:31253ej godkänd
9. Björn Eskilsson57:20223ej godkänd
10. Niklas Nilsson2:09:12243ej godkänd

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
208Jämtland United / Tormestorps IFUngdomskavlen (284)2:50:57
1. Vidar Bäckman45:03235+17:5245:03235
2. Hanna Lindqvist50:13336+24:141:35:16233-2
3. Edwin Falkstrand24:4475+5:422:00:00197-36
3. Arvid Falkstrand28:23181+9:2153:07
4. Alva Eriksson50:57211+21:262:50:57208+11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser