Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Länna IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Vallentuna-Össeby OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
271Vallentuna-Össeby OL 1Tiomilakavlen (310)14:33:14
1. Jonas Giding2:07:01280+51:112:07:01280
2. Svante Jonsell3:10:35305+2:02:135:17:36298+18
3. Peter Sundgren1:21:56261+43:286:39:32295-3
4. Mats Edengren3:05:27274+1:24:379:44:59287-8
5. Anders Lindgren2:35:41301+1:30:3312:20:402870
6. Jacob Källström2:23:0029915:03:00283-4
7. Carolina Jonsell1:36:5029114:16:502830
8. Jonas Eklund2:56:1129815:36:11280-3
9. Astrid Ander2:01:3730314:41:37278-2
10. Christer Arksand2:03:1422714:33:14271-7
290Länna IF / Rånäs OK / Vallentuna-Össeby OL 1Damkavlen (337)7:10:57
1. Cornelia Krafft1:06:17263+20:191:06:17263
2. Marica Tynell1:07:20272+27:112:13:37272+9
3. Elin Giding1:53:18314+52:264:06:55293+21
4. Malin Svensson59:44285+31:155:06:392930
5. Sofia Giding2:04:18292+1:14:047:10:57290-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser