Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
249Attunda OK / OK Österåker 2 / Hiidenk.Damkavlen (337)6:10:47
1. Therese Nilsson59:29168+13:3159:29168
2. Maja Sandvik1:09:45285+29:362:09:14249+81
3. Marie Herrnhold1:46:48302+45:563:56:02274+25
4. Lena Buhre1:05:07301+36:385:01:09287+13
5. Marita Hotz1:09:38110+19:246:10:47249-38

OK Österåker

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
218OK Österåker 1Ungdomskavlen (284)2:59:39
1. Vera Hallgren1:03:06275+35:551:03:06275
2. Linus Nilsson42:40252+16:411:45:46253-22
2. Axel Wikner57:27376+31:281:40:07
3. Simon Lundell22:1213+3:102:07:58230-23
3. Malte Albinsson28:24183+9:2250:36
4. Åsa Nilsson51:41220+22:102:59:39218-12
248OK Österåker / Rånäs OK 1Tiomilakavlen (310)14:28:42
1. Henrik Sundblom1:47:32252+31:421:47:32252
2. Simon Bohman1:59:08239+50:463:46:40236-16
3. Roger Tynell1:17:07245+38:395:03:47237+1
4. Marcus Åhlén3:12:37281+1:31:478:16:24250+13
5. Erik Viklund2:00:36239+55:2810:17:00247-3
6. Peder Karlsson2:02:02270+1:02:3012:19:022470
7. Jesper Henriksson1:35:5729014:15:57250+3
8. Anders Ohlin2:01:2226114:41:22248-2
9. Peter Olá1:42:5130014:22:51259+11
10. Joel Bohman1:58:4221014:28:42248-11
249Attunda OK / OK Österåker 2 / Hiidenk.Damkavlen (337)6:10:47
1. Therese Nilsson59:29168+13:3159:29168
2. Maja Sandvik1:09:45285+29:362:09:14249+81
3. Marie Herrnhold1:46:48302+45:563:56:02274+25
4. Lena Buhre1:05:07301+36:385:01:09287+13
5. Marita Hotz1:09:38110+19:246:10:47249-38

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
248OK Österåker / Rånäs OK 1Tiomilakavlen (310)14:28:42
1. Henrik Sundblom1:47:32252+31:421:47:32252
2. Simon Bohman1:59:08239+50:463:46:40236-16
3. Roger Tynell1:17:07245+38:395:03:47237+1
4. Marcus Åhlén3:12:37281+1:31:478:16:24250+13
5. Erik Viklund2:00:36239+55:2810:17:00247-3
6. Peder Karlsson2:02:02270+1:02:3012:19:022470
7. Jesper Henriksson1:35:5729014:15:57250+3
8. Anders Ohlin2:01:2226114:41:22248-2
9. Peter Olá1:42:5130014:22:51259+11
10. Joel Bohman1:58:4221014:28:42248-11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser