Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

OK Bävern

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
114OK Bävern / OK Njudung 2Ungdomskavlen (284)2:22:07
1. Hugo Hedström35:46160+8:3535:46160
2. Matti Johansson40:20218+14:211:16:06149-11
2. Wilhelm Karmetun43:36262+17:371:23:56
3. Evanna Johansson26:40125+7:381:42:46128-21
3. Elsa Hallej startfullföljt
4. Alice Hall39:2185+9:502:22:07114-14
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

OK Njudung

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
114OK Bävern / OK Njudung 2Ungdomskavlen (284)2:22:07
1. Hugo Hedström35:46160+8:3535:46160
2. Matti Johansson40:20218+14:211:16:06149-11
2. Wilhelm Karmetun43:36262+17:371:23:56
3. Evanna Johansson26:40125+7:381:42:46128-21
3. Elsa Hallej startfullföljt
4. Alice Hall39:2185+9:502:22:07114-14
FK Åsen / Mullsjö SOK / OK Bävern / OK Njudung 1Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Hugo Ström1:41:40213+25:501:41:40213
2. Albin Toll1:46:53208+38:313:28:332130
3. Erik Ingemarsson59:36154+21:084:28:09188-25
4. Erik Nero2:17:05144+36:156:45:14169-19
5. Axel Nalbinej godkändej godkänd
6. Patrick Ericson2:06:13277+1:06:41ej godkänd
7. Magnus Emilsson1:27:28219+35:27ej godkänd
8. Linus Lundberg1:28:3746+15:14ej godkänd
9. Klaes Axelsson55:38215ej godkänd
10. Alfred Pettersson1:40:47146ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser