Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Tumba-Mälarhöjden OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Tumba-Mälarhöjden OK 1Ungdomskavlen (284)1:59:26
1. Elias Adebrant29:4533+2:3429:4533
2. Ludvig Lange31:0641+5:071:00:5125-8
3. Ebba Kolmodin22:3619+3:341:23:2720-5
4. Ingrid André35:5942+6:281:59:2616-4
86Tumba-Mälarhöjden OK 2Ungdomskavlen (284)2:18:00
1. Kim Örnberg29:4330+2:3229:4330
2. Alice Ljungberg41:29235+15:301:11:12112+82
3. Freja Hjerne25:4798+6:451:36:5991-21
4. Elsa Käll41:01114+11:302:18:0086-5
93Tumba-Mälarhöjden OK 1Damkavlen (337)4:47:33
1. Elsa Törnros57:19128+11:2157:19128
2. Ebba Adebrant47:0878+6:591:44:2799-29
3. Åsa Mårsell1:15:37107+14:453:00:04990
4. Ingrid André36:5582+8:263:36:5987-12
5. Karin Skogholm1:10:34121+20:204:47:3393+6
222Tumba-Mälarhöjden OK 1Tiomilakavlen (310)14:32:25
1. Kjell Ågren2:11:47283+55:572:11:47283
2. Elias Adebrant1:56:05230+47:434:07:52266-17
3. Ludvig Lange1:00:54164+22:265:08:46242-24
4. Alexander Käll2:34:09197+53:197:42:55223-19
5. Olle Hjerne2:23:18289+1:18:1010:06:13234+11
6. Kim Örnberg1:48:54240+49:2211:55:07235+1
7. Fredrik Huldt2:07:07262+1:15:0614:02:14245+10
8. Per Forsgren1:55:3224814:35:32240-5
9. Thomas Eriksson58:3222813:38:32236-4
10. Anders Käll2:02:2522114:32:25222-14
246Tumba-Mälarhöjden OK 3Ungdomskavlen (284)3:30:11
1. Kerstin Åberg1:03:47277+36:361:03:47277
2. Simon Adebrant51:17347+25:181:55:04263-14
2. Hilda Mårsell1:01:45391+35:461:53:02
3. Amanda Claesson46:37389+27:352:41:41260-3
3. Elsa Lif47:50395+28:481:34:27
4. Filippa Hjerne48:30194+18:593:30:11246-14
266Tumba-Mälarhöjden OK 2Damkavlen (337)6:25:13
1. Ellinor Östervall1:05:55250+19:571:05:55250
2. Kajsa Ljungberg1:11:33291+31:242:17:28283+33
3. Kerstin Åberg1:40:54288+40:023:58:22279-4
4. Charlotta Östervall54:25259+25:564:52:47273-6
5. Ebba Kolmodin1:32:26244+42:126:25:13266-7

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser